МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Почему я изначально отказался вступать в НСНУ?

10/22/2006 | Land
Меня впечатлила ключевая мысль, высказанная почетным и растиражированная нечетными: В нашей партии нет идеологии, она этакое внеидеологическое объединение свободных людей для достижения демократических целей.

Я слушал это открыв рот и широко распахнув глаза, дабы удостовериться, что не сплю. Если бы мне дали задание создать движение, некий симулякр, играющий роль липучки для мух, и начать с формулировки его идеологической базы, я (мамой клянусь!), не сумел бы элегантнее выразить эту самую цель!

Партия как структура, изначально предназначенная для коонцентрации некой идеологии развития общества и отражающая идеологию определенных слоев социума - не имеющая никакой идеологии - это круто! Да-а-а, я бы никогда не дошел своим слабым умишком до такого гениально простого решения! Все остальные оргшаги были уже легки, как лушпайки от семечек. Вакуум идеологии мгновенно заполняется единственно возможным содержанием: власть любой ценой с последующим конвертом в бабло и дальнейшим закреплением этой власти.

Поэтому, когда мухи, натужно таща чемоданчики с амброзией, потянулись к липучке, я только цокал языком и мечтал об одном: познакомиться с аффтаром сего замечательного перформанса, дабы пожать ему руку и напроситься в ученики. Клянусь, готов был мыть посуду, подметать двор и ни о каком фехтовании первый год даже не стал заикаться.

Последний слет... в смысле съезд, перевершил мои ожидания. Мухи, умудрившись оторвать липучку от ниточки, дружно зажужжали и скрылись в тумане, благо чемоданчики уже так не оттягивали им лапки. Пчелы, случайно затесавшиеся в компанию, растерянно полетали по комнате, и от нечего делать разлетелись по ульям.
Задача выполнена блестяще. Отсепарировать одних от других любым другим методом было бы и дольше и менее надежно. А сейчас все стало предельно ясно. Даже тем, кто скрылся в тумане.

Одно греет душу: они улетели, но обещали вернуться...

Відповіді

  • 2006.10.22 | Уляна

    Re: Почему я изначально отказался вступать в НСНУ?

    Я вперше про це чую. Можна детальніше? Бо за моїми спостереженнями, ідеології немає в жодної української партії. В Нашої України, наскільки я сама спостерігаю, ідеологія "Назустріч людям" таки пробивається. За "почетними" давно не слідкувала і ніколи не мала прямого доступу. А от що запам'яталося, так це останні вибори і районні штаби Нашої України. Тобто, прості партійці у великій масі. В моєму випадку, голова нашої виборчої комісії ніколи нічого не могла добитися від своєї (не НУ) партії: її завжди ігнорували, яке б просте питання до них не виникало. Люди зі штабу НУ були надійнішими навіть від людей з виконкому. Приїжджали, оглядали незручності, потім приїжджала якась машина (найчастіше приватна, якогось пасіонарія) чи то зі столиком, чи то з лампою, чи з клеєм і проблема усувалася. "Нічєво-нічєво, і так сойдет." - такого не було. Оце "нічєво-нічєво, подождетє", "нічєво-нічєво, собєрьоте справки", "нічєво нє темно, і так відно" - є нехтуванням людини, яке свідомо пропонується Нашою Україною усувати. Треба годити людям.

    Land пише:
    > Меня впечатлила ключевая мысль, высказанная почетным и растиражированная нечетными: В нашей партии нет идеологии, она этакое внеидеологическое объединение свободных людей для достижения демократических целей.
    >
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.22 | Ukrod

      Re: Почему я изначально отказался вступать в НСНУ?

      Проблема НУ в тому, що вона приліпила собі на лоба ярлик "люди президента" і носилася з ним, як дурний по селі.
      В результаті замість формування нормальної ідеології, орієнтування на певний прошарок населення, вони перетворилися на хвіст свого почесного татка. Ну і відгребли по повній за всі його художества. Їх "калєбанія", це не їх "калєбанія", а його. Прості партійці на місцях були проти ширки від початку процеса, але кого їх думка цікавить ?

      І взагалі всі ці роздумування чи повинен президент бути партійним ...
      Мені здається закиди в тому, що він таким не повинен бути, справедливі тільки в наших умовах, коли партія є корпорацією ("любими друзями"). А президент повинен бути представником якоїсь ідеології, інакше яку політику він проводить ? Тому він може бути партійним, якщо партія відповідна по ідеології.

      Взагалі НУ була успішна поки спиралася на маси, а коли стала номенклатурною, то потупіла невимовно. Я ж бачу хто входив в партію на місцях (тільки не треба про останні вибори). Якби ці люди мали вплив, то кращої партії і не треба було б. А так труп-трупом, а не партія.

      Я для себе не знаю за кого голосувати поки що. За ОПГ ПРУ чи партію фюрерного типу БЮТ ? Я от задаю собі питання: Як сильно зміняться політичні розклади, якщо перестануть існувати Ахмєтов і Юля.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.22 | Уляна

        Хай колишуться.

        Раз уподобання виборців колишуться самі знаєте в яких неймовірних межах.

        Ключове слово "колєбанія". Мене дуже цікавить Ваше розуміння цих "колєбаній". Перед країною стояли і стоять питання руба. У мене немає претензій до презедента щодо виокремлення цих питань. Проводилися голосування. Список основних 20 питань і голосувань можна подивитися, наприклад тут на першій сторінці: http://www.nardepuk.org.ua
        НУ голосує практично не виляючи. Єдина їхня і наша проблема, що їхніх голосів замало. Через це всіх хапає "кондратій" і безсиле взаємне звинувачення.


        Ukrod пише:
        > Проблема НУ в тому, що вона приліпила собі на лоба ярлик "люди президента" і носилася з ним, як дурний по селі.
        > В результаті замість формування нормальної ідеології, орієнтування на певний прошарок населення, вони перетворилися на хвіст свого почесного татка. Ну і відгребли по повній за всі його художества. Їх "калєбанія", це не їх "калєбанія", а його. Прості партійці на місцях були проти ширки від початку процеса, але кого їх думка цікавить ?
        >
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.22 | Михайло Свистович

          Re: Хай колишуться.

          Уляна пише:
          >
          > Перед країною стояли і стоять питання руба. У мене немає претензій до презедента щодо виокремлення цих питань. Проводилися голосування. Список основних 20 питань і голосувань можна подивитися, наприклад тут на першій сторінці: http://www.nardepuk.org.ua
          > НУ голосує практично не виляючи. Єдина їхня і наша проблема, що їхніх голосів замало. Через це всіх хапає "кондратій" і безсиле взаємне звинувачення.

          Ні, не через це. Бо голосування у ВР - це лише маленька частинка життя.
      • 2006.10.22 | Михайло Свистович

        Re: Почему я изначально отказался вступать в НСНУ?

        Ukrod пише:
        > Проблема НУ в тому, що вона приліпила собі на лоба ярлик "люди президента" і носилася з ним, як дурний по селі.

        Ні, проблема НУ в тому, що там було мало людей президента, а цей ярлик вони використовувли для досягнення власних меркантильних цілей.

        > В результаті замість формування нормальної ідеології, орієнтування на певний прошарок населення, вони перетворилися на хвіст свого почесного татка. Ну і відгребли по повній за всі його художества.

        Скоріше, це він відгріб, ставши зручником їх художеств.

        > Прості партійці на місцях були проти ширки від початку процеса, але кого їх думка цікавить ?

        А скільки тих простих партійців на місцях?

        >
        > Взагалі НУ була успішна поки спиралася на маси, а коли стала номенклатурною, то потупіла невимовно. Я ж бачу хто входив в партію на місцях (тільки не треба про останні вибори). Якби ці люди мали вплив, то кращої партії і не треба було б. А так труп-трупом, а не партія.

        То про яких Ви простих партійців говорите? То кажете, що партійці на місцях хороші, то - погані. Визначтесь якось.

        >
        > Я для себе не знаю за кого голосувати поки що. За ОПГ ПРУ чи партію фюрерного типу БЮТ ?

        Дуже погано, що не знаєте. Визначайтесь. До виборів ще далеко.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.22 | Ukrod

          Re: Почему я изначально отказался вступать в НСНУ?

          Михайло Свистович пише:
          >
          > То про яких Ви простих партійців говорите? То кажете, що партійці на місцях хороші, то - погані. Визначтесь якось.
          >
          А шо мені визначатись ? В моє коло спілкування входить декілька людей, яких я поважаю і які вступили в партію одразу після помрев (під яас формування НСНУ). До того я разом з ними працював агітатором, у виборчій комісії спостерігачем і був на Майдані. Але після формування НСНУ районний голова був призначений з центру, всіх хто брав активну участь у подіях 2004 року відсунули в бік. Тому я знаю, що НСНУ від ПР не відрізняється. І то, і то корпорація. Тобто ті на місцях, хто йшов до партії через переконання - нормальні, а ті яких розставили старші товариші - не завжди.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.22 | Михайло Свистович

            Re: Почему я изначально отказался вступать в НСНУ?

            Ukrod пише:
            >
            > А шо мені визначатись ? В моє коло спілкування входить декілька людей, яких я поважаю і які вступили в партію одразу після помрев (під яас формування НСНУ). До того я разом з ними працював агітатором, у виборчій комісії спостерігачем і був на Майдані. Але після формування НСНУ районний голова був призначений з центру, всіх хто брав активну участь у подіях 2004 року відсунули в бік. Тому я знаю, що НСНУ від ПР не відрізняється. І то, і то корпорація. Тобто ті на місцях, хто йшов до партії через переконання - нормальні, а ті яких розставили старші товариші - не завжди.

            То Ви вказуйте, який саме прошарок Ви маєте на увазі з цих двох, коли пишете про партійців на місцях. Ви ж вживаєте це словосполучення загалом.
          • 2006.10.22 | Уляна

            Таки відрізняється

            В ПР дуже мало людей, які прийшли туди через переконання. Там приктично 100% корпорація. А з НУ, як же так? І у Вас є знайомі, які за переконаннями вступили у партію, і у мене є знайомі, які теж за переконаннями в Нашій Україні, а ви будете наполягати, щоб називати це аналогом ПР? І на виборах прийшлось мати справу з десятками нашоукраїнців без всіляких старших товаришів. Ви так засмучені елементами корпоративності (досить шкідливими але не тотальними в НУ), що відмовляєтесь бачити сам факт присутности таких, як Ваші і мої знайомі. Не мають куди і не мають чого переходити мої знайомі з НУ.

            Ukrod пише:
            > Тому я знаю, що НСНУ від ПР не відрізняється. І то, і то корпорація. Тобто ті на місцях, хто йшов до партії через переконання - нормальні, а ті яких розставили старші товариші - не завжди.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.10.23 | Михайло Свистович

              Re: Таки відрізняється

              Уляна пише:
              > В ПР дуже мало людей, які прийшли туди через переконання.

              Не менше, ніж в НУ

              > Там приктично 100% корпорація.

              Як і в НУ

              > І у Вас є знайомі, які за переконаннями вступили у партію, і у мене є знайомі, які теж за переконаннями в Нашій Україні, а ви будете наполягати, щоб називати це аналогом ПР?

