МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Які вимоги до політиків та виборчої кампанії?

07/06/2007 | Пані
Як багато хто з читачів вже знає з новин, а хто і участь бере в підготовці, вже кілька місяців проходить підготовка до заходу під назвою Громадянська Асамблея України.

Одним з питань, відповіді на які збираються громадськими організаціями по всій країні, є таке:

Які вимоги мають висунути громадяни до політиків та виборчої кампанії?

А що ви думаєте??? Вітаються будь які пропозиції.

В нас періодично ставиться і це питання, і з`являються відповіді. Пригадую дуже конкретний допис Саші з Нічної Варти, наприклад.

Відповіді

  • 2007.07.06 | Пані

    Ось приклади відповідей "організованої громадськості"

    ...на це питання.

    -----------
    Зріст місця громадянських інституцій суспільства в Україні та відпрацювання моделей впливу таких громадських структур на місцевому та державному рівні на прийняття життєво важливих для громади рішень.

    Створення незалежних засобів масової інформації.

    Посилення ролі Держави в регулюванні питань зв’язаних з соціальними потребами населення (медицина, соціальне страхування, освіта, плата за житло…).

    Регулювання Державою ціни на житлово-комунальні послуги та енергетичні ресурси.

    Непричетність до корупційних, протиправних та аморальних дій у минулому самих політиків та членів їх команд (особливо тих, що йдуть у партійних списках).

    Неучасть у великих бізнес-проектах, відсутність у партійних списках потенційних лоббистів.

    Відсутність у програмах таких обіцянок, що взагалі не можуть бути виконані (або таких, що їх відповідна партія не має наміру виконувати).

    Патріотизм, пріоритет національних інтересів та незалежність від російського фактору або інших факторів впливу. Харківська обласна громадська організація «Вибір-2006»

    Основним законом України має бути Конституція України, прийнята в 1996 році. Зміни до Конституції вносити тільки після узгодження з народом України шляхом референдуму.

    Скасувати порядок проведення виборів за пропорційною системою.

    Ввести порядок проведення виборів за мажоритарною системою.

    Обмежити чисельність депутатів Верховної Ради до 150 осіб.

    Скасувати недоторканість депутатів.

    Обмежити фінансування депутатів Верховної Ради з державного бюджету до рівня пересічного громадянина ( до Верховної Ради потрапляють заможні особи, які мають свій бізнес та можуть себе утримувати самі).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.08 | дідусь

      Навіть "Пані" і та піддалась на солодкий самообман

      - що у всьому винна поліреформа

      Пані пише:
      > Основним законом України має бути Конституція України, прийнята в 1996 році.


      Це вона, політреформа у всьому винна, - дайош всю власть помаранчевому "царю-батюшкє". ХОЧЕМО ЩОБ ЯК В РОСІЇ. - На всьо воля царя!
      Пані "Пані" - ну скасуєте ви політреформу, повернетесь до кучмізму (вся концентрація влади в руках царя-президента).
      А в 2009 році "царем" оберуть Януковича? Що тоді жде Україну і демократію при "царскьо-празединтській" "аля-путін" системі?
      На цбьому форумі всі так любблять критикувати "російську тиранію", "путінщину" і при цьому одночасно ридати - що хочемо щоб у нас була система "як у путіна".
      Ще раз питаю - ну віждмінити ви поілтреформу - щзнову всесильний царбь-батюшка "всьо рєшаєть".
      В 2009 - царем обирають Януковича. Що робити бля-будете. та ще й відмінити депутатську недоторканість.
      У цьому разі, через скільки днів, після обрання януковича президентом, Тимошенко та інші "помаранчеві козли", що заважають Віктору Федоровичку жити - опиняться на нарах?
      І хоч би один бля подумав - а які ризики для майбутнього демократії містияться у популістських закликах. А нахєра думать - ураааа, долой ненависних депутатів.
      І кожний зомбований помаранчевий форумчанин чомусь свято впевнений, що кувалда "безімунітетності" вдарить лише по ненависних регіоналах, а якщо вона в 2009-му вдарить вже по помаранчевих, та так вдарить - що від демократії нічого не залишиться?
      Але навіщо думати,Є думати - це не стиль зомбованих. Зомбовані не думають - вони емоціонують (на ефектність популістської лапші) і вірять, вірять і ще раз вірять. - Що хай живе наш помаранчевий Путін (Хоружівський), що саме його (на крайняк Юлю) оберуть президентом в 2009-му, а тому "нам нє страшно президентське всевладя), що кувалда безімунітетності вдарить перш за все по "злих регіональських депутатах", а не статне вбивцею демократії в 2009-му, якщо президентом стане янукович і він то вже задіє цю кувалду на повну потужність проти "козлів".
      Про це зомбовані помаранчі, у тому числі цього форуму не думають, іноді у мене складається враження, а чи здатні вони думати?

      PS: Сказане не стосується "Пані", однієї із небагатьох вмєняємих, логічно думаючих цього форуму, хоча прикро що і вона трохи піддалась загальному популізму і течії - "пошуку невістки яка у всьтому винна" (політреформи), замість того, щоб аналізувати всі причини і більш глибинні, чим політреформа.



      > Обмежити фінансування депутатів Верховної Ради з державного бюджету до рівня пересічного громадянина ( до Верховної Ради потрапляють заможні особи, які мають свій бізнес та можуть себе утримувати самі).


      А може краще продумати - щоб туди попадали не лише заможні?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.08 | 123

        Пані до того тексту немає ніякого стосунку,читайте уважніше

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.08 | дідусь

          Ну раз узагальнила і подала цю "точку зору"

          то я припустив, що можливо поділяє (частково). Там є і розумні пропозиції, але все ж знову зійшлось на невістці "яка у всьому винна".
          Хоча я ще раз зазначив, до "Пані" в мене ніяких претензій, вона приємне виколючення із многоголосного хору сомна "зомбованих".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.09 | Пані

            Я тільки що "узагальнила і подала"

            ...на сайт ГАУ точку зору 12 Тернопільських ГО.

            http://maidan.org.ua/wiki/images/6/6a/Відповіді_на_питання%2C_організації%2C_Тернопільська_область.doc

            На черзі ще кілька областей. З того, що я їх зібрала в один файл і виставила кудись випливає моє до них ставлення? Ми просто ведемо документацію цього проекта. Все.

            Зізнаюся - я взагалі не читала те, на що ви тут зреагували, згадавши мій нік всує.
      • 2007.07.13 | zmn

        Re: Навіть "Пані" і та піддалась на солодкий самообман

        Як правило ті, хто вважає когось "зомбованим", самі того не помічають, що цим "зомбують" себе. "Помаранчеві" не можуть бути "зомбовані" - це просто інший народ, інший менталітет, вже навіть вчені з цим погодились. Якщо хтось помітив, що стає "помаранчовим" - це означає, що він вже переходить на більш високий рівень особистого розвитку. Внутршньо стає вільним, більш розвиненим, толерантним, добрим, веселим. Бажаю всім стати "помаранчовими".
  • 2007.07.06 | Sean

    Колективне харакірі курвоеліти - насамперед

    Це - по максимуму.

    А за мінімумом - сама знаєш, що я про це думаю.,позаяк ми про це сотню разів говорили-балакали. Втім, невеликий я пан, можу і ще раз:

    - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,

    - запровадження "відкритих списків", себто механізму громадянського рейтингування персоналій у виборчому спискові,

    - мажоритарка для місцевих рад,

    - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,

    - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".

    - запровадження інституту прямої законодавчої ініціятиви громадян,

    - докорінна реформа конституційного судочинства: ліквідація КС, передача відповідних функцій до ВСУ, запровадження реального доступу громадян до КСУ,

    - реалізація права громадян на доступ до правосуддя (чи не найскладніше, але починати можна з малого - перегляд Кодексу, незмінність та відкритість реквізитів для мита, уніфікація порядку доступу до справ тощо),

    - Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинові дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та "Державі, її органам, посадовим особам та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України",

    - Законодавче запровадження обов'язковості громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина,

    - скасування Господарського кодексу України,

    - скасування мораторію на відчуження землі,

    - Забезпечення неухильного дотримання ієрархії нормативно-правових актів, введення кримінальної відповідальності за видання, застосування чи звернену до громадян чи юридичних осіб вимогу виконання нормативно-правових актів, що суперечать Конституції чи законам,

    - Внесення до Конституції України положення, відповідно до якого будь-які зміни до Конституції, що стосуються повноважень та/або строку повноважень Верховної Ради України та Президента України набувають чинности не раніше дати початку, згідно з Конституцією України та законами України, повноважень нового складу Парламенту чи новообраного Президента (нової каденції Президента),

    - ліквідація прокуратури, передача хвункцій до МЮ та створення НБР,

    - прийняття нового "Закону про доступ до інформації", забезпечення кримінальної відповідальности за перешкоджання [державою] доступу громадян до інформації, що є у держави і не є державною таємницею відповідно до закону,

    - запровадження єдиного соціального збору,

    - конституційне закріплення права мінімізувати податки у будь-який спосіб, прямо не заборонений законами України,

    - ліквідація податкової міліції,

    - скасування системи "двох паспортів" - введення єдиного паспорту для внутрішніх і зовнішніх "потреб".

    - прохвесійна армія + короткотерміновий стрілецький вишкіл для хлопців (і бажаючих дівок).

    Отакоє от (с), якщо коротко і якщо не торкатися необов'язкових у контексті та суспільно-контроверсійних питань, мою думку про які (і про бажані механізми) ти знаєш.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.06 | Abbot

      Цікаво, цікаво...


      > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
      >

      ТАК

      > - запровадження "відкритих списків", себто механізму громадянського рейтингування персоналій у виборчому спискові,
      >

      НІ. Це справа партії, кого і як ставити у список. Якщо люди виявляться розумнішими та відправлять "поганий" список до дідька - то хто їм лікар?

      > - мажоритарка для місцевих рад,
      >

      НІ. Бо отримаємо такі "паханати" у місцевих Радах - Вам і не снилося...

      > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
      >

      ТАК

      > - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".
      >

      ТАК. Навіть повернення до Конституції-2004 вже буде позитивним, але її теж треба вдосконалити.

      > - запровадження інституту прямої законодавчої ініціятиви громадян,
      >

      НІ. "Каждая кухарка будет управлять государством?"

      > - докорінна реформа конституційного судочинства: ліквідація КС, передача відповідних функцій до ВСУ, запровадження реального доступу громадян до КСУ,
      >

      НІ. Це непринципово - може бути КС, може - окрема палата ВС. Але конституційне судочинство має існувати.

      > - реалізація права громадян на доступ до правосуддя (чи не найскладніше, але починати можна з малого - перегляд Кодексу, незмінність та відкритість реквізитів для мита, уніфікація порядку доступу до справ тощо),
      >

      ТАК

      > - Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинові дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та "Державі, її органам, посадовим особам та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України",
      >

      ТАК

      > - Законодавче запровадження обов'язковості громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина,
      >

      ТАК

      > - скасування Господарського кодексу України,
      >

      ТАК

      > - скасування мораторію на відчуження землі,
      >

      ТАК

      > - Забезпечення неухильного дотримання ієрархії нормативно-правових актів, введення кримінальної відповідальності за видання, застосування чи звернену до громадян чи юридичних осіб вимогу виконання нормативно-правових актів, що суперечать Конституції чи законам,
      >

      ТАК

      > - Внесення до Конституції України положення, відповідно до якого будь-які зміни до Конституції, що стосуються повноважень та/або строку повноважень Верховної Ради України та Президента України набувають чинности не раніше дати початку, згідно з Конституцією України та законами України, повноважень нового складу Парламенту чи новообраного Президента (нової каденції Президента),
      >

      ТАК

      > - ліквідація прокуратури, передача хвункцій до МЮ та створення НБР,
      >

      ТАК

      > - прийняття нового "Закону про доступ до інформації", забезпечення кримінальної відповідальности за перешкоджання [державою] доступу громадян до інформації, що є у держави і не є державною таємницею відповідно до закону,
      >

      ТАК

      > - запровадження єдиного соціального збору,
      >

      ТАК

      > - конституційне закріплення права мінімізувати податки у будь-який спосіб, прямо не заборонений законами України,
      >

      ТАК

      > - ліквідація податкової міліції,
      >

      ТАК

      > - скасування системи "двох паспортів" - введення єдиного паспорту для внутрішніх і зовнішніх "потреб".
      >

      ТАК

      > - прохвесійна армія + короткотерміновий стрілецький вишкіл для хлопців (і бажаючих дівок).
      >

      ТАК
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.06 | Iryna_

        Про систему двох паспортів

        Ви що, хворі? Іноземний паспорт взагалі потрібен лише тим, хто їздить за кордон. А у тих, хто їздить за кордон, паспорти часто забирають на довгий строк.

        Іноземні посольства тримають паспорти для одержання віз протягом дуже довгого строку. А якось я їздила до Італії за туристичною візою, і паспорт потім треба було негайно здати до посольства (щоб вони перевірили, що ніхто там не залишився), і після цього їх там тримали більше місяця (вони навіщось ставлять візу, що діє на довший строк ніж турпоїздка, але знаходитись в країні дозволяється лише на строк турпоїздки). Потім паспорт треба здати до кінця строку дії візи. І що півтора місяці робити без паспорта? А що робити людям в інших містах, які не зможуть навіть взяти квиток на поїзд, щоб потім забрати паспорт з посольства?

        Другий пункт - я не маю ніякого бажання, щоб усі ті, хто перевіряє паспорт (типу касири в залізничних касах, провідники, ЖЕК, поліклініка і т.д). бачили, куди я їздила і скільки у мене віз. Бо це явно стимулюватиме їх хотіти зняти з мене більше грошей.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.06 | 123

          Слушно...

        • 2007.07.07 | Sean

          Це логічно

          ок, з паспортом можна зачекати то тих світлих часів, коли документом, що ахвіційно підтверджує особистість, в Україні буде не тільки паспорт
    • 2007.07.06 | 123

      Набагато краще ніж в "організованої громадськості"

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.06 | Пані

        Нічо, почитаєте велику кількість оних - взагалі прозрієте...

    • 2007.07.06 | Пані

      Re: Колективне харакірі курвоеліти - насамперед

      Sean пише:
      > Це - по максимуму.
      >
      > А за мінімумом - сама знаєш, що я про це думаю.,позаяк ми про це сотню разів говорили-балакали. Втім, невеликий я пан, можу і ще раз:

      Я типу це для себе пишу все, да? :))))

      > - запровадження "відкритих списків", себто механізму громадянського рейтингування персоналій у виборчому спискові,

      Ти можеш не переживати за це. Це згадують майже на кожному заході ГАУ, так що воно точно війде в підсумковий документ. Особисто я - дуже з цього приводу сумую, бо вважаю це - авантюрою не гірше політреформи, яка за умов запровадження в нас прихведе до ще гірших криз. Але... нажаль технологічний бік справи колише мало кого... Поки не стане пізно.

      А решта - це треба буде все детально обговорити і прорейтингувати тут і винести як відповіді ВГО "Альянс Майдан". Заради чого, власне, я і розпочала цей топік.

      > Отакоє от (с), якщо коротко і якщо не торкатися необов'язкових у контексті та суспільно-контроверсійних питань, мою думку про які (і про бажані механізми) ти знаєш.

      Я вважаю саме відкриті списки найбільш контроверсійним питанням... Але - це моя особиста точка зору.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.06 | Микола Гудкович

      Категорично проти харакірі!

    • 2007.07.12 | Пані

      Ось що лишилося, але це забагато - тре скорочувати

      Бо згідно вимог ГАУ - не більше 15. І то... пропоную почитати всякі підсумкові вимоги по регіонам тут http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ і таки скоротити список суттєво - до 5-7 найбільш важливих ЗАРАЗ вимог.

      Я категорично за перші 3, але ось далі...


      - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
      - мажоритарка для місцевих рад,
      - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
      - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".
      - запровадження інституту прямої законодавчої ініціятиви громадян,
      - докорінна реформа конституційного судочинства: ліквідація КС, передача відповідних функцій до ВСУ, запровадження реального доступу громадян до КСУ,
      - реалізація права громадян на доступ до правосуддя (чи не найскладніше, але починати можна з малого - перегляд Кодексу, незмінність та відкритість реквізитів для мита, уніфікація порядку доступу до справ тощо),
      - Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинові дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та "Державі, її органам, посадовим особам та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України",
      - Законодавче запровадження обов'язковості громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина,
      - скасування Господарського кодексу України,
      - скасування мораторію на відчуження землі,
      - Забезпечення неухильного дотримання ієрархії нормативно-правових актів, введення кримінальної відповідальності за видання, застосування чи звернену до громадян чи юридичних осіб вимогу виконання нормативно-правових актів, що суперечать Конституції чи законам,
      - Внесення до Конституції України положення, відповідно до якого будь-які зміни до Конституції, що стосуються повноважень та/або строку повноважень Верховної Ради України та Президента України набувають чинности не раніше дати початку, згідно з Конституцією України та законами України, повноважень нового складу Парламенту чи новообраного Президента (нової каденції Президента),
      - ліквідація прокуратури, передача хвункцій до МЮ та створення НБР,
      - прийняття нового "Закону про доступ до інформації", забезпечення кримінальної відповідальности за перешкоджання [державою] доступу громадян до інформації, що є у держави і не є державною таємницею відповідно до закону,
      - запровадження єдиного соціального збору,
      - конституційне закріплення права мінімізувати податки у будь-який спосіб, прямо не заборонений законами України,
      - ліквідація податкової міліції,
      - прохвесійна армія + короткотерміновий стрілецький вишкіл для хлопців (і бажаючих дівок).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.12 | SpokusXalepniy

        Так недолго из Пані превратиться в пані Вітренко.

        Пані пише:
        > Бо згідно вимог ГАУ - не більше 15. І то... пропоную почитати всякі підсумкові вимоги по регіонам тут http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ і таки скоротити список суттєво - до 5-7 найбільш важливих ЗАРАЗ вимог.
        Предлагаю сократить до ТРЁХ, но уж за эти три требования драться до последней капли (ихней) крови.
        Принцип отбора должен быть такой, как в "Трое в лодке, не считая собаки" у Джером.К.Джером. О вещах. В поездку надо брать не то, что может пригодиться, а то, без чего нам нельзя обойтись. (Это же самое я тоже могу сказать как старый байдарочник).

        > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
        Предложение из серии "всех за решетку!". Сколько раз уже говорилось, что есть обратная сторона медали про "скасування недоторканності". Если при "неприкосновенности" ангажированная прокуратура не может привлечь бандита-депутата к ответственности, зато она не может и привлечь "к ответственности" по надуманным обвинениям обычных депутатов. После скасування - при ТЕХ ЖЕ УСЛОВИЯХ (та же прокуратура) сможет творить бесчинства против депутатов в точно назначенный час. Конечно, правда побеждает, и потом, через пару лет, прокуратура признает свои ошибки (ах вы проклятые лжесвидетели, и т.д.), а обосранный депутат снова сможет баллотироваться в ВР. Ему останется только убедить народ, что он не воровал. Так, чепуха.

        > - мажоритарка для місцевих рад,
        Ну, ясно, мажоритарка - наша палочка-выручалочка. Вот где, оказывается, собака зарыта. А раньше по мажоритарке проходили исключительно честные кандидаты? Память коротка.
        Я не против мажоритарных выборов. Но они не должны полностью заменять партийные. Должна быть какая-то комбинация.
        Мало того, определенный процент депутатов ВР должен избираться исключительно из представителей депутатского корпуса местных рад, местными же выборщиками. Например, от каждой областной Рады - по два депутата должны попадать в ВР + от десяти крупнейших городов - городских Рад. Это будет чуть больше 60 депутатов, представляющих в парламенте именно местности, причем, с доказанным положительным опытом работы на местном уровне (избирают же из числа наиболее отличившихся). Этого количества вполне хватит для отстаивания интересов местностей.
        Кстати, местные знают о местных проблемах, конечно, лучше приезжих. И может быть даже лучше, чем назначенные представители от партий. Но проблема в том, что местные проблемы - это во многом проблемы общие для всех проблемных місцевих Рад Украины (а не проблемных місцевих Рад просто нет). Таким образом, требование мажоритизации выборов именно в місцеви Рады не столь актуальна, как кажется. Проблема местных судов и прокуроров намного актуальней.

        > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
        Хорошая пропозиция. Я бы поместил её где-то на пятнадцатое-двадцатое место, ибо срочность и актуальность познаётся в сравнении.

        > - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".
        Этот процесс затянется на века!!!
        Но покричать, конечно можно. От нех.. делать.
        А пока вы предлагаете жить по имеющейся конституции, на противоречиях которой может играть любой поц, как собачий вальс в четыре руки.

        > - запровадження інституту прямої законодавчої ініціятиви громадян,
        Вот как раз нового общественного института крайне не хватает.
        Мне это напоминает вопрос Бендера к Шуре Балаганову: сколько вам нужно для полного счастья? И он, долго шевеля губами, ответил, что 645 рублей.
        Это "требование" у меня не вошло бы и в первую тридцатку. Ибо народ ещё не созрел отстаивать свои САМЫЕ ЭЛЕМЕНТАРНЫЕ конституционные права, а уж прямая законодавческая инициатива...

        > - докорінна реформа конституційного судочинства: ліквідація КС, передача відповідних функцій до ВСУ, запровадження реального доступу громадян до КСУ,
        Всё дело, оказывается, в названии. Вот когда Станик перебросят в ВСУ, вот тогда она заработает на славу.
        Какая-то глупость выходит. Из-за того что судьи назначаются ангажированно, сам институт Конституционного Суда вдруг оказывается виноватым. Понятие университет как учебное заведение нельзя ликвидировать из-за того, что поц-ректор набрали туда преподавателей по знакомству. Нужда в высшем образовании от этого в стране не уменьшится. Впрочем, глядя на туташних дописувачей,...

        > - реалізація права громадян на доступ до правосуддя (чи не найскладніше, але починати можна з малого - перегляд Кодексу, незмінність та відкритість реквізитів для мита, уніфікація порядку доступу до справ тощо),
        К очередным задачам советской власти это вообще не относится. Это как если бы в лодочный маршрут мы бы решили взять тазик для стирки белья - неплохая вещь, пригодится. Но на фоне того, что ещё не взята палатка и спальник...

        > - Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинові дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та "Державі, її органам, посадовим особам та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України",

        Это и последующее разбирать не буду, т.к. и перечисленные выше требования ни один депутат даже не запомнит наизусть, а избиратели взглянув одним глазом на список не будут даже и НАЧИНАТЬ его читать.
        Мои выводы - в конце.

        > - Законодавче запровадження обов'язковості громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина,
        > - скасування Господарського кодексу України,
        > - скасування мораторію на відчуження землі,
        > - Забезпечення неухильного дотримання ієрархії нормативно-правових актів, введення кримінальної відповідальності за видання, застосування чи звернену до громадян чи юридичних осіб вимогу виконання нормативно-правових актів, що суперечать Конституції чи законам,
        > - Внесення до Конституції України положення, відповідно до якого будь-які зміни до Конституції, що стосуються повноважень та/або строку повноважень Верховної Ради України та Президента України набувають чинности не раніше дати початку, згідно з Конституцією України та законами України, повноважень нового складу Парламенту чи новообраного Президента (нової каденції Президента),
        > - ліквідація прокуратури, передача хвункцій до МЮ та створення НБР,
        > - прийняття нового "Закону про доступ до інформації", забезпечення кримінальної відповідальности за перешкоджання [державою] доступу громадян до інформації, що є у держави і не є державною таємницею відповідно до закону,
        > - запровадження єдиного соціального збору,
        > - конституційне закріплення права мінімізувати податки у будь-який спосіб, прямо не заборонений законами України,
        > - ліквідація податкової міліції,
        > - прохвесійна армія + короткотерміновий стрілецький вишкіл для хлопців (і бажаючих дівок).

        Выводы.
        Все требования выкинуть, потому что, - хотя каждое из них не плохое, - но в совокупности они образуют одну большую кучу мусора. Уже хотя бы из-за количества.
        Итак, предлагаю только три пункта.

        1. Немедленное устранение всех видимых и известных противоречий в существующей Конституции в течении месяца. Если не справились за месяц, из зала ВР никого не выпускать. Пусть сидят круглосуточно. Кормить, как зверей в клетках.

        2. Объявить шестимесячный конкурс на лучший СПОСОБ переустройства судебной системы. Три лучших, отобранных комиссией, поставить на всенародный референдум. Ибо какая судебная система должна быть - все знают. Не знают как её рерганизовывать.

        3. Полностью отделить прокуратуру от власти и провести выборы Генерального прокурора, и прокуроров областей. Такие выборы проводить каждые четыре года в промежутке между президентскими, можно вместе с выборами в местные советы.

        Всё. Дай бог хотя бы это выполнить.
      • 2007.07.12 | 123

        Re: Ось що лишилося, але це забагато - тре скорочувати

        Пані пише:
        > Бо згідно вимог ГАУ - не більше 15. І то... пропоную почитати всякі підсумкові вимоги по регіонам тут http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ і таки скоротити список суттєво - до 5-7 найбільш важливих ЗАРАЗ вимог.
        >
        > Я категорично за перші 3, але ось далі...
        >
        >
        > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,

        Мені подобається формулювання Юща: "скасування необмеженої депутатської недоторканности" :)

        > - мажоритарка для місцевих рад,
        > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
        > - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".

        Може дійсно - будемо вимагати референдуму по засадах? Бо прийняття конституції на референдумі - це профанація врахування думки громадськості. А референдум по засадах - навпаки.

        Якщо вимагати референдум по засадах - то є два варіанти: або пропонувати як варіант змішану систему, або не пропонувати, тобто пропонуючи на референдум лише президентську модель (без прем*єра), або парламентську модель (без президента).

        Останній варіант, який виключить можливість змішаної системи влади, дозволить одержати чітку несуперечливу і відповідальну систему влади. Чи це буде на користь Україні у сухому залишку - окреме питання.

        > - запровадження інституту прямої законодавчої ініціятиви громадян,

        Це звучить красиво, але на практиці... Думаю, цим можна пожертвувати.

        > - докорінна реформа конституційного судочинства: ліквідація КС, передача відповідних функцій до ВСУ, запровадження реального доступу громадян до КСУ,

        "запровадження реального доступу громадян до КСУ" - дуже важливо, нмд. Якщо це можливо реалізувати практично (досвід інших країн?), то треба цього вимагати обов*язково.

