МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не треба нас дурити!

09/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
72% опитаних вважають, що підвищення урядом з 1 вересня заробітної плати бюджетникам, пенсій та стипендій - є передвиборчим кроком спрямованим на підвищення популярності кандидата від влади, і лише 15% - проявом турботи уряду про зростання добробуту громадян (13% вагалися із відповіддю).

Про це свідчать даними спільного дослідження, проведеного центром “Соціс”, київським міжнародним інститутом соціології та компанією “GFK-USM” з 8 по 19 вересня,

Згідно з результатами опитування, дещо менш скептично мотивацію дій уряду оцінюють жителі Східного регіону (тут 62% розглядають підвищення зарплат та інших виплат як передвиборчий крок (в інших регіонах від 72 до 78%). Скепсис щодо мотивації дій уряду також трохи зменшується із зростанням віку опитаних (пояснюють ці дії прагненням підвищити популярність кандидата від влади 76% тих, кому від 18 до 34 років, тоді як серед людей віком від 55 років - 69%).

Помітно відрізняються оцінки дій уряду залежно від електоральних орієнтацій респондентів. Серед тих, хто в першому турі має намір голосувати за Віктора ЮЩЕНКА, сприймають ці дії лише як передвиборний крок 81%, пояснюють їх турботою про зростання добробуту громадян 8 - серед тих, хто голосуватиме за Олександра МОРОЗА відповідно 80% і 11%, за Петра СИМОНЕНКА відповідно 79% і 10%, тоді як серед представників електорату Віктора ЯНУКОВИЧА - відповідно 52% і 34%.

Соціологи вважають, що внаслідок подібного сприйняття мотивів дій уряду останнє підвищення зарплат, пенсій, стипендій істотним чином не вплине на електоральні уподобання громадян.

Дослідження проводилося з 8 по 19 вересня 2004 року в усіх регіонах України. Опитано 6000 респондентів віком від 18 років у 369 населених пунктах за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) –1,3%.
UNIAN


Майдан-Інформ звертає увагу на те, що всі оприлюднені сьогодні опитування проводилися до виступу отруєного Ющенка у Верховний Раді та звріячого... ой, курячого нападу на Віктора Януковича у Івано-Франківську.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua