Российский "Газпром" и украинский "Нафтогаз" договорились о поставках российского газа на Украину, сообщает телеканал НТВ. Об этом на совместной конференции по итогам ночных переговоров заявили главы компаний.
Цена за российский газ на входе в газотранспортную систему Украины составит 95 долларов за тысячу кубометров при ставке транзита 1,6 доллара.
Газпром" и "Нафтогаз" согласовали цену за газ и транзит, но назвали разные цифры
время публикации: 10:31
последнее обновление: 10:33
Председатель правления "Газпрома" Алексей Миллер и глава "Нафтогаза Украины" Алексей Ивченко, находящийся в Москве с украинской делегацией, по итогам переговорам сделали сенсационное заявление. Газовый конфликт урегулирован, цены согласованы. Однако цену тут же назвали разную.
В 2006 году Украина будет закупать газ через посредника "Росукрэнерго" по цене 95 долларов за тысячу кубометров, не различая российский и туркменский газ, заявил глава "Нафтогаза" Алексей Ивченко. Это предельная цена, которую разрешил платить своим переговорщикам президент Украины Виктор Ющенко. Ставка за транзит, как и ранее, составит 1,09 доллара за 100 км. Такие цены выглядят победой украинских переговорщиков.
Правда, агентства с пометкой "молния" тут же передали заявление Алексея Миллера. Глава "Газпрома" объявил, что страны заключили контракт на 5 лет, и по нему российский газ для Украины будет стоит 230 долларов за тысячу кубометров.
Украинская делегация прилетела в Москву для переговоров накануне.
2006.01.04 | Adviser
Цілком згоден з Пані. Сумніви нижче
Россия и Украина подписали контракт по газу
В cреду утром на совместной пресс-конференции "Газпрома" и "Нафтогаза Украины" Алексей Миллер и Алексей Ивченко объявили о достигнутой договоренности по поставкам российского газа на Украину.
Как сообщил Миллер, подписан пятилетний контракт на поставку газа Украине по $230 (???)за тысячу кубометров. "Газпром" будет поставлять газ для потребителей на Украине через "РосУкрэнерго", - сказал Миллер.
Как сообщил Ивченко, при этом "РосУкрэнерго" будет перепродавать Украине газ по $95 за тысячу кубометров.
Также обговорены и согласованы условия транзита российского газа в Европу через украинскую территорию. Ставка за транзит поднята с $1,09 до $1,6 за тысячу кубометров на 100 км. Оплата будет производиться только деньгами.
Ивченко отметил, что украинская сторона полностью удволетворена итогами переговоров.
В завершение конференции председатель "Газпрома" Алексей Миллер заявил, что результаты переговоров дают гарантии стабильности поставок газа в Европу, а также ставят отношения в газовой сфере на рыночную основу.
// "Газета.Ru"
2006.01.04 | захід
Re: Перемога!!! 95!!!!
Шановні, повторюю запитання: а туркменський газ нам у першому кварталі буде? (даруйте за занудство)
2006.01.04 | Shooter
Якщо це правда - то Ющ таки молодець
Людина, яка далеко попереду того всього, що називають "українським політиком".
MOSCOW (Reuters) - Russia and Ukraine struck a five-year gas supply deal on Wednesday after a bruising pricing dispute in which Moscow curtailed deliveries, hitting supplies to European consumers.
Alexei Miller, chief executive of Russian gas monopoly Gazprom, told a news conference the deal was effective from January 1 and would be based on a price of $230 per 1,000 cubic metres.
"We have reached a final agreement. It is successful for Gazprom and we are satisfied," Miller told reporters after talks with Oleksiy Ivchenko, head of Ukrainian state energy company Naftogaz.
"This agreement will ensure stable supplies to Europe."
A Gazprom source said the $230 price would apply only to exports of Russian gas to Ukraine, up from $50 now. Under a complex deal, Ukraine would be able to buy gas from Turkmenistan and Kazakhstan at a cheaper price of $95 per 1,000 cubic metres.
Киев. 4 января. ИНТЕРФАКС-УКРАИНА - По итогам украинско-российских переговоров цена за тысячу кубометров российского газа для Украины составит около $95.
Об этом в среду в интервью агентству "Интерфакс-Украина" сообщил украинский источник, присутствующий на переговорах между НАК "Нафтогаз Украины" и РАО "Газпром".
"Только что было достигнуто соглашение, как относительно цены на газ для Украины, так и цены на транзит российского газа. Как подчеркивал президент Украины Виктор Ющенко, не идет речь ни о каких заоблачных 230-250 долларах. Согласованная сторонами цена за газ для украинских потребителей будет составлять около 95 долларов за тысячу кубометров, что естественно ниже, чем у большинства стран региона", - сказал собеседник агентства.
Он также сообщил, что цена за прокачку 1 тыс. кубометров российского газа на 100 км по территории Украины составит $1,65. По его словам, остальные детали стороны намерены огласить в ходе пресс-конференции в ближайшее время.
"Но уже сейчас можно подытожить, что Украина защитила свои национальные интересы и своих граждан", - сказал он.
По-перше, погодились на умови Росії (230 - російський газ, як вони і хотіли, а азіатський - удвічі дорожче ніж було з Росукренерго).
По-друге, вдаємо що начебто виторгували собі щось хороше -- а це означає, що про вимоги у відповідь ("раз ви з нами так, то ми з вами -- ось так, і так, і ще так") можна забути.
Навіть контракти з Росукренерго не обнародували.
За такого сценарію відїзд Ющенка в Івано-Франуівськ на кілька днів стає зрозумілим...
Те, що братани Путіна мають інтерес в РосУкрЕнерго - очевидно.
А якщо Україна "сумарно" буде платити 95 УСД протягом 5-и наступних років - то укр. споживачу, в принципі, байдуже, що виграє на цьому Газпром та що програють казахи та решта.
Хоча, чесно кажучи, якось "не рахується" 230 за російський та 95 сумарно.
************************
Москва. 4 января. ИНТЕРФАКС-АГИ - Россия и Украина урегулировали газовый спор, назначив компанию "Rosukrenergo" (совместное предприятие "ГазпромБанка" и "Райффайзенбанка") поставщиком газа на Украину.
Как сообщил в среду на брифинге в Москве председатель правления "Газпрома" Алексей Миллер, в соответствии с пятилетним контрактом "Rosukrenergo" будет поставлять газ Украине. При этом, пояснил он, "Газпром" будет продавать свой газ, предназначенный для украинских потребителей, по формуле цены с базовой ставкой в $230 за одну тысячу кубометров.
В свою очередь глава НАК "Нафтогаз Украины" Алексей Ивченко отметил, что "Rosukrenergo" будет поставлять Украине газ по цене $95 за одну тысячу кубометров.
Как пояснили журналистам в "Газпроме", разница в цене российского газа, получаемого "Rosukrenergo" от "Газпрома", и цене газа, реализуемого этой компанией украинской стороне, будет компенсирована за счет включения в баланс "Rosukrenergo" газа туркменского, узбекского и казахстанского происхождения.
А.Миллер также сообщил, что стороны договорились об увеличении ставки тарифа на транзит российского газа по территории Украины с $1,09 до $1,6 за одну тысячу кубометров на сто километров полной оплатой денежными средствами
Абсолютно ні. Оскільки
а) укр. промисловість не помре
б) "нетак"-товні мудаки так і будуть сидіти глибоко там, де їхнє природнє місце - в задниці
В принципі, рішення було компромісом. Між бажанням Юща відійти від бартеру і корупції і бажанням Путіна та братанів їх обидвох зберегти: бартеру позбавились, корупція залишилася, але в менших масштабах.*
*Тут виходжу з guess'у, що РосУкрЕнерго отримувала частину із законтрактованого для України газу по 50 УСД і тут же ж піхала його на Захід по 200 УСД. Тепер "ефективна" ціна ніби-то піднялася до 95...
Re: Схоже на те, що дууже багато грошіків на цій схемі наварять.
Вот почему Ющ поехал кататься вчера на лыжах!Похоже,что с пуцькиным они обо всем по телефону договорились!А бессонная ночь для клерков-
простые понты!!!
Вообще-то мог с поездкой сутки подождать!
2006.01.04 | Чучхе
Мені здається, що це нам вигідно
Маємо відстрочку на рік для того, щоб мінімізувати в країні споживання російського газу
маємо вибитий газовий козир з рук януковича-медведчука-тимошенко і прімкнувшего к нім мороза. вони не зможуть шантажувати на виборах
підписання відбулось тоді, коли громадська думка в європі почала схилятися на бік росії і наші позиції з кожним днем слабшали
Пані пише:
> Чучхе пише:
>
> > підписання відбулось тоді, коли громадська думка в європі почала схилятися на бік росії і наші позиції з кожним днем слабшали
>
> Звідки ви це взяли????
Стилістика західних коментаторів - "ми можемо замерзнути через те, що якась україна заважає росії (варіант - краде) транспортувати наш газ"
єдиний хто за нас підписався - це Америка, а ЗахЄвропа просто злякалася боротися з Москвою
Ті дописи на сайті ВВС, що ми тут обговорювали, я думаю, не були модерованими - вони цілком відображають погляди європейців на Україну
що й не дивно, враховуючи будь-яку відсутність інформаційного тиску з боку україни та інтегральну сцикуватість євриків
Від них я нічого іншого не очікувала. Але Франція - це м"яко кажучи - не вся Європа.
2006.01.04 | Roman
Re: А я телевізор дивлюсь
Ви з дуба впали. Ви дивіться новини по CNN та BBC і читаитe закордонні газeти. Ніхто там нe був за Росію. Збалансована інформація і годі.
А тe що більшість заявила про пошук нових дзeрeл рeсурсів, то є плюс для Росії
2006.01.04 | троль ak1001
черти что
однако Рейтеру доверия больше чем Ивченко
230 - это поражение
Я відповідав на допис від Рейтерс. Але і так все виглядає гранично сумнівно. Ну що, Росія нам буде гарантувати, що ціна на газ від середньоазійських країн буде настільки малою, що ціна завжди буде 95 долларів? А їх не забули спитати? І скільки Росія буде поставляти газу за 230 доларів, щоб середню ціну гарантувати? 5-10 відсотків? І потім, вся ця фігня на 5 років означає, що ми будемо на гачку. Чому за транспортування так мало, якщо Росія перейшла на "євроціни"? Все звучить дуже непрозоро, і я дуже сподіваюся, що договір буде таки оприлюднено.
Бо і я пояснив, чому вважаю договір сумнівним, і відповідей на питання не бачу (це не до вас, звичайно).
2006.01.04 | Шеф
Re: Reuters: Russia, Ukraine strike 5-year gas deal (upd)
Додали.
But Ivchenko said Ukraine would be buying gas at the Russian border at $95 per 1,000 cubic metres.
"We have reached an initially acceptable agreement which gives us the possibility to meet the gas needs of Ukraine and the transit of Russian gas to Europe," Ivchenko said at the news conference.
... досить було подивитися на телекартинку, щоб побачити, хто насправді задоволений (Івченко).
2006.01.04 | Albes
Re: шо то я поспешил...
О чем все время и говорю : внимАтельно читать, сравнивать и дУмать. И только получив ОДИНАКОВОЕ подтверждение от ОБЕИХ сторон - писать.
Эта сумма указана в Вашей ссылке. А цена в 95 ОЧЕНЬ напоминает цену "газовой смеси", где, ВОЗМОЖНО, туркменский газ стоит 40, а российский - те же 230. По этому моменту налицо явные "игры патриотов".
2006.01.04 | Shooter
Главы "Газпрома" и "Нафтогаза" сделают совместное заявление (/)
В ночь на среду в Москве завершились переговоры между "Газпромом" и "Нафтогазом Украины", однако об их итогах станет известно лишь в среду утром, передает агентство "Интерфакс".
"Председатель правления ОАО "Газпром" Алексей Миллер и руководитель НАК "Нафтогаз Украины" Алексей Ивченко в среду в 10:00 по московскому времени намерены сделать совместное заявление о перспективах урегулирования газового конфликта между Россией и Украиной", - заявил официальный представитель "Газпрома" Сергей Куприянов.
Пресс-конференция состоится в центральном офисе "Газпрома". Украинская делегация в составе представителей "Нафтогаза" и Минтопэнерго Украины прибыла в Москву во вторник.
123 пише:
> Ну то це взагалі цирк - навіщо вона потрібна?
Щоб була ціна на газ для України в 95 - з одного боку. А з іншого - щоб конкретні пацани з боку Газпрому (як і думаю певні українські товариші) мали на цукерки, так би мовити.
Приклад "корисної корупції"
Не зовсім те, що хотів Ющ - взагалі її позбавитися разом з ліквідацією бартеру, що, виглядає, і викликало "жваву реакцію" Газпрому, проте і не купівлю газу по 230 Україною.
Shooter пише:
> 123 пише:
> > Ну то це взагалі цирк - навіщо вона потрібна?
>
> Щоб була ціна на газ для України в 95 - з одного боку. А з іншого - щоб конкретні пацани з боку Газпрому (як і думаю певні українські товариші) мали на цукерки, так би мовити.
>
> Приклад "корисної корупції"
>
> Не зовсім те, що хотів Ющ - взагалі її позбавитися разом з ліквідацією бартеру, що, виглядає, і викликало "жваву реакцію" Газпрому, проте і не купівлю газу по 230 Україною.
Україна купуватиме газ в Газпрому за 230 (як вони і хотіли), а газ з Туркменістані - за 95 (замість 50+частину газу віддавали за транзит). Я так зрозумів домовленості. Почекаємо інформації.
123 пише:
> Shooter пише:
> > 123 пише:
> > > Ну то це взагалі цирк - навіщо вона потрібна?
> >
> > Щоб була ціна на газ для України в 95 - з одного боку. А з іншого - щоб конкретні пацани з боку Газпрому (як і думаю певні українські товариші) мали на цукерки, так би мовити.
> >
> > Приклад "корисної корупції"
> >
> > Не зовсім те, що хотів Ющ - взагалі її позбавитися разом з ліквідацією бартеру, що, виглядає, і викликало "жваву реакцію" Газпрому, проте і не купівлю газу по 230 Україною.
>
> Україна купуватиме газ в Газпрому за 230 (як вони і хотіли), а газ з Туркменістані - за 95 (замість 50+частину газу віддавали за транзит). Я так зрозумів домовленості. Почекаємо інформації.
Ні. Домовленість така, що Україна купуватиме ВЕСЬ ІМПОРТНИЙ ГАЗ в РосУкрЕнерго по 95 на кордоні з Україною. А як будуть йти розрахунки Газпрому та решти з РосУкрЕнерго - їх персональний біль. + Українна отримуватиме 1,60 дол за кожну 1000 прокачаних кубів з Росією від Газпрому.
> Ні. Домовленість така, що Україна купуватиме ВЕСЬ ІМПОРТНИЙ ГАЗ в РосУкрЕнерго по 95 на кордоні з Україною. А як будуть йти розрахунки Газпрому та решти з РосУкрЕнерго - їх персональний біль. + Українна отримуватиме 1,60 дол за кожну 1000 прокачаних кубів з Росією від Газпрому.
Порахуйте орієнтовний баланс з такими цінами, будь ласка! Десь же були цифри прокачки газу через Україну.
Пані пише:
> Shooter пише:
>
> > Ні. Домовленість така, що Україна купуватиме ВЕСЬ ІМПОРТНИЙ ГАЗ в РосУкрЕнерго по 95 на кордоні з Україною. А як будуть йти розрахунки Газпрому та решти з РосУкрЕнерго - їх персональний біль. + Українна отримуватиме 1,60 дол за кожну 1000 прокачаних кубів з Росією від Газпрому.
Якщо так написано в контракті, і ціна 95 буде ще 5 років -- то це чудово. Але звідки це випливає -- що в контракті написано саме це?
> Порахуйте орієнтовний баланс з такими цінами, будь ласка! Десь же були цифри прокачки газу через Україну.
Якщо є так як припускає Шутер - то тоді весь імпортний газ коштує 95 -- і все. Це виглядає дуже навіть прикольно -- особливо якщо додати що ми загребемо гроші за транзит, яких раніше не було взагалі (якщо не рахувати авансові 250 млн щороку). Але - знову ж таки - звідки це випливає?!
123 пише:
> Пані пише:
> > Shooter пише:
> >
> > > Ні. Домовленість така, що Україна купуватиме ВЕСЬ ІМПОРТНИЙ ГАЗ в РосУкрЕнерго по 95 на кордоні з Україною. А як будуть йти розрахунки Газпрому та решти з РосУкрЕнерго - їх персональний біль. + Українна отримуватиме 1,60 дол за кожну 1000 прокачаних кубів з Росією від Газпрому.
>
> Якщо так написано в контракті, і ціна 95 буде ще 5 років -- то це чудово. Але звідки це випливає -- що в контракті написано саме це?
Зі слів Івченка.
> > Порахуйте орієнтовний баланс з такими цінами, будь ласка! Десь же були цифри прокачки газу через Україну.
>
> Якщо є так як припускає Шутер - то тоді весь імпортний газ коштує 95 -- і все. Це виглядає дуже навіть прикольно -- особливо якщо додати що ми загребемо гроші за транзит, яких раніше не було взагалі
"були" - 1,0щось УСД за 1000 кубів (у формі бартеру газу по 50 УСД?)
2006.01.04 | Englishman
Можливо на все це той балаган і було розраховано
Ази переговорів- вимагай дуже багато, щоб отримати, що ти хочеш (збереження "енерго")
Englishman пише:
> Ази переговорів- вимагай дуже багато, щоб отримати, що ти хочеш (збереження "енерго")
Тут Раціо на днях це формулював.
А я вже давно казав, що всі "газові проблеми" почалися, коли "державний Івченко" спробував перекупити "українську" половину УкрРосЕнерго в росіян. А потім ще "підсилилися", коли Україна запропонувала ліквідувати бартер, який, мабуть, міг надавати певну кількість дуже дешевого газу РосУкрЕнерго.
2006.01.04 | Shooter
Re: подсчеты
123 пише:
> Шеф пише:
> > Забув про транспортування туркменьского та казахського газу РосУкрЕнерго.
>
> Росукренерго вже не буде - про ціну ВСЬОГО газу домовлено з Газпромом. Юліна мрія втілилась у реальність.
Ні - з Газпромом та РосУкрЕнерго як complex deal.
2006.01.04 | 3dom
Re: подсчеты :)
//предположим тукрменский га на границе Украины - 80
40 млрд * 80 + 20 млрд *Х = 60 млрд * 95
3200 + 20* ккк = 5700
Х = 110
--------------------------------------
А если так (исправлено):
43 млрд * X + 17 млрд * 230 = 60 млрд * 95
Х = 41,62
P.S.
Плюс подмоченная репутация Газпрома, восстановить которую сможет только продажа его акций западным компаниям о чем с 1 января (совпадение?) принят новый закон.
"Первая задача Путина - интернационализация «Газпрома» с последующей скупкой сначала блокирующего, а потом – и контрольного пакета акций иностранными инвесторами. Эта задача почти выполнена – только что принятый Думой закон о либерализации акций Газпрома, позволяющий продать за рубеж до 75% акций «Газпрома» ." (с)
1. 5 летнее соглашение
это означает что мы решили проблему 2007 - не будет блокады туркменского газа
2. цена на границе Украине всего необходимого нам газа - 95
это победа
3. расчеты деньгами
это победа
4. если россия поставит нам 20 млрд кубов - то цена будет за их газ 110
если Миллер называет 230 - значит россия поставит 10 млрд кубов
это может быть пораженим
но стратегичеки - важнейшая победа
Ющенка качать
на 5-ом канале Ивченко сидел рдом с Миллером и назвал цифру 95. все ОК!
95 у.е.-цена смеси российского газа с чурекским!Т.е. цена туркменского возрастает с 60 до 95.И опять через Росукрэнерго!Т.е. с доляшками,как положено!Так что еще надо считать!
2006.01.04 | DoctorZ
А хорошо бы еще (+)
А хорошо бы еще через суд содрать с "Газпрома" (читай - с России) штраф.
За обвинения в воровстве.
Россия, знай свое место.
2006.01.04 | Пані
Слухайте. а де взявся казахський газ?
Або мені повилазило, або про нього раніше не не згнадували взагалі?
2006.01.04 | Volodimir21
О какой победе идет речь?
1. Цена за российский газ на входе в газотранспортную систему Украины составит 230 долларов за тысячу кубометров при ставке транзита 1,6 доллара за тысячу кубометров на сто километров, заявил глава "Газпрома" Алексей Миллер.
2. Ивченко, в свою очередь, пояснил, что Украина будет "покупать разного происхождения - и российского, и среднеазиатского - у компании "Росукрэнерго". По его словам, "цена газа будет составлять 95 долларов США за тысячу кубометров на границе Украина-Россия".
Опять диалог "немого" с "глухим", опять вечером на ТВ увидим ефремовых и медведевых, котрые будут трандычить о срыве пререговоров Украинской стороной и их аргументом будет то, что 230 долларов(российская цена) не равна 95 долларов(украинской цене)!
Давайте хоть на форуме трезво смотреть на вещи и невыдавать желаемое за дейтсвительность. До победы еще очень далеко.
Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
Всі ці обговорення не мають сенсу доти, доки не буде обнародуваний текст нового контракту. Без тексту контракту зрозуміти нічого не можливо.
По-перше, хто будуть сторонами контракту? Якщо це буде контракт між Нафтогазом і Росукренерго про поставку газу за ціною 95 дол. США - то блефом є заяви Газпрому про те, що їхній російський газ йтиме по 230 доларів. Це просто дурка.
По-друге, як можна казати водночас про ціну 95 в середньому і 230 за одну з компонентів -- коли загальний обсяг газу, що купується, невідомий?! Ми ж не можемо визначити і записати наперед наш баланс газу до 2011 року. А якщо невідомі обсяги -- то вирахувати середні ціни неможливо навіть теоретично.
Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може. З повідомлень, що лунають, можна зрозуміти що завгодно -- це вигідно тільки чиновникам, які досягли свого рішення.
> Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може. З повідомлень, що лунають, можна зрозуміти що завгодно -- це вигідно тільки чиновникам, які досягли свого рішення.
Угу. Давайте напишемо відозву. Можемо навіть підписи збирати.
Слова Мілера в принципі можна пояснити і необхідністю зберегти гарну пику для внутрішнього використання. Бо ви уявіть собі реакцію росіян на ціну для хохлів-предателей в 95 баксів замість 230? Але дійсно, треба бачити угоди.
Пані пише:
> 123 пише:
>
> > Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може. З повідомлень, що лунають, можна зрозуміти що завгодно -- це вигідно тільки чиновникам, які досягли свого рішення.
>
> Угу. Давайте напишемо відозву. Можемо навіть підписи збирати.
Можу спробувати написати. До речі - Ви бачили те, що я написав про газ (типу "лікнеп" у гілці про "потрібні статті") там де Ви запропонували? Жодної відповіді на той пост не було -- чи то так погано, що нема чого коментувати, чи то нема чого додати.
> Слова Мілера в принципі можна пояснити і необхідністю зберегти гарну пику для внутрішнього використання. Бо ви уявіть собі реакцію росіян на ціну для хохлів-предателей в 95 баксів замість 230?
123 пише:
> Пані пише:
> > 123 пише:
> >
> > > Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може. З повідомлень, що лунають, можна зрозуміти що завгодно -- це вигідно тільки чиновникам, які досягли свого рішення.
> >
> > Угу. Давайте напишемо відозву. Можемо навіть підписи збирати.
>
> Можу спробувати написати. До речі - Ви бачили те, що я написав про газ (типу "лікнеп" у гілці про "потрібні статті") там де Ви запропонували? Жодної відповіді на той пост не було -- чи то так погано, що нема чого коментувати, чи то нема чого додати.
>
Угу. Я вже почала ладнати сторінку по газу тут, давайте ідеї - що ще туди ставити
> > Слова Мілера в принципі можна пояснити і необхідністю зберегти гарну пику для внутрішнього використання. Бо ви уявіть собі реакцію росіян на ціну для хохлів-предателей в 95 баксів замість 230?
>
> Аналогічно - і шодо слів Івченка.
>
> > Але дійсно, треба бачити угоди.
>
> Отож.
2006.01.04 | Shooter
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
123 пише:
> По-друге, як можна казати водночас про ціну 95 в середньому і 230 за одну з компонентів -- коли загальний обсяг газу, що купується, невідомий?! Ми ж не можемо визначити і записати наперед наш баланс газу до 2011 року. А якщо невідомі обсяги -- то вирахувати середні ціни неможливо навіть теоретично.
З точністю до +- 5 млрд кубів - без проблем.
> Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може.
Гм...я Вас так спитаю: що краще?
"Прозора угода" - та газ для України по 230 чи навіть 150 УСД за куб та "непрозора угода" та газ для України по 95 УСД за куб?
Через 5 років. Якщо Україна зуміє зменшити шалену енергозатратність свого н/г.
2006.01.04 | 123
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
Shooter пише:
> 123 пише:
>
> > По-друге, як можна казати водночас про ціну 95 в середньому і 230 за одну з компонентів -- коли загальний обсяг газу, що купується, невідомий?! Ми ж не можемо визначити і записати наперед наш баланс газу до 2011 року. А якщо невідомі обсяги -- то вирахувати середні ціни неможливо навіть теоретично.
>
> З точністю до +- 5 млрд кубів - без проблем.
Ви забули - що у нас наполеонівські плани були щодо заощадження газу?!
> > Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може.
>
> Гм...я Вас так спитаю: що краще?
> "Прозора угода" - та газ для України по 230 чи навіть 150 УСД за куб та "непрозора угода" та газ для України по 95 УСД за куб?
По-перше, йдеться не про прозорість схеми, а про прозорість домовленостей -- текст того, про що домовлено, має бути відкритий.
Інакше -- звідки Ви взяли, що газ для України буде по 95 УСД (на за куб, а за 1000 кубів), а не по 100, 150 чи 200 УСД? З заяви Івченка? Дякую, не треба -- Івченко два дні брехав про те, що Україна бере з труби туркменський газ, тоді як було відомо від Росукренерго, що вони цей газ в трубу не подавали.
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
Вполне ВОЗМОЖНО, что реальная ситуация следующая (для утверждения не хватает фактов, поэтому "возможно") :
1. Помнится, заявлялось, что Туркменский газ мы купили по 50$ ? Тогда получается, что Ивченко говорит о том, что поставка будет нам стоить 45$, т.е. из расчета примерно 1,8$/100км (т.е. примерно уравнены стоимости транзита Украины и России). И тогда :
а) эти деньги (45$) идут в карман РосУкргаза (читай - Газпрома и Ко),
б) Ивченко говорит ТОЛЬКО о стоимости поставки ТОЛЬКО туркменского газа, а газ Росиии будет поставляться нам по 230$.
Тогда, вроде, нет противоречий. Но тогда ни к "победе", ни к "стоимости РОССИЙСКОГО газа по 95$" это все отношения не имеет. И тогда (повторюсь, это предположение на основе анализа по неполным данным) это означает, что Украина на самом деле ПОЛНОСТЬЮ согласилась на условия России о стоимости РОССИЙСКОГО газа в 230$.
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
>1. Помнится, заявлялось, что Туркменский газ мы купили по 50$ ?
по 50 на границе Туркменистан-Узбекистан
сколько он стоит на нашей границе - тяжело сказать - от 70 до 80
>Тогда получается, что Ивченко говорит о том, что поставка будет нам стоить 45$, т.е. из расчета примерно 1,8$/100км (т.е. примерно уравнены стоимости транзита Украины и России). И тогда :
Россия вроде заявила что транзит по территории России будт симметрично 1,6
а) эти деньги (45$) идут в карман РосУкргаза (читай - Газпрома и Ко),
єтот вопрос неясен с прессконференции
с одной стороны цена на грание с Украиной - значит в нее включены расходы РосУкрЕнерго
с дургой - транизит собирались отделить от газа. не знаю
>б) Ивченко говорит ТОЛЬКО о стоимости поставки ТОЛЬКО туркменского газа, а газ Росиии будет поставляться нам по 230$.
Заклик до української влади щодо публікації газової угоди
Це як черновик -- виправляйте. Нажаль, не маю спелчекера -- перепрошую за імовірні помилки.
--
Як і, переконані, більшість громадян України, ми з хвилюванням спостерігали за перемовинами, які проводилися українськими і російськими урядовцями щодо поставок газу в Україну і були настільки важкими і драматичними, що отрималу неофіційну назву "газова війна". Весь цей час українські посадовці найвишчого рівня переконували нас у тому, що найбільшим пріоритетом для них є національні інтереси України, і не про які поступки цими інтересами йтися не може, яким би не був тиск з боку російської сторони.
Сьогодні, 4 січня 2006 року, ЗМІ повідомили про завершення перемовин і підписання нової угоди про поставку газу в Україну, що діятиме впродовж наступних 5 років. Проте хвилювання викликає той факт, що вже відразу ж тлумачення нової угоди українською і російською сторонами є відчутно різними і багато в чому несумісними одне з одним. Наприклад, на спільній конференції з приводу досягнення домовленостей представник України повідомив, що ціна газу, що його Україна імпортуватиме територією Росії (який може включати як російський газ, так і газ з Туркменістану та/або Казахстану), становитиме 95 доларів США за 1000 куб. м, тоді як представник Газпрому заявив про те, що ціна російського газу, який купуватиме Україна, становитиме 230 доларів США за 1000 куб. м. При цьому жодна зі сторін не назвала обсягів газу з кожної з країн, з яких постачатиметься газ в Україну -- а без цього заяви про якісь середньоарифметичні значення ціни виглядають позбавленими сенсу і неінформативними.
Ми пам'ятаємо атмосферу невизначеності, яка панувала тоді, коли у відповідь на ззовні справедливі закиди Росії про те, що Україна не бажає платити "ринкову" ціну за російський газ, українські посадовці посилалися на начебто існуючі юридичні зобов'язання про чинність застосовуваних у 2005 році механізмів до 2009 року -- але нічим не підкріплювали ці посилання, що робило їх переконливість близькою до нуля. Як наслідок того, що угода, яка встановлювала ці юридичні зобов'язання, так і не була офіційно обнародувана, відповідний аргумент практино не зміг бути використаний Україною, принаймні в інформаційному змаганні з Росією за розуміння проблеми українцями, росіянами і світовою спільнотою, отже -- за внутрішній і зовнішній імідж України як держави і української влади як відповідальних державних діячів. У жодному із західних ЗМІ, в цілому налаштованих до України об'єктивно, цей важливий аргумент практично не згадувався.
Ми пам'ятаємо також про те, що Президент України неодноразово казав про необхідність як прозорості дій українських посадовців взагалі, так і прозорості і зрозумілості стосунків України з постачальниками енергоносіїв, зокрема газу. Прозорість проголошується Президентом як один з головних пріоритетів у діяльності влади.
Зважаючи на проблеми, які мали місце через закритість попередніх угод стосовно поставок газу, а також на зобов'язання українських високопосадовців діяти прозоро і керуватися виключно інтересами України, ми закликаємо українську владу якомога скоріше опублікувати текст угоди, укладеної сьогодні в Москві, тим самим однозначно відповівши на питання вартості газу, що імпортується Україною, і унеможлививши спекуляції на цю тему. Ми також закликаємо українські ЗМІ підтримати наш заклик до уряду, звернувшись до нього з відповідними запитами.
Предлагаю внести следующее изменение :
заменить текст
"опублікувати текст угоди, укладеної сьогодні в Москві"
на
"опубликовать тексты всех договоров и соглашений с прилагаемыми протоколами и дополнениями, касающиеся и поставки и транзита газа, как заключенные сегодня в Москве, так и заключенные с Туркменистаном, включая как заключенные на межправительственном, так и межкорпоративном уровне".
2006.01.04 | Пані
Став окремою темою з закликом "допиши і домалюй"
ТОбто щоб люди могли дописати.
2006.01.04 | Shooter
Re: Заклик до української влади щодо публікації газової угоди
123 пише:
> Це як черновик -- виправляйте.
Виправляємо - чернетка
Тут цей...думаю, що угоди, в яких "замішана" укр. держава як така (уряд + Укрнафтогаз) - абсолютно безпроблематичні.
Набагато цікавішою має бути угода між РосУкрЕнерго та постачальниками газу...проте, як Ви здогадуєтеся, цю угоду/и не опублікують хоча принагідно - до них укр. уряд не має жодного відношення
> Набагато цікавішою має бути угода між РосУкрЕнерго та постачальниками газу...проте, як Ви здогадуєтеся, цю угоду/и не опублікують хоча принагідно - до них укр. уряд не має жодного відношення
Оскількі йдеться про монополію та про питання енергобезпеки, то уряд МУСИТЬ оприлюднити такі угоди.
Этот вопрос также ПРЯМО касается интересов ВСЕХ граждан Украины и лиц, находящихся на ее территории (иностранных граждан и лиц без гражданства).
Договора государственного монополиста не могут быть не публичными !
Прочитал. И в чем невнимательность ? Или Вы считаете, что РосУкр не государственный монополист по поставке газа в Украину ? Или Вы считаете, что украинское правительство не может истребовать эти договора ? Или не захочет ?
Albes пише:
> Прочитал. И в чем невнимательность ? Или Вы считаете, что РосУкр не государственный монополист по поставке газа в Украину ?
Ні. Він взагалі - "приватна" фірма
>Или Вы считаете, что украинское правительство не может истребовать эти договора ?
На якій саме підставі? Ентіті А купляє щось в ентіті В за певну ціну. На якій саме підставі ентіті А може вимагати в ентіті В продемонструвати їй договори ентіті В з ентіті С? а тим більше - оприлюднити їх?
Розкажіть!
2006.01.04 | Shooter
Та де там
Пані пише:
> Shooter пише:
>
> > Набагато цікавішою має бути угода між РосУкрЕнерго та постачальниками газу...проте, як Ви здогадуєтеся, цю угоду/и не опублікують хоча принагідно - до них укр. уряд не має жодного відношення
>
> Оскількі йдеться про монополію та про питання енергобезпеки, то уряд МУСИТЬ оприлюднити такі угоди.
Ішшо раз: український уряд ФІЗИЧНО НЕ МОЖЕ оприлюднити угоди між УкрРосЕнерго та постачальниками газу оскільки не є договірною стороною в тих угодах
А от щодо оприлюднення угоди/д між Укрнафтогазом і "рештою" - можна погодитися. Хоча не думаю, що в тій/тих угодах буде щось "неадекватне".
2006.01.04 | Шеф
А если Украина захочет увеличить объемы с Туркм...
А если Украина захочет увеличить объемы с Туркменистан или скажем качать с Катара или Ирана? Тоже через РосУкрЭнерго?
Re: А если Украина захочет увеличить объемы с Туркм...
Шеф пише:
> А если Украина захочет увеличить объемы с Туркменистан
Только через РУЭ, поскольку тут надо договариваться с Газпромом, который уже выбрал весь туркменский газ, который не берет Украина, на много лет вперед.
> или скажем качать с Катара или Ирана? Тоже через РосУкрЭнерго?
Нет - про эти источники не сказано ничего.
Но чтобы качать газ из Ирана, надо еще построить трубу оттуда, желательно не через Россию, то есть - по дну моря. Либо договариваться с Турцией и строить терминалы для того, чтобы возить сжиженный газ танкерами. Это не сразу и навряд ли по 95.
Re: А если Украина захочет увеличить объемы с Туркм...
Стась пише:
> Шеф пише:
> > А если Украина захочет увеличить объемы с Туркменистан
>
> Только через РУЭ, поскольку тут надо договариваться с Газпромом, который уже выбрал весь туркменский газ, который не берет Украина, на много лет вперед.
Вот и вопрос, будет ли это отдельным договором или те же 95.
Вообще, меня удручает, что в отличие от европейских стран, у нас 100% импорта из России. А как Россия поставляет, мы все знаем.
> > или скажем качать с Катара или Ирана? Тоже через РосУкрЭнерго?
>
> Нет - про эти источники не сказано ничего.
>
> Но чтобы качать газ из Ирана, надо еще построить трубу оттуда, желательно не через Россию, то есть - по дну моря. Либо договариваться с Турцией и строить терминалы для того, чтобы возить сжиженный газ танкерами. Это не сразу и навряд ли по 95.
Были проекты по разработке Иранских газовых месторождений. Где они сейчас - не знаю. Знаю, что Иран снабжает довольно неплохо Пакистан.
Я не знаю, что с Тбилиси трансгазом, однако есть ветка Баку-Тбилиси-Турция. Все-таки Тбилиси ближе, чем Баку. И не известна мне мощность того газопровода. А диверсифицировать надо и времени не так много.
ОК. Пошел спать (на часах почти 4 утра).
2006.01.04 | Englishman
З форуму Укрправди (без джерела)
Цена за российский газ на входе в газотранспортную систему Украины составит 230 долларов за тысячу кубометров при ставке транзита 1,6 доллара за тысячу кубометров на сто километров, заявил глава "Газпрома" Алексей Миллер.
По его словам, заключен долгосрочный контракт на пять лет, а поставки газа будут осуществляться через "Росукрэнерго", сообщает РИА Новости. Миллер отметил, что оплата транзита будет производиться только деньгами, и никак не связана с ценой газа, поставляемого на Украину.
Глава "Газпрома" подчеркнул, что компания полностью удовлетворена результатами переговоров, которые завершились в 02:30 4 декабря по московскому времени. Алексей Ивченко, возглавляющий "Нафтогаз", также отметил, что доволен итогами переговоров.
Ивченко также отметил, что Украина будет покупать туркменский газ у компании "Росукрэнерго" на границе России с Украиной по 95 долларов за тысячу кубометров. Оплата транзита туркменского газа также будет осуществляться "живыми деньгами", сказал глава "Нафтогаза".
"Газпром" и "Нафтогаз" согласовали цену за газ и транзит (\)
"Газпром" и "Нафтогаз" согласовали цену за газ и транзит, но назвали разные цифры
время публикации: 10:31
последнее обновление: 11:20
Председатель правления "Газпрома" Алексей Миллер и глава "Нафтогаза Украины" Алексей Ивченко, находящийся в Москве с украинской делегацией, по итогам переговорам сделали сенсационное заявление. Газовый конфликт урегулирован, цены согласованы. При этом каждая сторона номинально добилась своего. Россия будет продавать газ по 230 долларов, а Украина - покупать по 95. Стороны договорились об увеличении ставки тарифа на транзит российского газа - с 1,09 до 1,6 доллара за тысячу кубометров на сто километров полной оплатой денежными средствами.
- Совместная пресс-конференция: короче говоря...
- Разъяснения "Газпрома": доля российского газа для Украины будет уменьшаться
Ситуация прояснилась лишь после пресс-конференции. Россия и Украина урегулировали газовый спор, назначив компанию Rosukrenergo (совместное предприятие "ГазпромБанка" и "Райффайзенбанка") поставщиком газа на Украину, заявил Миллер. Rosukrenergo ранее занималась только транспортировкой туркменского газа на Украину через территорию России.
Теперь Украина будет закупать весь газ через Rosukrenergo по цене 95 долларов за тысячу кубометров, не различая российский, туркменский и казахский, заявил глава "Нафтогаза" Алексей Ивченко. Это предельная цена, которую разрешил платить своим переговорщикам президент Украины Виктор Ющенко. Такая цена выглядит их победой.
В свою очередь глава "Газпрома" объявил, что страны заключили контракт на 5 лет, и по нему российский газ для Украины будет стоит 230 долларов за тысячу кубометров. Покупать его будет Rosukrenergo, чтобы затем по 95 долларов продать Украине.
Как пояснили журналистам в "Газпроме", разница в цене российского газа, получаемого Rosukrenergo от "Газпрома", и цене газа, реализуемого этой компанией украинской стороне, будет компенсирована за счет включения в баланс Rosukrenergo газа туркменского, узбекского и казахстанского происхождения.
Очевидно, главным достижением "Газпром" должен считать то, что теперь вопросы о цене газа и цене транзита можно считать независимыми. Ведь сама схема выглядит сюрреалистической. С учетом того, что Rosukrenergo на 50% принадлежит дочернему по отношению к "Газпрому" Газпромбанку, выходит, что "Газпром" по 230 долларов будет продавать газ сам себе. Впрочем, азиатский газ обойдется гораздо дешевле (55-65 долларов за тысячу кубов), и если в продажах Rosukrenergo ему будет принадлежать большая доля, то посредник будет работать с прибылью.
Rosukrenergo ранее занималась только транспортировкой туркменского газа на Украину через территорию России. "Газпром" всегда поставлял этот газ через посредников - сначала через "Итеру", потом через венгерскую Eural TG, с 2004 года - через RosUkrEnergo. Компания является совместным предприятием Газпромбанка и Raiffeisen Investment, инвестподразделения Raiffeisenbank. Стороны владеют им в равных долях.
Украинская делегация прилетела в Москву для переговоров накануне.
Совместная пресс-конференция: короче говоря...
Совместная пресс-конференция глав двух компаний была очень короткой. Открыл ее Алесей Ивченко: "Мы довольны результатами переговоров, которые завершились сегодня ночью. Мы пришли к взаимному соглашению на взаимовыгодной, а, значит, взаимоприемлемой основе, которая дает возможность нам обеспечить в полном объеме баланс газа Украины, с одной стороны, и, с другой стороны, обеспечить транзит российского газа в Европу", - сказал он по итогам переговоров с главой "Газпрома".
"Мы будем покупать газ разного происхождения - и российского, и среднеазиатского у компании "Росукрэнерго". Цена газа будет составлять 95 долларов США за тысячу кубометров на границе Украина-Россия. При этом, я хочу сказать, что цена на газ и транзитная ставка не связаны между собой, потому что мы будем платить деньгами за газ и "Газпром" будет рассчитываться с нами тоже деньгами за транзит российского газа в Европу", - сообщил Ивченко.
Он отметил, что "ставка транзита поднята с 1,09 доллара до 1,6 доллара за тысячу кубометров газа на сто километров". "Таким образом, я думаю, что наши отношения полностью переходят на рыночные и дают нам возможность обеспечить те потребности, которые нужны нашим компаниям", - заявил глава "Нафтогаза Украины".
В свою очередь председатель правления "Газпрома" Миллер выразил уверенность, что "достигнутые договоренности обеспечивают дополнительные гарантии безопасности экспорта газа в Европу и служат хорошей основой для развития сотрудничества между Россией и Украиной в газовой сфере на рыночных принципах".
После этого оба попрощались с журналистами.
Разъяснения "Газпрома": доля российского газа для Украины будет уменьшаться
Официальный представитель "Газпрома" Сергей Куприянов выступил с разъяснениями относительно новой схемы поставок российского газа на Украину, по которой "Газпром" будет продавать его по 230 долларов, а Украина - покупать до 95.
Доля российского газа в общем пакете поставок на Украину, уточнил Куприянов, уменьшится и "будет составлять один к двум, где две части будут поставляться из Центральной Азии". Объем российского газа, поставляемого на Украину, будет несколько ниже, чем в 2005 году, и составит 17 млрд кубометров, отметил Куприянов.
Ставка за транзит российского газа в Европу по Украине составит 1,6 доллара за 100 км. При этом, уточнил представитель "Газпрома", "цена транзита центральноазиатского газа для Украины по территории России будет симметричной и составит 1,6 доллара за 100 км".
Очевидно, для "Газпрома" схема будет тем более прибыльной, чем меньше российского газа пойдет на Украину и чем больше - среднеазиатского. Учитывая, что большинство контрактов на поставку газа из Казахстана, Узбекистана и Туркмении подписаны "Газпромом", в перспективе монополия может снизить долю убыточного в рамках этого контракта российского газа до минимума.
Напомним, летом глава Службы безопасности Украины Александр Турчинов летом выступил с сенсационными обвинениями. По его данным, Raiffeisen Investment является лишь номинальным владельцем, а реально RosUkrEnergo (как и прежнего посредника Eural TG) контролируют люди Семена Могилевича, который объявлен ЦРУ в международный розыск за мошенничество. "Газпром" отмел эти инсинуации, заявив, что знает, с кем имеет дело в рамках СП.
В "Газпроме" считают, что причиной подобных заявлений стал конфликт вокруг СП. Весной 2005 года Украина стала требовать от "Газпрома" передать ей долю в RosUkrEnergo. Договориться не удалось, и Украина решила действовать. В июне Александр Турчинов заявил, что деятельность посредников Eural TG и RosUkrEnergo сопровождалась "серьезнейшими злоупотреблениями", из-за чего бюджет недосчитался свыше 1 млрд долларов, по выявленным фактам "возбужден ряд уголовных дел".
Зампред правления "Газпрома" Александр Медведев летом заявил, что удивлен информацией, будто Raiffeisen Investment - номинальная структура, а истинными партнерами Газпромбанка по RosUkrEnergo могут быть сомнительные фирмы. "Мы прекрасно осведомлены, кто наш партнер в СП", - сказал он. Представитель Raiffeisen Investment Вольфганг Пучек также назвал обвинения СБУ "беспочвенными".
> Напомним, летом глава Службы безопасности Украины Александр Турчинов летом выступил с сенсационными обвинениями. По его данным, Raiffeisen
Не влітку, а взимку, і вже бувший голова.
> Зампред правления "Газпрома" Александр Медведев летом заявил, что удивлен информацией, будто Raiffeisen Investment - номинальная структура, а истинными партнерами Газпромбанка по RosUkrEnergo могут быть сомнительные фирмы. "Мы прекрасно осведомлены, кто наш партнер в СП", - сказал он. Представитель Raiffeisen Investment Вольфганг Пучек также назвал обвинения СБУ "беспочвенными".
Englishman пише:
> Я не думаю, що це суттєві моменти у статті. А сама вона- з укрправдівського флоруму, без лінку (там це не поважають).
Навіщо? Є зараз багато джерел, а не передруків невідомо з чого з явно перебріханими даними.
2006.01.04 | Englishman
От що мені не зрозуміло
Газпром, здається, викупив туркменський газ за 90 доларів. Якщо його включити до пакету з російським, за 230, то як можуть вийти "прибуткові" для росукренерго 95? Узбекістан та Казахстан навряд чи зможуть надати необхідні кількості для зниження середньої ціни- не ті в них потужності.
Englishman пише:
> Газпром, здається, викупив туркменський газ за 90 доларів. Якщо його включити до пакету з російським, за 230, то як можуть вийти "прибуткові" для росукренерго 95? Узбекістан та Казахстан навряд чи зможуть надати необхідні кількості для зниження середньої ціни- не ті в них потужності.
Думаю, справа, швидше всього, у персональній зацікавлености "газових" персоналій з країн-поставників газу.
Я знаю, це ваше мотто. Але реальність, на жаль, мені не дає НІЯКИХ підстав з вами погодитись, хоча б до тих пір, поки я не побачу договору. І навіть в цьому випадку- контракт не багато вартує, якщо його не поважати. Ну от був договір між Нафтогазом і Газпромом, що газ буде вартувати 50 за тисячу до 2009-го, а Газпром нам пояснив, що це нічого не значить. І що буде заважати Газпрому переглянути умови, коли їм заманеться?
Решта з Вашого допису - чиста спекуляція. Бо якщо слідувати Вашій логіці, то в будь-який момент Газпрому нічого не завадить поставити ціну хоч в долар за куб газу.
Ще цікавішою була дискусія "стаття в ДТ - атвєт на proua".
Я ж говорю про принциповий підхід. І беру до уваги, що навіть у вищому керівництві Росії (Газпром - це його філія всього ж) - таки не кончєні отморозки
Shooter пише:
> Доречі, а яке саме рішення би задовільнило Вас?
Уряд мав активніше вести переговори з тим же Туркменістаном ще раніше і не чекати до останнього. 230 доларів за тисячу є принизливою ціною, і платити її Газпрому у будь-якому вигляді не можна, особливо зважаючи на bargaining power, яку має Україна у вигляді труби. Україна мала б настояти на положеннях контракту про ціну до 2009-го, про який я казав. Плата за транзит теж повинна була підвищена до європейських цін, якщо Газпром з нас бере максимальну євроціну.
Т.к. цену $95 гарантирует частная структура, а наш транзит за $1.6 плюс цену на русский газ $230 признает "Нефтегаз", не нужно быть семи пядей во лбу, дабы угадать продолжение концерта.
Предсказамус пише:
> Т.к. цену $95 гарантирует частная структура, а наш транзит за $1.6 плюс цену на русский газ $230 признает "Нефтегаз", не нужно быть семи пядей во лбу, дабы угадать продолжение концерта.
Тіки неясно які числа є в угоді, і кто взагалі є її сторонами.
Якщо нашу ціну гарантує структура, якій нема довіри, то і ми ціну 1,6 за транзит теж, мабуть, гарантуємо цій самій структурі, в якій перед нами зобов*язання.
Покуда мои выводы на основании двух интервью (Газпром и Нефтегаз).
2006.01.04 | Shooter
Re: Чиста
Englishman пише:
> Shooter пише:
> > Доречі, а яке саме рішення би задовільнило Вас?
>
> Уряд мав активніше вести переговори з тим же Туркменістаном ще раніше і не чекати до останнього. 230 доларів за тисячу є принизливою ціною, і платити її Газпрому у будь-якому вигляді не можна, особливо зважаючи на bargaining power, яку має Україна у вигляді труби. Україна мала б настояти на положеннях контракту про ціну до 2009-го, про який я казав. Плата за транзит теж повинна була підвищена до європейських цін, якщо Газпром з нас бере максимальну євроціну.
Підвищення ціни за транзит в жодному випадку би не компенсувало майже 5 кратне підвищення ціни на газ. З іншого боку - Росія би могла абсолютно адекватно підвищити ціну на транзит газу з Туркменистану, причому, беручи до уваги різницю у відстанях, Україна би платила за транзит "свого" газу в рази більше, ніж Росія - за транзит свого.
А затягування вирішення цього питання лише би привело до посилення позиції Газпрому: продаєм Туреччині по 200 - чому Україні по 50 чи по 100?
Ризикну стверджувати, що якби уряд довів справу до судового спору - ціна би була мінімум на рівні 150 УСД, як "середньозважена ціна для навколишніх країн".
***************
95 за 1000 кубів на кордоні України - без сумніву є успіхом укрвлади, персонально пп. Плачкова, Івченка та Юща.
Shooter пише:
> 95 за 1000 кубів на кордоні України - без сумніву є успіхом укрвлади, персонально пп. Плачкова, Івченка та Юща.
Особливо якщо взяти до уваги нещодавно підписаний контракт з Туркменістаном про 50 доларів, і що об"єми транзиту з останньої мали значно перевищувати російські. Порахуйте, б.л., реальну ціну російського газу в цій суміші, і чи можна це назвати "безсумнівним успіхом".
І навіть це вже під сумнівом- ціна нібито може переглядатися частіше, ніж раз на рік.
Englishman пише:
> Shooter пише:
> > 95 за 1000 кубів на кордоні України - без сумніву є успіхом укрвлади, персонально пп. Плачкова, Івченка та Юща.
>
> Особливо якщо взяти до уваги нещодавно підписаний контракт з Туркменістаном про 50 доларів, і що об"єми транзиту з останньої мали значно перевищувати російські. Порахуйте, б.л., реальну ціну російського газу в цій суміші, і чи можна це назвати "безсумнівним успіхом".
Рахуєм. 38*60 (туркменський газ на кордоні з Укр.) + 24*230 (російський)=7800
(38+24)*95=5890
Що більше? що вигідніше?
І навіть при ціні в 160 на рос. газ "рішення Івченка" було вигіднішим.
Це вже якщо забути про додаткових 2*1,6*115=368, себто "еффектівлі" "ціна рішення Івченка" є ще нижчою - 5522
> Рахуєм. 38*60 (туркменський газ на кордоні з Укр.) + 24*230 (російський)=7800
> (38+24)*95=5890
>
> Що більше? що вигідніше?
>
> І навіть при ціні в 160 на рос. газ "рішення Івченка" було вигіднішим.
>
> Це вже якщо забути про додаткових 2*1,6*115=368 за транзит, себто "еффектівлі" "ціна рішення Івченка" є ще нижчою - 5522
В принципі, ціна на транзит би була одинаковою при обидвох рішеннях, тому до уваги потрібно брати лише пропорцію: 7800 до 5900.
Переконав?
2006.01.04 | Englishman
Re: Рахуємо.
Взагалі-то Газпром казав про співвідношення 2 до 1. Тобто беремо таке рівняння:
60*0.66+х*0.33=96
х= 170 (приблизно).
Тобто я б не став видавати за успіх погодження на реальні 170 за тисячу кубів лише тому, що Росія запропонувала 230 (а спочатку вона взагалі 160 хотіла).
Ну і за транспортування ми могли б мати набагато більше за світовими цінами (об"єми прокачки не йдуть ні в яке порівняння).
Englishman пише:
> Взагалі-то Газпром казав про співвідношення 2 до 1. Тобто беремо таке рівняння:
>
> 60*0.66+х*0.33=96
То вже "теперішня" пісня Газпрому. В реаліях це було 1,6 - див. статті по "загальному лінку.
> х= 170 (приблизно).
>
> Тобто я б не став видавати за успіх погодження на реальні 170 за тисячу кубів лише тому, що Росія запропонувала 230 (а спочатку вона взагалі 160 хотіла).
Не 170, а 150 - перерахуйте ще раз.
- ще, звісно, ціну за транспорт російського газу:
(1,6+1,09)*115/2/24; себто, "еффектівлі" ціна - 144.
+ я "забуваю" ще той факт, що 50% навару з ціни в 95 буде мати Укрнафтогаз, що ще компенсує ціну на власне рос. газ.
> Ну і за транспортування ми могли б мати набагато більше за світовими цінами (об"єми прокачки не йдуть ні в яке порівняння).
За транспортування "більше" би означало автоматично "більше" за транспортування "українського" газу з Туркменії. І при співвідношенні об'ємів 38/24 та довжини прокачки (ще більше співвідношення) "на користь Росії", програвала би Україна.
Крім того, Ви чомусь забуваєте, що, якщо не помиляюсь, Газпром на 2007-2010 "викупив" вже весь туркменський газ. Себто, починаючи з 2007 в Україну буде йти лише "російський" газ. І його ціна в 95 - цілком прийнятлива для України.
2006.01.04 | mara
Чи правильно я розумію?
1.Ніхто з України не буде вже літати в Туркменістан: все бере на себе посереднецька фірма.
2.Росія повністю монополізувала газ на схід від України.
3.Українських "свиней" відігнали від корита поза межами України.
4.Ніякого реекспорту вже не буде.
5.Чому всі говорять про договір с Газпромом, якщо Україна купує газ у Росукренерго (чи як його там)
6.Україна купує газ і для технологічного процесу для постачання газу на захід.
2006.01.04 | stefan
бойова нічия -чи перемого України?
рішення на перговорах у Москві вночі між україною та Росією прийнято зовсм нетривіальне.
кожна сторона, здається, задоволена.і амбіції не порушені ні у однієї
із сторін.
це на перший погляд.
***
"еще не вечер"...
stefan пише:
> рішення на перговорах у Москві вночі між україною та Росією прийнято зовсм нетривіальне.
> кожна сторона, здається, задоволена.і амбіції не порушені ні у однієї
> із сторін.
> це на перший погляд.
На першій погляд досить подивитися на морду Мілера на пресусі.
Ніяких питань про те, хто задоволений в вас не буде.
На Рейтерз вже написали face-saving deal, тобто йдеться про збереження обличчя. І мені поки що вбачається, що це російське обличчя зберігали, а не наше. Це дуже скоро стане ясно.
2006.01.04 | Albes
Ох, не "пляшут" цифры
"Очевидно, главным достижением "Газпром" должен считать то, что теперь вопросы о цене газа и цене транзита можно считать независимыми. Ведь сама схема выглядит сюрреалистической. С учетом того, что Rosukrenergo на 50% принадлежит дочернему по отношению к "Газпрому" Газпромбанку, выходит, что "Газпром" по 230 долларов будет продавать газ сам себе. Впрочем, азиатский газ обойдется гораздо дешевле (55-65 долларов за тысячу кубов), и если в продажах Rosukrenergo ему будет принадлежать большая доля, то посредник будет работать с прибылью."
"Ставка за транзит российского газа в Европу по Украине составит 1,6 доллара за 100 км. При этом, уточнил представитель "Газпрома", "цена транзита центральноазиатского газа для Украины по территории России будет симметричной и составит 1,6 доллара за 100 км"."
"Очевидно, для "Газпрома" схема будет тем более прибыльной, чем меньше российского газа пойдет на Украину и чем больше - среднеазиатского. Учитывая, что большинство контрактов на поставку газа из Казахстана, Узбекистана и Туркмении подписаны "Газпромом", в перспективе монополия может снизить долю убыточного в рамках этого контракта российского газа до минимума."
Расстояние транспортировки туркменского газа примерно 2500 км. Так ?
стомоссть за 100 км - 1,6$. Так ?
Стоимость транспортировки - 1,6 х 25 = 40$. Так ?
Цена газа на границе Туркмении и России получается 95-40= 55$
Как же теперь "азиатский газ обойдется" Газпрому "(55-65 долларов за тысячу кубов)" ? И как можно к этой цене ""присобачить хоть кубометр российского газа ?
Может, я чего-то не понял или ошибся в расчетах ?
Или нас откровенно дурят ?
Ах (с печалью), если верны мои подозрения, то Ваш вопрос о поэтапном повышении и (скорее всего) об объемах просто не встают "как класс". Лучше б, конечно, чтоб я ошибался в своих подозрениях и нас интересовали только Ваши вопросы.
2006.01.04 | Odess
Re: Ох, не "пляшут" цифры
А никто не собирается запихивать никакого Российского газа (ИМХО). 230ть это для Россиян сказочка - только что общался с теми с кем рассказывал вчера - кипятком писают от радости что хохлам по 230 впендюрили - они дальше даже не читают а 95 считают выдумкой
Ну и Европе типа заставили Украину пойти на уступки.
Туркмения выпустит в этом году 70млрд кубов 40 наших и 30 Российских. Да и не будет себе самому Газпром платить по 1,6 баксов - "Технология продажи туркменского газа примерно такова. Россия направляет туркменский газ на свои нужды для близлежащих потребителей, а странам-покупателям туркменского газа качает свой в том же объеме." это слова знакомого из России.
Тогда все встает на свои места.
Остается вопрос по старым контрактам (транзитные проценты).
Тогда появляется еще больший вопрос. Сколько "отката" получил Ивченко за оплату услуг по по 1,6$/100км за несуществующий транзит (т.е. за неоказанные услуги)? Или это и есть реальная цена газа, на которой "сошлись" и никакого туркменского газа для Украины нет, а есть только российский по цене 95$, но при этом, 40$ (за, якобы, транзит по территории России) имеет не Газпром, а РосУкр? Тогда "круто" ребята выводят бабки в Европу !
За цену в $230 отвечает государство, а за $95 - частная лавочка. Которая завтра склеит ласты, а договор на государственном уровне останется, с ценой $230 за газ и $1.6 за транзит.
Газпром - государственная компания, поэтому Россию за этот финт с односторонним пересмотром договора пинали все, кому ни лень. А если пошабашит РосУкрэнерго, то спросить можно будет разве что с Плучека и Воронина... А ним не привыкать.
2006.01.04 | ilia25
Сомневаюсь, контракт-то был подписан с Газпромом
И цена по которой РосУкрЕнерго должен поставлять газ Украине скорее всего прописана в этом же контракте с Газпромом. Тогда Газпром за эту цену и будет отвечать.
В контракте с Газпромом, если верить Миллеру, цена 230 (-)
2006.01.04 | Albes
Все ?
И я не "беспокоюсь". А пытаюсь разобраться. почувствуйте разницу.
2006.01.04 | 123
Те,що Газпром не розрізнятиме свій і азійський газ - це ясно
Весь цей газ є однаково російським - яка йому різниця, чи то газпром його купив в Туркменії і закачав у свою трубу/сховище, чи то видобув у Сибіру і закачав туди ж.
2006.01.04 | zatu
Re: Ох, не "пляшут" цифры
Интересный вопрос кто будет платить Туркменам мы или РосУкрЭнерго
Если РосУкрЭнерго, то это выглядит как нам будут продавать прото Туркменский газ (наш+Газпромовский), при этом снимается вопрос того что Туркмены продали больше чем в состоянии поставить.
Вот если мы тоже, тогода не так уж и плохо для Газпрома
там и 1 к двум хватит.
2006.01.04 | BIO
Наркомания в последней стадии.
Не сказать, что шелест мыслящего бамбука сильно
отвлекает от праздничной медитации, но зачем же
так греметь костяшками при каждом дуновении ?
Радоваться чему ?
1. фактической денонсации предыдущих выгоднейших договоров
2. дьявольски затейливому коктейлю Могилевича
Назовите хоть одну позицию не сданную "с почетом" из тех
вполне разумных рассуждений, затопивших сверх всякой меры все
интернетклозеты ?
Где гарантии стабильности поставок, где реальное энергосбережение,
где, где, где...? Прошу ЖоПу на этот раз не обижаться за икоту.
Если считать приоритетными задачами:
для Путина - построение энергетической вертикали с перспективой
нанизания на этот триколорный кол всего, что шевелится
для Юща - в очередной раз наложить в ладошку Юльке и успеть
покататься на лыжах
то таки-да - победа, что называется "за ценой не постоим..."
И продолжать лабать каждый свою песенку - один про величие
империи, другой про величие Майдана и немного про неизбежные
издержки за цену глотка свободы в те две(2) морозные недели.
> Радоваться чему ?
>
> 1. фактической денонсации предыдущих выгоднейших договоров
Действие выгоднейших договоров заканчивалось уже в текущем году. Вместе с туркменским газом, который газпром на 25 лет вперед выбрал, как и киргизский с казахским. Нам, похоже, остается только танкерами возить.
> 2. дьявольски затейливому коктейлю Могилевича
Пусть российская коррупция будет головной болью российских обывателей.
> Где гарантии стабильности поставок,
Примерно там же, где и были на 1 января этого года. Не придет газ - будем брать из той же трубы
> Где реальное энергосбережение,
Но ведь тема энергосбережения в Украине - никак не предмет переговоров с "Газпромом"
> Если считать приоритетными задачами:
> для Путина - построение энергетической вертикали с перспективой
> нанизания на этот триколорный кол всего, что шевелится
Хрен. Газпром уделался вместе с Кремлем. А вот РосУкрЭнерго таки да, похоже, в выигрыше. Вместо большого дела - чей-то маленький гешефтик.
> для Юща - в очередной раз наложить в ладошку Юльке и успеть
> покататься на лыжах
А Юлька с лыжами тут при чем? Ющ дал мандат - не повышать выше 95. Условие выполнено.
> По-беда
Это только в том случае, если теперь наступит привычный расслабон. Честно говоря, 95 на пять лет - это для Украины хуже, чем 95 сейчас с постепенным повышением до 230 через пять лет. Впрочем, возможно, именно второй вариант и заложен. В любом случае, если не будет реального энергосбережения и диверсификации источников газа - ситуация с большой вероятностью повторится ровно через год. Только от Европы вместо ощутимой моральной поддержки на этот раз дождемся чего-то типа "Чума на оба ваши дома".
Росія погодилася на пропозиції української сторони в питаннях плати за російський газ
"Ми підписали Угоду, - повідомив сайту RAZOM голова НАК "Нафтогаз України" Олесій Івченко вилітаючи до Києва з Москви, - згідно з якою "Нафтогаз" з 1 січня купує газ для забезпечення газового балансу України по ціні 95 доларів за тисячу кубометрів на кордоні Україна-Росія. При цьому транзитна ставка за транзит російського газу в Європу піднімається з 1,09, як це було раніше до 1,6 доларів за тисячу кубометрів на сто кілометрів. За транзит "Газпром" платитиме, як і ми за спожитий газ, - підкреслив Івченкою.
У "Газпрому" ми не будемо купувати газ, - зазначив голова "Нафтогазу". – Натомість ми його будемо купувати в "РосУкренерго" та в інших компаній, в яких нам буде це вигідно".
"Сьогодні угода підписана на п’ять років, - заявив Івченко, - і в ній є пункт, згідно з яким ціна транзиту і ціна газу може змінюватися виключно за взаємною згодою сторін"
"Росія випробовувала нас на міцність, перевіряла, на які умови нас можна штовхнути", -переконаний Івченко, - Але справедливість перемогла і ми заключили усі угоди на вигідних для України умовах"
"Росія погодилася на нашій умови, тому що правда була на нашій стороні, - вважає голова "Нафтогазу". Ми працювали виключно в правовому полі, ми не порушували ніяких договірних забов`язань, ми лишаємося надійним транзитером російського газу до Європи, тому нам і вдалося знайти компромісне рішення, яке влаштували обидві сторони".
"Від сьогодні Європа може спати спокійно, - заявив Івченко, - 2 січня ми отримали офіційну телеграму з диспетчерського управління "Газпрому" про те, що "Газпром" компенсує увесь той газ, якій він не до поставив протягом цих днів до Європи"
"Формула для расчета средней цены от Росукрэнерго для Украины
16млрд.куб.*230дол/1000м.куб. (Газпром) + 40млрд * 50долл.(туркменский газ)+ 40млрд * 1,6дол./100км*2000км/100км (прибл.длина трубы Турк-Укр)=3,68млрд+2млрд+1,28млрд =6,96млрд долл стоимость 56млрд.м.куб.газа.
Т.е. средняя цена газа ок.93долл/1000м.куб. Разница 93-95долл. вероятно за счет объемов или длины трубы" (с)
2006.01.04 | Volodymir
Re: Перемога??? 95???
Ніяка не перемога. Замість поступового прозорого переходу отримали незрозуміло що із закріпленням прокладки на міждержавному рівні уже і у відносинах між Україною із Росією.
Переговори тривають, як кажуть повідомлення. Як 2009 перетворився на 2006, так і п'ятирічний якби контракт може перетворитися на квартальний.
А якщо торкнутися звітності Газпрому за GAAP, то взагалі все цікаве маємо.
У подальшому усе залежить буде від тих, хто буде разрулювати різниці між балансами і потоками. А я не вірю, що система у декілька мільярдів не переможе окремих патріотів.
Юридична ситуація для України погіршилася наявністю ще одного незрозумілого документу.
Бачу тільки дві вигоди:
- задумалися про енергозбереження і отримали можливість морально виправдати свої дії за встановленими лімітами (аналог - прийшла пора боротися із інфляцією і дефіцитом розумними методами - тож буде можливість вирівняти умови дерибану);
- якщо є мозги, можна провести закріплення того, що наговорили посадові особи старшого брата. Особливо мені сподобась робота голубувато-вибритого прес-секретаря, який явно не топтав тундру (а наші газовики це робили) і штучне обурювання загальними висловами Будейки із вимогами від голови держави вибачатися після того, як дві секунди тому Україну поливали брудом не співставним навіть у степені, або на тіж самі доводи про ринкове ціноутворення міністр оборони у статусі зампреда (!!!) робить заяви про можливий перегляд принципу непорушності границь.
Думаю було б дуже правільно коврово пройтися по усім випадкам у найближчі місяці три - нехай брати розуміють, що нічого не проходить безоплатно. Як я це розумію щодо своїх заяв.
Volodymir пише:
> Ніяка не перемога. Замість поступового прозорого переходу отримали незрозуміло що із закріпленням прокладки на міждержавному рівні уже і у відносинах між Україною із Росією.
> Переговори тривають, як кажуть повідомлення. Як 2009 перетворився на 2006, так і п'ятирічний якби контракт може перетворитися на квартальний.
Є відміннсть. Той, що був до 2009 року, передбачав все ж підписання щорічних угод. А цей, якщо він п*ятирічний, не мав би такого передбачати. Як насправді - знову ж таки, нехай показують тексти угод.
123 пише:
> Є відміннсть. Той, що був до 2009 року, передбачав все ж підписання
> щорічних угод. А цей, якщо він п*ятирічний, не мав би такого
> передбачати. Як насправді - знову ж таки, нехай показують тексти
> угод.
Той передбачав _погодження_ на міждержавному рівні. Зараз маємо продажи Газпрому по 230 і афілійовану компанію із технічними офшорами людей біля газпрому. Тож наступного разу страни-гаранти будуть гарантувати нас від Сёми (укупі із РФ, яка має тепер всі підтави заявити, що то хахли із азіятами Міллера розвели тому що із труби тирили)? Чи відомо від кого там trastee (бо той Райфайзен навіть не банк, а не те що банк про який ви думаєте).
Зверніть увагу - Кучма із Бойко Росукренерго привели, але основні важелі (Газпром що регулює транспорт і баланси) вирішувалися на міждержавному рівні.
Але вже маємо те що маемо. І будемо мати - не знаю ні одного фахівця належного рівня, який би не був при ділі. А воду баламутити собі в убитки.
Тож вашу ініциативу підтримую про вимоги (хоча і нічого не буде - буде мичання про комерційну таємницю), БлЯ скажуть що поляну переплутали, а я все одно потратив би основні зусилля на те, що більш зрозуміло народу - краще підтримувати своїх.
2006.01.04 | Englishman
контракт між Нафтогазом і Газпромом цього не передбачав (-)
2006.01.04 | S@nya
Перемога? А ми часом не перепродали самі собі туркменський газ?
Щось все якось мутно.
різниця в ціні російського газу, одержуваного "Rosukrenergo" від "Газпрому", і ціні газу, реалізованого цією компанією українській стороні, буде компенсована за рахунок включення в баланс "Rosukrenergo" газу туркменського, узбецького і казахстанського походження.
Чи це часом не означає, що ті 40 млрд кубометрів туркменського газу, який ми купили по 50 баксів, нам тепер продаватиме Росукренерго на кордоні з Україною по 95? Тоді виходить, що ми їм продали по 50 на кордоні з Росією, а вони нам перепродали по 95 на кордоні з Україною.
40 млрд кубометрів по 50 баксів + 17 млрд. по 230 баксів це лише трошечки більше ніж (40+17) по 95, а якщо додати ще й казахстанський та узбекський газ (куплений в них Росукренерго?) то буде повна тотожність.
Тобто, Газпром, як і хотів, продав нам свій газ по 230. То де ж перемога?
Тож, схоже ми самі собі перепродали туркменський газ із втратою на користь Росукренерго. Хоча, Росукренерго від цього не виграє - вони втрачають аналогічну суму через купівлю у Газпрому по 230, і продажу нам по 95 17-ти млрд.
Не виграє і Україна, ми, фактично, купили в Туркменів по 50, а в Газпрома по 230. Виграє лише Газпром, який таки продав нам газ по 230 баксів
Re: Перемога? А ми часом не перепродали самі собі туркменський г
S@nya пише:
> Щось все якось мутно.
>
> різниця в ціні російського газу, одержуваного "Rosukrenergo" від "Газпрому", і ціні газу, реалізованого цією компанією українській стороні, буде компенсована за рахунок включення в баланс "Rosukrenergo" газу туркменського, узбецького і казахстанського походження.
>
>
> Чи це часом не означає, що ті 40 млрд кубометрів туркменського газу, який ми купили по 50 баксів, нам тепер продаватиме Росукренерго на кордоні з Україною по 95? Тоді виходить, що ми їм продали по 50 на кордоні з Росією, а вони нам перепродали по 95 на кордоні з Україною.
>
> 40 млрд кубометрів по 50 баксів + 17 млрд. по 230 баксів це лише трошечки більше ніж (40+17) по 95, а якщо додати ще й казахстанський та узбекський газ (куплений в них Росукренерго?) то буде повна тотожність.
>
> Тобто, Газпром, як і хотів, продав нам свій газ по 230. То де ж перемога?
>
> Тож, схоже ми самі собі перепродали туркменський газ із втратою на користь Росукренерго. Хоча, Росукренерго від цього не виграє - вони втрачають аналогічну суму через купівлю у Газпрому по 230, і продажу нам по 95 17-ти млрд.
> Не виграє і Україна, ми, фактично, купили в Туркменів по 50, а в Газпрома по 230.
> Виграє лише Газпром, який таки продав нам газ по 230 баксів
По-перше, туркменський газ по 50 баксів був на туркменському кордоні, а не на українському.
По-друге, 40 по 50 плюс 17 по 230 визодить 57 по 103 з копійками.
По-третє, не забувайте, що подорожчав транзит російського газу в Європу.
