МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сьогодні "ПОРА!" "лякала" членів тервиборчкомів

09/30/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні об 11-й годині по всій території України біля територіальних виборчих комісій пройшли пікети, на яких активісти кампанії "ПОРА!" оприлюднили звернення до голів та членів ТВК.

Не зважаючи на абсолютно миролюбні настрої учасників пікетів, влада перелякалася не на жарт. Всюди чергували наряди міліції, а у двір ЦВК загнали солдат "Барса", до того ж влаштувавши перед його будівлею шоу із захистом "чесних" виборів на підтримку Януковича.

Провінційна міліція отримала наказ вишуковувати членів "ПОРИ!", яку їм охарактеризували як екстремістську організацію, що готує державний переворот.

Переважно пікети пройшли мирно, хоча не обійшлося без деяких ексцесів.

В Кіровограді біля ТВК, окрім міліції, чергували групи осіб "сумнівної зовнішності", які намагалися чинити психологічний тиск на учасників акції. В Луганську 10 активістів "ПОРИ!" затримали, на багатьох дільницях в регіонах ані голів, ані членів ТВК не опинилося або ж вони відмовилися вийти на зустріч з активістами.

Але, попри все, активісти знайшли змогу передати заяву до ТВК, попередньо оприлюднивши її текст навпроти будівель територіальної виборчої комісії.

Також під час акції перехожим роздавалися листівки

Акції біля ТВК у Києві пройшли безперешкодно з боку правоохоронних органів, а деякі голови ТВК люб’язно спілкувалися з активістами "ПОРИ!", закликаючи їх взяти активну участь у виборах. Правда, біля ТВК №219 поряд із активістами кампанії "ПОРА!" весь час чергував автобус, набитий правоохоронцями, але, як виявилося після спілкування керівника акції з полковником, міліція зовсім не мала на меті протидіяти мирній акції кампанії "ПОРА!". Правоохоронці чекали на партію "Братство" Дмитра Корчинського, з якою, за словами міліції, постійно виникають проблеми.

Заяви-звернення від кампанії ПОРА були передані головам або членам ТВК під час особистого спілкування.

Майже трилером завершилась акція у волинському містечку Маневичах, де міліцейські "Жигулі", що мирно чекргували під час акції, раптом зупинили автобус з активістами "ПОРИ!", з них вийшов чоловік з відеокамерою і, переговоривши з шофером, впритул підійшов до активістів кампанії та почав безцеремонно знімати їх обличчя на загальний подив усіх пасажирів. На прохання представитись, чоловік назвався оператором однієї з телекомпаній області, але посвідчення не пред"явив. Бо воно у нього міліцейське або есбеушне.

В цілому члени комісій проявили до акції набагато доброзичливіше ставлення, ніж правоохоронці, які взагалі за законом не мають долної причетності до технології організації виборчого процесу. Але тільки не в нас.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua