МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цуґ-цванґ? - Ні! Вихід є!

07/18/2006 | AK
Нинішню ситуацію, у якій опинився Президент і НСНУ після зради Мороза поспішили охрестити цуґ-цванґом http://www.pravda.com.ua/news/2006/7/18/44675.htm. За шаховою термінологією це означає що будь-який з можливих ходів Президента є програшним для нього і для політичної сили, що його підтримує.

Дійсно якщо брати до уваги лише ті три варіанти, які досі обговорювалися у медійному просторі, усі вони ведуть до втрат:

1. Приєднання НУ до СРК + Янукович - прем'єр (остаточна втрата симпатій електорату взамін на досить сумнівну можливість впливати на рішення виконавчої влади)
2. Янукович - прем'єр + перехід НУ разом з БЮТ в опозицію (збереження залишків симпатій електорату (далеко не гарантоване), але втрата можливості впливати на рішення)
3. Розпуск ВР (ризик отримати ще більш потужну блакитну більшість у новій ВР тобто п.2 у посиленому варіанті)

Третій варіант не є на 100% програшним, але ймовірність виграшу мала, оскільки на дострокові вибори відводиться лише два місяці. Організувати і провести за цей час ефективну передвиборну кампанію і переломити ті негативні для НСНУ та Президента тенденції у настроях людей дуже важко. Майже неможливо.

Однак є ще четвертий варіант, який чомусь майже не обговорюється:
4. Перехід НУ разом з БЮТ в опозицію у Верховній Раді, але прем'єром залишається Єхануров. Кандидатура Януковича чи будь-якого іншого "антикризового" прем'єра багаторазово відхиляється Президентом, а ж поки не буде відновлено діяльність Конституційного Суду.

Багато хто помилково вважає, що ніби-то Президент зобов’язаний внести до Верховної Ради кандидатуру, висунуту коаліцією і не має права її відхилити. Це бузумовно не так. Президент поза всякими сумнівами має право заблокувати кандидатуру, яку він вважає неприйнятною (Див. http://maidan.org.ua/static/mai/1153416379.html). Причому Конституція не накладає ніяких обмежень на те скільки разів і як довго Президент може відхиляти запропоновані коаліцією кандидатури.

Після відновлення діяльності Конституційного Суду можливі такі варіанти:
а) Відміна політреформи
б) Розпуск ВР, віттягнутий у часі на кілька місяців, або й на рік

Варіант "а" передбачає два підваріанти
- ПР починає розуміти, що так чи інакше основним центром влади залишиться Президент і з цим треба змиритись. Тоді ВР може працювати нинішнім складом приймаючи потрібні Україні закони, у яких депутати-бізнесмени від ПР зацікавлені самі;
- ПР не погоджується співпрацювати, ВР рада стає недієздатною і її доведеться розпустити складення повноважень третиною депутатів або через референдум.

Для реалізації варіанту "а" важливо ще до створення Конституційного Суду переконати громадськість, що
- політреформа була прийнята з численними порушеннями Коституції;
- новий варіант Конституції містить багато внутрішніх суперечностей і різночитань, що ставить під загрозу нормальне функціонування держави;
- саме політреформа стала причиною фактичної бездіяльності парламенту протягом більш ніж двох місяців після виборів;
- скасування політреформи є єдиним можливим рішенням як з формально-правової так і з політичної точки зору.


Варіант "б" дасть позитивні результати, лише за умови, що час не буде згаяно, а буде плідно використано для переконання громадської думки у тому що: "
- уряд Єханурова успішно працює, ВВП росте
- антикризова коаліція у ВР лише "мутить воду", її єдиною мета - пропхати свого представника на посаду прем'єра, щоб далі грабувати державу.
- якщо Верховна Рада не почне працювати як слід, то її слід розігнати і обрати нову.

Це все можна реалізуати лише за умови, якщо Президент і його Секретаріат нарешті візьмуться за розум і зроблять те, що вони мали зробити ще півтора роки тому, а саме налагодять ефективну державну інформаційну політику.
Присутність пропрезидентських сил в інформаційному просторі повинна зрости десятикратно. Причому зростання повинно бути досягнуто не стільки за рахунок збільшення кількості виступів самого Президента (тут важливо не передати куті меду!), як за рахунок роз'яснення кожного кроку Президента через
1. Соціальну рекламу;
2. Виступи, прес-конференції, заяви, брифінги і т.п. соратників президента, належним чином координовані єдиною PR командою;
3. Залучення на добровільній основі однодумців Президента з журналістського середовища (Однодумців Президента з числа журналістів слід забезпечувати інформацією, яку вони могли б донести до виборця, вони повинні у першу чергу бути включені у різноманітні пули. У цьому плані цікавим є досвід реформаторського уряду Балцеровича у Польщі, який варто вивчити і використовувати).
4. Через інформаційні плакати у приміщеннях державних органів, де ведеться прийом громадян.

Практично кожен громадянин повинен знати і про зростання ВВП, і про зростання середньої зарплати і соціальних виплат і т.п. Лише в умовах абсолютно безпорадної інформаційної політики можливе те, що нинішній стан економіки (ВВП у травні цього року зріс на 8,5%, а у червні - на 9,3%) частина населення вважає "кризовим".

Потрібно роз'яснювати законодавство. Наприклад, якби в усіх держустановах було чітко й великими буквами написано

"Во исполнение указа Президента #ххх разъясняем, что в соответсвии с Законом "О языках" граждане Украины имеют право обращаться в государсвенные органы и получать ответы на русском языке. Служащие, нарушающие это требование, привлекаются к ответстенности. Тел. горячей линии хххх".

Якби, крім цього, згадане положення закону було б роз'яснено через соціальну рекламу на радіо і телебаченні, то тоді "боротьба" деяких партій і політиків "за право разговаривать с государством на русском языке" була б набагато менш привабливою для електорату, а Президент і його команда мали б більший успіх серед російськомовних виборців.

Потрібен зворотній звязок: регулярні соціологічні опитування, аналіз преси й інтернету повинні давати чітку картину про настрої у суспільстві, які дії Президента потребують додаткових роз'яснень, які кроки потрібно відкоригувати. Слід відмовитись від тих кроків, які Президент та його команда не можуть пояснити народу (а таке, на жаль, бувало і не раз!).

Чутки і неправдива інформація про стан справ у державі і про діяльність влади повинні негано і ефективно спростовуватися.

Слід налагодити більш тісну співпрацю з неурядовми організаціями, громадськими активістами, а також з інтернет-спільнотами, такими як http://www.maidan.org.ua

Тепер щодо організації позачергової передвиборчої кампанії. Вона буде успішною якщо

1. Не допускати Романа Безсмертного до керівництва виборчою кампанією НУ.
2. Суттєво обновити список НУ, виключивши звідти осіб з високим антирейтингом та доповнивши його відомими особами з блоку ПОРА-ПРП та Костенка-Плюща та іншими популярними політиками, напр. Луценком.
3. Вносити до списку лише тих, хто погодиться протягом усієї виборчої кампанії їздити по країні і зустрічатися з виборцями. За невиконання - виключати зі списку (така можливість є). Не повинно бути жодного села, не кажучи вже про райцентри, куди хоча б раз не заїжджали кандидати від НУ і не виступалиб перед виборцями. (Кандидатів багато, на всю Україну повинно вистачити.)
4. Не воювати за електорат з БЮТ, а намагатись відібрати його у ПР, соціалістів і навіть комуністів. Для цього слід
а) Звернути увагу на села Сходу й Півдня (див. http://www2.maidan.org.ua/n/free/1152873487)
б) Зробити наріжним каменем передвиборчої кампанії гасла взаємопорозуміння між різними частинами України
в) Зайняти більш реалістичну позицію у мовному питанні. Наприклад, взяти на себе зобов'язання передбачити у законодавстві статус "мови місцевого самоврядування" поряд з українською для російської мови та мов інших нацменшин у населених пунктах, де більшість населення цього бажає. Чітко і ясно заявити і повторювати при кожній нагоді, що кількість російськомовних шкіл і класів буде визначатись кількістю заяв від батьків першокласників, які бажають, щоб їхні діти навчалися російською мовою.
г) Якомога менше вести розмов про НАТО, а якщо виникатимуть питання у дискусіях, то чітко заявляти, що це питання можна вирішити тільки через референдум. (Або ж, якщо дозволить час, ще до виборів постаратися змінити ставлення населення до НАТО знову ж таки через ефективну інформаційну політику).
д) Гаслу ПР про федералізацію України, протиставити гасло про надання більших прав місцевим громадам у містах і селах.

