МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Державна “тета” з-за кордону?

06/08/2007 | Мирослава Іваник
Громадяни України, які працюють за кордоном, повинні декларувати доходи. Якщо вони не сплатили податків на чужині, то мусять зробити це в Україні.

Проте така ідея зовсім не до вподоби українським заробітчанам. Вони вважають її несправедливою.

Згідно з Законом України “Про податки з доходів фізичних осіб”, особа мусить сплатити 15% податку із задекларованого прибутку. Щоб уникнути подвійного опадаткування, тобто не сплачувати податок і там, і тут, Україна підписала міжнародні договори з багатьма країнами. Проте ця норма стосується лише тих, хто працює за кордоном легально і сплачує там податки нарівні зі всіма. Інша ситуація з тими, хто працює “на чорно” і не сплачує податку за місцем праці.

За словами українських заробітчан в Італії, чутки про те, що треба декларувати свої доходи, періодично до них доходять. Часто це спричиняє нерозуміння й острах, що після повернення в Україну їх змусять віддати частину важко зароблених грошей.

Посилює недобре передчуття й інформація, яка нещодавно з’явилась у медіа: буцім у західних регіонах України податківці намагаються укладати списки тих, хто працює за кордоном. До цього навіть залучили голів сільських і селищних рад. Кажуть, нібито для того, аби агітувати людей декларувати свої доходи і сплачувати податки. Проте перший заступник голови Державної податкової адміністрації у Львівській області Микола Князевич спростовує ці повідомлення, принаймні щодо Львівської області:
– Я не бачу потреби пропагувати цю ідею. Законодавчо закріплено всі норми, які зобов’язують декларувати доходи. Якщо людина ухиляється, то на це є відповідні санкції.

Змусити людей, які працюють нелегально, платити податки – дуже складно. За словами Миколи Князевича, сьогодні немає жодних важелів впливу на нелегалів, оскільки вони приховують навіть своє місце праці. За словами Галини Бурої, працівника відділу масово-роз’яснювальної роботи ДПА у Львівській області, податківці здебільшого розраховують на свідомих громадян.

Один бік медалі в цій ситуації полягає в тому, що країна втрачає на цьому доволі великі гроші. Інший – нелегали вважають несправедливим примусове сплачування податків в Україні. Їхню позицію підтримують і земляки, які працюють за кордоном цілком легально. За словами Маріанни Сороневич, головного редактора “Української газети” в Італії, українці поїхали за кордон не від доброго життя, а від неможливості знайти на Батьківщині роботу чи гідний заробіток.

– Передусім, Україна не змогла забезпечити своїм громадянам нормальний рівень життя, відтак вони самотужки почали шукати вихід із глухого кута злиднів, – сказала “Газеті” пані Сороневич. – Ба більше, за останні роки купівельна спроможність українців зростає за вдяки грошам, надісланим заробітчанами. Але, як кажуть, б’ють того коня, який тягне. За кошт новітніх батраків, витиснутих на заробітки, на яких уже мають неабиякий зиск, країна хоче поповнювати свій бюджет?...

За словами пані Маріанни, українці в Італії дуже занепокоєні можливими заходами влади щодо оподаткування прибутків, отриманих за кордоном. Зокрема, щоб приховати свою присутність за межами країни, багато з них не беруть участі у виборах, відмовляються від соціологічних опитувань – тобто люди бояться, щоб їхні прізвища не потрапили до “чорних списків”, які в майбутньому використають, аби відібрати гроші, зароблені тяжкою працею.
Заробітчани, які перебувають за кордоном, вважають, що нелегальні емігранти у країні перебування вже платять непрямі податки під час купівлі товарів.
– Якщо ж керівники держави вирішили боротися із неплатниками податків, то варто згадати про власні гаманці та контролювати прибутки “нових” українців, а не бідаків-заробітчан, і подбати про створення робочих місць у державі, – вважає Маріанна Сороневич.

Заробітчани, що працюють нелегально, категоричніші у висловлюваннях.
– Не планую платити податки в Україні та декларувати мої прибутки, оскільки Україна не має жодного права торкатися моїх горшей. Ми були вимушені залишити чоловіків і дітей, бо на зарплату, яку нам пропонували, можна було прогодувати тільки кота. Працюючи нелегалами, ми повинні самі собі створювати соціальне забезпечення і думати про старість. Не вірю, що Україна дасть мені гідну пенсію, навіть якщо і маю значний стаж роботи. Якщо держава не змогла втримати своїх громадян, то нехай не оббирає їх до останньої сорочки, – заявляє пані Ольга.

Пан Князевич каже, що декларування доходів нелегальних працівників не є значною проблемою, оскільки за кордоном в основному працюють легально.
– Нині ще частина людей працює нелегально в Росії. На Заході вже практично всі легалізувалися, – стверджує Микола Князевич.

Проте таке твердження видається непереконливим. За даними відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, за кордоном легально працює лише півмільйона українців. Це при тому, що, за оцінками експертів, щорічно близько 2,5 млн. українців їде для нелегальної роботи в інші країни. За даними Всесвітнього конгресу українців та Інституту демографії та соціальних досліджень НАН, кількість нелегальних мігрантів із України за 2005 рік приблизно така: Росія – 1 млн., Польща – 300 тис., Італія – 200-800 тис., Португалія – 65-150 тис., Іспанія – 100-400 тис., Туреччина – 35 тис. і США – 20 тис. осіб.

Відповіді

  • 2007.06.11 | Горицвіт

    Навіть якщо платити, то не все так просто

    у нас же не можна просто "задекларувати доходи". Треба подати довідку з печаткою, що доходи саме такі (узагальнюю; як точно називається ця довідка, не знаю). А хто дасть довідку нелегальним працівникам? Тобто ці люди не зможуть заплатити податок, навіть якщо захочуть. Спростуйте, якщо я помиляюся.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.11 | Skapirus

      Думаю, буде не так.

      На кордоні Ви маєте задекларувати суму вашої валюти. Ця сума буде передана "куди слід". А потім Ви матимете довести, чи сплатили, чи ні податки з цієї суми. Не задекларували - відберуть все.

      У випадку Western Union ситуація аналогічна.

      Насправді я вчора ще до прочитання цієї статті бачився в Дрездені з заробітчанами, які бідкаються поміж собою, що в Україні готується обкладання податками всіх, хто заробляє за кордоном. Особисто я робитиму все можливе, щоб такого не сталося, ні з своїми, ні з чужими заробітками. Басні про "соціалку" ми вже проходили. Тому тему теба актуалізувати тему, шоб "бидлоеліті", яка на мерсах вбиває наших людей, не досталося ні копійки.
    • 2007.06.11 | Громадянин

      Re: Навіть якщо платити, то не все так просто

      Звичайно ж все не так просто. Тому що все дуже просто. Хто в цій країні дбає про законність? Хто створив в ній, Богом щедро обдарованій всими мислимими людськими благами, нелюдські умови? Хто і для чого? Ті, хто всіма силими тримав докупи СРСР а потім, після усвідомлення, що терпець людський доходить кінця, очолив руйнування «нерушимого» з пограбуванням всього його населення. Для маскування грабунку була проголошена і забезпечена «свобода» для всіх, хто шукав шляхи до виживання. В результаті цієї «свободи» найбільш активні люди покинули сім’ї та домівки і кинулись на заробітки за межі своєї країни повністю розвязавши таким чином руки розбійникам що назвали і називають себе «державою». Ця «держава» спокійненько та безкарно зайнялась мародерством, що продовжується до цих пір. Але ж на словах вона дуже піклується про всіх свої співгромадян. Наприклад, проголошує про наміри «збудувати Європу в Україні». Красивий лозунг, я за нього всіма своїми кінцівками. Тільки от коли запитуєш про оплату праці, з якої на мій розсуд і потрібно будувати ту Європу, питання повисає в повітрі. Воно б нехай там і висіло б, алеж дуже вже багато людей знають про безодню між Україною та Європою в цьому відношенні. І кількість знаючих зростає. Загрозливими темпами. «Держава» усвідомлює, що потрібно демонструвати не тільки на словах прагнення усунути безодню, Тобто платити треба людям по-людськи. От тільки своїми зверхприбутками ділитись ой як неохота. Тому треба шукати спосіб як і їх зберегти, і десь взяти десятку-другу гривень на збільшення пенсій та офіційних зарплат щоб кричати на вісіх вуглах про «підвищення стандартів життя». Про заробітчан же давно відомо, що вони завозять добрі гроші в країну, і цей процес до пори до часу залишався практично неконтрольованим. Руки не доходили. Тепер от, схоже, стали вільнішими. Вже майже все розтягнуто-присвоєно, можна і заробітчанами зайнятись. Не європейською зарплатнею в Україні, а вилученням заробленого де-інде окрім неї. Так про яку законність тут може іти мова? Тут потрібно думати, як захиститись від такої «держави». І думати кріпко. Особливо коли вибори «на носі»...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.11 | Prosector

        Re: Навіть якщо платити, то не все так просто

        Громадянин пише:
        > Про заробітчан же давно відомо, що вони завозять добрі гроші в країну, і цей процес до пори до часу залишався практично неконтрольованим. Руки не доходили. Тепер от, схоже, стали вільнішими. Вже майже все розтягнуто-присвоєно, можна і заробітчанами зайнятись. Не європейською зарплатнею в Україні, а вилученням заробленого де-інде окрім неї. Так про яку законність тут може іти мова? Тут потрібно думати, як захиститись від такої «держави». І думати кріпко. Особливо коли вибори «на носі»...

        О, давайте запитаємо (колишнього вже?) народного депутата п. Оксану Білозір, яка не перший рік займається питаннями громадян України за кордоном, в тому числі й заробітчан, як вона і як її НСНУ планує захистити права, справедливість і т.д. і т.п.!
        І те саме спитати у інших представників партій (хто там у БЮТ цим цікавиться, пан Білорус, здається?)... а у ПРУ, як не помиляюся, пан Кожара (хоча ПРУ казали були, що хочуть наших повернути назад, ще до того, як пан президент це почав казати)...

        Якби хтось передав запитання куди треба... (нема часу роздуплитися знайти як з ними зв"язатися).
    • 2007.06.11 | alx_1904

      Ну вообще-то налоги платят резиденты, а зарабитчане

      таковыми не являются де-факто, а де-юре это оформляется автоматом при возвращении - когда штамп о въезде ставят.
      т.е с чего налоги они платить должны, а?

      В России вообще просто сделали - кто провёл за пределами РФ 183 и более дней в календарном году - в этом году налогов ВОООБЩЕ не платит, даже с заработанного в РФ, после/до поездки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.12 | Дзюник Друшляківський

        Це повідомлення немає жодного змісту і нічим не обгрунтоване

        Це скоріше передвиборна фішка.
        Щоб залякати тих нелегальних, котрі поведуться.
        І в результаті такі залякані не появляться на жодних виборах і звичайно, що ніколи не проголосують.
        Таких, що розуміють, що платяться податки в Укрїаїні від заробленого в Укрїаїні, або від статків в Україні, є багато, але, також, є досить люду, котрі нічого не розуміють і всього бояться.
        Пам*ятаю, що на минулі вибори дуже велика кількість людей не хотіла їхати голосувати в Нью-Йоркське консульство тільки по тій причині, що їм потрібно було напередодні зареєструватися, а це їх категорично не влаштовувало, так як вони боялися депортації. А доводи того, що українське консульство немає повноважень, як і нічого немає спільного з еміграційною службою, цих людей не переконували.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.13 | alx_1904

          И правильно делали, только они не консульства боялись, а

          американской иммиграционной службы, поймала бы она всех их под консульством - и судьба депортированных в Москве нелегалов-грузин им раем показалась бы. Кричи-не кричи, американцам пофиг.


          Дзюник Друшляківський пише:
          > Пам*ятаю, що на минулі вибори дуже велика кількість людей не хотіла їхати голосувати в Нью-Йоркське консульство тільки по тій причині, що їм потрібно було напередодні зареєструватися, а це їх категорично не влаштовувало, так як вони боялися депортації. А доводи того, що українське консульство немає повноважень, як і нічого немає спільного з еміграційною службою, цих людей не переконували.
  • 2007.06.12 | Bayan

    Українська податкова: ми рахуєм - х...м, х...м.

    Помечтать не вредно, канешно.

    А, між іншим, якщо остарбайтер здуру задекларує гроші, як такі, що зароблені за кордоном, він/вона автоматично робиться криміналом.

    Як тут вже зауважили, прибутковий податок в усьому світі платять індивідуали-резиденти. І якщо десь хтось працює на кеш, то власне та людина зчиняє злочин проти тієї країні, де вона ухилилась від сплати податку. Щоби довести цей злочин, достатньо власноручного зізнання.


    І що в результаті ми маємо? - пропонується зробити з себе подвійного ідіота: і грошей позбутись і признатись у злочині, який у країнах типу США вважається ледь не найбільшим краймом.

    Ні, пора таки вступати до ПДРС. Разом нас буде багато.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.12 | дідусь

      счазз мене заклюють любитєлі "бєдних заробітча", але

      а хто і на які шиши повинен фінансувати школи в яких вчаться діти цих заробітчан. лікарні в яких їх лікують.
      Ми ж хочемо щоб у нас була нормальна медицина і т.д. і т.п. А звідки воно все візьметься якщо не платити податків.
      Потрібно не забувати, що це не прості нерезиденти. У цих нерезидентів в Україні, як правило залишаються діти які входять в школу що фінансується з бюджету, батьки, яким тоже хтось повинен плоатити пенсію.
      Втибачте, а чорму я, той хто працює і платить податки в Україні, повинен утримувати і фінансувати школу, в якій вчаться діти, того хто працює за кордоном. А він "бєдная сіротушка" повинен працювати лише на свою кишеню?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.12 | Bayan

        Ноу проблем, май діар

        Нє, ну ти, дєд, чого?

        Sorry за фамільярність, але де оце треба жити, щоб не знати про збирання грошей у школах на їх утримання і на купівлю пацієнтами у лікарнях АБСОЛЮТНО усього, а не тільки ліків, і ще й на додачу прямої оплати праці лікарів і санітарок методом хабарів?!

        Окститесь, любезний! А чому, по-вашому, економіка України, в якій розвалена практично вся індустрія, а та, що не розвалена, проацює на офшорні банківськи рахунки, - ще жевріє і навіть перевибори субсидує?

        Соромтесь, я вважав вас розумною людиною.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.12 | Спостерегач

          Re: Ноу проблем, май діар

          Мне, интересно, а что наши люди за границей ГДЕ-НиБУДЬ платят налоги? Смею уверить, что в самой Украине тоже не ВСЕ доходы декларируются. Рискну дать рекомендацию: читайте внимательно законы или консультируйтесь со специалистами, не было еще такого закона, который нельзя было бы обойти. Например, никто еще не отменял операции с ценными бумагами - обложить доход, по которым, крайне проблематично, даже на территории Украины. Так что вперед Украина! К высотам экономических знаний.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.06.12 | Bayan

            Думка слушна, -

            - про пошуки легальних обхідних шляхів.
            Може інвестиційні папери - це, того, трохи занадто для пересічного бебіситтера, але - так, я впевнений, варіянти знайдуться.

            Щодо "НАШИХ" за кордоном я б поостерігся узагальнювати. "Наші" з легальними паперами платять податки не гірше за інших. Взагалі це звучить трохи образливо, ніби наші - це якийсь особливий підвид, резистивний до цивілізації. Запевняю вас: ні, українці дуже адаптивні до середовища, може і занадто (приклад 300 + 80 річного рабства тому приклад). А яка зараз цивілізація в Україні, відомо.
        • 2007.06.13 | дідусь

          а я надіявся що ви не банальний демагог

          тому що лише демагог може виправдовувати не сплату податків, тим що вони в нас погано платяться і не всіма.
          У нас погано лікують людей і не всіх однаково - то давайте закриємо лікарні
          у нас погано розслідуються кримінальні справи, то давайте взагалі не розслідувати їх - скасуємо прокуратуру і міліцію.
          Шановний, якщо якась державна обовязкова (без якої держава не може існувати як така) погано працює, то це не означає, що цю інституцію треба ліквідовувати чи ігнорувати (інакше якщо так робитимуть всі, то держава припинить своє існування), а це значить лише те - що необхідно боротись за покращення роботи цієї інституції, якщо ти громадянин - а не знищувати її, навіть шляхом бездіяльності.
          Давайте всі неплатити - і тількти розказувати як ми любимо неньку.
          Я хєрєю з таких "свідомих" патрійотів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.06.15 | Bayan

            а я надіюсь, що ви таки не безнадійний ідіот,

            дідусь пише:
            > тому що лише демагог може виправдовувати не сплату податків, тим що вони в нас погано платяться і не всіма.
            (власне кажучи, ваша репліка якраз і є класичним прикладом демагогії, але це не основне)

            Давайте "опровергніте" мене у цьому дуже короткому і дуже примітивно-спрощеному курсові економіки:


            1. Економіка будь-якої країни вимагає грошей.

            2. Часто грошей з бюджету країни не досить.

            3. Тому зовнішні інвестиції в більшості країн, за винятком тоталітарних, сприймаються позитивно, тобто - як бажані.

            4. Податки платять резиденти, це аксіома. Якщо резиденти не мають роботи і відповідно доходів, платити податки вони також не можуть: ні з чого.

            5. нерезиденти ні за яких законів платити податки не зобовязані, прикладів такого з цивілізованого світу, мабуть, не знайдеш.
            Відомо, що в багатьох країнах обкладають податками корпоративні доходи, отримані за кордоном, і навіть у цьому є винятки. А про індивідуальних платників податків і мови нема.

            6. Українці-нерезиденти, хоч i не зобовязані платити податки, тим не менше роблять це через прямі інвестиції в економіку.

            7. Ось як це відбувається:
            - гроші пересилаються родичам через Вестерн Юніон тощо;
            - родичі ідуть купляти будматеріали у місцевих гуртовнях, продукти у місцевих супермаркетах і просто на базарах, при цьому сплачують податок;
            - отримані місцевими торгашами гроші частково ре-інвестуються, частково витрачаються на створення нових робочих місць, також сплацують податок;
            - нові робітники просувають цей ланцюжок далі, несучи гроші далі, генеруючи нові податкові платежі,
            і т.д., і т.п.

            -------
            В Іспанії колись, за часів середньовічча, запровадили податок на ... дим з труби (комина). Ідея проста: як в будинку палиться, значить з мешканців ще можна щось зідрати. Що з них гішпанів було взяти, розгул інквізиції, знаєте.
            Подібне існувало в любому дідусевому серцю Союзі, коли зароблені за кордоном гроші відбирались, а замість того видавалась певна кількість чеків "Внешпосилторга".

