"За кого пропав твій голос?" - спитає киян УНП
08/08/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Опитування "За кого пропав твій голос?" розпочне 12 серпня на Майдані Незалежності Українська народна партія. Мета – з'ясувати думку політично активних громадян, які голосували на парламентських виборах у березні 2006 року за помаранчеві блоки, чи не вважають вони свій голос таким, що "пропав".
Як відомо, під час виборочої кампанії керівники помаранчевих блоків у боротьбі за голоси використовували не стільки аргументи проти політичних та ідеологічних опонентів, скільки заклик "не дай пропасти своєму голосу", адресований помаранчевому електорату, який не мав наміру голосувати за помаранчеві мегаблоки.
Опитування "За кого пропав твій голос?" буде продовженням акцій протесту УНП проти формування "помаранчево-блакитно-червоного" уряду ЯНУКОВИЧА.
Як відомо, під час виборочої кампанії керівники помаранчевих блоків у боротьбі за голоси використовували не стільки аргументи проти політичних та ідеологічних опонентів, скільки заклик "не дай пропасти своєму голосу", адресований помаранчевому електорату, який не мав наміру голосувати за помаранчеві мегаблоки.
Опитування "За кого пропав твій голос?" буде продовженням акцій протесту УНП проти формування "помаранчево-блакитно-червоного" уряду ЯНУКОВИЧА.
Відповіді
2006.08.08 | Іван Юдін
Статут УНП
Пункт статуту цієї партії з приводу виключення членів грубо протирічить загальноприйнятим в Європі принципам побудови партії. Він викладений в наступний редакції:"2.6. Член УНП‚ який грубо порушив Програму чи Статут УНП‚ чим завадив здійсненню діяльності УНП або завдав значної шкоди авторитетові УНП‚ підлягає стягненню (застереження, догана) або може бути виключений з партії. Право виключення (припинення членства) мають органи партії, які наділенні правом прийому до партії (первинні осередки партії- ).
У разі, якщо член Центрального Проводу УНП грубо порушив Програму чи Статут УНП або завдав значної шкоди авторитетові УНП, Центральний Провід УНП може двома третинами свого складу зупинити виконання обов'язків цього керівника або його членство в УНП до ухвалення відповідного рішення З’їздом УНП.
Якщо такі дії вчинив Голова партії, то Центральний Провід УНП може призупинити виконання ним своїх обов’язків трьома чвертями складу Центрального Проводу УНП до ухвалення відповідного рішення З’їздом УНП.
Грубе порушення членом УНП ухвал вищих органів з виборчих питань‚ прийнятих у межах їхньої компетенції‚ чи протидія їх здійсненню є підставою для виключення (припинення членства) з партії.
Рішення про виключення (припинення членства) з УНП може бути оскаржене в керівний орган вищого рівня протягом одного місяця з дня його ухвалення; заява про оскарження має бути розглянута протягом двох місяців.
Рішення про виключення (припинення членства) з партії народного депутата України, який не є членом Центрального Проводу УНП, приймає простою більшістю голосів Центральний Провід УНП, депутата обласної Ради - рада обласної організації УНП, депутатів міських, районних рад - відповідно ради міської та районної партійних організацій. "
Такі положення дозволяють більшості в проводі партії позбавлятися від
інакодумців. Загльноприйнятою процедурою виключення з партії в Європі є розгляд питання про виключення третейським арбітражем партії. Під час цього розгляду член партії, з приводу якого розглядається справа, має право на захист. Статутами європейськиї партій гарантується незалежність членів арбітражу від керівних органів партії, зокрема від проводу партії.
За демократію можуть боротися тільки демократично влаштовані партії!!!
2006.08.09 | Pavlo_M
За того, за кого вважав та той момент потрібно...
Чому УНП не пройшла до парламенту? Чому вони не об'єдналися з іншими правими партіями? Вони що, не знали що може бути реванш? На що вони надіялися? Сам же Костенко зізнався, що це був четвертий тур президентських виборів. То й треба було діяти адекватно. Якби вони об'єдналися з Порою-ПРП, то змогли б пройти у парламент. Що, не можна було це подати виборцям як суміш політичного досвіду й молодого завзяття? А люди за них не голосували, тому що не хотіли ризикувати, хоча, можливо, вони комусь і подобалися. Вони що, не знають, що голосуючи за непрохідні партії, можна віддати свій голос за своїх політичних противників.Скільки їм можна говорити: об'єднуйтесь, об'єднуйтесь...
Ось, на президентських виборах, об'єдналися й перемогли. А на парламентьских ні. Навіть яке красиве визначення цього кроку видумали "паралельними колонами". Ну скільки можна наступати на граблі?
А голос тих виборців, що голосували за УНП, більшою частиною відійшов до Партії регіонів, тому що далі голоси розподілялися пропорційно. Це можна порахувати. Таким чином вони допомогли ПР зміцнити свої позиції.
УНП в політиці вже багато років. Кому, як не їм, знати розклад сил в Україні. І, якщо б українські сили хотіли виграти, то вони усі об'єдналися. А так вони спеціально хотіли програти. Такий собі політичний мазохізм. Ось Регіони, усіх своїх сателітів під себе підм'яли й перемогли.
Тому ті, так звані "національно-демократичні" сили, які кричать, що вони за Україну, а не об'єднуються, є, насправді, тими, хто її зраджує своїми діями. Я можу зпрогнозувати, що чим далі, тим виграти вибори їм буде ще важче, або, навіть, неможливо. Треба зважати на Українські реалії.