МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Підправлене розуміння інфи про газову угоду +

01/05/2006 | Shooter
Принаймі, моє ;)
+ ще цікава інфа, на яку чомусь ніхто не звернув увагу.

***************************************

Щодо газового балансу України:

є три джерела газу:
1) власний видобуток, що складає порядку 20 млрд. кубометрів,
2) туркменський газ, що складає близько 23-25 млрд. кубометрів і який буде коштувати 85 на укр-рос бугрі в першій половині-2006 та 95 в другій половині-2006
3) газ "Росукренерго", що буде складати близько 32 млрд. кубометрів (і який заручено коштуватиме 95 на згаданому бугрі в першій половині-2006 року (якщо угода...ну Ви зрозуміли :) ) )

**************************************

НАК "Нафтогаз України" розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва на березі Чорного моря LNG-терміналу потужністю 20 млрд. куб. м.

"Сьогодні ми вже закінчили техніко-економічне обґрунтування будівництва терміналу зрідженого природного газу на Чорному морі... це те альтернативне джерело, над якими "Нафтогаз України" дуже інтенсивно працює", - сказав голова правління "Нафтогазу" Олексій Івченко в ефірі 5 каналу в середу ввечері.

Він повідомив, що період спорудження LNG-терміналу складе 3 роки (дві черги потужністю по 10 млрд. куб. м).

Глава правління "Нафтогазу" підкреслив, що в результаті спорудження такого об'єкту Україна одержить "абсолютно реальну альтернативу, диверсифіковане джерело постачання природного газу в країну".

***********************************

Україна продовжить наполягати на розширенні кола учасників ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" (ГТК)

Про це повідомив міністр палива й енергетики України, голова ради учасників ГТК Іван Плачков в ефірі Першого національного каналу в середу ввечері.

"Ми розглянемо питання про залучення до участі в консорціумі країн, що мають ресурси газу, і європейських країн - великих споживачів газу", - прокоментував він майбутню зустріч учасників консорціуму.

Плачков також повідомив, що українська сторона на наступних зборах учасників ГТК буде піднімати питання "спільної роботи по українських підземних сховищах газу".

Будівництво ділянки Богородчани - Ужгород почнеться 1 лютого 2006 року, уточнив міністр.

ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" створено на паритетних началах НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" у 2002 році. Статутний капітал ГТК складає 186,55 млн. грн.

Газопровід Богородчани - Ужгород, довжиною 240 км, є частиною магістрального газопроводу Новопсков (Росія) - Ужгород (Україна). Його проектна потужність - 19 млрд. куб. м газу на рік, вартість проекту - близько $560 млн.

Відповіді

  • 2006.01.05 | 123

    Re: Підправлене розуміння інфи про газову угоду +

    Shooter пише:
    > Принаймі, моє ;)
    > + ще цікава інфа, на яку чомусь ніхто не звернув увагу.
    >
    > ***************************************
    >
    > Щодо газового балансу України:
    >
    > є три джерела газу:
    > 1) власний видобуток, що складає порядку 20 млрд. кубометрів,
    > 2) туркменський газ, що складає близько 23-25 млрд. кубометрів і який буде коштувати 85 на укр-рос бугрі в першій половині-2006 та 95 в другій половині-2006
    > 3) газ "Росукренерго", що буде складати близько 32 млрд. кубометрів (і який заручено коштуватиме 95 на згаданому бугрі в першій половині-2006 року (якщо угода...ну Ви зрозуміли :) ) )


    Це баланс на 2006 рік. Добре якщо вже була угода з РУЕ про транспортування туркменського газу на друге півріччя. Тоді ми цей газ, мабуть, отримаємо - і не буде потреби закупати газ в РУЕ за божевільними цінами.

    Але у 2007 році туркменського газу вже не буде - Газпром його весь викупив. У нас не буде нічого - окрім монополіста РУЕ.

