МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ще троха про газ. Хвакти, ніби-то, й відомі, але, схоже, не всім

04/21/2006 | samopal
Принаймні, не до всіх доходить. Тому ще раз. Коротко і ясно. До того ж “глазамі зарубєжних гастєй”:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Газпром хоче встановити контроль над експортом усього газу з багатих родовищ Снрндньої Азії. З наступногороку Газпром хоче купувати увесь туркменський газ, котрий можна доставити до Європи. Росіяни готують також газовий контракт з Казахстаном.

Упродовж трьох років, починаючи з 2007-го, Газпром хоче купувати по 50 мільярдів кубометрів туркменського газу щорічно, - оголосив після перемовин у Ашгабаді заступник голови Газпрому Алєксандр Рязанав. Ціни та інші деталі контракту будуть узгоджені до кінця квітня. Завдяки цій угоді Газпром заблокує доступ європейських конкурентів до багатих родовищ дешевого газу в Туркменії. Сировину з Туркменії до Європи можна транспортувати газопроводами лише через Узбекистан. Максимальна потужність узбецьких транзитних газогонів сягає 50 мільярдів кубоментрів на рік. Таким чином, з наступного року не буде в них місця на транспортування газу для іншої фірми, ніж Газпром. До цього часу найбільшим імпортером туркменського газу була Україна, котра щороку купувала там по 40 мільярдів кубометрів. З наступного року Україна втратить це джерело постачання і в імпортуванні газу стане цілком залежною від Газпрому. Росіяни також хочуть заблокувани іншим фірмам доступ до газу з Казахстану. У вівторок голова Газпрому Алєксєй Міллєр обговорював з послом Казахстану в Росії умови створення спільного російсько-казахського підприємства, котре торгуватиме казахським газом. Росіяни заробляють шалені гроші на експортуванні сировини з Азії. Вони платять по 65 доларів за 1000 кубометрів туркменського і по 36 доларів за 1000 кубометрів казахського газу. Від клієнтів у Західній Європі отримують за ту ж кількість сировини по 240-290 доларів.

(за матеріалами “Газети виборчої”. Варшава)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gazprom chce przejąć kontrolę nad całym eksportem gazu z bogatych złóż w Azji Środkowej. Od przyszłego roku Gazprom chce kupować całość turkmeńskiego gazu, który można dostarczyć do Europy. Rosjanie szykują też gazowy pakt z Kazachstanem.

Od 2007 r. przez trzy lata Gazprom chce kupować 50 mld m sześc. turkmeńskiego gazu rocznie - zapowiedział wiceprezes Gazpromu Aleksander Riazanow po rozmowach w Aszchabadzie. Cena i pozostałe warunki kontraktu zostaną uzgodnione do końca kwietnia. Dzięki tej umowie Gazprom zablokuje konkurencji z Europy dostęp do bogatych złóż taniego gazu w Turkmenii. Surowiec z Turkmenii do Europy można transportować tylko rurami przez Uzbekistan. Maksymalna przepustowość uzbeckich gazociągów tranzytowych sięga 50 mld m sześć. rocznie. Od przyszłego roku nie starczy więc w nich miejsca na transport gazu dla innej firmy niż Gazprom. Do tej pory największym importerem turkmeńskiego gazu była Ukraina, która kupowała w tym kraju do 40 mld m sześc. surowca rocznie. Od przyszłego roku Ukraina straci to źródło dostaw i będzie w imporcie całkowicie uzależniona od Gazpromu. Rosjanie chcą też zablokować innym firmom eksport gazu z Kazachstanu. We wtorek prezes Gazpromu Aleksiej Miller omawiał z ambasadorem Kazachstanu w Rosji utworzenie rosyjsko-kazachskiej spółki, która zajmie się handlem kazachskim gazem. Rosjanie zarabiają krocie na eksporcie azjatyckiego surowca. Płaca 65 dolarów za 1000 m sześc. turkmeńskiego gazu i 36 dolarów za 1000 m kazachskiego gazu. Od klientów w Europie Zachodniej za tę ilość surowca dostają zaś 240-290 dolarów.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ну шо ж, – “героям” слава. І їхнім любим друзям пельменям – теж.
Терплячі і “далекоглядні” можуть чекати до 1-го липня.
А потім спокійнісінько слівать воду і тушить свєт…

Відповіді

  • 2006.04.21 | Сергій Кабуд

    Ющенко якщо захоче - перекриє трубу до Європи

    хай тоді всі домовляються з Київом.

    Підстава- транзит енергоносіїв збагачує кримінальні кола кегебе які потім використовують ці гроші на підривну діяльність в Україні.
    В межах боротьби з тероризмом під керівництвом вашінгтону і особисто президента Бушака
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.21 | samopal

      Так вони ж з Івченком вже пробували. Якраз на Новий Рік (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.22 | Сергій Кабуд

        я чув як плакався Івченко американцям: ну скажіть хто це

        росукренерго, ну пожалуста...

        хай домовляються.
        зараз як раз час домовитися з вашінгтоном, коли кремль післав нахуй їх посла з приводу Ірану
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.22 | Vavilov

          Вони з Ющем чудово знають хто за ким стоїть.

          Досить лише поглянути, хто "стоїть" за Райфайзен-банком. Про це чудово знають і у Росії і в Штатах, тому використовують розслідування приналежності РосУкрЕнерго як засіб впливу (тиску, щантажу) на любих друзів та їхнього вождя.
          Заявки росіян, що ані ні знают прао РосУкрЕнерго є чистою брехнею (так само, як і заявки Української сторони), бо Росія там замазана по вуха і офіційно і чіста канкрєтна. Інша справа Штати, тому є певні шанси щось врешті-решт від них почути.
          З іншого боку - це зовсім не означає, що Україні потрібні якісь зовнішні партнери для ссвоєї труби. То "партнери" дуже хочуть бути потрібними...
          А от ваша позиція не зовсім зрозуміла - ви то звинувачуєте "амєріканскіх імпіріалістав" у всіх смерних гріхах, починаючи з підтримки Росії у завоюванні Північного Кавказу (мабуть, ще з часів Шаміля), то пропонуєте їх як партньора па трубє (натякаючи при цьому на загострення відносин з улюбленим вами Іраном). Ви Великдень святкуєте?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.22 | samopal

            Знать то вони знають. Тільки ср...ть не просяться. А пора вже(-)

          • 2006.04.22 | Сергій Кабуд

            моя позиція зводиться до нац. інтересів України

            США мають свої інтереси а ми свої,
            зараз в нас можливість дипломатично з ними домовитися про позицію щодо Росії.

            В принципі так завжди і робиться якщо є нормальна дипломатія.

            Щодо моєї критики позиції США:

            її не треба сприймати без міркування. США керують люди які роблять помилки так само як і всі інші.

            Щодо Іраку наприклад- помилки ці визнаються і виправляються.

            Дивитися на це треба дінамічно і намагатися перетягнути ковдру насвій бік.

            Україні не завадить поліпшити будь які відносини з США проти Росії, бо зараз ситуація така що США мають з Розією значно кращі відносини ніж з нами.

            Я пропоную скористатися досвідом прибалтики та країн східної європи на захід від нас.

            Все це нажаль не прозоре і кулуарне тому і називаюь його дипломатією)))

            Великдень святкую. Завтра. Ви в Нюйорку? Можемо засвяткувати разом.
          • 2006.04.25 | Мірко

            Томи гинуть канадці в Афганістані

            Щоби забезпечити шлях трубопроводу з Туркменистану - в обхід Газпрому.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".