            То ми, українці, в якому столітті нині проживаємо?

            Резюме:
            дідусь і іже з ними - банальні більшовики.
            ("Відняти і поділити!" буде їхнім гаслом до смерті.

            #$%@(Шабля) вам в руки!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.06.16 | дідусь

              А я щодо вас, уже й ненадіюсь

              > Давайте "опровергніте" мене у цьому дуже короткому і дуже примітивно-спрощеному курсові економіки:
              > > 1. Економіка будь-якої країни вимагає грошей.
              >
              > 2. Часто грошей з бюджету країни не досить.
              >
              > 3. Тому зовнішні інвестиції в більшості країн, за винятком тоталітарних, сприймаються позитивно, тобто - як бажані.


              Та шо тут опровєргати - тут дякувати треба що ви открили мені вєлікія, загадки політекономії, досєлє тайни мені нєвідомия.
              Большоє гран мерсі.
              Тільки питання - яке відношенняЮ все вищесказане, має має до теми?


              Чи це просто примітивне логічне шулерство - коли перечисливши кілька істинних суджень намагаються "в переліку" втиснути і хибне (пункт 4 - що податки платять лише резиденти)?
              Ну так мушу сказати, що софіст з вас слабенький.


              5. нерезиденти ні за яких законів платити податки не зобовязані, прикладів такого з цивілізованого світу, мабуть, не знайдеш.


              Вопрос спірний, я не великий фахівець в інозеимних податкових стистемах, проте, якщо це так - то чому існують міжлержавні угоди про уникнення подвійного оподаткування. І нерезидент дійсно не платить - коли між країнами укладена така угода.


              > 6. Українці-нерезиденти, хоч i не зобовязані платити податки, тим не менше роблять це через прямі інвестиції в економіку.
              > 7. Ось як це відбувається:
              > - гроші пересилаються родичам через Вестерн Юніон тощо;
              > - родичі ідуть купляти будматеріали у місцевих гуртовнях, продукти у місцевих супермаркетах і просто на базарах, при цьому сплачують податок;
              > - отримані місцевими торгашами гроші частково ре-інвестуються, частково витрачаються на створення нових робочих місць, також сплацують податок;
              > - нові робітники просувають цей ланцюжок далі, несучи гроші далі, генеруючи нові податкові платежі


              Боже - та вам в академії державного управління треба працювати, або читати курс підвищення кваліфікації для викладачів економічної теорії.
              Токо вопрос - резиденти тоже благодєтєлі, вони таклож дають гроші родичам, які ідуть в магазин, а далі по цепочці до податків, то чому і їх не звільнити? Правда тоді незрозуміло хто взагалі платити податки буде.
              Але якщо резидентів не звільняьти (які також дабють гроші родичам, які потім у магазин їх несуть, ну і далі по цепочці), то чому нерезидентів звільняти?
              Значить хто паше на економіку України - то нижшшєє (податне сословіє), а хто паше на іноземні економіки - то висша раса (сословіє звільнене від податків), - хоча це "сословіє", коли зістариться - приїде і вимагатиме хоча б соціальну пенсію (яку їм доведеться платити за рахунок людей1 другого сорту - ну це тих, що в Україні пашуть), і дітей їхніх вчать за рахунок бюджету, на який паше "другий сорт".
              До речі, непоодинокі випадки корли "нерезидент" працюючи закордоном умудряються в Україні стояти на біржі, знову ж таки отримуючи кошти з бюджету, який поповнюють лохи "другого сорту".
              І при чому тут уравніловка чи інша фуйня, яка вам мерещиться - тут просто раціоналдьна логіка і здравий смисл.
              1) держава - це інституція, яка надає суспільні послуги, спеціального виду, різні - правовий і військовий захист, соціальні послуги (медицина, освіта, пенсія, тощо).
              2) будь хто, хто отримує ці соціальні послуги - повинен за них платити. Армія охороняє твою країну? - охороняє - до того часу коли заробітчанин вернеться додому (та й в час коли тут живуть його близькі). Не треба тобі така охорона і держава? - нема питань - відмовляйся від українського громадянства, виїзджай на ПМЖ - і нєт проблєм.
              так і інші послуги, які надаються, або надаватимуться згодом, наприклад пенсія.
              Вибач отримуєш *(будеш отримувати) - плати.
              Чому я, який отримує такі ж самі (чи частину з них) послуги від держави, як і заробітчанин (а моя дитина, яка вчиться в школі - нарівні з дитиною заробітчанина) - повинен оплачувати ці послуги, а заробітчанин отримувати нахаляву - тобто знову таки за мій рахунок, бо держава має лише те, що стягне з платників податків і сборів?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.06.17 | Bayan

                Поправка

                Я помилився. Ви демонструєте взірець не демагогії, а безмізкової більшовицької пропаганди.

                > 1) держава Україна - це інституція, яка надає суспільні послуги, спеціального виду, різні
                - військовий захист російські літаки збиває?
                - правовий?ніякий, читай цей форум
                соціальні послуги (медицина)?без хабарів, ніякі
                соціальні послуги (освіта)?бесплатно ніякі
                соціальні послуги (пенсія))?ну а це вже відвертий ляп, як для вішого віку. Починаю сумніватись, чи ви самі є вже таким самим ревним платником податків, як демагогом. Чи ви самі сплачуєте податок в Пенсійний фонд, а раніше в Соцстрах?
                Був би я більшовиком, як ви, обов'язково настучав Азарову.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.06.17 | дідусь

                  Ну те що ви природжений дятел я вже зрозумів

                  Bayan пише:
                  > Був би я більшовиком, як ви, обов'язково настучав Азарову.
        • 2007.06.13 | Мартинюк

          Переважну частину коштів на утримання шкіл дає держава

          Внески батьків у тих чи інших школах є або добровільною доплатою за неоплачувані державою додаткові послуги ( додаткові навчальні курси і навчальне обладнання, кращий ремонт то що), або ж прямими хабарями педагогам , що повинно жорстко викорінюватися.

          Крім тогов Україні на жаль діє солідарна пенсійна система, і батьки та діди заробітчан отримуть пенсію з відрахуваннь однолітків своїх заробітчанських синів і дочок.

          Інша річ що "тиснути на свідомість" заробітчан і кричати що "ви повинні!" є безперспективним. Їх до цього слід заохочувати - наприклад пільгами у перведенні в Україну зароблених грошей, одноразового безмитного ввозу авто чи якихось цінностей.
      • 2007.06.12 | 123

        А якщо у них нема дітей - що тоді?

        дідусь пише:
        > а хто і на які шиши повинен фінансувати школи в яких вчаться діти цих заробітчан. лікарні в яких їх лікують.

        Тобто якщо дітей нема - то точно платити податки заробітчанам тут нема чого.

        > Ми ж хочемо щоб у нас була нормальна медицина і т.д. і т.п. А звідки воно все візьметься якщо не платити податків.

        Скіки не будете платити податків - медицина кращою не стане. Систему оплати послуг лікаря треба міняти, а не податки платити.

        > Потрібно не забувати, що це не прості нерезиденти. У цих нерезидентів в Україні, як правило залишаються діти які входять в школу що фінансується з бюджету, батьки, яким тоже хтось повинен плоатити пенсію.

        Дітей може і не бути, а пенсія тут взагалі не до чого. Якби у цих батьків не було дітей-заробітчан - вони б пенсію отримували таку саму.

        > Втибачте, а чорму я, той хто працює і платить податки в Україні, повинен утримувати і фінансувати школу, в якій вчаться діти, того хто працює за кордоном. А він "бєдная сіротушка" повинен працювати лише на свою кишеню?

        Тоді треба встановити для всі ставку податків в залежності від детей. Бо, за Вашою логікою, чому я повинен платити стільки, скільки і Ви, якщо, припустимо, у Вас четверо детей (і Ви платите податок, за який вони вони всі вчаться і лікуються), а у мене жодного - а податок я плачу такий самий? Не вбачаєте несправедливості в тому, що Ваші четверо дітей сидять у мене на шиї? ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.13 | дідусь

          Шановний не будучи в змозі відповісти ви зїжджаєте на жарти

          Тому що окрім шкіл і лікарень, за рахунок податків (нафіть стосовно тих хто не має дітей) фінансується армія яка охороняє Україну, міліція, яка хоч і хреново, але охороняє правопорядок. Буде платитись соціальна пенсія заробітчанину, який навіть не заробивши стажу в Україні, на соціальну все ж претендуватиме і т.д.
          І все не переведеш на комерційні засади. Медицину ще можна, та і то не всю.
          Але поки є держава, необхідний бюджет, без якого вона не існує.
          А то у нас деякі "патрійоти" дуже люблять разглагольствовать про неньку Україну, про любов до неї, про боротьбу з москалями за україну, але хотів би нагадати, що справжня громадянська позиція розпочинається із сплати податків - на рідну неньку.
          Ще раз повторю - є держава, вона утримується за рахунок податків. сімьї остарбайтерів користуються цією державою і її державними послугами на рівні з іншими (хай і ці послуги ще не належні, але якщо не платити податків, то належнною ця держава ніколи не стане", а от як платити податки - так "патрійоти" по кущах - типу і я не я і хата не моя.

          >
          > Дітей може і не бути, а пенсія тут взагалі не до чого. Якби у цих батьків не було дітей-заробітчан - вони б пенсію отримували таку саму.


          Так якби і в моїх батьків не було б мене, то вони також отримували б таку саму пенсію. В цьому і полягає принцип солідаризму поколінь.
          Але чому я повинен платити податки, а заробітчанин - ні?
          Тоді давайте ВСІ неплатити.
          Питання - чи будуть тоді отримувати пенсію батьки заробітчанина?
          Таким чином, хоть круть,хоть верть, але пенсія батькам заробітчанина не з неба падає, її платить навіть не держава - вона лише інституція, що акумулює кошти. платять її платники податків і внесків до відповідних фондів.
          Питання, то чому я повинен утримувати пенсіонерів, в тому числі і батьків заробітчанина, а він ні?
      • 2007.06.13 | Shooter

        Любітєль бандюков Ви швидше

        дідусь пише:
        > а хто і на які шиши повинен фінансувати школи в яких вчаться діти цих заробітчан. лікарні в яких їх лікують.

        Ті, які вигнали цих нещасних людей на заробітки - бандюки та бандючата. 13% рівний податок ніде в Європі не існує. Зате в одній з найбідніших країн Європи Україні - існує. І "чєсно подєрібанівшиє" колись спільне добро сьогоднішні мільярдери платять в процентному співвідношенні стільки ж, скільки найбідніші громадяни.

        Пропорційний податок, податок на "розкіш", етс. - і буде за що фінансувати лікарні та школи, в т.ч. для дітей тих громадян, яких бандюки вигнали з України.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.13 | дідусь

          Любітєль "бандюков" все своє життя чесно платив податки

          відповідно до чинного законодавства.
          І сьогодні не лише платить, але й допомагає іншим боротись проти беззаконня влади, в ті й же сфері забудов.
          А любітєлі демагогії, які дуже люблять багато пиз..діти про злочинну владу і любов до неньки України, пропагують несплату податків - ОСНОВИ ІСНУВАННЯ БУДЬ-ЯКОЇ ДЕРЖАВИ.
          Що стосується рівного податку в 13%, то потірбер виходити не лише із "класовой спавєдлівості", але й реальних можливостей.
          У нас і 13 % мало хто платить.
          Я наприклад вважаю не зовсім справедливим єдиний податок, але коли його не було значна частина підприємців фізосіб платила взагалі 17%, при цьому їзджучи на дорогих іномарках.
          Перехід на єдиний податок дозволив державі збирати хоч щось.
          Важливим кроком до справедливості була б заміна ПДВ на податок з реалізації. Податок з реалізації, говорю вам як професійний бухгалтер, надзвичайно незручний для ухилення.
          Заміна ним ПДВ дозволила б суттєво обкласти бізнес великих фірм. Те ж саме будівництво в Києві наприклад. Всі ми знаємо, що там "підйом" іноді перевищує 300%, але по документам будівельні фірми в Києві ледьве зводять кінці з кінцями, працюючи десь на 0,05 % рентабельності.
          Що стосується 13 %, то в майбутньому, КОЛИ КРАЇНА СТАНЕ ПРАВОВОЮ (А ЛИШЕ ТОДІ ЗЯВИТЬСЯ РЕАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ СТЯГУВАТИ ці податки), можна буде перейти на прогресифну шкалу.
          Сьогодні і 13 % не так багато хто платить, тому перехід на таку шкалу вдарить лише по малому і середньому бізнесу, які щось платять.
          Так думаю я, скромний і малосвідомий "друг бандітів-коаліціянтів", який усвідомлює свою відповідальність за неї і впевнений, що він, як громадянин держави, зобовязаний платити податки своїй державі.
          "Свідомі ж патрійоти" які надзвичайно люблять неньку Україну (переважно із-за кордону" напевно думають інакше.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.06.13 | Shooter

            Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

            Ще раз: в будь-якій нормальній країні податки є пропорційними. Причому, як на доходи, так і на нерухомість, етс.

            "Рівні" податки пододумувалися повводити для себе братва лише в тих країнах, де відбувя "чесний дєрібан" - до меншої (як, скажімо, Словаччина - але 19%, а не 13%) або тотальної міри (як в Україні).

            А що не платять - для цього є державний апарат щоб заставити платити. Який, правда, не робитиме цього до тих пір, поки бандюки будуть при владі. І поки мають можливість через надзвичайно низькі (для них) податки, попри абсолютно непрофільні та збиткові футбольні клуби, газети та інші пароходи, купляти ще й владу та держапарат скопом.

            Відділення бізнесу від політики була добра ідея Юща. Шкода що її не вдалося реалізувати. Введення ж "справедливої" податкової системи зможе допомогти цьому кроку: надприбутки зникнуть і прибутки доведеться ре-інвестувати в профільні активи, а не у держапарат та владу.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.06.13 | Ant

              Re: Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

              Шановний, тут питання не про невірність системи оподаткування України взагалі, тут питання конкретне - платите податок з нелегальних закордонних грошей чи ні...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.06.13 | Shooter

                Re: Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

                Ant пише:
                > Шановний, тут питання не про невірність системи оподаткування України взагалі, тут питання конкретне - платите податок з нелегальних закордонних грошей чи ні...

                Я пояснив - в Україні є набагато більше клієнтів, які ухиляються від сплати податків. Більше того - навіть законодавчо закріпили за собою таку можливість.

                А люди, яких дії саме цих дятлів вигнали на чужину заробляти (в основному чорною фізичною) працею звісно що податки, які працюватимуть на цих дятлів, платити не повинні. Навпаки - держава ще їм подякувати має, що не сидять в неї на шиї а вирішують свої проблеми (базові проблеми існування) самостійно.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.06.13 | Ant

                  Re: Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

                  Звичайно, се Ваша думка, але відштовхуючись послідовно від теми про Україну як державу - знову наголошу - то може таку-сяку державу і захищати не варто, а не лише податків не платити? ;)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.06.13 | Shooter

                    Re: Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

                    Ant пише:
                    > Звичайно, се Ваша думка, але відштовхуючись послідовно від теми про Україну як державу - знову наголошу - то може таку-сяку державу і захищати не варто, а не лише податків не платити? ;)

                    Навпаки - державу потрібно приводити в порядок. І безумовно заставити великих неплатників податків їх платити.

                    Натомість тих, хто заробляють собі на базове животіння оподатковувати може лише бандюківська держава.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.06.13 | Ant

                      Re: Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

                      Безумовно, згоден, захист незахищених, але платити потрібно :), нажаль в цьому випадку я навіть і незнаю яким чином :). А про справедливі закони поговоримо в темі - "напутствие депупату от гражданского общества"...там було б більш до теми.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.06.13 | Shooter

                        Re: Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

                        Ant пише:
                        > Безумовно, згоден, захист незахищених, але платити потрібно :), нажаль в цьому випадку я навіть і незнаю яким чином :).

                        Прямі податки - абсолютно ні. Ще раз: "Україна" вигнала цих людей на чужину, частенько - в напіврабство. І за це ще потрібно платити податки???

                        Інша річ - "непрямі" податки, але вже ПІСЛЯ того, як ці гроші будуть "інвестовані" в Україні - тим чи іншим чином. Наприклад, помірним податком на нерухомість, яку часто купують заробітчани (після в середньому 5 років гарувань в чужині).
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.06.13 | Ant

                          Re: Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

                          ну добре, тоді, поки не приймуть хороших законів, всі незгодні будуть отримувати паспорти Гуляйпільської республіки :)
                • 2007.06.13 | дідусь

                  Re: Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

                  Shooter пише:
                  > А люди, яких дії саме цих дятлів вигнали на чужину заробляти (в основному чорною фізичною) працею звісно що податки, які працюватимуть на цих дятлів, платити не повинні.


                  Повнєйша херня!
                  В Україні більшість простих громадян заробляє важкою працею і куди меншу зарплату чим ті хто працює за кордоном (часто за гірших умов праці), так вони податки повинні платити, а ті що за кордоном ні?
                  Ну а щодо того, що податки повинні платити лише багаті - так то до Пєті Симонєнка (там люблять таку демагогію).
                  Податки повинні платити ВСІ працюючі громадяни.
                  І якщо олігарх Ахмєтов недоплачує - це не є виправданням того що не платите ви.
                  Це аксіома права - злочин (чи правопорушення) вчинений ким-то - не є виправданням для іншого.
                  Якщо хтось вбиває чи грабує - це не є дозволом робити мені те ж саме.
                  Боріться за те, щоб і Ахметов платив сповна, але якщо ви громадянин і важаєте, що це ваша батьківщина - то утримуйте її, а не кивайте на те, що цього не хоче робити інший.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.06.13 | Shooter

                    Re: Ага. А Чорновіл, Головтий, Герман - законопослушними громадянами

                    дідусь пише:
                    > Shooter пише:
                    > > А люди, яких дії саме цих дятлів вигнали на чужину заробляти (в основному чорною фізичною) працею звісно що податки, які працюватимуть на цих дятлів, платити не повинні.
                    >
                    >
                    > Повнєйша херня!

                    Погоджуюсь з Вами - пишите повнєйшую хєрню.

                    > В Україні більшість простих громадян заробляє важкою працею і куди меншу зарплату чим ті хто працює за кордоном (часто за гірших умов праці), так вони податки повинні платити, а ті що за кордоном ні?

                    Ага, точно. І живуть роками без сімей, в одній кімнатці, в абсолютно чужому середовищі.

                    І ще раз - абсолютна більшість з тих, що виїхали працювати за кордон, поїхали не за "довгим рубльом", а через елементарну потребу вижити. І обкладати їх податками (при чому вони, де-факто, майже не користуються результатами цих податків в Україні) може лише щирий бандюківський підспівувач.

                    > Ну а щодо того, що податки повинні платити лише багаті - так то до Пєті Симонєнка (там люблять таку демагогію).

                    Багаті повинні платити ПРОПОРЦІЙНО БІЛЬШЕ податків, як це є в тотальній більшості цивилізованих країн. І так повинно бути особливо в Україні, якщо взяти до уваги той факт, що більшість багатих громадянн України свої статки набули майже ВИКЛЮЧНО шляхом "чесної крадіжки".

                    > Податки повинні платити ВСІ працюючі громадяни.

                    Звісно. Проте не громадяни, які не мають роботи. В Україні.
  • 2007.06.13 | Ant

    Re: Державна “тета” з-за кордону?

    почитавши дописувачів - згадав вчорашню тему про перспективи Украіни та українців...хтось там задавав питання про "раптом війна чи підете ви захищати Україну, чи яку державу"...а тут завдання прозаїчніше...і якщо я не помиляюсь то багато хто із "патріотів" проти податків на нелегальні гроші, бо країна така-пертака, і олігархи при владі, що вкрадуть податки...то відповідь на той пост напрошується сама собою - наф12 захищати ;). Платити потрібно всим, бо багато хто говорить тут - все залежить від нас, а тепер що - ага він не платить то і я не буду...Інша справа про методу сплати - а то виходить що податок законний на незаконні гроші, тобто Україна на державному рівні підтримує незаконні дії своїх громадян за кордоном?!!!
  • 2007.06.13 | Ant

    Re: Державна “тета” з-за кордону?

    почитавши дописувачів - згадав вчорашню тему про перспективи Украіни та українців...хтось там задавав питання про "раптом війна чи підете ви захищати Україну, чи яку державу"...а тут завдання прозаїчніше...і якщо я не помиляюсь то багато хто із "патріотів" проти податків на нелегальні гроші, бо країна така-пертака, і олігархи при владі, що вкрадуть податки...то відповідь на той пост напрошується сама собою - наф12 таку державу захищати ;). Платити потрібно всим, бо багато хто говорить тут - все залежить від нас, а тепер що - ага він не платить то і я не буду...Інша справа про методу сплати - а то виходить що податок законний на незаконні гроші, тобто Україна на державному рівні підтримує незаконні дії своїх громадян за кордоном?!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.15 | keymaster

      Які ще незаконні дії???

      Ant пише:
      > якщо я не помиляюсь то багато хто із "патріотів" проти податків на нелегальні гроші, бо країна така-пертака, і олігархи при владі, що вкрадуть податки...то відповідь на той пост напрошується сама собою - наф12 таку державу захищати ;). Платити потрібно всим, бо багато хто говорить тут - все залежить від нас, а тепер що - ага він не платить то і я не буду...Інша справа про методу сплати - а то виходить що податок законний на незаконні гроші, тобто Україна на державному рівні підтримує незаконні дії своїх громадян за кордоном?!!!

      Хто каже, що не треба робити так, щоб податки платили? Тут іде мова за інше - вимагати гроші від заробітчанина, якого держава виставила на "підножний кома" за границі тоді, коли депутати від сплати податків ухиляються, в суддів конституційного суду невідомо звідки з"являється фантастичних вартостей майно - не просто аморально, це прямий шлях до кастового суспільства.

      Хай спочатку навчать депутатські родини платити податки і декларувати джерела надходження першого мільйона доларів. А тоді - беруться за нелегалів.
  • 2007.06.13 | Мартинюк

    Вся ця бодяга присвячена виборам 30 вересня

    "Крейзова" коаліція хоче налякати західноукраїнських заробітчан, аби вони не реєструвалися для участі у перевиборах.

    "Морозм" найчистішої води - сумний приклад того чим насправді на 95% займається ( і займалася раніше) Верховна Рада - обслуговуванням своїх скороминущих шкурних інтересів!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.13 | дідусь

      Re: Вся ця бодяга присвячена виборам 30 вересня

      Як і всі інші наші політичні сили, починаючи з горе-гаранта
  • 2007.06.15 | Іван

    Уявіть себе на місці заробітчанина...

    Розумію заробітчан чисто по-людськи, бо я попробував їх життя на власній шкірі. Ці люди знаходяться у надзвичайно важких соціальних умовах. Це ломка при зміні соц.статусу, який вони мали на Україні - вчителі, медики, тощо стають прислугою, доглядальниками, підмивальника старих,садівниками і прислужниками господареві - хто не уявляє про що я говорю, хай пригадає мексиканські серіали у яких часто було показано домашню прислугу, та уявить себе на їх місці... Уявить себе, звищою освітою з кайлом у руці, або у фартушку і чепчику, чи у нічліжці разом із бомжами.
    Люди, які залишили на Україні дітей та батьків, що само по собі є травматичним, набагато частіше переносять моральні знущання, ніж розповідають про це. Як ви повели б себе на їх місці, коли б країна, з вини якої усе це сталося посягала на ваші гроші?
    Звичайно, податки платити повинні усі, і закон, теоретично, є один для всіх, проте варто врахувати те, що заробітчани вже приносять у країну живі горші, за рахунок яких живе величезна кількість сімей. Що б сталося, якби ця фінансова підтримка припинилася? Що б сталося, якби усі нелегали повернулися до дому і стали на біржі праці???? Де б тоді були показники безробіття? Що б сталося із держбюджетом, якби потрібно було виплачувати дотації та лікувати цю армію голодних???
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.16 | дідусь

      От давайте без емоцій, а чисто логічно

      Іван пише:
      > Уявить себе, звищою освітою з кайлом у руці, або у фартушку і чепчику, чи у нічліжці разом із бомжами.

      А в Україні таких що мало? Тих хто вчора був педагогом чи науковцем, а сьогодні з кайлом чи в чепчику?
      Але "українські" - податки платять, чому ті ні?


      > Люди, які залишили на Україні дітей та батьків, що само по собі є травматичним, набагато частіше переносять моральні знущання, ніж розповідають про це. Як ви повели б себе на їх місці, коли б країна, з вини якої усе це сталося посягала на ваші гроші?


      А що, на гроші тих хто залишився в україні, країна не посягла?
      Хренова країна (покищо так), але це наша країна і хтось же повинен її утримувати? І ті хто залишився, нічуть не в кращому стані (особистісно - комусь краще тут, комусь там, але в цілому однаково хреново)

      > Звичайно, податки платити повинні усі, і закон, теоретично, є один для всіх, проте варто врахувати те, що заробітчани вже приносять у країну живі горші, за рахунок яких живе величезна кількість сімей. Що б сталося, якби ця фінансова підтримка припинилася?