    > **************************************
    >
    > НАК "Нафтогаз України" розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва на березі Чорного моря LNG-терміналу потужністю 20 млрд. куб. м.
    >
    > "Сьогодні ми вже закінчили техніко-економічне обґрунтування будівництва терміналу зрідженого природного газу на Чорному морі... це те альтернативне джерело, над якими "Нафтогаз України" дуже інтенсивно працює", - сказав голова правління "Нафтогазу" Олексій Івченко в ефірі 5 каналу в середу ввечері.
    >
    > Він повідомив, що період спорудження LNG-терміналу складе 3 роки (дві черги потужністю по 10 млрд. куб. м).
    >
    > Глава правління "Нафтогазу" підкреслив, що в результаті спорудження такого об'єкту Україна одержить "абсолютно реальну альтернативу, диверсифіковане джерело постачання природного газу в країну".

    Чудово. Це означає, що ми у 2009-2010 році ми зможемо чверть нашого балансу купити не у РУЕ, а у когось ще. За скільки - не відомо. Думаю, це буде співзіставно з 230 доларів (інакше б Європа не купувала в Росії газ за 250). Ще чверть ми добудемо самі. А половину балансу купуватимемо у РУЕ за їхніми монопольними цінами. А до 2009-2010 ми купуватимемо у них 3/4 балансу.

    > ***********************************
    >
    > Україна продовжить наполягати на розширенні кола учасників ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" (ГТК)
    >
    > Про це повідомив міністр палива й енергетики України, голова ради учасників ГТК Іван Плачков в ефірі Першого національного каналу в середу ввечері.
    >
    > "Ми розглянемо питання про залучення до участі в консорціумі країн, що мають ресурси газу, і європейських країн - великих споживачів газу", - прокоментував він майбутню зустріч учасників консорціуму.
    >
    > Плачков також повідомив, що українська сторона на наступних зборах учасників ГТК буде піднімати питання "спільної роботи по українських підземних сховищах газу".
    >
    > Будівництво ділянки Богородчани - Ужгород почнеться 1 лютого 2006 року, уточнив міністр.
    >
    > ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" створено на паритетних началах НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" у 2002 році. Статутний капітал ГТК складає 186,55 млн. грн.
    >
    > Газопровід Богородчани - Ужгород, довжиною 240 км, є частиною магістрального газопроводу Новопсков (Росія) - Ужгород (Україна). Його проектна потужність - 19 млрд. куб. м газу на рік, вартість проекту - близько $560 млн.

    Ну а ці всі консорціуми до фєні - бо на 5 років все одно ціна на транзит фіксована, і Нафтогаз (чи його правонаступник, якщо такий буде - консорціум чи ще хто) буде її блюсти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.05 | Shooter

      Re: Підправлене розуміння інфи про газову угоду +

      123 пише:
      > Shooter пише:
      > > Принаймі, моє ;)
      > > + ще цікава інфа, на яку чомусь ніхто не звернув увагу.
      > >
      > > ***************************************
      > >
      > > Щодо газового балансу України:
      > >
      > > є три джерела газу:
      > > 1) власний видобуток, що складає порядку 20 млрд. кубометрів,
      > > 2) туркменський газ, що складає близько 23-25 млрд. кубометрів і який буде коштувати 85 на укр-рос бугрі в першій половині-2006 та 95 в другій половині-2006
      > > 3) газ "Росукренерго", що буде складати близько 32 млрд. кубометрів (і який заручено коштуватиме 95 на згаданому бугрі в першій половині-2006 року (якщо угода...ну Ви зрозуміли :) ) )
      >
      >
      > Це баланс на 2006 рік. Добре якщо вже була угода з РУЕ про транспортування туркменського газу на друге півріччя. Тоді ми цей газ, мабуть, отримаємо - і не буде потреби закупати газ в РУЕ за божевільними цінами.

      Гм...тут же ж дехто стверджує, що ціна на транспорт є зафіксована в угоді на 5 років, ні? ;)

      > Але у 2007 році туркменського газу вже не буде - Газпром його весь викупив. У нас не буде нічого - окрім монополіста РУЕ.

      У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.

      > > **************************************
      > >
      > > НАК "Нафтогаз України" розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва на березі Чорного моря LNG-терміналу потужністю 20 млрд. куб. м.
      > >
      > > "Сьогодні ми вже закінчили техніко-економічне обґрунтування будівництва терміналу зрідженого природного газу на Чорному морі... це те альтернативне джерело, над якими "Нафтогаз України" дуже інтенсивно працює", - сказав голова правління "Нафтогазу" Олексій Івченко в ефірі 5 каналу в середу ввечері.
      > >
      > > Він повідомив, що період спорудження LNG-терміналу складе 3 роки (дві черги потужністю по 10 млрд. куб. м).
      > >
      > > Глава правління "Нафтогазу" підкреслив, що в результаті спорудження такого об'єкту Україна одержить "абсолютно реальну альтернативу, диверсифіковане джерело постачання природного газу в країну".
      >
      > Чудово. Це означає, що ми у 2009-2010 році ми зможемо чверть нашого балансу купити не у РУЕ, а у когось ще. За скільки - не відомо. Думаю, це буде співзіставно з 230 доларів (інакше б Європа не купувала в Росії газ за 250). Ще чверть ми добудемо самі. А половину балансу купуватимемо у РУЕ за їхніми монопольними цінами. А до 2009-2010 ми купуватимемо у них 3/4 балансу.

      По-перше, Європа сама ще не має відповідних потужностей LPG-терміналів.
      По-друге, сталося вже те, що мало статися давно: Україна перейшла на ринкові ціни на газ. Думаю, це плюс.

      > > ***********************************
      > >
      > > Україна продовжить наполягати на розширенні кола учасників ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" (ГТК)
      > >
      > > Про це повідомив міністр палива й енергетики України, голова ради учасників ГТК Іван Плачков в ефірі Першого національного каналу в середу ввечері.
      > >
      > > "Ми розглянемо питання про залучення до участі в консорціумі країн, що мають ресурси газу, і європейських країн - великих споживачів газу", - прокоментував він майбутню зустріч учасників консорціуму.
      > >
      > > Плачков також повідомив, що українська сторона на наступних зборах учасників ГТК буде піднімати питання "спільної роботи по українських підземних сховищах газу".
      > >
      > > Будівництво ділянки Богородчани - Ужгород почнеться 1 лютого 2006 року, уточнив міністр.
      > >
      > > ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" створено на паритетних началах НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" у 2002 році. Статутний капітал ГТК складає 186,55 млн. грн.
      > >
      > > Газопровід Богородчани - Ужгород, довжиною 240 км, є частиною магістрального газопроводу Новопсков (Росія) - Ужгород (Україна). Його проектна потужність - 19 млрд. куб. м газу на рік, вартість проекту - близько $560 млн.
      >
      > Ну а ці всі консорціуми до фєні - бо на 5 років все одно ціна на транзит фіксована, і Нафтогаз (чи його правонаступник, якщо такий буде - консорціум чи ще хто) буде її блюсти.

      Ще раз: якщо угода - оригінал, то ціна на імпортний газ для України та транзиту - ПРЯМО ПОВ'ЯЗАНІ. Бо якщо сторони не дідуть, скажімо, взаємної згоди по ціні на газ для України - потрібно буде писати нову угоду.

      Щодо самої угоди. Ризикну висловити припущення, що це є "передугода". І що всі "принципові та калкулятивні" нюанси будуть описані "в додатках чи ширшій" угоді.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.05 | Englishman

        Re: Підправлене розуміння інфи про газову угоду +


        > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.


        Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.05 | Shooter

          Re: Підправлене розуміння інфи про газову угоду +

          Englishman пише:
          >
          > > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.
          >
          >
          > Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.


          Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?

          РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.05 | 123

            Ви дивний

            Shooter пише:
            > Englishman пише:
            > >
            > > > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.
            > >
            > >
            > > Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.
            >
            >
            > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
            >
            > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.

            Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.05 | Shooter

              хех :)

              123 пише:
              > Shooter пише:
              > > Englishman пише:
              > > >
              > > > > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.
              > > >
              > > >
              > > > Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.
              > >
              > >
              > > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
              > >
              > > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
              >
              > Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.

              пардон, але швидше Ви

              якщо угода не передбачає, що ми повинні викупити весь газ в РУЕ - то в чім печаль? :)

              сума сумарум:

              середньозважена ціна газу в сусідніх країн - 150-160 УСД. Ми платимо (хай буде в 1996 тільки) по 95. Що Вам не подобається? саме?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.01.05 | 123

                Re: хех :)

                Shooter пише:
                > 123 пише:
                > > Shooter пише:
                > > > Englishman пише:
                > > > >
                > > > > > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.
                > > > >
                > > > >
                > > > > Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.
                > > >
                > > >
                > > > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
                > > >
                > > > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
                > >
                > > Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.
                >
                > пардон, але швидше Ви
                >
                > якщо угода не передбачає, що ми повинні викупити весь газ в РУЕ - то в чім печаль? :)

                У тім, що коли ми купимо 0 - угода діятиме так само. Тобто наші зобов*язання по ціні транзиту діють незалежно від того, чи ми купимо газ в РУЕ, чи ні.

                > сума сумарум:
                >
                > середньозважена ціна газу в сусідніх країн - 150-160 УСД. Ми платимо (хай буде в 1996 тільки) по 95. Що Вам не подобається? саме?

                Я ж казав кілька разів. Три речі:

                1. Віддали козир при торгівлі за ціну на газ, що зветься "ціна на транзит" - бо зафіксували його на 5 років наперед. Тоді як вже у 2007 році ціна на газ диктуватиметься РУЕ.

                2. Віддали козир, що зветься Додаток №4. Не підписуючи нову угоди, ми могли шантажувати росіян цим додатком - бо він продовжував діяти. Діяла ще 4 роки його формула "50 за газ - 1,09 за транзит". Встановивши на 5 років вперед фіксовану ціну на транзит, ця формула і Додаток №4 зруйновано.

                3. Не подобається брехня Івченка (Ви ще не чули, що він казав на П*ятому) і відверті маніпуляції з боку Єханурова і Плачкова.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.01.05 | Shooter

                  Re: хех :)


                  > > > > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
                  > > > >
                  > > > > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
                  > > >
                  > > > Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.
                  > >
                  > > пардон, але швидше Ви
                  > >
                  > > якщо угода не передбачає, що ми повинні викупити весь газ в РУЕ - то в чім печаль? :)
                  >
                  > У тім, що коли ми купимо 0 - угода діятиме так само. Тобто наші зобов*язання по ціні транзиту діють незалежно від того, чи ми купимо газ в РУЕ, чи ні.

                  Ні. Згідно угоди РУЕ зобов'язане постачати обумовлені об'єми газу в Україну. Немає угоди про ціну - берем по старій ціні. Або забираєм задурно в Газпрому ;)

                  Реально є неможливим заставити Україну погодитися на ціну РУЕ без негативних наслідків для Газпрому та РУЕ.

                  > > сума сумарум:
                  > >
                  > > середньозважена ціна газу в сусідніх країн - 150-160 УСД. Ми платимо (хай буде в 1996 тільки) по 95. Що Вам не подобається? саме?
                  >
                  > Я ж казав кілька разів. Три речі:
                  >
                  > 1. Віддали козир при торгівлі за ціну на газ, що зветься "ціна на транзит" - бо зафіксували його на 5 років наперед. Тоді як вже у 2007 році ціна на газ диктуватиметься РУЕ.

                  Ні, ні і ще раз ні - див. вище. "Диктат" приведе до повторення ситуації кінця минулого року.

