МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новий проект! Потрібні ваші коментарі до опитування політиків!

02/01/2006 | Пані
Анкеті Політика імені НеДохтора присвячується... нова анкета!
або
"Ніщо на Зємлє нє проходіт бєсслєдно..."

Майже 5 років тому на цьому форумі виникла ідея провести опитування політиків і народилася

Анкета Політика
http://www2.maidan.org.ua/n/arch2001/998503790

Тих, кого тоді з нами ще не було, закликаю також почитати ту тему повністю. Бо дуже повчально.

Анкету колективний розум тоді народив, але проблемою виявилося вибити відповіді з політиків. Це було нікому робити і нас тоді мало хто знав. З тих пір багато чого змінилося.

Але... добрі ідеї не горять і рано чи пізно втілюються в життя. І тепер в нас з"явилася можливість втілити це на вищому рівні. Детальне пояснення про наш проект читайте тут:

http://maidan.org.ua/static/mai/1138818164.html

Ми беремося за важку справу вибивання офіційних відповідей від учасників виборів 2006 на питання досить складної анкети. Я подаю нижче питання, які будуть задані на загальнодержавному рівні - штабам блоків та партій, що балотуються в ВР.

Прохання прочитати ці питання, прокоментувати, відібрати ті, які ви вважаєте за найбільш важливі та ті, які вам нецікаві, може висловити свої побажання що треба додати, а що виправити. Коротше - рвіть!

Як порвете загальнодержавний рівень - перейдемо до локального (регіонального).

Окремою гілкою я також поставлю перелік партій та блоків, які передбачено опитати. Якщо ви вважаєте, що якусь партію або блок треба додати і САМІ БЕРЕТЕСЯ забезпечити відповіді від оіфційних представників того блоку - будь ласка озвіться!

-------
Модераторський дісклеймер - ця гілка буде жорстоко та суворо модеруватися від персонального гав-гаву.

Але питання про сам проект - дуже вітаються!
-------

1. Чи підтримаєте ви скасування недоторканності депутатів місцевих рад? Чи підтримаєте ви скасування недоторканності депутатів Верховної Ради?

2. Чи вважаєте за потрібне забезпечення прозорості функціонування органів державної влади? Як що так, то які конкретні кроки ви пропонуєте для цього зробити?

3. Що ви вважаєте головними екологічними проблемами загальнонаціонального рівня? Які конкретні кроки ви пропонуєте для їхнього вирішення?

5. Які саме медичні послуги мають фінансуватися з державного та/або місцевих бюджетів?

6. Чи доцільно введення страхова медицина? Якщо так, то яка модель страхової медицини, на ваше переконання, є оптимальною?

7. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання корупції у сфері охорони здоров'я?

8. Які галузі національної економіки, на вашу думку, потребують першочергові державні підтримки та сприяння?

9. Які практичні кроки ви вважаєте за потрібне здійснити для формування позитивного іміджу України у світі?

10. Як практично ви збираєтеся забезпечити реальний та рівний доступ усіх громадян України до якісної освіти? Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання корупції у галузі освіти?

11. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання злочинності та корупції в органах прокуратури?

11. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання злочинності та корупції у МВС?

12. Що ви вважаєте основними загрозами національній безпеці України? Що ви практично плануєте зробити для попередження та усунення цих загроз?

13. Чи потрібне державне регулювання у галузі культури? Якщо потрібне, в яких саме сферах, і в чому воно має полягати.

14. Які першочергові кроки ви пропонуєте зробити за для створення системи забезпечення рівного доступу громадян України до правосуддя? Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання корупції у судовивій системі?

15. Чи потрібна зміна адміністративно-територіального устрою України? Якщо потрібна, то яка модель адміністративно-територіального устрою, на ваше переконання, є оптимальною у короткотерміновій та довготерміновій перспективі?

16. Чи потрібна пенсійна реформа? Якщо так, то яка модель пенсійної системи, на ваше переконання, є оптимальною у короткотерміновій та довготерміновій перспективі?

17. Чи потрібна реформа податкової системи? Якщо так, то які зміни до податкового законодавства треба внести в першу чергу?

Відповіді

  • 2006.02.01 | Пані

    Список партій та блоків

    Ми обов"язково опитаємо:

    Блок Тимошенко
    Виборчий блок "Наша Україна"
    Блок Костенка-Плюща
    СПУ
    Блок ПРП-ПОРА
    Народний блок Литвина
    КПУ
    ПРУ
    Блок Вітренко "Народна Опозиція"
    Блок "Не Так!"

    Вже виявили готовність відповісти також:
    Блок Сироти-Олійника
    Віче
    ППСУ

    Якщо ви хочете додати сюди якийсь блок чи партію, що бере участь у виборах та беретеся САМІ отримати офіційні відповіді від їх офіційних представників на наші питання - пишіть у відповідь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.04 | Людмила

      Список партій та блоків для Херсону (ще сирий)


      НСНУ
      ПРУ
      МИші
      КПУ
      БЮТ
      СПУ
      блок С.Кириченка
      блок "За майбутнє Херсону" (на базі ППСУ)
  • 2006.02.01 | Пані

    А це питання для регіонального рівня

    1. Чи вважаєте ви достатнім рівень урахування суспільної думки та інтересів громадян при ухваленні органами місцевого самоврядування рішень щодо економічного, соціального та культурного розвитку вашого регіону? Як що ні, то що конкретно мають зробити органи місцевого самоврядування за для підвищення того рівня?

    2. Чи вважаєте ви достатнім рівень поінформуваності громадян про використання землі та майна, що перебувають у комунальній власності? Як що ні, то що конкретно мають зробити органи місцевого самоврядування за для підвищення того рівня?

    3. Які конкретні заходи ви пропонуєте для забезпечення прозорості ухвалення рішень органами місцевого самоврядування з питань землевідводу, забудови та благоустрою територій, а також використання майна, що належать місцевим територіальним громадам?

    4. Які питання та проблеми життя територіальних громад, на вашу думку, потрібно обов'язково виносити на місцеві референдуми?

    5. Чи існує у вашому місті проблема ущільнювальної забудови? Як що існує, які практичні кроки ви пропонуєте для її вирішення?

    6. Які конкретні шляхи вирішення житлової проблеми у вашому місті ви пропонуєте, які практичні кроки мають зробити органи місцевого самоврядування для забезпечення молоді житлом?

    7. Чи потрібна громадянам України реєстрація за місцем проживання? Якщо так, то яким ви бачите оптимальний механізм такої реєстрації?

    8. Чи вважаєте ви поточний рівень соціального сирітства суттєвою соціальною проблемою вашого міста? Які конкретні кроки, мають здійснити органи місцевого самоврядування за для його суттєвого зниження?

    9. Назвіть пріоритетні, на вашу думку, шляхи економічного розвитку вашого регіону? Що конкретно, на вашу думку, мають зробити органи місцевого самоврядування для прискорення темпів економічного зростання вашого регіону, або для подолання депресивного стану?

    10. Чи вважаєте ви структурне безробіття суттєвою соціальною проблемою вашого регіону? Як що так, то що конкретно, на вашу думку, мають зробити органи місцевого самоврядування для подолання цієї проблеми?

    11. Що ви вважаєте головними екологічними проблемами вашого регіону? Які конкретні кроки ви пропонуєте для їхнього вирішення?

    12. Чи потребує реформування житлово-комунальне господарство вашого міста або району? Якщо так, то яку модель ви вважаєте оптимальною і які конкретні кроки ви пропонуєте здійснити в першу чергу?

    13. Чи діють у вашому місті або районі організовані злочинні угрупування? Якщо так, то що конкретно, на вашу думку, мають зробити органи місцевого самоврядування для боротьби з ними?
  • 2006.02.02 | Daisy

    Re: Анкеті Політика імені НеДохтора присвячується... нова анкета!

    Я би додала щонайменше три таких питання:

    -Які конкретні кроки треба зробити у першу чергу, щоб дати поштовх економічному розвиткові держави? Яким чином ви сприятимете здійсненню цих кроків?

    -Які галузі економіки потребують першочергового реформування? Які саме реформи ви пропонуєте запровадити?

    -Якими будуть ваші перші кроки у ВР? Яка їх мета? Якими будуть їх наслідки?
  • 2006.02.02 | Daisy

    І ще

    Яким чином ви сприятимете підвищенню якості існуючого законодавства та законодавства, що приймається?

    Хоча питання і дуже просте та очевидне, детальність відповіді може вказати на те, чи думали вони взагалі над тим, яким чином праціватимуть у Раді, чи лише над тим, як туди потрапити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.03 | Пані

      Дякую. За обидва пости!

      Ми все врахуємо в фінальній версії.
  • 2006.02.02 | kulakov

    Re: Анкеті Політика імені НеДохтора присвячується... нова анкета!

    > 2. Чи вважаєте за потрібне забезпечення прозорості функціонування органів державної влади? Як що так, то які конкретні кроки ви пропонуєте для цього зробити?

    Менi здається, що у вiдповiдь на таке питання можна налити багато "води" та нiчого конкретно не сказати


    > 6. Чи доцільно введення страхова медицина? Якщо так, то яка модель страхової медицини, на ваше переконання, є оптимальною?
    Не впевнений, що всi партiї мають якусь власну концепцiю цiєї проблеми



    > 11. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання злочинності та корупції в органах прокуратури?
    >
    > 11. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання злочинності та корупції у МВС?

    Може об'єднати цi питання?

    >
    > 14. Які першочергові кроки ви пропонуєте зробити за для створення системи забезпечення рівного доступу громадян України до правосуддя? Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання корупції у судовивій системі?
    >
    > 15. Чи потрібна зміна адміністративно-територіального устрою України? Якщо потрібна, то яка модель адміністративно-територіального устрою, на ваше переконання, є оптимальною у короткотерміновій та довготерміновій перспективі?

    Всi iншi питання подобаються
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.03 | Пані

      Re: Анкеті Політика імені НеДохтора присвячується... нова анкета!

      kulakov пише:
      > > 2. Чи вважаєте за потрібне забезпечення прозорості функціонування органів державної влади? Як що так, то які конкретні кроки ви пропонуєте для цього зробити?
      >
      > Менi здається, що у вiдповiдь на таке питання можна налити багато "води" та нiчого конкретно не сказати

      Можна. Ми і зберемо всю цю воду і продемонструємо виборцям :)

      >
      >
      > > 6. Чи доцільно введення страхова медицина? Якщо так, то яка модель страхової медицини, на ваше переконання, є оптимальною?
      > Не впевнений, що всi партiї мають якусь власну концепцiю цiєї проблеми

      Напишуть "не знаю", або проігнорують питання.

      >
      >
      > > 11. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання злочинності та корупції в органах прокуратури?
      > >
      > > 11. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання злочинності та корупції у МВС?
      >
      > Може об'єднати цi питання?

      Вони були об`єднані, але їх в процесі дискусії роз`єднали, бо заходи там мусять бути різними.
  • 2006.02.02 | НеДохтор

    Re: про офіційність відповідей

    Пані пише:
    > <...> Ми беремося за важку справу вибивання офіційних відповідей від учасників виборів 2006 на питання досить складної анкети. Я подаю нижче питання, які будуть задані на загальнодержавному рівні - штабам блоків та партій, що балотуються в ВР.
    >




    Важливо буде формалізувати, що таке офіційна відповідь.

    Якщо керівник штабу за лімітом часу самоусунеться від заповнення анкети та відішле почитати програму блоку, то
    різні члени штабу можуть дати протилежні відповіді.

    Можливо варто вважати відповідь офіційною, якщо є підпис керівника штабу.

    Якщо врахувати також, що в різних блоках і партіях ця посада може називатись по-іншому) то може варто в список блоків та партій (котрі подані в дописах нижче в цій гілці) додати напроти кожного блоку прізвища тих, кому будуть пропонувати підписати заповнену анкету.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.02 | Адвокат ...

      Дуже слушне питання.

      Ми про це весь час думаємо. Принаймні, у проекту є юрисконсульт, він готує пропозиції.
    • 2006.02.03 | Пані

      Ще про відповіді

      В додаток до того, що Адвокат написав.

      Ми, звичайно, будемо аналізувати і програми. Але то тільки для орієнтації та порівняння із офіційними відповідями.
    • 2006.02.03 | Daisy

      Re: про офіційність відповідей

      А наскільки важливо, щоб стояв підпис саме голови штабу?

      Як на мене, якщо написати офіційний запит, то будь-яка відповідь, що надійде саме зі штабу, і може вважатися офіційною.

      Якщо вона поганої якості, або якщо протирічить програмним положенням, то все одно буде про що сказати про таку партію, яка або не знає своїх програмних засад, або ігнорує бажання громадськості знати про те, що вона пропонує.
  • 2006.02.02 | Боровик

    Re: Новий проект! Потрібні ваші коментарі до опитування політикі

    Пані пише:

    > 5. Які саме медичні послуги мають фінансуватися з державного та/або місцевих бюджетів?
    В запитання вже закладений варант відповіді.
    Пропоную переробити як в п.6:
    5. Чи доцільне введення платної медицини? Якщо так, то які саме медичні послуги мають фінансуватися з державного та/або місцевих бюджетів?
    >
    > 7. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання корупції у сфері охорони здоров'я?
    Може суб*єктивно, але мене б цікавило конкретніше запитання, на предмет того, що держава дуже фінансує кілька медзакладів із привілейованим доступом для вибраних:
    7. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для рівного доступу всіх громадян до медпослуг що надаються за державний рахунок?
    >
    > 8. Які галузі національної економіки, на вашу думку, потребують першочергові державні підтримки та сприяння?
    Викинув би слово "підтримки".
    >
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.02 | Адвокат ...

      Re: Новий проект! Потрібні ваші коментарі до опитування політикі

      Боровик пише:
      > Пані пише:
      >
      > > 5. Які саме медичні послуги мають фінансуватися з державного та/або місцевих бюджетів?
      > В запитання вже закладений варант відповіді.

      Ви мали на увазі відповідь "Усі!!!" ;)


      > Пропоную переробити як в п.6:
      > 5. Чи доцільне введення платної медицини? Якщо так, то які саме медичні послуги мають фінансуватися з державного та/або місцевих бюджетів?

      Наскільки мені відомо, платну медицину "вводити" не треба. Вона вже існує, і не погано працює. Я маю на увазі комерційні медичні установи та заклади.
      Себто, як що я Ва свірно зрозумів, Ви ведете мову,-- хвактично,-- про рехворму державної медицини.


      > > 7. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання корупції у сфері охорони здоров'я?
      > Може суб*єктивно, але мене б цікавило конкретніше запитання, на предмет того, що держава дуже фінансує кілька медзакладів із привілейованим доступом для вибраних:
      > 7. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для рівного доступу всіх громадян до медпослуг що надаються за державний рахунок?

      Ця Ваша пропозиція, на мою думку, є у питанні 6.


      > > 8. Які галузі національної економіки, на вашу думку, потребують першочергові державні підтримки та сприяння?
      > Викинув би слово "підтримки".

      На моє переконання, є доволі значна кількість галузей, що вимагають саме підтримки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.03 | Боровик

        Re: Новий проект! Потрібні ваші коментарі до опитування політикі

        Адвокат ... пише:
        > Боровик пише:
        > > Пані пише:
        > >
        > > > 5. Які саме медичні послуги мають фінансуватися з державного та/або місцевих бюджетів?
        > > В запитання вже закладений варант відповіді.
        >
        > Ви мали на увазі відповідь "Усі!!!" ;)
        Я мав на увазі те, що в запитання вже закладено зміст, що якісь послуги мають фінансуватись з бюджету, а якісь - ні, в той же час такий зміст відкидає дві крайні позиції, за якими можуть бути як "Усі" так і "жодні".

        > > Пропоную переробити як в п.6:
        > > 5. Чи доцільне введення платної медицини? Якщо так, то які саме медичні послуги мають фінансуватися з державного та/або місцевих бюджетів?
        >
        > Наскільки мені відомо, платну медицину "вводити" не треба. Вона вже існує, і не погано працює. Я маю на увазі комерційні медичні установи та заклади.
        > Себто, як що я Ва свірно зрозумів, Ви ведете мову,-- хвактично,-- про рехворму державної медицини.
        Платна медицина існує, але вона, м*яко кажучи, поза законом.

        >
        > > > 7. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для подолання корупції у сфері охорони здоров'я?
        > > Може суб*єктивно, але мене б цікавило конкретніше запитання, на предмет того, що держава дуже фінансує кілька медзакладів із привілейованим доступом для вибраних:
        > > 7. Які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити для рівного доступу всіх громадян до медпослуг що надаються за державний рахунок?
        >
        > Ця Ваша пропозиція, на мою думку, є у питанні 6.
        Ні, тому що мова іде не про перелік послуг, а про доступність послуг.
        Наприклад, інсулін є людський, а є свинячий і комусь перепадає людський, а комусь - свинячий, хтось лежить в палаті з запісяним матрасом, а хтось - має персональних медсестер, персональну ванну...

        > > > 8. Які галузі національної економіки, на вашу думку, потребують першочергові державні підтримки та сприяння?
        > > Викинув би слово "підтримки".
        >
        > На моє переконання, є доволі значна кількість галузей, що вимагають саме підтримки.
        А я таки викинув би, а якщо ні, то розширив би запитання щодо того за рахунок яких галузей буде підтримка вибраних...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.03 | Пані

          Може спробуєте...

          Сформулювати медичні питання чіткіше?

          Ми свідомо викинули недополірований варіант, про який було багато суперечок.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.02.03 | Боровик

            Re: Може спробуєте...

            Ох-ох...
            Якщо копнути глибше, то таке вилазить....
            Питання можна ставити тільки щодо закладів державної та комунальної форм власності. Про них було тлумачення конституційного суду, тому питання треба ставити в контексті змін до конституції, а це окрема пісня.
            Подаю запасні варіанти, які тільки викриють вподобання блоку, а не можливості. Питання мають складне формулювання, зете повністю викривають суть. Буду вдячний якщо хтось спростить без втрати змісту.

            5. Чи доцільне введення платних медичних послуг в медичних установах державної та комунальної форми власності? Якщо так, то які саме медичні послуги мали б фінансуватися з державного та/або місцевих бюджетів?

            7. Чи доцільне введення заборони на обмеження доступу громадян (в залежності від місця проживання та соціального статусу) до медичних закладів державної та комунальної власності? Якщо так, то які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити щоб був рівний доступ для всіх громадян до будь-яких державних та комунальних медичних закладів та послуг що ними надаються?

            Пані пише:
            > Сформулювати медичні питання чіткіше?
            >
            > Ми свідомо викинули недополірований варіант, про який було багато суперечок.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.02.03 | Пані

              Re: Може спробуєте...

              Боровик пише:


              > 5. Чи доцільне введення платних медичних послуг в медичних установах державної та комунальної форми власності? Якщо так, то які саме медичні послуги мали б фінансуватися з державного та/або місцевих бюджетів?
              >
              > 7. Чи доцільне введення заборони на обмеження доступу громадян (в залежності від місця проживання та соціального статусу) до медичних закладів державної та комунальної власності? Якщо так, то які практичні заходи ви вважаєте за необхідне здійснити щоб був рівний доступ для всіх громадян до будь-яких державних та комунальних медичних закладів та послуг що ними надаються?

              Дякую! Це справді має сенс. Будемо думати, як це спростити.
        • 2006.02.03 | Englishman

          Re: Новий проект! Потрібні ваші коментарі до опитування політикі

          Боровик пише:


          > >
          > > Наскільки мені відомо, платну медицину "вводити" не треба. Вона вже існує, і не погано працює. Я маю на увазі комерційні медичні установи та заклади.
          > > Себто, як що я Ва свірно зрозумів, Ви ведете мову,-- хвактично,-- про рехворму державної медицини.
          > Платна медицина існує, але вона, м*яко кажучи, поза законом.

          Це як? Всі привтні клініки працюють незаконно?


          > > > > 8. Які галузі національної економіки, на вашу думку, потребують першочергові державні підтримки та сприяння?
          > > > Викинув би слово "підтримки".
          > >
          > > На моє переконання, є доволі значна кількість галузей, що вимагають саме підтримки.
          > А я таки викинув би, а якщо ні, то розширив би запитання щодо того за рахунок яких галузей буде підтримка вибраних...

          Чому б спочатку не запитати "чи ви вважаєте, що окремі глузі потребують підтримки",

          потім

          "якщо так, назвіть ці галузі і форми підтримки, що повинна надати держава"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.02.03 | Боровик

            Re: Новий проект! Потрібні ваші коментарі до опитування політикі

            Englishman пише:
            > Боровик пише:
            > > >
            > > > Наскільки мені відомо, платну медицину "вводити" не треба. Вона вже існує, і не погано працює. Я маю на увазі комерційні медичні установи та заклади.
            > > > Себто, як що я Ва свірно зрозумів, Ви ведете мову,-- хвактично,-- про рехворму державної медицини.
            > > Платна медицина існує, але вона, м*яко кажучи, поза законом.
            >
            > Це як? Всі привтні клініки працюють незаконно?
            Щодо комерційності чи платності, то конституційний суд приймав рішення про незаконність платної медицини для державних та комунальних закладів.
            Лікарняні каси - незаконні щодо отримання прибутку.
            Про приватні я не говорив, але приватні мають трохи інші проблеми - обмеження на види діяльності. Наприклад, є обмеження по використанню наркозів.


            > > > > > 8. Які галузі національної економіки, на вашу думку, потребують першочергові державні підтримки та сприяння?
            > > > > Викинув би слово "підтримки".
            > > >
            > > > На моє переконання, є доволі значна кількість галузей, що вимагають саме підтримки.
            > > А я таки викинув би, а якщо ні, то розширив би запитання щодо того за рахунок яких галузей буде підтримка вибраних...
            >
            > Чому б спочатку не запитати "чи ви вважаєте, що окремі глузі потребують підтримки",
            >
            > потім
            >
            > "якщо так, назвіть ці галузі і форми підтримки, що повинна надати держава"
            ...та назвіть галузі яким НЕ потрібна підтримка. :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.02.03 | Englishman

              Re: Новий проект! Потрібні ваші коментарі до опитування політикі

              Тоді може краще так:


              "Чи доцільне зняття законодавчих обмежень на введення платних послуг в держвних медичних закладах? Якщо так, які медичні послуги мають залишатися бзкоштовними для всіх (чи може малоймущих)? пацієнтів?"

              Не знаю, правда, чи є сенс в цьому питанні, якщо КС висловив свою думку.


              > > Чому б спочатку не запитати "чи ви вважаєте, що окремі глузі потребують підтримки",
              > >
              > > потім
              > >
              > > "якщо так, назвіть ці галузі і форми підтримки, що повинна надати держава"
              > ...та назвіть галузі яким НЕ потрібна підтримка. :)

              мовчання можна саме так інтерпретувати ;)
  • 2006.02.03 | НеДохтор

    обов'язкова військова служба?



    Обов'язкова військова служба - imho, для багатьох виборців це також важливе питання.


    тільки питання для кандидатів у ВР потрібно якось так сформулювати щоб не дати сповзти на неконкретне та популярне - "буде тільки контрактна, але тоді коли у держави буде багато грошей"

    наприклад спробувати вияснити готовність майбутніх депутатів
    на голосування за такі законопроекти
    котрі до хххх року повністю витісняють обов'язкову військову службу,
    навіть якщо це змусить скоротити якісь соціальні програми
    (менший ріст пенсій, і т.п.)


    також варіант, але вже підхід трохи з іншого боку

    якою на Вашу думка повинна стати Українська Армія
    - наближеною до російських стандартів
    - наближеною до стандартів НАТО
    - свій варіант (який?)

    правда така постановка питання вже не відповідає прямо
    про обов'язкову військову службу, а це може бути менш цікаво виборцям

    треба зважити на те що вже врегульовано поточним законодавством,
    можливо вже все вирішено і такі питання зайві.
    тут юристи напевно підкажуть.

    які думки взагалі про необхідність цієї теми в опитуванні?
    якщо так, то як краще сформулювати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.03 | Mary

      в мене була така пропозиція

      Чи вважаєте ви необхідним реформування армії? Якщо так, то що саме треба змінювати і як?

      І хай собі паряться, ну і щоб не навіювати їм "правильну відповідь" оскільки думки з приводу того, яка відповідь є правильною навіть в Майданівському колі розходяться на 180 градусів, не кажучи вже про народ :-).

      НеДохтор пише:
      > Обов'язкова військова служба - imho, для багатьох виборців це також важливе питання.
      >

      100%

      > тільки питання для кандидатів у ВР потрібно якось так сформулювати щоб не дати сповзти на неконкретне та популярне - "буде тільки контрактна, але тоді коли у держави буде багато грошей"
      >

      так можна тоді спитати конкретніше: Якими будуть ваші кроки до вирішення цієї проблеми у Верховній Раді?
      і тоді хай сповзають, даби дурь каждого

      > наприклад спробувати вияснити готовність майбутніх депутатів
      > на голосування за такі законопроекти
      > котрі до хххх року повністю витісняють обов'язкову військову службу,
      > навіть якщо це змусить скоротити якісь соціальні програми
      > (менший ріст пенсій, і т.п.)

      ІМНО це надто конкретно, і робить за них всю роботу

      > які думки взагалі про необхідність цієї теми в опитуванні?

      ІМНО необхідність є.

      > якщо так, то як краще сформулювати?

      див варіанти вище?
  • 2006.02.03 | Daisy

    Стосовно особистого голосування в Раді

    Це, звичайно, виходить за рамки грунтовності тих питань, з яких складається ваша Анкета політика, але мені здається, що давно вже на часі підняття цього питання.

    Чи варто включити щось на цю тему? Щось на кшталт,

    Яким чином ви збираєтеся забезпечити виконання членами вашої парламентської фракції вимог Конституціі в частини, де йдеться про особисте голосування депутата?
  • 2006.02.04 | Людмила Коваль

    А що вони робитимуть з порушенням прав виборців на прямі вибори?

    Голосування за партійними списками порушує конституційне право виборців на прямі вибори. А тому хочеться запитати потенційно недоторканих про те, що вони з цим порушенням прав виборців збираються робити.
    Пропоную включити в анкету наступні запитання:

    1. Чи не вважаєте ви, що пропорційні вибори з "жорсткими списками", коли пересічні виборці ніяк не можуть вплинути на те, які конкретно особи представлятимуть у парламенті обрану цими виборцями партію, суперечить конституційному принципу прямого виборчого права і порушує право виборців на прямі вибори?

    2 Чи будете ви у Верховній Раді ініціювати, або підтримаєте ініціативу, прийняття змін до Закону "Про вибори народних депутатів України" з метою удосконалення механізму реалізації виборчого права громадян на висування кандидатів у депутати шляхом запровадження преференційного принципу формування списків (коли виборець нумерує кандидатів від обраної ним політичної сили, а партії й блоки враховують його думку)?

    3. Чи Чи будете ви ініціювати, або підтримаєте ініціативу, розробки і впроваждення механізму відклику народних депунтатів з ініціативи виборців?
  • 2006.02.04 | Людмила Коваль

    Про недоторканість.

    Пані пише:
    > 1. Чи підтримаєте ви скасування недоторканності депутатів місцевих рад? Чи підтримаєте ви скасування недоторканності депутатів Верховної Ради?
    >
    Недоторканість депутатів ВР передбачена Конституцією, а місцевих депутатів - ні.
    Скасування недоторканості депутатів ВР потребує внесення змін до Конституції. Тоді як недоторканість місцевих депутатів є порушенням Конституції. Тому відповіді на запитання про недотрканіість депутатів ВР і місцевих можуть бути різними. Пропоную розділити це запитання на два:
    1. Чи підтримаєте ви скасування недоторканності депутатів місцевих рад?
    2. Чи підтримаєте ви скасування недоторканності депутатів Верховної Ради?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.06 | Пані

      Так воно ж там і так розділене?

      Просто там два речення під одним пунктом. Це поки чорнетка - буде виправлене в фінальній версії.
  • 2006.02.04 | mirgor

    Re: Новий проект! Потрібні ваші коментарі до опитування політиків!

    Потрібне питання: Як буде голосувати депутат по питанню вступу України до НАТО?
    P.S.Буде дуже легко зрозуміти, хто з майбутных депутатів виконує замовлення Кремля.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.06 | Пані

      Ні, цього питання не буде

      З вдох причин.

      1. Його і так задають всі кому не ліньки і воно фігурує у всіх порівняльних таблицях (напр. див. останній Корреспондент - паперовий).

      2. В нас проект стосується усвідомлених громадських інтересів. Щоб довго не розводитися - НАТО чи ЄЕП чи подібні питання не входять в топ громадських інтересів, це показують всі рейтингові опитування. Крім того, в нас є питання про загрози нацбезпеці і шляхи їх подолання - хто захоче там НАТО (чи ЄЕП) і назве.

      Справа в тому, що НАТО є насправді ЗАСОБОМ задоволення певних громадських інтерсів, а не самим інтересом. Тобто це інструмент вирішення проблеми, а не сама проблема.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.06 | mirgor

        Re: Ні, цього питання не буде

        Це питання знакове, його провокують Медведчук та компанія, виборцям було б цікаво знати позицію кандидатів від блоків та партій?
        Негативне ставлення населення до НАТО ніде виявлено, крім заяв СДПУ(о) та останнім часом БЮТ, вустами Томенка, але останнім часом позиція СДПУ(о) та БЮТ синхронизуються по всіх питаннях...ось завтра подивимось нові дії...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.06 | Пані

          Re: Ні, цього питання не буде

          mirgor пише:
          > Це питання знакове, його провокують Медведчук та компанія, виборцям було б цікаво знати позицію кандидатів від блоків та партій?

          Знакове, цікаве, тільки поза рамками нашого дослідження.
          Відповіді і так будуть і без нас.
  • 2006.02.06 | Daisy

    Ще ідея

    А якщо їх попросити сформулювати їх бачення інтересів України? Вони всі про це говорять, звинувачують одне одного у зраді інтересів України та ін. Хай сформулють, що вони мають на увазі під цим. Тоді такі суперечки виглядатимуть більш предментно. Бо це перетворилося на просто кліше, яким можна прикривать будь-які дії.
  • 2006.02.08 | Людмила Коваль

    Цікаво як вони відповіли б на таке запитання: (доповнено).

    Як би ви поставилися до присутності в парламенті не тільки представників партій, але й громадських організацій?

    Така можливість не передбачена Конституцією, але пропорційна система вивела за рамки законотворчого процесу громадськість. Це треба виправити через внесення змін до Конституції і закону про вибори нардепів.

    Ще мені було б цікаво підняти забуту тему двопалатного парламенту. Що думаєте, чи не варто поцікавитись думкою штабів на цей предметіпоставити запитання як вони ставляться до ідеї створення в Україні двопалатного парламенту.

    А ще варто їх запитати про ставлення до узаконення права громадян звертатися до Конституційного суду.
  • 2006.02.13 | Cyanide

    Ще обов'язково потрібно додати питання...

    ... (вибачте, що не сформулював саме питання) про вирішення проблеми реально доступного (не обов'язково безплатного) житла, та супутніх проблем - відсутність або безладдя з законами про ріелтерську діяльність, будівництво житла, створення єдиного реєстру нерухомості і т.п. Тобто, як наводити порядок на первинному та вторинному ринку житла.

    Як раз резонує зі скандалом навколо "Еліта-Центру".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.13 | Пані

      А в нас це є в регіональних питаннях

      Завтра ми викладемо вже остаточні версії всього, а поки нашвидкоруч питання сформульоване так

      Житло. Які кроки мають зробити органи місцевого самоврядування для забезпечення мешканців вашого регіону житлом?

      А далі вже мистецтво опитувальника витягти з них все, що вони думають про це.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.14 | Cyanide

        Re: А в нас це є в регіональних питаннях

        Мені здається, цього не достатньо. Адже а мав на увазі також і державний рівень, рівень законів, які приймає Рада. Оскільки дуже багато публікацій наголошують, що ця сфера (будівництво та перепродаж житла, ріелтерська діяльність тощо) неврегульована, заплутана, що дозволяє замішаним в цих сферах особам отримувати надприбутки. Не кажучи вже про нескінченне поле для корупції.
        Ло речі, на цьому неодноразово наголошувала и Тетяна Монтян, яку я особисто дуже поважаю.
        Звичайно, можливо це і досить "неглобальне" питання, але, наскільки я бачу, їм не збирається займатися на найвищому рівні взагалі ніхто.
      • 2006.02.20 | Людмила Коваль

        Re: А в нас це є в регіональних питаннях

        Пані пише:
        > Завтра ми викладемо вже остаточні версії всього, а поки нашвидкоруч питання сформульоване так
        >
        > Житло. Які кроки мають зробити органи місцевого самоврядування для забезпечення мешканців вашого регіону житлом?
        >
        > А далі вже мистецтво опитувальника витягти з них все, що вони думають про це.

        Cyanide правий. Питання поставлено завузько. Наталю, врахуй, будь ласка, викладене тут: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1140422869 і може зміни запитання стосовно житла. Це справа не тільки і не стільки органів місцевого самоврядування, як питання державного регулювання.
  • 2006.02.14 | S@nya

    Соррі, якщо пізно влізаю

    або якщо хтось зверху вже про це писав. Бо чесно - нема часу зовсім...

    Як на мене, хотілося почути від них КОНКРЕТНІ відповіді: цифри, плани, конкретнізаходи.

    Наприклад:

    "17. Чи потрібна реформа податкової системи? Якщо так, то які зміни до податкового законодавства треба внести в першу чергу?"