        > - реалізація права громадян на доступ до правосуддя (чи не найскладніше, але починати можна з малого - перегляд Кодексу, незмінність та відкритість реквізитів для мита, уніфікація порядку доступу до справ тощо),

        малоконкретно, тому можна пожертвувати

        > - Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинові дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та "Державі, її органам, посадовим особам та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України",

        Підтримую категорично. Це треба вербалізовувати якнайчастіше і якнайчіткіше.

        > - Законодавче запровадження обов'язковості громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина,
        > - скасування Господарського кодексу України,

        > - скасування мораторію на відчуження землі,
        > - Забезпечення неухильного дотримання ієрархії нормативно-правових актів, введення кримінальної відповідальності за видання, застосування чи звернену до громадян чи юридичних осіб вимогу виконання нормативно-правових актів, що суперечать Конституції чи законам,
        > - Внесення до Конституції України положення, відповідно до якого будь-які зміни до Конституції, що стосуються повноважень та/або строку повноважень Верховної Ради України та Президента України набувають чинности не раніше дати початку, згідно з Конституцією України та законами України, повноважень нового складу Парламенту чи новообраного Президента (нової каденції Президента),
        > - ліквідація прокуратури, передача хвункцій до МЮ та створення НБР,
        > - прийняття нового "Закону про доступ до інформації", забезпечення кримінальної відповідальности за перешкоджання [державою] доступу громадян до інформації, що є у держави і не є державною таємницею відповідно до закону,
        > - запровадження єдиного соціального збору,
        > - конституційне закріплення права мінімізувати податки у будь-який спосіб, прямо не заборонений законами України,

        Як п*яте я б взяв це.

        > - ліквідація податкової міліції,
        > - прохвесійна армія + короткотерміновий стрілецький вишкіл для хлопців (і бажаючих дівок).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.12 | Sean

          Re: Ось що лишилося, але це забагато - тре скорочувати

          123 пише:
          > Пані пише:
          > > Бо згідно вимог ГАУ - не більше 15. І то... пропоную почитати всякі підсумкові вимоги по регіонам тут http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ і таки скоротити список суттєво - до 5-7 найбільш важливих ЗАРАЗ вимог.
          > >
          > > Я категорично за перші 3, але ось далі...
          > >
          > >
          > > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
          >
          > Мені подобається формулювання Юща: "скасування необмеженої депутатської недоторканности" :)

          Нмд абсолютно принциповим є "скасування", без обмовок. Врешті, не сумнівайте си, вони саме так і зроблять - "скасування необмеженої.." себто вихолостять. Врешті - більшого вимагай (с)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.12 | Пані

            Ви ето... щось підсумкове напишіть, а?

            Чим коротше - тим краще. Особливо з огляду на можливість сприйняття масами...

            Там ще два питання потребують відповіді - про загрози та виклики і "що дєлать". Я їх окремими темами поставлю.
          • 2007.07.12 | 123

            Re: Ось що лишилося, але це забагато - тре скорочувати

            Sean пише:
            > > Мені подобається формулювання Юща: "скасування необмеженої депутатської недоторканности" :)
            >
            > Нмд абсолютно принциповим є "скасування", без обмовок. Врешті, не сумнівайте си, вони саме так і зроблять - "скасування необмеженої.." себто вихолостять. Врешті - більшого вимагай (с)

            Та я знаю (про Вашу думку :) ) - але формулювання Юща (див. вище) дозволяє обидва тлумачення: і радикальне (Ваше) - для риторики, і реалістичне (тобто фактично - обмеження) - для втілення :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.12 | Sean

              От мінімалістичне вони, гади, і втілять

              бо гади. І те - у тому разі якщо категорично вимагати максимуму. А щоби сталося за максимумом, тут тойво...революцію треба. А ми її ще не підготували :)
      • 2007.07.12 | Sean

        По-перше, уточню

        це - від Майдану для ГАУ, але не обмежуючись цим. Взагалі б я пропонував зробити відповідну заяву від Майдану.


        Пані пише:
        > Бо згідно вимог ГАУ - не більше 15. І то... пропоную почитати всякі підсумкові вимоги по регіонам тут http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ і таки скоротити список суттєво - до 5-7 найбільш важливих ЗАРАЗ вимог.
        Я теж вважаю, що це дохвіга для сприйняття і ГАУ і найперше (нам же не залежить на ГАУ), перепрошую - політикумом.


        >
        > Я категорично за перші 3, але ось далі...
        >
        >
        > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
        > - мажоритарка для місцевих рад,
        > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
        Я категорично за першу і третю позиції. Друга - теж за, але не категорично.

        > - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".
        У принципі на цьому можна не акцентувати наразі, бо майже все попереднє і наступне передбачає зміни до Конституції.

        Далі залишаю все, що вважаю за головне у контексті поточної ситуйовини та з "моніторингоспроможности":

        - докорінна реформа конституційного судочинства: ліквідація КС, передача відповідних функцій до ВСУ, запровадження реального доступу громадян до КСУ, - погано моніториться. Це та інше ми зможемо проголошувати і лобіювати, коли почнеться безпосередня розробка та обговорення нової редакції Конституції

        - Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинови дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та "Державі, її органам, посадовим особам та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України", Це та інше ми зможемо проголошувати і лобіювати, коли почнеться безпосередня розробка та обговорення нової редакції Конститції. Однак можна залишити як своєрідний прапор вільного суспільства.

        - Законодавче запровадження обов'язковости попереднього опублікування громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина,

        - скасування мораторію на відчуження землі,

        - ліквідація прокуратури, передача хвункцій до МЮ та створення НБР
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.12 | 123

          Re: По-перше, уточню

          Sean пише:
          > це - від Майдану для ГАУ, але не обмежуючись цим. Взагалі б я пропонував зробити відповідну заяву від Майдану.
          >
          >
          > Пані пише:
          > > Бо згідно вимог ГАУ - не більше 15. І то... пропоную почитати всякі підсумкові вимоги по регіонам тут http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ і таки скоротити список суттєво - до 5-7 найбільш важливих ЗАРАЗ вимог.
          > Я теж вважаю, що це дохвіга для сприйняття і ГАУ і найперше (нам же не залежить на ГАУ), перепрошую - політикумом.
          >
          >
          > >
          > > Я категорично за перші 3, але ось далі...
          > >
          > >
          > > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
          > > - мажоритарка для місцевих рад,
          > > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
          > Я категорично за першу і третю позиції. Друга - теж за, але не категорично.



          > > - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".
          > У принципі на цьому можна не акцентувати наразі, бо майже все попереднє і наступне передбачає зміни до Конституції.
          >
          > Далі залишаю все, що вважаю за головне у контексті поточної ситуйовини та з "моніторингоспроможности":
          >
          > - Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинови дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та "Державі, її органам, посадовим особам та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України", Це та інше ми зможемо проголошувати і лобіювати, коли почнеться безпосередня розробка та обговорення нової редакції Конститції. Однак можна залишити як своєрідний прапор вільного суспільства.

          Саме тому і треба лишити. А також з міркувань, які я вже наводив.

          > - Законодавче запровадження обов'язковости попереднього опублікування громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина,

          А хіба воно не так і є насправді? Законопроекти викладаються на сайті ВР, обговорюй хто хоче.

          Я б це прибрав з переліку основного.

          > - скасування мораторію на відчуження землі,

          Це звісно важливо - але сумніваюся що ми на це здатні хоч якось вплинути. Але можна і залишити,.

          > - ліквідація прокуратури, передача хвункцій до МЮ та створення НБР

          Це я не дуже розумію...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.12 | Sean

            Re: По-перше, уточню

            123 пише:
            > Sean пише:
            > > це - від Майдану для ГАУ, але не обмежуючись цим. Взагалі б я пропонував зробити відповідну заяву від Майдану.
            > >
            > >
            > > Пані пише:
            > > > Бо згідно вимог ГАУ - не більше 15. І то... пропоную почитати всякі підсумкові вимоги по регіонам тут http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ і таки скоротити список суттєво - до 5-7 найбільш важливих ЗАРАЗ вимог.
            > > Я теж вважаю, що це дохвіга для сприйняття і ГАУ і найперше (нам же не залежить на ГАУ), перепрошую - політикумом.
            > >
            > >
            > > >
            > > > Я категорично за перші 3, але ось далі...
            > > >
            > > >
            > > > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
            > > > - мажоритарка для місцевих рад,
            > > > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
            > > Я категорично за першу і третю позиції. Друга - теж за, але не категорично.
            >
            >
            >
            > > > - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".
            > > У принципі на цьому можна не акцентувати наразі, бо майже все попереднє і наступне передбачає зміни до Конституції.
            > >
            > > Далі залишаю все, що вважаю за головне у контексті поточної ситуйовини та з "моніторингоспроможности":
            > >
            > > - Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинови дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та "Державі, її органам, посадовим особам та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України", Це та інше ми зможемо проголошувати і лобіювати, коли почнеться безпосередня розробка та обговорення нової редакції Конститції. Однак можна залишити як своєрідний прапор вільного суспільства.
            >
            > Саме тому і треба лишити. А також з міркувань, які я вже наводив.
            Ну, взагалі-то моя думка-максимум викладена у моєму першому повідомленні в цій гілці. І тепер я викреслюю мною ж запропоноване. Можу не викреслювати:)

            >
            > > - Законодавче запровадження обов'язковости попереднього опублікування громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина,
            >
            > А хіба воно не так і є насправді? Законопроекти викладаються на сайті ВР, обговорюй хто хоче.
            Опублікування в офіційних друкованих ЗМІ - це "можна і треба" © уточнити. Результати громадського обговорення мають враховуватися (хай пропонують, сукі, механізм) при розгляді питань парламентом.


            > Я б це прибрав з переліку основного.
            >
            > > - скасування мораторію на відчуження землі,
            >
            > Це звісно важливо - але сумніваюся що ми на це здатні хоч якось вплинути. Але можна і залишити,.
            Це треба залишити. Це формування нормального куркульського класу, вільна людина у вільній країні на власній землі.

            >
            > > - ліквідація прокуратури, передача хвункцій до МЮ та створення НБР
            >
            > Це я не дуже розумію...
            А що з цим дискредитованим монстром цяцькатися? Хвункції представництва держави - до МЮ. Хвункції слідчі - до національного бюра розслідувань.

            Моя програма-зовсім-мінімум, це:
            1. Доторканність.
            2. Персональне голосування.
            3. Скасування мораторію на продаж землі
            +
            4. мажоритарка для місцевих виборів

            якщо у хвінальний текст потрапить щось іще з мого першого повідомлення, то ясен пень, я не сумуватиму :)
      • 2007.07.14 | Горицвіт

        вимоги до вимог?

        Чи є ясність, які вимоги ми хочемо сформулювати?

        1. Дії, які ми вважаємо актуальними і стратегічно корисними для України. Їх має прийняти нова ВР.

        2. Обмеження п.1, яке прийметься широким консенсусом громадських організацій.

        3. П.2 плюс популістські розширення для піару організації, яка їх проголосить.

        4. Якісь популістські обіцянки для збільшення популярності партії, яка їх оголосить. Без зв'язку з п.1 і 2.

        5. Перетин 1, 2, 3, 4 або щось інше.
    • 2007.07.18 | Slavix

      Re: Колективне харакірі курвоеліти - насамперед


      > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,

      По-перше, депутатської недоторканності як такої не існує (недоторканність існує лише в Президента), а існує особлива процедура притягнення до відповідальності (за згодою більшості парламентарів з подачі прокуратури). Про успішний приклад застосування такої процедури може розповісти полум"яна борциця за народне щастя, якій т. зв. недоторканість свого часу не допомогла. При цьому притягнути депутата до кримінальної відповідальності набагато простіше, ніж ініціювати притягнення до відповідальності судді (де задіяні управління юстиції, як суб"єкт звернення до квал. комісії, квал. комісія, як суб"єкт звернення до Ради суддів, рада суддів як суб"єкт права прийняття рішення про звільнення судді та звернення до Президента/ВРУ з поданням на відміну призначення судді, органи прокуратури, які розслідують кримінальну справу проти судді та можуть предьявити обвинувачення лише після звільнення з посади судді).
      По-друге, популістські твердження, що в парламенті всі бандити, які за мандатом ховаються від зони не відповідають дійсності:
      1. Скільки депутатів колишніх 1-4 скликань притягнули до кримінальної відповідальності після складення ними депутатських повноважень(читай - позбавлення недоторканності)?
      2. Скільки було спроб притягнути депутата до кримінальної відповідальності за особливою процедурою? Пам"ятаю один випадок і той успішний.
      3. Чи заведені кримінальні справи на когось з депутатів, розслідування яких відстрочене в звязку з недоторканністю? Відсутні.
      4. Підрахуйте, що доцільніше, витратити 100 000-200 000 у.о. на хабарі слідчим, прокурорам і суддям за загублення/закриття кримінальної справи, або 1 000 000 - 8 000 000 у.о. за прохідне місце в списку?
      По-третє, це чудовий інструмент для розправи над інакодумцями: перед важливим голосуванням депутати певної фракції отримують по 15 діб за лайку в публічному місці та спротив працівнику міліції (один патруль 3 чол. - 1 оформляє, два інші свідки); або ще краще притягати до кримінальної відповідальності по схемі Різака: доведення до самогубства (ну в якомусь селі помер дідусь, почувши виступ депутата), порушення у видачі посвідчення помічнику-консультанту (ну підмахнув його заяву в вихідний день), організація заворушень (саме через виступ певного депутата про кредитування сільського господарства скінхеди почали бити негрів) тощо.
      >
      > - запровадження "відкритих списків", себто механізму громадянського рейтингування персоналій у виборчому спискові,

      Краще змішана система 50/50. Списочники будуть представляти інтереси т.зв. пол. партій, мажоритарники - виборців територіального округу.
      >
      > - мажоритарка для місцевих рад,

      Абсолютно. Пропорційка на місцевих виборах - лише додаткове джерело поборів з кандидатів на користь партійних вождиків.
      >
      > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,

      Довго, нецікаво та викличе безліч скандалів. Доцільніше технічне рішення: або сканер по відбитках пальців на кожній кнопці, а краще продублювати кнопки зліва і зправа від монітору, при цьому голосування зараховуватиметься при одночасному утриманні однакових кнопок в момент спливу останньої секунди голосування. Таким чином обидві руки будуть зайняті, а натиснути і перебігти на інше місце вже не вийде. А статистику голосувань подавати до бухгалтерії для зменшення зарплати за порушення.
      >
      > - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".

