МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шкіля звинувачують у зраді (л)

03/09/2006 | mirgor
Народний депутат (фракція БЮТ) Андрій ШКІЛЬ стверджує, що не віддавав наказу учасникам подій 9 березня 2001 року штурмувати міліцейські кордони на Банковій.Як передає кореспондент УНІАН, про це А.ШКІЛЬ заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.За його словами, «ШКІЛЬ не керував акцією «Україна без Кучми». Людей вели конкретні особи». Водночас при цьому депутат висловив думку, що «події 9 березня (2001 року) були спровоковані тодішньою владою… яка потопила в насиллі мирну акцію протесту».

В контексті сказаного А.ШКІЛЬ висловив переконання, що український парламент має затвердити законопроект, яким би було реабілітовано засуджених за часів президентства Леоніда КУЧМИ учасників акції протесту 9 березня 2001 року.

А.ШКІЛЬ також вважає, що нинішня влада має провести публічну реабілітацію учасників тих подій. Він також висловив своє здивування тим, що на сьогодні Генеральна прокуратура України, МВС обмежують себе лише формальними відписками щодо необхідності перегляду обставин, за якими було засуджено учасників акції протесту.

У той же час присутні на прес-конференції колишні члени УНА-УНСО, яку у 2001 році очолював А.ШКІЛЬ, Ігор МАЗУР та Руслан ЗАЙЧЕНКО висловили обурення позицією А.ШКІЛЯ у вирішенні питання реабілітації «політв’язнів». Вони, зокрема, зазначили, що саме А.ШКІЛЬ «приймав одноосібне рішення атакувати міліцію» і в подальшому, коли нібито основних учасників акції було затримано, він відсторонився від них, тим самим, на їхню думку, зрадивши інтереси учасників акції.

Як повідомляв УНІАН, 5 років тому святкування дня народження Тараса Шевченка вилилося у жорстоку бійку між учасниками акції “Україна без Кучми” та правоохоронцями. Тоді правоохоронці затримали більше двохсот чоловік. Проте кримінальну справу порушили лише проти 19 членів УНА-УНСО. Прокуратура довела провину підсудних, які отримали різні терміни “за організацію та участь у масових безпорядках, що призвели до тяжких наслідків”. Суд призначив покарання від двох до п’яти років ув’язнення.

Зі зміною влади, усі вони очікують на реабілітацію. На сьогодні Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, який визнає засуджених за події 9 березня жертвами політичного режиму. Щоб прийняти проект в цілому голосів не вистачило. “За” не проголосували і Андрій ШКІЛЬ, якого тоді від в’язниці врятував депутатський мандат.

UNIAN
http://unian.net/ukr/news/news-110179.html

Відповіді

  • 2006.03.10 | UNIK

    Re: гніля звинувачують у зраді (л)

    гніль - тому що галичанський чорновіл тарасик енд трепло


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".