              А в мене є знайомі, які за переконаннями вступили до ПР. ПР і НУ рік тому і зараз - це дуже різні речі.

              > Ви так засмучені елементами корпоративності (досить шкідливими але не тотальними в НУ)

              На жаль, вже тотальними
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.10.23 | Shooter

                Re: Таки відрізняється

                Михайло Свистович пише:
                > Уляна пише:

                > > Ви так засмучені елементами корпоративності (досить шкідливими але не тотальними в НУ)
                >
                > На жаль, вже тотальними

                Гм...останній з'їзд говорить швидше про протилежне...

                Але побачимо. :)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.10.24 | Михайло Свистович

                  Re: Таки відрізняється

                  Shooter пише:
                  > Михайло Свистович пише:
                  > > Уляна пише:
                  >
                  > > > Ви так засмучені елементами корпоративності (досить шкідливими але не тотальними в НУ)
                  > >
                  > > На жаль, вже тотальними
                  >
                  > Гм...останній з'їзд говорить швидше про протилежне...

                  Не судіть про партію по з"їзду
              • 2006.10.23 | Уляна

                Мій досвід протилежний

                І у мене є знайомі, які за перекрнаннями в ПР, але на останніх виборах жоден з них за свій рахунок не викладався.

                Михайло Свистович пише:

                > А в мене є знайомі, які за переконаннями вступили до ПР. ПР і НУ рік тому і зараз - це дуже різні речі.
                >
                > > Ви так засмучені елементами корпоративності (досить шкідливими але не тотальними в НУ)
                >
                > На жаль, вже тотальними

                Не тотальними саме через такиих людей, які "викладаються", про яких я написала вище.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.10.24 | Михайло Свистович

                  Re: Мій досвід протилежний

                  Уляна пише:
                  > І у мене є знайомі, які за перекрнаннями в ПР, але на останніх виборах жоден з них за свій рахунок не викладався.

                  А в мене купа викладалася. І гне тільки на вибори, але й на хороші справи для громади. Та ще й без піару.

                  >
                  > Не тотальними саме через такиих людей, які "викладаються", про яких я написала вище

                  Такі люди не "псують" загальної картини. На жаль.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.10.24 | Уляна

                    А кучмісти?


                    Знаєш прихилькиків Кучми, які викладаються на вибори і на хороші для громади справи виключно за свій рахунок? Будь ласка, впевнися, що за свій рахунок, має означати, що людина ніколи не нарощувала свій маєток за рахунок "адмінресурсу". Бо всілякима Засухами, які ніби-то "за власний рахунок" зараз роблять справи для громади не дуже здивуєш. І ще, ти вмієш розрізнти правила і виключення з правил? Бо щось дуже часто твоя пісенька звучить, як "Я читал несколько книг, я знаю радость печатного слова".

                    Михайло Свистович пише:

                    > А в мене купа викладалася. І гне тільки на вибори, але й на хороші справи для громади. Та ще й без піару.
                    >
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2006.10.27 | Михайло Свистович

                      А кучмісти ні

                      Уляна пише:
                      >
                      > Знаєш прихильників Кучми, які викладаються на вибори і на хороші для громади справи виключно за свій рахунок?

                      Не знаю

                      >
                      > за свій рахунок, має означати, що людина ніколи не нарощувала свій маєток за рахунок "адмінресурсу". Бо всілякима Засухами, які ніби-то "за власний рахунок" зараз роблять справи для громади не дуже здивуєш.

                      Саме такі "незасухи" є сьогодні в ПРУ. Вже є.

                      >
                      > І ще, ти вмієш розрізнти правила і виключення з правил?

                      Вмію. Твої нашоукранці - виключення. Сьогодні в НУ дореволюційних кучмістів більше, ніж дореволюційних нашоукраїнців.
    • 2006.10.22 | Михайло Свистович

      Re: Почему я изначально отказался вступать в НСНУ?

      Уляна пише:
      > А от що запам'яталося, так це останні вибори і районні штаби Нашої України

      Мені теж :)

      > Тобто, прості партійці у великій масі

      В яких це таких захованих від світу районах вони у великій масі?

      > Люди зі штабу НУ були надійнішими навіть від людей з виконкому. Приїжджали, оглядали незручності, потім приїжджала якась машина (найчастіше приватна, якогось пасіонарія) чи то зі столиком, чи то з лампою, чи з клеєм і проблема усувалася.

      В нас так само діяла ЗаєДу і ПРу на виборах 2002 і 2004. Щоб привернути до себе членів комісії.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.22 | Уляна

        НУ працювала, щоб усунути проблему

        На інше не було часу. Не йшлося про привернення до себе членів комісії взагалі. Членів комісії капітально не вистачало до лстаннього дня напередодні виборів. Не важлово було від кого члени комісії, якщо вони масово розбіглися, передбачивши виснажливий марафон 2006 р.