    На це більшість відповідатиме: "Зниження податкового тягара, розширення податкової бази, "чесні податки", реформа подпткової служби тощо" - тобто знов таки стандартним набором загальних фраз. Ну може хтось оригінальний запропонує відмінити ПДВ, що, при відсутності виказувань про інші податки, теж не говорить ні про що.

    Я б же хотів почути: Скільки має становити ПДВ, Податок на прибуток підприємств, податок на землю, на доходи громадян тощо - тобто ставки основних податків. І обгрунтування, чому саме такі.
    Яким має бути співвідношення між державним і регіональними бюджетами?
    Як має виглядати система пільгового оподаткування малого та середнього бізнесу, сільгосппідприємств.
    Як має виглядати система пільг підприємствам, що інвестують в енергозберігаючі і екологічні технології?
    Чи готові ви знизити сукупний рівень оподаткування юридичних і фізичних осіб (до якого рівня?) із одночасним введенням мораторію на зміну цього рівня протягом 5-7 років?
    Які реальні механізми стимулювання притоку іноземних інвестицій ви вважаєте за доцільне впровадити?
  • 2006.02.20 | Горицвіт

    Re: Новий проект! Потрібні ваші коментарі до опитування політиків!

    # Чи планує ваша партія якісь кроки для збільшення впливу громадян на владу? (На виконання статті 5 Конституції: "Народ здійснює владу безпосередньо [...]).

    # В яких обсягах (від держ. бюджету і/або від потреб) держава повинна фінансувати фундаментальну науку? Чи плануєте ви якусь реформу в організації науки, зокрема, НАНУ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.20 | Пані

      Нажаль все, потяг пішов

      Бо вдосконаленню меж нема, а так і вибори пройдуть. :)

      Ми завтра оприлюднимо всі питання та довідку про опитування. Вже пішла робота по регіонах.


      Горицвіт пише:
      > # Чи планує ваша партія якісь кроки для збільшення впливу громадян на владу? (На виконання статті 5 Конституції: "Народ здійснює владу безпосередньо [...]).

      Там є кілька питаннь на цю тему.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.20 | Людмила Коваль

        Re: Нажаль все, потяг пішов

        І все ж, хоч потяг і пішов, може варто на ходу підкинути в топку ще одне запитання актуальність якого виявила історія з "Еліт-Центром". Питання має стосуватися відкритості державного земельного кадастру і вільного доступу громадян до інформації, що міститься у державному реєстрі прав. Чи намірені недоторкані зробити цю інформацію відкритою і, з цією метою, чи внесуть вони зміни в Земельний кодекс, закон "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інші нормативні акти, що регулюють питання реєстрації прав?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.20 | Cyanide

          Теж саме я пропонував трошки вище...

          Я так само вважаю, що питання, що стосуються житла, будівництва, рєєстру, ріелтерства мають бути не тільки на місцевому, алей на загальнодержавному рівні...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.02.20 | Людмила Коваль

            Вибачте, не помітила Вашого допису.

            Погоджуюсь з Вами.
        • 2006.02.20 | Пані

          Так є це питання

          В питаннях регіонального рівня, на які чомусь ніхто не звернув уваги. :) З самого початку є і було.

          Навіть два дотичних питання.

          Комунальне майно. Чи вважаєте Ви достатнім рівень поінформованості громадян про використання землі та майна, що перебувають у комунальній власності? Якщо ні, то що конкретно мають зробити органи місцевого самоврядування для підвищення того рівня?

          Прозорість влади. Які заходи Ви пропонуєте для забезпечення прозорості процесу ухвалення рішень про землевідвід, забудову, благоустрій територій, використання майна, що належать місцевим територіальним громадам?

          А змінювати ми вже дійсно нічого не можемо - потяг пішов.
      • 2006.02.20 | Горицвіт

        Байдуже. Толку з цього все рівно

        буде дуже мало.

        "Завершився проект "Усвідомлений вибір-2006". На жаль, результати ще раз підтвердили, що партії і блоки, які балотуються в парламент, не мають усталених (і взагалі будь-яких) планів щодо розвитку України ... Отримати офіційну відповідь на анкету, незважючи на всі зусилля, вдалося тільки від кількох партій і блоків ... Отже, аналізуючи відповіді, видно, що там нема жодної осмисленої фрази, яка б виходила за межі звичайної демагогії ... "
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.20 | Пані

          Ні, ви не праві.

          Горицвіт пише:
          > буде дуже мало.
          >
          > "Завершився проект "Усвідомлений вибір-2006". На жаль, результати ще раз підтвердили, що партії і блоки, які балотуються в парламент, не мають усталених (і взагалі будь-яких) планів щодо розвитку України ... Отримати офіційну відповідь на анкету, незважючи на всі зусилля, вдалося тільки від кількох партій і блоків ...

          Побачите :)

          > Отже, аналізуючи відповіді, видно, що там нема жодної осмисленої фрази, яка б виходила за межі звичайної демагогії ... "

          Навіть з аналізу наявних програм видно, що це не так.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".