МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Художники радять Пінчуку не зв’язуватись із Гельманом

09/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Українські художники Ігор ПОДОЛЬЧАК та Ігор ДЮРИЧ відмовилися брати участь у виставці „Прощавай зброя”, яку народний депутат України, меценат і колекціонер Віктор ПІНЧУК планує провести на початку жовтня у приміщенні Арсеналу навпроти Києво-Печерської Лаври.

Митці звернулися з відкритим листом до В.ПІНЧУКА, де закликали його не створювати умов для провокацій напередодні президентських виборів.

„Вважаємо за необхідне попередити Вас про небезпеку, яку слід очікувати від проведення виставки саме в цей час і саме в цьому місці”, - застерігають І.ДЮРИЧ і І.ПОДОЛЬЧАК у листі, копію якого передано агентству УНІАН.

„Перший з факторів ризику – розташування будівлі Арсеналу у безпосередньому сусідстві з духовною святинею нашого народу, всіх православних – Києво-Печерською Лаврою. Слід розуміти, що сучасне мистецтво – територія свободи експерименту, епатажу, порушення табу, і для мільйонів віруючих показ деяких творів у безпосередній близькості до Лаври стане прямою образою”, йдеться у листі.

Занепокоєння художників також викликає факт причетності до проекту російського галериста і політтехнолога Марата ГЕЛЬМАНА. Як відомо, пишуть автори листа, “Марат ГЕЛЬМАН, який намагається бути інтелектуальним лідером політичного антиклерикалізму, з 1998 року перебуває у конфлікті з Російською Православною Церквою. Відбулися погроми виставок Авдєя ТЕР-ОГАНЬЯНА у галереї М.ГЕЛЬМАНА, Олега ЯНУШЕВСЬКОГО в петербурзькій галереї С.П.А.С., „Обережно, релігія!” в музеї А.Д.Сахарова. Відкриті кримінальні справи проти художників та співробітників музею за ст.282 КК РФ: „Вчинення дій, спрямованих на роздмухування ненависті та ворожості, а також на приниження гідності групи осіб за ознаками національності та ставлення до релігії”. “Цей конфлікт, - зазначають художники, - роздмухується, політизується, загострюється саме завдяки політтехнологічним здібностям М.ГЕЛЬМАНА”.

Виходячи з цих фактів, художники роблять висновок, що створюються умови для експорту російських конфліктів. “Інсценування погрому галереї М.ГЕЛЬМАНА в Києві (що стався влітку цього року) виглядає як репетиція масштабної провокації, місцем якої може стати виставка „Прощавай зброя”, - наголошують митці.

Художники впевнені, що безпосереднє сусідство музею сучасного мистецтва з Київсько-Печерською Лаврою, яка знаходиться у підпорядкуванні УПЦ Московського патріархату, завдасть розвитку українського мистецтва більше шкоди, ніж користі, та закликають В.ПІНЧУКА обрати для реалізації свого благородного задуму більш відповідне місце.

Довідка УНІАН. Виставка „Прощавай зброя” запланована на 1-14 жовтня в будівлі Арсеналу навпроти Київсько-Печерської Лаври (м.Київ) та є основою для створення в цьому приміщенні приватного музею сучасного мистецтва, фундатором якого є Фонд Віктора Пінчука.

Ігор ПОДОЛЬЧАК - художник, лауреат 23 міжнародних виставок, мав 26 персональних виставок, брав участь у 150 групових. Твори виставлені у колекціях 26 музеїв світу. Разом з Ігорем ДЮРИЧЕМ з 1992 року створив ряд артпроектів, серед яких „Мистецтво в космосі”, „Мавзолей для президента”, „Бєспрєдєл гуманізма”, „Найкращі художники ХХ сторіччя”.

Джерело: UNIAN


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua