МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ розправився з кращим головою Постійної комісії ради

02/12/2007 | Майдан-ІНФОРМ
На сесії Ірпінської міської ради 9 лютого 2007 року голова фракції БЮТ Олег Сотніков оголосив про виключення з партії „Батьківщина” завідуючої Ірпінської міської дитячої поліклініки Алли Кухарської. посади голови Постійної комісії з питань соціального захисту населення, медицини, материнства, дитинства та наслідків аварії на ЧАЕС. Після цього пролунала пропозиція позбавити її посади голови Постійної комісії з питань соціального захисту населення, медицини, материнства, дитинства, та наслідків аварії на ЧАЕС.

У своєму виступі А. Кухарська заявила, що стала жертвою внутрішньопартійних інтриг, оскільки статуту „Батьківщини” ніколи не порушувала і тим більше навряд чи хтось має претензії до її роботи як голови комісії. Більше того, коли редактор місцевої газети „Ірпінський вісник” Тамара Рябчун не так давно звернулася до секретаря ради Анатолія Мороза (належить до фракції БЮТ і також проголосував за зняття А. Кухарської з посади голови комісії) з проханням назвати кращу голову Постійної комісії ради для того, щоб взяти інтерв’ю, він назвав саме Аллу Кухарську. Також А. Кухарська сказала, що подала апеляцію на своє виключення з партії, і обласне партійне бюро розглядатиме її в суботу (розгляд апеляції перенесено, оскільки заплановане на суботу обласне бюро перенесли на інший день).

На прохання міського голови Мирослави Свистович назвати причини позбавлення Алли Кухарської посади голови комісії жодної претензії на адресу завідуючої дитячої поліклініки не пролунало. Після наполегливих пояснень міського голови, що звільняти людину з посаду, не зазначаючи причини, є просто некоректним, голова фракції БЮТ Олег Сотніков сказав, що єдиною причиною є виключення Алли Кухарської з партії, і що голова цієї комісії є квотою саме БЮТ. При цьому і сам О. Сотніков, і інші БЮТівці позитивно оцінили роботу А Кухарської як голови комісії. А депутат від Блоку Юлії Тимошенко, голова Постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та правопорядку лікар Юрій Романенко сказав, що дуже поважає Аллу Володимирівну як голову комісії і як фахівця, але вважає, що виключення А. Кухарської з партії „Батьківщина” повинне мати саме такі наслідки.

Всі ці слова супроводжувалися обуренням присутніх на сесії громадян (вхід на сесію вільний, і її постійно відвідують чимало виборців), які докоряли БЮТівцям та порівнювали їхні дії 37-м роком.

Міський голова закликала депутатів думати про територіальну громаду і не переносити внутрішньопартійну особисту боротьбу на раду і зауважила, що виборцям відсторонення А. Кухарської від головування в комісії реально зашкодить, оскільки серед членів комісії вона мала найвищу кваліфікацію. Також вона попросила БЮТівців не плутати процедуру обрання голів постійних комісій ради з формуванням виборчих комісій, де квоти передбачені законодавчо. „Квота” ж БЮТ на голову Постійної комісії з питань соціального захисту населення, медицини, материнства, дитинства та наслідків аварії на ЧАЕС ніде закріплена не є, і кулуарні домовленості партій між собою не мають ставати законом.

До речі, слова про „квоту” з уст ірпінських БЮТівців були не більше, ніж відмовкою, оскільки незадовго до сесії вони пропонували депутату Ірпінської міської ради від Партії регіонів Олені Мельник очолити комісію замість Алли Кухарської, але О. Мельник відмовилась (лише в останній день перед сесією БЮТ визначився кого саме обере замість А. Кухарської - головою комісії стала депутат від БЮТ Оксана Джам). Так само БЮТ „забувся” про „квотний принцип”, коли проголосував за те, щоб заступником голови Постійної комісії з питань бюджету, фінансів, цін та ціноутворення став депутат від Партії регіонів Михайло Лига, хоча Лариса Смолянчук, яка стала депутатом від Української народної партії замість Ігоря Михайлишина, увійшла саме до цієї комісії. Причому БЮТівців навіть не збентежило, що з УНП в них підписана коаліційна угода (її також підписали „Наша Україна” та Соціалістична партія) і що Закон „Про місцеве самоврядування в Україні” чітко визначає, що заступник голови комісії обирається самою комісією, а не на пленарному засіданні ради.

За позбавлення Алли Кухарської посади голови комісії проголосували 19 депутатів від загального складу ради у 36 осіб.

Між іншим, коли її виключали з партії (без її присутності), то також довго не могли назвати причину, і лише потім „визначились”, що мова йде про голосування всупереч позиції фракції. Це також є подвійним стандартом, оскільки ніяких конкретних голосувань при цьому згадано не було, а фракція БЮТ в Ірпінській міськраді дуже рідко голосує одноголосно. Причому випадки голосування інакше, ніж більшість фракції, трапляються ледь не з кожним депутатом (навіть голова фракції Олег Сотніков, наприклад, голосував проти прийняття бюджету Ірпеня на 2007 рік тоді, як більшість БЮТівців проголосували за).

Справжньою ж причиною виключення А. Кухарської з „Батьківщини” є її незгода з перебуванням на посаді голови Ірпінської міської організації ВО „Батьківщина” Оксани Коломієць, якій очолювана А. Кухарською Ворзельська селищна організація (найчисельніша первинна організація в Київській області) не раз висловлювала недовіру.

Таким чином особисті внутрішньопартійні стосунки ставлять Ірпінську „Батьківщину” на межу розколу та суттєво знижують рейтинг Юлії Тимошенко як в Приірпінні, так і за його межами.

Відповіді

  • 2007.02.21 | Петро

    Re: БЮТ розправився з кращим головою Постійної комісії ради

    Оксана Коломієць - не порядна, не чесна, корисна людина. Вона використовує своє членство в партії у своїх корисних цілях. Я пітримує те, що А.Кухарська їй стоїть на перешкоді своєю порядністю, людяностю та чесністю. Коломієць такі непотрібні, бо заважають красти і наживатись. Ось і маємо такий результат, що в БЮТ знаходяться такі як Коломієць, а не такі як Кухарська. Хто після цього піде до такої партії? Тільки такі як Коломієць. Обуренню не має меж. Що ж це робиться в нашій країні? Ми не поважаємо себе, бо не поважаємо таких, як А.Кухарська. Я їй хочу вклонитися за те, що вона така Людина.
    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > На сесії Ірпінської міської ради 9 лютого 2007 року голова фракції БЮТ Олег Сотніков оголосив про виключення з партії „Батьківщина” завідуючої Ірпінської міської дитячої поліклініки Алли Кухарської. посади голови Постійної комісії з питань соціального захисту населення, медицини, материнства, дитинства та наслідків аварії на ЧАЕС. Після цього пролунала пропозиція позбавити її посади голови Постійної комісії з питань соціального захисту населення, медицини, материнства, дитинства, та наслідків аварії на ЧАЕС.
    >
    > У своєму виступі А. Кухарська заявила, що стала жертвою внутрішньопартійних інтриг, оскільки статуту „Батьківщини” ніколи не порушувала і тим більше навряд чи хтось має претензії до її роботи як голови комісії. Більше того, коли редактор місцевої газети „Ірпінський вісник” Тамара Рябчун не так давно звернулася до секретаря ради Анатолія Мороза (належить до фракції БЮТ і також проголосував за зняття А. Кухарської з посади голови комісії) з проханням назвати кращу голову Постійної комісії ради для того, щоб взяти інтерв’ю, він назвав саме Аллу Кухарську. Також А. Кухарська сказала, що подала апеляцію на своє виключення з партії, і обласне партійне бюро розглядатиме її в суботу (розгляд апеляції перенесено, оскільки заплановане на суботу обласне бюро перенесли на інший день).
    >
    > На прохання міського голови Мирослави Свистович назвати причини позбавлення Алли Кухарської посади голови комісії жодної претензії на адресу завідуючої дитячої поліклініки не пролунало. Після наполегливих пояснень міського голови, що звільняти людину з посаду, не зазначаючи причини, є просто некоректним, голова фракції БЮТ Олег Сотніков сказав, що єдиною причиною є виключення Алли Кухарської з партії, і що голова цієї комісії є квотою саме БЮТ. При цьому і сам О. Сотніков, і інші БЮТівці позитивно оцінили роботу А Кухарської як голови комісії. А депутат від Блоку Юлії Тимошенко, голова Постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та правопорядку лікар Юрій Романенко сказав, що дуже поважає Аллу Володимирівну як голову комісії і як фахівця, але вважає, що виключення А. Кухарської з партії „Батьківщина” повинне мати саме такі наслідки.
    >
    > Всі ці слова супроводжувалися обуренням присутніх на сесії громадян (вхід на сесію вільний, і її постійно відвідують чимало виборців), які докоряли БЮТівцям та порівнювали їхні дії 37-м роком.
    >
    > Міський голова закликала депутатів думати про територіальну громаду і не переносити внутрішньопартійну особисту боротьбу на раду і зауважила, що виборцям відсторонення А. Кухарської від головування в комісії реально зашкодить, оскільки серед членів комісії вона мала найвищу кваліфікацію. Також вона попросила БЮТівців не плутати процедуру обрання голів постійних комісій ради з формуванням виборчих комісій, де квоти передбачені законодавчо. „Квота” ж БЮТ на голову Постійної комісії з питань соціального захисту населення, медицини, материнства, дитинства та наслідків аварії на ЧАЕС ніде закріплена не є, і кулуарні домовленості партій між собою не мають ставати законом.
    >
    > До речі, слова про „квоту” з уст ірпінських БЮТівців були не більше, ніж відмовкою, оскільки незадовго до сесії вони пропонували депутату Ірпінської міської ради від Партії регіонів Олені Мельник очолити комісію замість Алли Кухарської, але О. Мельник відмовилась (лише в останній день перед сесією БЮТ визначився кого саме обере замість А. Кухарської - головою комісії стала депутат від БЮТ Оксана Джам). Так само БЮТ „забувся” про „квотний принцип”, коли проголосував за те, щоб заступником голови Постійної комісії з питань бюджету, фінансів, цін та ціноутворення став депутат від Партії регіонів Михайло Лига, хоча Лариса Смолянчук, яка стала депутатом від Української народної партії замість Ігоря Михайлишина, увійшла саме до цієї комісії. Причому БЮТівців навіть не збентежило, що з УНП в них підписана коаліційна угода (її також підписали „Наша Україна” та Соціалістична партія) і що Закон „Про місцеве самоврядування в Україні” чітко визначає, що заступник голови комісії обирається самою комісією, а не на пленарному засіданні ради.
    >
    > За позбавлення Алли Кухарської посади голови комісії проголосували 19 депутатів від загального складу ради у 36 осіб.
    >
    > Між іншим, коли її виключали з партії (без її присутності), то також довго не могли назвати причину, і лише потім „визначились”, що мова йде про голосування всупереч позиції фракції. Це також є подвійним стандартом, оскільки ніяких конкретних голосувань при цьому згадано не було, а фракція БЮТ в Ірпінській міськраді дуже рідко голосує одноголосно. Причому випадки голосування інакше, ніж більшість фракції, трапляються ледь не з кожним депутатом (навіть голова фракції Олег Сотніков, наприклад, голосував проти прийняття бюджету Ірпеня на 2007 рік тоді, як більшість БЮТівців проголосували за).
    >
    > Справжньою ж причиною виключення А. Кухарської з „Батьківщини” є її незгода з перебуванням на посаді голови Ірпінської міської організації ВО „Батьківщина” Оксани Коломієць, якій очолювана А. Кухарською Ворзельська селищна організація (найчисельніша первинна організація в Київській області) не раз висловлювала недовіру.
    >
    > Таким чином особисті внутрішньопартійні стосунки ставлять Ірпінську „Батьківщину” на межу розколу та суттєво знижують рейтинг Юлії Тимошенко як в Приірпінні, так і за його межами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".