МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Львівські авіалінії» хочуть продати за копійки?

12/11/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Учора, 9 грудня, представники Координаційної ради державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» провели прес-конференцію, під час якої повідомили, що підприємство хочуть за копійки продати іншим авіакомпаніям. Працівників цього авіапідприємства вже попередили про звільнення з 20 лютого 2007 року «у зв’язку із змінами в організації виробництва, а саме скорочення чисельності працівників та оптимізації кадрового складу».

У 2004-2005 роках підприємство отримувало близько 80 млн грн прибутку на рік. «Цього року у нас склалася важка ситуація. Дійшло до того, що підприємство працює на чартерах. Державних ліній, а це регулярні рейси, у нас є лише дві – Львів-Київ, Львів-Москва. Це лінії, які приносять підприємству прибутки. Додам, що нам затримують зарплату з липня цього року. В той час, як транспортна прокуратура встановила, що від липня до вересня цього року кошти на підприємстві були – 18 млн 562 тис. 300 грн. Заборгованість із зарплати тоді становила 1 млн 596 тис. 100 грн. Гендиректором в цей період був Олег Ковальчук. Проти нього порушено кримінальну справу. Він, на нашу думку, довів підприємство до такого стану, а новопризначений в. о. гендиректора Володимир Кокшаров, продовжує цю справу», – повідомив голова Координаційної ради ДАП «Львівські авіалінії» Володимир Верес.

Зарплату за червень цього року працівники ДАП отримали після того, як пригрозили, що проводитимуть акції протесту під час приїзду Президента України на святкування 750-річчя Львова. Заборгованість із зарплати працівникам підприємства зараз становить 1,5 млн грн.

Водночас В.Верес повідомив, що у лютому минулого року на підприємство прийшла нова команда менеджерів. «Цій команді вдалося відкрити 15 нових маршрутів. Це регулярні рейси в Лісабон, Мадрид, Неаполь, Рим, Стамбул. Такі рейси «розпрацьовуються» за 2 роки. У нас це зайняло три місяці, наші авіалайнери літали повними. Хтось почув запах грошей і почалося…», – додає голова Координаційної ради.

Підприємство має 11 літаків (6 літаків «Як-42», та 5 – «Ан-24»). Необхідно лише 6 млн грн, аби всі повітряні лайнери могли літати. Координаційну раду підтримує 300 працівників ДАП «Львівські авіалінії». Загалом на авіалініях працює близько 500 людей.

Додамо, що місце проведення прес-конференції було змінено, оскільки, за припущенням представників Координаційної ради, гендиректор Міжнародного аеропорту «Львів» Олександр Загрева не дав дозволу, аби представників координаційної ради пропустили через прохідну аеропорту, хоча про прес-конференцію повідомлялося заздалегідь у письмовому вигляді.

Також працівники ДАП «Львівські авіалінії» заявили, що готові до страйку, якщо нового гендиректора підприємства не буде призначено за погодженням колективу.

«Ми ставимо умову – призначати гендиректора лише за погодженням колективу. Нам відомо, що зараз на посаду гендиректор розглядається кандидатура Ярослава Шинкарчука (раніше працював на підприємстві начальником виробництва ДАП «Львівські авіалінії»). У нього є план подолання кризової ситуації на підприємстві», – повідомив голова Координаційної ради ДАП «Львівські авіалінії» Володимир Верес.

На підтримку кандидатури Я.Шинкарчука Координаційна рада скерувала листа на ім’я заступника міністра транспорту і зв’язку України Анатолія Колісника.

В.Верес також повідомив, що є інвестор, який готовий вкладати кошти у розвиток ДАП «Львівські авіалінії» – це Інвестиційна компанія «Росан». Про цей проект вже повідомлено голову Львівської ОДА Петра Олійника. За вкладені кошти, інвестор матиме право надавати агентські послуги з продажу квитків на рейси підприємства.

Працівники Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» висунули ще ряд вимог до працедавця. Подаємо вимоги.

«Ми, наймані працівники, зібравшись 10.11.2006 р. на свої загальні збори констатуємо, що керівництво ДАП «Львівські авіалінії» приймає завідомо збиткові для підприємства рішення і впевнені, що відбувається свідомий розвал авіакомпанії, доведення її до банкрутства, за відомим сценарієм чи не всіх державних авіаперевізників України.

В кінці 2005 р. економічний стан авіапідприємства почав стабілізуватися, з’явилась надія на майбутнє. В 2006 р. авіапідприємство вперше заявило про себе, як про перевізника на міжнародних регулярних маршрутах.

Та вже з початку 2006 року почались безпідставні затримки з виплати заробітної плати працівникам підприємства.

Керівники підприємства, грубо порушуючи ч.1 ст. 115 КЗпП України, ст. 24 Закону України «Про оплату праці», у відповідності до яких заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та ч. 5 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» ( Статтю 24 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом N 2103-IV ( 2103-15 ) від 21.10.2004 ) «Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості», — по 3-4 місяці не виплачують заробітну плату.

