МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До уваги КВУ: нотатки нашвидкуруч

04/06/2006 | Галина Зінченко
До уваги КВУ: нотатки нашвидкуруч

Галина Зінченко, м.Харків

Я вже не перший раз відпрацювала членом дільничної комісії у м.Харкові. Виборча дільниця, на якій я працювала і на президентських виборах-2004, і на виборах-2006, розташована у спальному районі, у приміщенні школи, мала кількість виборців більш ніж 2000 виборців..

На мою думку, за останнє десятиліття сама сутність та форми виборів дуже змінилися, а от технологія роботи виборчої комісії залишилася незмінною з радянських часів – з наперед відомим переможцями, маленькими бюлетенями і списками, які складали під час виборчої кампанії агітатори, переписуючи практично всіх мешканців квартир і будинків. В тих умовах, недоліки організації роботи комісій не були такими катастрофічними.

Останні вибори показали, що практично неможливо провести вибори до Верховної Ради і до місцевих рад на високому рівні. Практично вся увага приділялася виборам до ВР, а місцеві вибори були нікому не цікаві. Так, на дільницях Київського району м.Харкова не було ані плакатів, ані, навіть, списків кандидатів до районної ради – що, на мій погляд є серйозним порушенням рівності кандидатів. Така неінформованість виборців порушила не тільки права кандидатів, а й права виборців вибирати владу свідомо.

Заважали працювати недоліки, які можна виправити до наступних виборі і при тому виправлення деяких не потребує великих витрат.

Перш за все, потрібно прийняти принципове рішення і розвести в часі вибори до Верховної Ради і вибори до місцевих рад. Здається, це вже ясно всім.

За той час, який зараз є до проведення наступних виборів потрібно зробити:

- реєстр виборців, користуючись базою податкової інспекції, як найбільш достовірною;
- потрібно мати базу оргтехніки для роботи кожної дільниці (комп’ютер, ксерокс);
- наперед потрібно підготувати голів та секретарів комісій, які пройдуть фахову підготовку і дадуть згоду бути включеним в базу фахівців для роботи у виборчих комісіях;
- списки виборців повинні бути надруковані на одному боці аркуша;
- безумовно, запрошення для виборців повинна розносити пошта, і організувати це потрібно централізовано;
- Бюлетені повинні мати перфорацію у місці відриву;
- Потрібно розглянути питання про роботу комісій в дві зміни: перша зміна забезпечує сам процес виборів, друга приходить після закінчення голосування і рахує голос – це зменшило б кількість помилок і не створювало б нелюдські умови роботи членів комісій, тим більш, що така тривалість робочого дня суперечить трудовому законодавству України;
- Вибираючи приміщення для розташування виборчої дільниці, потрібно перевіряти не тільки існуючу площу, пожежну безпеку а й побутові умови, в яких будуть працювати члени виборчих комісій. Як показав досвід, дуже напружений режим роботи, а в комісіях працюють, перш за все, жінки віком від 40 до 70 років. На багатьох дільницях туалети знаходяться у антисанітарному стані, немає гарячої води. Члени виборчих дільниць за свої кошти купували туалетний папір, салфетки, паперові рушники.
- Зважаючи на те, що робочий час членів виборчих комісій складав близько 31-ї години, необхідно забезпечувати гаряче харчування;
-
Не будемо втрачати час і зробимо все можливе, щоб покращати умови проведення наступних виборів!

Відповіді

  • 2006.04.06 | Сергій Кабуд

    зверніть увагу(-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".