МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

FYI: Подивився в очі послу Швеції в Україні.

01/11/2007 | Trasser
FYI: Подивився в очі послу Швеції в Україні.


Ні, не теперішньому, а тому, хто був у Києві приблизно в 2000-2004 роках.
Цікаво наступне: чоловік (років так за 60) досить пристойно розмовляє українською мовою і лише зрідка (не так часто, як, скажімо, я) підшукує російські слова на заміну невідомих йому українських. Я, відверто кажучи, так і не зрозумів, де він нашу мову так добре вивчив – насправді в Україні „в прєклонном возрастє”, чи все таки ще замолоду „в развєдшколє”?

Цікаві думки: знаною йому українською він в Україні майже не спілкувався, оскільки в основному круг його знайомих послуговувався російською (яку він також знає). Це, чесно кажучи, здивувало. Адже спілкувався він не так з футболістами київського „Динамо”, як з чиновниками мінзакордонних справ (це я так думаю).

Згадував Мазепу та книжки, які він дарував Києво-Могилянській Академії на її „15-річчя”. Шкодував, що так мало (некст ту носзінг) можна українських книжок в Україні придбати. На його думку, проблема – в комерційній сфері. Не заперечив, , що за радянських часів якісної україномовної літуратури було в усякому разі не менше, ніж тепер.

Стосовно Ірпеня:
„Так, такий проект був”.Він сам його припинив.
Причини – місцеве керівництво (за інформацією з перших вуст) мало на „меті” (його термін) перш за все встановити та покращити прямий контакт з ВР України, а Швецію разом з Європою вони „імєлі в віду”. Крім того, свій цвях в цю труну забив і відомий в Україні комсомолець пан Матвієнко. Ще однією великою проблемою, на думку колишнього посла, була „запрєдєльная” ціна на землю в Ірпені та бажяння багатьох киян жити там. На думку колишнього посла, перспектив на відновлення європроекту в Ірпені на сьогоднішній день не існує.

Коментарі до мого скромного повідомлення вітаються.

Відповіді

  • 2007.01.11 | Хвізик

    дуже навіть цікаво. А Ви не могли позадавати ЙОМУ ті питання, пр

    про які у своєму пості здогади будуєте?


    > Коментарі до мого скромного повідомлення вітаються.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.11 | trasser

      Re: дуже навіть цікаво. А Ви не могли позадавати ЙОМУ ті питання, пр

      "Фізично" я міг задавати будь-які запитання, але навряд чи отримав би на них відповідь. Адже відвертість дипломата і так була вражаючою.

      Ще цікавинка: пан Посол згадував, як його в Ірпені зустрічала "вазмущающаяся талпа народа". Думаю, таке "імєло мєсто бить". От тільки він і сам вважає, що протести булт направлені не проти нього особисто, а все-таки проти тогочасної влади в Україні.
      Цікаво було б почути на сторінках ВФ Майдану спогади очевидців тих подій :)))
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.12 | Михайло Свистович

        Re: дуже навіть цікаво. А Ви не могли позадавати ЙОМУ ті питання, пр

        trasser пише:
        >
        > Ще цікавинка: пан Посол згадував, як його в Ірпені зустрічала "вазмущающаяся талпа народа". Думаю, таке "імєло мєсто бить".

        Звичайно. Бо ми це організовували :) Ще на майданівському форумі шведською мовою гасла перекладали :) В архівах є багато інформації про той мітинг.

        >
        > От тільки він і сам вважає, що протести булт направлені не проти нього особисто, а все-таки проти тогочасної влади в Україні.

        Що значить вважає? Ми йому прямо про це сказали і у зверненні українською, англійською та шведською мовами так написали, мовляв, наш протест спрямований не проти шведів, а проти...

        > Цікаво було б почути на сторінках ВФ Майдану спогади очевидців тих подій :)))

        Я очевидець :) Бо організатор :)
    • 2007.01.12 | Trasser

      Re: дуже навіть цікаво. А Ви не могли позадавати ЙОМУ ті питання, пр

      Хвізик пише:
      > про які у своєму пості здогади будуєте?
      >
      Це які-такі ще питання? Щось я вас не дуже розумію. Ви скажіть прямим текстом, якщо буде ще одна така можливість, я питаня ті спробував би задати.
  • 2007.01.12 | Михайло Свистович

    Re: FYI: Подивився в очі послу Швеції в Україні.

    Trasser пише:
    >
    > Стосовно Ірпеня:
    > „Так, такий проект був”.Він сам його припинив.
    > Причини – місцеве керівництво (за інформацією з перших вуст) мало на „меті” (його термін) перш за все встановити та покращити прямий контакт з ВР України, а Швецію разом з Європою вони „імєлі в віду”.

    Він має рацію, окрім одного - ірпінські чиновники дуже любили їздити у Швецію за шведські гроші в рамках експерименту :) А задумка була хороша, на відміну від виконання.

    >
    > Крім того, свій цвях в цю труну забив і відомий в Україні комсомолець пан Матвієнко

    Той цвях, якщо і був, то дуже малесенький.

    >
    > Ще однією великою проблемою, на думку колишнього посла, була „запрєдєльная” ціна на землю в Ірпені та бажяння багатьох киян жити там

    Прблема, скоріше, була в колишній владі, яка не могла встояти перед спокусами, пов"язаними зі вказаними вище причинами, які сильно впливають і на нинішню ситуацію в Ірпені, коли проти нового мера ведеться війна з усіх боків об"єднаним фронтом колишніх та невдах.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.12 | Trasser

      Re: FYI: Подивився в очі послу Швеції в Україні.

      Михайло Свистович пише:
      > проти нового мера ведеться війна з усіх боків об"єднаним фронтом колишніх та невдах.

      Афігєть.
      Я йому деякі факти цифри називав. Він, здається, до цих пір щиро не вірить.

      Ще пану Послу прикольно було згадати, як його авто кудись там в Ірпені не пропускали протестувальники і звільняли дорогу тільки тому, що він швед. Цікаво, що то були за порушники порядку такі? :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.12 | Михайло Свистович

        Re: FYI: Подивився в очі послу Швеції в Україні.

        Trasser пише:
        >
        > Я йому деякі факти цифри називав. Він, здається, до цих пір щиро не вірить.

        Про які факти і цифри Ви пишете?

        >
        > Ще пану Послу прикольно було згадати, як його авто кудись там в Ірпені не пропускали протестувальники і звільняли дорогу тільки тому, що він швед. Цікаво, що то були за порушники порядку такі? :)

        Це були ми :) Авто пропускали, просто повільно (бо натовп). Оскільки він не був об"єктом наших протестів, то пропускали швидше, ніж інших. Тобто при цьому ми кричали щось на кшталт "Пропустіть, це шведський посол, він не винен, що в нас така влада", і роззлючені люди (виїзне засіданя Комітету ВР постійно на словах переносилось з місця на місця, щоб уникнути протестів, і люди ганялися за депутатами, щоб не прогшавити їх) швидше звільняли дорогу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.13 | Trasser

          Re: FYI: Подивився в очі послу Швеції в Україні.

          Михайло Свистович пише:
          > >
          > Про які факти і цифри Ви пишете?
          >

          В основному, взяті зі статей на Майдані та з особистого спілкування з деякими громадянями з навколишніх ПГТ (про події в вашому населеному пункті навколо виборів - 2006 та суми, що називалися).
  • 2007.01.12 | Andrij

    Re: FYI: Подивився в очі послу Швеції в Україні.

    Trasser пише:
    > Цікаві думки: знаною йому українською він в Україні майже не спілкувався, оскільки в основному круг його знайомих послуговувався російською (яку він також знає). Це, чесно кажучи, здивувало. Адже спілкувався він не так з футболістами київського „Динамо”, як з чиновниками мінзакордонних справ (це я так думаю).

    Мене б здивувало протилежне, якби ті українці спілкувались українською. В Києві практично відсутня культура спілкування українською. Україномовній людині хочеться плюватись після відвідин цього нанівець зросійщеного міста. Я навіть не знаю, чи можна назвати киян українцями, до українського вони ставляться дуже індиферентно, надають перевагу всьому російському. Це трохи скептично, але таке враження, що Україна буде незабаром знов колонією Росії. Якщо вже не є.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.12 | stefan

      "Venceremos!" :gun:

      Andrij пише:

      > Мене б здивувало протилежне, якби ті українці спілкувались українською. В Києві практично відсутня культура спілкування українською. Україномовній людині хочеться плюватись після відвідин цього нанівець зросійщеного міста. Я навіть не знаю, чи можна назвати киян українцями, до українського вони ставляться дуже індиферентно, надають перевагу всьому російському.
      А частина жителів Східної України рахує, що Київ окупували галичани і майже весь Київ "балакаєт на галіцком діалєктє". :lol:

      > Це трохи скептично, але таке враження, що Україна буде незабаром знов колонією Росії. Якщо вже не є.
      І що саме цікаво: без єдиного пострілу з гвинтівки, шмайсера, кулемета, гармати, ракети...
      ---------------------
      "Venceremos!" :gun:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".