Та, що виплачується, за рівнем і своєю структурою не відповідає чинному законодавству про оплату праці, прожитковому мінімуму та Галузевій угоді, як за рівнем так і в частині співвідношень тарифних ставок та окладів керівників, які у 3-10 разів вищі від показників спеціалістів та робітників.

Останні на наші звернення не реагують, продовжують діяти всупереч закону, чим спричинили відкриття кримінальних справ. Львівською міжрайонною транспортною прокуратурою від 24.10.06 р. порушена кримінальна справа відносно колишнього генерального директора ДАП «Львівські авіалінії» Ковальчука О. П. за ознаками складу злочину передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України.

За матеріалами перевірки прокуратури від 24.10.06 р. підприємство, маючи на рахунках обігових коштів 18 млн. 662 тис. 300 грн. безпідставно не виплатило заробітну плату працівникам підприємства, внаслідок чого утворилась заборгованість 1 млн. 596 тис. 100 грн.

На даний момент ця сума значно зросла, так як заробітна плата не виплачується і далі.

В літній сезон, коли всі авіакомпанії за рахунок збільшення попиту на авіаперевезення збільшують наліт, частоту рейсів, заробляючи кошти на розвиток підприємства і виплату зарплати, керівники ДАП «Львівські авіалінії» навпаки приймають рішення про скорочення і відміну авіарейсів.

Керівники авіапідприємства розпродають транспортні літаки. Не ті, які не в силах підняти, а саме ті, які в доброму стані, користуються попитом в Європі і для яких завжди є робота.

Замість того, щоб продовжити ресурс Ан-24, які є технічно готові до польотів для виконання рейсів, адміністрація невмотивовано зупиняє роботу, надає повідомлення на звільнення всім працівникам підприємства без погодження з профспілками.

З 25.11.06 р. відмінились будь-які регулярні рейси. Надаючи перевагу чартерам, не виконуючи регулярні рейси, керівництво зумисно зупинило роботу підприємства. Маючи наявні ресурси для роботи і подальшого існування підприємства, керівництво виставляє на продаж авіатехніку і майно, явно завдвючи шкоду державі.

Не маючи ніякого плану виходу з кризи, користуючись амбітними цілями, керівництво підприємства не використовуючи державне майно за цілями і призначеннями, наносить збитки не тільки трудовому колективу, але й державі в цілому. Робота підприємства на протязі 3-х кварталів довела, що і трудовий колектив і майно держави можуть працювати успішно, приносячи дохід державі, задовольняючи попит авіаційних перевезень в західному регіоні.

Працівники підприємства голодують, залізають в боргову кабалу, порушується нормальний ритм життя, постійні конфлікти на побутовому рівні через нестатки.

Вважаємо, що виданим наказом Мінтрансу від 19.12. 2003 р. №988 «Щодо створення державної холдингової компанії» міністерством, як органом державного управління, який не виконано в повному обсязі, не створено Правління холдингу, а лише розподілене майно. Призначене некомпетентне амбітне керівництво, яке через свою діяльність, фактично призвело підприємство до глибокої кризи. Тим самим нам нанесено матеріальну шкоду державі та трудовому колективу, нанісши значні моральні збитки, позбавляючи нас гідної оплати за роботу.

На підставі ст. 56 «Конституції України» виставляємо вимоги, у тому числі до держави, як до роботодавця, та маємо намір домагатися їх реалізації аж до звернення до Міжнародної Конфедерації праці і відшкодування збитків в повному обсязі.

З зазначеним вище, на підставі пункту «г» ст. 2 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» висуваємо до ДАП «Львівські авіалінії», а у разі невиконання, то до держави в особі Міністерства транспорту та зв’язку, Фонду державного майна, Авіаційної адміністрації України такі вимоги:

1) погасити до 31.12.2006 р. існуючу заборгованість по заробітній платі та не допускати заборгованість в подальшому і виплачувати заробітну плату згідно трудового законодавства і на умовах колективного договору;

2) виплатити компенсацію за затримку заробітної плати в повному обсязі;

3) привести розрахунок посадових окладів, тарифних ставок та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень окладів керівників, пілотів, професіоналів, фахівців до посадового окладу авіатехніка у порядку, визначеному Галузевою угодою на 2006 – 2007 роки між Державіаслужбою, Фондом держмайна України, Асоціацією «Аеропорти України» ЦА та профспілками, оскільки тут допущений значний «перегин»;

4) встановити мінімальну тарифну ставку робітника 1-го розряду (посадовий оклад) у розмірі не менше 120% величини мінімальної заробітної плату, встановленої законом на час формування цих вимог;

5) з метою виведення підприємства із кризового стану провести вироблення юридично-правових та економічних заходів, для чого призначити повний, всебічний аудит діяльності адміністрації за період з грудня 2003 р. по даний час, негайно відсторонивши керівництво від виконання своїх обов’язків та розірвавши з ними трудові контракти і угоди, як з такими, що свідомо привели підприємство до банкрутства своїми неефективними та незаконними діями і рішеннями, особливо у частині формування менеджменту персоналу, підбору та розстановці кадрів управління, штат якого роздутий до значної величини. У випадку, якщо у діях посадових осіб підприємства будуть вбачатися ознаки злочину, то притягати таких керівників до кримінальної відповідальності та змусити відшкодувати завдані збитки. Залучити до роботи в комісії з аудиту представників, рекомендованих нами із числа галузевих фахівців.

6) припинити продаж майна належного ДАП «Львівські авіалінії», зупинити процедуру передачі літаків Ан-12, та провести всебічне розслідування дотримання всіх норм та законів при їх продажу та комплектації.

7) провести проплату та отримати сертифікати за продовження ресурсів літаків, які на сьогоднішній день придатні до польотів;

8) заборонити переводити регулярні рейси в чартери;

9) налагодити нормальну роботу агентств, в першу чергу агентств ДАП «Львівські авіалінії»;

10) негайно повернути у власність підприємства незаконно продані агентства.

У випадку невиконання наших умов залишаємо за собою право на страйк та боротьбу за наші економічні та конституційні права».

Ще раніше, а саме, 27 жовтня цього року, Львівська міжрайонна транспортна прокуратура порушила кримінальну справу проти генерального директора ДАП «Львівські авіалінії» за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.175 КК України (невиплата заробітної плати).

У травні цього року працівники Львівської міжрайонної транспортної прокуратури у Державному авіапідприємстві «Львівські авіалінії» провели перевірку щодо дотримання вимог законодавства України про оплату праці, в ході якої було встановлено, що на 1 квітня 2006 р. заборгованість авіапідприємства з виплати заробітної плати працівникам становила близько 558 тис. грн. Тоді ж прокуратурою до суду було пред’явлено заяви про видачу судових наказів про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати працівникам підприємства. В серпні місяці поточного року органи прокуратури Львівської області із залученням фахівців інспекції праці у Львівській області знову провели перевірку щодо дотримання вимог законодавства про оплату праці на вказаному авіапідприємстві і знову прокурори виявили заборгованість зі виплати заробітної плати в сумі 507 тис.600 грн. За наслідками перевірки генеральному директору ДАП «Львівські авіалінії» були внесені документи прокурорського реагування з вимогою негайного усунення порушень зазначеного законодавства. Цього ж місяця заробітну плату працівникам було виплачено.

Прокуратура провела повторну перевірку, під час якої було виявлено, що заборгованість на авіапідприємстві становить уже понад 1 млн 569 тис. грн.

Окрім цього, під час перевірки встановлено, що при наявності обігових коштів у сумі більше 18 млн 562 тис. грн генеральний директор ДАП «Львівські авіалінії», після погашення попередньої заборгованості з виплати заробітної плати знову порушив закон, умисно не виплачуючи працівникам заробітної плати.

20 жовтня голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник надіслав лист міністрові транспорту та зв’язку України Миколі Рудьковському, в якому повідомив про ситуацію, що склалася у Державному авіапідприємстві «Львівські авіалінії» із заборгованістю з виплати заробітної платні працівникам і попросив розглянути питання щодо звільнення Олега Ковальчука з посади директора.

У листі на ім’я міністра транспорту та зв’язку зазначено:

«Впродовж тривалого періоду на зазначеному підприємстві має місце заборгованість із виплати заробітної плати як перед працюючими, так і перед звільненими працівниками. Неодноразові перевірки, які проводилися Територіальною державною Інспекцією праці у Львівській області, Львівською міжрайонною транспортною прокуратурою та іншими інституціями не дали позитивних результатів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Крім того, варто зазначити, що неодноразові запевнення щодо погашення заборгованості, які мали місце зі сторони керівництва на засіданнях обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Львівській облдержадміністрації, також не дали очікуваних результатів.

За сприяння Львівської облдержадміністрації у вересні 2006 року Державною податковою адміністрацією у Львівській області авіапідприємству було відшкодовано ПДВ на суму понад 500 тис. грн, однак заборгованість з виплати заробітної плати не тільки не зменшилась, а й зросла і станом на 01.10.06 становить 1млн 102,0 тис. грн.

Слід зазначити, що заборгованість із виплати заробітної плати негативно впливає на загальну картину по заборгованості як по Україні в цілому, так і по області зокрема».

У відповідь на це директор Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» Олег Ковальчук заявив 25 жовтня, що вважає дії голови Львівської ОДА Петра Олійника чиїмось замовленням. «Я думаю, що певним бізнес-структурам вигідно знищити Львівські авіалінії, щоб звільнити цей ринок для інших авіакомпаній у тому числі закордонних».

http://cupol.brama.com/newsite/cupol/index.php?&id=28&backPID=28&tt_news=29734&cHash=de54311184

Відповіді

  • 2006.12.11 | Volodymir

    Имхо, логічно створити ще рубріку: для Ахметова

    Для реагування.
    Літвіну (у якого тіж заслуги, що і Цушка: вміє читати), імхо,
    такої милості не треба, та і без толку.
  • 2006.12.14 | Flayer

    Re: «Львівські авіалінії» хочуть продати за копійки?

    На Збори трудового колективу 11.11.06 р.
    Пропозиції:

    1. Загальні.
    Чому не виплачувалась заробітна плата?
    За результатами перевірки транспортною прокуратурою 09.08 2006 р був винесений припис керівнику підприємства про необхідність негайного усунення порушень по заборгованості з виплат зарплат працівникам підприємства.
    З ДАП «Львівські авіалінії» прокуратурі була дана відповідь за №01/6-835 від 09.08.2006 р., - заборгованість по виплаті заробітної плати у ДАП «Львівські авіалінії» повністю погашена.
    Адміністрація авіапідприємства, заспокоївши прокурорів відпискою, вирішила заробітну плату не платити.
    А вже 24.10.2006 року була порушена кримінальна справа проти керівника підприємства.
    В ПОСТАНОВІ про порушення кримінальної справи написано, що в період з липня по вересень 2006 року, тобто більше ніж за один місяць, при наявності обігових коштів в сумі 18 млн. 562 тис. 300 грн., в порушення вимог ст. 43 Конституції України, ст.ст. 15, 24 Закону України "Прооплату праці", ст. 115 КЗпП України, керівник підприємства безпідставно не виплатив заробітну плату працівникам підприємства, внаслідок чого утворилась заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 1млн. 596 тис. 100 грн.

    Прокурорські перевірки виявили на рахунках підприємства >18 млн. гривень! Кошти на рахунках були , але зарплати рядовим працівникам підприємства не платили по кілька місяців.
    На даний момент 18 млн. гривень вже кудись поділись, так як за продовження ресурсу літаків не заплатили і Ан-24 рейси вже не виконують, заробітної плати так і не виплатили.
    2. Фінансовий стан підприємства.
    а) Штатний розклад на підприємстві економічно не обґрунтовувався, неефективно використовуються зароблені кошти.
    На момент, коли виконувалась значна кількість рейсів, можливо й була необхідність в такій кількості штату, який є на даний момент. Але для виконання 1-3х рейсів на добу в такій кількості штату потреби немає, набирали ще й нових працівників.
    Економістам мали б прорахувати і обгрунтувати оптимальний штатний розклад, виходячи з економічної доцільності кількості працівників для ефективної роботи підприємства.

    В даний момент на підприємстві «працює» ~ 500 працівників.
    ~ 75 працівників в льотній службі, ~ 175 - АТБ, ~50 – адміністрація, бухгалтерія, маркетингова служба, юристи, кадри...
    Чим ще займається ~ 200 працівників і які функції вони виконують?
    ~ 200 працівників, це: заробітна плата + податки = ~ 500 тис. гривень в місяць!

    б) Доцільно було б провести ревізію наявної авіатехніки, її технічного стану, можливості введення до ладу для виконання польотів. Відносно літаків Ан-12 провести розслідування, хто приймав рішення про продаж літаків і підписував угоди, а також де «відшукали» деталі для підготовки літака на продаж.
    Призупинити, якщо це ще можливо, продаж Ан-12 - "за копійки"!!!
    в) Служби, які займались маркетинговою і економічною політикою підприємства все зробили для розвалу підприємства, а саме:
    - Чим мотивувалися скорочення рейсів, незабезпечення роботою Ан-12 протягом року після вкладення коштів в їх ремонт. Були заздалегідь перенавчені пілоти за кошти підприємства і введені до ладу. Вкладені значні кошти на оплату польотів з інструкторами пустого літака в районі аеродрому для підготовки пілотів на Ан-12. Але технічно справний літак не злетів протягом більше року.
    Роботу для літаках Ан-12 мають всі авіапідприємства, хто їх експлуатує. Але тут нібито роботи не знайшли!!! Можливо ціль була тільки «вигідно» їх продати?
    - Рейси на Як-42 виконувались зі значними збитками - по 20-40 пасажирів, а в ремонт Ан-24 не вкладались кошти.
    - Не виконувались рейси на Іл.-18 протягом року.
    Хто приймав такі заздалегідь збиткові і економічно необґрунтовані рішення?

    3. Льотна служба.
    Льотну службу, з приходом в льотну дирекцію Живця А.Л. і Мейського В.А.,
    перетворили в клан для особистого збагачення льотного керівництва за рахунок підприємства. В льотній службі створили гнітючий моральний клімат. Брехня і підлість по відношенню до підлеглого - стали нормою.
    Діяльність вищого льотного начальства направлена виключно для власного збагачення за рахунок підприємства. Про рядовий льотний склад вони взагалі не дбають.