Тому навіть якщо туркменський газ був перепроданий самим собі, то втрати не такі вже й великі. А от чи був він перепроданий - це ще питання... Поживемо - побачимо.
Мені поки-що ясно лише те, що абсолютно нічого неясно. Якось мутно усе виглядає...
2006.01.04 | 123
Ги.Єхануров все по-іншому розповів
Виявляється газ в Україну даватиме не Росукренерго, а нова компанія, що буде утворена 50-на-50 Нафтогазом і Росукренерго.
Укладена угода, виглядає, має дуже складну побудову... Важко зрозуміти -- хто за нею відповідатиме і за що.
123 пише:
> Виявляється газ в Україну даватиме не Росукренерго, а нова компанія, що буде утворена 50-на-50 Нафтогазом і Росукренерго.
>
> Укладена угода, виглядає, має дуже складну побудову... Важко зрозуміти -- хто за нею відповідатиме і за що.
Яка різниця, хто технічно буде робити для нас "середню ціну" з газпромівських 230 та туркменських 50-ти?
2006.01.04 | троль ak1001
5-ій канал - мудаки
нафига их смотреть если они не могут показать пресуху в прямом эфире?
вот г:::ки
Виглядає, я тоді потрапив у яблучко ( http://www2.maidan.org.ua/n/free/1135646530 ). Вся війна була заради збереження мафіозної схеми під назвою "РосУкрЕнерго". Бандити сидітимуть у шезлонґах на Côte d'Azur.
Раціо пише:
> Виглядає, я тоді потрапив у яблучко ( http://www2.maidan.org.ua/n/free/1135646530 ). Вся війна була заради збереження мафіозної схеми під назвою "РосУкрЕнерго". Бандити сидітимуть у шезлонґах на Côte d'Azur.
Що теж незле. Як перший крок. І як альтернатива "корупції нуль, проте газ в середньому по 170 УСД".
Якщо поставляти газ в Україну буде не РосУкрЕнерго, а СП РосУкрЕнерго з Укрнафтогазом, то, де-факто, корупція буде "50%".
2006.01.04 | Пані
Ясно, що ничево неясно
Залучення компанії "РосУкрЕнерго" як посередника для постачання російського газу в Україну було ініціативою російської сторони.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Юрій Єхануров на брифінгу в середу.
"Постачання газу в 2006 році на територію України буде здійснюватися спільним підприємством, яке буде створено з української сторони – Нафтогазом, а з Російської – Газпром визначився, це буде РосУкрЕнерго", - сказав він.
На питання щодо сумнівної репутації "РосУкрЕнерго" Єхануров відповів: "Це представник російської сторони. Хто є засновником, я не можу сказати, я можу сказати лише те, що ви можете сказати. Я думаю, що журналісти розберуться".
"З української сторони це буде структура (Нафтогаз), яка буде контролюватися державою", - додав він.
Як відомо, на адресу "РосУкрЕнерго" неодноразово лунали звинувачення в корупції.
т.е. можно сказать что Украина увеличила своюб долю в РосУкрЕнерго
и при этом не в виде частных лиц, а в виде госорганизации
это очень хорошо
не знаю сколько было в РосУкрЕнрего у Украины
2006.01.04 | Volodymir
Re: Ясно, що ничево неясно
Ще добавляє ясності, якщо не плутати поставки в межах балансу на умовах DAF-Україна (Росукренерго) і поставки на территорію України (наприклад, адресні як це було раніше Припортовому, який чомусь саджає Одеські ліміти) прямо СП-монополістом. Тож раніше Україна прозоро відстьогувала посереднику. Прозоро бо можна було перемножити об'єми на маржинальний дохід (ціна туркменського - европейський контракт від імені України) і отримати маржинальний прибуток. Тепер НАК нікому нічого не повинен, бо крім боргів комунальної сфери нічого не має. Перейшли від опту до муравьїної схеми - гроші виходять багатьма потоками, що добре ще й тому, що поділитися трохи можна. Замість ЕАСУ и Брикфорду маємо СП із Росукренерго. Тимошенко може скільки завгодно щось розказувати - але тільки про порушення авторських прав. І керівництву країни не соромно вичавлювати із донецьких платню за газ - по перше, загальний звичний дерибан - тут важливо що розмова на одній мові відбувається, по друге - СП за домовленністю із Газпромом. Ну дійсно ж Газпром підставив - не міг відмовити.
А ну їх %№№%" *?*(( усіх. Краще випийте гарного коньяку.
2006.01.04 | S@nya
Та все ясно
Пані пише:
> Залучення компанії "РосУкрЕнерго" як посередника для постачання російського газу в Україну було ініціативою російської сторони.
>
> Про це повідомив прем’єр-міністр України Юрій Єхануров на брифінгу в середу.
>
> "Постачання газу в 2006 році на територію України буде здійснюватися спільним підприємством, яке буде створено з української сторони – Нафтогазом, а з Російської – Газпром визначився, це буде РосУкрЕнерго", - сказав він.
Отже, підсумок: Посередник для України купує в Газпрому по 230, в Туркменів по 50, а нам все продає по 95. Фактично, ми погодилися на 230 газпрому. Плюс до того, ціна 95 фактично зафіксована на 5 років і може змінюватися лише за згодою сторін.
Тобто: у разі підвищення ціни туркменського або російського газу, АБО СП, в якому 50% належить Нафтогазу несе збитки, АБО Нафтогаз погоджується на підвищення ціни з 95 до ... - обидва варіанти де-факто означають подальше зростання ціни для України.
А які схеми там ще в самому СП крутитимуть - то взагалі фіг проконтролюєш.
S@nya пише:
> Пані пише:
> > Залучення компанії "РосУкрЕнерго" як посередника для постачання російського газу в Україну було ініціативою російської сторони.
> >
> > Про це повідомив прем’єр-міністр України Юрій Єхануров на брифінгу в середу.
> >
> > "Постачання газу в 2006 році на територію України буде здійснюватися спільним підприємством, яке буде створено з української сторони – Нафтогазом, а з Російської – Газпром визначився, це буде РосУкрЕнерго", - сказав він.
>
> Отже, підсумок: Посередник для України купує в Газпрому по 230, в Туркменів по 50, а нам все продає по 95. Фактично, ми погодилися на 230 газпрому. Плюс до того, ціна 95 фактично зафіксована на 5 років і може змінюватися лише за згодою сторін.
Фактично для України ціни 230 нема. Це якась віртуальна реальність. Але остаточно буде ясно лише з тексту угоди.
> Тобто: у разі підвищення ціни туркменського або російського газу, АБО СП, в якому 50% належить Нафтогазу несе збитки, АБО Нафтогаз погоджується на підвищення ціни з 95 до ... - обидва варіанти де-факто означають подальше зростання ціни для України.
Цього (підвищення) не має бути, якщо угода укладена грамотно. Угоду підписав Газпром - тобто ті, хто і постачатиме ВЕСЬ газ у СП. Тобто це його зобов*язання -- забезпечити ціну 95.
А сенс СП не у тому, щоб прибуток мати, а у тому, щоб обидві сторони мали можливість контролювати, як все відбувається.
123 пише:
>
> > Отже, підсумок: Посередник для України купує в Газпрому по 230, в Туркменів по 50, а нам все продає по 95. Фактично, ми погодилися на 230 газпрому. Плюс до того, ціна 95 фактично зафіксована на 5 років і може змінюватися лише за згодою сторін.
>
> Фактично для України ціни 230 нема.
виходить так: росукренерго постачає нам фактично лише середньоазійський газ, а платимо ми за ньо як за рос і середньоаз, так? тоді питання: а наші домовленості з туркменістаном і іже з ним - ми не могли ніяк це без росукренерго реалізувати? ті поставки теж через них ідуть? якшо так - то, мабуть, кращого виходу в нас і не було. економічно ніби вигляда непогано. а імідж... ну, кожна зі сторін залишилася при своєму. але ми, таки здається, в кращій ситуації. аж не віриться і аж страшно.
але підтримую - тект угоди!!!
2006.01.04 | 123
Як я бачу цю красиву схему
Є Газпром, який підписав угоду. У нього є "дорогий" газ і "дешевий" газ (він їх так називає для власної втіхи - насправді це один і той самий газ, з одного сховища чи однієї труби -- вони туди потрапили з Сибиру і Туркменії, де Газпром все викупив, і перемішались).
Є Нафтогаз, який підписав угоду. У нього є гроші, які він даватиме. Грошей в нього - 95 дол. помножити на кількість газу (у тисячах кубів).
Є Росукренерго, яка підписала угоду. Це просто прокладка під Газпромом, яка дозволяє йому відмивати державні російські гроші. Нам вона зручна -- бо за те, що ми допомагаємо російським чиновникам відмивати державні російські гроші, ми отримуємо товар (газ) дешевше.
Що сторонами угоди є саме ці три організації - сказав Єхануров на прес-конференції.
Є фірма під назвою СП. Вона утворена відповідно до даної угоди трьома згаданими вище сторонами для операцій з поставок газу. Утворена для того, щоб всі три сторони (фактично - дві, бо третя є просто прокладкою) мали можливість контролювати діяльність цього СП з поставок газу.
Як все працює.
СП отримує від Нафтогазу згадані гроші, які в нього (Нафтогазу) є. У цьому є зобов*язання Нафтогазу за угодою - мати такі гроші і віддавати їх у СП (бо більша нема в чому їм бути).
СП віддає ці гроші Газпрому (через Росукренерго, що дозволяє заробити "тим, кому треба") - у цьому його зобов*язання за угодою (бо більша нема в чому їм бути).
Газпром бере ці гроші, і виділяє на них потрібну нам кількість газу (тобто одержану суму, поділену на ставку 95 дол). Цей газ він дає у формі двох частин - "дорогої" і "дешевої" (які виглядають як брати-близнюки). У цьому є зобов*язання Газпрому за підписаною угодою (бо більше нема в чому їм бути).
Виглядає просто. Як може бути по-іншому -- важко уявити. Для нас це -- повна перемога.
Та й вони сказали як: зменшуючи частку російського та збільшуючи частку "оріджіналли" середньоазіатського газу, вже викупленого наперед за низькими цінами Газпромом.
І Газпром нєхіло заробить, і чєлавєчки з РосУкрЕнерго (без сумніву прив'язаної до Газпрому). Натомість, Україна отримає дешевий газ.
Shooter пише:
> Та й вони сказали як: зменшуючи частку російського та збільшуючи частку "оріджіналли" середньоазіатського газу, вже викупленого наперед за низькими цінами Газпромом.
Газпром викупив за 60, здається, і то на рік. З витратами на транзит- ті ж 90-95. І як, в купі з 230 від Газпрому, на цьому можна нєхіло заробить?
> І Газпром нєхіло заробить, і чєлавєчки з РосУкрЕнерго (без сумніву прив'язаної до Газпрому). Натомість, Україна отримає дешевий газ.
Не видавайте бажане (поки що) за дійсне. До речі, ви бачили договір Газпрому з Туркменбаші? Як часто їх ціна може переглядатись?
Re: Підтримую висновки, але не сомнения и рамишления
Текст у частині висновків дійсно є корисним і самоцінним.
Все інше краще не розглядати як меньш цікаве для внутрішнього споживання.
Наприклад. Розрахунки не включають складові транспорту, послуги зберігання (отже гарантій поставок, що після фінтів із графіками найбільш технічно цікаво ЕС) і найбільш важливо - прямого доступу людей царевих через Росукренерго на ринок оптових поставок газу за _нерегульованим тарифом_ в Україні. Або іншими словами, деяка лібералізація ринку для аристократів.
Слава Україні.
2006.01.04 | Пані
Ще веселіше....
Схема врегулювання газового конфлікту Росії й України не в усьому зрозуміла портфельним інвесторам - власникам великих пакетів акцій "Газпрому".
Директор з корпоративних досліджень компанії Hermitage Capital Management Вадим Клейнер заявив Агентству газової інформації (АГІ): "Я не розумію, чому RosUkrEnergo повинне брати участь у цій ситуації і чому це не робить сам "Газпром".
"Все те ж саме могла робити 100-процентна дочірня компанія Газпрому. Не зрозуміло, чому 50% її заробітку повинно іти кудись на сторону", - відзначив він.
Однак у цілому Клейнер позитивно відгукнувся про угоду "Газпрому" з "Нафтогазом України", відзначивши: "Ми ставимося до цього позитивно виходячи з того, що ціна реалізації газу виростає для "Газпрому"".
Директор Vostok Nafta Investment Ltd. Сергій Глазер у бесіді з АГІ відзначив, що, незважаючи на роз'яснення представників "Газпрому", залишаються питання з механізмом ціноутворення на газ, реалізований RosUkrEnergo "Нафтогазу України".
Він нагадав про те, що в 2005 році "Газпром" продавав Україні свій газ по $50 за 1 тис. куб. м, а середньоазіатський газ обходився Україні на кордоні з Росією по $90-95 за 1 тис. куб. м.
"Тепер ми підвищуємо ціну газпромівського газу до $230, а середня ціна виходить $95 за 1 тис. куб. м. Не зрозуміло, з якого джерела буде покриватися різниця в ціні, якщо така буде існувати", - помітив він.
У той же час Глазер визнав: "Практика російсько-українських відносин у газовій сфері за останні 10 років показує, що з посередником, яким би вони не був і як би ми не критикували його наявність, виходить краще. Навпаки, коли Газпром виходив на прямі постачання Україні - це приводило до конфліктних ситуацій".
Представник Vostok Nafta також припустив, що угода, укладена сторонами, говорить також про намір "продовжувати розмову по тим критично важливим точкам, які були раніше - зокрема, газотранспортного консорціуму".
Бо вони бояться, що їх гроші з прибутків будуть сифонити
Якьи дійсно 230 було лише на папері, Україна могла б в цілому виграти. Але. Схоже на те, що субсидовану ціну було відмінено, а отже в корумпованих газпромівців та урядовців не буде офіційного прикриття продавати російський газ посереднику задешево і потім заробляти на експорті за євроцінами. Тому я думаю, що є якийсь підвох з азійським газом (не на користь України).
2006.01.04 | пан Roller
Газ для Ющенко будет продавать Бакай.
А почему цена сформирована не по европ, а по "азиатской" формуле?
Если я правильно понял, теперь Украина будет покупать газ, то есть платить за него деньгами, из не предусмотренных бюджетом 2006 денег.
Ранее сообщалось, что критической ценой для функциониования отраслей промышлености Украины является цена порядка 80 долларов.
Чем знаменуется победа Ющенко?
Какой темперратурой в хатах, каким падением производства и какой инфляцией?
Во Львове уже 18 градусов.
Что бы понять, достаточно разделить новую цену на старую.
95 деньгами, разделить на пятьдесят по бартеру. Это хуже, чем в два раза.
При этом еще следует учесть производимый в стране продукт, его конкурентноспроможность.
Понятно, что товары предприятий (стран) работающих на более дешевом топливе,или современой технологии окажутся конкурентноспособнее товаров производимых на Украине.
Это вторая вал, который вызовет третий, закрытие предприятий банкротов, безработицу.И четвертый, потерю управления и рост социальной напряженности.
Даже не удивлюсь, если газ Украине "в совместном предприятии" будет продавать Бакай. Это что бы уж сосвем было понятно в чьих руках и почем сегодня незалежность Украины.
Попробуйте найти в перечне этих компаний "любимого" посредника, который вдруг стал для Нафтогаза не финансовым посредником, а поставщиком и который, как нас уверяют со страниц СМИ, на 50% принадлежит Газпрому.
Еще обратите свое чуткое внимание на п. 45 в третьей колонке.
Albes пише:
> Тогда загляните на сайт Газпрома на страничку с перечнем основных компаний с долевым участие Газпрома (http://www.gazprom.ru/articles/child_company.shtml).
>
> Попробуйте найти в перечне этих компаний "любимого" посредника, который вдруг стал для Нафтогаза не финансовым посредником, а поставщиком и который, как нас уверяют со страниц СМИ, на 50% принадлежит Газпрому.
Не належить він на 50% прямо Газпрому - тому і нема його в переліку. А належить афільованому з Газпромом Газпромбанку (у переліку присутньому).
Відповіді
2006.01.04 | троль ak1001
95-1,6 лента.ру (/)
http://www.lenta.ru/news/2006/01/04/agreement/Российский "Газпром" и украинский "Нафтогаз" договорились о поставках российского газа на Украину, сообщает телеканал НТВ. Об этом на совместной конференции по итогам ночных переговоров заявили главы компаний.
Цена за российский газ на входе в газотранспортную систему Украины составит 95 долларов за тысячу кубометров при ставке транзита 1,6 доллара.
2006.01.04 | Пані
Давайте почекаємо на підтвердження
з інших джерел. Бо лента.сру... це таке, знаєте2006.01.04 | троль ak1001
newsru.com
Газпром" и "Нафтогаз" согласовали цену за газ и транзит, но назвали разные цифрывремя публикации: 10:31
последнее обновление: 10:33
Председатель правления "Газпрома" Алексей Миллер и глава "Нафтогаза Украины" Алексей Ивченко, находящийся в Москве с украинской делегацией, по итогам переговорам сделали сенсационное заявление. Газовый конфликт урегулирован, цены согласованы. Однако цену тут же назвали разную.
В 2006 году Украина будет закупать газ через посредника "Росукрэнерго" по цене 95 долларов за тысячу кубометров, не различая российский и туркменский газ, заявил глава "Нафтогаза" Алексей Ивченко. Это предельная цена, которую разрешил платить своим переговорщикам президент Украины Виктор Ющенко. Ставка за транзит, как и ранее, составит 1,09 доллара за 100 км. Такие цены выглядят победой украинских переговорщиков.
Правда, агентства с пометкой "молния" тут же передали заявление Алексея Миллера. Глава "Газпрома" объявил, что страны заключили контракт на 5 лет, и по нему российский газ для Украины будет стоит 230 долларов за тысячу кубометров.
Украинская делегация прилетела в Москву для переговоров накануне.
2006.01.04 | Adviser
Цілком згоден з Пані. Сумніви нижче
Россия и Украина подписали контракт по газуВ cреду утром на совместной пресс-конференции "Газпрома" и "Нафтогаза Украины" Алексей Миллер и Алексей Ивченко объявили о достигнутой договоренности по поставкам российского газа на Украину.
Как сообщил Миллер, подписан пятилетний контракт на поставку газа Украине по $230 (???)за тысячу кубометров. "Газпром" будет поставлять газ для потребителей на Украине через "РосУкрэнерго", - сказал Миллер.
Как сообщил Ивченко, при этом "РосУкрэнерго" будет перепродавать Украине газ по $95 за тысячу кубометров.
Также обговорены и согласованы условия транзита российского газа в Европу через украинскую территорию. Ставка за транзит поднята с $1,09 до $1,6 за тысячу кубометров на 100 км. Оплата будет производиться только деньгами.
Ивченко отметил, что украинская сторона полностью удволетворена итогами переговоров.
В завершение конференции председатель "Газпрома" Алексей Миллер заявил, что результаты переговоров дают гарантии стабильности поставок газа в Европу, а также ставят отношения в газовой сфере на рыночную основу.
// "Газета.Ru"
2006.01.04 | захід
Re: Перемога!!! 95!!!!
Шановні, повторюю запитання: а туркменський газ нам у першому кварталі буде? (даруйте за занудство)2006.01.04 | Shooter
Якщо це правда - то Ющ таки молодець
Людина, яка далеко попереду того всього, що називають "українським політиком".А Мєдвєдєв - клоун ряжений.
2006.01.04 | троль ak1001
шо то я поспешил...
газпром пишет что договрилис, но по 2302006.01.04 | Пані
Чекайте на українські та закордонні джерела
Бо російським вірити в цій ситуації неможна.2006.01.04 | Шеф
Reuters: Russia, Ukraine strike 5-year gas deal
http://news.yahoo.com/s/nm/20060104/wl_nm/russia_ukraine_dc;_ylt=Ajpn23VVTO46vAeFK900tdms0NUE;_ylu=X3oDMTA3b3JuZGZhBHNlYwM3MjE-MOSCOW (Reuters) - Russia and Ukraine struck a five-year gas supply deal on Wednesday after a bruising pricing dispute in which Moscow curtailed deliveries, hitting supplies to European consumers.
Alexei Miller, chief executive of Russian gas monopoly Gazprom, told a news conference the deal was effective from January 1 and would be based on a price of $230 per 1,000 cubic metres.
"We have reached a final agreement. It is successful for Gazprom and we are satisfied," Miller told reporters after talks with Oleksiy Ivchenko, head of Ukrainian state energy company Naftogaz.
"This agreement will ensure stable supplies to Europe."
A Gazprom source said the $230 price would apply only to exports of Russian gas to Ukraine, up from $50 now. Under a complex deal, Ukraine would be able to buy gas from Turkmenistan and Kazakhstan at a cheaper price of $95 per 1,000 cubic metres.
Alex aka Шеф
2006.01.04 | Пані
Інтерфакс
Киев. 4 января. ИНТЕРФАКС-УКРАИНА - По итогам украинско-российских переговоров цена за тысячу кубометров российского газа для Украины составит около $95.Об этом в среду в интервью агентству "Интерфакс-Украина" сообщил украинский источник, присутствующий на переговорах между НАК "Нафтогаз Украины" и РАО "Газпром".
"Только что было достигнуто соглашение, как относительно цены на газ для Украины, так и цены на транзит российского газа. Как подчеркивал президент Украины Виктор Ющенко, не идет речь ни о каких заоблачных 230-250 долларах. Согласованная сторонами цена за газ для украинских потребителей будет составлять около 95 долларов за тысячу кубометров, что естественно ниже, чем у большинства стран региона", - сказал собеседник агентства.
Он также сообщил, что цена за прокачку 1 тыс. кубометров российского газа на 100 км по территории Украины составит $1,65. По его словам, остальные детали стороны намерены огласить в ходе пресс-конференции в ближайшее время.
"Но уже сейчас можно подытожить, что Украина защитила свои национальные интересы и своих граждан", - сказал он.
09:16:14 EET-2
2006.01.04 | 123
Це виглядає як найгірше з того,що могло бути
По-перше, погодились на умови Росії (230 - російський газ, як вони і хотіли, а азіатський - удвічі дорожче ніж було з Росукренерго).По-друге, вдаємо що начебто виторгували собі щось хороше -- а це означає, що про вимоги у відповідь ("раз ви з нами так, то ми з вами -- ось так, і так, і ще так") можна забути.
Навіть контракти з Росукренерго не обнародували.
За такого сценарію відїзд Ющенка в Івано-Франуівськ на кілька днів стає зрозумілим...
2006.01.04 | Shooter
Чому?
Те, що братани Путіна мають інтерес в РосУкрЕнерго - очевидно.А якщо Україна "сумарно" буде платити 95 УСД протягом 5-и наступних років - то укр. споживачу, в принципі, байдуже, що виграє на цьому Газпром та що програють казахи та решта.
Хоча, чесно кажучи, якось "не рахується" 230 за російський та 95 сумарно.
************************
Москва. 4 января. ИНТЕРФАКС-АГИ - Россия и Украина урегулировали газовый спор, назначив компанию "Rosukrenergo" (совместное предприятие "ГазпромБанка" и "Райффайзенбанка") поставщиком газа на Украину.
Как сообщил в среду на брифинге в Москве председатель правления "Газпрома" Алексей Миллер, в соответствии с пятилетним контрактом "Rosukrenergo" будет поставлять газ Украине. При этом, пояснил он, "Газпром" будет продавать свой газ, предназначенный для украинских потребителей, по формуле цены с базовой ставкой в $230 за одну тысячу кубометров.
В свою очередь глава НАК "Нафтогаз Украины" Алексей Ивченко отметил, что "Rosukrenergo" будет поставлять Украине газ по цене $95 за одну тысячу кубометров.
Как пояснили журналистам в "Газпроме", разница в цене российского газа, получаемого "Rosukrenergo" от "Газпрома", и цене газа, реализуемого этой компанией украинской стороне, будет компенсирована за счет включения в баланс "Rosukrenergo" газа туркменского, узбекского и казахстанского происхождения.
А.Миллер также сообщил, что стороны договорились об увеличении ставки тарифа на транзит российского газа по территории Украины с $1,09 до $1,6 за одну тысячу кубометров на сто километров полной оплатой денежными средствами
2006.01.04 | Englishman
Схоже на те, що дууже багато грошіків на цій схемі наварять.
І Росія отримала, що хтіла.2006.01.04 | Shooter
Менше, ніж наварювали. Однозначно.
Englishman пише:> І Росія отримала, що хтіла.
Абсолютно ні. Оскільки
а) укр. промисловість не помре
б) "нетак"-товні мудаки так і будуть сидіти глибоко там, де їхнє природнє місце - в задниці
В принципі, рішення було компромісом. Між бажанням Юща відійти від бартеру і корупції і бажанням Путіна та братанів їх обидвох зберегти: бартеру позбавились, корупція залишилася, але в менших масштабах.*
*Тут виходжу з guess'у, що РосУкрЕнерго отримувала частину із законтрактованого для України газу по 50 УСД і тут же ж піхала його на Захід по 200 УСД. Тепер "ефективна" ціна ніби-то піднялася до 95...
2006.01.04 | 123
Набагато більше ІМХО
Адже обсяги бізнесу Росукренерго зростаютьІ прозорості не більшає...
2006.01.04 | Дончанин
Re: Схоже на те, що дууже багато грошіків на цій схемі наварять.
Вот почему Ющ поехал кататься вчера на лыжах!Похоже,что с пуцькиным они обо всем по телефону договорились!А бессонная ночь для клерков-простые понты!!!
Вообще-то мог с поездкой сутки подождать!
2006.01.04 | Чучхе
Мені здається, що це нам вигідно
Маємо відстрочку на рік для того, щоб мінімізувати в країні споживання російського газумаємо вибитий газовий козир з рук януковича-медведчука-тимошенко і прімкнувшего к нім мороза. вони не зможуть шантажувати на виборах
підписання відбулось тоді, коли громадська думка в європі почала схилятися на бік росії і наші позиції з кожним днем слабшали
2006.01.04 | Пані
Re: Мені здається, що це нам вигідно
Чучхе пише:> підписання відбулось тоді, коли громадська думка в європі почала схилятися на бік росії і наші позиції з кожним днем слабшали
Звідки ви це взяли????
2006.01.04 | Чучхе
А я телевізор дивлюсь
Пані пише:> Чучхе пише:
>
> > підписання відбулось тоді, коли громадська думка в європі почала схилятися на бік росії і наші позиції з кожним днем слабшали
>
> Звідки ви це взяли????
Стилістика західних коментаторів - "ми можемо замерзнути через те, що якась україна заважає росії (варіант - краде) транспортувати наш газ"
єдиний хто за нас підписався - це Америка, а ЗахЄвропа просто злякалася боротися з Москвою
Ті дописи на сайті ВВС, що ми тут обговорювали, я думаю, не були модерованими - вони цілком відображають погляди європейців на Україну
що й не дивно, враховуючи будь-яку відсутність інформаційного тиску з боку україни та інтегральну сцикуватість євриків
2006.01.04 | Пані
І я дивлюсь. Давайте мірятися джерелами.
Я вночі дивилася Deutsche Welle (взагалі мені вони дуже подобаються). Там і близько такого не було.А ви що дивилися?
2006.01.04 | Чучхе
Напр. вчорашнє міжнародне французьке радіо (-)
2006.01.04 | Пані
Ну так би і казав, що Франція
Від них я нічого іншого не очікувала. Але Франція - це м"яко кажучи - не вся Європа.2006.01.04 | Roman
Re: А я телевізор дивлюсь
Ви з дуба впали. Ви дивіться новини по CNN та BBC і читаитe закордонні газeти. Ніхто там нe був за Росію. Збалансована інформація і годі.А тe що більшість заявила про пошук нових дзeрeл рeсурсів, то є плюс для Росії
2006.01.04 | троль ak1001
черти что
однако Рейтеру доверия больше чем Ивченко230 - это поражение
2006.01.04 | Пані
Я б таки почекала
По-перше Рейтерз цитує Міллера. А він в останні дні багато чого наговорив. І я не розумію, чому ви довіряєте Міллеру більше ніж Івченко?2006.01.04 | Englishman
Це ви називаєте перемогою?
Вигляає, як повний 3.415здець. Якщо немає якоїсь додаткової інформації.2006.01.04 | Shooter
Why?
Englishman пише:> Вигляає, як повний 3.415здець. Якщо немає якоїсь додаткової інформації.
Чому ціна газу на вході в Україну в 95 при вході в Туреччину в 200 є "повний 3,14здець"? поясніть!
2006.01.04 | Englishman
Тому
Я відповідав на допис від Рейтерс. Але і так все виглядає гранично сумнівно. Ну що, Росія нам буде гарантувати, що ціна на газ від середньоазійських країн буде настільки малою, що ціна завжди буде 95 долларів? А їх не забули спитати? І скільки Росія буде поставляти газу за 230 доларів, щоб середню ціну гарантувати? 5-10 відсотків? І потім, вся ця фігня на 5 років означає, що ми будемо на гачку. Чому за транспортування так мало, якщо Росія перейшла на "євроціни"? Все звучить дуже непрозоро, і я дуже сподіваюся, що договір буде таки оприлюднено.2006.01.04 | Shooter
Я Вам спробував пояснити:
тут:http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136362663&first=&last=
2006.01.04 | Englishman
Давайте почекаємо на деталі
Бо і я пояснив, чому вважаю договір сумнівним, і відповідей на питання не бачу (це не до вас, звичайно).2006.01.04 | Шеф
Re: Reuters: Russia, Ukraine strike 5-year gas deal (upd)
Додали.But Ivchenko said Ukraine would be buying gas at the Russian border at $95 per 1,000 cubic metres.
"We have reached an initially acceptable agreement which gives us the possibility to meet the gas needs of Ukraine and the transit of Russian gas to Europe," Ivchenko said at the news conference.
2006.01.04 | Пані
Тут не треба бути чарівником
... досить було подивитися на телекартинку, щоб побачити, хто насправді задоволений (Івченко).2006.01.04 | Albes
Re: шо то я поспешил...
О чем все время и говорю : внимАтельно читать, сравнивать и дУмать. И только получив ОДИНАКОВОЕ подтверждение от ОБЕИХ сторон - писать.Эта сумма указана в Вашей ссылке. А цена в 95 ОЧЕНЬ напоминает цену "газовой смеси", где, ВОЗМОЖНО, туркменский газ стоит 40, а российский - те же 230. По этому моменту налицо явные "игры патриотов".
2006.01.04 | Shooter
Главы "Газпрома" и "Нафтогаза" сделают совместное заявление (/)
Главы "Газпрома" и "Нафтогаза" сделают совместное заявлениеhttp://www.lenta.ru/news/2006/01/04/statement/
В ночь на среду в Москве завершились переговоры между "Газпромом" и "Нафтогазом Украины", однако об их итогах станет известно лишь в среду утром, передает агентство "Интерфакс".
"Председатель правления ОАО "Газпром" Алексей Миллер и руководитель НАК "Нафтогаз Украины" Алексей Ивченко в среду в 10:00 по московскому времени намерены сделать совместное заявление о перспективах урегулирования газового конфликта между Россией и Украиной", - заявил официальный представитель "Газпрома" Сергей Куприянов.
Пресс-конференция состоится в центральном офисе "Газпрома". Украинская делегация в составе представителей "Нафтогаза" и Минтопэнерго Украины прибыла в Москву во вторник.
********************
Почекаєм ще хвильку
2006.01.04 | Чучхе
Ну і чим буде крити Янукович? (-)
2006.01.04 | Shooter
Мені цей мудак абсолютно нецікавий (-)
2006.01.04 | троль ak1001
кажется понятно - ивченко назівает цену смеси
туркменсокого и укр газа - итого 95инетерсно почитать сколько же стоит в такой смеси конкретно российский
итак единтсвенній плюс - єто если соглашение на 5 лет
те - решается вопрос блокады туркменского газа
тогда это дейтсвительно можно считать и победой
2006.01.04 | троль ak1001
подсчеты
предположим тукрменский га на границе Украины - 8040 млрд * 80 + 20 млрд *Х = 60 млрд * 95
Х = 110
2006.01.04 | Шеф
Re: подсчеты
Забув про транспортування туркменьского та казахського газу РосУкрЕнерго.2006.01.04 | троль ak1001
не забув
>предположим тукрменский га на границе Украины - 80бо на границе с Узбекистаном он стоит 50
впрочем к чему эти расчеты если Миллер назвал 230?
это очень грустно - к чему был весь этот цирк?
2006.01.04 | 123
Re: подсчеты
Шеф пише:> Забув про транспортування туркменьского та казахського газу РосУкрЕнерго.
Росукренерго вже не буде - про ціну ВСЬОГО газу домовлено з Газпромом. Юліна мрія втілилась у реальність.
2006.01.04 | Пані
Ні
Івченко сказав про закупку в Росукренерго.Тільки що це було в новинах 5го каналу - наживо
2006.01.04 | 123
Аха - Росукренерго залишилась
Ну то це взагалі цирк - навіщо вона потрібна?2006.01.04 | троль ak1001
вы что - наивный?
без нее газпром никуда2006.01.04 | Shooter
Re: Аха - Росукренерго залишилась
123 пише:> Ну то це взагалі цирк - навіщо вона потрібна?
Щоб була ціна на газ для України в 95 - з одного боку. А з іншого - щоб конкретні пацани з боку Газпрому (як і думаю певні українські товариші) мали на цукерки, так би мовити.
Приклад "корисної корупції"
Не зовсім те, що хотів Ющ - взагалі її позбавитися разом з ліквідацією бартеру, що, виглядає, і викликало "жваву реакцію" Газпрому, проте і не купівлю газу по 230 Україною.
2006.01.04 | 123
Re: Аха - Росукренерго залишилась
Shooter пише:> 123 пише:
> > Ну то це взагалі цирк - навіщо вона потрібна?
>
> Щоб була ціна на газ для України в 95 - з одного боку. А з іншого - щоб конкретні пацани з боку Газпрому (як і думаю певні українські товариші) мали на цукерки, так би мовити.
>
> Приклад "корисної корупції"
>
> Не зовсім те, що хотів Ющ - взагалі її позбавитися разом з ліквідацією бартеру, що, виглядає, і викликало "жваву реакцію" Газпрому, проте і не купівлю газу по 230 Україною.
Україна купуватиме газ в Газпрому за 230 (як вони і хотіли), а газ з Туркменістані - за 95 (замість 50+частину газу віддавали за транзит). Я так зрозумів домовленості. Почекаємо інформації.
2006.01.04 | Shooter
Re: Аха - Росукренерго залишилась
123 пише:> Shooter пише:
> > 123 пише:
> > > Ну то це взагалі цирк - навіщо вона потрібна?
> >
> > Щоб була ціна на газ для України в 95 - з одного боку. А з іншого - щоб конкретні пацани з боку Газпрому (як і думаю певні українські товариші) мали на цукерки, так би мовити.
> >
> > Приклад "корисної корупції"
> >
> > Не зовсім те, що хотів Ющ - взагалі її позбавитися разом з ліквідацією бартеру, що, виглядає, і викликало "жваву реакцію" Газпрому, проте і не купівлю газу по 230 Україною.
>
> Україна купуватиме газ в Газпрому за 230 (як вони і хотіли), а газ з Туркменістані - за 95 (замість 50+частину газу віддавали за транзит). Я так зрозумів домовленості. Почекаємо інформації.
Ні. Домовленість така, що Україна купуватиме ВЕСЬ ІМПОРТНИЙ ГАЗ в РосУкрЕнерго по 95 на кордоні з Україною. А як будуть йти розрахунки Газпрому та решти з РосУкрЕнерго - їх персональний біль. + Українна отримуватиме 1,60 дол за кожну 1000 прокачаних кубів з Росією від Газпрому.
Як на мене - цілком пристойне рішення.
2006.01.04 | Пані
Порахуйте баланс
Shooter пише:> Ні. Домовленість така, що Україна купуватиме ВЕСЬ ІМПОРТНИЙ ГАЗ в РосУкрЕнерго по 95 на кордоні з Україною. А як будуть йти розрахунки Газпрому та решти з РосУкрЕнерго - їх персональний біль. + Українна отримуватиме 1,60 дол за кожну 1000 прокачаних кубів з Росією від Газпрому.
Порахуйте орієнтовний баланс з такими цінами, будь ласка! Десь же були цифри прокачки газу через Україну.
2006.01.04 | 123
А що тут рахувати?
Пані пише:> Shooter пише:
>
> > Ні. Домовленість така, що Україна купуватиме ВЕСЬ ІМПОРТНИЙ ГАЗ в РосУкрЕнерго по 95 на кордоні з Україною. А як будуть йти розрахунки Газпрому та решти з РосУкрЕнерго - їх персональний біль. + Українна отримуватиме 1,60 дол за кожну 1000 прокачаних кубів з Росією від Газпрому.
Якщо так написано в контракті, і ціна 95 буде ще 5 років -- то це чудово. Але звідки це випливає -- що в контракті написано саме це?
> Порахуйте орієнтовний баланс з такими цінами, будь ласка! Десь же були цифри прокачки газу через Україну.
Якщо є так як припускає Шутер - то тоді весь імпортний газ коштує 95 -- і все. Це виглядає дуже навіть прикольно -- особливо якщо додати що ми загребемо гроші за транзит, яких раніше не було взагалі (якщо не рахувати авансові 250 млн щороку). Але - знову ж таки - звідки це випливає?!
2006.01.04 | Shooter
Re: А що тут рахувати?
123 пише:> Пані пише:
> > Shooter пише:
> >
> > > Ні. Домовленість така, що Україна купуватиме ВЕСЬ ІМПОРТНИЙ ГАЗ в РосУкрЕнерго по 95 на кордоні з Україною. А як будуть йти розрахунки Газпрому та решти з РосУкрЕнерго - їх персональний біль. + Українна отримуватиме 1,60 дол за кожну 1000 прокачаних кубів з Росією від Газпрому.
>
> Якщо так написано в контракті, і ціна 95 буде ще 5 років -- то це чудово. Але звідки це випливає -- що в контракті написано саме це?
Зі слів Івченка.
> > Порахуйте орієнтовний баланс з такими цінами, будь ласка! Десь же були цифри прокачки газу через Україну.
>
> Якщо є так як припускає Шутер - то тоді весь імпортний газ коштує 95 -- і все. Це виглядає дуже навіть прикольно -- особливо якщо додати що ми загребемо гроші за транзит, яких раніше не було взагалі
"були" - 1,0щось УСД за 1000 кубів (у формі бартеру газу по 50 УСД?)
2006.01.04 | Englishman
Можливо на все це той балаган і було розраховано
Ази переговорів- вимагай дуже багато, щоб отримати, що ти хочеш (збереження "енерго")2006.01.04 | Shooter
Угу
Englishman пише:> Ази переговорів- вимагай дуже багато, щоб отримати, що ти хочеш (збереження "енерго")
Тут Раціо на днях це формулював.
А я вже давно казав, що всі "газові проблеми" почалися, коли "державний Івченко" спробував перекупити "українську" половину УкрРосЕнерго в росіян. А потім ще "підсилилися", коли Україна запропонувала ліквідувати бартер, який, мабуть, міг надавати певну кількість дуже дешевого газу РосУкрЕнерго.
2006.01.04 | Shooter
Re: подсчеты
123 пише:> Шеф пише:
> > Забув про транспортування туркменьского та казахського газу РосУкрЕнерго.
>
> Росукренерго вже не буде - про ціну ВСЬОГО газу домовлено з Газпромом. Юліна мрія втілилась у реальність.
Ні - з Газпромом та РосУкрЕнерго як complex deal.
2006.01.04 | 3dom
Re: подсчеты :)
//предположим тукрменский га на границе Украины - 8040 млрд * 80 + 20 млрд *Х = 60 млрд * 95
3200 + 20* ккк = 5700
Х = 110
--------------------------------------
А если так (исправлено):
43 млрд * X + 17 млрд * 230 = 60 млрд * 95
Х = 41,62
P.S.
Плюс подмоченная репутация Газпрома, восстановить которую сможет только продажа его акций западным компаниям о чем с 1 января (совпадение?) принят новый закон.
См.:
http://www.snd-su.ru/cgi-bin/rg.pl?param=div2&page=4&type=1217&what=1001
"Первая задача Путина - интернационализация «Газпрома» с последующей скупкой сначала блокирующего, а потом – и контрольного пакета акций иностранными инвесторами. Эта задача почти выполнена – только что принятый Думой закон о либерализации акций Газпрома, позволяющий продать за рубеж до 75% акций «Газпрома» ." (с)
2006.01.04 | 3dom
Или так: Х*80 + 17*230 = Y*95. Y = Х + 17 (-)
2006.01.04 | DoctorZ
"Не купуй російське" треба продовжувати
Бо це відповідь не на ціну на газ, а на поведінку Росії2006.01.04 | Пані
Угу (-)
2006.01.04 | Пані
5й показав конфу Івченко
Він саме все це і сказав.2006.01.04 | троль ak1001
Это победа!
1. 5 летнее соглашениеэто означает что мы решили проблему 2007 - не будет блокады туркменского газа
2. цена на границе Украине всего необходимого нам газа - 95
это победа
3. расчеты деньгами
это победа
4. если россия поставит нам 20 млрд кубов - то цена будет за их газ 110
если Миллер называет 230 - значит россия поставит 10 млрд кубов
это может быть пораженим
но стратегичеки - важнейшая победа
Ющенка качать
на 5-ом канале Ивченко сидел рдом с Миллером и назвал цифру 95. все ОК!
уря!!!!
2006.01.04 | Чучхе
ТАК!!! (-)
2006.01.04 | Дончанин
Re: Ну и чему Вы,блин,радуетесь?!
95 у.е.-цена смеси российского газа с чурекским!Т.е. цена туркменского возрастает с 60 до 95.И опять через Росукрэнерго!Т.е. с доляшками,как положено!Так что еще надо считать!2006.01.04 | DoctorZ
А хорошо бы еще (+)
А хорошо бы еще через суд содрать с "Газпрома" (читай - с России) штраф.За обвинения в воровстве.
Россия, знай свое место.
2006.01.04 | Пані
Слухайте. а де взявся казахський газ?
Або мені повилазило, або про нього раніше не не згнадували взагалі?2006.01.04 | Volodimir21
О какой победе идет речь?
1. Цена за российский газ на входе в газотранспортную систему Украины составит 230 долларов за тысячу кубометров при ставке транзита 1,6 доллара за тысячу кубометров на сто километров, заявил глава "Газпрома" Алексей Миллер.2. Ивченко, в свою очередь, пояснил, что Украина будет "покупать разного происхождения - и российского, и среднеазиатского - у компании "Росукрэнерго". По его словам, "цена газа будет составлять 95 долларов США за тысячу кубометров на границе Украина-Россия".
Опять диалог "немого" с "глухим", опять вечером на ТВ увидим ефремовых и медведевых, котрые будут трандычить о срыве пререговоров Украинской стороной и их аргументом будет то, что 230 долларов(российская цена) не равна 95 долларов(украинской цене)!
Давайте хоть на форуме трезво смотреть на вещи и невыдавать желаемое за дейтсвительность. До победы еще очень далеко.
2006.01.04 | joe
Лучше всех сказал "Обком" (л)
"Россия и Украина придумали хитрую схему по газу: $230 продадут за $95"http://www.obkom.net.ua/news/2006-01-04/1002.shtml
2006.01.04 | 123
Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
Всі ці обговорення не мають сенсу доти, доки не буде обнародуваний текст нового контракту. Без тексту контракту зрозуміти нічого не можливо.По-перше, хто будуть сторонами контракту? Якщо це буде контракт між Нафтогазом і Росукренерго про поставку газу за ціною 95 дол. США - то блефом є заяви Газпрому про те, що їхній російський газ йтиме по 230 доларів. Це просто дурка.
По-друге, як можна казати водночас про ціну 95 в середньому і 230 за одну з компонентів -- коли загальний обсяг газу, що купується, невідомий?! Ми ж не можемо визначити і записати наперед наш баланс газу до 2011 року. А якщо невідомі обсяги -- то вирахувати середні ціни неможливо навіть теоретично.
Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може. З повідомлень, що лунають, можна зрозуміти що завгодно -- це вигідно тільки чиновникам, які досягли свого рішення.
2006.01.04 | Пані
Так. треба бачити угоду
123 пише:> Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може. З повідомлень, що лунають, можна зрозуміти що завгодно -- це вигідно тільки чиновникам, які досягли свого рішення.
Угу. Давайте напишемо відозву. Можемо навіть підписи збирати.
Слова Мілера в принципі можна пояснити і необхідністю зберегти гарну пику для внутрішнього використання. Бо ви уявіть собі реакцію росіян на ціну для хохлів-предателей в 95 баксів замість 230? Але дійсно, треба бачити угоди.
2006.01.04 | 123
Re: Так. треба бачити угоду
Пані пише:> 123 пише:
>
> > Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може. З повідомлень, що лунають, можна зрозуміти що завгодно -- це вигідно тільки чиновникам, які досягли свого рішення.
>
> Угу. Давайте напишемо відозву. Можемо навіть підписи збирати.
Можу спробувати написати. До речі - Ви бачили те, що я написав про газ (типу "лікнеп" у гілці про "потрібні статті") там де Ви запропонували? Жодної відповіді на той пост не було -- чи то так погано, що нема чого коментувати, чи то нема чого додати.
> Слова Мілера в принципі можна пояснити і необхідністю зберегти гарну пику для внутрішнього використання. Бо ви уявіть собі реакцію росіян на ціну для хохлів-предателей в 95 баксів замість 230?
Аналогічно - і шодо слів Івченка.
> Але дійсно, треба бачити угоди.
Отож.
2006.01.04 | Пані
Re: Так. треба бачити угоду
123 пише:> Пані пише:
> > 123 пише:
> >
> > > Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може. З повідомлень, що лунають, можна зрозуміти що завгодно -- це вигідно тільки чиновникам, які досягли свого рішення.
> >
> > Угу. Давайте напишемо відозву. Можемо навіть підписи збирати.
>
> Можу спробувати написати. До речі - Ви бачили те, що я написав про газ (типу "лікнеп" у гілці про "потрібні статті") там де Ви запропонували? Жодної відповіді на той пост не було -- чи то так погано, що нема чого коментувати, чи то нема чого додати.
>
Угу. Я вже почала ладнати сторінку по газу тут, давайте ідеї - що ще туди ставити
http://maidan.org.ua/wiki/index.php/Газ
Бо я не впевнена, що сьогодні все закінчиться.
> > Слова Мілера в принципі можна пояснити і необхідністю зберегти гарну пику для внутрішнього використання. Бо ви уявіть собі реакцію росіян на ціну для хохлів-предателей в 95 баксів замість 230?
>
> Аналогічно - і шодо слів Івченка.
>
> > Але дійсно, треба бачити угоди.
>
> Отож.
2006.01.04 | Shooter
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
123 пише:> По-друге, як можна казати водночас про ціну 95 в середньому і 230 за одну з компонентів -- коли загальний обсяг газу, що купується, невідомий?! Ми ж не можемо визначити і записати наперед наш баланс газу до 2011 року. А якщо невідомі обсяги -- то вирахувати середні ціни неможливо навіть теоретично.
З точністю до +- 5 млрд кубів - без проблем.
> Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може.
Гм...я Вас так спитаю: що краще?
"Прозора угода" - та газ для України по 230 чи навіть 150 УСД за куб та "непрозора угода" та газ для України по 95 УСД за куб?
2006.01.04 | Englishman
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
Думаю, краще-таки прозора угода. Бо нічого не заважатиме Росії наступного разу зробити невеликий ес рейпінг, скориставшись відповідною "непрозорістю".2006.01.04 | Shooter
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
Englishman пише:> Думаю, краще-таки прозора угода.
Через 5 років. Якщо Україна зуміє зменшити шалену енергозатратність свого н/г.
2006.01.04 | 123
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
Shooter пише:> 123 пише:
>
> > По-друге, як можна казати водночас про ціну 95 в середньому і 230 за одну з компонентів -- коли загальний обсяг газу, що купується, невідомий?! Ми ж не можемо визначити і записати наперед наш баланс газу до 2011 року. А якщо невідомі обсяги -- то вирахувати середні ціни неможливо навіть теоретично.
>
> З точністю до +- 5 млрд кубів - без проблем.
Ви забули - що у нас наполеонівські плани були щодо заощадження газу?!
> > Я думаю, громадскість має вимагати оприлюднення тексту угоди -- інакше не про яку прозорість йтися не може.
>
> Гм...я Вас так спитаю: що краще?
> "Прозора угода" - та газ для України по 230 чи навіть 150 УСД за куб та "непрозора угода" та газ для України по 95 УСД за куб?
По-перше, йдеться не про прозорість схеми, а про прозорість домовленостей -- текст того, про що домовлено, має бути відкритий.
Інакше -- звідки Ви взяли, що газ для України буде по 95 УСД (на за куб, а за 1000 кубів), а не по 100, 150 чи 200 УСД? З заяви Івченка? Дякую, не треба -- Івченко два дні брехав про те, що Україна бере з труби туркменський газ, тоді як було відомо від Росукренерго, що вони цей газ в трубу не подавали.
2006.01.04 | Albes
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
Вполне ВОЗМОЖНО, что реальная ситуация следующая (для утверждения не хватает фактов, поэтому "возможно") :1. Помнится, заявлялось, что Туркменский газ мы купили по 50$ ? Тогда получается, что Ивченко говорит о том, что поставка будет нам стоить 45$, т.е. из расчета примерно 1,8$/100км (т.е. примерно уравнены стоимости транзита Украины и России). И тогда :
а) эти деньги (45$) идут в карман РосУкргаза (читай - Газпрома и Ко),
б) Ивченко говорит ТОЛЬКО о стоимости поставки ТОЛЬКО туркменского газа, а газ Росиии будет поставляться нам по 230$.
Тогда, вроде, нет противоречий. Но тогда ни к "победе", ни к "стоимости РОССИЙСКОГО газа по 95$" это все отношения не имеет. И тогда (повторюсь, это предположение на основе анализа по неполным данным) это означает, что Украина на самом деле ПОЛНОСТЬЮ согласилась на условия России о стоимости РОССИЙСКОГО газа в 230$.
Дай бог, чтоб я ошибался !
2006.01.04 | троль ak1001
Re: Як може виглядати така угода, де стільки цін водночас?!
>1. Помнится, заявлялось, что Туркменский газ мы купили по 50$ ?по 50 на границе Туркменистан-Узбекистан
сколько он стоит на нашей границе - тяжело сказать - от 70 до 80
>Тогда получается, что Ивченко говорит о том, что поставка будет нам стоить 45$, т.е. из расчета примерно 1,8$/100км (т.е. примерно уравнены стоимости транзита Украины и России). И тогда :
Россия вроде заявила что транзит по территории России будт симметрично 1,6
а) эти деньги (45$) идут в карман РосУкргаза (читай - Газпрома и Ко),
єтот вопрос неясен с прессконференции
с одной стороны цена на грание с Украиной - значит в нее включены расходы РосУкрЕнерго
с дургой - транизит собирались отделить от газа. не знаю
>б) Ивченко говорит ТОЛЬКО о стоимости поставки ТОЛЬКО туркменского газа, а газ Росиии будет поставляться нам по 230$.
Ивченко говорит о всем газе
2006.01.04 | Пані
О 12й буде пресуха Єханурова
5й транслюватиме в прямому ефірі.2006.01.04 | троль ak1001
Re: О 12й буде пресуха Єханурова
надо на видное место поставть объявлениеблин, Ивченко мог бы по факсу в УП выслать копию
2006.01.04 | Пані
Re: О 12й буде пресуха Єханурова
троль ak1001 пише:> надо на видное место поставть объявление
Тю.... А що є більш видне місце ніж наша перша сторінка?
2006.01.04 | троль ak1001
підманули підвели? :( (-)
2006.01.04 | Пані
Схоже...
Як тільки щось буде - я свисну (-)2006.01.04 | 123
Заклик до української влади щодо публікації газової угоди
Це як черновик -- виправляйте. Нажаль, не маю спелчекера -- перепрошую за імовірні помилки.--
Як і, переконані, більшість громадян України, ми з хвилюванням спостерігали за перемовинами, які проводилися українськими і російськими урядовцями щодо поставок газу в Україну і були настільки важкими і драматичними, що отрималу неофіційну назву "газова війна". Весь цей час українські посадовці найвишчого рівня переконували нас у тому, що найбільшим пріоритетом для них є національні інтереси України, і не про які поступки цими інтересами йтися не може, яким би не був тиск з боку російської сторони.
Сьогодні, 4 січня 2006 року, ЗМІ повідомили про завершення перемовин і підписання нової угоди про поставку газу в Україну, що діятиме впродовж наступних 5 років. Проте хвилювання викликає той факт, що вже відразу ж тлумачення нової угоди українською і російською сторонами є відчутно різними і багато в чому несумісними одне з одним. Наприклад, на спільній конференції з приводу досягнення домовленостей представник України повідомив, що ціна газу, що його Україна імпортуватиме територією Росії (який може включати як російський газ, так і газ з Туркменістану та/або Казахстану), становитиме 95 доларів США за 1000 куб. м, тоді як представник Газпрому заявив про те, що ціна російського газу, який купуватиме Україна, становитиме 230 доларів США за 1000 куб. м. При цьому жодна зі сторін не назвала обсягів газу з кожної з країн, з яких постачатиметься газ в Україну -- а без цього заяви про якісь середньоарифметичні значення ціни виглядають позбавленими сенсу і неінформативними.
Ми пам'ятаємо атмосферу невизначеності, яка панувала тоді, коли у відповідь на ззовні справедливі закиди Росії про те, що Україна не бажає платити "ринкову" ціну за російський газ, українські посадовці посилалися на начебто існуючі юридичні зобов'язання про чинність застосовуваних у 2005 році механізмів до 2009 року -- але нічим не підкріплювали ці посилання, що робило їх переконливість близькою до нуля. Як наслідок того, що угода, яка встановлювала ці юридичні зобов'язання, так і не була офіційно обнародувана, відповідний аргумент практино не зміг бути використаний Україною, принаймні в інформаційному змаганні з Росією за розуміння проблеми українцями, росіянами і світовою спільнотою, отже -- за внутрішній і зовнішній імідж України як держави і української влади як відповідальних державних діячів. У жодному із західних ЗМІ, в цілому налаштованих до України об'єктивно, цей важливий аргумент практично не згадувався.
Ми пам'ятаємо також про те, що Президент України неодноразово казав про необхідність як прозорості дій українських посадовців взагалі, так і прозорості і зрозумілості стосунків України з постачальниками енергоносіїв, зокрема газу. Прозорість проголошується Президентом як один з головних пріоритетів у діяльності влади.
Зважаючи на проблеми, які мали місце через закритість попередніх угод стосовно поставок газу, а також на зобов'язання українських високопосадовців діяти прозоро і керуватися виключно інтересами України, ми закликаємо українську владу якомога скоріше опублікувати текст угоди, укладеної сьогодні в Москві, тим самим однозначно відповівши на питання вартості газу, що імпортується Україною, і унеможлививши спекуляції на цю тему. Ми також закликаємо українські ЗМІ підтримати наш заклик до уряду, звернувшись до нього з відповідними запитами.
2006.01.04 | Albes
Поддерживаю.
Предлагаю внести следующее изменение :заменить текст
"опублікувати текст угоди, укладеної сьогодні в Москві"
на
"опубликовать тексты всех договоров и соглашений с прилагаемыми протоколами и дополнениями, касающиеся и поставки и транзита газа, как заключенные сегодня в Москве, так и заключенные с Туркменистаном, включая как заключенные на межправительственном, так и межкорпоративном уровне".
2006.01.04 | Пані
Став окремою темою з закликом "допиши і домалюй"
ТОбто щоб люди могли дописати.2006.01.04 | Shooter
Re: Заклик до української влади щодо публікації газової угоди
123 пише:> Це як черновик -- виправляйте.
Виправляємо - чернетка
Тут цей...думаю, що угоди, в яких "замішана" укр. держава як така (уряд + Укрнафтогаз) - абсолютно безпроблематичні.
Набагато цікавішою має бути угода між РосУкрЕнерго та постачальниками газу...проте, як Ви здогадуєтеся, цю угоду/и не опублікують хоча принагідно - до них укр. уряд не має жодного відношення
2006.01.04 | Пані
Хфігня!
Shooter пише:> Набагато цікавішою має бути угода між РосУкрЕнерго та постачальниками газу...проте, як Ви здогадуєтеся, цю угоду/и не опублікують хоча принагідно - до них укр. уряд не має жодного відношення
Оскількі йдеться про монополію та про питання енергобезпеки, то уряд МУСИТЬ оприлюднити такі угоди.
2006.01.04 | Albes
Хфігня! Добавлю!
Этот вопрос также ПРЯМО касается интересов ВСЕХ граждан Украины и лиц, находящихся на ее территории (иностранных граждан и лиц без гражданства).Договора государственного монополиста не могут быть не публичными !
2006.01.04 | Shooter
І я добавлю - таки хвігня
Читай тут. Вдумливоhttp://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136368378&first=&last=
2006.01.04 | Albes
Re: І я добавлю - таки хвігня
Прочитал. И в чем невнимательность ? Или Вы считаете, что РосУкр не государственный монополист по поставке газа в Украину ? Или Вы считаете, что украинское правительство не может истребовать эти договора ? Или не захочет ?2006.01.04 | Shooter
Re: І я добавлю - таки хвігня
Albes пише:> Прочитал. И в чем невнимательность ? Или Вы считаете, что РосУкр не государственный монополист по поставке газа в Украину ?
Ні. Він взагалі - "приватна" фірма
>Или Вы считаете, что украинское правительство не может истребовать эти договора ?
На якій саме підставі? Ентіті А купляє щось в ентіті В за певну ціну. На якій саме підставі ентіті А може вимагати в ентіті В продемонструвати їй договори ентіті В з ентіті С? а тим більше - оприлюднити їх?
Розкажіть!
2006.01.04 | Shooter
Та де там
Пані пише:> Shooter пише:
>
> > Набагато цікавішою має бути угода між РосУкрЕнерго та постачальниками газу...проте, як Ви здогадуєтеся, цю угоду/и не опублікують хоча принагідно - до них укр. уряд не має жодного відношення
>
> Оскількі йдеться про монополію та про питання енергобезпеки, то уряд МУСИТЬ оприлюднити такі угоди.
Ішшо раз: український уряд ФІЗИЧНО НЕ МОЖЕ оприлюднити угоди між УкрРосЕнерго та постачальниками газу оскільки не є договірною стороною в тих угодах
А от щодо оприлюднення угоди/д між Укрнафтогазом і "рештою" - можна погодитися. Хоча не думаю, що в тій/тих угодах буде щось "неадекватне".
2006.01.04 | Шеф
А если Украина захочет увеличить объемы с Туркм...
А если Украина захочет увеличить объемы с Туркменистан или скажем качать с Катара или Ирана? Тоже через РосУкрЭнерго?2006.01.04 | Стась
Re: А если Украина захочет увеличить объемы с Туркм...
Шеф пише:> А если Украина захочет увеличить объемы с Туркменистан
Только через РУЭ, поскольку тут надо договариваться с Газпромом, который уже выбрал весь туркменский газ, который не берет Украина, на много лет вперед.
> или скажем качать с Катара или Ирана? Тоже через РосУкрЭнерго?
Нет - про эти источники не сказано ничего.
Но чтобы качать газ из Ирана, надо еще построить трубу оттуда, желательно не через Россию, то есть - по дну моря. Либо договариваться с Турцией и строить терминалы для того, чтобы возить сжиженный газ танкерами. Это не сразу и навряд ли по 95.
2006.01.04 | Шеф
Re: А если Украина захочет увеличить объемы с Туркм...
Стась пише:> Шеф пише:
> > А если Украина захочет увеличить объемы с Туркменистан
>
> Только через РУЭ, поскольку тут надо договариваться с Газпромом, который уже выбрал весь туркменский газ, который не берет Украина, на много лет вперед.
Вот и вопрос, будет ли это отдельным договором или те же 95.
Вообще, меня удручает, что в отличие от европейских стран, у нас 100% импорта из России. А как Россия поставляет, мы все знаем.
> > или скажем качать с Катара или Ирана? Тоже через РосУкрЭнерго?
>
> Нет - про эти источники не сказано ничего.
>
> Но чтобы качать газ из Ирана, надо еще построить трубу оттуда, желательно не через Россию, то есть - по дну моря. Либо договариваться с Турцией и строить терминалы для того, чтобы возить сжиженный газ танкерами. Это не сразу и навряд ли по 95.
Были проекты по разработке Иранских газовых месторождений. Где они сейчас - не знаю. Знаю, что Иран снабжает довольно неплохо Пакистан.
Я не знаю, что с Тбилиси трансгазом, однако есть ветка Баку-Тбилиси-Турция. Все-таки Тбилиси ближе, чем Баку. И не известна мне мощность того газопровода. А диверсифицировать надо и времени не так много.
ОК. Пошел спать (на часах почти 4 утра).
2006.01.04 | Englishman
З форуму Укрправди (без джерела)
Цена за российский газ на входе в газотранспортную систему Украины составит 230 долларов за тысячу кубометров при ставке транзита 1,6 доллара за тысячу кубометров на сто километров, заявил глава "Газпрома" Алексей Миллер.По его словам, заключен долгосрочный контракт на пять лет, а поставки газа будут осуществляться через "Росукрэнерго", сообщает РИА Новости. Миллер отметил, что оплата транзита будет производиться только деньгами, и никак не связана с ценой газа, поставляемого на Украину.
Глава "Газпрома" подчеркнул, что компания полностью удовлетворена результатами переговоров, которые завершились в 02:30 4 декабря по московскому времени. Алексей Ивченко, возглавляющий "Нафтогаз", также отметил, что доволен итогами переговоров.
Ивченко также отметил, что Украина будет покупать туркменский газ у компании "Росукрэнерго" на границе России с Украиной по 95 долларов за тысячу кубометров. Оплата транзита туркменского газа также будет осуществляться "живыми деньгами", сказал глава "Нафтогаза".
2006.01.04 | 123
Це з ленти.ру(л)
http://lenta.ru/news/2006/01/04/agreement/2006.01.04 | Englishman
"Газпром" и "Нафтогаз" согласовали цену за газ и транзит (\)
"Газпром" и "Нафтогаз" согласовали цену за газ и транзит, но назвали разные цифрывремя публикации: 10:31
последнее обновление: 11:20
Председатель правления "Газпрома" Алексей Миллер и глава "Нафтогаза Украины" Алексей Ивченко, находящийся в Москве с украинской делегацией, по итогам переговорам сделали сенсационное заявление. Газовый конфликт урегулирован, цены согласованы. При этом каждая сторона номинально добилась своего. Россия будет продавать газ по 230 долларов, а Украина - покупать по 95. Стороны договорились об увеличении ставки тарифа на транзит российского газа - с 1,09 до 1,6 доллара за тысячу кубометров на сто километров полной оплатой денежными средствами.
- Совместная пресс-конференция: короче говоря...
- Разъяснения "Газпрома": доля российского газа для Украины будет уменьшаться
Ситуация прояснилась лишь после пресс-конференции. Россия и Украина урегулировали газовый спор, назначив компанию Rosukrenergo (совместное предприятие "ГазпромБанка" и "Райффайзенбанка") поставщиком газа на Украину, заявил Миллер. Rosukrenergo ранее занималась только транспортировкой туркменского газа на Украину через территорию России.
Теперь Украина будет закупать весь газ через Rosukrenergo по цене 95 долларов за тысячу кубометров, не различая российский, туркменский и казахский, заявил глава "Нафтогаза" Алексей Ивченко. Это предельная цена, которую разрешил платить своим переговорщикам президент Украины Виктор Ющенко. Такая цена выглядит их победой.
В свою очередь глава "Газпрома" объявил, что страны заключили контракт на 5 лет, и по нему российский газ для Украины будет стоит 230 долларов за тысячу кубометров. Покупать его будет Rosukrenergo, чтобы затем по 95 долларов продать Украине.
Как пояснили журналистам в "Газпроме", разница в цене российского газа, получаемого Rosukrenergo от "Газпрома", и цене газа, реализуемого этой компанией украинской стороне, будет компенсирована за счет включения в баланс Rosukrenergo газа туркменского, узбекского и казахстанского происхождения.
Очевидно, главным достижением "Газпром" должен считать то, что теперь вопросы о цене газа и цене транзита можно считать независимыми. Ведь сама схема выглядит сюрреалистической. С учетом того, что Rosukrenergo на 50% принадлежит дочернему по отношению к "Газпрому" Газпромбанку, выходит, что "Газпром" по 230 долларов будет продавать газ сам себе. Впрочем, азиатский газ обойдется гораздо дешевле (55-65 долларов за тысячу кубов), и если в продажах Rosukrenergo ему будет принадлежать большая доля, то посредник будет работать с прибылью.
Rosukrenergo ранее занималась только транспортировкой туркменского газа на Украину через территорию России. "Газпром" всегда поставлял этот газ через посредников - сначала через "Итеру", потом через венгерскую Eural TG, с 2004 года - через RosUkrEnergo. Компания является совместным предприятием Газпромбанка и Raiffeisen Investment, инвестподразделения Raiffeisenbank. Стороны владеют им в равных долях.
Украинская делегация прилетела в Москву для переговоров накануне.
Совместная пресс-конференция: короче говоря...
Совместная пресс-конференция глав двух компаний была очень короткой. Открыл ее Алесей Ивченко: "Мы довольны результатами переговоров, которые завершились сегодня ночью. Мы пришли к взаимному соглашению на взаимовыгодной, а, значит, взаимоприемлемой основе, которая дает возможность нам обеспечить в полном объеме баланс газа Украины, с одной стороны, и, с другой стороны, обеспечить транзит российского газа в Европу", - сказал он по итогам переговоров с главой "Газпрома".
"Мы будем покупать газ разного происхождения - и российского, и среднеазиатского у компании "Росукрэнерго". Цена газа будет составлять 95 долларов США за тысячу кубометров на границе Украина-Россия. При этом, я хочу сказать, что цена на газ и транзитная ставка не связаны между собой, потому что мы будем платить деньгами за газ и "Газпром" будет рассчитываться с нами тоже деньгами за транзит российского газа в Европу", - сообщил Ивченко.
Он отметил, что "ставка транзита поднята с 1,09 доллара до 1,6 доллара за тысячу кубометров газа на сто километров". "Таким образом, я думаю, что наши отношения полностью переходят на рыночные и дают нам возможность обеспечить те потребности, которые нужны нашим компаниям", - заявил глава "Нафтогаза Украины".
В свою очередь председатель правления "Газпрома" Миллер выразил уверенность, что "достигнутые договоренности обеспечивают дополнительные гарантии безопасности экспорта газа в Европу и служат хорошей основой для развития сотрудничества между Россией и Украиной в газовой сфере на рыночных принципах".
После этого оба попрощались с журналистами.
Разъяснения "Газпрома": доля российского газа для Украины будет уменьшаться
Официальный представитель "Газпрома" Сергей Куприянов выступил с разъяснениями относительно новой схемы поставок российского газа на Украину, по которой "Газпром" будет продавать его по 230 долларов, а Украина - покупать до 95.
Доля российского газа в общем пакете поставок на Украину, уточнил Куприянов, уменьшится и "будет составлять один к двум, где две части будут поставляться из Центральной Азии". Объем российского газа, поставляемого на Украину, будет несколько ниже, чем в 2005 году, и составит 17 млрд кубометров, отметил Куприянов.
Ставка за транзит российского газа в Европу по Украине составит 1,6 доллара за 100 км. При этом, уточнил представитель "Газпрома", "цена транзита центральноазиатского газа для Украины по территории России будет симметричной и составит 1,6 доллара за 100 км".
Очевидно, для "Газпрома" схема будет тем более прибыльной, чем меньше российского газа пойдет на Украину и чем больше - среднеазиатского. Учитывая, что большинство контрактов на поставку газа из Казахстана, Узбекистана и Туркмении подписаны "Газпромом", в перспективе монополия может снизить долю убыточного в рамках этого контракта российского газа до минимума.
Напомним, летом глава Службы безопасности Украины Александр Турчинов летом выступил с сенсационными обвинениями. По его данным, Raiffeisen Investment является лишь номинальным владельцем, а реально RosUkrEnergo (как и прежнего посредника Eural TG) контролируют люди Семена Могилевича, который объявлен ЦРУ в международный розыск за мошенничество. "Газпром" отмел эти инсинуации, заявив, что знает, с кем имеет дело в рамках СП.
В "Газпроме" считают, что причиной подобных заявлений стал конфликт вокруг СП. Весной 2005 года Украина стала требовать от "Газпрома" передать ей долю в RosUkrEnergo. Договориться не удалось, и Украина решила действовать. В июне Александр Турчинов заявил, что деятельность посредников Eural TG и RosUkrEnergo сопровождалась "серьезнейшими злоупотреблениями", из-за чего бюджет недосчитался свыше 1 млрд долларов, по выявленным фактам "возбужден ряд уголовных дел".
Зампред правления "Газпрома" Александр Медведев летом заявил, что удивлен информацией, будто Raiffeisen Investment - номинальная структура, а истинными партнерами Газпромбанка по RosUkrEnergo могут быть сомнительные фирмы. "Мы прекрасно осведомлены, кто наш партнер в СП", - сказал он. Представитель Raiffeisen Investment Вольфганг Пучек также назвал обвинения СБУ "беспочвенными".
2006.01.04 | Пані
А звідки цей шедевр?
Звертаю увагу на очевидні маніпуляції.Englishman пише:
> Напомним, летом глава Службы безопасности Украины Александр Турчинов летом выступил с сенсационными обвинениями. По его данным, Raiffeisen
Не влітку, а взимку, і вже бувший голова.
> Зампред правления "Газпрома" Александр Медведев летом заявил, что удивлен информацией, будто Raiffeisen Investment - номинальная структура, а истинными партнерами Газпромбанка по RosUkrEnergo могут быть сомнительные фирмы. "Мы прекрасно осведомлены, кто наш партнер в СП", - сказал он. Представитель Raiffeisen Investment Вольфганг Пучек также назвал обвинения СБУ "беспочвенными".
СБУ ніяких звинувачень не висував.
2006.01.04 | Englishman
Re: А звідки цей шедевр?
Я не думаю, що це суттєві моменти у статті. А сама вона- з укрправдівського флоруму, без лінку (там це не поважають).2006.01.04 | Пані
Не тягніть фігню безджерельну на форум
Englishman пише:> Я не думаю, що це суттєві моменти у статті. А сама вона- з укрправдівського флоруму, без лінку (там це не поважають).
Навіщо? Є зараз багато джерел, а не передруків невідомо з чого з явно перебріханими даними.
2006.01.04 | Englishman
От що мені не зрозуміло
Газпром, здається, викупив туркменський газ за 90 доларів. Якщо його включити до пакету з російським, за 230, то як можуть вийти "прибуткові" для росукренерго 95? Узбекістан та Казахстан навряд чи зможуть надати необхідні кількості для зниження середньої ціни- не ті в них потужності.2006.01.04 | Shooter
Re: От що мені не зрозуміло
Englishman пише:> Газпром, здається, викупив туркменський газ за 90 доларів. Якщо його включити до пакету з російським, за 230, то як можуть вийти "прибуткові" для росукренерго 95? Узбекістан та Казахстан навряд чи зможуть надати необхідні кількості для зниження середньої ціни- не ті в них потужності.
Думаю, справа, швидше всього, у персональній зацікавлености "газових" персоналій з країн-поставників газу.
P.S. Ющ рулить!
2006.01.04 | Englishman
Re: От що мені не зрозуміло
Shooter пише:> P.S. Ющ рулить!
Я знаю, це ваше мотто. Але реальність, на жаль, мені не дає НІЯКИХ підстав з вами погодитись, хоча б до тих пір, поки я не побачу договору. І навіть в цьому випадку- контракт не багато вартує, якщо його не поважати. Ну от був договір між Нафтогазом і Газпромом, що газ буде вартувати 50 за тисячу до 2009-го, а Газпром нам пояснив, що це нічого не значить. І що буде заважати Газпрому переглянути умови, коли їм заманеться?
2006.01.04 | Shooter
Re: От що мені не зрозуміло
Englishman пише:> Shooter пише:
> > P.S. Ющ рулить!
>
> Я знаю, це ваше мотто.
Ні, це реальність. Оскільки з топ-політиків - він єдиний, котрий переплюнув "свою добу". Бай фа(р).
>Але реальність, на жаль, мені не дає НІЯКИХ підстав з вами погодитись, хоча б до тих пір, поки я не побачу договору.
Думаю, договір між РосУкрЕнерго та Укрнафтогазом із "вкрапленнням Газпрому" буде можна побачити. Хоча він далеко не самий "цікавий" в домовленій схемі
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136367607&first=&last=
Решта з Вашого допису - чиста спекуляція. Бо якщо слідувати Вашій логіці, то в будь-який момент Газпрому нічого не завадить поставити ціну хоч в долар за куб газу.
2006.01.04 | Englishman
Спекуляція, кажете?
Газпром іншої думки:http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136227479
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1136237591
(це звідси http://www.interfax.kiev.ua/cgi-bin/exclusive.cgi?1,2005-12-20-001)
2006.01.04 | Shooter
Чиста
Englishman пише:> Газпром іншої думки:
>
> http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136227479
>
>
>
> http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1136237591
>
> (це звідси http://www.interfax.kiev.ua/cgi-bin/exclusive.cgi?1,2005-12-20-001)
Ще цікавішою була дискусія "стаття в ДТ - атвєт на proua".
Я ж говорю про принциповий підхід. І беру до уваги, що навіть у вищому керівництві Росії (Газпром - це його філія всього ж) - таки не кончєні отморозки
*****************
Доречі, а яке саме рішення би задовільнило Вас?
2006.01.04 | Englishman
Re: Чиста
Shooter пише:> Доречі, а яке саме рішення би задовільнило Вас?
Уряд мав активніше вести переговори з тим же Туркменістаном ще раніше і не чекати до останнього. 230 доларів за тисячу є принизливою ціною, і платити її Газпрому у будь-якому вигляді не можна, особливо зважаючи на bargaining power, яку має Україна у вигляді труби. Україна мала б настояти на положеннях контракту про ціну до 2009-го, про який я казав. Плата за транзит теж повинна була підвищена до європейських цін, якщо Газпром з нас бере максимальну євроціну.
2006.01.04 | Предсказамус
100% согласен
Т.к. цену $95 гарантирует частная структура, а наш транзит за $1.6 плюс цену на русский газ $230 признает "Нефтегаз", не нужно быть семи пядей во лбу, дабы угадать продолжение концерта.2006.01.04 | 123
Re: 100% согласен
Предсказамус пише:> Т.к. цену $95 гарантирует частная структура, а наш транзит за $1.6 плюс цену на русский газ $230 признает "Нефтегаз", не нужно быть семи пядей во лбу, дабы угадать продолжение концерта.
Тіки неясно які числа є в угоді, і кто взагалі є її сторонами.
Якщо нашу ціну гарантує структура, якій нема довіри, то і ми ціну 1,6 за транзит теж, мабуть, гарантуємо цій самій структурі, в якій перед нами зобов*язання.
В цілому - це все гадання на кофейній кущі. Треба бачити угоду http://www2.maidan.org.ua/n/free/1136368431
2006.01.04 | Предсказамус
Да, это предварительно
Покуда мои выводы на основании двух интервью (Газпром и Нефтегаз).2006.01.04 | Shooter
Re: Чиста
Englishman пише:> Shooter пише:
> > Доречі, а яке саме рішення би задовільнило Вас?
>
> Уряд мав активніше вести переговори з тим же Туркменістаном ще раніше і не чекати до останнього. 230 доларів за тисячу є принизливою ціною, і платити її Газпрому у будь-якому вигляді не можна, особливо зважаючи на bargaining power, яку має Україна у вигляді труби. Україна мала б настояти на положеннях контракту про ціну до 2009-го, про який я казав. Плата за транзит теж повинна була підвищена до європейських цін, якщо Газпром з нас бере максимальну євроціну.
Підвищення ціни за транзит в жодному випадку би не компенсувало майже 5 кратне підвищення ціни на газ. З іншого боку - Росія би могла абсолютно адекватно підвищити ціну на транзит газу з Туркменистану, причому, беручи до уваги різницю у відстанях, Україна би платила за транзит "свого" газу в рази більше, ніж Росія - за транзит свого.
А затягування вирішення цього питання лише би привело до посилення позиції Газпрому: продаєм Туреччині по 200 - чому Україні по 50 чи по 100?
Ризикну стверджувати, що якби уряд довів справу до судового спору - ціна би була мінімум на рівні 150 УСД, як "середньозважена ціна для навколишніх країн".
***************
95 за 1000 кубів на кордоні України - без сумніву є успіхом укрвлади, персонально пп. Плачкова, Івченка та Юща.
2006.01.04 | Englishman
Re: Чиста
Shooter пише:> 95 за 1000 кубів на кордоні України - без сумніву є успіхом укрвлади, персонально пп. Плачкова, Івченка та Юща.
Особливо якщо взяти до уваги нещодавно підписаний контракт з Туркменістаном про 50 доларів, і що об"єми транзиту з останньої мали значно перевищувати російські. Порахуйте, б.л., реальну ціну російського газу в цій суміші, і чи можна це назвати "безсумнівним успіхом".
І навіть це вже під сумнівом- ціна нібито може переглядатися частіше, ніж раз на рік.
2006.01.04 | Shooter
Рахуємо.
Englishman пише:> Shooter пише:
> > 95 за 1000 кубів на кордоні України - без сумніву є успіхом укрвлади, персонально пп. Плачкова, Івченка та Юща.
>
> Особливо якщо взяти до уваги нещодавно підписаний контракт з Туркменістаном про 50 доларів, і що об"єми транзиту з останньої мали значно перевищувати російські. Порахуйте, б.л., реальну ціну російського газу в цій суміші, і чи можна це назвати "безсумнівним успіхом".
Рахуєм. 38*60 (туркменський газ на кордоні з Укр.) + 24*230 (російський)=7800
(38+24)*95=5890
Що більше? що вигідніше?
І навіть при ціні в 160 на рос. газ "рішення Івченка" було вигіднішим.
Це вже якщо забути про додаткових 2*1,6*115=368, себто "еффектівлі" "ціна рішення Івченка" є ще нижчою - 5522
P.S. Прикольні статті відкопав..
http://www.zerkalo-nedeli.com/nn/show/160/13578
http://www.infan.ru/0350889
Хоча, в принципі, варто мабуть читати все тут:
http://www.zerkalo-nedeli.com/ie/section/2233/
Щоб бути в курсє дєла
2006.01.04 | Shooter
Трішки підправлено
Shooter пише:> Englishman пише:
> > Shooter пише:
> Рахуєм. 38*60 (туркменський газ на кордоні з Укр.) + 24*230 (російський)=7800
> (38+24)*95=5890
>
> Що більше? що вигідніше?
>
> І навіть при ціні в 160 на рос. газ "рішення Івченка" було вигіднішим.
>
> Це вже якщо забути про додаткових 2*1,6*115=368 за транзит, себто "еффектівлі" "ціна рішення Івченка" є ще нижчою - 5522
В принципі, ціна на транзит би була одинаковою при обидвох рішеннях, тому до уваги потрібно брати лише пропорцію: 7800 до 5900.
Переконав?
2006.01.04 | Englishman
Re: Рахуємо.
Взагалі-то Газпром казав про співвідношення 2 до 1. Тобто беремо таке рівняння:60*0.66+х*0.33=96
х= 170 (приблизно).
Тобто я б не став видавати за успіх погодження на реальні 170 за тисячу кубів лише тому, що Росія запропонувала 230 (а спочатку вона взагалі 160 хотіла).
Ну і за транспортування ми могли б мати набагато більше за світовими цінами (об"єми прокачки не йдуть ні в яке порівняння).
2006.01.04 | Shooter
Ще раз рахуємо
Englishman пише:> Взагалі-то Газпром казав про співвідношення 2 до 1. Тобто беремо таке рівняння:
>
> 60*0.66+х*0.33=96
То вже "теперішня" пісня Газпрому. В реаліях це було 1,6 - див. статті по "загальному лінку.
> х= 170 (приблизно).
>
> Тобто я б не став видавати за успіх погодження на реальні 170 за тисячу кубів лише тому, що Росія запропонувала 230 (а спочатку вона взагалі 160 хотіла).
Не 170, а 150 - перерахуйте ще раз.
- ще, звісно, ціну за транспорт російського газу:
(1,6+1,09)*115/2/24; себто, "еффектівлі" ціна - 144.
+ я "забуваю" ще той факт, що 50% навару з ціни в 95 буде мати Укрнафтогаз, що ще компенсує ціну на власне рос. газ.
> Ну і за транспортування ми могли б мати набагато більше за світовими цінами (об"єми прокачки не йдуть ні в яке порівняння).
За транспортування "більше" би означало автоматично "більше" за транспортування "українського" газу з Туркменії. І при співвідношенні об'ємів 38/24 та довжини прокачки (ще більше співвідношення) "на користь Росії", програвала би Україна.
Крім того, Ви чомусь забуваєте, що, якщо не помиляюсь, Газпром на 2007-2010 "викупив" вже весь туркменський газ. Себто, починаючи з 2007 в Україну буде йти лише "російський" газ. І його ціна в 95 - цілком прийнятлива для України.
2006.01.04 | mara
Чи правильно я розумію?
1.Ніхто з України не буде вже літати в Туркменістан: все бере на себе посереднецька фірма.2.Росія повністю монополізувала газ на схід від України.
3.Українських "свиней" відігнали від корита поза межами України.
4.Ніякого реекспорту вже не буде.
5.Чому всі говорять про договір с Газпромом, якщо Україна купує газ у Росукренерго (чи як його там)
6.Україна купує газ і для технологічного процесу для постачання газу на захід.
2006.01.04 | stefan
бойова нічия -чи перемого України?
рішення на перговорах у Москві вночі між україною та Росією прийнято зовсм нетривіальне.кожна сторона, здається, задоволена.і амбіції не порушені ні у однієї
із сторін.
це на перший погляд.
***
"еще не вечер"...
2006.01.04 | Пані
Про кожну сторону задоволену - подивіться новини
stefan пише:> рішення на перговорах у Москві вночі між україною та Росією прийнято зовсм нетривіальне.
> кожна сторона, здається, задоволена.і амбіції не порушені ні у однієї
> із сторін.
> це на перший погляд.
На першій погляд досить подивитися на морду Мілера на пресусі.
Ніяких питань про те, хто задоволений в вас не буде.
На Рейтерз вже написали face-saving deal, тобто йдеться про збереження обличчя. І мені поки що вбачається, що це російське обличчя зберігали, а не наше. Це дуже скоро стане ясно.
2006.01.04 | Albes
Ох, не "пляшут" цифры
"Очевидно, главным достижением "Газпром" должен считать то, что теперь вопросы о цене газа и цене транзита можно считать независимыми. Ведь сама схема выглядит сюрреалистической. С учетом того, что Rosukrenergo на 50% принадлежит дочернему по отношению к "Газпрому" Газпромбанку, выходит, что "Газпром" по 230 долларов будет продавать газ сам себе. Впрочем, азиатский газ обойдется гораздо дешевле (55-65 долларов за тысячу кубов), и если в продажах Rosukrenergo ему будет принадлежать большая доля, то посредник будет работать с прибылью.""Ставка за транзит российского газа в Европу по Украине составит 1,6 доллара за 100 км. При этом, уточнил представитель "Газпрома", "цена транзита центральноазиатского газа для Украины по территории России будет симметричной и составит 1,6 доллара за 100 км"."
"Очевидно, для "Газпрома" схема будет тем более прибыльной, чем меньше российского газа пойдет на Украину и чем больше - среднеазиатского. Учитывая, что большинство контрактов на поставку газа из Казахстана, Узбекистана и Туркмении подписаны "Газпромом", в перспективе монополия может снизить долю убыточного в рамках этого контракта российского газа до минимума."
Расстояние транспортировки туркменского газа примерно 2500 км. Так ?
стомоссть за 100 км - 1,6$. Так ?
Стоимость транспортировки - 1,6 х 25 = 40$. Так ?
Цена газа на границе Туркмении и России получается 95-40= 55$
Как же теперь "азиатский газ обойдется" Газпрому "(55-65 долларов за тысячу кубов)" ? И как можно к этой цене ""присобачить хоть кубометр российского газа ?
Может, я чего-то не понял или ошибся в расчетах ?
Или нас откровенно дурят ?
2006.01.04 | троль ak1001
Re: Ох, не "пляшут" цифры -- :) --
напомню что Бойко гноврипл что транзит у них был 0,7 на на 100, расстояние 2500теперь, Миллер заявил что стоимость транзита 1,6 - по российской территории. а сколько это - пока не понятно
САЦ выходит в Россию под Саратовым, Александров Гай
и вообще - голову дурят, но в первую очередь российскому зрителю
ведь уже считал в прямом эфире укринские деньги, и даже предлагал кредит в 3 млрд
так что наш вопрос на самом деле другой
1) каковы объемы
2) вопрос "поэтапного" повышения цен до европейских стоит и если да - как он выписан в договоре
вот это наши вопросы
2006.01.04 | Albes
Re: Ох, не "пляшут" цифры -- :) --
Ах (с печалью), если верны мои подозрения, то Ваш вопрос о поэтапном повышении и (скорее всего) об объемах просто не встают "как класс". Лучше б, конечно, чтоб я ошибался в своих подозрениях и нас интересовали только Ваши вопросы.2006.01.04 | Odess
Re: Ох, не "пляшут" цифры
А никто не собирается запихивать никакого Российского газа (ИМХО). 230ть это для Россиян сказочка - только что общался с теми с кем рассказывал вчера - кипятком писают от радости что хохлам по 230 впендюрили - они дальше даже не читают а 95 считают выдумкойНу и Европе типа заставили Украину пойти на уступки.
Туркмения выпустит в этом году 70млрд кубов 40 наших и 30 Российских. Да и не будет себе самому Газпром платить по 1,6 баксов - "Технология продажи туркменского газа примерно такова. Россия направляет туркменский газ на свои нужды для близлежащих потребителей, а странам-покупателям туркменского газа качает свой в том же объеме." это слова знакомого из России.
Тогда все встает на свои места.
Остается вопрос по старым контрактам (транзитные проценты).
2006.01.04 | Albes
Re: Ох, не "пляшут" цифры
Тогда появляется еще больший вопрос. Сколько "отката" получил Ивченко за оплату услуг по по 1,6$/100км за несуществующий транзит (т.е. за неоказанные услуги)? Или это и есть реальная цена газа, на которой "сошлись" и никакого туркменского газа для Украины нет, а есть только российский по цене 95$, но при этом, 40$ (за, якобы, транзит по территории России) имеет не Газпром, а РосУкр? Тогда "круто" ребята выводят бабки в Европу !2006.01.04 | троль ak1001
что вы сильно беспокоитесь о том кто
и сколько из России денег в Европу уводитмы покупаем газ по 95 на границе _Украины_
это все
2006.01.04 | Предсказамус
Вот только наш контрагент - просто фирма.
За цену в $230 отвечает государство, а за $95 - частная лавочка. Которая завтра склеит ласты, а договор на государственном уровне останется, с ценой $230 за газ и $1.6 за транзит.2006.01.04 | троль ak1001
как же, помешал го статус
газпрому склеить ласты текущему договору и заломит в одностороннем порядке 230?и вообще закрыть вентиль??
2006.01.04 | Предсказамус
Мелочь, но неприятно
Газпром - государственная компания, поэтому Россию за этот финт с односторонним пересмотром договора пинали все, кому ни лень. А если пошабашит РосУкрэнерго, то спросить можно будет разве что с Плучека и Воронина... А ним не привыкать.2006.01.04 | ilia25
Сомневаюсь, контракт-то был подписан с Газпромом
И цена по которой РосУкрЕнерго должен поставлять газ Украине скорее всего прописана в этом же контракте с Газпромом. Тогда Газпром за эту цену и будет отвечать.2006.01.04 | Предсказамус
В контракте с Газпромом, если верить Миллеру, цена 230 (-)
2006.01.04 | Albes
Все ?
И я не "беспокоюсь". А пытаюсь разобраться. почувствуйте разницу.2006.01.04 | 123
Те,що Газпром не розрізнятиме свій і азійський газ - це ясно
Весь цей газ є однаково російським - яка йому різниця, чи то газпром його купив в Туркменії і закачав у свою трубу/сховище, чи то видобув у Сибіру і закачав туди ж.2006.01.04 | zatu
Re: Ох, не "пляшут" цифры
Интересный вопрос кто будет платить Туркменам мы или РосУкрЭнергоЕсли РосУкрЭнерго, то это выглядит как нам будут продавать прото Туркменский газ (наш+Газпромовский), при этом снимается вопрос того что Туркмены продали больше чем в состоянии поставить.
Вот если мы тоже, тогода не так уж и плохо для Газпрома
там и 1 к двум хватит.
2006.01.04 | BIO
Наркомания в последней стадии.
Не сказать, что шелест мыслящего бамбука сильноотвлекает от праздничной медитации, но зачем же
так греметь костяшками при каждом дуновении ?
Радоваться чему ?
1. фактической денонсации предыдущих выгоднейших договоров
2. дьявольски затейливому коктейлю Могилевича
Назовите хоть одну позицию не сданную "с почетом" из тех
вполне разумных рассуждений, затопивших сверх всякой меры все
интернетклозеты ?
Где гарантии стабильности поставок, где реальное энергосбережение,
где, где, где...? Прошу ЖоПу на этот раз не обижаться за икоту.
Если считать приоритетными задачами:
для Путина - построение энергетической вертикали с перспективой
нанизания на этот триколорный кол всего, что шевелится
для Юща - в очередной раз наложить в ладошку Юльке и успеть
покататься на лыжах
то таки-да - победа, что называется "за ценой не постоим..."
И продолжать лабать каждый свою песенку - один про величие
империи, другой про величие Майдана и немного про неизбежные
издержки за цену глотка свободы в те две(2) морозные недели.
По-беда
2006.01.04 | Стась
Re: Наркомания в последней стадии.
BIO пише:> Радоваться чему ?
>
> 1. фактической денонсации предыдущих выгоднейших договоров
Действие выгоднейших договоров заканчивалось уже в текущем году. Вместе с туркменским газом, который газпром на 25 лет вперед выбрал, как и киргизский с казахским. Нам, похоже, остается только танкерами возить.
> 2. дьявольски затейливому коктейлю Могилевича
Пусть российская коррупция будет головной болью российских обывателей.
> Где гарантии стабильности поставок,
Примерно там же, где и были на 1 января этого года. Не придет газ - будем брать из той же трубы
> Где реальное энергосбережение,
Но ведь тема энергосбережения в Украине - никак не предмет переговоров с "Газпромом"
> Если считать приоритетными задачами:
> для Путина - построение энергетической вертикали с перспективой
> нанизания на этот триколорный кол всего, что шевелится
Хрен. Газпром уделался вместе с Кремлем. А вот РосУкрЭнерго таки да, похоже, в выигрыше. Вместо большого дела - чей-то маленький гешефтик.
> для Юща - в очередной раз наложить в ладошку Юльке и успеть
> покататься на лыжах
А Юлька с лыжами тут при чем? Ющ дал мандат - не повышать выше 95. Условие выполнено.
> По-беда
Это только в том случае, если теперь наступит привычный расслабон. Честно говоря, 95 на пять лет - это для Украины хуже, чем 95 сейчас с постепенным повышением до 230 через пять лет. Впрочем, возможно, именно второй вариант и заложен. В любом случае, если не будет реального энергосбережения и диверсификации источников газа - ситуация с большой вероятностью повторится ровно через год. Только от Европы вместо ощутимой моральной поддержки на этот раз дождемся чего-то типа "Чума на оба ваши дома".
2006.01.05 | BIO
Re: Наркомания в последней стадии.
Стась, Вы уже поумнели или еще с годик подождать ?Чтобы дошло...
2006.01.04 | Пані
Росія здалася і погодилася на 95 доларів
http://www.razom.org.ua/ua/news/8714/Росія здалася і погодилася на 95 доларів
Росія погодилася на пропозиції української сторони в питаннях плати за російський газ
"Ми підписали Угоду, - повідомив сайту RAZOM голова НАК "Нафтогаз України" Олесій Івченко вилітаючи до Києва з Москви, - згідно з якою "Нафтогаз" з 1 січня купує газ для забезпечення газового балансу України по ціні 95 доларів за тисячу кубометрів на кордоні Україна-Росія. При цьому транзитна ставка за транзит російського газу в Європу піднімається з 1,09, як це було раніше до 1,6 доларів за тисячу кубометрів на сто кілометрів. За транзит "Газпром" платитиме, як і ми за спожитий газ, - підкреслив Івченкою.
У "Газпрому" ми не будемо купувати газ, - зазначив голова "Нафтогазу". – Натомість ми його будемо купувати в "РосУкренерго" та в інших компаній, в яких нам буде це вигідно".
"Сьогодні угода підписана на п’ять років, - заявив Івченко, - і в ній є пункт, згідно з яким ціна транзиту і ціна газу може змінюватися виключно за взаємною згодою сторін"
"Росія випробовувала нас на міцність, перевіряла, на які умови нас можна штовхнути", -переконаний Івченко, - Але справедливість перемогла і ми заключили усі угоди на вигідних для України умовах"
"Росія погодилася на нашій умови, тому що правда була на нашій стороні, - вважає голова "Нафтогазу". Ми працювали виключно в правовому полі, ми не порушували ніяких договірних забов`язань, ми лишаємося надійним транзитером російського газу до Європи, тому нам і вдалося знайти компромісне рішення, яке влаштували обидві сторони".
"Від сьогодні Європа може спати спокійно, - заявив Івченко, - 2 січня ми отримали офіційну телеграму з диспетчерського управління "Газпрому" про те, що "Газпром" компенсує увесь той газ, якій він не до поставив протягом цих днів до Європи"
2006.01.04 | троль ak1001
о! нововсти - у цены есть формула!
Куприянов сказал что РосУкрЕнерго будет поставлять газ по цене, определяемой формулой, аналогичной европейской!т.е. как Ющ и говорил
еще он сказал что цена может пересчитываться чаще чем раз в год
это минус, конечно
но формула - это прогрессс!
2006.01.04 | 123
Ги.А Івченко сказав-що ціна буде 95 на 5 років
І може змінюватися лише за згодою обох сторін. Тобто є фіксованою, без всяких формул.Маємо чергову суперечливість.
Ясно, що нічого не ясно.
Нехай показують угоду - http://www2.maidan.org.ua/n/free/1136368431
2006.01.04 | троль ak1001
значит обманул, хотя
если составные "формулы" менятся не будут - то и цена тоже2006.01.04 | 3dom
В инете мелькнула и такая формула
"Формула для расчета средней цены от Росукрэнерго для Украины16млрд.куб.*230дол/1000м.куб. (Газпром) + 40млрд * 50долл.(туркменский газ)+ 40млрд * 1,6дол./100км*2000км/100км (прибл.длина трубы Турк-Укр)=3,68млрд+2млрд+1,28млрд =6,96млрд долл стоимость 56млрд.м.куб.газа.
Т.е. средняя цена газа ок.93долл/1000м.куб. Разница 93-95долл. вероятно за счет объемов или длины трубы" (с)
2006.01.04 | Volodymir
Re: Перемога??? 95???
Ніяка не перемога. Замість поступового прозорого переходу отримали незрозуміло що із закріпленням прокладки на міждержавному рівні уже і у відносинах між Україною із Росією.Переговори тривають, як кажуть повідомлення. Як 2009 перетворився на 2006, так і п'ятирічний якби контракт може перетворитися на квартальний.
А якщо торкнутися звітності Газпрому за GAAP, то взагалі все цікаве маємо.
У подальшому усе залежить буде від тих, хто буде разрулювати різниці між балансами і потоками. А я не вірю, що система у декілька мільярдів не переможе окремих патріотів.
Юридична ситуація для України погіршилася наявністю ще одного незрозумілого документу.
Бачу тільки дві вигоди:
- задумалися про енергозбереження і отримали можливість морально виправдати свої дії за встановленими лімітами (аналог - прийшла пора боротися із інфляцією і дефіцитом розумними методами - тож буде можливість вирівняти умови дерибану);
- якщо є мозги, можна провести закріплення того, що наговорили посадові особи старшого брата. Особливо мені сподобась робота голубувато-вибритого прес-секретаря, який явно не топтав тундру (а наші газовики це робили) і штучне обурювання загальними висловами Будейки із вимогами від голови держави вибачатися після того, як дві секунди тому Україну поливали брудом не співставним навіть у степені, або на тіж самі доводи про ринкове ціноутворення міністр оборони у статусі зампреда (!!!) робить заяви про можливий перегляд принципу непорушності границь.
Думаю було б дуже правільно коврово пройтися по усім випадкам у найближчі місяці три - нехай брати розуміють, що нічого не проходить безоплатно. Як я це розумію щодо своїх заяв.
2006.01.04 | 123
Re: Перемога??? 95???
Volodymir пише:> Ніяка не перемога. Замість поступового прозорого переходу отримали незрозуміло що із закріпленням прокладки на міждержавному рівні уже і у відносинах між Україною із Росією.
> Переговори тривають, як кажуть повідомлення. Як 2009 перетворився на 2006, так і п'ятирічний якби контракт може перетворитися на квартальний.
Є відміннсть. Той, що був до 2009 року, передбачав все ж підписання щорічних угод. А цей, якщо він п*ятирічний, не мав би такого передбачати. Як насправді - знову ж таки, нехай показують тексти угод.
2006.01.04 | Volodymir
Re: Перемога??? 95???
123 пише:> Є відміннсть. Той, що був до 2009 року, передбачав все ж підписання
> щорічних угод. А цей, якщо він п*ятирічний, не мав би такого
> передбачати. Як насправді - знову ж таки, нехай показують тексти
> угод.
Той передбачав _погодження_ на міждержавному рівні. Зараз маємо продажи Газпрому по 230 і афілійовану компанію із технічними офшорами людей біля газпрому. Тож наступного разу страни-гаранти будуть гарантувати нас від Сёми (укупі із РФ, яка має тепер всі підтави заявити, що то хахли із азіятами Міллера розвели тому що із труби тирили)? Чи відомо від кого там trastee (бо той Райфайзен навіть не банк, а не те що банк про який ви думаєте).
Зверніть увагу - Кучма із Бойко Росукренерго привели, але основні важелі (Газпром що регулює транспорт і баланси) вирішувалися на міждержавному рівні.
Але вже маємо те що маемо. І будемо мати - не знаю ні одного фахівця належного рівня, який би не був при ділі. А воду баламутити собі в убитки.
Тож вашу ініциативу підтримую про вимоги (хоча і нічого не буде - буде мичання про комерційну таємницю), БлЯ скажуть що поляну переплутали, а я все одно потратив би основні зусилля на те, що більш зрозуміло народу - краще підтримувати своїх.
2006.01.04 | Englishman
контракт між Нафтогазом і Газпромом цього не передбачав (-)
2006.01.04 | S@nya
Перемога? А ми часом не перепродали самі собі туркменський газ?
Щось все якось мутно.різниця в ціні російського газу, одержуваного "Rosukrenergo" від "Газпрому", і ціні газу, реалізованого цією компанією українській стороні, буде компенсована за рахунок включення в баланс "Rosukrenergo" газу туркменського, узбецького і казахстанського походження.
Чи це часом не означає, що ті 40 млрд кубометрів туркменського газу, який ми купили по 50 баксів, нам тепер продаватиме Росукренерго на кордоні з Україною по 95? Тоді виходить, що ми їм продали по 50 на кордоні з Росією, а вони нам перепродали по 95 на кордоні з Україною.
40 млрд кубометрів по 50 баксів + 17 млрд. по 230 баксів це лише трошечки більше ніж (40+17) по 95, а якщо додати ще й казахстанський та узбекський газ (куплений в них Росукренерго?) то буде повна тотожність.
Тобто, Газпром, як і хотів, продав нам свій газ по 230. То де ж перемога?
Тож, схоже ми самі собі перепродали туркменський газ із втратою на користь Росукренерго. Хоча, Росукренерго від цього не виграє - вони втрачають аналогічну суму через купівлю у Газпрому по 230, і продажу нам по 95 17-ти млрд.
Не виграє і Україна, ми, фактично, купили в Туркменів по 50, а в Газпрома по 230.
Виграє лише Газпром, який таки продав нам газ по 230 баксів
2006.01.04 | AK
Re: Перемога? А ми часом не перепродали самі собі туркменський г
S@nya пише:> Щось все якось мутно.
>
> різниця в ціні російського газу, одержуваного "Rosukrenergo" від "Газпрому", і ціні газу, реалізованого цією компанією українській стороні, буде компенсована за рахунок включення в баланс "Rosukrenergo" газу туркменського, узбецького і казахстанського походження.
>
>
> Чи це часом не означає, що ті 40 млрд кубометрів туркменського газу, який ми купили по 50 баксів, нам тепер продаватиме Росукренерго на кордоні з Україною по 95? Тоді виходить, що ми їм продали по 50 на кордоні з Росією, а вони нам перепродали по 95 на кордоні з Україною.
>
> 40 млрд кубометрів по 50 баксів + 17 млрд. по 230 баксів це лише трошечки більше ніж (40+17) по 95, а якщо додати ще й казахстанський та узбекський газ (куплений в них Росукренерго?) то буде повна тотожність.
>
> Тобто, Газпром, як і хотів, продав нам свій газ по 230. То де ж перемога?
>
> Тож, схоже ми самі собі перепродали туркменський газ із втратою на користь Росукренерго. Хоча, Росукренерго від цього не виграє - вони втрачають аналогічну суму через купівлю у Газпрому по 230, і продажу нам по 95 17-ти млрд.
> Не виграє і Україна, ми, фактично, купили в Туркменів по 50, а в Газпрома по 230.
> Виграє лише Газпром, який таки продав нам газ по 230 баксів
По-перше, туркменський газ по 50 баксів був на туркменському кордоні, а не на українському.
По-друге, 40 по 50 плюс 17 по 230 визодить 57 по 103 з копійками.
По-третє, не забувайте, що подорожчав транзит російського газу в Європу.
Тому навіть якщо туркменський газ був перепроданий самим собі, то втрати не такі вже й великі. А от чи був він перепроданий - це ще питання... Поживемо - побачимо.
Мені поки-що ясно лише те, що абсолютно нічого неясно. Якось мутно усе виглядає...
2006.01.04 | 123
Ги.Єхануров все по-іншому розповів
Виявляється газ в Україну даватиме не Росукренерго, а нова компанія, що буде утворена 50-на-50 Нафтогазом і Росукренерго.Укладена угода, виглядає, має дуже складну побудову... Важко зрозуміти -- хто за нею відповідатиме і за що.
2006.01.04 | S@nya
Re: Ги.Єхануров все по-іншому розповів
123 пише:> Виявляється газ в Україну даватиме не Росукренерго, а нова компанія, що буде утворена 50-на-50 Нафтогазом і Росукренерго.
>
> Укладена угода, виглядає, має дуже складну побудову... Важко зрозуміти -- хто за нею відповідатиме і за що.
Яка різниця, хто технічно буде робити для нас "середню ціну" з газпромівських 230 та туркменських 50-ти?
2006.01.04 | троль ak1001
5-ій канал - мудаки
нафига их смотреть если они не могут показать пресуху в прямом эфире?вот г:::ки
2006.01.04 | fahid
Чудовищное поражение России (л)
http://www.polit.ru/news/2006/01/04/red.popup.htmlЭто тот сайт где Миллер (другой) вчера п***дел про безвыходное положение Ющенко
2006.01.04 | 123
Щиро і реалістично описано(-)
2006.01.04 | Раціо
Так, корупція беззаперечно перемогла
Виглядає, я тоді потрапив у яблучко ( http://www2.maidan.org.ua/n/free/1135646530 ). Вся війна була заради збереження мафіозної схеми під назвою "РосУкрЕнерго". Бандити сидітимуть у шезлонґах на Côte d'Azur.2006.01.04 | Shooter
Угу. Проте позбавилися бартеру.
Раціо пише:> Виглядає, я тоді потрапив у яблучко ( http://www2.maidan.org.ua/n/free/1135646530 ). Вся війна була заради збереження мафіозної схеми під назвою "РосУкрЕнерго". Бандити сидітимуть у шезлонґах на Côte d'Azur.
Що теж незле. Як перший крок. І як альтернатива "корупції нуль, проте газ в середньому по 170 УСД".
2006.01.04 | Shooter
+ ще
Якщо поставляти газ в Україну буде не РосУкрЕнерго, а СП РосУкрЕнерго з Укрнафтогазом, то, де-факто, корупція буде "50%".2006.01.04 | Пані
Ясно, що ничево неясно
Залучення компанії "РосУкрЕнерго" як посередника для постачання російського газу в Україну було ініціативою російської сторони.Про це повідомив прем’єр-міністр України Юрій Єхануров на брифінгу в середу.
"Постачання газу в 2006 році на територію України буде здійснюватися спільним підприємством, яке буде створено з української сторони – Нафтогазом, а з Російської – Газпром визначився, це буде РосУкрЕнерго", - сказав він.
На питання щодо сумнівної репутації "РосУкрЕнерго" Єхануров відповів: "Це представник російської сторони. Хто є засновником, я не можу сказати, я можу сказати лише те, що ви можете сказати. Я думаю, що журналісти розберуться".
"З української сторони це буде структура (Нафтогаз), яка буде контролюватися державою", - додав він.
Як відомо, на адресу "РосУкрЕнерго" неодноразово лунали звинувачення в корупції.
Українська правда
http://www2.pravda.com.ua/news/2006/1/4/37294.htm
2006.01.04 | троль ak1001
это хорошо
т.е. можно сказать что Украина увеличила своюб долю в РосУкрЕнергои при этом не в виде частных лиц, а в виде госорганизации
это очень хорошо
не знаю сколько было в РосУкрЕнрего у Украины
2006.01.04 | Volodymir
Re: Ясно, що ничево неясно
Ще добавляє ясності, якщо не плутати поставки в межах балансу на умовах DAF-Україна (Росукренерго) і поставки на территорію України (наприклад, адресні як це було раніше Припортовому, який чомусь саджає Одеські ліміти) прямо СП-монополістом. Тож раніше Україна прозоро відстьогувала посереднику. Прозоро бо можна було перемножити об'єми на маржинальний дохід (ціна туркменського - европейський контракт від імені України) і отримати маржинальний прибуток. Тепер НАК нікому нічого не повинен, бо крім боргів комунальної сфери нічого не має. Перейшли від опту до муравьїної схеми - гроші виходять багатьма потоками, що добре ще й тому, що поділитися трохи можна. Замість ЕАСУ и Брикфорду маємо СП із Росукренерго. Тимошенко може скільки завгодно щось розказувати - але тільки про порушення авторських прав. І керівництву країни не соромно вичавлювати із донецьких платню за газ - по перше, загальний звичний дерибан - тут важливо що розмова на одній мові відбувається, по друге - СП за домовленністю із Газпромом. Ну дійсно ж Газпром підставив - не міг відмовити.А ну їх %№№%" *?*(( усіх. Краще випийте гарного коньяку.
2006.01.04 | S@nya
Та все ясно
Пані пише:> Залучення компанії "РосУкрЕнерго" як посередника для постачання російського газу в Україну було ініціативою російської сторони.
>
> Про це повідомив прем’єр-міністр України Юрій Єхануров на брифінгу в середу.
>
> "Постачання газу в 2006 році на територію України буде здійснюватися спільним підприємством, яке буде створено з української сторони – Нафтогазом, а з Російської – Газпром визначився, це буде РосУкрЕнерго", - сказав він.
Отже, підсумок: Посередник для України купує в Газпрому по 230, в Туркменів по 50, а нам все продає по 95. Фактично, ми погодилися на 230 газпрому. Плюс до того, ціна 95 фактично зафіксована на 5 років і може змінюватися лише за згодою сторін.
Тобто: у разі підвищення ціни туркменського або російського газу, АБО СП, в якому 50% належить Нафтогазу несе збитки, АБО Нафтогаз погоджується на підвищення ціни з 95 до ... - обидва варіанти де-факто означають подальше зростання ціни для України.
А які схеми там ще в самому СП крутитимуть - то взагалі фіг проконтролюєш.
2006.01.04 | 123
Re: Та все ясно
S@nya пише:> Пані пише:
> > Залучення компанії "РосУкрЕнерго" як посередника для постачання російського газу в Україну було ініціативою російської сторони.
> >
> > Про це повідомив прем’єр-міністр України Юрій Єхануров на брифінгу в середу.
> >
> > "Постачання газу в 2006 році на територію України буде здійснюватися спільним підприємством, яке буде створено з української сторони – Нафтогазом, а з Російської – Газпром визначився, це буде РосУкрЕнерго", - сказав він.
>
> Отже, підсумок: Посередник для України купує в Газпрому по 230, в Туркменів по 50, а нам все продає по 95. Фактично, ми погодилися на 230 газпрому. Плюс до того, ціна 95 фактично зафіксована на 5 років і може змінюватися лише за згодою сторін.
Фактично для України ціни 230 нема. Це якась віртуальна реальність. Але остаточно буде ясно лише з тексту угоди.
> Тобто: у разі підвищення ціни туркменського або російського газу, АБО СП, в якому 50% належить Нафтогазу несе збитки, АБО Нафтогаз погоджується на підвищення ціни з 95 до ... - обидва варіанти де-факто означають подальше зростання ціни для України.
Цього (підвищення) не має бути, якщо угода укладена грамотно. Угоду підписав Газпром - тобто ті, хто і постачатиме ВЕСЬ газ у СП. Тобто це його зобов*язання -- забезпечити ціну 95.
А сенс СП не у тому, щоб прибуток мати, а у тому, щоб обидві сторони мали можливість контролювати, як все відбувається.
2006.01.04 | Shooter
Re: Та все ясно
123 пише:>
> > Отже, підсумок: Посередник для України купує в Газпрому по 230, в Туркменів по 50, а нам все продає по 95. Фактично, ми погодилися на 230 газпрому. Плюс до того, ціна 95 фактично зафіксована на 5 років і може змінюватися лише за згодою сторін.
>
> Фактично для України ціни 230 нема.
Нема. Прості підрахунки див. тут:
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136373631&first=&last=
2006.01.04 | virta
а в мене таке питання
виходить так: росукренерго постачає нам фактично лише середньоазійський газ, а платимо ми за ньо як за рос і середньоаз, так? тоді питання: а наші домовленості з туркменістаном і іже з ним - ми не могли ніяк це без росукренерго реалізувати? ті поставки теж через них ідуть? якшо так - то, мабуть, кращого виходу в нас і не було. економічно ніби вигляда непогано. а імідж... ну, кожна зі сторін залишилася при своєму. але ми, таки здається, в кращій ситуації. аж не віриться і аж страшно.але підтримую - тект угоди!!!
2006.01.04 | 123
Як я бачу цю красиву схему
Є Газпром, який підписав угоду. У нього є "дорогий" газ і "дешевий" газ (він їх так називає для власної втіхи - насправді це один і той самий газ, з одного сховища чи однієї труби -- вони туди потрапили з Сибиру і Туркменії, де Газпром все викупив, і перемішались).Є Нафтогаз, який підписав угоду. У нього є гроші, які він даватиме. Грошей в нього - 95 дол. помножити на кількість газу (у тисячах кубів).
Є Росукренерго, яка підписала угоду. Це просто прокладка під Газпромом, яка дозволяє йому відмивати державні російські гроші. Нам вона зручна -- бо за те, що ми допомагаємо російським чиновникам відмивати державні російські гроші, ми отримуємо товар (газ) дешевше.
Що сторонами угоди є саме ці три організації - сказав Єхануров на прес-конференції.
Є фірма під назвою СП. Вона утворена відповідно до даної угоди трьома згаданими вище сторонами для операцій з поставок газу. Утворена для того, щоб всі три сторони (фактично - дві, бо третя є просто прокладкою) мали можливість контролювати діяльність цього СП з поставок газу.
Як все працює.
СП отримує від Нафтогазу згадані гроші, які в нього (Нафтогазу) є. У цьому є зобов*язання Нафтогазу за угодою - мати такі гроші і віддавати їх у СП (бо більша нема в чому їм бути).
СП віддає ці гроші Газпрому (через Росукренерго, що дозволяє заробити "тим, кому треба") - у цьому його зобов*язання за угодою (бо більша нема в чому їм бути).
Газпром бере ці гроші, і виділяє на них потрібну нам кількість газу (тобто одержану суму, поділену на ставку 95 дол). Цей газ він дає у формі двох частин - "дорогої" і "дешевої" (які виглядають як брати-близнюки). У цьому є зобов*язання Газпрому за підписаною угодою (бо більше нема в чому їм бути).
Виглядає просто. Як може бути по-іншому -- важко уявити. Для нас це -- повна перемога.
2006.01.04 | Englishman
Важко уявити, як посередники за цією схемою будуть заробляти (-)
2006.01.04 | Shooter
Чому важко
Та й вони сказали як: зменшуючи частку російського та збільшуючи частку "оріджіналли" середньоазіатського газу, вже викупленого наперед за низькими цінами Газпромом.І Газпром нєхіло заробить, і чєлавєчки з РосУкрЕнерго (без сумніву прив'язаної до Газпрому). Натомість, Україна отримає дешевий газ.
2006.01.04 | Englishman
Re: Чому важко
Shooter пише:> Та й вони сказали як: зменшуючи частку російського та збільшуючи частку "оріджіналли" середньоазіатського газу, вже викупленого наперед за низькими цінами Газпромом.
Газпром викупив за 60, здається, і то на рік. З витратами на транзит- ті ж 90-95. І як, в купі з 230 від Газпрому, на цьому можна нєхіло заробить?
> І Газпром нєхіло заробить, і чєлавєчки з РосУкрЕнерго (без сумніву прив'язаної до Газпрому). Натомість, Україна отримає дешевий газ.
Не видавайте бажане (поки що) за дійсне. До речі, ви бачили договір Газпрому з Туркменбаші? Як часто їх ціна може переглядатись?
2006.01.04 | Dworkin
Як я бачу угоду!
Читати тут:http://www2.maidan.org.ua/n/free/1136374191
2006.01.04 | Volodymir
Re: Підтримую висновки, але не сомнения и рамишления
Текст у частині висновків дійсно є корисним і самоцінним.Все інше краще не розглядати як меньш цікаве для внутрішнього споживання.
Наприклад. Розрахунки не включають складові транспорту, послуги зберігання (отже гарантій поставок, що після фінтів із графіками найбільш технічно цікаво ЕС) і найбільш важливо - прямого доступу людей царевих через Росукренерго на ринок оптових поставок газу за _нерегульованим тарифом_ в Україні. Або іншими словами, деяка лібералізація ринку для аристократів.
Слава Україні.
2006.01.04 | Пані
Ще веселіше....
Схема врегулювання газового конфлікту Росії й України не в усьому зрозуміла портфельним інвесторам - власникам великих пакетів акцій "Газпрому".Директор з корпоративних досліджень компанії Hermitage Capital Management Вадим Клейнер заявив Агентству газової інформації (АГІ): "Я не розумію, чому RosUkrEnergo повинне брати участь у цій ситуації і чому це не робить сам "Газпром".
"Все те ж саме могла робити 100-процентна дочірня компанія Газпрому. Не зрозуміло, чому 50% її заробітку повинно іти кудись на сторону", - відзначив він.
Однак у цілому Клейнер позитивно відгукнувся про угоду "Газпрому" з "Нафтогазом України", відзначивши: "Ми ставимося до цього позитивно виходячи з того, що ціна реалізації газу виростає для "Газпрому"".
Директор Vostok Nafta Investment Ltd. Сергій Глазер у бесіді з АГІ відзначив, що, незважаючи на роз'яснення представників "Газпрому", залишаються питання з механізмом ціноутворення на газ, реалізований RosUkrEnergo "Нафтогазу України".
Він нагадав про те, що в 2005 році "Газпром" продавав Україні свій газ по $50 за 1 тис. куб. м, а середньоазіатський газ обходився Україні на кордоні з Росією по $90-95 за 1 тис. куб. м.
"Тепер ми підвищуємо ціну газпромівського газу до $230, а середня ціна виходить $95 за 1 тис. куб. м. Не зрозуміло, з якого джерела буде покриватися різниця в ціні, якщо така буде існувати", - помітив він.
У той же час Глазер визнав: "Практика російсько-українських відносин у газовій сфері за останні 10 років показує, що з посередником, яким би вони не був і як би ми не критикували його наявність, виходить краще. Навпаки, коли Газпром виходив на прямі постачання Україні - це приводило до конфліктних ситуацій".
Представник Vostok Nafta також припустив, що угода, укладена сторонами, говорить також про намір "продовжувати розмову по тим критично важливим точкам, які були раніше - зокрема, газотранспортного консорціуму".
Інтерфакс-Україна
http://www2.pravda.com.ua/news/2006/1/4/37298.htm
Знаєте, якщо бідкаються акціонери Газпрому, то тут явно щось не на їхню користь.
2006.01.04 | Englishman
Бо вони бояться, що їх гроші з прибутків будуть сифонити
Якьи дійсно 230 було лише на папері, Україна могла б в цілому виграти. Але. Схоже на те, що субсидовану ціну було відмінено, а отже в корумпованих газпромівців та урядовців не буде офіційного прикриття продавати російський газ посереднику задешево і потім заробляти на експорті за євроцінами. Тому я думаю, що є якийсь підвох з азійським газом (не на користь України).2006.01.04 | пан Roller
Газ для Ющенко будет продавать Бакай.
А почему цена сформирована не по европ, а по "азиатской" формуле?Если я правильно понял, теперь Украина будет покупать газ, то есть платить за него деньгами, из не предусмотренных бюджетом 2006 денег.
Ранее сообщалось, что критической ценой для функциониования отраслей промышлености Украины является цена порядка 80 долларов.
Чем знаменуется победа Ющенко?
Какой темперратурой в хатах, каким падением производства и какой инфляцией?
Во Львове уже 18 градусов.
Что бы понять, достаточно разделить новую цену на старую.
95 деньгами, разделить на пятьдесят по бартеру. Это хуже, чем в два раза.
При этом еще следует учесть производимый в стране продукт, его конкурентноспроможность.
Понятно, что товары предприятий (стран) работающих на более дешевом топливе,или современой технологии окажутся конкурентноспособнее товаров производимых на Украине.
Это вторая вал, который вызовет третий, закрытие предприятий банкротов, безработицу.И четвертый, потерю управления и рост социальной напряженности.
Даже не удивлюсь, если газ Украине "в совместном предприятии" будет продавать Бакай. Это что бы уж сосвем было понятно в чьих руках и почем сегодня незалежность Украины.
Brgds
2006.01.04 | Albes
А хотите еще веселее ?
Тогда загляните на сайт Газпрома на страничку с перечнем основных компаний с долевым участие Газпрома (http://www.gazprom.ru/articles/child_company.shtml).Попробуйте найти в перечне этих компаний "любимого" посредника, который вдруг стал для Нафтогаза не финансовым посредником, а поставщиком и который, как нас уверяют со страниц СМИ, на 50% принадлежит Газпрому.
Еще обратите свое чуткое внимание на п. 45 в третьей колонке.
А теперь повеселитесь. Если сможете.
2006.01.04 | Albes
И еще веселее ?
Маленькая история и ее участники. О которой и о которых постарались "забыть".http://www.expert.ua/articles/9/0/185/
Веселитесь, кто может.
2006.01.04 | 123
Ваша неграмотність вражає
Albes пише:> Тогда загляните на сайт Газпрома на страничку с перечнем основных компаний с долевым участие Газпрома (http://www.gazprom.ru/articles/child_company.shtml).
>
> Попробуйте найти в перечне этих компаний "любимого" посредника, который вдруг стал для Нафтогаза не финансовым посредником, а поставщиком и который, как нас уверяют со страниц СМИ, на 50% принадлежит Газпрому.
Не належить він на 50% прямо Газпрому - тому і нема його в переліку. А належить афільованому з Газпромом Газпромбанку (у переліку присутньому).
2006.01.04 | Albes
Re: Ваша неграмотність вражає
Ладно, грамотный любитель выискиваний и поправлений. Сочтемся. Тогда без обид. ОК ?