      Повернути Конституцію 1996 р. - найпростіше рішення.
      >
      > - запровадження інституту прямої законодавчої ініціятиви громадян,

      Зайве. Уявіть, скільки клієтів/потенційних клієнтів психіатричних лікарень будуть надсилати свої ідеї? Буде 2 варіанти або законопроекти, внесені нинішніми суб"єктами законодавчої будуть пріоритетними, а громадські проекти будуть теліпатись без розгляду, або ВРУ буде займатись тільки тим, що буде відхиляти законопроекти громадян типу: "видати всім по мільйону долларів" або "повісити за ноги ту білявку, яка в мене чоловіка відбила", що загальмує законодавчий процес, адже таких шедеврів буде не один мільйон. Крім того, на гроші, витрачені на додатковий штат, який буде опрацьовувати, оформляти, подавати, зберігати народну творчість 1 рік можна стати лідером європейського регіону з видобутку нафти та газу в надрах континентального шельфу. Натомість ніхто не заважає кожному маленькому-пересічному надсилати свої законопроекти конкретним депутатам, Президенту або до КМУ для подальшого їх внесення до порядку денного. Право законодавчої ініціативи доцільніше було б надати ВСУ, який проводить узагальнення судової практики та бачить значну кількість проблем в застосуванні законів і латає дірки в законодавстві роз"ясненнями.
      >
      > - докорінна реформа конституційного судочинства: ліквідація КС, передача відповідних функцій до ВСУ, запровадження реального доступу громадян до КСУ,

      КСУ хай живе. Доступ громадян здійснювати через місцеві суди в межах адміністративного провадження (коли суд не може прийняти рішення, стосовно оскаржуваного нормативно-правового акту через перевищення компетенції або необхідності офіційного тлумачення тих чи інших положень).
      >
      > - реалізація права громадян на доступ до правосуддя (чи не найскладніше, але починати можна з малого - перегляд Кодексу, незмінність та відкритість реквізитів для мита, уніфікація порядку доступу до справ тощо),

      В принципі особливих перешкод немає. Кожен має право звернутись до суду. Актуальні реквізити висять в кожному суді. Кожен може звернутись до юридичної фірми/адвоката або безкоштовної юр. консультації. В кримінальному судочинстві може надаватись захисник за рахунок держави.
      >
      > - Внесення до Конституції України наступних принципів: "Громадянинові дозволене все, що прямо не заборонене Конституцією та законами України" та

      Саме так воно і є. Все що заборонено - карається на підставі законів. Все інше не передбачає покарання, отже немає перешкод чинити як бажає особа.

      "Державі, її органам, посадовим особам та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам заборонено все, що прямо не дозволено Конституцією та законами України",

      Це і так є, навіть ширше: діють на виконання, на підставах в межах та у спосіб, передбачений КУ та законами. Це формулювання дюже кололо очі прихильникам Президента в дискусії про конституційність указу.
      >
      > - Законодавче запровадження обов'язковості громадського обговорення всіх законопроектів, що стосуються прав людини і громадянина,

      Можна. Буде щось на зразок громадських слухань при Черновецькому про тарифи. Бла-бла-бла, ми вас послухали, але зробимо по-своєму, при цьому скажемо, що громадськість згодна і з нею обговорено.
      >
      > - скасування Господарського кодексу України,

      100%, з внесенням доповнень до Цивільного кодексу.
      >
      > - скасування мораторію на відчуження землі,

      Шкурне питання. Не фундаментальне.
      >
      > - Забезпечення неухильного дотримання ієрархії нормативно-правових актів, введення кримінальної відповідальності за видання, застосування чи звернену до громадян чи юридичних осіб вимогу виконання нормативно-правових актів, що суперечать Конституції чи законам,

      Оптимістично, щодо першої частини, але скоріше побажання. Кримінальна відповідальність і так встановлення в статтях "самоправство", "зловживання владою та службовим становищем", "перевищення службових повноважень", "віддання явно злочинних наказів та їх виконання". Підзаконні нормативно-правові акти можуть бути оскаржені в порядку адміністративного судочинства.
      >
      > - Внесення до Конституції України положення, відповідно до якого будь-які зміни до Конституції, що стосуються повноважень та/або строку повноважень Верховної Ради України та Президента України набувають чинности не раніше дати початку, згідно з Конституцією України та законами України, повноважень нового складу Парламенту чи новообраного Президента (нової каденції Президента),

      Доцільно.
      >
      > - ліквідація прокуратури, передача хвункцій до МЮ та створення НБР,

      Позбавлено сенсу: або буде банальна зміна табличок на кабінетах, або брак кадрів в новостворених структурах поряд з безробіттям значної кількості осіб з купою архівів та баз даних, які можуть бути використані не на користь суспільству.
      >
      > - прийняття нового "Закону про доступ до інформації", забезпечення кримінальної відповідальности за перешкоджання [державою] доступу громадян до інформації, що є у держави і не є державною таємницею відповідно до закону,

      Є закон про інформацію, який регулює, в т.ч. питання доступу до інформації. За засекречення несекретних відомостей відповідальність і так існує. Крім того, чому лише держави? Якщо я, наприклад, хочу дізнатись в чиєїсь фірми-посередника обгрунтування завищеняя тарифу на ЖКХ, у виробника про склад ковбаси або дізнатись кому хімчистка помилково видала моє пальто то не можу мати на це права?
      >
      > - запровадження єдиного соціального збору,

      Що мається на увазі?
      >
      > - конституційне закріплення права мінімізувати податки у будь-який спосіб, прямо не заборонений законами України,

      Ага. На колегіях податкової щороку виявляють тисячі "оптимізаторських" схем. Поки будуть вноситись зміни до законів схеми триста разів зміняться. Підлі олігархи нормльно приплатять консультам та через кіпрські хвірми на кілька мільярдів на рік будуть кидати державу, натомість маленькі-пересічні будуть платити по повній програмі.
      >
      > - ліквідація податкової міліції,

      Краще підпорядкувати її УБЕЗ з правом безпосередньо складати обвинувальний висновок та передавати справу до суду.
      >
      > - скасування системи "двох паспортів" - введення єдиного паспорту для внутрішніх і зовнішніх "потреб".
      >
      Ага. І кожна бабуся з Хацапетівки буде зобовязана міняти паспорт, якій закордон і далеко не треба, але конторка яка розробить та виготовить бланки зніме вершки по повній. Тупий лобізм.

      > - прохвесійна армія + короткотерміновий стрілецький вишкіл для хлопців (і бажаючих дівок).

      Прохвесійна армія - для професійних (в т.ч. миротворчих) місій. Постійна армія - для навчання чоловіків військовій справі. Шибко релігійним або слабким здоров"ям - альтернативна (тилова) служба (щоб не було спокуси відкосити). Шибко багатим - можливість відкупитись: внести до бюджету суму, еквівалентну вартості підготовки та забезпечення 2-х контрактників, протягом року (додаткове фінансування). Тверда сума буде змінюватись, залежно від покращення рівня підготовки та забезпечення.
      >
      Від себе:
      1. Спростити процедуру притягнення суддів до відповідальності;
      2. Прийняти Регламент ВРУ у формі Закону;
      3. Заборонити в законотворчості та виключити з вже існуючи законодавчих актів Формулювання типу "регламентується чинним законодавством"; "та в інших випадках", "відповідний уповноважений орган" та подібні загальні формулювання, що є приводом до зловживань.
      4. Бланкетні норми в законах прописувати з посилання на конкретні нормитивно-правові акти, їх статті або пункти.
      5. Скасування ПДВ, шляхом його поступового зниження для всіх категорій платників;
      6. Базовим бюджетним показником встановити ВНП, який враховуватиме також доходи, отримані резидентами України за кордоном та виключить доходи нерезидентів на території України, що дозволить бачити, скільки власне Українці мають, а не скільки можна вижати за рік з території з робочими руками та допоможе відрізняти реальні іноземні інвестиції від елементів "оптимізаторських" схем;
      7. Прив"язати витрати державного бюджету у відсотковому співвідношенні до його доходів (скільки % на армію, скільки на лікарні тощо).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.18 | Sean

        Не так ©

        Slavix пише:
        >
        > > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
        >
        > По-перше, депутатської недоторканності як такої не існує
        існує, про що і каже Конституція.

        (недоторканність існує лише в Президента), а існує особлива процедура притягнення до відповідальності (за згодою більшості парламентарів з подачі прокуратури).
        а сенс від того не змінюється.
        Основний чинник перетворення мандата на товар, а ВРУ - на "маліну"

        - запровадження "відкритих списків", себто механізму громадянського рейтингування персоналій у виборчому спискові,
        >
        > Краще змішана система 50/50. Списочники будуть представляти інтереси т.зв. пол. партій, мажоритарники - виборців територіального округу.
        Та нічим вона не краще

        > > - мажоритарка для місцевих рад,
        >
        > Абсолютно. Пропорційка на місцевих виборах - лише додаткове джерело поборів з кандидатів на користь партійних вождиків.
        > >
        > > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
        >
        > Довго, нецікаво та викличе безліч скандалів. Доцільніше технічне рішення:
        Це скоро, дуже цікаво, а скандал - то їхня справа. Доцільніше і те і інше і саме такими будуть наші вимоги.

        > > - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".
        >
        > Повернути Конституцію 1996 р. - найпростіше рішення.
        Можна і так. А можна і вдосконалити.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.18 | Slavix

          Re: Не так ©

          Sean пише:
          > Slavix пише:
          > >
          > > > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
          > >
          > > По-перше, депутатської недоторканності як такої не існує
          > існує, про що і каже Конституція.

          Ще раз. Те що називається "недоторканість" є особливою процедурою притягнення до відповідальності. Все що треба - прокурорське подання+226 голосів.
          >
          > (недоторканність існує лише в Президента), а існує особлива процедура притягнення до відповідальності (за згодою більшості парламентарів з подачі прокуратури).

          > а сенс від того не змінюється.
          > Основний чинник перетворення мандата на товар, а ВРУ - на "маліну"

          При проційці мандат і так товар, яким торгують партійні вождики. Бізнесюки купують місця для лобіювання власних інтересів, а не для ухилення від відповідальності, що є недоцільним: все одно що, купувати тролейбус щоб щоранку їздити до метро, замість того щоб купити машину та обійтись без метро та тролейбусу. Купування мандатів заради недоторканості - міф для бабок парасок та привід для спрощення притягнення депутатів до відповідальності за політичні погляди.
          >
          > - запровадження "відкритих списків", себто механізму громадянського рейтингування персоналій у виборчому спискові,
          > >
          > > Краще змішана система 50/50. Списочники будуть представляти інтереси т.зв. пол. партій, мажоритарники - виборців територіального округу.
          > Та нічим вона не краще

          Краща тому що а) буде запроваджене регіональне представництво з привязкою до округів; б) є перспектива появи вподальшому політичних партій, як таких, замість політично-медійних проектів бізнесклубів (які зараз називають себе партіями); в) кожен маленький-пересічний зможе балотуватись незалежно від башлів партійним босам за місце в списку.
          >
          > > > - мажоритарка для місцевих рад,
          > >
          > > Абсолютно. Пропорційка на місцевих виборах - лише додаткове джерело поборів з кандидатів на користь партійних вождиків.
          > > >
          > > > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
          > >
          > > Довго, нецікаво та викличе безліч скандалів. Доцільніше технічне рішення:
          > Це скоро, дуже цікаво, а скандал - то їхня справа. Доцільніше і те і інше і саме такими будуть наші вимоги.

          За такою логікою аборти краще, ніж планування сім"ї та використання засобів контрацепції. Що краще унеможливити (при "технічному" підході буде неможливо впринципі) правопорушення, чи надати для цього всі можливості, а потім кожного разу влаштовувати тяганину з розслідуванням, судами, істериками та вибірковим принципом: чужих карати, а на своїх закривати очі?
          >
          > > > - прийняття нової Конституції за широкої і не формальної громадської участи, При цьому - безумовне скасування "політреформи".
          > >
          > > Повернути Конституцію 1996 р. - найпростіше рішення.
          > Можна і так. А можна і вдосконалити.

          Краще не треба з банальних причин: в законодавстві простежується тенденція до погіршення якості законів: збільшується загальний обсяг закону, кількість загальних норм, протирічь та "мервих" (потреба в яких якщо і виникає, то вкрай рідко) норм, але зменшується рівень конкретики та регулювання "популярних" відносин. Для прикладу ГПУ (в Росії, до речі, перемогла позиція правників, які вважали його зайвим:достаньо просто доповнити ЦК відповідними статтями), який по суті нічого сам по собі не регулює, але підлягає застосуванню, що додає роботи: шукаєш в ГКУ відповідну норму, яка прописана надто загально, вказуєш її та посилаєшся на те, що ГКУ передбачає у неврегульованих ним відносинах керуватись ЦКУ та іншими законами і вже з ЦКУ та законів видирати конкретні норми. Зайва робота.
          Або регулювання відносин поставки, які є найбільш поширеними з договорів на виробничих підприємствах, регулюється аж(!) однією статтею ЦКУ, а побутовій купівлі-продажу присвячено цілий розділ. Таким чином, купівля однієї буханки хліба краще врегульована законодавством, ніж систематичні річні поставки муки на хлібзавод.
          Єдиною зміною до Конституції, яку слід прийняти, це право ВСУ на законодавчу ініціативу, що спростить як законотворчу роботу (буде швидше відомо про недоліки тих чи інших законів та будуть швидше усунені) так і правозастосування: маленький-пересічний купив кодекс або закон і не бігає по бібліотеках, юристах, інтернет-кафе в пошуках офіційних роз"яснень суду.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.18 | Sean

            Re: Не так ©

            Slavix пише:
            > Sean пише:
            > > Slavix пише:
            > > >
            > > > > - скасування (не обмеження, бо повністю вихолостять!) депутатської недоторканности,
            > > >
            > > > По-перше, депутатської недоторканності як такої не існує
            > > існує, про що і каже Конституція.
            >
            > Ще раз. Те що називається "недоторканість" є особливою процедурою притягнення до відповідальності. Все що треба - прокурорське подання+226 голосів.
            Ще раз - як не назвіть, суті не змінює - недоторканність є недоторканність і воно є і де-юре і тим більше - де-факто. Воно не те що існує, воно існує у квадраті і кубі, будучи одним з чинників хвормування відповідної касти.

            > > (недоторканність існує лише в Президента), а існує особлива процедура притягнення до відповідальності (за згодою більшості парламентарів з подачі прокуратури).
            >
            > > а сенс від того не змінюється.
            > > Основний чинник перетворення мандата на товар, а ВРУ - на "маліну"
            >
            > При проційці мандат і так товар, яким торгують партійні вождики. Бізнесюки купують місця для лобіювання власних інтересів, а не для ухилення від відповідальності, що є недоцільним: все одно що, купувати тролейбус щоб щоранку їздити до метро, замість того щоб купити машину та обійтись без метро та тролейбусу. Купування мандатів заради недоторканості - міф для бабок парасок та привід для спрощення притягнення депутатів до відповідальності за політичні погляди.
            Це не є міф, це суцільна реальність. Безперечно, є і інші чинники, але цей - головний. Не визнавати цього - обманювати себе.

            Нічого особистого, але продовжувати дискусію навколо недоторканности не хочу, бо це марнування часу. Може когось іншого переконаєте.


            > > - запровадження "відкритих списків", себто механізму громадянського рейтингування персоналій у виборчому спискові,
            > > >
            > > > Краще змішана система 50/50. Списочники будуть представляти інтереси т.зв. пол. партій, мажоритарники - виборців територіального округу.
            > > Та нічим вона не краще

            > Краща тому що а) буде запроваджене регіональне представництво з привязкою до округів; б) є перспектива появи вподальшому політичних партій, як таких, замість політично-медійних проектів бізнесклубів (які зараз називають себе партіями); в) кожен маленький-пересічний зможе балотуватись незалежно від башлів партійним босам за місце в списку.
            Не питання, Вам подобається одне, мені - інше.


            > >
            > > > > - мажоритарка для місцевих рад,
            > > >
            > > > Абсолютно. Пропорційка на місцевих виборах - лише додаткове джерело поборів з кандидатів на користь партійних вождиків.
            > > > >
            > > > > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
            > > >
            > > > Довго, нецікаво та викличе безліч скандалів. Доцільніше технічне рішення:
            > > Це скоро, дуже цікаво, а скандал - то їхня справа. Доцільніше і те і інше і саме такими будуть наші вимоги.
            >
            > За такою логікою аборти краще, ніж планування сім"ї та використання засобів контрацепції. Що краще унеможливити (при "технічному" підході буде неможливо впринципі) правопорушення, чи надати для цього всі можливості, а потім кожного разу влаштовувати тяганину з розслідуванням, судами, істериками та вибірковим принципом: чужих карати, а на своїх закривати очі?
            Звичайно. Кожного разу - притягнення до відповідальности. Інакше ніколи відповідальної влади, у т.ч. законодавчої - не буде. Кожне правопорушення тягне відповідальність.

            А про Конституцію - знов-таки кажу, можна скасувати політрехворму. Можна - удосконалити. Я б почав просто зі скасування політрехворми, враховуючи ситуацію. Але буде не так © - вони всі націлилися на нове. Відтак тре спробувати цим скористатися і проштовхнути корисні, насамперед до розділу ІІ, положення, перешкодивши появі шкідливих для гром.суспільства.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.18 | Slavix

              Re: Не так ©

              Sean пише:
              > >
              > > > а сенс від того не змінюється.
              > > > Основний чинник перетворення мандата на товар, а ВРУ - на "маліну"
              > >
              > Це не є міф, це суцільна реальність. Безперечно, є і інші чинники, але цей - головний. Не визнавати цього - обманювати себе.

              Саме міф, ні я, ні мої знайомі не йдуть в парлемент за недоторканністю, тому в цьому питанні не маю особистої зацікавленості. В першому пості більш детально обгрунтував свою позицію з цього приводу і був би радий отримати аргументовані заперечення по пунктах (але не в стилі "брехати не гарно" або "шо ти понімаєш, обізяна").
              >
              > Нічого особистого, але продовжувати дискусію навколо недоторканности не хочу, бо це марнування часу. Може когось іншого переконаєте.

              Не ставлю мети переконувати, висловлюю своє ставлення.
              >
              > > > - запровадження "відкритих списків", себто механізму громадянського рейтингування персоналій у виборчому спискові,
              > > > >
              > > > > Краще змішана система 50/50. Списочники будуть представляти інтереси т.зв. пол. партій, мажоритарники - виборців територіального округу.
              > > > Та нічим вона не краще
              >
              > > Краща тому що а) буде запроваджене регіональне представництво з привязкою до округів; б) є перспектива появи вподальшому політичних партій, як таких, замість політично-медійних проектів бізнесклубів (які зараз називають себе партіями); в) кожен маленький-пересічний зможе балотуватись незалежно від башлів партійним босам за місце в списку.
              > Не питання, Вам подобається одне, мені - інше.

              Нівапрос. Просто хотілось звернути увагу на відсутність ідеологій у сьогоднішніх т. зв. партій., продаж місць у списках, незалежно від рейтингування та позбавлення більшості маленьких-пересічних пасивного виборчого права.
              >
              > > >
              > > > > > - мажоритарка для місцевих рад,
              > > > >
              > > > > Абсолютно. Пропорційка на місцевих виборах - лише додаткове джерело поборів з кандидатів на користь партійних вождиків.
              > > > > >
              > > > > > - забезпечення персонального голосування депутатів і запровадження кримінальної відповідальности за порушення цього,
              > > > >
              > > > > Довго, нецікаво та викличе безліч скандалів. Доцільніше технічне рішення:
              > > > Це скоро, дуже цікаво, а скандал - то їхня справа. Доцільніше і те і інше і саме такими будуть наші вимоги.
              > >
              > > За такою логікою аборти краще, ніж планування сім"ї та використання засобів контрацепції. Що краще унеможливити (при "технічному" підході буде неможливо впринципі) правопорушення, чи надати для цього всі можливості, а потім кожного разу влаштовувати тяганину з розслідуванням, судами, істериками та вибірковим принципом: чужих карати, а на своїх закривати очі?
              > Звичайно. Кожного разу - притягнення до відповідальности. Інакше ніколи відповідальної влади, у т.ч. законодавчої - не буде. Кожне правопорушення тягне відповідальність.

              Мабуть Ви не зрозуміли. Технічний спосіб позбавить впринципі можливості голосувати за когось, а це позбавить потреби встановлювати відповідальність (хоча можна встановити хоч вішання за ноги на сухій вербі, але застосувати буде неможливим, адже неможливо вчинити самого правопорушення). Якщо завдання стоїть: чинити розправу над нелюбими (в даний момент) друзями, надавши "нелюбим" повну свободу коїти правопорушення, але встановлення за це відповідальності - питаннь нема.
              >
              > А про Конституцію - знов-таки кажу, можна скасувати політрехворму. Можна - удосконалити. Я б почав просто зі скасування політрехворми, враховуючи ситуацію. Але буде не так © - вони всі націлилися на нове. Відтак тре спробувати цим скористатися і проштовхнути корисні, насамперед до розділу ІІ, положення, перешкодивши появі шкідливих для гром.суспільства.

              Саме скасування. І не конкретно під Ющенка, за два дні до сплину каденції якого родиться черговий політпроектний виродок, а взагалі. Що буде сигналізувати про стійкість та безособовість Конституції та усталеність системи влади.

              П.С. Хотілося б побачити Ваші коментарі до моїх пропозицій з першого посту.
            • 2007.07.19 | Пані

              Про політреформу

              Сьогодні в нас пройшов харківській захід ГАУ. Ну ДУЖЕ різні в нас позиції ГО по купі питань... такі були бурхливі суперечки, що йой...

              Але в тому, що причиною кризи є зокрема і політреформа - зійшлися всі. Навіть про формулювання не сперечалися!

              По недоторканності суперечка була тільки про формулювання - скасування чи обмеження. Більшість була за скасування.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.19 | Slavix

                Re: Про політреформу

                Пані пише:
                > Сьогодні в нас пройшов харківській захід ГАУ. Ну ДУЖЕ різні в нас позиції ГО по купі питань... такі були бурхливі суперечки, що йой...
                >
                > Але в тому, що причиною кризи є зокрема і політреформа - зійшлися всі. Навіть про формулювання не сперечалися!

                Саме так. Для мене було найгіршим в цій реформі - пропорційна система, при якій основними політичними гравцями стали бізнесклуби, а маленьні-пересічні позбавились, навіть теоретично, пасивного виборчого права(багато хто вважав пропорційку "поступом до демократії бо так в Америці та Європі").
                >
                > По недоторканності суперечка була тільки про формулювання - скасування чи обмеження. Більшість була за скасування.

                Вона і так обмежена. Про те, що депутати - напівбоги і що їх неможливо посадити - міф такий самий, як видача всім депутатам після складення присяги пятиповерхових дач з ділянками по 10 гектарів, службових майбахів та по сто душ челяді на 1 особу (і такі байки ходять). Ті хто зараз волають про відміну недоторканості через пару років волатимуть про "політичні переслідування", "кучмізм в квадраті", "Лукашенківство в кубі" або "совок в трикутнику" після перших застосувань "відповідальності" до неугодних.
              • 2007.07.19 | Sean

                Все правильно - і перше і друге

  • 2007.07.06 | Abbot

    Re: Які вимоги до політиків та виборчої кампанії?

    Як на мене, ніхто ще не спромігся вигадати щось краще за "Три П" - Порядність, Професіоналізм, Патріотизм.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.06 | Пані

      Як ви будете вимірювати ці три П?

      Які крітерії відповідності політика оним?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.06 | Abbot

        Голосуванням:) Рейтинговим.

        Можна вважати це жартом:) Але цікаво було б дати людям можливість відповісти на питання.

        "Чи є ця людина професіоналом, фахівцем певного профілю, який може принести країні користь у певній галузі?"

        "Чи є ця людина порядною? Або навпаки, вам відомо про участь цієї людини в корупційних діяннях? Тиску на правосуддя? Рейдерстві? "Відмазуванні" друзів від Феміди? "Просто" непорядність у бізнесі, "кідалово"?"

        "Чи є ця людина патріотом? Або навпаки, чи відомо Вам про вчинки цієї людини, які зашкодили украиїнському народові чи українській державі"?

        Є підозра, що з нинішнього політикуму жоден із "перших десяток" не набрав би і 50%. Тож треба шукати тих, хто набере.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.06 | Пані

          Re: Голосуванням:) Рейтинговим.

          Abbot пише:
          > Можна вважати це жартом:) Але цікаво було б дати людям можливість відповісти на питання.
          >
          > "Чи є ця людина професіоналом, фахівцем певного профілю, який може принести країні користь у певній галузі?"

          Ви будете опитувати всіх чи тільки працівників цієї галузі?
          І якщо працівників то - всіх чи тільки певного рангу, досвіду, тощо?
          Ви розумієте, в чому обмеженість методу?

          > "Чи є ця людина порядною? Або навпаки, вам відомо про участь цієї людини в корупційних діяннях? Тиску на правосуддя? Рейдерстві? "Відмазуванні" друзів від Феміди? "Просто" непорядність у бізнесі, "кідалово"?"

          Це єдиний з перелічених відносно перспективний напрямок.

          > "Чи є ця людина патріотом? Або навпаки, чи відомо Вам про вчинки цієї людини, які зашкодили украиїнському народові чи українській державі"?

          Хто визначатиме що є шкода для держави? Всі? Якщо всі - то єдиної точки зору на це в суспільстві немає з дуже багатьох питань.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.06 | Abbot

            Re: Голосуванням:) Рейтинговим.

            Так, єдиної точки зору нема. Тож якщо у суспільстві, яке з багатьох питань поділене майже 50 на 50, хтось матиме 70% рейтингу - чудово!
  • 2007.07.06 | Daisy

    Re: Які вимоги до політиків та виборчої кампанії?

    Реформа судової системи в тісній співпраці з профільними НДО
  • 2007.07.06 | Микола Гудкович

    Ось мої вимоги. Всього дві невеличкі вимоги. На початок.

    1. Скасування депутатської недоторканості; скасування всіх пільг для всіх високопосадовців.

    2. Прийняття закону про дотримання державними посадовцями принципів моралі та гідності.
    Не надто гарно сформулювано, розшифрую:
    а) держпосадовець мусить бути зразком поведінки як на службі, так і поза нею - тобто лайка, інші види хуліганства, керування ТС в нетверезому стані, наклепи, дезінформація, відмова в наданні інформації ЗМІ та громадським організаціям, свідома брехня, та ін. - будь-яке з цих порушень мусить бути приводом для звільнення посадовця із втратою права будь-коли займати таку аби вищу посаду;
    б) держпосадовець має відповідати за свої слова - як сказані в робочий час, так і на дозвіллі. Поширення держслужбовцем неперевіреної інформації мусить мати наслідком звільнення службовця із позбавленням права займати будь-коли займати таку аби вищу посаду.

    Звісно, законом людину моральною не зробиш. Але ніхто при розумі і не очікує такого від закону; закон має _карати_ порушення. А вибір в людини залишається.
  • 2007.07.06 | шкіпер

    Re: Які вимоги до політиків та виборчої кампанії?

    Во-первых хотелось бы наконец не лозунги слушать, а читать программы - больше прагматизма.

    * Образование. Раз государство на данном этапе не может обеспечить бесплатное образование, надо не стыдливо прятаться за социальные лозунги и борьбу с коррупцией, а урегулировать добровольное участие родителей в содержании школы и ОБЯЗАТЬ руководство школ предоставлять информацию о расходование средств. Отчет должен предоставляться не по запросу, а по графику - в местной газете, на доске объявлений и т.п. Местные (районнные/городские) отделы образований так же должны предоставлять отчёт о своей работе. Форму отчёта наверное целесообразно утвердить в регулирующем документе, что бы не было искушения задурить родителей.

    * Судабная система. Так как сейчас, жить нельзя. Как надо - не знаю. Политики должны предложить выход из ситуации. Что-то надо делать с ответственностью судей - пока они каста неприкасаемых.

    * Налоги. -НДС, -налогообложение предоставления работы (когда предприятие платит налог за то, что у неё кто-то работает)

    * Закон о языках

    * ЖКХ: стимулирование развития частных ЖЭКов
  • 2007.07.06 | 123

    Закон про Кабінет

    Законодавчо закріпити - у всіх приміщеннях (кабінетах, кімнатах тощо), де держслужбовці працюють і приймають відвідувачів, має висіти в рамці такий текст: "Відвідувачу, Ви найняли мене на роботу і є моїм роботадавцем. Дякую Вам за надану мені посаду і за те, що завітали. Я зроблю все від мене залежне, щоб Ви вийшли звідси задоволеним"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.06 | шкіпер

      !

    • 2007.07.06 | saha

      Ага і ще веб камеру поцепить, щоб можна був завжди під упагою

  • 2007.07.06 | DADDY

    Вимоги до політиків від DADDY

    Маленький додаток:
    1.Запровадити систему повного розголошення — декларування всіх доходів вищими державними посадовцями та ухвалення суворих законів щодо конфлікту інтересів.
    2. Запровадити систему Народного Контролю з широкими повноваженнями, як складову громадського контролю над діями влади.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.06 | DADDY

      Вимоги до програми від DADDY

      Я дозволю собі 2 абзаци не зовсім по темі, але вони „підведуть” до моїх вимог до програм політичних сил, які прагнуть отримати наші голоси.

      Декілька днів тому вперше в житті відчув себе музейним експонатом, до того ж не з основної експозиції, а з забутого, припалого пилом запасника.

      В цей теплий літній вечір група активістів Майдану зустрілася з американською студенткою, яка спеціалізується на Східній Європі та ще з 2004 року цікавиться саме Україною. І ось протягом цієї зустрічі, відповідаючи на її питання, я відчув, що все те, про що ми їй розповідаємо, має сьогодні виключно академічний інтерес для спудеїв та фахівців - українознавців з заокеанської держави. Та справа, якою ми займалися у далекій, майже фантастичній реальності 2004 –го, ні, вона не загинула, але, на мою думку, вона завмерла в очікуванні нового імпульсу, свіжої ідеології, яскравого гасла і, особливо, нових людей.
      Я дивлюсь на своїх друзів з Майдану і розумію, що однією з основних помилок „помаранчевих” є невикористання цих чудових людей у системі влади. Активістів, які всім серцем сприйняли революцію, які готували її кожен на своєму місці, які мріяли про оновлення України і готові були всіма силами сприяти цьому оновленню, забули, як набридлу іграшку або непотрібний інструмент. А потім ще й звернулися до них з проханням „Не зрадь…”. Ну, хто дочекався високої уваги – той не зрадив, а хто ні – той пішов собі далі своїм шляхом.
      І це не так погано, як здається на перший погляд. Ті, хто пішов у вільне від високої опіки плавання, зібрались якось восени у затишній кнайпі біля Золотих Воріт і спробували сформулювати не більше не менше, а „Українську національну ідею”.
      На думку присутніх, а то були поважні дописувачі Вільного Форуму та ще потім під‘їхали чтери хлопи з сусідньої кнайпи, формулювання ідеї цієї є дуже простим: „Невтручання, Сприяння, Захист” – ось, що вимагає українець від Української держави.
      Невтручання.
      Інколи починаєш вірити в існування ноосфери навкруги земної кулі. Ідея невтручання держави в приватне та ділове життя громадянина в тій, чи іншій формі формулюється дописувачами ВФ. Останні приклади можна знайти і в цьому обговоренні (пропозиції Sean’a).
      Основна ідея базується, НМХР, на тому, що носієм влади в державі має бути виключно громадянин. Не народ, як то дуже загально записано в нашій Конституції, а саме громадянин. Моя оселя у багатоквартирному клоповнику, моя хата, мій хутір, мій офіс, моя фабрика – це моя фортеця. Наймані мною – платником податків служники – державні службовці не мають ніякого права втручатися в мою діяльність, за виключенням випадків, чіткий перелік яких однозначно сформульований в якомусь документі на кшталт Громадянського кодексу чи ще якійсь цидулі – я не правник і не маю бажання розбиратися в хитрощах законотворчого гендлярства . І ніяких підзаконних, нормативно-правових актів і інструкцій.
      Сприяння, Захист.
      Правляча політична сила, яка завдяки чіткій і зрозумілій програмі своїх дій отримала підтримку виборців, а відповідно і право сформувати уряд, має запропонувала мені перелік послуг, які вона може мені надати (освіта моїх дітей, розвиток культури, оборона краю тощо), а я маю повне право визначити які я послуги хочу отримати і оплатити у вигляді податків. Розмір податків має бути фіксованим і сталим на достатньо довгий термін, аби я мав можливість середньострокового планування свого бюджету.
      Взагалі, знову ж таки НМХР, потрібно вилучити назавжди з нашої політики, з наших передвиборчих баталій, з партійних програм та відносин громадянин-влада будь-які прояви емоційності. Потрібно будувати ці відносини виключно на прогматичних засадах, як в економіці: держава мені – я державі, по чітких цінах. І не потрібно рвати на собі сорочку. Приклад? – Скільки побажаєте. Найпростіший: НАТО. Складаємо кошторис вступу, куди вносимо витрати кожного громадянина на вступ, збитки від такого вступу (у вигляді „світової ціни” на енергоносії від Московії), прибутки від такого вступу, вартість колективної і індивідуальної систем оборони та безпеки. Все це з врахуванням прогнозованої довгострокової перспективи. В результаті отримуємо сальдо. Негативне? –ОК, нах НАТО. Позитивний? – Підписуємо ПДЧ і швиденько його виконуємо.
      А не ховати голову у пісок, як це пропонує робити „європлатформенний” Катеринчук – не обговорювати проблеми вступу в НАТО! Яка, нах, „євро платформа” без дубця проти північно-східного заклятого брата?
      Коротше, по темі цього обговорення: хочу бачити чітку, прогматичну послідовність дій в задекларованому напрямку – не буде цього, то знов „Усьо будіт Донбас” і вже надовго.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.06 | Sean

        я давно варнякаю, що

        в ідеалі виборча програма має писатися і навіть виглядати як проект під отримання підтримки (електоральної та фінансової - з боку виборців - платників податків).
  • 2007.07.06 | привид Романа ShaRP'а

    Уйти или умереть

    Потому что на честность, прозрачность, открытость и работу в интересах граждан они - не способны.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.06 | Микола Гудкович

      На первзгляд негуманно. Но это жертва, на которую я готов пойти

  • 2007.07.06 | saha

    І того що не написано або не знайшов

    Скасування мінімальної зарплати, та неоподаткованого мініміму.
    Встановити (Погодинна) мінімальна зарплата рівна прожитковому мінімуму розділеному на 170.

    Мінімальна місячна ставка рівна прожитковому мінімум.
    Мінімальна пенсія рів прожитковому мінімуму для не працездатних.

    Відмінити всі ставки депутатів,, міністрів і привязати до прожиткового мінімуму.

    Президент 25 прожиткових мінімумів.
    ПМ - ..
    Міністр, депутат...
    Професор
    Головний лікар..
    Викладач
    Лікар

    Тобто градація держ службовців з привязкою ЗП до прожиткового мінімуму.
    Витрати на Президента і ВР також обмежити прожитковим мінімумом помноженим на розумний кооефіцієнт.
    Не можна пів бюджету тратити на "еліту"

    Завершення пенсійної реформи. Ніхто не повинен отримувати 90% від ЗП.
    Для всіх пенсія нараховуєтьс однаково, виключення пенсія по інвалідності.

    Ну про правильні закони на підтримку малого бізнесу я мовчу. Це й так зрозуміло.
    Преше це скасування норми закон про сплату 25% авансового платежу для підприємств які працюють на 10% єдиному податку.
    Це тупа норма яка прото нівелює можливість отримання диведентів стаког опідприємства.
    тому що платиш 10% + 25% + 15%(податок з фіз осіб).
    ЗАзвичай ця схема працює як 10% + 200грн(приватний підприємець надає опслуги менеджменту :)) Глупо....
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.06 | saha

      Додаток

      всі штрафи також привязати до прожиткового мінімуму.
  • 2007.07.06 | Карт

    Винести на референдум засади нової Конституції розробленої профі

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.06 | 123

      Та ні, спочатку треба винести різні варіанти засад

      А потім доручити фахівцям, за результатами голосування, розробляти відповідний проект - який і голосуватиметься у парламенті.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.12 | Пані

        Досить багато НУО таке пропонують

  • 2007.07.06 | Linx

    Дві основні вимоги

    але вони нереальні
    1. Не красти
    2. Не брехати


    алеж в нашій країні немає жодного політика, який би хочаб намагався відповідати цим вимогам

    тому список скоротимо до одної:

    майте совість!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.09 | Hanna1

      Дві-три основні вимоги

      Я думаю, що якщо ця асамблея колись буде справді формулювати вимоги до політичних сил у зв"язку з виборами, то
      1. Цих вимог має бути дві-три основні, бо інакще елементарно втратиться вага документу. За те ці вимоги мають бути стратегічними, виконання їх створить підгрунтя для нормального розвитку і тоді решта вимог проявляться природним чином. Тобто не треба заглиблюватися у дрібниці.
      2. Не треба вживати всяких емоційно забарвлених неконкретних категорій типу порядність. Бо як спитаєте, то кожен вважатиме себе найпоряднішим, а Мороз - найпершим з них.

      Тому нмд, (і я вже задовбалася те саме казати) вимоги можуть бути приблизно такими:

      1. Збереження незалежності України як найвищого завоювання, і такого, від забезпечення якого залежить все інше. А забезпечити цю незалежність можна єдиним шляхом, як я зараз розумію - вступивши у НАТО.

      2. Підготовку і здійснення публічного суду над комунізмом. Хай і з запізненням. Ми ніколи не переборемо наслідки комуністичного періоду, доки Петя Симоненко матиме змогу і далі з нахабною масною пикою нести пургу про те, що "комуністи завжди турбувалися про українське селянсто" і подібний брєд. Це паскудство має бути поза законом.

      3. Головною метою держави і політичних сил має бути забезпечення якомога повніших можливостей для самореалізації громадянина Украни. А сюди входить і свобода, і інфорованість, і освіта, й медицина тощо. Громадянин України має бути найвищою цінністю для політика і чиновника. А перевірятися це має практикою. І кожна політична сила, яка претендує на голоси виборця - і її програма, і, ще більш важливо, її минулі справи, вся її історія - має скласти такий тіпа екзамен на те, ким для неї є громадянин Украни: метою чи засобом.

      От. А партійна чи мажоритарна система виборів - то всьо навіть не другорядне. Недоліки має і та, і та система. І при тій, і при тій були, є й будуть зловживання. І якщо ми будемо виставляти як вимогу мажоритарку, то нема проблем - завтра її приймуть, а післязавтра ми тут будемо рвати на собі волосся, говорячи, що знов не ті пролізли. Я загалом за скасування недоторканості, але і це має свої небезпеки. Тільки наявність депутатської недоторканості дало змогу розгорнути УБК. Я також вважаю, що першочергове значення має судова реформа, але за умови загрози незалежності, її дуже важко буде провести. Ну й так далі за всіма пунктами.