Президент як гарант Конституції зі своїм апаратом повинен взяти активну участь у передвиборчій кампанії, але, звичайно не як агітарор. Повинна бути негайно створена структура, яка б займалась роз'ясненням виборчого законодавства. Щоб люди знали куди скаржитись, якщо на них тисне начальство чи хтось викорисновує службове становище задля агітації. Вживати дієвих заходів проти таких порушень.

Сподіваюсь що ця стаття потрапить на очі комусь з команди Президента і хоча б частину з запропонованих тут ідей буде реалізовано.

Відповіді

  • 2006.07.18 | fahid

    Re: Цуґ-цванґ? - Ні! Вихід є!

    AK пише:
    > 4. Перехід НУ разом з БЮТ в опозицію у Верховній Раді, але прем'єром залишається Єхануров. Кандидатура Януковича чи будь-якого іншого
    > "антикризового" прем'єра багаторазово відхиляється Президентом,
    > а ж поки не буде відновлено діяльність Конституційного Суду.
    > А далі можливі варіанти:
    > а) Відміна політреформи
    > б) Розпуск ВР, але не зараз а, наприклад через місяць, два або й

    Где-то так оно и будет, чует моя печенка.

    >
    > Варіант "а" передбачає два підваріанти
    > - ПР починає розуміти, що так чи інакше основним центром влади залишиться Президент і з цим треба змиритись. Тоді ВР може працювати нинішнім складом приймаючи потрібні Україні закони, у яких депутати-бізнесмени від ПР зацікавлені самі;
    > - ПР не погоджується співпрацювати, ВР рада стає недієздатною і її доведеться розпустити через референдум.

    Через референдум это как? ИМХО такие референдумы запрещены конституционным судом.



    > Присутність пропрезидентських сил в інформаційному просторі повинна зрости десятикратно. Причому зростання повинно бути досягнуто не за рахунок збільшення кількості виступів самого Президента (тут важливо не передати куті меду!) а за рахунок роз'яснення кожного кроку Президента через
    > 1. Соціальну рекламу

    ИМХО неэффективно.

    > 2. Виступи, прес-конференції, заяви, брифінги і т.п. соратників президента, належним чином координовані

    Это да. Надо потратиться на пиар-службу основательно. Тока надо еще для нее финансирование как-то организоватьЮ чтоб комар носа не поддочил. Нетривиальная задача.

    > 2. Залучення на добровільній основі однодумців Президента з журналістського середовища

    Не совсем понятно как это может выглядеть....

    > 3. Через інформаційні плакати у приміщеннях державних органів, де ведеться прийом громадян.

    ИМХО анти-эффективно.

    > 4. ... (які ще будуть пропозиції?)

    Плотно сотрудничать с майданом и всякими НГО.

    >
    > 1. Не допускати Рому Безсмертного до керівництва виборчою кампанією НУ.

    А кого допускать?

    > 2. Суттєво обновити список НУ, виключивши звідти осіб з високим антирейтингом та доповнивши його відомими особами з блоку ПОРА-ПРП та Костенка-Плюща та іншими популярними політиками, напр. Луценком.

    И вообще новых людей извне политикума добавить.


    > 4. Не воювати за електорат з БЮТ, а намагатись відібрати його у ПР, соціалістів і навіть комуністів. Для цього слід
    > а) Звернути увагу на села Сходу й Півдня (див. http://www2.maidan.org.ua/n/free/1152873487)

    У ПР отобрать ИМХО нереально . Главное - взять свое за счет активной явки своих.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.18 | AK

      Re: Цуґ-цванґ? - Ні! Вихід є!

      fahid пише:
      .
      >
      > Через референдум это как? ИМХО такие референдумы запрещены конституционным судом.

      Не чув такого. Коли?

      > > 1. Соціальну рекламу
      > ИМХО неэффективно.
      Дивлячись що і головне ЯК рекламувати.

      >
      > > 2. Залучення на добровільній основі однодумців Президента з журналістського середовища
      >
      > Не совсем понятно как это может выглядеть....

      Є достатньо прихильників Президента у журналістському середовищі, потрібно їх забезпечувати інформацією, а вони вже донесуть і розтлумачать її виборцеві. Запрошувати їх у пули і т.п.
      Щось подібне робили поляки (уряд Больцаровича) під час своїх реформ. Чому б не вивчити досвід?

      >
      > > 3. Через інформаційні плакати у приміщеннях державних органів, де ведеться прийом громадян.
      >
      > ИМХО анти-эффективно.

      Знову ж таки, дивлячись що і як на тих плакатах писати й малювати.
      Якби в усіх держустановах було чітко й великими буквами написано
      "В соответсвии с Законом "О языках" граждане Украины имеют право обращаться в государсвенные органы и получать ответы на русском языке. Чиновники, нарушающие это требование привлекаются к ответстенности. Тел. горячей линии хххх" То тоді "боротьба" деяких партій і політиків "за право разговаривать с государством на русском языке" була б набагато менш привабливою для електорату.

      >
      > > 4. ... (які ще будуть пропозиції?)
      >
      > Плотно сотрудничать с майданом и всякими НГО.

      Слушно

      >
      > >
      > > 1. Не допускати Рому Безсмертного до керівництва виборчою кампанією НУ.
      >
      > А кого допускать?

      Того хто вміє це робити і не завалить роботу. Імен не питайте - я не знаю. Але при бажанні таких людей можна знайти.

      >
      > > 2. Суттєво обновити список НУ, виключивши звідти осіб з високим антирейтингом та доповнивши його відомими особами з блоку ПОРА-ПРП та Костенка-Плюща та іншими популярними політиками, напр. Луценком.
      >
      > И вообще новых людей извне политикума добавить.

      Слушно

      >
      >
      > > 4. Не воювати за електорат з БЮТ, а намагатись відібрати його у ПР, соціалістів і навіть комуністів. Для цього слід
      > > а) Звернути увагу на села Сходу й Півдня (див. http://www2.maidan.org.ua/n/free/1152873487)
      >
      > У ПР отобрать ИМХО нереально . Главное - взять свое за счет активной явки своих.

      Попрацювавши як слід з селянами Сходу та Півдня деяких успіхів добитися можна. Загляньте в гілку, га яку я посилаюсь.
  • 2006.07.18 | Нестор

    Re: Цуґ-цванґ? Ні! Є вихід!

    AK пише:
    > Однак є ще четвертий варіант, який чомусь ще не обговорювався:
    > 4. Перехід НУ разом з БЮТ в опозицію у Верховній Раді, але прем'єром залишається Єхануров. Кандидатура Януковича чи будь-якого іншого "антикризового" прем'єра багаторазово відхиляється Президентом, а ж поки не буде відновлено діяльність Конституційного Суду.

    Це пряме порушення Конституції

    > А далі можливі варіанти:
    > а) Відміна політреформи

    що тягне за собою дострокові вибори президента

    > б) Розпуск ВР, але не зараз а, наприклад через місяць, два або й більше

    і що зміниться? Єхануров сотворить економічне чудо?

    >
    > Варіант "а" передбачає два підваріанти
    > - ПР починає розуміти, що так чи інакше основним центром влади залишиться Президент і з цим треба змиритись. Тоді ВР може працювати нинішнім складом приймаючи потрібні Україні закони, у яких депутати-бізнесмени від ПР зацікавлені самі;

    Наша біде не у відсутності законів, а в їх не виконанні.

    > - ПР не погоджується співпрацювати, ВР рада стає недієздатною і її
    доведеться розпустити через референдум.

    Навіщо? Достатньо рішення президента.


    > Присутність пропрезидентських сил в інформаційному просторі повинна зрости десятикратно. Причому зростання повинно бути досягнуто не за рахунок збільшення кількості виступів самого Президента (тут важливо не передати куті меду!)

    Одним з найсмертельніших гріхів Тимошенко були часті виступи на ТБ і перед журналістами. Президент тоді бідкався, що в Білорусі прем"єра ніхто не знає, а в нас чорт-зна-що.

    Так що тут серйозна перепона - страх президента

    > 1. Не допускати Рому Безсмертного до керівництва виборчою кампанією НУ.

    Це точно. Сам будучи в штабі Ющенка відчув відсторонення Безсмертного від керівництва виборчою компанією. Все зрушилось з мертвої точки.

    > 2. Суттєво обновити список НУ, виключивши звідти осіб з високим антирейтингом та доповнивши його відомими особами з блоку ПОРА-ПРП та Костенка-Плюща та іншими популярними політиками, напр. Луценком.

    Було б не погано.

    > 3. Вносити до списку лише тих, хто погодиться протягом усієї виборчої кампанії їздити по країні і зустрічатися з виборцями. За невиконання - виключати зі списку (така можливість є). Не повинно бути жодного села, не кажучи вже про райцентри, куди хоча б раз не заїжджали кандидати від НУ і не виступалиб перед виборцями.

    Було б не погано.

    > 4. Не воювати за електорат з БЮТ, а намагатись відібрати його у ПР, соціалістів і навіть комуністів.

    Було б не погано

    > в) Зайняти більш реалістичну позицію у мовному питанні. Наприклад, взяти на себе зобов'язання передбачити у законодавстві статус "мови місцевого самоврядування" поряд з українською для російської мови та мови інших нацменшин у населених пунктах, де більшість населення цього бажає. Чітко і ясно заявити і повторювати, що кількість російськомовних шкіл і класів буде визначатись кількістю заяв від батьків першокласників, які бажають, щоб їхні діти навчалися російською мовою.

    Нічого це не дасть. Регіони завжди пообіцяють більше :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.18 | AK

      Re: Цуґ-цванґ? Ні! Є вихід!

      Нестор пише:
      > AK пише:
      > > Однак є ще четвертий варіант, який чомусь ще не обговорювався:
      > > 4. Перехід НУ разом з БЮТ в опозицію у Верховній Раді, але прем'єром залишається Єхануров. Кандидатура Януковича чи будь-якого іншого "антикризового" прем'єра багаторазово відхиляється Президентом, а ж поки не буде відновлено діяльність Конституційного Суду.
      >
      > Це пряме порушення Конституції

      Нічого подібного! Це вже тут обговорювалося: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1153213897


      >
      > > А далі можливі варіанти:
      > > а) Відміна політреформи
      >
      > що тягне за собою дострокові вибори президента

      З якої це радості?


      >
      > > б) Розпуск ВР, але не зараз а, наприклад через місяць, два або й більше
      >
      > і що зміниться? Єхануров сотворить економічне чудо?

      Економічне зростання у червні і так понад 8%
      Потрібно лише підготуватись до виборів і підготувати громадську думку до розпуску ВР.


      >
      > >
      > > Варіант "а" передбачає два підваріанти
      > > - ПР починає розуміти, що так чи інакше основним центром влади залишиться Президент і з цим треба змиритись. Тоді ВР може працювати нинішнім складом приймаючи потрібні Україні закони, у яких депутати-бізнесмени від ПР зацікавлені самі;
      >
      > Наша біде не у відсутності законів, а в їх не виконанні.

      Але деякі закони все-одно треба міняти. Наприклад щодо СОТ.

      >
      > > - ПР не погоджується співпрацювати, ВР рада стає недієздатною і її
      > доведеться розпустити через референдум.
      >
      > Навіщо? Достатньо рішення президента.

      У разі відміни політреформи - недостатньо.

      >
      >
      > > Присутність пропрезидентських сил в інформаційному просторі повинна зрости десятикратно. Причому зростання повинно бути досягнуто не за рахунок збільшення кількості виступів самого Президента (тут важливо не передати куті меду!)
      >
      > Одним з найсмертельніших гріхів Тимошенко були часті виступи на ТБ і перед журналістами. Президент тоді бідкався, що в Білорусі прем"єра ніхто не знає, а в нас чорт-зна-що.
      >
      > Так що тут серйозна перепона - страх президента

      Значить треба йому подолати цей страх

      >
      > > в) Зайняти більш реалістичну позицію у мовному питанні. Наприклад, взяти на себе зобов'язання передбачити у законодавстві статус "мови місцевого самоврядування" поряд з українською для російської мови та мови інших нацменшин у населених пунктах, де більшість населення цього бажає. Чітко і ясно заявити і повторювати, що кількість російськомовних шкіл і класів буде визначатись кількістю заяв від батьків першокласників, які бажають, щоб їхні діти навчалися російською мовою.
      >
      > Нічого це не дасть. Регіони завжди пообіцяють більше :)

      Хай обіцяють. Але для більшості нормальних людей достатньо того, що я написав.
  • 2006.07.18 | Хвізик

    хороша стаття. я би ще додав пункт про необхідність люстрації

    слід прийняти закон про люстрації, і на його основі гнати геть "старі перевірені кадри"
  • 2006.07.18 | Ukrod

    Виграшний хід для Ющенка !

    Розпустити ВР і ЦВК. Вибори не проводити десь рік. За цей час пересажати всіх поточних політиків на паритетній основі : Яйукович - Тюлька, Порох - Азаров, Єхануров - Кушнарьов. Рейтинг піде вверх. Політичне поле очиститься. Зібрати установчі збори для і прийняти людську Конституцію. Оголосити одночасно і парламентські і президенські вибори за новою Конституцією.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.18 | tomcat

      це занадто просто. Нецiкаво..

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.18 | Ukrod

        Ні хрєна сє просто !!!

        Та для Юща - це подвіг. Якщо він це зробить, то я сам лоба поб'ю перед його партрєтом.
    • 2006.07.18 | Хвізик

      навряд чи ющ коли піде на встановлення власної диктатури.

      навіть на рік

      чомусь мені так здається
  • 2006.07.18 | tomcat

    на перевибори треба виходити через рiк, зараз всi чекають "покр.

    ..покращення життя вже сьогоднi" до того ж НУ та УНП (єдинi зараз державницькi партii) треба перегрупуватись та виробити нову тактику.
  • 2006.07.18 | Пані

    Стаття хороша, але ймовірність...

    оцього ключового моменту

    AK пише:

    > Це можливо лише за умови, якщо Президент і його Секретаріат нарешті візмуться за розум і зроблять те, що вони мали зробити ще півтора роки тому, а саме налагодять активну державну інформаційну політику.

    Мені видається величиною, що стрімко наблимжається до нуля. Для цього треба розігнати ВЕСЬ секретаріат в один день. І щоб було, кому разганяти.

    А без цього - варіант нереальний. Нажаль.

    Але, коли допишете - поставте в статті будь ласка самі, ок? Треба довбати сю скалу :)
  • 2006.07.18 | Боровик

    Re: Цуґ-цванґ? - Ні! Вихід є!

    Переважно підтримую з зауваженнями:
    AK пише:
    > а) Відміна політреформи
    Яким чином? Це стосується і інших пропозицій.

    > 1. Не допускати Рому Безсмертного до керівництва виборчою кампанією НУ.
    100% і то є першопричина.
    Добавити те, що на місцях в НУ я бачив тільки останнє лайно, що абсолютно дискредитує НУ.
    > 2. Суттєво обновити список НУ, виключивши звідти осіб з високим антирейтингом та доповнивши його відомими особами з блоку ПОРА-ПРП та Костенка-Плюща та іншими популярними політиками, напр. Луценком.
    Це не оновлення, бо Луценко - голімий піар без змістового начиння. ПОРА-ПРП-Костенко-Плющ - показали свій лузерський результат. Нахрін їх разом з Ромою Безсмертним.
    Натомість в НУ кликати і просити людей з неполітичного середовища, навіть якщо і йшли у ВР від когось іншого ніж НУ чи йшли від НУ в міськради та облради маю на увазі того ж Малковича чи Брюховецького, Богомолець, Свистович(і).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.18 | AK

      Re: Цуґ-цванґ? - Ні! Вихід є!