        Михайло Свистович пише:

        > В нас так само діяла ЗаєДу і ПРу на виборах 2002 і 2004. Щоб привернути до себе членів комісії.
    • 2006.10.22 | один_козак

      То, мабуть, бвли якісь "рухівці", або ще якісь "фанатікі"))

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.23 | Уляна

        Рухівці були рухівцями, фанати фанатами, а нашоукраїнці -

        нашоукраїнцями.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.23 | один_козак

          Я кажу про те, що в НСНУ зібрані як ідейні люди,

          так і коритники-пристосуванці.
          Колись казав Головний отаман УК: "Я боюсь того часу, коли наше козацтво стане великою, багатою та впливовою організацією." Марно боявся, але мова не про те. НУ, коли після перемоги помаранчевої революції перетворилася на НСНУ, опинилася перед загрозою (для багатьох - перед жирною перспективою) перетворитися на реінкарнацію КПСС. Тобто, велике корито. Певною мірою так і сталося. Скажу більше. Коли ще перед президентськими виборами ідейні хлопці, старі, досвідчені активісти-"рухівці", пропонували свою допомогу місцевим виборчим штабам Ющенка (за ідею), то часом складалося враження, що їх "елегантно" відшивають. Якось прикольно збори відбувалися в не той час, на який були призначені. При чому одні штабісти були проінформовані про перенесення, а інші (ентузиасти) - ні. Не знаходилося доручень для них, тощо. Коротше кажучи, офіційні штабісти ніби берегли якийсь "междусобойчик". Непотрібною виявилася наша допомога аж до моменту, коли кучмісти почали наїжджати на штаби та лідерів "ні па-дєцкі", і впевненості в перемозі кандидата Ющенка суттєво поменшало. Отоді вже включилося "разом нас багато". Це була мова про Київ. Окремо можна говорити про "функціонЕРУвання" тих штабів у південних областях. Але про це тут вже достатньо писали.
          Єдине додам, що проти зловживань жлобаків-функціонерів, які чи то рухали, чи то саботували кампанію, потім "рядовим активістам", після ніби перемоги, довелося не на жарт боротися. Не здивуюся, якщо тепер деякі з цих прізвищ засвітяться в ПР. Бо корито переїжджає туди.
  • 2006.10.22 | Land

    Наш ответ Ульяне

    Я удивлен. Нет, я поражен!
    Вы пропустили самое интересное в формировании данной организации - ее учредительный съезд. Я готов был растащить его на цитаты. По поводу идеологии - это из речи преза на съезде.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.22 | Уляна

      Я не партійна людина.

      І нема чого дивуватися, що я пропустила щось цікаве. Я бачу зачатки ідеології в НУ не на рівні партійних резолюцій, а з теперішнього життя на фоні Кучмівських часів і на фоні інших політичних сил. Невже український проект, який мені особисто очевидний без партійних з'їздів, відкинений? Кажуть, що ідеології нема? А що тоді я бачу? Що стоїть за спрощенням ведення підприємництва (безусрішним намаганням), дублюванням фільмів українською мовою (успішним), встановленням меморіалу жертвам Голодомору, вступом до СОТ, скороченням терміну служби в армії....

      Land пише:
      > Я удивлен. Нет, я поражен!
      > Вы пропустили самое интересное в формировании данной организации - ее учредительный съезд. Я готов был растащить его на цитаты. По поводу идеологии - это из речи преза на съезде.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.22 | Забойщик

        С учредительного съезда 5 марта 2005 года

        Всё ,что будет с НСНУ в дальнейшем проявилось на этом съезде.

        додано: 07-03-2005
        Андрей Андреев: Впечатления о Съезде Партии. Взгляд из Донецка


        Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1110189291.html

        Впечатления о съезде партии. Взгляд из Донецка

        Итак, создана партия, называющая себя президентской и Президент В. Ющенко - ее почетный председатель. 5 марта ее первый съезд, съезд предполагаемых победителей в 2006 году, формально оформил это рождение.

        Можно было бы сказать несколько парадно-дежурных фраз об Украине, Единстве, Свободе и Демократии. Но почему-то хочется о другом.

        Съезд проходил в Киеве во Дворце спорта. До съезда оставалось еще часа полтора, когда я вышел из метро и с хорошим настроением человека, участвующего в таком замечательном событии, как бы в продолжении Майдана, двинулся к Дворцу спорта. Праздничное настроение у меня быстро улетучилось. Во-первых, я никак не мог найти вход, в который должны пускать донецкую делегацию. Над каждым входом висели перечни нескольких областей, которым дорога в эту дверь, но Донецка нигде не было видно, и никто из охраны не мог толком объяснить куда же мне идти. Встретив знакомых, тоже делегатов съезда, я узнал, что нас и в списках нет. Мы тут же начати группироваться и разговор пошел на повышенных тонах. Талышев, которого кто-то назвал руководителем делегации, повел нас ко входу, но нас туда не пустили, и мы двинулись к другим дверям.

        Ситуация начала быстро накаляться. Эти другие двери мы брали почти штурмом. И, как оказалось, очень вовремя, потому что за нами двери заперли и больше никого в них не пустили. Пройдя легкий "шмон" возле рамок металлоискателей, мы двинулись к столам регистрации. Здесь нас ждал еще один сюрприз. Оказывается, что нас, а это человек 200, в списке нет и что нам делать никто не знает. Мандаты нам выдать не могут, а следовательно, в работе съезда нам не участвовать. Тут уж мы взбеленились окончательно и пошли на штурм "регистратуры". Перекошенные от обиды лица, блестящие глаза и непарламентские выражения - все это было. Послышались выкрики, что мы вам и съезд сорвем, мы с Донбасса, бардак, и...

        Луше не продолжать. Что может сказать возмущенный человек, каждый знает. Организаторы начали разбираться, что к чему, мы немного успокоились и тут пошли другие разговоры. "На мероприятиях Партии регионов такого никогда не было. Там всегда был порядок и кормили." Я растерялся. Так чей же это съезд? И кто приехал из Донецка? Активисты партии регионов или "оранжевые"? Ну и дела!

        Мандаты нам выдали и на съезд мы успели, даже места сидячие нашли. Однако выступление Президента уже окончилось. А жаль!

