МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Частина націонал-демократів знову наступила на граблі

03/28/2006 | Галина Левицька
І це не просто слова, а реальність. І особливо не варто напружувати мізки, щоб пригадати виборчу кампанію 1998 року і нагадати відому мудрість, що історія жорстоко б’є тих, хто не робить з неї висновків. У 1998 році національно-свідомий українець був розділений між НРУ, ПРП і „Національним фронтом”, а в 2006 році був розділений між НСНУ, БЮТ, блоком Костенка-Плюща, блоком ПРП-Пора і партією „Свобода” Олега Тягнибока. В 1998 році перше місце взяла КПУ, а в 2006 році партія „Регіони України” з проросійською риторикою і олігархічними „замашками”.

Ще не має офіційних результатів виборів, але з впевненістю можна сказати, що сили, які асоціювали себе з національною демократією відходять на „п’ятирічну пенсію”. Зокрема, Українська народна партія Юрія Костенка, партія „Реформи і порядок” Віктора Пинзеника, молоді люди з партії „Пора” і Олег Тягнибок з партією „Свобода”, а їхні голоси перейдуть як бонуси для блоків і партій, що стали переможцями. І голосами західної України, які віддали за ці партії і блоки національно-демократичного спрямування буде тішитися і партія регіоналів. До речі, Дмитро Павличко з партія УНП напередодні виборів твердив, що якби УНП об’єдналися з НСНУ чи з блоком Юлії Тимошенко, тоді національний чинник був би на першому плані. Це нісенітниця. В таких блоках ми розчинилися б, зникли, як це вже відбувається з партіями, які є на чолі тих угруповань. Ми демонструємо не безсилля, а живучість і силу партії, головні засади якої — українська соціально-справедлива європейська Україна. Однак, український виборець цього не підтвердив.

Ще однією особливістю виборів 2006 року було те, що український народ ще не сприймає, застосованих блоком „Наша Україна”, блоком Пора-ПРП західних технологій ведення виборчої компанії. Український люд віддав перевагу живому спілкуванню з політичними силами і це використала Юлія Тимошенко.

Вже нині можна сказати, що гарантовано на виборах 26 березня перемогли (бо офіційні дані будуть через 10 днів) — „Регіони України”, Блок Юлії Тимошенко, „Народний союз „Наша Україна”, Соціалістична партія України, Комуністична партія України. Партія „Регіони України”, яка має перше місце заявляє, що вона перемогла і повинна (за попередніми даними отримує 30 відсотків голосів), формувати більшість і уряд. У свою чергу і Юлія Тимошенко, яка посіла друге місце (близько 24%), і керівники „Нашої України”(вона є третьою (близько 16%), що була для неї шоком) заявляють, що вони створять коаліцію, а відтак і більшість. І коли ще 24 березня Юрій Єхануров заявляв про створення коаліції на умовах „Нашої України”, то вже 26 березня керівник ради партії „Нашої України” Роман Безсмертний зробив знакову заяву: „Переможені не можуть бути ініціаторами”. Це означає, що вони погоджуються на те, що прем’єром стає Юлія Тимошенко. Проте це не означає, що так воно буде, бо є ще Соціалістична партія, яка матиме у новому парламенті більше 30 мандатів. А отже, вона, як і у 2, 3 та 4 скликаннях українського парламенту, матиме „золоту карту”. Без голосів соціалістів, ані відновлена помаранчева коаліція, ані партія „Регіони України” не зможуть створити більшості.

Тому соціалістам партія „Регіони України” може запропонувати посаду голови Верховної Ради. Однак, із передніх заяв Олександра Мороза виникає , що він схиляється до помаранчевої команди. Проте ставить свої умови. Якщо ці умови будуть прийняті, то це дасть змогу констатувати, що реванш команди Віктора Януковича, на який так активно працювала російська інформаційна машина, не відбувся. І у цьому треба завдячувати провидінню, яке появилося у високій організованості західних і центральних областей України і відносній пасивності південних, і східних областей України.

Президент України Віктор Ющенко вважає, що на виборах 26 березня переміг український народ, який здав іспит на демократію. Щодо створення коаліцій, то Глава української держави твердить, що підписувати коаліційну угоду до офіційного оголошення результатів виборів некоректно . Юлія Тимошенко має іншу думку і активно веде переговори з партією „Наша Україна” і СПУ. Крім цього, з кулуарів влади виходять різного роду повідомлення, що нинішня влада більше бачить не помаранчеву коаліцію, а голубу розбавлену помаранчевим кольором. Для цього Президент України як головного переговорщика від „Нашої України” призначив Юрія Єханурова відсунувши від цього процесу Романа Безсмертного.

Стаття надійшла на пошту Майдану From: "Hala i Myroslaw Lewycki" hala@ukrmap.com.ua Date: Tue, March 28, 2006 11:15 am

Відповіді

  • 2006.03.28 | miroslava

    Re: Частина націонал-демократів знову наступила на граблі

    ce pomulku za ne obednannya partiy/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".