      Боровик пише:
      > Переважно підтримую з зауваженнями:
      > AK пише:
      > > а) Відміна політреформи
      > Яким чином? Це стосується і інших пропозицій.

      Конституційним судом. Якщо не вийде - тоді варіант "б".
  • 2006.07.19 | Andrij

    Краще перевибори

    Якщо ВР обере суддів Конституційного Суду, то Президент втратить причину затримувати подання кандидатури прем"єра. Тоді Янукович стає прем"єром за рахунок зради виборців СПУ.

    В подібному випадку краще мати чесні перевибори, ніж невиконання Конституції. Принаймні українці свідомо проголосують за своє майбутнє. Якщо більшість хоче бачити бандита прем"єром, то так воно й має бути. Кожний народ заслуговує на власних правителів.

    Скажіть чесно, скільки українців обурюються корупцією, крадіжками, потуранням прав людини? Скільки обурюються високими цінами на газ? Можемо порівняти? То чим для українців Янукович поганий прем"єр? Як можна взагалі мріяти про Європейську Україну з подонками на зразок Мороза, для котрого що тим давати, що сим, "всі вони ліберали". Як можна мріяти про щасливе майбутнє для українських малюків, якщо їхнім батькам глибоко наплювати на власну країну. Подивіться на Київ. На "паамааранчевий" Київ за висловами москвичів. Де 90% краще відкусять власного язика, ніж звернуться до вас українською. Як можна мріяти про якусь свободу та незалежність? Мовчу про Харків, Дніпропетровськ, Одесу, та інші великі "українські" міста.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.19 | AK

      Re: Краще перевибори

      Andrij пише:
      > Якщо ВР обере суддів Конституційного Суду, то Президент втратить причину затримувати подання кандидатури прем"єра. Тоді Янукович стає прем"єром за рахунок зради виборців СПУ.
      >
      > В подібному випадку краще мати чесні перевибори, ніж невиконання Конституції.

      Відмова у поданні Януковича не є порушенням Конституції. Там не написано, що Президент ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ внести будь-яку кандидатуру висунуту коаліцією. Якби це було так, то навіщо взагалі ця процедура з поданням? Навіщо 15 днів на роздуми?

      З іншого боку, якби Президент був ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ внести Януковича, то тоді відсутність КС не є причиною для невиконання цього положення. Тобто порушення Конституції було б незалежно від наявності чи відсутності КС.





      > Принаймні українці свідомо проголосують за своє майбутнє. Якщо більшість хоче бачити бандита прем"єром, то так воно й має бути. Кожний народ заслуговує на власних правителів.
      >
      > Скажіть чесно, скільки українців обурюються корупцією, крадіжками, потуранням прав людини? Скільки обурюються високими цінами на газ? Можемо порівняти? То чим для українців Янукович поганий прем"єр? Як можна взагалі мріяти про Європейську Україну з подонками на зразок Мороза, для котрого що тим давати, що сим, "всі вони ліберали". Як можна мріяти про щасливе майбутнє для українських малюків, якщо їхнім батькам глибоко наплювати на власну країну. Подивіться на Київ. На "паамааранчевий" Київ за висловами москвичів. Де 90% краще відкусять власного язика, ніж звернуться до вас українською. Як можна мріяти про якусь свободу та незалежність? Мовчу про Харків, Дніпропетровськ, Одесу, та інші великі "українські" міста.

      Народу потрібні лідери, які пропонують йому певні ідеї. Відсутність або недостатня активність чи низька кваліфікація таких лідерів - головна причина окреслених Вами проблем.
  • 2006.07.19 | media

    Re: Цуґ-цванґ? - Ні! Вихід є!

    4. Перехід НУ разом з БЮТ в опозицію у Верховній Раді, але прем'єром залишається Єхануров. Кандидатура Януковича чи будь-якого іншого
    > "антикризового" прем'єра багаторазово відхиляється Президентом,
    > а ж поки не буде відновлено діяльність Конституційного Суду.
    > А далі можливі варіанти:
    > а) Відміна політреформи
    Не є гарантованою. Чомусь всі упевнені, що як тільки КС сформують, він негайно скасує реформу. Але далеко не факт, що саме таке рішення буде прийняте
    б) Розпуск ВР, але не зараз а, наприклад через місяць, два або й більше
    у разі скасування політреформи існуватимуть лише 2 підстави - якщо пленарні засідання не можуть розпочатися, або зменшення кількісного складу ВР

    > Це можливо лише за умови, якщо Президент і його Секретаріат нарешті візмуться за розум і зроблять те, що вони мали зробити ще півтора роки тому, а саме налагодять активну державну інформаційну політику.
    На жаль, досвід свідчить, що якщо людина не бралася за розум півтора роки - не візьметься і потому. Ви можете згадати хоч одного українського політика, який би "взявся за розум"?
    > Тепер щодо організації позачергової передвиборчої кампанії. Вона буде успішною якщо

    > 1. Не допускати Рому Безсмертного до керівництва виборчою кампанією НУ.
    > 2. Суттєво обновити список НУ, виключивши звідти осіб з високим антирейтингом та доповнивши його відомими особами з блоку ПОРА-ПРП та Костенка-Плюща та іншими популярними політиками, напр. Луценком.
    це неможливо. див. розподіл комітетів за квотою НУ. в нинішньому вигляді це тераріум. "любі друзі" нікуди не поділися, а навпаки обійняли важливі парламентські посади.
    > 3. Вносити до списку лише тих, хто погодиться протягом усієї виборчої кампанії їздити по країні і зустрічатися з виборцями. За невиконання - виключати зі списку (така можливість є). Не повинно бути жодного села, не кажучи вже про райцентри, куди хоча б раз не заїжджали кандидати від НУ і не виступалиб перед виборцями. (Кандидатів багато, на всю Україну повинно вистачити.)
    4. Не воювати за електорат з БЮТ, а намагатись відібрати його у ПР, соціалістів і навіть комуністів. Для цього слід
    > а) Звернути увагу на села Сходу й Півдня (див. http://www2.maidan.org.ua/n/free/1152873487)
    > б) Зробити наріжним каменем передвиборчої кампанії гасла взаємопорозуміння між різними частинами України
    > в) Зайняти більш реалістичну позицію у мовному питанні. Наприклад, взяти на себе зобов'язання передбачити у законодавстві статус "мови місцевого самоврядування" поряд з українською для російської мови та мови інших нацменшин у населених пунктах, де більшість населення цього бажає. Чітко і ясно заявити і повторювати, що кількість російськомовних шкіл і класів буде визначатись кількістю заяв від батьків першокласників, які бажають, щоб їхні діти навчалися російською мовою.
    > г) Якомога менше вести розмов про НАТО, а якщо виникатимуть питання у дискусіях, то чітко заявляти, що це питання можна вирішити тільки через референдум.
    в цілому - гарненька утопія...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.19 | AK

      Re: Цуґ-цванґ? - Ні! Вихід є!

      media пише:

      > > а) Відміна політреформи
      > Не є гарантованою. Чомусь всі упевнені, що як тільки КС сформують, він негайно скасує реформу. Але далеко не факт, що саме таке рішення буде прийняте

      А я й не кажу, що це гарантовано. Це один із варіантів. Якщо не вийде, то тоді варіант "б".

      > б) Розпуск ВР, але не зараз а, наприклад через місяць, два або й більше
      > у разі скасування політреформи існуватимуть лише 2 підстави - якщо пленарні засідання не можуть розпочатися, або зменшення кількісного складу ВР

      Розпуск - це у разі, якщо політреформу не скасують.
      Якщо скасують, то тоді можливий розпуск через складення повноважень або референдум.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".