        Дальше пошла рутина, без которой не обходится ни один съезд или конференция - выступления записанных заранее делегатов, голосования и т.п. И вдруг...

        Донецкая делегация аж взвыла, и человек 20 рванулись к сцене, на которую их конечно же не пустили. Такую реакцию вызвала фамилия Клименко,которого предложили включить в Совет партии. Дончанам пообещали дать слово, но после того, как Ехануров сказал, что Майдан закончился и здесь идет съезд, стало ясно, что слова им не дадут. Так оно и получилось. Маленький этот обман никто кроме дончан не заметил и "демократия восторжествовала" - Клименко был избран. Если честно, я понятия не имею, кто такой этот Клименко и почему такие страсти, и чем Талышев, которым требовали заменить Клименко, лучше. Но зато я в который раз вспомнил, что ДЕМОКРАТИЯ - ЭТО ТИРАНИЯ сиюминутного большинства.

        Теперь меня занимает вопрос - Что же будет на конференции в Донецке, и как такой "боевой отряд партии" сработает на выборах? Тщеславие и желание примазаться к победителям, чтобы урвать свой кусочек властного пирожка, могут завалить самое незавалимое дело. Поживем - увидим..!

        Не могу не отметить, что для "оранжевых" ситуация в Донецкой области была и остается самой неблагоприятной. Как сказал один наш делегат: "Мы самоубийцы". Но дальше так жить невозможно. Махровая ложь, коррупция, клановая экономика в которой ты сам ничего не значишь. И все это под красивые слова о частной инициативе, почти процветании, развитии...

        Донецк, донецкий характер, Донецкий край, основа украинской экономики, мы пол-Украины кормим... "Тьмы горьких истин нам дороже нас возвышающий обман". И мы готовы поддержать любую ложь, если нам при этом льстят. Не желая думать, не желая учиться, мы глотаем любую "конфету", содержащую яд морального растления, если нас назовут каким-нибудь "красивым" словом. Очень тяжело менять то, что создавалось десятилетиями, и тяжело объяснять, что это ложь, если ложь прививалась десятилетиями. Но иного не дано!

        Андрей Андреев, Донецк


        http://maidan.org.ua/static/mai/1110189291.html

        Как выяснилось впоследствии, изменение имени автора статьи Анатолий на Андрей, позволило мне попасть на Донецкую конференцию. По поводу конференции НСНУ в Донецке я как чувствовал:

        додано: 24-04-2005
        Анатолий Андреев: Конференция НСНУ в Донецке.


        Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114291192.html

        23 апреля в драмтеатре города Донецка состоялась учредительная конференция президентской партии НСНУ. Результат - партийная организация НСНУ Донецкой области создана.

        Однако предыстория её создания вызывает много вопросов и нареканий.

        5 марта на съезде в Киеве ( смотри
        http://maidan.org.ua/static/mai/1110189291.html )
        было сказано, что все участники съезда члены партии.

        И вот такой "съездовский" член НСНУ звонит в Киев пытаясь уточнить член он или не член. В региональном штабе у него спрашивают фамилию. Скажем "Пэтрэнко" - отвечает он. "Нет такой фамилии в нашем списке! " - почти радостно отвечает голос в трубке. "Как нет? " - в отчаянии спрашивает
        "Пэтрэнко". "А у нас , вы знаете, часть списков пропала".

        На конференцию в Донецке "Пэтрэнко" всё же попал. Сумел , благодаря знакомым, выйти в Донецке на нужных людей и объяснить, что он старый демократ и работал против Янука не за плату, а по совести, привык , знаете ли делать то, что считает нужным.И что был он участником киевского съезда. И что будет он в партии или нет, работать на Ющенко он всё равно будет.

        А вот другой участник того съезда попал на конференцию нелегально.Мацегора Анатолий Иванович из Красного Лимана, вместе со своей женой сумели, несмотря на охрану, проникнуть в здание драмтеатра. Иначе как проникновением это и не назовешь. Каково же было их удивление когда они увидели, что делегатами конференции от Красного Лимана являются люди работавшие на выборах на Януковича,писавшие в местной прессе статьи против ющенковцев. В их отправке на конференцию самое непосредственное участие принимал краснолиманский мэр и его камарилья.

        Вот эти , прости Господи, "делегаты" :
        --- председатель поссовета Рубцы. У неё на участке за Юща проголосовало АЖ 3 (три) человека. Ясно ведь, что оранжевая.
        --- замдиректора хлебопекарни АО "Чайка".
        --- юрист НГЧ.

        Красный Лиман - это железнодорожная станция и вся жизнь в городе сосредоточена вокруг железной дороги. Поэтому ни о какой официальной оранжевой деятельности речи быть не могло. А теперь после конференции эти "делегаты" приедут в Красный Лиман и начнут создавать парторганизацию. Страшно подумать КТО будет представлять Президента... А дальше есть возможность от НСНУ стать депутатом какого - либо уровня. То есть стать ВЛАСТЬЮ. Чья это будет власть? Да и как жители Красного Лимана будут относится к этим "партейцам" и к самой партии?

        Однако вернёмся на конференцию. Когда мы подъехали перед театром стояла толпа молодняка с оранжевыми флагами в руках и периодически скандировала: "Кли - мен - ко! Кли - мен - ко! " Я ничего не имею против Антона Клименко, но это явно было лишнее. Ну никак мы не научимся ДЕЛОВЫЕ мероприятия проводить без совковых экстазов!

        Кстати, через некоторое время делегат из Харцызска сказала в микрофон, что эти ребята , получившие у неё на глазах по 20 гривен, раздавали листовки "За Украину без Ющенко! "

        Вел конференцию Председатель исполкома НСНУ Ехануров.


        В Президиум конференции были избраны Сабодаха (пред. оргкомитета), Зикеев и Клименко. Все присутствующие знали, что это люди из одной группировки (прошу прощения за выражение, но другое подобрать не могу). Так как группировка Талышева (газета "Остров") не была представлена все ждали какие - либо демарши. И не ошиблись.

        Конфликты начались ещё на стадии формирования областного совета партии.Когда была названа фамилия Данилевского из группы артемовцев прозвучало:"Козёл". И совершенно неожиданно из прохода , где сидели дончане, в эхом раздалось:" Подонок". Однако инцидент развития не получил, так как совет избирался списком. Хотя и были предложения о поименном голосовании.

        Не получила продолжения и попытка внести в список дополнительные фамилии.

        Совсем "весело" стало когда на сцене неожиданно для всех, и для охраны в том числе, она его явно прозевала за что тут же получила выволочку от Зикеева, появился Фурманюк (газета "Остров"). "За кого голосовать будем? Сабодаха под следствием. На машине министра Павленко он без документов сбил другую машину. Антона Клименко проталкивает Роман Бессмертный, завхоз Майдана, никогда не пользовавшийся авторитетом. Кто с 2002 года знал Клименко как лидера. У нас революция НЕ совершилась".

        Справедливости ради нужно сказать, что хотя Фурманюк "достал" руководство конференции своим эпатирующим поведением, Юрий Иванович Ехануров заметил, что для победы над янучарами в этом зале никто не сделал столько, сколько сделал Фурманюк. Я хочу добавить, что Зикеев ,на которого тоже "катили бочку", это тот Зикеев который буквально затрахал донецкую прокуратуру и она была вынуждена заняться бюллетенями 42 - го избирательного округа. А вместо боллетеней обнаружила газеты и журнала.

        Следующий неприятный момент - выборы руководителя областной парторганизации. Наверное не стоило кандидатам так дружно снимать свои кандидатуры. Так называемые самоотводы. Ей Богу, победа Клименко от этого стала бы более достойной. Пусть и с меньшим количеством "За". Пусть и не в первом туре. Но его победа была бы воспринята залом более благосклонно. Тем более, что популярностью он таки пользуется.

        А так произошло следующее. Из 516 делегатов приняли участие в голосовании 376 человек. "За" Клименко - 259.
        83 человека сдали свои бюллетени Фурманюку. Цель этой акции - обратиться к Президенту, чтобы он признал конференцию недемократичной и результаты её недействительными. Согласитесь 140 НЕ голосовавших и из них 83 принявших участие в демарше - это очень много для учредительной конференции. Это говорит о том, что не все благополучно в Донецке. Поэтому я и предлагал, чтобы Президент назначил председателем парторганизации своего человека. Чтобы смягчить эти противоречия. Чтобы работа организации была эффективной.

        Смущают и внушают опасения за будущее НСНУ в Донецке и другие симптомы. Ю. Ехануров мягко намекнул, что работать надо , а не счеты сводить. Однако по поведению и высказываниям многих делегатов видно, что они готовы стереть в порошок любого, кто помешает им занять ДОЛЖНОСТЬ. Не зависимо от её масштаба.

        Вот пример. В руководители Артемовского района продвигает себя человек не отличающий пшена от пшеницы. Мотивирует он это тем, что предыдущий руководитель, уже уволенный Президентом, занимался на выборах подтасовками. Аргументация блестящая: " Все об этом знают". И никаких тебе доказательств. Хотя именно бывший глава райадминистрации Данилов поднял район. И люди ему действительно благодарны.

        На что уж расстрельщики были большевики, но даже они старых спецов брали на работу и заставляли работать на себя. А мы , "демократы", лучше выгоним спеца, а на его место поставим нашего, "оранжевого". Даже если он только навредит делу. Бред!

        Это не демократия. Это - охлократия (власть толпы), слегка направляемая сверху.

        После конференции остался у меня очень неприятный осадок. И очень большие сомнения в эффективной работе партийной организации. А до выборов 2006 осталось меньше года. И время уходит, как вода через пальцы - быстно и неостановимо.


        Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1114291192.html
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.22 | один_козак

          Ну правильно!..

    • 2006.10.22 | один_козак

      О. Учредітєльний с'єзд. Подивившись на нього,

      я теж зрозумів, що то - не для мене партія. Не люблю КПССів з їх незмінним атребутом - коритниками.
  • 2006.10.23 | DADDY

    Чому я вступив в НСНУ?

    1.Я чітко усвідомлював необхідність створення політичної сили (організаційно та юридично офіормленої), яка стане опорою Президенту.
    2.Шевченківську району у м. Києві організацію спочатку очолили ті люди, до яких я відносився з повагою.
    3.Я чесно відпрацював у 2004-му і так саме чесно відпрацював на перемогу партії у 2006-му. І відпрацював не тільки ногами, безсоними ночами, а й головою - МС не дасть збрехати.Не наша провина, що була обрана помилкова стратегія та тактика ведення передвиборчої роботи та агітації.
    4. На з"їзді Президент не стіль5ки наголошував на відсутністі ідеології, а більше на необхідності сьогодні сформулювати нову ідеологію, яка буде на часі завтра. А також на необхідності "поміняти дівчат" та внести зміни у Статут.
    5. Просте порівняння писків у ПР та НУ дає відповідь на питання "чому саме вступив в НУ?". Так хоч нормальні обличчя.А якщо послухати представників обох як тут кажуть "корпорацій", то порівняння вже на 100% буде на користь нашоукраїнців. Хоч би з огляду на те якою мовою люди висловлюють свої думки.
    6. Маю надію, що нове керівництво НСНУ не прийме рішення розчинитися в "червоному серці на білому тлі".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.23 | damoradan

