МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

заборона комунізму в Україні

11/03/2005 | stefan
думається, шо цей Законороект не пройде, він зможн набрати приблизно
100 голосів.
***
комуністична влада в Україні наробила надзвичайної шкоди - це абсолютний факт.Але шкода була на всій території СССР також.
Так що правильно би казати, що дії т.н.комуністичних лідерів і їх
сатрапів дуже часто виявлялися антинародними,антиукраїнськими, антидержавними.
А сама ідеологія в "правильному" понятті не є "ворогом" України, тим більше "ворогом №1"
***
Проект вноситься народним депутатом України Тягнибоком О. Я (в/о № 120)
Закон України
“ПРО ЗАБОРОНУ КОМУНІСТИЧНОЇ ІДЕОЛОГІЇ В УКРАЇНІ”
Злочини комуністичного режиму в Україні були безпосереднім наслідком втілення комуністичної ідеології (марксизму-ленінізму) та є частиною військових злочинів та злочинів проти людства, здійснених тоталітарними режимами ХХ століття, які не мають і не можуть мати терміну давності.
Серед злочинів комуністичного режиму, здійснених проти України з мотивів політичного, соціального, класового, національного і релігійного характеру: війна, розв’язана проти Української Народної Республіки, та військово-політична окупація 1918-21 рр., що супроводжувалася кривавим терором та пограбуванням мирного населення; штучні голодомори 1921 го, 1932 1933 х, 1947 го років; розкуркулення та насильницька колективізація; кілька хвиль нищення української інтелігенції, терористичне знищення національних провідників С. Петлюри, Є. Коновальця, Р. Шухевича, С. Бандери; мордування Західної України, окупованої у 1939 р. в результаті злочинної змови комуністичного СССР та націонал-соціалістичної Німеччини; нищення української мови, культури, церкви; пограбування народного господарства, історичних і культурних цінностей та заощаджень громадян; затоплення мільйонів гектарів найродючіших у світі чорноземів.
Жертвами цих злочинів стали понад 20 мільйонів українців, яких заморили голодом, замордували у тюрмах, концентраційних таборах та психушках, винищили другою світовою війною, розв’язаною в тому числі Совєтським Союзом, які померли на засланні та у вимушеній еміграції. Крім цього, в результаті злочинної політики комуністичного режиму, десятки мільйонів українців були залякані, принижені за свою національність, знищені морально, денаціоналізовані, розсіяні по численних ударно-комсомольських цілинах та БАМах, опромінені Чорнобилем.
Верховна Рада України відмежувалась від терористичних і тоталітарних методів керівництва державою, які застосовував комуністичний режим СССР, та засудила злочини цього режиму.
Найбільший зі злочинів в історії людства – Голодомор 1932-1933 років – Верховна Рада України визнала актом геноциду українського народу, вчиненого комуністичним режимом СССР, який терористичними методами та штучними голодом тотально винищив мільйони українських хліборобів. Український Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом законодавчими органами Канади, Аргентини, США, Австралії та іншими.
24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила незалежність України та створення самостійної Української держави, що стало рішучим кроком до омріяної українцями впродовж віків свободи. Проте рани, завдані комуністичним режимом, не загоїлись, а кривди не забулись. І оскільки минуле змінити неможливо, то найголовнішим завданням України є засудження злочинів комуністичного режиму СССР і самої комуністичної ідеології як людоненависницької та недопущення злочинів комунізму в майбутньому.
Розслідування злочинів націонал-соціалістичного режиму Німеччини, засудження їх на міжнародному рівні та притягнення винних осіб до відповідальності можуть бути прикладом дій щодо набагато більших злочинів комуністичного режиму СССР.
Російська Федерація як правонаступниця СССР несе правову, фінансову, політичну і моральну відповідальність за здійснений у ХХ столітті комуністичним режимом СССР геноцид українців та шкоду, завдану Українській нації.
Цей Закон спрямований на подолання наслідків панування тоталітарного комуністичного режиму в Україні, її декомунізацію, усунення загрози суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України, недопущення її новітньої колонізації, встановлення історичної та соціальної справедливості, зміцнення духу і моралі Українського народу.
Стаття 1. Визнання Комуністичної партії України злочинною організацією
Комуністична партія України як територіальна організація КПСС, що впродовж своєї історії мала назви РСДРП (б), РКП (б) та ВКП (б), визнається злочинною організацією, яка здійснювала військові злочини та злочини проти людства, у тому числі геноцид, масові репресії та депортації, терор та політичні переслідування в Україні.
Стаття 2. Заборона комуністичної ідеології
Комуністична ідеологія в усіх її проявах (марксизм, ленінізм, сталінізм, троцькізм, комунізм, большевізм, маоїзм, прогресивний соціалізм) в Україні заборонена як людиноненависницька.
Стаття 3. Заборона діяльності об’єднань громадян, які сповідують комуністичну ідеологію
Діяльність політичних партій та громадських організацій, у тому числі молодіжних, які сповідують комуністичну ідеологію в усіх її проявах, в Україні заборонена.
Заборона політичних партій, визначених в частині першій цієї статті, тягне за собою втрату мандатів усіма її депутатами, які входять до складу законодавчого органу та місцевих рад.
Організації, визначені в частині першій цієї статті, які на час набрання чинності цим Законом зареєстровані в Україні, припиняють свою діяльність, що тягне за собою розпуск їхніх керівних органів, обласних, міських, районних організацій, їхніх первинних осередків та інших структурних утворень, передбачених статутом, а також припинення членства у цих організаціях.
Стаття 4. Заборона комуністичної пропаганди
Пропаганда комуністичних ідей в Україні заборонена.
Пропаганда комуністичних ідей, публічні заклики до відновлення комуністичного режиму в Україні, так само як виготовлення та поширення продукції, в якій міститься пропаганда комуністичних ідей, тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Пропаганда комуністичних ідей засобом масової інформації є підставою для відмови у його державній реєстрації або припинення діяльності засобу масової інформації у судовому порядку.
Публічне відзначення свят, встановлених комуністичним режимом (7 листопада, 23 лютого, 22 квітня), проведення масових заходів з використання комуністичної символіки, так само як публічне виконання “Інтернаціоналу” або державного гімну СССР, або державних гімнів союзних республік чи їхніх частин, прирівнюється до комуністичної пропаганди.
Стаття 5. Заборона використання комуністичної символіки
Виготовлення та поширення, а також публічне використання комуністичної символіки на всій території України заборонено.
Під комуністичною символікою в цьому Законі вважається: червона п’ятикутна зірка, червоний прапор, поєднання серпа та молота, державні прапори та державні герби СССР та союзних республік, зображення вождів світового комуністичного руху (Маркса, Енгельса, Леніна, Сталіна та інших), а також будь-яке поєднання цих символів.
Виготовлення та поширення продукції, у тому числі сувенірної, яка містить комуністичну символіку, тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Комуністична символіка може використовуватись лише в експозиціях музеїв, які відображають період панування комуністичної ідеології в Україні.
Стаття 6. Декомунізація України та подолання наслідків комуністичного геноциду
Пам’ятники, бюсти, барельєфи вождям світового комуністичного руху, керівникам комуністичного режиму СССР, функціонерам РСДРП (б)-РКП (б)-ВКП (б)-КПСС-КПУ підлягають обов’язковому демонтажу.
В Україні проводиться докорінна люстрація топоніміки: назви населених пунктів та похідні від них назви, а також назви вулиць, проспектів, площ, парків, районів у містах тощо, назви підприємств, установ та організацій, а також їхніх структурних підрозділів, присвячені вождям світового комуністичного руху, керівникам комуністичного режиму СССР, функціонерам РСДРП (б)-РКП (б)-ВКП (б)-КПСС-КПУ, комуністичним організаціям або в будь-який інший спосіб пов’язані з комуністичним рухом, підлягають обов’язковій зміні на історичну назву або на нову, не пов’язану з колоніальним минулим України.
Особи, які до 01.01.1992 року працювали на керівних посадах у КПСС-КПУ від рівня районного комітету і вище, а також інші реалізатори політики комуністичного режиму СССР підлягають люстрації, тобто тимчасовій забороні обіймати відповідальні чи суспільновизначальні посади в Україні відповідно до Закону.
Боротьба проти комуністичному режиму СССР, у тому числі збройна, визнається реалізацією права Українського народу на самозахист, а учасники цієї боротьби – борцями за волю і незалежність України.
У загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах всіх рівнів акредитації та форм власності запроваджується викладання спеціальних навчальних дисциплін “Геноцид українців у ХХ столітті” та “Боротьба Українського народу проти окупаційних режимів у ХХ столітті”.
Стаття 7. Комісія з питань військових злочинів та злочинів проти людства, здійснених в Україні комуністичним режимом
Для узагальнення та оцінки інформації про військові злочини та злочини проти людства, у тому числі геноциду, здійснених в Україні комуністичним режимом, ліквідації наслідків цих злочинів та відновлення історичної справедливості створюється Комісія з питань військових злочинів та злочинів проти людства, здійснених в Україні комуністичним режимом.
До відання Комісії відноситься: встановлення кількості жертв комуністичного режиму СССР; визначення місць масових поховань цих жертв; узагальнення всіх даних про розкуркулення, репресії, масові депортації та розрахунок збитків, спричинених Україні та українцям за час комуністичного режиму СССР.
Організаційно-правові основи діяльності Комісії з питань злочинів проти людства, здійснених в Україні комуністичним режимом, визначаються Законом.
Висновки Комісії з питань військових злочинів та злочинів проти людства, здійснених в Україні комуністичним режимом, є:
1) предметом відкритого розгляду Верховної Ради України;
2) невід’ємною частиною Чорної книги комунізму;
3) підставою для проведення в Україні публічного судового процесу над комунізмом (“Нюрнберг-2”);
4) підставою для подання Україною резолюції про засудження комунізму на міжнародному рівні.
Стаття 8. Чорна книга комунізму і Національний інститут трагедії та героїзму Українського народу
В Україні започатковується Чорна книгу комунізму, до якої заноситься інформація про військові злочини та злочини проти людства, у тому числі геноцид, здійснені в Україні комуністичним режимом СССР, та імена усіх жертв цього режиму. Положення про створення, ведення та поширення Чорної книги комунізму визначається Кабінетом Міністрів України.
В пам’ять жертв комунізму та з метою виховання патріотизму засновується Національний інститут трагедії та героїзму Українського народу, який розташовується у центральній частині міста Києва.
Щодо всіх документів комуністичного режиму СССР, у тому числі тих, що знаходяться в архівах спецслужб, скасовується гриф секретності та конфіденційності. Всі документи передаються до Українського науково-дослідного архіву з питань злочинів комуністичного режиму СССР, який є структурним підрозділом Національного інституту трагедії та героїзму Українського народу.
Для кожного неукраїнця, який врятував від геноциду або репресій хоча б одного українця, запроваджується державна нагорода “Праведник України”.
В Україні встановлюється День пам’яті жертв комунізму, який відзначається щорічно у четверту суботу листопада в День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.
Стаття 9. Відповідальність за невиконання Закону
Невиконання положень цього закону тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства.
Стаття 10. Контроль за дотриманням законодавства про заборону комуністичної ідеології
Контроль за дотриманням законодавства про заборону комуністичної ідеології здійснюється Президентом України та Верховною Радою України.
Стаття 11. Прокурорський нагляд за дотриманням законодавства про заборону комуністичної ідеології
Нагляд за дотриманням законодавства про заборону комуністичної ідеології здійснюється Генеральним прокурором України та підпорядкованими йому прокурорами.
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
2. Верховній Раді України провести парламентські слухання на тему: “Злочини комуністичного режиму в Україні”.
3. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:
а) подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність з цим Законом.
б) розробити і подати на розгляд Верховної Ради України проекти Законів України “Про люстрацію” та “Про Комісію з питань військових злочинів та злочинів проти людства, здійснених в Україні комуністичним режимом”.
в) розробити і затвердити державну програму декомунізації України.
г) привести нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України та забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їхніх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом.
4. Кабінету Міністрів України створити міжвідомчу робочу групу для напрацювання документів щодо моральної, політичної, правової та фінансової відповідальності Російської Федерації як правонаступниці СССР за проведений у ХХ столітті геноцид українців та шкоду, завдану Українській нації.
5. Міністерству юстиції України в місячний термін скасувати реєстрацію політичних партій та громадських організацій, в тому числі молодіжних, які сповідують комуністичну ідеологію в усіх її проявах.
Голова Верховної Ради України
p

Відповіді

  • 2005.11.03 | Englishman

    Періодично ця тема підіймається, і не набридло їм? (-)

  • 2005.11.03 | Riesenschnauzer

    Браво!!! Аплодую стоячи! (-)

  • 2005.11.03 | BIO

    Re: заборона комунізму в Україні

    А как в просвещенной Европе, еще бродит
    эта идеология или запретили даже думать
    на тему ?

    Дурня дубова
  • 2005.11.03 | пан Roller

    Было бы полезно похоронить в общей братской могиле.

    stefan пише:
    120)
    > Закон України
    > “ПРО ЗАБОРОНУ КОМУНІСТИЧНОЇ ІДЕОЛОГІЇ В УКРАЇНІ”

    > Что понимает Тягнибок под запретом идеологии?

    Идеология подразумевает право мыслить, а оно закреплено в конституции.

    Запретить идеологию означает запретить так думать.

    К тому же на коммунистической идеологии воспитана большая часть населения страны.

    Вообще, что плохого видит Тягнибок в коммунистической идеологии?
    По моему она ни чем не хуже националистической идеологии. И для много националлной страны, такой как Украина даже более приваблива.

    Идеология подразумевает еще некие идеалы. Сегодня можно слышать об идеала майдана.

    Эти идеалы полнотью вписываются в коммунистическую идеологию.

    Вписываются, потому что идеалы ничего общего не имеют с реальностью.

    Идеалы майдана можно, при желании, вписать и в националистическую идеологию.

    Запретите вы это, не запретите. Это никак не повлияет на результат.

    Идеология не влияющая на результат, это пустышка.

    Было бы полезно похоронить, пока не поздно, главных идеологов коммунизма и национализма в Украине в общей братской могиле.

    Пока не похоронен последний идеолог в Украине будет вечная буза.

    Хотите бороться? Боритесь с бедностью. Боритесь со своей убогостью.

    Brgds


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".