    В той час, коли протягом 2006 року почалися проблеми з виплатою заробітної плати рядовим працівникам, а другі пілоти Ан-24 приходили на рейс ГОЛОДНІ (перестали видавати борт харчування), - керівники льотної служби для особливо наближених організували перенавчання на літак Як-42. В 2006 році так були перенавчені і введені до ладу на Як-42 Живець А.Л. , Алієв Л.Р., Курій В.М.
    Це робилось в той час, коли пілоти Як-42 не були забезпечені роботою, більшій половині льотних фахівців авіаескадрильї Як-42 попідписали фіктивні звільнення і вони успішно літають за кордоном в комерційних авіакомпаніях.
    Повертаючись після таких «псевдо-звільнень» з заробітків, вони знов приймаються на роботу і проходять сертифікації, КПК, медкомісії, а також польоти з інструкторами після нібито перерви - за рахунок працюючих на підприємстві.
    Живець за кошти підприємства вже раніше перенавчався на Як-42 і Ан-12 і пішов працювати в комерційну авіакомпанію «Воларе» де більше платили. Тепер про свої інтереси знов подбав за рахунок підприємства.
    Використуючи службове становище, Живець А.Л. знову за кошти підприємства перевчився і пройшов програму вводу до ладу з інструктором (якому це оплачувалось додатково) на літаку Як-42.
    Планувались збиткові рейсів на Як-42 для перевозки 20-40 пасажирів в той час, коли ці рейси можна було виконати на літаку Ан-24! На другий літак Ан-24, кошти на ремонт не віділялись, проводилось прискорене введення до ладу льотного директора Живця на літаку Як-42.
    Чи підрахувались фінансові збитки таких польотів?

    а) Штатний розклад в льотній службі не змінювався з радянських часів, коли кількість працюючих в службі було > 300. Тепер залишилось льотного складу на підприємстві ~ 75 працюючих.
    На 1-3 рейси в день функціонують 2 авіаескадрильї з командирами АЕ (двоє), заступниками (двоє), помічниками (двоє) + льотний директор + його заступник (бакалавр-заочник) + нач. штабу +секретарка + 3 (троє) обліковців.
    Хто підраховував об’єми виконаних ними «робіт» і витрати на оплату «праці», податків, оплату послуг зв’язку, електроенергії, оренду приміщень, опалювання, тощо?

    б) Завищена кількість льотного начальства - перевіряючих з високими посадовими окладами - їм польоти оплачуються з коефіцієнтом і вони в основному літають перевіряючими за рахунок зменшення кількості пасажирів під час «загрузки» літака в більшості випадків на закордонних рейсах, де є добові в доларах. Раніше їм проводилась оплата певної кількості годин і були обмеження по нальоту, щоб вони займались льотно-методичною роботою, а тепер оплачується весь наліт і вони літають без обмежень.
    В 2АЕ склалась практика, коли задля наживи перевіряючі один одного ставили в рейси на Москву, влаштовуючи взаємні льотні перевірки.
    Оплата «праці» цих багаточисельних «льотних керівників» і необґрунтованих льотних перевірок дуже дорого коштує для підприємства.

    г) На підприємстві на літак Ан-24 вводили нових командирів, наперед знаючи, що вони тут на посадах КПС працювати не будуть? За остані 2 роки із 3-х введених командирів на посаді КПС АН-24 працює один. Але льотні керівники 2 АЕ отримали додатковий наліт і зарплату.
    З нововведеними командирами літаків не підписувались угод , щоб вони відпрацювали потрачені на їх ввід кошти підприємства.
    Потрачені впусту кошти на моє перенавчання на Іл.-18: пройдена теоретична підготовка, оплачено проживання, але відлітати не дали, хоч були рейси й інструктори. Це стало економічно невигідно літаючим на цьому літаку льотним керівникам Мейському В.А. і Турику І.І. Переважили їх власні «шкурні» інтереси. Навіщо їм конкурент?

    д) Більшість рейсів в Москву на Ан-24 планувались з 7 чоловіками екіпажу і бортпровідниками, коли оптимально 4-5! Майже постійно був перевіряючий на рейсах, де вилачувались добові в доларах.
    Задля наживи забували про норми робочого часу – льотна дирекція давала можливість колезі додатково підзаробити.

    е) На підприємстві були проведені польоти курсантів-стажерів в рейсових умовах з пасажирами, укомплектовані екіпажем -інструкторами , другим пілотом, - яким оплачувались часи польотів за рахунок підприємства.
    Заст. льотного директора Мейський організував своєму сину-курсанту "початкову льотну підготовку» на Ан-24 БЕЗКОШТОВНО - за рахунок авіапідприємства в той час, коли іншим пілотам немає роботи, а рядові командири Ан-24 були забезпечені роботою менше 50% від санітарних норм.
    Задля сина Мейського екіпажі знімались з рейсів, недопродавались квитки пасажирам... літом... коли була повна загрузка літака. В той же час, іншим пілотам "високим льотним керівництвом" для перенавчання було запропоновано ЗА ВЛАСНІ КОШТИ пройти "теорію", тренажерне тренування і купити авіапальне для тренуальних польотів БЕЗ ПАСАЖИРІВ. Тобто, різний підхід в льотного начальства до сина Мейського, і інших пілотів, яких змусили все оплачувати власним коштом! Узаконена корупція для вищого льотного начальства.

    Підприємство, перебуваючи в тяжкому фінансовому стані, могло дозволити собі таке заздалегідь збиткове розбазарювання коштів!
    І до чого прийшли?

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Учора, 9 грудня, представники Координаційної ради державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» провели прес-конференцію, під час якої повідомили, що підприємство хочуть за копійки продати іншим авіакомпаніям. Працівників цього авіапідприємства вже попередили про звільнення з 20 лютого 2007 року «у зв’язку із змінами в організації виробництва, а саме скорочення чисельності працівників та оптимізації кадрового складу».
    >
    > У 2004-2005 роках підприємство отримувало близько 80 млн грн прибутку на рік. «Цього року у нас склалася важка ситуація. Дійшло до того, що підприємство працює на чартерах. Державних ліній, а це регулярні рейси, у нас є лише дві – Львів-Київ, Львів-Москва. Це лінії, які приносять підприємству прибутки. Додам, що нам затримують зарплату з липня цього року. В той час, як транспортна прокуратура встановила, що від липня до вересня цього року кошти на підприємстві були – 18 млн 562 тис. 300 грн. Заборгованість із зарплати тоді становила 1 млн 596 тис. 100 грн. Гендиректором в цей період був Олег Ковальчук. Проти нього порушено кримінальну справу. Він, на нашу думку, довів підприємство до такого стану, а новопризначений в. о. гендиректора Володимир Кокшаров, продовжує цю справу», – повідомив голова Координаційної ради ДАП «Львівські авіалінії» Володимир Верес.
    >
    > Зарплату за червень цього року працівники ДАП отримали після того, як пригрозили, що проводитимуть акції протесту під час приїзду Президента України на святкування 750-річчя Львова. Заборгованість із зарплати працівникам підприємства зараз становить 1,5 млн грн.
    >
    > Водночас В.Верес повідомив, що у лютому минулого року на підприємство прийшла нова команда менеджерів. «Цій команді вдалося відкрити 15 нових маршрутів. Це регулярні рейси в Лісабон, Мадрид, Неаполь, Рим, Стамбул. Такі рейси «розпрацьовуються» за 2 роки. У нас це зайняло три місяці, наші авіалайнери літали повними. Хтось почув запах грошей і почалося…», – додає голова Координаційної ради.
    >
    > Підприємство має 11 літаків (6 літаків «Як-42», та 5 – «Ан-24»). Необхідно лише 6 млн грн, аби всі повітряні лайнери могли літати. Координаційну раду підтримує 300 працівників ДАП «Львівські авіалінії». Загалом на авіалініях працює близько 500 людей.
    >
    > Додамо, що місце проведення прес-конференції було змінено, оскільки, за припущенням представників Координаційної ради, гендиректор Міжнародного аеропорту «Львів» Олександр Загрева не дав дозволу, аби представників координаційної ради пропустили через прохідну аеропорту, хоча про прес-конференцію повідомлялося заздалегідь у письмовому вигляді.
    >
    > Також працівники ДАП «Львівські авіалінії» заявили, що готові до страйку, якщо нового гендиректора підприємства не буде призначено за погодженням колективу.
    >
    > «Ми ставимо умову – призначати гендиректора лише за погодженням колективу. Нам відомо, що зараз на посаду гендиректор розглядається кандидатура Ярослава Шинкарчука (раніше працював на підприємстві начальником виробництва ДАП «Львівські авіалінії»). У нього є план подолання кризової ситуації на підприємстві», – повідомив голова Координаційної ради ДАП «Львівські авіалінії» Володимир Верес.
    >
    > На підтримку кандидатури Я.Шинкарчука Координаційна рада скерувала листа на ім’я заступника міністра транспорту і зв’язку України Анатолія Колісника.
    >
    > В.Верес також повідомив, що є інвестор, який готовий вкладати кошти у розвиток ДАП «Львівські авіалінії» – це Інвестиційна компанія «Росан». Про цей проект вже повідомлено голову Львівської ОДА Петра Олійника. За вкладені кошти, інвестор матиме право надавати агентські послуги з продажу квитків на рейси підприємства.
    >
    > Працівники Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» висунули ще ряд вимог до працедавця. Подаємо вимоги.
    >
    > «Ми, наймані працівники, зібравшись 10.11.2006 р. на свої загальні збори констатуємо, що керівництво ДАП «Львівські авіалінії» приймає завідомо збиткові для підприємства рішення і впевнені, що відбувається свідомий розвал авіакомпанії, доведення її до банкрутства, за відомим сценарієм чи не всіх державних авіаперевізників України.
    >
    > В кінці 2005 р. економічний стан авіапідприємства почав стабілізуватися, з’явилась надія на майбутнє. В 2006 р. авіапідприємство вперше заявило про себе, як про перевізника на міжнародних регулярних маршрутах.
    >
    > Та вже з початку 2006 року почались безпідставні затримки з виплати заробітної плати працівникам підприємства.
    >
    > Керівники підприємства, грубо порушуючи ч.1 ст. 115 КЗпП України, ст. 24 Закону України «Про оплату праці», у відповідності до яких заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та ч. 5 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» ( Статтю 24 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом N 2103-IV ( 2103-15 ) від 21.10.2004 ) «Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості», — по 3-4 місяці не виплачують заробітну плату.
    >
    > Та, що виплачується, за рівнем і своєю структурою не відповідає чинному законодавству про оплату праці, прожитковому мінімуму та Галузевій угоді, як за рівнем так і в частині співвідношень тарифних ставок та окладів керівників, які у 3-10 разів вищі від показників спеціалістів та робітників.
    >
    > Останні на наші звернення не реагують, продовжують діяти всупереч закону, чим спричинили відкриття кримінальних справ. Львівською міжрайонною транспортною прокуратурою від 24.10.06 р. порушена кримінальна справа відносно колишнього генерального директора ДАП «Львівські авіалінії» Ковальчука О. П. за ознаками складу злочину передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України.
    >
    > За матеріалами перевірки прокуратури від 24.10.06 р. підприємство, маючи на рахунках обігових коштів 18 млн. 662 тис. 300 грн. безпідставно не виплатило заробітну плату працівникам підприємства, внаслідок чого утворилась заборгованість 1 млн. 596 тис. 100 грн.
    >
    > На даний момент ця сума значно зросла, так як заробітна плата не виплачується і далі.
    >
    > В літній сезон, коли всі авіакомпанії за рахунок збільшення попиту на авіаперевезення збільшують наліт, частоту рейсів, заробляючи кошти на розвиток підприємства і виплату зарплати, керівники ДАП «Львівські авіалінії» навпаки приймають рішення про скорочення і відміну авіарейсів.
    >
    > Керівники авіапідприємства розпродають транспортні літаки. Не ті, які не в силах підняти, а саме ті, які в доброму стані, користуються попитом в Європі і для яких завжди є робота.
    >
    > Замість того, щоб продовжити ресурс Ан-24, які є технічно готові до польотів для виконання рейсів, адміністрація невмотивовано зупиняє роботу, надає повідомлення на звільнення всім працівникам підприємства без погодження з профспілками.
    >
    > З 25.11.06 р. відмінились будь-які регулярні рейси. Надаючи перевагу чартерам, не виконуючи регулярні рейси, керівництво зумисно зупинило роботу підприємства. Маючи наявні ресурси для роботи і подальшого існування підприємства, керівництво виставляє на продаж авіатехніку і майно, явно завдвючи шкоду державі.
    >
    > Не маючи ніякого плану виходу з кризи, користуючись амбітними цілями, керівництво підприємства не використовуючи державне майно за цілями і призначеннями, наносить збитки не тільки трудовому колективу, але й державі в цілому. Робота підприємства на протязі 3-х кварталів довела, що і трудовий колектив і майно держави можуть працювати успішно, приносячи дохід державі, задовольняючи попит авіаційних перевезень в західному регіоні.
    >
    > Працівники підприємства голодують, залізають в боргову кабалу, порушується нормальний ритм життя, постійні конфлікти на побутовому рівні через нестатки.
    >
    > Вважаємо, що виданим наказом Мінтрансу від 19.12. 2003 р. №988 «Щодо створення державної холдингової компанії» міністерством, як органом державного управління, який не виконано в повному обсязі, не створено Правління холдингу, а лише розподілене майно. Призначене некомпетентне амбітне керівництво, яке через свою діяльність, фактично призвело підприємство до глибокої кризи. Тим самим нам нанесено матеріальну шкоду державі та трудовому колективу, нанісши значні моральні збитки, позбавляючи нас гідної оплати за роботу.
    >
    > На підставі ст. 56 «Конституції України» виставляємо вимоги, у тому числі до держави, як до роботодавця, та маємо намір домагатися їх реалізації аж до звернення до Міжнародної Конфедерації праці і відшкодування збитків в повному обсязі.
    >
    > З зазначеним вище, на підставі пункту «г» ст. 2 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» висуваємо до ДАП «Львівські авіалінії», а у разі невиконання, то до держави в особі Міністерства транспорту та зв’язку, Фонду державного майна, Авіаційної адміністрації України такі вимоги:
    >
    > 1) погасити до 31.12.2006 р. існуючу заборгованість по заробітній платі та не допускати заборгованість в подальшому і виплачувати заробітну плату згідно трудового законодавства і на умовах колективного договору;
    >
    > 2) виплатити компенсацію за затримку заробітної плати в повному обсязі;
    >
    > 3) привести розрахунок посадових окладів, тарифних ставок та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень окладів керівників, пілотів, професіоналів, фахівців до посадового окладу авіатехніка у порядку, визначеному Галузевою угодою на 2006 – 2007 роки між Державіаслужбою, Фондом держмайна України, Асоціацією «Аеропорти України» ЦА та профспілками, оскільки тут допущений значний «перегин»;
    >
    > 4) встановити мінімальну тарифну ставку робітника 1-го розряду (посадовий оклад) у розмірі не менше 120% величини мінімальної заробітної плату, встановленої законом на час формування цих вимог;
    >
    > 5) з метою виведення підприємства із кризового стану провести вироблення юридично-правових та економічних заходів, для чого призначити повний, всебічний аудит діяльності адміністрації за період з грудня 2003 р. по даний час, негайно відсторонивши керівництво від виконання своїх обов’язків та розірвавши з ними трудові контракти і угоди, як з такими, що свідомо привели підприємство до банкрутства своїми неефективними та незаконними діями і рішеннями, особливо у частині формування менеджменту персоналу, підбору та розстановці кадрів управління, штат якого роздутий до значної величини. У випадку, якщо у діях посадових осіб підприємства будуть вбачатися ознаки злочину, то притягати таких керівників до кримінальної відповідальності та змусити відшкодувати завдані збитки. Залучити до роботи в комісії з аудиту представників, рекомендованих нами із числа галузевих фахівців.