      Я тоже надеюсь

      DADDY пише:
      > 6. Маю надію, що нове керівництво НСНУ не прийме рішення розчинитися в "червоному серці на білому тлі".
      Только кроме этого, что хорошего может сделать "новое руководство", которое будет избрано в результате борьбы между Ющенко и "дорогими друзьями"? Если слово делегатов съезда опять ничего не значит, что Ющ в субботу ярко продемонстрировал?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.23 | DADDY

        Re: Я тоже надеюсь

        damoradan пише:
        > DADDY пише:
        > > 6. Маю надію, що нове керівництво НСНУ не прийме рішення розчинитися в "червоному серці на білому тлі".
        > Только кроме этого, что хорошего может сделать "новое руководство", которое будет избрано в результате борьбы между Ющенко и "дорогими друзьями"? Если слово делегатов съезда опять ничего не значит, что Ющ в субботу ярко продемонстрировал?
        Не треба валити все на Президента. Він в своєму виступі чітко сформулював що він чекає від партії. З деякими постулатами можна та необхідно (НМХР) сперичатися (типу продовження діалогу з Ригіонами), але він не розганяв з"їзд. Він висловив своє бачення того, що в форматі з"їзду неможливо виробити нову ідеологію та істотні зміни Статуту. Те, як Ромця об"явив про закриття "першого етапу 3-го з"їзду" і є відображення того, проти чого і виступив Президент - пофігістського ставлення до рядових партійців з боку деяких членів політради. Кажу деяких, тому що у кулуарах Б.Я.Безпалий, наприклад, висловлював своє здивування тим, що навіть перенесення з"їзду на 3 тижні не було проголосовано делегатами. Ось таке ставлення і додало обурення делегатам.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.23 | damoradan

          И Вы считаете, что съезд закрыли не по указанию Юща? Ну-ну...

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.23 | ОРИШКА

            Re: И Вы считаете, что съезд закрыли не по указанию Юща? Ну-ну...

            Шо? Опять переговоры???

            НУ, которые собрались переговариваться зварычи-кумарычи - хватит строить из себя проукраинских патриотов во главе со своим кумиром - валите к бандюкам скорее, четче водораздел будет.

            Толерантные слова по отношению к этим политическим бл-дям у меня, например,закончились.

            Если в НУ есть нормальные мужики - они это бессмертное творение на части порвут. Идите к Юле, в РУХ - да делайте же что-нибудь, сколько можно одну дупу по двум стульям ерзать!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.23 | Нестор

          Re: Я тоже надеюсь

          http://www.kommersant.ua/doc.html?docId=715669

          В глаза бросалось отсутствие на сцене мест для президиума съезда. "А зачем? Ничего не будет,– почти шепотом объяснил корреспонденту Ъ знакомый сотрудник штаба партии.– Нам еще вчера объяснили – съезд будет короткий, мол, так хочет Виктор Ющенко.


          DADDY пише:
          > Не треба валити все на Президента. Він висловив своє бачення того, що в форматі з"їзду неможливо виробити нову ідеологію та істотні зміни Статуту. Те, як Ромця об"явив про закриття "першого етапу 3-го з"їзду" і є відображення того, проти чого і виступив Президент

          А може не треба прикидатися шлангом? Ромця пішов проти месії і сам закрив з"їзд. Придумайте щось розумніше.

          Вся проблема в тому, що рішення приймає месія і йому навіть в голову не приходить дивна думка виясняти позицію якихось маленьких українців, які приперлися з провінції для створення масовки :)
    • 2006.10.23 | Михайло Свистович

      Чому я не вступив до НСНУ

      Бо в нас, де блок "Наша Україна" просто тріумфально гримів на всіх виборах, навіть моя дружина, керівник виборчого штабу цього блоку, понад рік не могла знайти, хто ж в нас створив НСНУ :)

      DADDY пише:
      > 1.Я чітко усвідомлював необхідність створення політичної сили (організаційно та юридично офіормленої), яка стане опорою Президенту.

      Так

      > 2.Шевченківську району у м. Києві організацію спочатку очолили ті люди, до яких я відносився з повагою.

      Так

      > 3.Я чесно відпрацював у 2004-му і так саме чесно відпрацював на перемогу партії у 2006-му. І відпрацював не тільки ногами, безсоними ночами, а й головою - МС не дасть збрехати. Не наша провина, що була обрана помилкова стратегія та тактика ведення передвиборчої роботи та агітації.

      Так

      >
      > 5. Просте порівняння писків у ПР та НУ дає відповідь на питання "чому саме вступив в НУ?". Так хоч нормальні обличчя.А якщо послухати представників обох як тут кажуть "корпорацій", то порівняння вже на 100% буде на користь нашоукраїнців. Хоч би з огляду на те якою мовою люди висловлюють свої думки.

      Не зовсім так. Якщо подивитись на НУ в Київській області, то можна сплутати (регіонали навіть більш вмєняємі, більш ліцеприйнятні та більш україномовні).

      > 6. Маю надію, що нове керівництво НСНУ не прийме рішення розчинитися в "червоному серці на білому тлі".

      І не треба. Це було б шкідливо для спільної опозиційної справи. Треба просто діяти узгоджено, підгрібаючи під себе різні сегменти електорату.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.23 | Shooter

        Re: Чому я не вступив до НСНУ

        Михайло Свистович пише:

        > > 6. Маю надію, що нове керівництво НСНУ не прийме рішення розчинитися в "червоному серці на білому тлі".
        >
        > І не треба. Це було б шкідливо для спільної опозиційної справи. Треба просто діяти узгоджено, підгрібаючи під себе різні сегменти електорату.

        так ;)
      • 2006.10.23 | DADDY

        Re: Чому я не вступив до НСНУ

        Михайло Свистович пише:

        > Не зовсім так. Якщо подивитись на НУ в Київській області, то можна сплутати (регіонали навіть більш вмєняємі, більш ліцеприйнятні та більш україномовні).
        >

        :-)) я брав як приклад фракції у В(з)Р.

        >
        > І не треба. Це було б шкідливо для спільної опозиційної справи. Треба просто діяти узгоджено, підгрібаючи під себе різні сегменти електорату.
        Так
  • 2006.10.23 | Shooter

    Дозвольте принагідно запитатися - Ви також відмовилися вступити.

    ...в БЮТ?

    Бо лише декларувати якусь певну ідеологію вони почали відносно недавно. До того було виключно "Юля - спасітєльніца наша".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.23 | Пані

      Скількі можна цього дохляка тягати????

      В БЮТ вступити неможливо. В БЛОКИ не вступають. Вступають тільки в партії.

      ВИ ж навмисно це г... тягаєте вже РОКАМИ... Фе!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.23 | Shooter

        Cловесна еквілібристика

        Вам це не личить - фе! ;)

        Пані пише:
        > В БЮТ вступити неможливо. В БЛОКИ не вступають. Вступають тільки в партії.

        :) Зрозумів. БЮТ - це клуб за інтересами, в який навіть вступати не потрібно, вірніше, неможливо...так? (це, в принципі, якщо вже забути про 2 партії-члени БЮТ). Чи це "машина для проведення в депутати" (в багатьох випадках - за хороший відкат)?

        В цьому випадку дійсно - якої такої іделогої можна вимагати від БЮТ? Це ж поза/над партійна структура - як кому подобається.

        > ВИ ж навмисно це г... тягаєте вже РОКАМИ...

        :) Не погоджуюсь. Я просто пропоную "порівнювати гімна".

        І тоді буде зовсім нескладно побачити, що НСНУ щодо ідеології є суттєвішо більш викристалізованим утворенням, ніж БЮТ. Де м'ягкі спроби декого з керівництва БЮТ розпочати рух БЮТ від вождистської організації у бік типової політично-ідеологічної структури (хоч фронтом її назвіть - байдуже), поки що у ніщо чітке не вилилися.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.23 | Пані

          Це демагогія чистої води

          БЮТ - не партія. В блок партій вступити неможливо навтіь теоретично громадянину (можна вступити тільки партії - що оні і роблять).

          Натомість НСНУ - це партія. І в неї вступити можна.

          Облиште цю лапшу вішати. Це - огидно від мислячої людини читати.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.23 | Shooter

            Повністю з Вами погоджуюсь

            Чистої води демагогія. ;)

            Пані пише:
            > БЮТ - не партія. В блок партій вступити неможливо навтіь теоретично громадянину (можна вступити тільки партії - що оні і роблять).
            >
            > Натомість НСНУ - це партія. І в неї вступити можна.
            >
            > Облиште цю лапшу вішати. Це - огидно від мислячої людини читати.

            :) Їй-Богу, Пані, Ви показуєте один з гарних прикладів "правильної формальної демагогії". Типу "вибори в СССР".

            Я погоджусь з Вами, що в БЮТ не можна вступити у тому випадку, якщо Вам вдасться мене переконати в тому, що в СССР були демократичні вибори. ;)
        • 2006.10.24 | Михайло Свистович

          Re: Cловесна еквілібристика

          Shooter пише:
          >
          > :) Зрозумів. БЮТ - це клуб за інтересами, в який навіть вступати не потрібно, вірніше, неможливо...так?

          Ні, Ви неправильно зрозуміли. БЮТ - це блок політичних партій, в який вступити можуть лише партії, а не фізичні особи.

          >
          > Чи це "машина для проведення в депутати" (в багатьох випадках - за хороший відкат)?

          В НСНУ відкат кращий буде ;)

          >
          > зовсім нескладно побачити, що НСНУ щодо ідеології є суттєвішо більш викристалізованим утворенням, ніж БЮТ

          А УНКП чи СДПУ щодо ідеології є суттєвішо більш викристалізованими утвореннями, ніж НСНУ та БЮТ разом взяті. І толку?
    • 2006.10.23 | Land

      Re: Дозвольте принагідно запитатися -

      Этот вариант на тот момент даже не рассматривался. Быть членом зондеркоманды СС - не мой путь.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.23 | DADDY

        Re: Дозвольте принагідно запитатися -

        Land пише:
        > Этот вариант на тот момент даже не рассматривался. Быть членом зондеркоманды СС - не мой путь.

        А чому саме зондеркоманди СС? А може "загрядотряда НКВД"?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.23 | Land

          Re: Дозвольте принагідно запитатися -

          У этих подразделений были разные задачи
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.10.23 | DADDY

            Re: Дозвольте принагідно запитатися -

            Угу-угу(с)
            У підроздідів НКВС та СМЕРШУ на теріторії України буле завдання одне: боротьба з патріотами України.
            Суттєвої різниці між зондеркомандами СС та НКВС-СМЕРШ я не бачу і ніхто не змусить мене побачити. Так саме як і не можливо відчути суттєву різницю між сов"єтським режимом та режимом Гітлера.Її просто не існує.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.10.23 | Land

              Уводите разговор в сторону? Это прием СМЕРШ или СС?

              Не надо смешивать категории. Иначе не будет ясности и понимания ни в одной теме.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".