      Ну, карочє, знов я поперек лінії партії. Сорі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.09 | Пані

        Коли буде.

        Hanna1 пише:
        > Я думаю, що якщо ця асамблея колись буде

        24 липня, В Українському Домі, в Києві. З трансляцієй обраних місць по Тіві.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.09 | Hanna1

          Re: Коли буде.

          Я не сумніваюсь, що збіговисько буде, я сумніваюсь, що вони зможуть консолідовано сформулювати щось толкове. Може, помиляюсь. Побачимо.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.09 | Пані

            Re: Коли буде.

            Hanna1 пише:
            > Я не сумніваюсь, що збіговисько буде, я сумніваюсь, що вони зможуть консолідовано сформулювати щось толкове. Може, помиляюсь. Побачимо.

            Багато хто сумнівається. Крім представників Майдану в оргкомітеті :)

            Як не дивно - серед сотень відповідей ГО постійно зустрічаються однакові. Так що консолідована позиція однозначно буде. Стосовно чи "толково" - це питання.
  • 2007.07.06 | Гpаждaнин

    ВЖЕ НІЯКИХ, НЕМА СЕНСУ.

    Давайте називати речі своїми іменами.
    Спочатку обирати політиків, які мають лише гін до влади, але не знають навіщо, а потім весь час їм намагатись пояснити те, що вони не хочуть розуміти:
    "ТИ ОТРИМАВ ВЛАДУ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ РОБИТИ ДОБРО ВСІМ, А НЕ СОБІ, С..."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.07 | Sean

      якщо Ви так думаєте, тоді нмд Вам час позбутися громадянства

      ну і нік змінити відповідно, на апатрід чи іноземець
  • 2007.07.07 | Вільний радикал

    Re: Які вимоги до політиків та виборчої кампанії?

    Півкраїни не готові до свідомого вибору. 95% політиків так само. Щоб навчитись - треба тренуватись, отже хай запропонють на приблизно 10 років вибори кожні 2 - 3 роки. Соціальну рекламу, в якій роз*яснення, що виборець вкладає свій голос (як гроші) у політика.

    Якщо не отримує дивідендів у вигляді покращення життя, ПОВИНЕН шукати іншого політика. І так доти, поки вони (і ми) не зрозуміємо навзаєм: Виборець - що держава, це він; політик - що повинен, якщо хоче працювати, сумлінно виконувати свої обов*язки, інакше буде позбавлений держпенсії, наприклад.
    P.S. Взагалі то в мене є більш розлогі думки з цього приводу, і, якщо ПАНІ (як я зрозумів є тут начальством) буде ласкава, я міг би за пару днів скомпонувати есей на тему, може ширшу, політика - суспільство - їх стосунки. Але я хотів би мати певність, що це буде бодай прочитане, хоча б начальством. Як би це зробити? Я, якщо чесно, чайник, тож не взискуйте, але порадьте, як не бити дарма пальцями?
    P.P.S. Не завжди є час та можливість сюди заглянути, але завтра після 21, або післязавтра після 10 я зможу сюди зайти. Дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.07 | Sean

      Re: Які вимоги до політиків та виборчої кампанії?

      Вільний радикал пише:
      > Півкраїни не готові до свідомого вибору.
      Нічого подібного. По-перше - менше, по-друге, до свідомого готові, просто свідомість різна. До усвідомленого не завше готові.

      > 95% політиків так само.
      Ніхвіга. Вже хто-хто, а вони роблять дуже усвідомлено.

      > Щоб навчитись - треба тренуватись, отже хай запропонють
      Хто?

      > на приблизно 10 років вибори кожні 2 - 3 роки. Соціальну рекламу, в якій роз*яснення, що виборець вкладає свій голос (як гроші) у політика.
      Дуже добре.


      > Якщо не отримує дивідендів у вигляді покращення життя, ПОВИНЕН шукати іншого політика. І так доти, поки вони (і ми) не зрозуміємо навзаєм: Виборець - що держава, це він; політик - що повинен, якщо хоче працювати, сумлінно виконувати свої обов*язки, інакше буде позбавлений держпенсії, наприклад.
      Все правильно.


      > P.S. Взагалі то в мене є більш розлогі думки з цього приводу, і, якщо ПАНІ (як я зрозумів є тут начальством) буде ласкава, я міг би за пару днів скомпонувати есей на тему, може ширшу, політика - суспільство - їх стосунки.
      То скомпонуйте, вай нот?

      > Але я хотів би мати певність, що це буде бодай прочитане, хоча б начальством. Як би це зробити?
      а) ставте сюди та/або
      б) надсилайте на admin@maidan.org.ua
  • 2007.07.08 | DADDY

    MOD: Прибрані всі дописи, що не відповідають темі гілки

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.12 | Пані

      Так буде з цією гілкою і надалі

      Не витрачайте власний час на спам. Стирати все одно - швидше.
  • 2007.07.09 | Пані

    Ось для прикладу - вимоги Сумських НУО

    Ми вимагаємо

    □ прийняття консолідуючого плану дій з розбудови держави;

    □ розробки жорсткого законодавства та механізму його реалізації, напрацювання державної політики боротьби з корупцією в державі, яка становить на сьогодні один з найвагоміших факторів загрози національній безпеці України;

    □ внесення змін у виборче законодавство, зокрема, - підвищення рівня відповідальності за можливі відхилення чи фальсифікації виборчого процесу; - підвищення ставки фінансового внеску партіями та депутатами для можливості участі у виборах; - забезпечення реальної прозорості і рівних умов для всіх учасників виборчих перегонів та зняття з перегонів тих, хто порушив дані правила, з конфіскацією на користь держави фінансового виборчого внеску; - проведення виборів на пропорційній основі лише за відкритими списками; - зменшення чисельності Верховної Ради України та перетворення її на двопалатний орган, що складався б із палати депутатів, обраних від політичних партій та палати депутатів, обраних на мажоритарній основі; - позбавлення будь-якої можливості голосування у ВРУ за іншу людину; - обрання голови ВРУ прямим таємних голосуванням всіма громадянами України терміном на 5 років; - виборність голів обласних державних адміністрацій; - проведення виборів до місцевих рад виключно на мажоритарній основі; - забезпечення можливості участі у виборах громадських об’єднань;

    □ скасування депутатської недоторканості та пільг;

    □ створення єдиного реєстру виборців України;

    □ опрацювання і прийняття в найближчій перспективі Виборчого кодексу України;

    □ обов’язкове включення політичними партіями до своїх виборчих програм пунктів щодо розвитку місцевого самоврядування та конкретних зобов’язань щодо цього;

    □ розробки діючого механізму впливу громадськості на діяльність влади;

    □ для зміцнення засад місцевого самоврядування в Україні чіткого розподілу функцій та повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; надання права органам місцевого самоврядування впливати на законодавчий процес в питаннях, що стосуються місцевого самоврядування;

    □ здійснення адміністративно-територіальної реформи з метою розвитку територій та поліпшення демографічної ситуації в Україні, максимального наближення надання послуг споживачам на основі розподілу повноважень між різними рівнями публічної влади за принципом субсидіарності; визнання територіальної громади як первинного суб’єкту місцевого самоврядування, основного ёносія його функцій та повноважень; визнання повсюдності місцевого самоврядування;

    □ припинення двовладдя на місцях (районні і обласні ради і адміністрації);

    □ реформування судової влади, зокрема, обрання суддів усіх рівнів на 5 років прямим таємним голосуванням.

    http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ:Регіони/Сумська_область
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.09 | Hanna1

      Re: Ось для прикладу - вимоги сумських НУО

      Ось наприклад:
      >
      > □ прийняття консолідуючого плану дій з розбудови держави;

      В ідеалі Верховна Рада як представницький орган єдина могла б прийняти такий план дій. Ну і як прогнози?
      >
      > □ розробки жорсткого законодавства та механізму його реалізації, напрацювання державної політики боротьби з корупцією в державі, яка становить на сьогодні один з найвагоміших факторів загрози національній безпеці України;

      Яке б законодавство ви не розробили, в країні, де у корупції беруть участь (так чи інакше) чи не всі її громадяни антикорупційне законодавство не працюватиме. Я особисто в цьому впевнена.
      >
      > □ внесення змін у виборче законодавство, зокрема, - підвищення рівня відповідальності за можливі відхилення чи фальсифікації виборчого процесу; - підвищення ставки фінансового внеску партіями та депутатами для можливості участі у виборах; - забезпечення реальної прозорості і рівних умов для всіх учасників виборчих перегонів та зняття з перегонів тих, хто порушив дані правила, з конфіскацією на користь держави фінансового виборчого внеску; - проведення виборів на пропорційній основі лише за відкритими списками; - зменшення чисельності Верховної Ради України та перетворення її на двопалатний орган, що складався б із палати депутатів, обраних від політичних партій та палати депутатів, обраних на мажоритарній основі; - позбавлення будь-якої можливості голосування у ВРУ за іншу людину; - обрання голови ВРУ прямим таємних голосуванням всіма громадянами України терміном на 5 років; - виборність голів обласних державних адміністрацій; - проведення виборів до місцевих рад виключно на мажоритарній основі; - забезпечення можливості участі у виборах громадських об’єднань;

      І поглиблена федералізація аж до втрати цілісності - як наслідок.

      >
      > □ скасування депутатської недоторканості та пільг;

      В принципі я за, але бачу і дуже багато небезпек в країні, де загроза тоталітаризму та втрати незалежності і далі високі.
      >
      > □ створення єдиного реєстру виборців України;

      Ну хіба це вимога до політичних партій на післявиборчий період?
      >
      > □ опрацювання і прийняття в найближчій перспективі Виборчого кодексу України;

      >
      > □ обов’язкове включення політичними партіями до своїх виборчих програм пунктів щодо розвитку місцевого самоврядування та конкретних зобов’язань щодо цього;
      >
      > □ розробки діючого механізму впливу громадськості на діяльність влади;

      ТОбто всі партії в обов"язковому порядку мають щось таке в цих трьох галузях пообіцяти, так? А толку?
      >
      > □ для зміцнення засад місцевого самоврядування в Україні чіткого розподілу функцій та повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; надання права органам місцевого самоврядування впливати на законодавчий процес в питаннях, що стосуються місцевого самоврядування;

      Ну да, і законодавчо закріпити право Асоціації міст України лобіювати вигідні органам місцевого самоврядування акти. В принципі, це й не погано, але хіба аж до таких деталей треба спускатися. В цьому лісі всі заблукають.
      >
      > □ здійснення адміністративно-територіальної реформи з метою розвитку територій та поліпшення демографічної ситуації в Україні, максимального наближення надання послуг споживачам на основі розподілу повноважень між різними рівнями публічної влади за принципом субсидіарності; визнання територіальної громади як первинного суб’єкту місцевого самоврядування, основного ёносія його функцій та повноважень; визнання повсюдності місцевого самоврядування;
      >
      > □ припинення двовладдя на місцях (районні і обласні ради і адміністрації);

      Це всьо загалом правильно, але як написати два десятки подібних загалом правильних вимог, а головне і пропаде.
      >
      > □ реформування судової влади, зокрема, обрання суддів усіх рівнів на 5 років прямим таємним голосуванням.

      А може спочатку експеримент десь провести. Бо я чесно не уявляю, що в нас буде, як весь нарід ще й суддів обиратиме. Може щось толкова, а може - навпаки.
      >
    • 2007.07.09 | Пані

      Вимоги НУО Миколаєва

      В ім’я народу ми вимагаємо від влади наступник кроків:

      • Провести перевибори Верховної Ради України по пропорційній системі з відкритими регіональними списками;

      • Повернути мажоритарну систему виборі по одномандатним округам на місцевих виборах;

      • Вимагаємо прийняття Закону про імперативний мандат;

      • Законодавчо закріпити реальний механізм відкликання депутатів;

      • Забезпечити прийняття нової Конституції за широкої участі громадян;

      • Провести державну екологічну експертизу Енергетичної стратегії України, переглянути її з врахуванням інтересів всього господарчого комплексу країни та населення;

      • Не проводити масових заходів на платній основі, а громадянам в них не приймати участі;

      • Чітко дотримуватися передвиборчих програм, звітувати про зроблене перед громадянами;

      http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ:Регіони/Миколаївська_область
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.09 | Hanna1

        Re: Вимоги НУО Миколаєва

        Який імперативний мандат, люди?

        Так давайте зведемо всю парламентську діяльність до виступів і голосування лідерів партій, тільки голос одного буде "коштувати" 100 умовних голосів, а іншого - 50, залежно від того, хто скільки відсотків отримав на виборах. Красота!
    • 2007.07.09 | Пані

      Вимоги НУО Криму

      Мы требуем от власти следующих первоочередных шагов:

      1. Безоговорочно переизбрать Верховную Раду по открытым партийным спискам.

      2. Утвердить ясную и необременительную процедуру отзыва депутата избирателями.

      3. Ограничить депутатскую неприкосновенность.

