МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Івано-Франківські студенти вчора поклали квіти до "пам"ятника яйцю"

09/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Вчора близько 17.00 студенти Прикарпатського національного університету (м. Івано-Франківськ) поклали квіти до "пам"ятника яйцю".

Під час акції Дмитро Чуйко, студент першого курсу ПНУ, одногрупник Дмитра Романюка оприлюднив Відкритого листа студентів Івано-Франківщини до влади та правоохоронних органів.

Відкритий лист студентів Івано-Франківщини до влади та правоохоронних органів

Ми, представники ВУЗів м. Івано-Франківська глибоко стурбовані тією ситуацією, яка склалася з нашим товаришем Дмитром Романюком.

Вважаємо його вчинок вибухом емоцій, який був спровокований тим тиском, який чиниться адміністраціями ВУЗів на студентів.

В час проведення акції-зустрічі з кандидатом в Перзиденти України Віктором Януковичем студенти певних факультетів та інститутів Прикарпатського Національного університету були незаконно звільнені від занять.

Ми, як прогресивні студенти, повністю підтримуємо міркування Дмитра Романюка, проте не розділяємо його методів. Вважаємо порушення кримінальної справи за жбурляння звичайного курячого яйця абсурдом та звертаємося до влати вжити всіх можливих заходів для її закриття.

Ми не хочемо, щоб нас називали "бандою націоналістичних і фашистських відморозків". У світовій практиці жбурляння яєць у політика вважається традиційною формою протесту.

Рівно місяць тому канцлера Німеччини Гехарда Шредера теж закидали під час введення в експлуатацію нового швидкісного потяга.

Рік тому закидали яйцями Арнольда Шварцнегера, який тоді балотувався на посаду губернатора Каліфорнії. Він прибув в університетське містечко для виступу перед виборцями.

Кандидат у губернатори Каліфорнії рішучим жестом зняв із себе зіпсований предмет одягу і продовжив шлях. Усі учасники подій на волі та сплатили лишень адміністративні штрафи.

Зважаючи на численні заяви про політичне забарвлення інциденту, вважаємо за потрібне заявити: студентство Івано-Франківська не бажає бути пішаками в політичних ігрищах та закулісних інтригах.

Кожен студент повинен мати право публічно висловити свою особисту думку доступним йому способом, якщо належні умови для цього не створені державою.


Звернення було прийнято активістами із найбільших ВУЗів міста, зараз створюються ініціативні групи для збору підписів під зверненням.

Фотографії з акції можна побачити тут.

Відповіді

  • 2004.09.28 | Sean

    Добра ілюстрація того, що відрізняє

    івано-франківських студиків від тих, хто щойно отарою йшов на антияйцеві мітинги. Як і того, що відрізняє Януковича не те що від Шрьодера, а навіть від Шварця


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua