МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Люди! Що діється з нашими архівами?!!

08/16/2005 | Бєлочка
Отака от стаття стоїть у нас на Майдані: http://maidan.org.ua/static/mai/1124205328.html
Автора я знаю. Іван Сварник - відомий львівський історик, порядна людина, світла голова і роботяга яких мало. А цей Боряк - справжнє Г. Це його в першу чергу треба було відсторонити на час розслідування. Подумайте самі: який тиск може вчиняти на слідство якийсь там рядовий працівник, а який - керівник відомства. Та це ж цілком зрозуміло, що працює вертикальна система. Це загальне правило всіх кучмістів - на чому сиджу, тим і торгую, головне щоб було "все схвачено". Дивіться, помаранчека революція начебто відбулась, а воно далі на своє гне і ще й порядних людей гівном поливає.
Треба щось робити!
=================================================================
Іван СВАРНИК,
завідувач сектору
спеціальних (допоміжних) історичних дисциплін
ЦДІА України у Львові
“НЕЗАПЕРЕЧНІ ДОКАЗИ” ДЕРЖКОМАРХІВУ
(відповідь на Заяву Держкомархіву України від 20 липня 2005 року)
Розслідування масового викрадення безцінних документів з Центрального державного історичного архіву України у Львові, що є однією з найбільших національних гуманітарних катастроф післявоєного часу, з плином часу все більше заходить у глухий кут. Воно й не дивно, адже втрачений час, коли протягом середини літа – осені 2004 року слідчі органи могли б розкрити цю справу “по гарячих слідах”, нічим не можна надолужити. Злочинне замовчуваня з боку дирекції ЦДІАЛ, яка діяла за погодженям з головою Держкомархіву Г. Боряком, факту крадіжки документів сьогодні так і не дає можливості розплутати клубок складного “синдикату”, що працював на викрадення й продаж цінностей, без сумніву, під прикриттям високих чиновників.

Позиція Держкомархіву й особисто п. Г. Боряка у справі масштабних крадіжок документів із ЦДІАЛ і публічного розголосу щодо цього досить відверто висловлювалася ще у прес-релізі, друкованому в “Урядовому кур’єрі” від 16 квітня 2005 р., де був такий глибокомудрий пасаж: “Відомі Державному комітетові архівів України факти дають усі підстави стверджувати, що упродовж кількох місяців, особливо – влітку 2004 р., у певному колі істориків і архівістів проводилася, по суті, нелегальна “ідентифікація” викраденого – “на відстані”, тобто з Києва...

“Ідентифікація” проводилася із залученням осіб, яким були доступні описи фондів архіву, за якими можна встановити точні сигнатури документів”. У інтерв’ю львівському “Поступові” від 11 квітня Г. Боряк уточнив, про що йдеться: “Я цього не приховую й інформував про це слідство, що є група людей, які дуже недоброзичливо ставляться до Діани Іванівни [Пельц]. Ця група людей (я не знаю цих людей, я можу припускати, це мої припущення) робить все можливе для того, щоб ініціювати якомога більше галасу... Ця група людей підготувала звернення. Я маю на увазі авторів двох депутатських звернень. Повірте, якби в головах цих двох людей (sic!) було трошки більше чогось... Я докладу максимум зусиль для того, щоб цю людину... передали мені, щоб мати можливість якнайшвидше розпочати якісь відповідні дії. ...я вже того так не залишу”.

Офіційна позиція архівного керівництва України зводилася до двох тез: 1. Нічого страшного у Львові не трапилося, звичайна крадіжка, що їх тепер у світі дуже багато по архівах, якихось там листів Грушевського та інших “маловідомих” діячів; 2. Справжня проблема ЦДІА у Львові – жовчні критикани, які виставляють цю крадіжку перед українським суспільством і будь-якою ціною намагаються усунути “мужню жінку” і “справжню громадянку” Діану Пельц, а при тій нагоді й – святая святих! – київське керівництво.

Пан Боряк робить вигляд, що до “галасу” в архівній справі причетні лише кілька осіб, особисто зацікавлених у посадах в архіві. Однак уже 21 квітня “круглий стіл”, організований НТШ, “Документальні втрати ЦДІА у Львові останіх років: причини гуманітарної катастрофи та суспільний вимір проблеми” зібрав понад 150 науковців і громадських діячів Львова та Києва.

Відкритий лист для Голови СБУ, міністра внутрішніх справ і Кабінету Міністрів України підписали академіки та члени-кореспонденти НАН України Я. Ісаєвич, О. Романів, В. Наулко, П. Сохань, професори та доценти Львівського національного університету, інших навчальних закладів, директори бібліотек, науковці Л. Крушельницька, Б. Якимович, Я. Дашкевич, М. Крикун, Б. Ґудзяк, Л. Тимошенко, М. Маринович, М. Литвин, Ю. Ясіновський, Р. Шуст, письменники І. Калинець, А. Содомора, працівники музеїв, інших культурних установ та інституцій.

Прес-конференція, що відбулася в УНІАН 12 травня за участі академіка Академії мистецтв України О. Федорука, колишнього багатолітнього голови Державної служби контролю за переміщенням культурних ціностей через державний кордон України, а також істориків Я. Дашкевича, І. Гирича, І. Скочиляса, викликала значний суспільний резонанс. Підсумком активності науковців стала постанова сесії Львівської обласної ради народних депутатів від 21 червня “Про стан збереження національної спадщини в Центральному державному історичному архіві України у Львові” та звернення до Президента та Прем’єр-міністра України про необхідність радикальних змін у архівній системі.

Коли ж стало зрозуміло, що центральний державний апарат постреволюційної України, не зважаючи на зовнішні зміни, залишається глухим та сліпим щодо нагальних проблем архіву і зовсім не реагує на подання УМВС у Львівській області, звернення Львівської обласної ради і Львівської облдержадміністрації про усунення з посади Діани Пельц, Держкомархів під цілком вигаданими і відверто брехливими приводами просто звільнив від виконаня службових обов’язків згаданих в інтерв’ю неблагонадійних “двох людей” – Галину та Івана Сварників, які першими відкрито виступили на захист архівних скарбів і мобілізували до цього наукову громадськість. Для Г. Сварник інкримінувалися “нелегальні операції з документами, що не належать архіву”, І. Сварникові – передача “колекціонерові архівних документів”.

Насправді Г. Сварник, відома дослідниця архівної україніки ХХ ст., довгі роки працює над вивченням, упорядкуванням і публікацією документів славних українців – генерала армії УНР Романа Дашкевича й легендарної Олени Степанівни, сотника УСС. 1992 року, до 100-літнього ювілею від народження, у ЦДІАЛ експонувалася виставка документів про цих діячів, де було представлено як матеріали з фондів ЦДІАЛ, так і документи з родинного архіву їхнього сина, історика Ярослава Дашкевича. Інформація про цю подію надсилалася до Архівного правління України, публікувалася в “Архівах України”. У той час нікому й на думку на спадало відмовлятися від цієї акції. Після виставки матеріали залишилися в кабінеті Г. Сварник, а Я. Дашкевич додавав до них усе нові й нові документи, розраховуючи на те, що з часом у ЦДІАЛ мав би вийти каталог і постати окремий фонд Романа Дашкевича й Олени Степанів. Праця над упорядкуванням цих матеріалів була занесена у планову тему Г. Сварник – дивно, що і дирекція ЦДІАЛ, і голова Держкомархіву тепер розводять руками.

Іван Сварник, натомість, не передавав жодних архівних документів стороннім особам, у чому може переконатися будь-який кваліфікований архівіст, ознайомившись із доповідною запискою директора ЦДІАЛ Д. Пельц та долученими ксерокопіями згаданих “архівних документів”, на жодному з яких немає архівної паґінації. А серед “архівних документів, вилучених у нещодавно затриманого львівськими правоохоронцями колекціонера”, можна знайти автографи принаймні семи архівістів ЦДІАЛ, які здійснювали їх ідентифікацію.

Бажаючи будь-якою ціною скомпрометувати людей, що піднялися проти розбазарюваня нашого культурного надбання, начальник Держкомархіву вдається до відвертої брехні: він звинувачує І. Сварника у видачі фальшивих архівних довідок релігійним громадам різних конфесій на початку 90-х років, за що останнього буцімто звільнили з посади. Ці звинувачення, викладені, підкреслимо, в офіційній заяві Держкомархіву України (!), є нічим іншим, як нісенітницею, породженою хворобливою уявою колишньої співробітниці ЦДІАЛ, тепер пенсіонерки, в минулому начальника секретного відділу архіву й секретаря первинної організації КПРС Анни Пятигорової, яка, працюючи в НКВД у 40-х – 50-х роках, зробила свій посильний внесок у політичні репресії в Галичині, ще й досі неприховано зневажаючи все українське.

А. Пятигорова прилюдно виклала це все у квітні ц. р. на загальних зборах ЦДІАЛ, куди її, як заслужену пенсіонерку, спеціально запросила її учениця й гідна послідовниця Д. Пельц. Для А. Пятигорової й досі незрозуміло, як це в одному галицькому селі упродовж п’яти або шести століть історії могла бути православна, пізніше греко-католицька, ще пізніше знову православна, греко-католицька, православна автокефальна і православна Московського патріархату (після 1946 року) громади, і чому це всі громади мають однакове право на історичну інформацію з державного архіву.

Професійний історик, яким вважає себе Г. Боряк, мав би краще орієнтуватися у складній релігійній історії України. Крім того, перш ніж писати брутальні наклепи, начальникові Держкомархіву слід було б спочатку підняти особові справи І. Сварника в тому ж Держкомархіві й у ЦДІАЛ і переконатися, що останній не був звільнений, як пишеться в прес-релізі, з посади заступника директора архіву, а пішов з цієї посади за власним бажанням на нижчу – в тому самому архіві.

З усього цього постає одне питання: як і чому Г. Боряк, обстоюючи щодо директора львівського архіву Д. Пельц позицію, нібито її усунення з посади “може розглядатися лише за умови, що в судовому порядку буде доведено її провину”, у той самий час нехтує ст. 121 КПК України і брутально з подивугідним поспіхом намагається звільнити з роботи своїх опонентів, відсторонює їх від виконання службових обов’язків, не чекаючи не тільки вироку суду, але й результатів елементарного досудового слідства?

Відповідь напрошується тільки одна: суб’єктивні чинники, особисті інтереси й намаганя зберегти status quo у прогнилій, наскрізь корумпованій архівній системі беруть гору над захистом національних інтересів.

Відповіді

  • 2005.08.16 | Mary

    Стаття і обговорення по темі (лінки)

    Гівняна стаття в "Дзеркалі тижня" http://www.zn.kiev.ua/nn/show/558/50795/

    А тут коментарі на статтю (Дуже нормальні, між іншим)

    http://www.zn.kiev.ua/ie/forums/index.php?s=b310f6b8b1bc9c97fe341ebdd3d22a16
    &act=Print&client=printer&f=10&t=38246

    Автор: typus - 07-08-2005 16:57
    Побачивши цей матеріял подумав що нарешті хтось серйозно зайнявся
    справою розкрадання архівалій у Львівському історичному архіві. На жаль
    довелось розчаруватися. Після прочитаного залишився неприємний осад що знову
    нікому не залежить на збереженні історичних цінностей а йдеться про
    відмивання заплямленого мундира начальника архівів!

    Автор: typus - 07-08-2005 18:59
    Попробую проілюструвати свою позицію деякими словами Автора статті

    [QUOTE]....«Подарунок» довелося повернути до архіву. Зрозуміло, що
    керівництво архівної служби та архіву вдарило на сполох...[/QUOTE]
    На думку багатьох компетентних людей насполох пан начальник /Г.Боряк/
    бив дуже мляво, бо ніхто нічого не чув.

    [QUOTE]У львівських ЗМІ довкола справи про викрадення масиву
    документів з історичного архіву здійнялася шумна кампанія. Втім, надто різкі
    й «сенсаційні» публікації деяких авторів у місцевій пресі...[/QUOTE]
    Мдааа! які заяви можуть бути надто різкі коли національну спадщину
    розпродують а начальник знай "бє на сполох" собі тихенько і не перешкоджає
    злодіям. Особливо як про крадіжку преса довідалася випадково через рік після
    події.

    [QUOTE]Про деякі несподівані повороти цієї справи — у розмові з
    головою Державного комітету архівів України Геннадієм Боряком.[/QUOTE]
    Прочитав 2 рази статтю і не побачив жодного несподіваного "повороту"
    тільки намагання приховати причетність до злочинів.

    [QUOTE]— [/QUOTE]....Проблеми архівів десятиліттями перебували на
    маргінезі суспільної уваги і суспільних потреб, а самі архіви деградували
    фінансово й матеріально. Довідково: в Україні держава витрачає щорічно на
    утримання однієї одиниці зберігання документів Національного архівного фонду
    10 центів — у сім разів менше, ніж у сусідній Польщі....[QUOTE]
    Таак! Стара коломийка, грошей мало треба красти!


    [/QUOTE].... У травні—червні нинішнього року почалися серйозні акції з
    конфіскації документів вже у львівських колекціонерів (на відміну від
    київських операцій, львівські чомусь супроводжувалися гучними публікаціями у
    пресі, де наводилися поспішні й сумбурні дані, плуталися справи, документи,
    аркуші…).[/QUOTE]

    це для тих хто газет не читає! Бо хто читає то про таке не чув.

    [QUOTE]У нашому розпорядженні є факти, які дають усі підстави
    стверджувати, що упродовж кількох місяців, особливо влітку 2004 р., у
    певному колі істориків і архівістів проводилася, по суті, нелегальна
    «ідентифікація» викраденого — «на відстані», тобто з Києва, де, як можна
    припускати, перебував основний масив викрадених документів із зрізаними
    обкладинками, без заголовків і архівних шифрів....[/QUOTE]
    Маячня сірої кобили! А йдеться про те що науковці які працювали з
    архіваліями намагалися по своїх записах прикинути масштаби втрат бо
    офіційної інформації не було /пан начальник був зайнятий тим що "бив на
    сполох"/. От і вся інтрига висмоктана з пальця.

    [QUOTE]...Так, «рукописники», історики, близькі до архівних кіл,
    ідентифікуючи документи, допомагали тим, хто крав. Можливо, не завжди
    свідомо. Для того, щоб здійснити викрадення такого масштабу, потрібно було
    знати, де і які документи лежать, яка їх цінність.[/QUOTE]
    Як би я жив у цивілізованій країні то за такі наклепи "огульні" подав
    би на п. Боряка до суду. Та це ж якраз ці "рукописники" змусили архівне
    начальство витягнути цю справу на світ Божий і перешкодили допродувати
    архівалії.

    [QUOTE]... Безпосередній же доступ до сховища і до схеми розміщення
    фондів (у львівському архіві їх є вісім, за кожним закріплені відповідальні
    особи) має зберігач фондів, який видає документи дослідникам до читального
    залу і співробітникам, підкладає справи на місце і опечатує сховище. Ну, і
    звичайно ж, керівник фондового відділу, — загалом дуже вузьке коло осіб.
    Встановити, хто саме з них переступив межу, має слідство.[/QUOTE]
    Але чомусь ніяк не може! Уже рік. Скажу вам "по секрету": що ці
    "слідчі" не мають зеленого поняття в архіваліях і шукатимуть "злодія" в 120
    мільйонах аркушів до скінчення світу.

    [QUOTE]— Тобто про якихось грабіжників, що дотепно й зі знанням
    справи, як у кіно, вимкнули складну систему сигналізації, обманули охорону й
    засоби електронного стеження, залізли до приміщення архіву, нагребли
    документів і зникли в темряві ночі, не йдеться...

    — Це зрозуміло. По-перше, в цьому архіві взагалі немає ні охоронної
    сигналізації, ані спеціалізованого посту охорони, є лише старенькі вахтери.
    Комітет з року в рік піднімає це питання перед урядом. Однак наші пропозиції
    щодо забезпечення державних архівів (принаймні, для початку, — центральних)
    сучасною охоронною сигналізацією та постами позавідомчої охорони були
    частково враховані лише в Державному бюджеті України на 2005 рік
    (передбачено близько 1,4 млн. грн.)...[/QUOTE]

    Панові начальникові і до голови не приходить що в архіві є не одні
    двері! Є ще двері в фотоцех (а з нього на вулицю) про які всі скромно
    мовчать і ніяких "стареньких вахтерів" там немає... А дальше як то кажу
    спраа техніки.

    [QUOTE]По-друге, крім того, щоб знати, де що лежить, треба знати, як
    його винести. У принципі це нескладно: зберігач фондів, який має доступ до
    сховища, є в принципі неконтрольованим, коли працює у сховищі.[/QUOTE]

    А кадри? Вони ж як відомо "вирішують все". 50 років стояв архів і
    нічого не крали а тут раптом почали?

    [QUOTE]...Отже, не записавши документ до книги видачі, зберігач його
    виносить. На документах, як ви розумієте, немає електронного захисту (цього
    немає навіть у найбагатших архівах; нагадаю, в історичному архіві у Львові —
    не менше 120 млн. аркушів документів), тому повз вахтера проходять
    безперешкодно.[/QUOTE]

    Що за байки шановний! ми були в архівах! Хто видає документи той
    перераховує аркуші а при поверненні робить то саме! Це елементарний порядок!
    Цікаво коли п? начальник останній раз працював у архіві? І ніхто, до речі
    попри вахтера з документами не ходить бо він сидить на вході в архів.

    [QUOTE]— У львівських газетах з цього приводу лунали звинувачення на
    адресу директора архіву пані Пельц…

    — Відверто кажучи, галас, здійнятий львівськими засобами масової
    інформації, в тому числі довкола прізвища директора архіву, не спрямований
    на те, щоб донести до людей правдиву інформацію чи допомогти
    слідству.[/QUOTE]

    Цікаво що є "правдивою інформацією" а розумінні пана Боряка?


    [QUOTE]Тут інша мета. Всі оті «відчайдушні» заяви в газетах, на
    засіданнях круглих столів, всі оті звернення до вищих посадовців держави,
    звернення і запити народних депутатів, злива бруду, довільні маніпуляції
    цифрами — одиницями зберігання, документами, аркушами, доларами і євро
    спрямовані, на мою думку, лише на одне — тотальну дискредитацію керівництва
    архіву і, зрештою, його зміну.[/QUOTE]

    От загнув! "Пра всю Адєссу" я не скажу а про себе скажу що будучи
    учасником одного із "круглих столів" думав не про "дискредитацію і зміну" а
    про те як національні цінності вберегти від "пельців", "боряків" та іже с
    ними.

    [QUOTE]— Гортаючи львівську газету «Поступ» і продивляючись новинні
    сайти Інтернету, починаєш розуміти, що до цієї, так би мовити, цілком
    «нормальної» карної справи, яку повинні розплутувати і, переконаний,
    розплутають компетентні органи, намагаються причепити політичний ярлик. У
    матеріалах про справу з’являються такі харизматичні імена, як Ірина
    Калинець, Ярослав Дашкевич, а публікації набирають відверто
    звинувачувального характеру. Але в них ідеться здебільшого не про
    встановлення осіб, безпосередньо причетних до крадіжки, а про «покарання
    посадових осіб», зокрема директора архіву та голови Держкомархівів.[/QUOTE]

    А чого пан начальник очікував? До речі написали і про те що вже після
    виявлення крадіжок пані директорку нагородили державною відзнакою. У вас не
    винвкає запитання за що?

    [QUOTE]— Слідству потрібно допомогти спіймати злодіїв, а тоді вже
    карати посадових осіб. Вони, зрештою, нікуди не подінуться. На сьогодні ж
    саме ці посадовці активно допомагають слідству. До речі, моє прізвище з’
    явилося у цьому контексті десь навесні, відтоді, як я публічно виступив
    проти негайного звільнення директорки. Стало зрозуміло, що позбутися її
    можна лише після заміни голови Держкомархівів.[/QUOTE]
    Ага! Це нам інформація, що називається "тільки через мій труп". Гадаю
    що такі "одкровення" начальника також могли б "допомогти слідству".

    [QUOTE].... в ході слідства було проведено обшук у кабінеті
    завідувачки відділом львівського архіву пані Галини Сварник (рідної сестри
    згадуваного пана Івана Сварника) і було встановлено її причетність до
    нелегальних операцій з документами, оскільки в її робочому кабінеті вилучили
    значний обсяг документів не встановленого поки що походження, які незаконно,
    без відома й дозволу керівництва архіву, було занесено до установи. Відверто
    кажучи, за таке (навіть якщо тут немає криміналу) просто виставляють на
    вулицю без права займати керівні посади і перебувати на державній
    службі[/QUOTE]

    Народ! Мушу терміново глянути в календар! Чи то тепер не 37 рік?
    Лишенько в мене також на столі папери "без дозволу і відома" і
    "невстановленого походження" а й я не знав що то "нелегальна операція"!
    Невже і мене "виставлять на вулицю" "без права займати... і перебувати..."
    Ні мушу панові начальнику календаря подарувати

    [QUOTE]— Якщо уважно проаналізувати публікації та повідомлення в ЗМІ,
    які стосуються «львівської справи», починаючи з літа 2004 року, то
    простежується цікава тенденція: спочатку в ЗМІ активно розвивали тему про
    те, що «група товаришів» нібито роками попереджала, інформувала і вимагала
    від адміністрації архіву вжити заходів: крадуть документи. Приблизно з весни
    ця тема практично зникла.[/QUOTE]
    А про що інформувати як там "всьо схвачєно"?

    [QUOTE]— Проексплуатували тему, та й годі. Не спрацьовує. Чому? Та
    хоча б тому, що таких звернень, як ви кажете, «групи товаришів» насправді не
    було. Навіть якщо дирекція архіву не реагувала на їхні попередження, вони
    могли звернутися в Держкомархівів, міліцію, Головне управління державної
    служби, Кабмін, до президента, нарешті. Однак жодних слідів таких «звернень»
    до середини 2004 року немає.[/QUOTE]

    Ну і що з того? А тепер і поінформували, і звернулися куди слід а
    толку ніякого

    Скидаю капелюха перед тими кому вистачило терпцю дочитати це до кінця

    Автор: Guest_Николай_* - 08-08-2005 11:25
    [SIZE=7]Браво "Зеркало недели"!
    Таких откровенно заказных статей у вас еще не было!
    Позор журналисту (вы только его вопросы почитайте : слава Боряку, а
    остальные - дураки или еще хуже), позор редакции, разместившей заказ.
    Не ожидал, если честно! Одно дело - "революционная необходимость", но
    чтобы так откровенно отмазывать грязь с мундира чинуши!!!
    Ай да Олейник, ай да сукин сын!

    Автор: Guest - 09-08-2005 09:49
    Мені здається, ми запозичили кепську звичку підписуватися прізвиськом,
    а не прізвищем, сховавшись у тому "ніку", як у підворітті. "Слабо", панове,
    грати у відкриту гру? Принаймні, щоб народ знав, які це хлопчики та (судячи
    з інтонацій Guest_Николай_*) дівчатка такі злі та недобрі. Отож.
    Тепер - до суті.
    Раджу поміркувати над тим, чому за весь період шумної кампанії у
    Львові жодне видання не опублікувало розгорнутого інтерв'ю з головою
    архівного комітету? Загалом, з матеріалів кампанії у пам'яті не залишається
    жодних слів, крім "ату його!".
    Я вдячний газеті за те, що вона знайшла можливість розмістити мій
    матеріал. На сьогодні це єдине інтерв'ю з фахівцем, який може дати конкретну
    й кваліфіковану інформацію про цю справу.
    Відповідаючи пану (чи пані) typusu, хочу зазначити передусім його
    обізнаність на календарях. Тішить, коли людина бодай на чомусь розуміється.
    Звичайно, нині маємо не 37-й рік. Однак, нагадаю, триває серйозне слідство.
    ОБШУКИ БУЛО ЗДІЙСНЕНО НА КВАРТИРАХ І РОБОЧИХ МІСЦЯХ ПОНАД 100 СПІВРОБІТНИКІВ
    АРХІВУ. І якщо Ви, пане (чи пані) typus, є працівником державного архіву і
    на Вашому робочому столі - незареєстровані документи невідомого походження і
    Ви наперед знаєте, що не зможете дати чіткої відповіді на запитання про те,
    звідки вони взялися, то, скажу Вам відверто, кепські Ваші справи.
    До слова, нині, за розпорядженням віце-прем'єра, створюється фахова
    міжвідомча комісія для ідентифікації вилучених документів.

    З іскрометним привітом,
    Юрій Олійник

    Автор: typus - 09-08-2005 10:52
    QUOTE(Guest @ 09-08-2005 10:49)
    Мені здається, ми запозичили кепську звичку підписуватися прізвиськом,
    а не прізвищем, сховавшись у тому "ніку", як у підворітті. "Слабо", панове,
    грати у відкриту гру? Принаймні, щоб народ знав, які це хлопчики та (судячи
    з інтонацій Guest_Николай_*) дівчатка такі злі та недобрі.


    Просто специфіка форуму така що люди не мусять показувати «аусвайсу»
    для того, щоб поспілкуватися. А щодо «відкритої гри» то я майже рік тому
    телефонував до редакції ДТ щоб зацікавити архівною тематикою (назвавшись
    звісно власним іменем), але видно тоді не було «замовлення» на цю тему


    QUOTE
    Раджу поміркувати над тим, чому за весь період шумної кампанії у
    Львові жодне видання не опублікувало розгорнутого інтерв'ю з головою
    архівного комітету? Загалом, з матеріалів кампанії у пам'яті не залишається
    жодних слів, крім "ату його!".


    Пам’ять у Вас якась селективна . А «кампанія» якраз не була шумною.


    QUOTE
    Я вдячний газеті за те, що вона знайшла можливість розмістити мій
    матеріал. На сьогодні це єдине інтерв'ю з фахівцем, який може дати конкретну
    й кваліфіковану інформацію про цю справу.


    Якраз такої відповіді у Вашій публікації ми не почули. А щодо
    «конкретности» і «кваліфікованости» то чого можна очікувати від зацікавленої
    особи.


    QUOTE
    Відповідаючи пану (чи пані) typusu, хочу зазначити передусім його
    обізнаність на календарях. Тішить, коли людина бодай на чомусь розуміється.
    Звичайно, нині маємо не 37-й рік.


    Я тішуся що Ви тішитися, але co ma piernik do wiatraka?


    QUOTE
    Однак, нагадаю, триває серйозне слідство. ОБШУКИ БУЛО ЗДІЙСНЕНО НА
    КВАРТИРАХ І РОБОЧИХ МІСЦЯХ ПОНАД 100 СПІВРОБІТНИКІВ АРХІВУ.


    То є замітання слідів! Що можна шукати через рік часу? Хоч наша
    міліція знайде і все що замовлять


    QUOTE
    І якщо Ви, пане (чи пані) typus, є працівником державного архіву і на
    Вашому робочому столі - незареєстровані документи невідомого походження і Ви
    наперед знаєте, що не зможете дати чіткої відповіді на запитання про те,
    звідки вони взялися, то, скажу Вам відверто, кепські Ваші справи.


    Я думаю і що на столі п. Боряка такі документи бувають і п. Пельц
    особливо і ніхто тим до тепер не переймався а тут раптом прозріли! ха ха!


    QUOTE
    До слова, нині, за розпорядженням віце-прем'єра, створюється фахова
    міжвідомча комісія для ідентифікації вилучених документів.


    Тримайте мене бо впаду пляцком! А для здіймання локшини з вух ще не
    створили комісії?

    До речі, скажу Вам на вушко, що кажуть ніби до тої справи причетний
    один жидок котрий фрески Шульца вивіз на Землю Обітовану (колишній працівник
    архіву). Найцікавіше що про це ніхто не говорить а лише пилюку піднімають
    (архівну) і думають що все вляжеться з часом.
    І ще одне, я гадаю, що пан Начальник безпідставно образив у Вашій
    публікації достатню кількість порядних людей та інституцій, щоб прискорити
    власне прогнання з насидженого місця.





    Автор: Rybka - 10-08-2005 12:50
    Та що тут говорить! Гроші взяв за статтю замовну тепер сидить як
    «сливка в г...» і по суті справи нічого не може пояснити.

    Автор: Guest - 10-08-2005 13:11
    Гарні метафори.

    Вам би, пане (пані), не газети читати, а вірші писати. Їй-бо, пишіть.

    Щоправда, Рембо Ви не станете, однак рівня Й.Бухбіндера цілком

    можете доскочити. Намагайтеся.

    Цілую.
    Юрій Олійник

    Автор: Rybka - 10-08-2005 15:17
    QUOTE(Guest @ 10-08-2005 14:11)
    Гарні метафори.
    Вам би, пане (пані), не газети читати, а вірші писати. Їй-бо,
    пишіть.....


    Дратівливий дядечко
    Краще б по суті щось сказав а то тільки огризається (правда делікатно)
    Звиняйте якщо зобидила! Просто задовбали вже наші хазяїни доморощені
    розтягують Україну де тільки можна! Вже й до архівів добралися!

    Автор: typus - 11-08-2005 07:40
    QUOTE(Юрій Олійник)
    — Якщо уважно проаналізувати публікації та повідомлення в ЗМІ, які
    стосуються «львівської справи», починаючи з літа 2004 року, то простежується
    цікава тенденція: спочатку в ЗМІ активно розвивали тему про те, що «група
    товаришів» нібито роками попереджала, інформувала і вимагала від
    адміністрації архіву вжити заходів: крадуть документи. Приблизно з весни ця
    тема практично зникла.


    До відома Автора ще одна свіжа заява «групи товаришів», див. туди
    http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/08/11/7832/

    Автор: Юрій Олійник - 11-08-2005 09:21
    Ця справа, як на мене, є досить простою: з початку 90-х років (коли
    різко підвищився попит на старовину, антикваріат та ін., тобто коли й
    архівні документи стали товаром) почалося розкрадання документів Львівського
    архіву з метою їх продажу. Очевидно, розкрадання тривало роками. Виявити
    крадіжку у загальному масиві документів (1,2 млн.) - справа майже неможлива.
    Розкрадання проводилося дуже компетентно, а це означає, що крали "свої" -
    працівники архіву або шановні дослідники (або разом). Цілком можливо, що про
    викрадення ми не знали б нічого й досі, якби Януковичу не забандюрилося
    зробити отой подарунок музею. Крадіжка стала фактом. Розпочалося слідство. І
    з абсолютно незрозумілих причин у львівських ЗМІ почалася кампанія, мовляв,
    розкрадають національну спадщину. Та звісно, що розкрадають. Втім, якщо
    переглянути матеріали львівської преси по цій справі за 2004/2005 роки, то
    виникає прикре враження: кампанія вочевидь спрямована не на допомогу
    слідству, а на замітання слідів і "переведення стрілок" по типу "ось ми вам
    точно скажемо, хто злодій". Іншої мети я не бачу. Якщо когось не влаштовують
    слідчі органи, то, мені здається, слід писати скаргу в прокуратуру чи до
    відповідних інстанцій. [SIZE=7][B][COLOR=purple]

    Автор: typus - 11-08-2005 10:22
    QUOTE
    Очевидно, розкрадання тривало роками. Виявити крадіжку у загальному
    масиві документів (1,2 млн.) - справа майже неможлива.


    Хтось може подумати що мільйон документів лежить на купі як картопля!
    Бери скільки влізе..... Але всі документи поскладані по відповідних фондах,
    зшиті у справи. Їх по актах прийняли матеріяльно відповідальні особи, не
    треба надто спрощувати.....


    QUOTE
    Розкрадання проводилося дуже компетентно, а це означає, що крали
    "свої" - працівники архіву або шановні дослідники (або разом).


    Велике відкриття! Звісно що свої! І не без благословення
    адміністарції. Щодо дослідників то ви дарма! Їм матеріяли видають в окремому
    залі і перераховують всі аркуші 2 рази, коли видають і коли приймають. Не
    уявляю собі як звичайний дослідник красти в таких масштабах. Тому всі байки
    про вахтерів розраховані на профанів.


    QUOTE
    Цілком можливо, що про викрадення ми не знали б нічого й досі, якби
    Януковичу не забандюрилося зробити отой подарунок музею.


    Не спрощуйте шановний! Знали і до того і в інші способи. От,
    наприклад, приїхала дослідниця з Києва, попрацювала а через пів року хоче ще
    раз щось там звірити. Замовляє справу, а в ній немає вже потрібних
    документів! Тоді інші науковці переглянули справи з якими працювали і теж не
    виявили документів, тоді і почалося все....


    QUOTE
    Крадіжка стала фактом. Розпочалося слідство. І з абсолютно
    незрозумілих причин у львівських ЗМІ почалася кампанія, мовляв, розкрадають
    національну спадщину.


    Як би науковці не вчинили шуму то нічого б і нерозпочалося. Але,
    врешті, яке в нас слідство! Люди добрі! Та вони поняття зеленого не мають в
    тому що роблять, тому й поводяться як слон в крамниці з полсудом.


    QUOTE
    Втім, якщо переглянути матеріали львівської преси по цій справі за
    2004/2005 роки, то виникає прикре враження: кампанія вочевидь спрямована не
    на допомогу слідству, а на замітання слідів і "переведення стрілок" по типу
    "ось ми вам точно скажемо, хто злодій". Іншої мети я не бачу.


    І не побачите дядечку! Бо Ви висмоктали собі з пальця теорію про вражу
    «львівську пресу» і експлуатуєте її як найнятий. Мушу Вас рочарувати що
    ніякої кампанії не було, а лише кілька публікацій. Чи така подія, яку
    справедливо вважають гуманітарною катастрофою не заслуговує уваги преси? В
    2003 р. спалили (обікравши перед) тим архів у Кам’янці-Подільському. І що?
    Що зробили Ваші начальники архівні, слідство....? А нічого бо їм глибоко до
    одного місця наша національна спадщина!
    А «стрілки перевести» якраз Ви намагаєтесь і точомусь дуже ревно. Але
    дарма стараєтьсь правда і так вилізе (декому може й боком).


    QUOTE
    Якщо когось не влаштовують слідчі органи, то, мені здається, слід
    писати скаргу в прокуратуру чи до відповідних інстанцій.


    Ги-ги-ги! А це що? То Ви замість матюка сюди встромили? Ніби серйозний
    «чулувік»?



    Автор: Rybka - Вчора, 10:28
    QUOTE(Юрій Олійник @ 11-08-2005 10:21)
    Втім, якщо переглянути матеріали львівської преси по цій справі за
    2004/2005 роки, то виникає прикре враження: кампанія вочевидь спрямована не
    на допомогу слідству, а на замітання слідів і "переведення стрілок" по типу
    "ось ми вам точно скажемо, хто злодій". Іншої мети я не бачу. Якщо когось не
    влаштовують слідчі органи, то, мені здається, слід писати скаргу в
    прокуратуру чи до відповідних інстанцій.
    [SIZE=7][B][COLOR=purple]


    Цікаво б довідатись на що ваша «кампанія» спрямована? Бо виглядає, що
    саме ви і займаєтесь «замітанням слідів», «переведенням стрілок» і волаєте
    при цьому «хапайте злодія»!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.17 | typus

      Re: Стаття і обговорення по темі (лінки)

      Вупс! Не очікував що справою архівів ще хтось цікавиться!
      Народ ви статтю в Дзеркалі тижня читали? Так от видно що ця вся банда найбільше боїться розголосу. Тому давайте пишіть побільше щоб тема була на поверхні. Ато обберуть нас до нитки бандюки доморощені
    • 2005.08.18 | Scubo

      Слідча Самохвалова ...?

      Чи це не є та сама яка колись засудила Чорновола старшого і завела в глухий кут слідство про вбивство Білозіра?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.19 | Бєлочка

        Вона трохи замолода на перше, але на друге

        Scubo пише:
        > Чи це не є та сама яка колись засудила Чорновола старшого і

        трохи замолода

        > завела в глухий кут слідство про вбивство Білозіра?

        а отут можливо, спробую щось розпорпати...
    • 2005.08.19 | Михайло Свистович

      Re: Стаття і обговорення по темі (лінки)

      Mary пише:
      > Гівняна стаття в "Дзеркалі тижня" http://www.zn.kiev.ua/nn/show/558/50795/

      Там і "Майдан" нехорошим словом цей Боряк згадав. А мова його як в типового радянського партфункціонера. І взагалі у "ДТ" багато гівняних статей.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.19 | Сергій Кабуд

        лише дурні читають ЗТ(-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.20 | Михайло Свистович

          А Волстрітджорнал розумні? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.20 | Сергій Кабуд

            не просто розумні а господарі світу які утримують

            решту жебраків

            ну і декілька українських передплатників

            шо, не вмієш по англійському ще?
            можу порадити приватного вчителя- навчить кого завгодно і швидко. Лише гроші візьме , але шо нам гроші, правда?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.21 | Михайло Свистович

              Хай мене поутримують, а то якісь фігові господарі в одного з

              мешканців світу :)

              Сергій Кабуд пише:
              >
              > шо, не вмієш по англійському ще?

              Не вмію. А ти по-китайському вмієш?


              > можу порадити приватного вчителя- навчить кого завгодно і швидко. Лише гроші візьме , але шо нам гроші, правда?

              Угу, висилай гроші.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.08.21 | Сергій Кабуд

                я так думаю шо грошей вже було вислано

                достатньо багатьма людьми і організаціями
                дехто в деякі часи навіть відмовлявся від гривнів.

                Не глузуй, Брехатинегарно, а звернися до казначея Чорної Пори, (хто ця таємна людина цікаво?) в них є декілька сотен тисяч доларів на дрібні гранти.

                Думаю шо навчити спеціаліста з молдови і придністровя англійської -
                канає як мікрогрантовий проект.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.08.22 | Михайло Свистович

                  твоя думка, як це часто буває, хибна

                  Грошей, якщо не рахувати революції, було вислано в кілька разів менше, ніж твоя зарплата за це час..

                  Сергій Кабуд пише:
                  >
                  > дехто в деякі часи навіть відмовлявся від гривнів.

                  Не в певні часи, а в часи революції, коли час був дорожчим за 1500 гривень (саме стільки грошей готові були дати троє різних людей). В мене тоді не було часу в туалет сходити, а не лише за грошима.

                  >
                  > Не глузуй, Брехатинегарно, а звернися до казначея Чорної Пори, (хто ця таємна людина цікаво?) в них є декілька сотен тисяч доларів на дрібні гранти.

                  От дійсно брехати не гарно. І ще. Пора не має казначея.

                  >
                  > Думаю шо навчити спеціаліста з молдови і придністровя англійської -
                  > канає як мікрогрантовий проект.

                  Не канає.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.08.22 | Сергій Кабуд

                    а як же з відкритісттю?

                    Михайло Свистович пише:
                    > Грошей, якщо не рахувати революції, було вислано в кілька разів менше, ніж твоя зарплата за це час..

                    Ха, а раніше ти казав шо гроші тобі пофіг......
                    Може брехав? І звідки ти знаєш про зарплату- ось тут ти забрехався.
                    А якщо рахувати революцію?
                    Цікаво, як рахувати революцію? Як це?))

                    >
                    > Сергій Кабуд пише:
                    > >
                    > > дехто в деякі часи навіть відмовлявся від гривнів.
                    >
                    > Не в певні часи, а в часи революції, коли час був дорожчим за 1500 гривень (саме стільки грошей готові були дати троє різних людей). В мене тоді не було часу в туалет сходити, а не лише за грошима.

                    Може проблема в невмінні організовуватися? На це багато шо вказує.

                    >
                    > >
                    > > Не глузуй, Брехатинегарно, а звернися до казначея Чорної Пори, (хто ця таємна людина цікаво?) в них є декілька сотен тисяч доларів на дрібні гранти.
                    >
                    > От дійсно брехати не гарно. І ще. Пора не має казначея.

                    Тоді шоб не було спекуляцій повідом будь ласка скіки беспосередньо грошей в Чорної Пори, бо гроші ці мають- бути відкрито заявлені, хіба ні? Може це Чорна таємниця?

                    А як без казначея? Гроші видають донари на певний рахунок чи готівкою?
                    Кому? Організації? А хто щ їх і як розподіляє?


                    Сам факт того шо це утаємничено від громади робить Чорну Пору ще більш підозрілою ніж є карєристска Жовта.



                    >
                    > >
                    > > Думаю шо навчити спеціаліста з молдови і придністровя англійської -
                    > > канає як мікрогрантовий проект.
                    >
                    > Не канає.


                    А давай ти спробуєш. Якшо казначея нема- то нема й фінансової дисціпліни, а значить в тебе є шанс, бо ти там маєш лапу. Ти ж засновник, чи ні?
        • 2005.08.20 | Роман ShaRP

          Лише довбороби так вважають.(-)

        • 2005.08.20 | Бєлочка

          Я читаю ДТ. Від кабуда чую (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.20 | Сергій Кабуд

            воно і видно по вашіх дописах(-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.20 | Mary

              Сергію, ти спочатку цілу гілку прочитай,

              а потім будеш про якість дописів розповідати.

              Бєлка об'єктивно поки що найбільше тут в цій гілці зробила для поширення інформації про весь цей маразм з архівами. А ти що зробив? Прокоментував що ДТ читають ідіоти? Це дуже конструктивно і дуже до теми. А головне ж, як Україні помагає! А потім ти ображаєшся, що тобі погані оцінки читачі ставлять.

              І не треба мене зараз посилати, як ти собі взяв за моду, і погрожувати розправами також не треба. Тут в Україні і так весело.

              Поводься як нормальна людина, і до тебе потягнуться.

              Це останній раз я до тебе звертаюся на цю тему. Слів більше не буде, хіба що дії.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.08.21 | So_matika

                Сергію, попустись

                гарячій ньюйоркскій парєнь :)
                шось настрій в тебе не тойо, нападаєш на людей - може втомився

                хочеш пораду? хоча поради існують для того, шоб сказати "окей" і зробити по-своєму :)
                по-перше, для розборок є інше місце
                по-друге, зроби паузу в дописах, днів зо три-чотири
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.08.21 | Роман ShaRP

                  Не допоможе.

                  Сумятіца пише:
                  > по-друге, зроби паузу в дописах, днів зо три-чотири

                  В цьому випадку, очевидно, помилка - "в генетичному коді".

                  Насправді я не знаю, чи в генетичному, чи у психічному, проте error, як ото кажуть, fatal.

                  Це назавжди.
                • 2005.08.21 | Сергій Кабуд

                  цікаво дивитися як за тобою цей 'шаріков' лазить помітила?(-)

              • 2005.08.21 | Бєлочка

                Re: немаю часу

                Сергій Кабуд пише:
                > Бєлка це тварина. Шо може тварина в людських справах? Як стьоб може цікаво, а не серьозно. Віртуал якійсь недороблений.
                Мишко, Шон, Пані, Мері і всі інші, я дуже прошу вас не витирати, це ж історія

                Сєрьожа, зайка обдовбана! Я просто мрію щоб ти, гєрой заморський, попавсь мені в Україні. Багато мудаків я зустрічала, але ти - це шось особливе, дороблене
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.08.21 | Роман ShaRP

                  Двоє нас.

                  Бєлочка пише:
                  > Сєрьожа, зайка обдовбана! Я просто мрію щоб ти, гєрой заморський, попавсь мені в Україні. Багато мудаків я зустрічала, але ти - це шось особливе, дороблене

                  Аналогічно.
                • 2005.08.21 | Сергій Кабуд

                  дай телефон я тобі зазвоню послухаю як горіхи гризеш

                  чи може бєлочка це від 'бєлая гарячка'?

                  ти п'яная?

                  ну поміркуй, навіщо ти мені в реалі?
                  ти ж скоріше за все негарна, товста, обїлася горіхів з смітника і вся волохата, може бриєсся?
  • 2005.08.16 | Горбань

    Re: Люди! Що діється з нашими архівами?!!

    Бєлочка пише:
    > Та це ж цілком зрозуміло, що працює вертикальна система.
    Цікавий факт. У той час, коли вже здійнявся скандал навколо дарування Януковичем вкрадених зі Львівського архіву листів, Кучма нагородив директорку Діану Пельц почесним званням "Заслужений діяч культури". Зрозуміло, що не Кучма особисто, але зі сторони це виглядає типу так: "Рєбята, чого кіпішуєте? Діана наш человєк! Ну вкрала там якісь листи, так і нам же ж пачку принесла. Ми в курсє! А хто не понімає, так за яйця їх підвісить!"
    Кучма пішов, а Г.Б. сидить, далі своє робить, і має досить впливів щоб у "Дзеркалі" замовні статєйки з кривими натяками вміщати. І Діана слідчих за кавою наставляє, що і як шукати, щоб ніякі кінці не випливли. А Томенко тільки круглі очі робить, мовляв, хто їх там розбере в тих архівах...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.16 | zhopa

      А що тут дивного - вона ж агент КГБ ще з часів Афганістану (-)

    • 2005.08.17 | zhopa

      про гамно й наркоту

      По каналізації передавали неперевірену інфу, що гамноборяк свого часу обхитрував діаспорних олухів на кілька тонн паперу і запустив на ньому друк календариків з голими тьолками, що ясно, не викликало їхнього одобрення. Але як мені достовірно відомо, гамно не тоне. Це наводить на думку, що случилось то саме, що й з недавнім "голубим" кандидатом у президенти: "Замазаний - значить свій!" В результаті - пряма дорога наверх. Так само замазана і директорка архіву, її синулю брали за наркотики, але мамаша відмазала. Після чого "успішно" працював в архіві сторожем. І мєнтярня цього всього не бачить або не хоче бачити. Я опердіваю.
  • 2005.08.16 | Пані

    Для тих, хто в танку

    Бєлочка пише:
    > Треба щось робити!
    > Свистович, давай щось...

    Деякі особливо просунуті журналістки давно вже могли помітити відсутність Свистовича на форумі і дізнатися від спільних друзів, що він відпочиває далеко від інету.

    Бєлка, замість гукати відсутніх. ти б краще розповіла коротко, в чому там справа з архівами, бо багатьом досі неясно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.16 | Бєлочка

      Я ж в Криму була!

      Пані пише:
      > Деякі особливо просунуті журналістки давно вже могли помітити відсутність Свистовича на форумі і дізнатися від спільних друзів, що він відпочиває далеко від інету.

      Я не знала, я ж в Криму була! Потім віддала останні 100 гривень Шонові на презентацію Альянсу у Львові - мусіла заробляти тяжко, не буду казати як...

      А тут тільки зайшла нарешті в інтернет - і шо робиться! Я все пропустила!

      >
      > Бєлка, замість гукати відсутніх. ти б краще розповіла коротко, в чому там справа з архівами, бо багатьом досі неясно.

      Дзвонила у Львів, так хіба ж в короткій розмові можна розповісти все, там все таке заплутане, я ше не повністю в'їхала... Але я можу організувати інтернет-конференцію з автором статті, якщо будуть бажаючі задавати запитання (і якщо хтось їх у Львові інтернетом забезпечить, бо ті архівісти такі архаїчні...)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.16 | Mary

        Я можу забезпечити такий-сякий інтернет і технічну допомогу

        якщо буде бажання інтернет-конференції.

        Бєлочка пише:
        > Дзвонила у Львів, так хіба ж в короткій розмові можна розповісти все, там все таке заплутане, я ше не повністю в'їхала... Але я можу організувати інтернет-конференцію з автором статті, якщо будуть бажаючі задавати запитання (і якщо хтось їх у Львові інтернетом забезпечить, бо ті архівісти такі архаїчні...)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.17 | typus

          Re: Я можу забезпечити такий-сякий інтернет і технічну допомогу

          а це не дурна ідея! не обовязково архівістів (працівників архіву) треба науковців покликати тих що працювали з архіваліями вони якраз і виявили пропажу. Я можу кільком поважним людям запропонувати у львові. але тре ів києві знайти декого. бо як я вже писав то якраз київська дослідниця виявила що документи з якими вона працювала кудись зникли
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.17 | Mary

            Дуже цікаво! + питання до форумних аксакалів

            Тут питання таке: чи набереться критична маса запитань?
            Бо, як я писала вам в тому листі, який виявися нечитабельним, краще не робити ніякої інтернет-конференції, ніж зробити гнилу.

            Як ми це переважно робимо: питаємо публіку тут присутню, чи є зацікавленість темою, чи будуть запитання для людей. Якщо попит є - домовляємося із особою (особами), анонсуємо час проведення інтернет-конференції, відкриваємо гілку тут, чи на спеціальному форумі, запрошуємо людей починати складати запитання наперед. Коли проанонсований час підходить, беремо осіб, які мають відповідати на питання за руку, ведемо до ынтернету, реєструємо, показуємо куди тицяти щоб відповісти на запитання і банзай.

            typus пише:
            > а це не дурна ідея! не обовязково архівістів (працівників архіву)
            > треба науковців покликати тих що працювали з архіваліями вони якраз і виявили пропажу.

            Можна й науковців, був би тільки попит :-).

            > Я можу кільком поважним людям запропонувати у львові.

            Так.

            > але тре ів києві знайти декого. бо як я вже писав то якраз київська дослідниця виявила що документи з якими вона працювала кудись зникли

            саме ту дослідницю я не знаю, але пару київських істориків, які були на тій прес-конференції в УНІАНІ з приводу крадіжок можна спробувати витягнути. Вони правда теж не надто віртуальні, доведеться щоб хтось їм в Києві поміг логінитися, і т.д. :-)

            А це, до речі, цікава ідея - влаштувати якийсь такий віртуальний інтернет-міст, абощо... Тобто не просто інтернет-конференцію з одною людиною або двома, а шось таке типу круглий стіл на тему "що сталося" і "що робити далі". Але то треба добре обдумати і спланувати.

            Питання до форумних аксакалів - що думаєте з цього приводу? Зацікавлення є? Питання будуть? Пропозиції якісь?

            Я зараз знайду і дам ще лінки на всю інфу яка в нас була на Майдані за останній час в новинах.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.18 | Майдан

              Чи можна навести приклади зниклих документів?

              Список чи хоча б частину того , що вважається чи підозрівається зниклим або викраденим?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.08.19 | Бєлочка

                Ось тут інформація, яку я розкопала

                Найбільше постраждали фонди, пов’язані з історією Церкви:
                - Греко-католицька Митрополича консисторія – 66 пергаментних грамот польських королів та ін. документи, які пробували продати на аукціоні в Ґданську;
                - Римо-католицька митрополича консисторія, м. Львів – найраніші метричні книги р.-к. катедри у Львові;
                - Г.-к. Митрополичий ординаріат у Львові – фотографії
                - Єврейська релігійна громада у Львові – документи продавали в Москві у великих кількостях.

                Наукове товариство ім. Шевченка у Львові – біля 100 справ;

                Редакція “Літературно-наукового вістника” – найраніші рукописи статей і наукових праць Михайла Грушевського;

                Вищий крайовий суд у Львові – біля 50 справ;

                Апеляційний суд у Львові – Судові справи у справах єврейського населення;

                Товариство “Просвіта” – Анкети почесних членів т-ва “Просвіта” з фотографіями.

                Викрадено фотографії з більшості особистих фондів діячів культури: В. Старосольського; А. Крушельницького; К. Студинського; Р.Луканя; Й. Скрутеня; Я. Весоловського; С. Ґорука; О.Тисовського; В. Шухевича – в т.ч. листи А. Шептицького; О. Пристая; Ольги Басараб; О. Назарука – а також рукопис і машинопис повісті “Роксолана”; – загалом біля 170 фотографій;

                З Колекції карт і планів зникли найдавніші карти й атласи.

                Для загального підрахунку втрат можна подати дані з офіційних прес-релізів Держкомархіву:
                1000 арк. док. Шептицького пробували продати до Франції за 200 тис. євро, а за попередніми даними міліції на сьогодні вартість викраденого оцінюють на 5 млн. 840 тис. євро.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.08.19 | Mary

                  Бєлочко, твої контакти з держкомархівом рулять :-)

                  я у Львові такої детальної інфи не змогла видобути, як ти в Києві.

                  Може б ти ще новинку написала за результатами позавчорашніх подій і всього, що ти сюди натягла? Бо ми тут вчора шось ніфіга не спромоглися - львівська гнітюча погода, а надворі дощ, і т.д. Одним словом, треба свіжої крови :-)

                  В Києві буде тобі медаль від Майдану ;-)!
                • 2005.08.19 | Майдан

                  6 мільйонів євро - це серйозно!(-)

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.08.19 | Бєлочка

                    Це дуже серйозно, от тільки воно нікого не гребе (Свистовичууу!)

                    6 мільйонів євро наша доблесна міліція мала десь.

                    У тісній співпраці із дирекцією архіву та власне держкомархівом вони (міліція) намагаються пошити справи на тих архівістів, які першими звернули увагу на крадіжку і почали вимагати слідство. Зрозуміло, що саме дирекція архіву, а також голова держкомархіву мали б понести відповідальність за пограбування та знищення документів власне львівського державного історичного архіву, а також за пожежу в Кам'янці-Подільському, і т.д.

                    Зверніть увагу, що головою інквізиційної комісії є заступник директора Львівського обласного архву Петро Кравчук - ходять такі чутки, що так крадіжки були також ще ті, тільки поки що вони ще не виплили - тому, зрозуміло, йде тиск на всіх хто близько стоять.

                    СБУ в справі представлене старими совєцькими гебістами - зрозуміло, як вони дбають про інтереси України - воістину Служба неБезпеки Україні. Турчинов де? Маріонетка в руках спеців-старожилів?

                    Зовсім незрозумілою є позиція Томенка. Невже він теж там десь замазаний?

                    Львівська Обласна рада подала подання на Президента про відсторонення директора Д.Пельц від виконання службових обов'язків, але, так виглядає, Президент мав їх подання разом із національними скарбами в носі, ну і облрада, звісно не настоює... Директорка дала ходить по архіву попід ручку із слідчою Самохваловою, і вони вдвох радяться, як який папірець складати, щоб воно все грало.

                    Блін, кого нарешті шось в цій державі погребе???

                    Я вже нарешті виспалася, бачу, що Михайло Свистович появився - де ти був, рідний? Поки тебе не було, до мене тут Шон залицявся, між іншим, успішно. Прозявиш свою Бєлочку, якщо так пропадатимеш надовго!
                    Давай, підключайся до незалежного розслідування, ти ж таке любиш!

                    Бо брехати ж негарно, а тут ці всі гівнюки всі брешуть, аж гай шумить...
    • 2005.08.17 | Mary

      Отут є лінки на всі наші новини по темі

      Якщо хтось ще не читав - раджу прочитати.

      http://eng.maidanua.org/node/372

      http://maidan.org.ua/static/news/1121459670.html

      http://maidan.org.ua/static/news/1121635321.html

      http://maidan.org.ua/static/news/1121720061.html

      http://maidan.org.ua/static/news/1121801415.html

      http://maidan.org.ua/static/news/1121893372.html

      http://maidanua.org/static/news/1121981153.html

      http://maidan.org.ua/static/news/1122446612.html
  • 2005.08.17 | карандаш

    На макулатуру

    Вот читаю я про эту мышиную возню вокруг каких-то писем "президента" несуществующего государства, вся территория которого умещалась под "правительстваенным" вагоном. Да что такого было в письмах-то? Поди вахтерам на бутылку не хватало, вот и сдали пару-тройку ящиков этой писанины на макулатуру. Туда им и дорога.

    А восхваляемый вами "историк", кстати сказать, в свое время был исключен из университета и посему не может отличить макулатуру от стоящих документов. Нечего ему штаны по архивам протирать, пусть лучше пойдет поработает на стройку или картошку копать. Вот так-то.
  • 2005.08.18 | Бєлочка

    Продовження історії - "результат" службового розслідування

    Вчора ця так звана комісія, яка проводила це так зване службове розслідування підписала папір, в якому написано, що Іван Сварник передавав ніби-то архівні документи стороннім особам, і передала справу в прокуратуру.

    Хотілося сподіватися, що члени цієї комісії побережуть рештки своєї честі, однак вони із задоволенням відіграли свою роль маріонеток в руках архівної мафії.

    Нажаль, повного тексту цієї пісулі в нас нема, оскільки його на видали на руки "обвинуваченому", а лише зачитали.

    Я буду і надалі тримати вас в курсі подій, наскільки це можливо, оскільки зв'язок із Львовом не надто надійний - об'єкти нападів та фальсифікацій архівної мафії не мають мобільних телефонів :-(, доводиться виловлювати їх вдома...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.18 | typus

      Re: Продовження історії - "результат" службового розслідування

      Цікаво б було знати прізвища доблесних «комісарів»
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.18 | Mary

        Хочете прізвища добресних "комісарів"? Будь-ласка:

        typus пише:
        > Цікаво б було знати прізвища доблесних «комісарів»

        з абревіатурами ви розберетеся, правда ж?

        Голова комісії:
        Кравчук Петро, заступник директора ДАЛО (Львів)

        Члени:

        Богунова Надія, зав. сектора держкомархіву (Київ)

        Громова Галина, провідний спеціаліст ЦДІАЛ (Львів)

        Демент'єва Наталія, зав. лабораторією ЦДІАЛ (Львів)

        Демченко Людмила, заступник директора ЦДІАК (Київ)

        Кушнір Богдан, опер-уповноважений ЛМУ УМВСУ у Львівській області

        Ромінський Євген, головний спеціаліст, юрисконсульт відділу держкомархіву (Київ)

        Терещук Людмила, директор ДЦ ЗД НАФ (Киїів?)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.18 | typus

          Re: Хочете прізвища добресних "комісарів"? Будь-ласка:

          о! бачу тут кумпанія добірна!
  • 2005.08.18 | So_matika

    троха навіжена пропозиція

    маємо довжелезний список найчесніших журіків, який складено з нагоди Ющенкового "джуніоргейта". Давайте складемо ОФІЦІЙНИЙ ЗАПИТ до цих драконоборців щодо ЧЕСНОГО розслідування справи львівських архівів. І нехай ті, хто візьметься, регулярно надають матеріали для відстежування ходу справи.

    Можна ще й до Юща звернутися - доречі листоноші ака ТП 23-го несуть на Банкову цілу купу матюків :) Цей запит можна навіть окремо виділити.

    Мері, накидай бдлск рибу такого запиту, бо ти краще за всіх в матеріалі. Підпишемо всім колгоспом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.18 | Пані

      Пропозиція класна, але проблема та сама

      в нас немає списку мил тих журіків

      Хтось брався його зробити (ау, Серега! :))) але ...

      Хоча це нам не зважає абсолютно зробити такий заклик, поставити на першу сторінку і хай читають... Зрештою з них мінімум чверть регульряно Майдан читають (частина і на форум пише)
    • 2005.08.18 | Mary

      спробуємо

      So_matika пише:
      > маємо довжелезний список найчесніших журіків, який складено з нагоди Ющенкового "джуніоргейта". Давайте складемо ОФІЦІЙНИЙ ЗАПИТ до цих драконоборців щодо ЧЕСНОГО розслідування справи львівських архівів. І нехай ті, хто візьметься, регулярно надають матеріали для відстежування ходу справи.
      >
      > Можна ще й до Юща звернутися - доречі листоноші ака ТП 23-го несуть на Банкову цілу купу матюків :) Цей запит можна навіть окремо виділити.
      >
      > Мері, накидай бдлск рибу такого запиту, бо ти краще за всіх в матеріалі. Підпишемо всім колгоспом.

      Ввечері ми поставимо новину про сучасний стан справ. Якісь журналісти постійно беруть в них якісь інтерв'ю, десь навіть друкують, когось би посадити, щоб це все гуглем шукав і збирав, бо я тут розриваюся трохи.

      Рибу спробуємо підготувати, якщо вистарчить сил і натхнення основних дійових осіб.

      В нас ще стоїть заява громадськості в заявах і зверненнях - може його замість чогось на першу сторінку червоними буквами? А то воно там заховалося... http://www2.maidan.org.ua/n/petit/1123266179
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.18 | typus

        Re: спробуємо

        Дівкиии! на першу сторінку і поновлювати постійно! тут ще тре тих з поступу залучити шо писали а тепер заглохло.Знаєте там одна така тітонька є!на вухо скажу котра як буде треба. А окрім того на інших сайтах укр. правдах,обкомах та ін як би порозвішувати (на форумах звісно)що ви на це?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.18 | Mary

          А ми на це - "Банзай!" (-)

        • 2005.08.18 | Mary

          Вже стоїть на першій сторінці

          typus пише:
          > Дівкиии! на першу сторінку і поновлювати постійно!

          Стоїть лінк на першій сторінці посередині ближче до верху (там де нове на Майдані над стрічкою новин). Вже навіть хтось знайшов і підписався.

          > тут ще тре тих з поступу залучити шо писали а тепер заглохло.Знаєте там одна така тітонька є!на вухо скажу котра як буде треба. А окрім того на інших сайтах укр. правдах,обкомах та ін як би порозвішувати (на форумах звісно)що ви на це?

          А ви б могли допомогти з розповсюдженням цього діла по всяких цих сайтах і тітоньках? Це було б просто чудово, і з мене було б велике пиво, чи шо там...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.19 | typus

            Re: Вже стоїть на першій сторінці

            Mary пише:

            >
            > А ви б могли допомогти з розповсюдженням цього діла по всяких цих сайтах і тітоньках? Це було б просто чудово, і з мене було б велике пиво, чи шо там...

            Ліпше "чи шо там" ;)
            Вже сі роби!
    • 2005.08.19 | Бєлочка

      Сиділа цілу ніч після розмови з київськими інформаторами

      (держкомархів) а також після спроби опрацювання новин Майдану, на які Мері дала лінки, і інших джерел - от таке написала

      «ВИКРАДЕННЯ ДОКУМЕНТІВ З ЦЕНТРАЛЬНОГО ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИЧНОГО АРХІВУ УКРАЇНИ У ЛЬВОВІ»

      Згідно з інформацією українського телебачення з 16 липня 2004 р., тодішній прем’єр-міністр Віктор Янукович зробив “передвиборний подарунок” українському народові. Він передав до Українського історичного музею в Києві 42 листи голови Центральної Ради Михайла Грушевського. Згідно з коментарем тодішнього віце-прем’єра Дмитра Табачника, Янукович купив ці листи у приватних колекціонерів у США і Франції під час своїх закордонних відряджень. Була навіть названа ціна, яку він заплатив за ці реліквії – 50 американських доларів.
      Дослідники-історики пізнали в подарованих листах документальні матеріали, викрадені з Центрального державного історичного архіву України у Львові – листи М. Грушевського до І. Кревецького за 1904-1911 рр. Після звернення львівського архіву до Голови держкомархіву Геннадія Боряка, він, у свою чергу, звернувся до Дмитра Табачника і цей негайно вилучив “подаровані” документи й повернув їх архіву-власникові. Згідно з інформаціями Геннадія Боряка, у вирішенні справи брали участь тодішній міністр культури та міністр кабінету міністрів Анатолій Толстоухов. Все це відбулося тихо, а журналістам усі дійові особи ще у вересні відповідали негативно (див. Львівська газета за 30 вересня 2004 р.)

      Одночасно з’явилась інформація, що на чорному ринку в Києві виринув ще цілий ряд документів із львівського архіву – листи Михайла Драгоманова, Пантелеймона Куліша, Миколи Лисенка, документи митрополита Андрея Шептицького, збірки фотографій та багато інших джерел. У жовтні 2004 р. (за інформацією голови Держкомархіву – в січні 2005 року) київські та львівські “колекціонери” Кіркевич і Савченко звернулися до співробітників архіву з пропозицією купити в них 1000 аркушів з архіву митрополита Шептицького за 200 тис. євро. При спробі передачі документів їх було затримано, документи начебто вилучено київською міліцією, але невдовзі затриманих було відпущено.
      Ще у травні 2004 року в м. Ґданську (Польща) при підготовці аукціону у громадянина Польщі Збіґнєва Богдановіча польська поліція вилучила кольорові копії 66 документів XVI-XVIII ст. з львівського архіву (серед них більшість – королівські грамоти на пергаменті) і порушила кримінальну справу, яку, проте, вже у серпні 2004 р. закрила, оскільки джерел походження вилучених копій виявити не вдалося. Зі справою було ознамлене Представництво МЗС України в Польщі. Посольство України в РП стверджує, що від того часу у цій справі до них ніхто більше не звертався.

      Згідно з інформацією дослідників юдаїки влітку 2004 р. в Москві пропонували на продаж документи єврейської релігійної громади у Львові. Відомо, що у фонді Єврейської релігійної громади у Львові виявлено великі втрати. Цікавим є факт, що у травні 2004 року в архіві гостював відомий фігурант справи викрадення з Дрогобича фресок Бруно Шульца, колишній архівіст львівського архіву Марк Шраберман (див. газету Поступ за 24 травня 2004 р.), особистий приятель директора архіву Діани Пельц.

      За свідченням засобів масової інформації (див. публікації у газетах Поступ за 6, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 20, 21, 27 квітня, 14 травня, Україна молода за 9 квітня цього року, Аргумент газета (Львів) за 27 квітня, Львівська газета за 13 травня), впродовж останніх років були викрадені тисячі документів (обсягом щонайменше кількасот окремих архівних справ!). Дивним є факт, що у грудні 2004 р. указом Президента Кучми директорові ЦДІАЛ Діані Пельц було присвоєне почесне звання Заслуженого працівника культури України “за вагомий особистий внесок у розвиток архівної справи, багаторічну плідну діяльність на ниві збереження та популяризації національної історико-культурної спадщини”.

      Незважаючи на суспільний розголос і занепокоєність громадськості, досі не вдалося дізнатися про справжні масштаби втрат ЦДІАЛ. Залишаються невідомими й результати перевірки наявності документів у фондах архіву, що проводилася протягом останніх місяців. Таке розпорядження нібито віддав директору архіву Діані Пельц голова Держкомархіву Геннадій Боряк (див. Урядовий кур’єр за 16 квітня 2005 р.)

      Незважаючи на те, що про факти крадіжки дирекції архіву було відомо ще в червні 2004 р. слідство у цій справі, згідно різними заявами, нібито було розпочате в жовтні 2004 р., а в листопаді відкрито кримінальну справу. Начальник УМВСУ у Львівські області Богдан Шкарада подає грудень 2004 р. (Львівська газета за 29 квітня), проте стверджує що раніше ніж за 10 років інвентаризацію архіву провести неможливо і до кінця року не буде відомо, які саме документи є викраденими. Справу спершу провадив Галицький райвідділ міліції, а після листа до віце-прем’єра з гумантарних питань Миколи Томенка і його виступу на засіданні Верховної ради “архівна справа” передана до слідчого відділу Міського управління МВС. Наскільки відомо, Інтерпол досі не повідомлений.

      21 квітня 2005 р. відбувся Круглий стіл, організований Історичною та Археографічною комісіями Наукового товариство імені Шевченка у Львові, 12 травня відбулася прес-конференція істориків в УНІАН і передано відкриті листи за підписами понад 100 наукових та культурних діячів у справі крадіжок до віце-прем’єра з гуманітарних питань Миколи Томенка, голови СБУ Олександра Турчинова та Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

      14 травня львівська міліція провела обшуки в помешканнях усіх працівників архіву. Оскільки крадіжка могла бути вчинена лише за співучасті когось із працівників архіву, архівісти виступають головними підозрюваними у цій справі. Проте керівництво архіву й Держкомархіву намагається звинуватити у злочині саме тих людей, які посміли надати цій справі розголосу.

      З пограбуванням архіву пов’язана ще одна нерозслідувана справа: брутальне вбивство у червні 2004 року співробітника архіву, майбутньої зірки сходознавчої науки, на той час охоронця фондів ЦДІ України у Львові Максима Цимбала, який збирався повідомити про те, що діється у сховищах архіву свого наукового керівника проф. Ярослава Дашкевича.
  • 2005.08.18 | And

    Re: Люди! Що діється з нашими архівами?!!

    re: Автора я знаю. Іван Сварник - відомий львівський історик, порядна людина, світла голова і роботяга яких мало.

    Якось читав книжку про дисидентський рух Касьянова (видання середини 1990 рр.) Зустрів там прізвище Сварника. Він, виявляється, коли творчу публіку пресували, будучи директором видавництва "Каменяр", писав рецензії на "антисовєцькі товори". Що робили з авторами товрів після тих рецензій-резолюцій, здається, не варто розяснювати... Сам раз перетинався зі Сварником в архіві. Враження - компетентна людина... Знаю їздив за кордон до діаспори...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.18 | Mary

      Один з тих Сварників - не той

      And пише:
      > Якось читав книжку про дисидентський рух Касьянова (видання середини 1990 рр.) Зустрів там прізвище Сварника. Він, виявляється, коли творчу публіку пресували, будучи директором видавництва "Каменяр", писав рецензії на "антисовєцькі товори". Що робили з авторами товрів після тих рецензій-резолюцій, здається, не варто розяснювати... Сам раз перетинався зі Сварником в архіві. Враження - компетентна людина... Знаю їздив за кордон до діаспори...

      Той Сварник що був директором видавництва "Каменяр" - був батьком того, що в архіві. А того, що в архіві вигнали з університету у 1974р. за антирадянську діяльність - тоді була хвиля така.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.08.18 | Sean

    Пухнаста моя! Не діється нічого екстраординарного в системі

    себто виглядає, що діється гебня, чи то пак КГБня, що ці Сварники добряче наступили комусь на добре "кришованого" хвоста в навколоархівному бізнесі. Внаслідок чого мені є цікавеньким хвактом відсутність належної реакції з приводу нібито незалежних ЗМІ, включно з інтернетними проявами, яко притуленими до чогось, тако ж і нє.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.19 | Бєлочка

      майн лібер Шон, ду біст зер шон

      стоїть новина, а я пішла спати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.21 | keymaster

        Re: майн лібер Шон, ду біст зер шон

        Я говорив щойно з Галиною Сварник, вона хотіла б взяти участь в інтернет-конференції. На жаль, проф. Дашкевич у лікарні, але Іван Сварник з понеділка вранці буде у Львові і теж може брати участь. Я можу надати технічну допомогу для конференції. З огляду на політичну позицію обласної ради, можна розраховувати і на її інтернет-ресурс. Є ще УКУ, там також можна на щось розраховувати. Робіть щось!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.21 | Пані

          Майдан завжди готовий

          До таких пресух. Просто домовтеся про час заздалегідь, щоб ми могли розіслати оголошення.

          Але порада - після свят. Бо зараз реально мертвий сезон абсолютно. Після 24го.
        • 2005.08.21 | Mary

          Без питань, зробимо інтернет-конференцію. Що для цього треба

          В нас є постійний контакт з Галею Сварник, і ми якраз про це діло балакали вчора. Тому приєднуйтеся до організації :-)

          Що потрібно для інтернет-конференції

          1. Перше, зібрати осіб, які відповідатимуть на запитання, і організувати їм технічний доступ. Тут типус пропонував залучити не лише архівістів, але й якихось інших науковців. Зі Львова і з Києва.

          Я можу допомогти із реєстрацією, а також із технічною допомогою в процесі інтернет-конференції у Львові. Але в мене лише один комп'ютер і з поганим інтернетом. Тому якщо є інші варіанти (кілька комп'ютерів з непоганим інтернетом) - це було б супер. Але про це можемо побалакати в реалі - розмова про деталі - не для віртуальних вух.

          Спільними зусиллями ми зможемо певно знайти кілька науковців в Києві. Треба пошукати їм точку з інтернетом. Помічника від Майдану в Києві, думаю, знайти буде неважко.

          2. Друге, і, до якоїсь міри, складніше - повідомити і притягнути осіб, які будуть задавати запитання. Для цього треба проанонсувати це все діло не лише тут на Майдані, а також і передати якимось чином всім зацікавленим колам - історикам (науковцям і студентам), журналістам, просто людям яким не пофіг, і т.д. Це насправді ключове ІМНО, бо без нормальних запитань і достатньої їх кількості вся конференція піде коту під хвіст.

          Які я бачу першочергові завдання:

          1. Визначитися із дійовими особами, разом з тим
          2. Визначитися з датою - тут, як Пані казала, потрібно вловити момент закінчення мертвого сезону, плюс узгодити це діло із Майданівською командою, щоб в нас не було ніяких накладок. В нас 31 у Львові в Ляльці буде презентація Майдану. Безпосередньо перед тим кілька днів може бути організаційний напряг. Пані, що ти думаєш з цього приводу?

          3. Тоді почати грунтовно піарити, повідомляти всім потенційно зцікавленим, спеціально їх запрошувати, і т.д. Параленьно - підготувати все решта.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.21 | keymaster

            Re: Без питань, зробимо інтернет-конференцію. Що для цього треба

            Я підтверджую те, що казав: два місця з добрим інтернетом спробую зробити. Але ще треба спробувати в Католицькому університеті, вони прихильно ставляться до цієї справи (як-не-як, документи Шептицького пропали). Є ще одне місце в універі Франка, але там інтернет помірно добрий. Але я буду вільний лише після 26-го, до того в мене буде персональний напряг. Галі я роздрукував форум і вона понесла його Дашкевичу. Якщо хочете, можете зв'язатися зі мною через Skype. Дайте куди скинути SMS із координатами.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.21 | Mary

              Супер!

              keymaster пише:
              > Я підтверджую те, що казав: два місця з добрим інтернетом спробую зробити.

              Це вже супер!

              > Але я буду вільний лише після 26-го, до того в мене буде персональний напряг.

              Ну, в нас приблизно те саме. Думаю, на початок вересня можна спробувати. 2-4? Після 4го хіба що вже без мене, бо я буду в дорозі до 6го, але я можу спробувати все зробити що я можу до того, а далі - мене не так вже сильно і треба, та й незамінних людей не існує :-).

              > Галі я роздрукував форум і вона понесла його Дашкевичу.

              Так, я знаю, вона мені казала.

              > Якщо хочете, можете зв'язатися зі мною через Skype. Дайте куди скинути SMS із координатами.

              В мене поки що нема скайпу - буде десь з вересня певно. Але контактуватися можна поштою mary@maidanua.org , або через Галю.
          • 2005.08.21 | Пані

            Re: Без питань, зробимо інтернет-конференцію. Що для цього треба

            Mary пише:

            > 2. Друге, і, до якоїсь міри, складніше - повідомити і притягнути осіб, які будуть задавати запитання. Для цього треба проанонсувати це все діло не лише тут на Майдані, а також і передати якимось чином всім зацікавленим колам - історикам (науковцям і студентам), журналістам, просто людям яким не пофіг, і т.д. Це насправді ключове ІМНО, бо без нормальних запитань і достатньої їх кількості вся конференція піде коту під хвіст.

            Угу.

            > Які я бачу першочергові завдання:

            > 2. Визначитися з датою - тут, як Пані казала, потрібно вловити момент закінчення мертвого сезону, плюс узгодити це діло із Майданівською командою, щоб в нас не було ніяких накладок. В нас 31 у Львові в Ляльці буде презентація Майдану. Безпосередньо перед тим кілька днів може бути організаційний напряг. Пані, що ти думаєш з цього приводу?

            Те саме, що і ти. Давай після того. Заодно і людей підготуємо під час зустрічей у Львові та Києві.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.22 | Mary

              Тоді орієнтовно 1 вересня? (-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.08.22 | keymaster

                Re: Тоді орієнтовно 1 вересня? - Ну, якщо...

                Це при умові, якщо ми погодимо всі деталі проведення конференції 30 серпня, а 31 серпня на очній зустрічі в Марека погодимо все недопрацьоване. Інакше млинець вийде глевким.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.08.22 | Mary

                  Добре, домовилися. Ми з вами якось сконтактуємося. (-)

                • 2005.08.23 | Mary

                  Значить так, визначили дату. Наступний крок

                  Дата - 1 вересня, час орієнтовно 16:00. (Це щоби відійти від презентації Майдану, зводити дітей в школу кому треба, повернутися із навчальних закладів, кому треба, і т.д.)

                  Паралельно працюємо із технічними ресурсами.

                  Наступний крок -

                  1. визначити список учасників, тобто тих, хто відповідає на запитання. Пропозиції?

                  2. почати акумулювати список тих, кого треба розіслати анонси - журналісти всякі, зацікавлені особи, і т.д.

                  Після того (коли визначиться більш-менш остаточно список відповідальників) - розсилаємо анонс, відкриваємо гілку, подаємо туди потрібні матеріали для ознайомлення (щоб люди мали якийсь грунт для запитань), і т.д.

                  Банзай, люди! Помагайте трохи, чи шо?
          • 2005.08.25 | Mary

            Створила гілку для інтернет-конференції ось тут

            http://www2.maidan.org.ua/n/pressk/1124962109

            Додала туди лінки на загальну інфу.
            Створила і потестувала логіни для тих кількох істориків, які вже зголосилися. Коли буде весь список учасників та запрошених - додам ще якісьорієнтовні матеріали по учасниках.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.25 | Mary

              Велике прохання, в кого є нормальний інтернет і трохи часу

              бо в мене тут зв'язок такий, що ну його в пеньок...

              Так от, прохання полазити по урядових сайтах і зібрати е-мейли

              1. прес-служб, чи чого там всіх урядовців, які можуть мати стосунок до архівної справи - Томенка, Порошенка, Луценка, Терчинова, Білозір, Васюника, Зінченка, ..., Держкомархіву, Львівської міліції, і так далі по списку.

              2. тих класних журналістів, про яких тут ішлося

              І виставити тут, або краще вислати мені на мило...

              Завтра ми ймовірно вже матимемо анонс, щоб ми могли його розіслати потенційно зацікавленим особам, а також запросити до участи, тих, хто прямо бере участь в розвитку справи (типу держкомархів, міліція, і т.д.).
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.08.19 | Адвокат ...

    Перепрошую, я,-- "нє в тємє", але...

    Оті боряки та пєльци,-- вони просто байдужі до культурної спадщини, чи "вмотивовано" байдужі? Бльш схоже, що "вмотивовано". Але "вмотивовані",-- ким? Одна справа, як що ті "цьоця" з "дядьом" прості хапуги, що за 30-ть шрібняків і мамку рідну продадуть, інша річ, коли "потурання крадіжкам" ( злочинна недбалість ) є лише недолугою спробою замаскувати таку собі цілком таємну операцію спец-служби, що її вже, буцім то ;), майже 15 рочків, як нема. І, як що це дійсно так, зрозуміло, чому високодостойні пані з СБУ мають сю гішторію в носі. Адже багато ще з них "вєрой і правдой" вислужував сь перед моцьковським начальством з Луб'янської площі.

    Я певен, що за умови повної де-КҐБ'ізації правоохоронних орґанів, таких огидних ситуацій в Україні було би значно меньше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.20 | Горбань

      КГБізація архівів і "трубопровід"

      Чесно кажучи, досить противно влазити в брудну чиюсь білизну, але ситуація така, що завтра можна прокинутись - "а глова в тумбочці". Тому краще знати про кого йдеться. Діана, як і її шеф у "старі" часи були парашутовані "на культурно-історичну ниву" тими, без кого нічого не діялось. Дехто може пам"ятає ті часи - на кожного дисидента припадало чи не більше сексотів ніж їх самих. Тема була за тими мірками ідеологічною, пов"язаною з діаспорою, а потім виявилася ще й хлібною. Є підстави думати, що трубопровід, у який падали папки з цінними документами, закінчувався безпосередньо нагорі. Адже ж розплачувались у попередній історії творами мистецтва за закордонні послуги... То чому ж би це Табачникам і іже з ними цінителім давнини було щось купувати/ вимінювати на базарах, коли це було безпосередньо в засягу їхніх рук. І приїжджалось по суботах/неділях, і відкривалось запасники, і вивуджувалось те, що могло становити інтерес.
      Зараз біда в тому, що слідчі структури безпосередньо пов"язані клановими, діловими, бізнесовими зв"язками з тими "колишніми", про які кажуть, що з них на пенсію не відходять. Тому першого ліпшого - Івана чи не Івана спробують засудити за три листки макулатури, щоб тільки не зруйнувати цінний "трубопровід".
      Те що син Діани Пельц, суджений за наркотики, "працював" між відсидками охоронцем сховищ, нікого не хвилює, ТОМУ ЩО він УЖЕ БУВ НЕОДНОКРАТНО ВІДМАЗАНИЙ. За одного битого двох небитих дають. Чому? Бо на них вже є гарний гачок...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.21 | Михайло Свистович

        Re: КГБізація архівів і "трубопровід"

        Горбань пише:
        > Чесно кажучи, досить противно влазити в брудну чиюсь білизну

        А треба, якщо хочемо жити в нормальній державі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.08.22 | Spectator

          До львівської “архівної справи”

          Чимраз яскравіше проявляється політичний аспект діяльності київських і львівських архівних, а також слідчих органів Львівського слідчого управління УМВС.

          Жертвами репресій, які заплановані для того, щоб приховати справжніх архівних злодіїв, замовників і їх покровителів, стають якраз особи в минулому і сучасному неблагонадійні з українофобського погляду. Так, Іван Сварник, завідувач сектора львівського Історичного архіву, 1973 р. був виключений з Львівського державного університету ім. І. Франка за участь у нелегальній студентській організації. Його сестра Галина була змушена у студентські роки покинути Львів і навчатися в Чернівцях. Вони завжди займали чітку національну позицію і боролися в архіві з ворогами українства та їх некваліфікованими попихачами. Орест Круковський, старший науковий співробітник архіву, як фаховий фотограф брав дуже активну участь у Помаранчевій революції, а його фотовиставки, присвячені цим подіям, експонувалися в Києві та у Львові, між іншим також у приміщенні Історичного архіву, що дуже неприємно вражало дирекцію.

          Проявом цієї ж антиукраїнської позиції треба вважати намагання ст. слідчої О. Самохвалової захопити документи генерала Армії УНР Романа Дашкевича, знаючи, що вони є приватною власністю.

          Тепер дирекція архіву з мішаним національним складом кадрів намагається нацькувати неукраїнських працівників та своїх спільників на українські кадри, не вагаючись при цьому навіть обірвати українсько-польське культурне співробітництво, що розвивалося добре. Бо інакше пояснити спробу дирекції архіву та Держкомархіву влаштувати міжнародну провокацію просто неможливо.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.08.29 | typus

            Re: До львівської “архівної справи”

            Це повідомлення з форуму ДТ: "З'явилась інформація, що затриманих у справі Львівського архиву (принаймні деяких) вже відпущено. Більшо того, до них знов почали поступати замовлення. Звичайно, то все чутки, але вони якось дивно лягають у логіку статті."

            http://www.zn.kiev.ua/ie/forums/index.php?showtopic=38333&st=0&#entry51160
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.08.30 | Горбань

              Кому це потрібно?

              Складається враження, що купка "дурних", "національно стурбованих" і т.д. про щось лементує, рве на собі волосся, а в цей час "нормальні пацани" займаються своєю справою. Ну а дійсно, що реально можна зробити щоб радикально змінити ситуацію? Невже лише "піти" Боряка і Діану? Може це питання треба було б зачепити на інтернет-конференції? Що є "системне" а що "не системне" розкрадання? Як це змінити?
    • 2005.08.20 | Mary

      Любий Адвокате, я відповім вам цитатами з "України Криминальної"

      "Есть в этой истории еще один человек, который много чего должен знать. Это председатель Госкомитета архивов Украины Геннадий Боряк. Сегодня он всячески пытается прикрыть директора ЦГИАЛ Диану Пельц. По его мнению, в архиве не было надлежащей сигнализации, вот воры и растащили ценные материалы. Правда, Геннадий Владимирович забывает, что именно директор ЦГИАЛ должна была обеспечить сохранность государственной собственности, раз уже ей государство доверило ценности!"

      А також там само інтерв'ю з Дашкевичем

      "----Кстати, директор ЦГИАЛ Диана Пельц называет дело о разворовывании архива попыткой «оппозиции» снять ее с должности.

      Знаете, сначала директор вообще все отрицала и говорила, что из архива ничего не исчезло. Потом она начала говорить, что кое-что таки пропало. А когда был проведен переучет части фондов, то оказалось, что архив разворовывался целеустремленно."

      І ще

      "----Как вы считаете, кто должен понести наказание за это преступление?

      Все сводится к тому, что так или иначе, документы были украдены сотрудниками архива в 2003-2004 годах. Узнать, кто был ответственен за те фонды – не составляет особого труда. Если воровал охранник, то над ним стоит начальник отдела, а над ним – директор архива. Она и должна следить за сохранностью архива."

      http://www.cripo.com.ua/?sect_id=8&aid=5177
  • 2005.08.27 | Mary

    Додала нові статті в статті - читайте.

    http://maidan.org.ua/static/mai/1125143534.html
    http://maidan.org.ua/static/mai/1125140931.html
  • 2005.08.31 | Mary

    УВАГА! 1 вересня 16:00 Інтернет-конференція Архівна крадіжка

    1 вересня 2005, 16.00-18.00 тут http://www2.maidan.org.ua/n/pressk/1124962109 відбудеться інтернет-конференція “Львівська архівна справа, або: що діється з нашими архівами?”.

    Пропонуємо до обговорення такі теми:
    – крадіжка архівних документів з Центрального державного історичного архіву України у м. Львові, її причини, масштаби та наслідки;
    – міжнародні аспекти проблеми контрабанди та продажу закордоном національних культурних цінностей;
    – діяльність правоохоронних органів у справі розкриття крадіжок архівних документів;
    – криза керівництва архівної системи у зв’язку з розкраданням архівів України;
    – роль органів місцевого самоврядування та центральної влади у вирішенні проблем, пов’язаних із втратами культурних цінностей.

    Учасники, які вже підтвердили свою участь:

    Ваврин Михайло, депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, законності та військових проблем

    Гирич Ігор, зав. відділу джерел історії України ХІХ-ХХ ст. Інституту української археографії ім. М. Грушевського НАНУ в Києві

    Дашкевич Ярослав, проф., д.і.н., заст.директора Інституту української археографії ім. М. Грушевського НАН України, Львівське відділення

    Кочубей Юрій, д.і.н., Інститут сходознавства ім. А. Кримського НАНУ в Києві

    Сварник Галина, зав. відділу використання інформації документів Центрального державного історичного архіву України у Львові

    Сварник Іван, зав. сектора допоміжних історичних дисциплін Центрального державного історичного архіву України у Львові

    Скочиляс Ігор, к.і.н., Голова Історичної комісії НТШ

    Федорук Ярослав, к.і.н., старший науковий співробітник Інституту української археографії ім. М. Грушевського НАНУ в Києві

    Детальніше ознайомитися з темою можна за такими лінками:

    Нові статті
    Ярослав ФЕДОРУК: Львівські архіви у вирі новітнього часу
    http://maidan.org.ua/static/mai/1125143534.html

    Ярослава МУЗИЧЕНКО: Білі нитки «архівної справи»
    http://maidan.org.ua/static/mai/1125140931.html

    Наша остання новина з цього приводу:
    http://maidan.org.ua/static/news/1124449539.html

    Тема на Вільному форумі:
    http://www2.maidan.org.ua/n/free/1124207542

    Детальніше про архівну справу можна прочитати тут:
    http://www2.maidan.org.ua/n/free/1124442284

    Приблизний опис масштабів крадіжки:
    http://www2.maidan.org.ua/n/free/1124442632

    Відповідь Івана Сварника на інтерв'ю Г.Боряка в ДТ
    (http://www.zn.kiev.ua/nn/show/558/50795/):
    http://maidan.org.ua/static/mai/1124205328.html

    Заява наукової громадськості Львова з приводу "виявлення винуватців"
    розкрадання архівних скарбів
    http://www2.maidan.org.ua/n/petit/1123266179

    Попередні новини:

    http://eng.maidanua.org/node/372
    http://maidan.org.ua/static/news/1121459670.html
    http://maidan.org.ua/static/news/1121635321.html
    http://maidan.org.ua/static/news/1121720061.html
    http://maidan.org.ua/static/news/1121801415.html
    http://maidan.org.ua/static/news/1121893372.html
    http://maidanua.org/static/news/1121981153.html
    http://maidan.org.ua/static/news/1122446612.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.09.01 | Михайло Свистович

      Такої "багатоучасникової" Інтернет-конференції в нас іще не було

      Прямо інтернет-міст якийсь :)

      Цікаво, а в інших були?
    • 2005.09.01 | Mary

      Konferencija vzhe online! (~)

  • 2005.09.02 | Mary

    Щиро дякуємо всім, хто взяв участь в інтернет-конференції

    Наші учасники обіцяють ще додумати відповіді на деякі запитання та продовжувати регулярно заходити в ту гілку. Тому, якщо у Вас виникли нові запитання чи коментарі, або ви не мали змоги взяти участь бути присутм у відведений час - продовжуймо дискусію у звичному форумному режимі (http://www2.maidan.org.ua/n/pressk/1124962109).

    Особлива подяка всім учасникам, які відповідали справно на запитання, не зважаючи на брак інтернетного і просто комп'ютерного досвіду майже кожного з них, та незважаючи на певні технічні труднощі в першій половині інтернет-конференції.

    Величезна подяка Asije, Frank Sysyn, Infix, keymaster, kotyjabluko, quin2104 (незважаючи на саркастичну статтю в Поступі), Sean, Steve Seitz, typus, Victor Ostapchuk, Бєлочка, Горбань, ІА "Прес-Тайм", Іван, Київський колега, Львів'янин, Микола Свистун, Степан Захаркін, Юрій Савчук, які не полінувалися прийти та задати запитання учасникам конференції.

    Традиційна подяка адміністраторам Абу, Адвокатові, Пані, Фіделю, Шонові за безпосередню технічну допомогу учасникам підчас конференції.

    Дякуємо також інституціям у Львові та Києві, які забезпечили учасників компутерами та інтернетом.

    Залишайтеся з нами!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".