МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міжнародний телекомунікаційний скандал, ІІ

06/15/2006 | Devrand
Шила в мішку не приховаєш. У багатьох українських користувачів мобільного (і не тільки) зв"язку спостерігаються проблеми з дзвінками за кордон (та закордонними дзвінками сюди). Хочете знати чому? За повідомленням сайту "Обком" (з посиланням на "Українські Новини"), Национальная комиссия регулирования связи прогнозирует затруднения с поступлением звонков из других стран в Украину в случае несвоевременного введения новых международных кодов пунктов сигнализации СКС-7, с помощью которых осуществляется маршрутизация международных звонков. «Может возникнуть ситуация, когда маршрутизация трафика может идти неправильно, то есть звонят в одну страну, а попадают в другую», - сказал он. Проблема в тому, що наші телеоператори використовують міжнародні коди пунктів сигналізації, які ITU (Міжнародний союз електрозв"язку) вже розподілив між іншими країнами (Італія та Бельгія - М-І) Далі НКРЗ жаліється, що їх не попередили завчасно, за пів року. Чтобы не допустить конфликтных ситуаций в сфере международной связи, НКРС обратилась в Министерство транспорта и связи, представляющее интересы Украины в МСЭ, с просьбой немедленно урегулировать этот вопрос. По словам члена НКРС, новые коды выдаются операторам бесплатно, однако для их введения компаниям необходимо внести изменения в свои программы, а также сообщить о необходимости изменений всем операторам, с которыми есть роуминг и которые предоставляют международную связь. «Это чисто технический вопрос, однако он важен и его надо срочно решать» - Заместитель министра транспорта и связи Василий Гандабура сообщил, что обращение от НКРС получено и министерство надеется, что сторонам удастся урегулировать данную ситуацию. Отже, наслідком цієї ситуації є, щонайменьш, фінансові витрати операторів зв"язку, та необхідність переналаштування обладнання як наших, так і всіх закордонних операторів, з якими є роумінг. Однак я недаремно підкреслив у цитаті те, що відповідальний за зв"язок з ITU/МСЕ є Мінтрансзв"язку, а до цього був Держкомітет зв"язку та інформатизації (ДКЗІ) України. Тому що в даній ситуації точно відомо, хто саме з українських чиновників винен в міжнародному скандалі. Через власну байдужість, тупість і кричущий непрофесіоналізм. Сайт "Майдан" писав про це ще 31 травня:

В 2000-2001 році ITU (International Telecommunications Union -
Міжнародний союз електрозв"язку) виділив Україні три нових додаткових міжнародних коди (2-214, 2-215 та 2-216). Представником України тоді виступав Держкомітет зв"язку та інформатизації (ДКЗІ) України. Міжнародні коди виділялися безкоштовно, в свою чергу ДКЗІ розподіляла їх в Україні безкоштовно також.

Міжнародні телефонні коди - це аналог ІР-адрес в Інтернеті. З їх допомогою відбувається маршрутизація телефонного трафіку.

Після отримання кодів, ДКЗІ повинен був виконати ряд чітко визначених процедур для того, щоб надіслати підтвердження до ITU про те, що ці коди використовуються. Як з"ясувалося лише нещодавно, ДКЗІ цього не зробив. Яка причина - службова невідповідність, некомпетентність чи ще щось - нам не відомо.

З трьох кодів один, а саме 2-214, був наданий компанії "Утел", яка не сподіваючись на комітет, сама зробила необхідні кроки по підтвердженню для ITU того, що код 2-214 дійсно нею використовується.

Ще два були розподілені між телефонними операторами UMC, Київстар, УРС, Укомлайн, Інтертелеком, Астеліт, ЗАТ ЦССУ.

Далі історія розгортається трагікомічно. На початку 2006 року, так і не отримавши офіційного підтвердження від українських горе-чиновників щодо використання двох інших кодів (2-215 і 2-216), ITU вважає що вони не використовуються, та передає їх в Італію та в Бельгію!

При цьому не забувайте, що обладнання групи українських операторів також використовує ці коди! Внаслідок цього виникає ситуація, коли один і той же код (одна й та ж адреса для маршрутизації) використовується в декількох різних країнах. (Уявіть собі що в мережі виникла ще одна машина з вашою IP-адресою. Після цього довго в Інтернеті не полазиш.)

Через таку колізію виникло різке погіршення якості зв"язку: італійці та бельгійці отримували невідомо звідки чужий трафік, і втрачали невідомо де свій власний. Саме вони перші і підняли галас - що відбувається? Одночасно, постраждала якість роумінгу та закордонного зв"язку вищеназваних українських операторів. Не виключено , що якість внутрішньоукраїнського зв"язку постраждала також.


ITU змушена була реагувати на ситуацію, що склалася, і нещодавно надала для України, замість попередніх кодів, новий код з префіксом 7-242 - тепер всім українським операторам, що страждають через некомпетентність ДКЗІ (правонаступником якої зараз є Мінтрансзв"язку), потрібно витрачати значний час, кошти та людські ресурси для нової зміни коду. Під час переходу клієнти операторів знову будуть відчувати різке зниження якості послуг.


Деталі цієї сенсаційної історії ми будемо надавати по мірі надходження . Хочемо зауважити: Мінтрансзв"язку, що є спадкоємцем ДКЗІ, дуже не хоче її оприлюднення - в черговий раз сильно постраждає репутація.



P.S. Нагадаємо, що приблизно в той самий час, коли чиновники з ДКЗІ повинні були повідомити ITU про використання кодів, вони були зайняті набагато більш цікавою справою - з усіх сил намагалися перебрати на себе адміністрування доменом .UA.

Цитата (заступник голови ДКЗІ О.Проживальський, 2003 )

Отже, при здійсненні контролю за ефективним використанням
інформаційної інфраструктури держави в частині телекомунікаційних і
комп'ютерних інформаційних систем до компетенції Держкомзв'язку належить і нагляд за здійсненням адміністрування українського географічного домену .UА глобальної комп'ютерної інформаційної системи Інтернет.


В 2001 в Держкомзв'язку "було визнано за доцільне створити об'єднання підприємств під назвою "Український мережевий інформаційний центр"(УкрМІЦ) за участю уповноваженого державного підприємства, підпорядкованого Держкомзв'язку," для отримання контролю над доменом .UA


Яке щастя для всіх користувачів Інтернету, що чиновникам з ДКЗІ це зробити не вдалось! Як вони вміють працювати, і що було б користувачами, яскраво видно з історії про телефонні коди.





Відповіді

  • 2006.06.15 | Стайєр

    Регулювання тарифів на міжнародний телефонний зв"язок

    З усього видно, що Ви розбираєтесь в телекомунікаціях :)
    Не підкажете, як зараз регулюються ліцензії та тарифи на міжнародний телефонний зв"язок з України, а також якими є перспективи Інтернет телефонії.
    Десь в Інтернеті є формальна інформація на цю тему?
  • 2006.06.15 | saha

    Гарна історія. Сподіваюся що після неї домен UA їм не дадуть

  • 2006.06.16 | zmej_gorynych

    Re: Міжнародний телекомунікаційний скандал, ІІ

    Добрий день усім.

    Анатолій шикарно, на голих фактах, продемонстрував аналогію бардака з держрегулюванням кодів SS7 (ОКС7) з можливим бардаком у випадку регулювання державними "професіоналами"-хапугами домену .UA.

    Всі специ вже давно знають, що як тільки держава береться щось регулювати - обов"язково згодом до всіх причетних (і не дуже) навідується білий полярний лис.

    Я б не лише доменом, але й самокатом не давав би порулити чиновникам від НКРЗ & Co.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.16 | AxeHarry

      Re: Міжнародний телекомунікаційний скандал, ІІ

      zmej_gorynych пише:
      > Я б не лише доменом, але й самокатом не давав би порулити чиновникам від НКРЗ & Co.

      A ja by jakraz same im i dozvolyv by katatys samokatom - poperek Boryspolskoi trasy. Tak avtomatychno i elegantno mogla by vyrishyccya problema zvilnennya z posady dovbo*obiv.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".