МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

79% виборців за кордоном голосуватимуть за кандидата Віктора Ющенка

09/30/2004 | Майдан-ІНФОРМ
86% виборців за кордоном голосуватимуть на виборах президента України

Така інформація була оприлюднена сьогодні під час круглого столу "Проблеми голосування українських виборців за кордоном".

Як повідомляє "proUA", відповідно до результатів опитування, проведеного Інститутом Євроатлантичного співробітництва, свідчать, що з 78,84 готові проголосувати за кандидата Віктора Ющенка.

3,29% - за Олександра Мороза, 2,5% - за Віктора Януковича, 0,9% - за Петра Симоненка. Інші кандидати не набрали й 1% голосів. 3,39% опитаних проголосували б проти усіх. Не змогли відповісти 7% опитаних.

Відповідно до результатів соцопитування, 95% українських виборців за кордоном добре інформовані про сам факт проведення виборів президента України, але 53% опитаних не отримали достатньо інформації про кандидатів у президенти і 59% - про їхні програми.

61% українців за кордоном не володіють інформацією про процедуру виборів за рубежем. Незважаючи на те, що 86% виборців за кордоном хотіли б брати особисту участь у голосуванні, тільки кожен четвертий (26%) з них є на консульському обліку. 28% респондентів збираються стати на консульський облік, щоб проголосувати на президентських виборах.

Як відзначив голова Комітету Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції Борис Тарасюк, сьогодні за різними даними за рубежем перебувають від 3 до 7 мільйонів громадян України. Він навів приклад, що для того, щоб вийти до другого туру президентських виборів у 1999 році, знадобилося 9,5 мільйона голосів, а щоб посісти друге місце - 5,8 мільйона. На думку Тарасюка, ці дані свідчать про вагу голосів виборців, які перебувають за кордоном.

Анкетування проводилося в 10 країнах: Іспанії, Великобританії, Португалії, Канаді, Італії, Росії, Чехії, Польщі, США, Греції. Дослідження проводилося в різних населених пунктах, де компактно проживають громадяни України. Виключенням є Російська Федерація, де вдалося опитати тільки жителів міста Сургута Тюменській області і Великобританії - Лондона.

На підставі даного дослідження можна говорити про загальні риси соціального портрета закордонних виборців України за індивідуальними показниками. Результати окремих країн є суто ілюстративними й у більшості випадків докладному аналізові не піддаються.

Дослідження проводилося з 1 по 20 вересня за допомогою ОБСЄ і Всесвітньої громадської організації "Українська взаємодопомога".

www.civicua.org


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua