МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На білорусах випробували законопроект Рорабахера - позбавили віз

09/29/2004 | Максим’як
БІЛОРУСЬКІ ЧИНОВНИКИ НЕВИЇЗНІ

А. Д.

США і Євросоюз знову оголосили низку білоруських чиновників персонами нон-ґрата. Напередодні пізно ввечері влада Голландії, яка головує в ЄС, оголосила про те, що не хоче бачити кількох білорусів на території об'єднаної Європи. Доступ закрили, зокрема, міністрові внутрішніх справ Володимиру Наумову, генпрокурору Віктору Шейману, міністрові спорту Юрієві Сівакову і командирові бригади внутрішніх військ МВС Білорусі полковникові Дмитру Павліченку.

До ініціативи ЄС незабаром долучилися Штати. Офіційний представник держдепартаменту Адам Ерелі заявив, що США вітають рішення Євросоюзу про закриття кордонів для представників Білорусі, і додав, що Америка "зробить власні кроки", відповідно до власних законів, щоб не допустити появи в себе в країні цих осіб.

Чиновників, що не догодили ЄС і США, підозрюють у причетності до зникнення в 1999-2000 рр. лідерів білоруської опозиції -- колишнього міністра внутрішніх справ Білорусі Юрія Захаренка, колишнього голови Центвиборчкому Білорусі Віктора Гончара, бізнесмена Анатолія Красовського і російського журналіста Дмитра Завадського. Інформація про те, що білоруські чиновники пов'язані зі зникненнями, а також перешкоджають розслідуванню, пролунала під час доповіді Ради Європи в травні цього року.

http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=31062

Раніше вже обговорювалася ця тема стосовно українських чиновників, яку підняла стаття в УП "Конгресу США пропонують ввести санкції проти Кучми, Януковича і всіх-всіх-всіх"

..............

Днями конгресмен із екзотичним ім'ям Дана Рорабахер вніс не менш дивний законопроект до Палати представників. Документ стосується однієї держави – України. І називається: "Для підтримки демократії, вільних, чесних, прозорих виборів та дотримання прав людини і верховенства права в Україні".

....................................

Законопроект, який він подав, у разі схвалення може зробити всю нинішню українську владу невиїзною до країн західного світу. Адже серед покарань – невидача візи до США. А якщо у паспорті стоятиме штамп відмови до Америки, візу гарантовано не видасть Британія і майже гарантовано – держави Шенгенської зони.

Щоб не отримати статус напівзлочинця, від Кучми і всіх його підлеглих треба лише одне – щоб Україна виконала вимоги різних міжнародних організацій, які Київ взяв на себе при вступі. Тобто щоб були проведені чесні вибори президента.
......................................
Ситуація цікава і тим, що вперше на Заході Януковича в компанії із Кучмою прямо названо винним у репресіях в Україні.

Звичайно, все викладене поки є законопроектом. Однак це той сигнал, який або буде сприйнятий українською владою, або інші маяки вже не матимуть сенсу. І в першу чергу для України.

Повний текст:
http://www.ukrpravda.com/archive/2004/september/18/1.shtml


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua