МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Футуристичний репортаж з укр.-рос. кордону 2020 року. Донбас.

05/08/2007 | Navigator
От що буде після вступу України в ЄС в її східних регіонах. Відрадна картина! Замість комуністичних інкубаторів - капіталістичні. Замість разових заробітків в Києві на Майдані - постійні в Лондоні, в Гайд-Парку тощо.
Про 2040 рік писати не буду.
А то ПР в Раду літом зовсім не пройде, як народ те почитає. :)

Підприємців вирощують в «інкубаторах»
За три останні роки, після того як Польща стала повноправним членом Євросоюзу, особливих зрушень у житті простого населення прикордонних містечок не відбулося. Ті, хто працював на підприємствах, продовжують працювати. Решта заробляє на життя перетином кордону. Зі вступом до ЄС знизилося, але повністю не зникло безробіття. Сьогодні у Перемишлі цей показник сягає 18%, а в загальному по Підкарпатському воєводству — 16%. Єдине, що змінилося — сам підхід до розвитку підприємництва, зокрема малого та середнього бізнесу. У нас про це поки що лише говорять, а поляки над цим вже декілька років планомірно працюють. Сьогодні на рівні держави польська сторона намагається створити максимально зручні умови для підприємців, які тільки планують розпочати свій бізнес. Яскравим прикладом такої допомоги є створення в прикордонній зоні транскордонного інкубатора підприємництва. За державні кошти, а також за гроші Євросоюзу, на території Підкарпатського воєводства мають бути зведені два будинки-близнюки, де впродовж перших двох років підприємці-початківці матимуть змогу орендувати офісні та складські приміщення за низькими орендними ставками. Цей приклад поляки запозичили у німецьких сусідів і вже успішно практикують у декількох своїх найбільших воєводствах. Цікавим є те, що працювати в цих «інкубаторах» матимуть змогу не лише польські підприємці, а й їхні колеги з української сторони, що виявлять бажання пов’язати свій бізнес з польською стороною.
— Спочатку співпраця між Україною і Польщею асоціювалася з торгівлею, — зазначив воєвода Підкарпатського воєводства Даріуш Іванечко, — тепер ми хочемо змінити це уявлення. Ми зацікавлені у тісній, а головне — рівноправній економічній співпраці з українськими підприємствами малого та середнього бізнесу. Ми зацікавлені в створенні польсько-українських фірм з невеликою польською часткою капіталу. Для цього намагаємося створити привабливі умови співпраці для українських підприємців. Зокрема, допомагаємо максимально спростити питання придбання землі, крім того, сприяємо в отриманні інвестування за рахунок Євросоюзу малим підприємствам.
Європа нам допоможе
Окрім розвитку власного бізнесу, поляки всіляко заохочують до співпраці великих іноземних інвесторів. Зустрічають їх не лише з широко розкритими обіймами, як в Україні, а з повним пакетом привабливих для інвестування пропозицій. Починаючи від планової підготовки територій для інвестування і закінчуючи державною підтримкою таких інвесторів.
— Перед тим як запросити інвестора, ми готуємо ділянку, проводимо до неї усі необхідні комунікації, прокладаємо дорогу, — ділиться досвідом бургомістр міста Пшеворська Януш Магон. — Ділянки ці зазвичай розміщені на території, яка включена в спеціальну економічну зону, тому інвестор, який захоче вкласти туди свої кошти, буде певний час безплатно рекламуватися. А найголовніше — на декілька років його звільняють від податку на прибуток і в окремих випадках, враховуючи обсяги інвестицій, на 2-5 років він може бути звільнений від податку на працівників. Таким чином ми приваблюємо серйозних іноземних інвесторів, які везуть до нас свій капітал і забезпечують роботою наше місто.
Як приклад пан Магон назвав одне з найбільших підприємств з європейськими інвестиціями, що успішно працює на території їхнього міста — «В&P Engineering» і займається складанням ліній для випуску концентратів соків. Саме це підприємство, за словами бургомістра, впродовж двох останніх років інвестувало у розвиток Пшеворська близько 12 мільйонів злотих при тому, що загальний річний бюджет Пшеворська становить 32 мільйони злотих. За рахунок такого поблажливого підходу до інвесторів за останні декілька років було відкрито понад десять підприємств легкої та харчової промисловості, а також металургії. Здебільшого інвестують у створення нових підприємств на території Пшеворська, за словами пана Магона, німецькі та американські підприємці. Нині влада міста працює над залученням інвесторів з інших європейських держав.
Не приховував бургомістр Пшеворська і свого зацікавлення у співпраці з українськими бізнесменами як на території Польщі, так і в Україні. Щоправда, для останнього варіанта, на переконання пана Магона, українська влада має навчитися приваблювати потенційного інвестора. Хоча б за такою ж схемою, як це роблять у Польщі. Лише за таких умов можна буде сподіватися на плідну і тривалу співпрацю з європейськими підприємствами, а відповідно, і на серйозні інвестиції.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".