МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У "маяковому питанні" суд поставив крапку

09/15/2006 | Illia
Апеляційний господарський суд Севастополя прийняв остаточне рішення про повернення Росії Україні 77 маяків севастопольської зони.

У четвер, 14 вересня, Севастопольський апеляційний господарський суд прийняв остаточне рішення про повернення Міністерством оборони Російської Федерації 77 маяків і інших навігаційних об’єктів, розташованих у севастопольській зоні, Україні в особі Державної установи "Держгідрографія".

Міністерство оборони Росії не змогло довести свою правоти про приналежність маяків Чорноморському флоту РФ. Тепер російські військові зобов’язані звільнити з незаконного володіння і повернути Україні багатоповерховий будинок, який займає Гідрографічна служба Чорноморського флоту Росії, і інші 4 великі об’єкти в центрі Севастополя: Управління 23-ою океанографічною експедицією, комплекс із 20 будівель гідрографічного загону, аерологічну станцію і інші об’єкти.

У зв’язку з таким рішенням Всеукраїнська молодіжна організація "Студентське братерство", яка домагалася повернення маяків Україні, заявила про те, що вона має намір "взяти на себе роль суспільного контролю над виконанням рішень про повернення українського майна і будівель як у місті Севастополі, так і в Автономній Республіці Крим".

Раніше, у понеділок 11 вересня, суд затвердив остаточне рішення про вилучення з незаконного володіння Міністерством оборони Росії 22 маяків і інших навігаційно-гідрографічних об’єктів, розташованих від мису Тарханкут (Західний Крим) до мису Лукулл і від мису Мишоїд до мису Аюдаг і передачі їх Міністерству транспорту України, без права оскарження.

У серпні 1998 року вийшла постанова Кабінету міністрів, відповідно до якої гідрографічне майно, яке є державною власністю і розміщене на узбережжі від мису Тарханкут до мису Аюдаг, передано в сферу управління Міністерства транспорту України.

У листопаді 2000 року вийшов указ президента № 678/2000, який покладає на Міністерство транспорту України відповідальність за реалізацію державної політики в сфері навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавання. У 2001 році Генеральна прокуратура України подала позови в господарські суди Сімферополя, Севастополя і Херсона про незаконне утримання майже 100 гідрографічних об’єктів.

Відповідно до угоди про перебування російського Чорноморського флоту на території України, підписаної урядами двох країн наприкінці травня 1997 року, у місячний термін мала бути розроблена додаткова угода по засобах навігаційно-гідрографічного забезпечення, однак до сьогоднішнього дня її немає.

У середу, коментуючи рішення Севастопольського апеляційного господарського суду, голова Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Сергій Миронов заявив, що Росія наполягаює на тому, що всі питання, у тому числі і по інфраструктурі, яку використовує Чорноморський флот Росії, мають вирішуватися на міждержавному рівні, а не в судах.

За його словами, "це може бути поза юрисдикцією суду, тому що такі питання завжди повинні вирішуватися державами". "Я думаю, що саме в цій площині потрібно вирішувати ці питання", - підкреслив Миронов.

14 вересня, прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що питання використання Росією маяків у Криму є міжурядовим питанням і буде розглянуто на засіданні міжурядової комісії в листопаді.

Відповіді

  • 2006.09.15 | vvkornilov

    Re: У "маяковому питанні" суд поставив крапку

    Відповідно до угоди про перебування російського Чорноморського флоту на території України, підписаної урядами двох країн наприкінці травня 1997 року, у місячний термін мала бути розроблена додаткова угода по засобах навігаційно-гідрографічного забезпечення, однак до сьогоднішнього дня її немає.

    ото ж бо й воно. Познаходьте у базі всі угоди стотсовно ЧФ та стосунків Уа з РФ, та побачите "зірочки". Це таємні додатки, про які говорив Горбулін під час минулої маякової кризи. Як раз вони стосувалися гідрографічних об-єктів. Наш закон а) прийнято пізніше, б) міжнародні угоди на над нашими законами мають високу руку.

    На жаль, Севастопольский Суд може приймати, що хоче. Це рівень Гааги.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".