                  > 2. Віддали козир, що зветься Додаток №4. Не підписуючи нову угоди, ми могли шантажувати росіян цим додатком - бо він продовжував діяти. Діяла ще 4 роки його формула "50 за газ - 1,09 за транзит". Встановивши на 5 років вперед фіксовану ціну на транзит, ця формула і Додаток №4 зруйновано.

                  див. тут:

                  http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136485016&first=1136485632&last=1136472528

                  + ще донедавна діяла формула "за таку формулу - бабки в приватні кишені" (ще й попри РУЕ)

                  > 3. Не подобається брехня Івченка (Ви ще не чули, що він казав на П*ятому) і відверті маніпуляції з боку Єханурова і Плачкова.

                  Ще раз - не видавайте Ваше невірне розуміння слів Івченка за його брехню.

                  і дивіться на есенцію КОМПРОМІСНОЇ угоди по газу.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.01.05 | 123

                    Re: хех :)

                    Shooter пише:
                    >
                    > > > > > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
                    > > > > >
                    > > > > > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
                    > > > >
                    > > > > Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.
                    > > >
                    > > > пардон, але швидше Ви
                    > > >
                    > > > якщо угода не передбачає, що ми повинні викупити весь газ в РУЕ - то в чім печаль? :)
                    > >
                    > > У тім, що коли ми купимо 0 - угода діятиме так само. Тобто наші зобов*язання по ціні транзиту діють незалежно від того, чи ми купимо газ в РУЕ, чи ні.
                    >
                    > Ні. Згідно угоди РУЕ зобов'язане постачати обумовлені об'єми газу в Україну.

                    Нема такого зобов*язання. Там є зобов*язання сформувати для РУЕ баланс газу для продажу новому СП, у розмірах до 58 млрд. При цьому РУЕ не є монополістом. Ми можемо у них нічого не купувати - якщо десь нам купити вигідніше. Або купити в них не 58 млрд, а лище 50, 40, 20 чи 5 млн, чи 0. Це нічого не змінює.

                    > > Я ж казав кілька разів. Три речі:
                    > >
                    > > 1. Віддали козир при торгівлі за ціну на газ, що зветься "ціна на транзит" - бо зафіксували його на 5 років наперед. Тоді як вже у 2007 році ціна на газ диктуватиметься РУЕ.
                    >
                    > Ні, ні і ще раз ні - див. вище. "Диктат" приведе до повторення ситуації кінця минулого року.

                    Так, так, так, так. Див. вище.

                    І ситуації такої не буде - в цьому й проблема. Тоді ми вдавали, що беремо з труби туркменський газ -- тепер (з 2007) його не буде. Тоді ми казали, що братимемо (якщо похолодає) російський газ з труби - як плату за транзит відповідно до Додатку № 4. Тепер такого не буде - Додаток №4 зруйновано.

                    > > 2. Віддали козир, що зветься Додаток №4. Не підписуючи нову угоди, ми могли шантажувати росіян цим додатком - бо він продовжував діяти. Діяла ще 4 роки його формула "50 за газ - 1,09 за транзит". Встановивши на 5 років вперед фіксовану ціну на транзит, ця формула і Додаток №4 зруйновано.
                    >
                    > див. тут:
                    >
                    > http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136485016&first=1136485632&last=1136472528
                    >
                    > + ще донедавна діяла формула "за таку формулу - бабки в приватні кишені" (ще й попри РУЕ)
                    >
                    > > 3. Не подобається брехня Івченка (Ви ще не чули, що він казав на П*ятому) і відверті маніпуляції з боку Єханурова і Плачкова.
                    >
                    > Ще раз - не видавайте Ваше невірне розуміння слів Івченка за його брехню.

                    Лишимося кожний при своєму. Відзначу лише - що всі (включно з Вами) зрозуміли його так само, як і я.
  • 2006.01.05 | AK

    Ого! Вони ще частину території у нас відхопили!

    > Новопсков (Росія)
    А ще недавно був Луганської області України ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".