    >
    > 6) припинити продаж майна належного ДАП «Львівські авіалінії», зупинити процедуру передачі літаків Ан-12, та провести всебічне розслідування дотримання всіх норм та законів при їх продажу та комплектації.
    >
    > 7) провести проплату та отримати сертифікати за продовження ресурсів літаків, які на сьогоднішній день придатні до польотів;
    >
    > 8) заборонити переводити регулярні рейси в чартери;
    >
    > 9) налагодити нормальну роботу агентств, в першу чергу агентств ДАП «Львівські авіалінії»;
    >
    > 10) негайно повернути у власність підприємства незаконно продані агентства.
    >
    > У випадку невиконання наших умов залишаємо за собою право на страйк та боротьбу за наші економічні та конституційні права».
    >
    > Ще раніше, а саме, 27 жовтня цього року, Львівська міжрайонна транспортна прокуратура порушила кримінальну справу проти генерального директора ДАП «Львівські авіалінії» за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.175 КК України (невиплата заробітної плати).
    >
    > У травні цього року працівники Львівської міжрайонної транспортної прокуратури у Державному авіапідприємстві «Львівські авіалінії» провели перевірку щодо дотримання вимог законодавства України про оплату праці, в ході якої було встановлено, що на 1 квітня 2006 р. заборгованість авіапідприємства з виплати заробітної плати працівникам становила близько 558 тис. грн. Тоді ж прокуратурою до суду було пред’явлено заяви про видачу судових наказів про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати працівникам підприємства. В серпні місяці поточного року органи прокуратури Львівської області із залученням фахівців інспекції праці у Львівській області знову провели перевірку щодо дотримання вимог законодавства про оплату праці на вказаному авіапідприємстві і знову прокурори виявили заборгованість зі виплати заробітної плати в сумі 507 тис.600 грн. За наслідками перевірки генеральному директору ДАП «Львівські авіалінії» були внесені документи прокурорського реагування з вимогою негайного усунення порушень зазначеного законодавства. Цього ж місяця заробітну плату працівникам було виплачено.
    >
    > Прокуратура провела повторну перевірку, під час якої було виявлено, що заборгованість на авіапідприємстві становить уже понад 1 млн 569 тис. грн.
    >
    > Окрім цього, під час перевірки встановлено, що при наявності обігових коштів у сумі більше 18 млн 562 тис. грн генеральний директор ДАП «Львівські авіалінії», після погашення попередньої заборгованості з виплати заробітної плати знову порушив закон, умисно не виплачуючи працівникам заробітної плати.
    >
    > 20 жовтня голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник надіслав лист міністрові транспорту та зв’язку України Миколі Рудьковському, в якому повідомив про ситуацію, що склалася у Державному авіапідприємстві «Львівські авіалінії» із заборгованістю з виплати заробітної платні працівникам і попросив розглянути питання щодо звільнення Олега Ковальчука з посади директора.
    >
    > У листі на ім’я міністра транспорту та зв’язку зазначено:
    >
    > «Впродовж тривалого періоду на зазначеному підприємстві має місце заборгованість із виплати заробітної плати як перед працюючими, так і перед звільненими працівниками. Неодноразові перевірки, які проводилися Територіальною державною Інспекцією праці у Львівській області, Львівською міжрайонною транспортною прокуратурою та іншими інституціями не дали позитивних результатів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
    >
    > Крім того, варто зазначити, що неодноразові запевнення щодо погашення заборгованості, які мали місце зі сторони керівництва на засіданнях обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Львівській облдержадміністрації, також не дали очікуваних результатів.
    >
    > За сприяння Львівської облдержадміністрації у вересні 2006 року Державною податковою адміністрацією у Львівській області авіапідприємству було відшкодовано ПДВ на суму понад 500 тис. грн, однак заборгованість з виплати заробітної плати не тільки не зменшилась, а й зросла і станом на 01.10.06 становить 1млн 102,0 тис. грн.
    >
    > Слід зазначити, що заборгованість із виплати заробітної плати негативно впливає на загальну картину по заборгованості як по Україні в цілому, так і по області зокрема».
    >
    > У відповідь на це директор Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» Олег Ковальчук заявив 25 жовтня, що вважає дії голови Львівської ОДА Петра Олійника чиїмось замовленням. «Я думаю, що певним бізнес-структурам вигідно знищити Львівські авіалінії, щоб звільнити цей ринок для інших авіакомпаній у тому числі закордонних».
    >
    > http://cupol.brama.com/newsite/cupol/index.php?&id=28&backPID=28&tt_news=29734&cHash=de54311184


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".