      Це однаково стосується і "місцевих", що б сталося з їх родинами, якби вони припинили їх утримувати, працюючи тут? - те ж сами.


      > Що б сталося, якби усі нелегали повернулися до дому і стали на біржі праці???? Де б тоді були показники безробіття? Що б сталося із держбюджетом, якби потрібно було виплачувати дотації та лікувати цю армію голодних???


      Ну "біржа2 це окрема тема. На мою думку, її видумав ворог україни.
      Із за біржі люди і в селі розледачіли.
      Мої старі батьки не можуть найняти когось город просапати - звучить - "не хочу, - я на біржі стою!!! Уже цілі традиції "стоянія" виробляються, династії формуються.
      Один мій знайомий американець говорив, що і у них це давня проблема. Є цілі династії - "дід не робив, батько не робив, і я робити не буду".
    • 2007.06.17 | Bayan

      "Тримай злодія!"

      Іван пише:
      > Звичайно, податки платити повинні усі, і закон, теоретично, є один для всіх

      Шановний Іване!

      Хоч ви маєте рацію у своєму співчутті і розумінні українців, що опинились за кордоном, запевняю вас - їм і того не потрібно, бо законів України вони не порушують.

      Навіть більше! Вони, як правило і не порушують законів країни, в якій вони заробляють гроші, принаймні закону про сплату податків. Бо суми, які вони заробляють, за місцевими законами, є межею бідності і податками не обкладаються.
      Візьміть, для прикладу США. Скільки заробляє типова бебіситтерка? - До 2000 долярів місячно. Річний дохід такого порядку не підлягає оподаткуванню.

      Щодо України.
      Остарбайтери не є резидентами, нічого від держави не беруть і тому нікому нічого не винні. Їх родичі в Україні, а це можуть бути батьки і діти, також ні за що державі не завинили.
      Батьки, якщо отримують пенсії, чесно їх заробили.
      Діти платять готівкою за все, чим користуються.
      На відміну від "дідусів", заборгованості за комунальні послуги не мають.
      Дотацій від держави ні у якій формі не беруть.

      У чому ж справа? Хто і з якої причини так зацікавлений накласти лапу на доходи цієї категорії людей?

      Це очевидно. Це - скорумпована влада, що обслуговує інтереси олігархії і яка повинна все ж таки збирати гроші на своє утримання і також для імітації цивілізованого і демократичного устрою в країні у формі мізерного фінансування різних держаних інститутів. Ну не піде ж вона відбирати гроші у своїх патронів?

      Вона також грає на популістських струнах менталітету певної категорії населення, яка:
      -- ані спромоглась знайти нормально оплачувану роботу в країні,
      -- ані зуміла розкрутити свою власну справу,
      -- ані зуміла виїхати за кордон на заробітки.

      Ці люди, зрозуміло, мають когось ненавидіти.
      Ми усі знаємо, хто б це мав бути, хто винний.
      Злодій, на кому шапка горить (влада), знає це також.

      І кричить: "Тримай злодія!" (найголосніше).
      Хто тут на форумі кричить: держи злодія?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.17 | Раціо

        Як цікаво! Розкажіть детальніше

        >До 2000 долярів місячно. Річний дохід такого порядку не підлягає оподаткуванню.

        Ви хотіли сказати, що:

        1) 2000 доларів місячно (24000 на рік) не підлягає оподаткуванню
        чи
        2) 2000 доларів на рік не підлягає оподаткуванню.

        Якщо друге - то який це має стосунок до 2000 доларів місячно?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.18 | Bayan

          Чого ж ні,

          - розповідаю.

          Дохід (Д) до $30000 обкладається в США по формулі:
          Д($1 ÷ $7500)*10% + (Д-$7500)*15%

          що на дохід в $24000 дає десь $3200 або ~13,5%.

          Але це, так би мовити, теорія.
          А на практиці для малозабезпечених існує спеціальна дотаційна программа (Section 8), яка не тільки звільняє цю категорію від уплати податків, але і надає (записуйте!) субсидії на житло (платити лише $200, а не, скажемо, $1000); субсидії на продукти (продуктові марки); бесплатне медобслуговування на дому з медсестрою; профілакторій з харчуванням і медоглядом і підвозом і відвозом додому і т.д. і т.п.

          І границя доходу для цієї категорії складає, для одиноких: $22000 - 24000, залежно від штату і графства.

          Знаю, хто схоче покритикувати, завжди знайде привід. Наприклад, скаже, так це ж для легальних! ОК, нехай так. Але запевняю вас, коли буває злапають нелегала, чи мексиканця, чи кого іншого, йому не ставлять у вину несплату податків, лише нелегальне проживання. Цивілізована країна не жебрає і не жиріє на обездолених людях, що вимушені були покинути рідну землю, що вижити.
  • 2007.06.17 | zanyda

    Re: Державна “тета” з-за кордону?

    Любі друзі!
    Ну про що ви сперечаетесь? І козлу зрозуміло що податкову систему в Україні треба радикально змінювати. Як ви гадаєте скільки завтра коштуватиме квартира в Києві і скільки купуватиметься дорогих авто якщо про здійсненні операцій з продажу продавець зобовязан буде продемонструвати декларацію про доходи і документ що підтверджує сплату податків??? ОТ І ВСЕ !!! І заробітчани і отримувачи зарплат в конвертах і чиновники-судді-прокурори-і т.д. всі опиняються в одному становищі, бо не мають можливості потратити гроші. І ніякі права людини, як дехто нам говорить тут не порушуються. В тих же штатах податкова полює не за Вашими доходами а за Вашими розходами, і не дай боже Вам потратити на цент більше ніж Ви заробили- праправнукам заповісте...І фінансово така система обходиться значно дешевше ніж виловлювання заробітчан чи орендарів квартир.Банківська система України вже практично готова до безготівкового розрахунку за товари і послуги. Не викликає заперечення і необхідність пропорційної системи сплати податків, інакше різниця між багатими і бідними буде збільшуватись, і бідних буде ще більше. А як вам в цьому контексті намагання Азарова звільнити від сплати податку отримувачів дивідентів??? А ви про заробітчан!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".