МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цей день в Історії України. 1 січня

01/01/2007 | Майдан-ІНФОРМ
«Майдан-Інформ» та Світлана Мормель продовжують інформувати українців про події в нашій історії. На черзі 1 січня.
01.01.1909 Народився Степан Андрiйович Бандера – Голова Проводу ОУН 1940-59. Трагiчно загинув у Мюнхенi вiд рук бiльшовицького агента 15.10.1959.
01.01.1926 Народився Олексiй Нирко – кобзар, засновник ряду капел Криму та Кубанi, в'язень ГУЛАГу, дослiдник та пропагандист кобзарства, одноосiбний творець музею кобзарства пiвдня України та Кубанi, заслужений працiвник культури України.
01.01.1919 Прийнято Закон УНР про автокефалiю Української Православної Церкви.
01.01.1586 Львiв. Успенське братство отримало ставропегiю.

Відповіді

  • 2007.01.01 | Котовский

    Re: Цей день в Історії України. 1 січня

    История Украины - это история галичины? Такое впечатление что кроме западно-украинских борцов за независимость никто в Украине никогда и не жил.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.01 | Людмила

      Крим та Кубань в Галичині знаходяться???

    • 2007.01.04 | Світлана Мормель

      Re: Цей день в Історії України. 1 січня

      Котовский пише:
      > История Украины - это история галичины? Такое впечатление что кроме западно-украинских борцов за независимость никто в Украине никогда и не жил.
      Якщо у один день року з чотирьох подій три пов'язані з Галичиною це свідчить лише про те, що там саме у цей день, і лише на мою суб'єктивну думку, було якось цікавіше. Не більш і не менш. В інші дні ситуація виглядає інакше. Зазирайте до календаря не лише в Новий рік, то може віднайдете для себе і не тільки галицьких борців за незалежність України, а й Слобожанських. А ще науковців, письменників, церковних та громадських діячів, видатні наукові відкриття та величні, або дивні і цікаві події що вплинули на історію України та світу.
  • 2007.01.01 | Rebell

    З Днем Народження Національного Провідника!

    З Днем Народження Національного Провідника - Степана Бандери!

    Слава Україні!
    Героям Слава!
  • 2007.01.01 | Нестор

    1 січня 2006 року

    Емісари Ющенка в московському готелі розпочали переговори з емісарами Могилевича та Путіна про здачу енергетичної незалежності України.
  • 2007.01.01 | MV

    Re: Цей день в Історії України. 1 січня

    1.1.1880 Видано друком у Львові перше число щоденника «Діло», що виходив до вибуху Другої світової війни.

    1.1.1928 Почала виходити газета «Розбудова нації», орган Проводу українських націоналістів.

    1 січня 1894 р. народився Євген ОНАЦЬКИЙ, член Центральної Ради та ОУН, журналіст, історик.

    1 січня 1904 р. народився бандурист Євген АДАМЦЕВИЧ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.03 | Юрій Шеляженко

      Можливо, Вам варто сконтактуватися зі Світланою Мормель

      і доповнити її календар?
    • 2007.01.04 | Світлана Мормель

      Re: Цей день в Історії України. 1 січня

      MV пише:
      > 1.1.1880 Видано друком у Львові перше число щоденника «Діло», що виходив до вибуху Другої світової війни.
      > 1.1.1928 Почала виходити газета «Розбудова нації», орган Проводу українських націоналістів.
      > 1 січня 1894 р. народився Євген ОНАЦЬКИЙ, член Центральної Ради та ОУН, журналіст, історик.
      > 1 січня 1904 р. народився бандурист Євген АДАМЦЕВИЧ.

      Щіро вдячна. Особливо за Адамцевича, бо до цього мала лише дату смерті, а це, як розумієте - не добре є.
      Окрема подяка за дані по періодичних виданнях, це цікавий розділ, але руки до історії журналістики поки не доходять.
  • 2007.01.01 | MV

    Памяті Бандери - його вислови.

    Степан Бандера

    Комунізм цілком противний духові української нації.

    Ні на що не здадуться навіть найкращі нагоди й готовність допомогти, якщо сама нація не виборює й не кує своєї долі власною боротьбою.

    Хто будує на невластивих для нашого грунту світоглядових підвалинах, той, навіть при добрій волі й найкращих змаганнях, не поставить нічого тривкого, тільки помножить руїни.

    В усякій боротьбі і в усякій розумній політиці сенс полягає в тому, щоб, жертвуючи малим, частинними позиціями і вартостями, здобути головну мету. В цьому полягає всяка перемога, виграш. А пожертвувані, втрачені вартості — це ціна перемоги. Що більша мета, що тяжче змагання — то більші бувають жертви.

    Розділені кордоном смерті, але з'єднані зв'язком віри, ідеї і любові — живі та померлі можуть собі взаємно помагати перед Богом І через Бога.

    З москалями нема спільної мови.

    Хоч які великі жертви — боротьба конечна.

    Віра найбільше скріплює сили душі.

    В кожному ідеологічному чи політичному русі найважливішу ролю відіграють два чинники: ідея і людина. Провідні ідеї і світоглядові засади в ідеологічному русі та керівні програмові постанови в політичному — творять „душу", істоту, внутрішній зміст руху. Люди, які визнають, поширюють і здійснюють ідеї та програму і з тією метою беруть активну участь в русі, — творять його живий, діючий організм.

    Наша внутрішньо-політична праця скерована на те, щоб дослівно охопити ввесь загал громадянства, щоб дійти до кожного українця, як причетного, так і не причетного до загального громадського життя, однаково — в рамцях того життя, чи поза ними і незалежно від них.

    Найважливіша справа — здобути безпосередній вплив, включити у нашу боротьбу найбільшу і найвартіснішу їх частину. Тому за об'єкт своєї політичної праці беремо усю народну масу.

    Коли якась група своє існування і свою роботу на українському відтинку спирає в засада на засоби і на підтримку чужосторонніх чинників, то тим самим вона і її робота стають експозитурою тих чинників в українському житті. Це діється закономірно, без уваги на те, чи це признається, чи приховується і заперечується. Бо ціла робота, її зміст, її напрямок, мусить бути такий, якого собі бажають та на який погоджуються дотичні „спонсори".

    Всі течії і групи, які в основу визвольних змагань кладуть орієнтацію на допомогу західних держав, і до їхньої політики хотіли б достосовувати українську політику — йдуть безвиглядними манівцями.
    Ідеологічно-політична робота кожного політичного чинника повинна бути прямою і безпосередньою. В національному житті повинно кожне середовище виконувати свою властиву функцію в таких межах, формах і такими засобами, на які воно може спромогтися власними силами та які відповідають його дійсним впливам в українському суспільстві. Кожне серйозне середовище повинно вести свою діяльність за всяких внутрішніх і зовнішніх умов, незалежно від інших факторів.

    Наша перемога — це перемога нашої ідеї, повне її здійснення. Наш обов'язок — зробити самим найбільше, скільки стане наших сил, одночасно докласти старань, щоб і інші робили якнайбільше.

    Нашим природним середовищем стало вже змагання, змістом нашого життя — боротьба.

    Не можна робити принципів, політичних засад із того, що важливе тільки в одній, означеній ситуації чи є питанням тактики. Принципова політика полягає в тому, що послідовно прямуємо до основної мети найуспішнішими, найпевнішими шляхами в усіх ситуаціях, при всіх змінах, не відступаючи від неї, здійснюючи той самий основний принцип.

    Революційне змагання — це національна боротьба в площині духовності, культури, боротьба суспільно-політична й мілітарна, за повне знищення існуючого стану, його змісту й за побудову цілком нового, під кожним оглядом кращого стану, який відповідає потребам і бажанням українського народу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.02 | Мірко

      Варто запамяти

      >Всі течії і групи, які в основу визвольних змагань кладуть орієнтацію на допомогу західних держав, і до їхньої політики хотіли б достосовувати українську політику — йдуть безвиглядними манівцями.
      Ідеологічно-політична робота кожного політичного чинника повинна бути прямою і безпосередньою. В національному житті повинно кожне середовище виконувати свою властиву функцію в таких межах, формах і такими засобами, на які воно може спромогтися власними силами та які відповідають його дійсним впливам в українському суспільстві. Кожне серйозне середовище повинно вести свою діяльність за всяких внутрішніх і зовнішніх умов, незалежно від інших факторів.<
  • 2007.01.03 | Юрій Шеляженко

    ідея: український громадянський календар

    Є море проектів збирання знаменних дат в інтернеті. Навіть Укртелеком таким займається, правда, у них більше всесвітня історія. от приклад на 1 січня - але про грошову реформу радянського союзу - це теж частина нашої історії.

    http://www.kharkiv.ukrtelecom.ua/ua/calendar/index.php?m1=01&d2=1&y1=2007

    Я гадаю, що варто в нашому Maidan-Wiki створити статті на кожен день року і вносити туди дати по кільком тематичним розділам, взяті з численних хронік та списків знаменних дат в Інтернеті.

    Тематичні розділи можуть бути такими:
    - дати, знаменні для українського громадянського суспільства (українське сучасне громадське життя, українська сучасна політика)
    - всесвітня хроніка прямої громадянської дії
    - історія України
    - новітня історія України
    - всесвітня історія
    + інші

    сенс проекту, як і в будь яких календарях такого роду - не забувати

    а потім можна буде ще виспустити самвидавом унікальну штукенцію: УКРАЇНСЬКИЙ ГРОМАДЯНСЬКИЙ КАЛЕНДАР ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.05 | Світлана Мормель

      Re: ідея: український громадянський календар

      Юрій Шеляженко пише:
      > Є море проектів збирання знаменних дат в інтернеті.

      Згодна. Що, погодтесь, зовсім не заважає існувати ще одному.

      >Навіть Укртелеком таким займається, правда, у них більше всесвітня історія. от приклад на 1 січня - але про грошову реформу радянського союзу - це теж частина нашої історії.

      У всіх все більше всесвітня історія, а якщо бути ще більш точним то російська історія, така гарна і велична, на світовому тлі.
      >
      > http://www.kharkiv.ukrtelecom.ua/ua/calendar/index.php?m1=01&d2=1&y1=2007
      >
      > Я гадаю, що варто в нашому Maidan-Wiki створити статті на кожен день року і вносити туди дати по кільком тематичним розділам, взяті з численних хронік та списків знаменних дат в Інтернеті.

      З цією ідеєю Вам слід звернутися до пана Татарчука, саме він вперше її висловив та значно краще мене розуміється на технічних деталях. Узагальнену концепцію, плз, мені на mail.
      >
      >
      > а потім можна буде ще виспустити самвидавом унікальну штукенцію: УКРАЇНСЬКИЙ ГРОМАДЯНСЬКИЙ КАЛЕНДАР ;)

      Навіщо ж самвидавом? Календар цілком офіційно готується до друку і перебуває в процесі верстки. Щоправда, Ви трохи не вгадали з назвою. Але штукенція, згодна, унікальна. Ось тільки як це співвідноситься з Вашим першим твердженням:"Є море проектів збирання знаменних дат в інтернеті. Навіть Укртелеком таким займається..."? ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".