МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ажіотаж навколо водяної проблеми не вщухає

11/20/2006 | Лідія Степко (власкор у Севастополі)
Увесь минулий тиждень мешканці Севастополя прожили у надзвичайній напрузі: фахівці поставили під сумнів якість води, що надходила до осель.
Її не радили використовувати навіть для миття, а потім і зовсім відімкнули.
Декілька днів не працювали школи та дитячі садки.

Питна вода у пластикових пляшках розкуповувалася миттєво, а підприємці, що займалися її постачанням, втрачали сором і совість, раз по раз підвищуючи ціну.
"Кому війна , а кому...". Це російське прислів'я тиждень було у всіх на устах.
Севастопольці скаржилися в камери телевізійників, що ціна питної води у крамницях зросла у півтора раза. У відповідь керівництво міста обіцяло підприємцям неприємності, але далі обіцянок справа не рухалася.

Напруження через відсутність води зростало, загрожуючи вилитися в паніку. Деякі гарячі голови навіть скористалися обставинами заради своїх авантюрних планів: двічі правоохоронцям надходили повідомлення про замінування міськради та однієї з районних рад, котрі, на щастя, не підтвердилися.

Другим дефіцитом після води став хліб. Передбачливий люд почав скуповувати його, роблячи висновок, що раз немає води, то й хліб замісити буде ні на чому. Стурбовані виробники хліба кинулися роз'яснювати, що мають свої власні артезіанські свердловини, розташовані на територіях підприємств.

Усі місцеві лабораторії були зайняті визначенням речовини, що надавала воді неприємного запаху. Аналізи були навіть відправлені до Києва.

А тим часом до міських лікарень не надходили хворі, які б скаржилися на отруєння водою. І фахівці висловили припущення що неприємний запах водопровідної води був спричинений цвітінням синьо-зелених водоростей у Чорноріченському водосховищі у сполученні з хлором, застосовуваним, зазвичай, на очисних спорудах. Прозвучало навіть таке: мовляв, чого люд хвилюється? Адже спіруліна належить також до синьо-зелених водоростей і також неприємно пахне, але охочі до оздоровлення ковтають пігулки спіруліни залюбки.

Воду в оселі севастопольців подали вже кілька днів тому та ажіотаж навколо водяної проблеми не вщухає. Питна вода у пластиковій упаковці так і не подешевшала. Ніхто з підприємців не покараний. Про карну справу, відкриту місцевою прокуратурою щодо неналежної охорони місць водопостачання, вже ніхто не згадує.

Подейкують, що дехто з підприємливих севастопольців навіть замислив налагодити новий бізнес: вирощувати й збувати місцеву спіруліну. Задля чого купувати гавайську, коли є своя?

м. Севастополь.
Лідія Степко, власкор "Кримської світлиці"

Відповіді

  • 2006.11.20 | Tatarchuk

    Також все більше вилізають вухи "ВОДОТРЕЙДЕРІВ"

    До статті власкору "Кримської світлиці", а вона мешкає у Севастополі, додам таке дивне спостеріження:

    ГОЛОВНИМ ВИГРАВАЧЕМ від всієї історії по факту є фірма "Водограй".

    Всі буквально опитані вголос називають саме її як панацею. Іноді це на рівні, як кажуть наши опоненти, "зомбування".

    Найсильніші аргументи в користь саме "Водограївської" води наводжу:

    1) в прямому ефірі главврач нібито випадково проболтнувся що тільки "водограй" є нормальна вода, (хоча далі переконував простих смертних пити воду з кранів),

    2) нібито в Севастополі через неясні осбтавини ВСЬОГО тільки ДВА сорти питтєвої води, одна з них "Водограй", друга - погана-погана, класний контраст для "Водограю".

    Отже, це так би мовити побічний "дедуктив". Інші висновки за вами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".