      4. Так как конституционная реформа есть изменение конституционого строя, то в соответствии со ст. 5 Конституции Украины провести одновременно с выборами референдум о форме правления – президентской или парламентской.

      http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ:Регіони/АР_Крим_і_Севастополь
    • 2007.07.10 | Linx

      бла-бла-бла ISO-2007

  • 2007.07.09 | НеДохтор

    Re: система штрафів з народних депутатів

    така (напевно утопічна) пропозиція


    1. (це вже є)

    перед виборами всі кандидати заповнюють декларацію про свої доходи;
    при необхідності відповідні органи перевіряють достовірність наданої інформації.

    2. (запровадити)

    систему штрафів, які стягуються з депутатів.
    розміри штрафів обчислюються в % від суми вказаної в декларації.

    тобто проценти однакові для всіх, але суми будуть залежати від декларації

    скласти список таких штрафів
    наприклад:

    - відсутність в сесійній залі без поважних причин - 1%
    - відсутній але "картка голосувала" чужими руками - 5%
    - перехід в іншу фракцію - 10%
    - лист-протест виборців з підписами у кількості ххх тисяч - 10%
    ...
    ...

    (можна продовжити)
  • 2007.07.09 | Пані

    А ось вимоги НУО Рівного

    ...від імені громадськості регіону ми висуваємо до політиків та найближчої виборчої кампанії наступні вимоги:

    I. Ключові суб’єкти політики мають домовитися, про шляхи виходу з перманентної політичної кризи, узгодити правила гри та свої дії в її межах.
    II. Припинити практику кадрового наповнення судових органів усіх рівнів за принципом партійності та особистої лояльності.
    III. Партії та блоки, учасники виборчих перегонів 2007 року, мають включити у свої виборчі програми зобов’язання лобіювати прийняття пакету нормативних актів, які забезпечать державну підтримку третього сектору України.
    IV. Оприлюднити усіма суб’єктами виборчих перегонів 2007 р. свого максимально конкретного бачення стратегії розвитку України до дня виборів.
    V. Відмовитися від практики проведення закритих з’їздів. Процес формування політичних еліт має відбуватися прозоро та публічно.
    VI. Оприлюднити повну та об’єктивну інформація щодо кандидатів у народні депутати VI скликання.
    VII. Не спекулювати у передвиборчій риториці темами, які ведуть до розколу України.
    VIII. Зробити все, щоб вибори були належно організовані та проведенні на всій території України, а їх результати не ставилися під сумнів як учасниками так і виборцями.
    IX. Відмовитися від використання чорного PR.
    X. Усім суб’єктам виборчих перегонів 2007 р. до дня виборів заключити «суспільні договори» з виборцями, у яких максимально конкретно виписати, з одного боку, передвиборчі обіцянки, а з іншого, - дії, які ні при-яких обставинах не будуть вчинені.
    XI. Усім суб’єктам виборчих перегонів 2007 р. до дня виборів повідомити виборців про можливі та неможливі варіанти участі конкретної політичної сили у формуванні більшості, потенційних партнерах та принципових опонентах.
    XII. До наступних виборів народних депутатів України запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими списками .
    XIII. Усім суб’єктам виборчих перегонів 2007 р. до дня виборів презентувати виборцям ефективну систему роботи народних та місцевих депутатів в територіальних громадах. XIV. Повернутися до мажоритарної виборчої системи на місцевому рівні. XV. Прискорити адміністративно-територіальну реформу.
    XVI. Усі суб’єкти виборчих перегонів 2007 р. зобов’язуються не чинити тиск на членів ОВК та ДВК; з усією відповідальністю підійти до процесу кадрового наповнення комісій.
    XVII. Застосовувати регіональний принцип при формуванні виборчих списків депутатів ВРУ.
    XVIII. Усі суб’єкти виборчих перегонів 2007 р. до дня виборів мають оприлюднити власні кадрові пропозиції до майбутнього уряду, що продемонструє їхню кадрову спроможність чи відсутність такої втілити в життя передвиборчі обіцянки.
    XIX. Забезпечити широко експертне та громадське обговорення змін до Конституції та адміністративно-територіального устрою України.

    http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ:Регіони/Рівненська_область
  • 2007.07.09 | Вячеслав Хаврусь

    Я вже писав, спробую ще раз нагадати

    Див. тут:
    http://maidan.org.ua/static/mai/1141860255.html

    і тут:
    http://maidan.org.ua/static/mai/1177526220.html

    Особливо пекучою є проблема вичерпання викопних ресурсів та швидке наближення глобального п...ца як наслідок забруднення планети. В обох статтях викладені реальні пропозиції, які ми маємо вимагати до реалізації політиками. Чи треба писати стисло як вижимку зі статей?

    До речі, з обговорення теми на цьому форумі я не зовсім розумію, чому забули пропозицію В.Шишкіна щодо виборчої системи? Вона тут: http://maidan.org.ua/static/mai/1108916985.html Як на мене, мають бути задоволеними як представники мажоритарки, так і пропорційки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.12 | Пані

      Re: Я вже писав, спробую ще раз нагадати

      Вячеслав Хаврусь пише:

      > Особливо пекучою є проблема вичерпання викопних ресурсів та швидке наближення глобального п...ца як наслідок забруднення планети. В обох статтях викладені реальні пропозиції, які ми маємо вимагати до реалізації політиками. Чи треба писати стисло як вижимку зі статей?

      Так. Бо хто краще за тебе це зробить?

      > До речі, з обговорення теми на цьому форумі я не зовсім розумію, чому забули пропозицію В.Шишкіна щодо виборчої системи? Вона тут: http://maidan.org.ua/static/mai/1108916985.html Як на мене, мають бути задоволеними як представники мажоритарки, так і пропорційки.

      Ти пропустив обговорення. Ця пропозиція не зустрічає консенсусної підтримки чи навіть підтримки в більшості.
  • 2007.07.10 | Correct

    Re: Які вимоги до політиків та виборчої кампанії?

    1. Європеїзувати середовище для малого бізнесу. Запозичити західні моделі роботи держави по відношенню до малого бізнесу.
    2. Полегшити процедуру зняття мерів.
    3. Вибирати місцевих суддів, начальників міліції.
    4. На хабароємкі посади обирати, а не назначати.
    5. Всі обранці мають давати щорічний звіт виборцям під загрозою штрафу.
    6. Ющенку перестати ігнорувати НАТО. Зробити тематичні закордонні візити: НАТО-Армія, НАТО-Антикорупція, НАТО-Суди, НАТО-Права людини, НАТО-Малий бізнес.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.10 | дідусь

      Дуже багато побажань (мрій), але мало пропозицій - як досягти

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.10 | Correct

        Ми політикам маємо сказати Чого досягнути, а Як - їхня робота

        Інакше хай політики відмовляться від зарплати на тій підставі, що не знають Що і Як робити.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.10 | дідусь

          Re: Ми політикам маємо сказати Чого досягнути, а Як - їхня робота

          на жаль, "ми" виборці переважно хаваємо обіцянки і мало аналізуємо пропоновані (якщо вони взагалі є) шляхи досягнення - на предмет реальності їх здійснення і можливої ефективності.
          І поки так буде - до тих пір нічого не зміниться.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.12 | Correct

            Ну, можу витратити час на шляхи

            Наприклад, по пункту 6. Ющенко ігнорує НАТО.

            1. Письмово через МЗС домовитись з Брюселем про візит Ющенка з метою ознайомитись з системою правосуддя по стандартах НАТО.
            2. Полетіти літаком.
            3. Ознайомитись з системою правосуддя. Взнати чому не беруть хабарів.
            4. Показати це по телебаченню.
            5. Записати позитивний досвід в блокнот.
            6. Полетіти назад.
            7. Доручити СП написати законопроект.
            8. Пропіарити законопроект.
            9. Заручитися пітримкою 226 законодавців.
            10. Прийняти закон.
            12. Якщо не помогло, то полетіти знову, з новими запитаннями.

            Взагалі, я думаю, що шляхи може будь-яка людина знайти, якщо хоче. Якщо не хоче, то може знайти виправдання.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.15 | дідусь

              да, такими шляхами, Ви далеко україну заведете

              Correct пише:
              > Наприклад, по пункту 6. Ющенко ігнорує НАТО.
              >
              > 1. Письмово через МЗС домовитись з Брюселем про візит Ющенка з метою ознайомитись з системою правосуддя по стандартах НАТО.


              Боже, як наші свідомі "далєкі от народа" і все живуть видуманими ілюзіями, що головне для України сьогодні - це НАТО.
              Всі інші проблеми України - корупція, беззаконня, бардак - то мєлочі, головне - НАТО, в імья цього і живемо.
              До речі, НАТО це не правовий союз і стандартів правосуддя по НАТО, наскільки я знаю немає.
              Але деякі напевно свято вірять що НАТо - це райська обітєль, де тучуть молочні ріки і кисельні береги, і для вирішення проблем України треба лише вступити в НАТО - і будемо як вареники в маслі кататись і всі інші проблеми зникнуть як марево.
              Жаль але цією ілюзією деякі живуть.


              > Взнати чому не беруть хабарів.

              Знаємо - чому у них. може розкажете як зробити - щоб і у нас.

              > 4. Показати це по телебаченню.
              > 5. Записати позитивний досвід в блокнот.
              > 6. Полетіти назад.


              Яка дитяча наївність.
              На початку 90-х була така мода - посилати на захід голів колгоспів, щоб вони переймали передовий фермерський досвід. Вони літали, взнавали, язиком прицмокували (навіть в блокноти записували), але прилітали - І НІЧОГО НЕ МІНЯЛИ. Бо головам колгоспів - І ТАК ДОБРЕ ЖИЛОСЬ. І вони (голови) розуміли, що в результаті реформування сільського господарства на західний взірець, їм головам - буде гірше - бо вже не буде колгоспної комори, з якої Голова тяг, як зі своєї, при цьому не працюючи так тяжко як американський фермер.
              Аналогічна ситуація і в "вивченні іншого передового досвіду".

              Хто у нас за кордон їздить вивчати досвід боротьби з корупцією?


              > 7. Доручити СП написати законопроект.


              Оці, що "досвід вивчали" і законопроекти писатимуть. всьо ясно?


              > 9. Заручитися пітримкою 226 законодавців.

              Це тих "Голів", що "досвід вичали" (хоча вони самі кого хоч навчать)


              > 10. Прийняти закон.


              А як реалізувати?

              > 12. Якщо не помогло, то полетіти знову, з новими запитаннями.


              Оооо, що що, а літати на Захід (за казьонний счот) наші чиновники і депутати люблять. (туда сюда обратно, о божє как пріятно).
              >

              > Взагалі, я думаю, що шляхи може будь-яка людина знайти, якщо хоче.


              Неображайтесь, але знайти шляхи (реальні) - це сама важча задача і, доказом чого слугує той факт, що Ви, наприклад, нічого належного незапропонували.
              Не прийміть це як образу - бо це дійсно неймовірно надважка задача.
  • 2007.07.12 | Пані

    Вимоги НУО Полтавщини

    http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ:Регіони/Полтавська_область

    - чітко визначити, яку Україну прагне збудувати суспільство і створити реальну програму;

    - громадські організації повинні консолідуватися для реального впливу на владу шляхом моніторингу всієї виборчої кампанії, програм, списків, та контролю за виборчим процессом і виконанням обіцянок;

    - партії повинні формувати відкриті регіональні списки кандидатів у народні депутати за пропозицією своїх місцевих організацій та осередків;

    - голосування за списками повинне бути рейтингове, щоб виборці могли впливати на майбутній склад фракцій у парламенті;

    - скасувати будь-які пільги для народних депутатів та представників влади без права відновлення;

    - скасувати ч.3 ст.80 Конституції України про депутатську недоторканість;

    - Конституцію не повинні писати політики, а Конституційна асамблея професіоналів, які протягом 10 наступних років не повинні обиратися до парламенту та займати посади в уряді;

    - основні принципи Конституції щодо державного устрою, розподілу влади та відповідальності, забезпечення прав та соціальних гарантій тощо - винести не референдум;

    -запровадити двопалатний парламент, де нижня палата повинна формуватися за мажоритарною системою через громадські організації;

    - знизити прохідний бал до 1-1,5%, щоб склад парламенту більш повно відображав волю виборців;

    - політики повинні домовлятися відкрито навколо суспільних цінностей, а не власних інтересів;

    - прийняти закони „Про відкликання депутатів та розпуск фракцій”; „Про опозицію”, „Про лоббі”, „Про Кабінет міністрів” та внести зміни до Конституції і виборчого законодавства;

    - запровадити насправді рівність усіх перед законом: однакові правила для громадян – понад усе, на них тримається увесь суспільний демократичний лад.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.15 | дідусь

      Re: Вимоги НУО Полтавщини

      Пані пише:
      > - чітко визначити, яку Україну прагне збудувати суспільство і створити реальну програму;

      Хто це буде визначати і якби та україна (народ) сама знала чого хоче

      >
      > - громадські організації повинні консолідуватися для реального впливу на владу шляхом моніторингу всієї виборчої кампанії, програм, списків, та контролю за виборчим процессом і виконанням обіцянок;


      Для цього напевно потрібно мати інший народ - бо наш, поки котлован під вікнами не почнутть будувати, чи огорожу будувати, ні на яку акцію не витянеш, а обьєднатись щоб помогти захиститись сусідам - то зась. Тобто кожен за себе. Так і громадські організації - хіба ще готові в горло одні одним вцепитись, особьливо коли йде мова про владу і бабло.

      >
      > - партії повинні формувати відкриті регіональні списки кандидатів у народні депутати за пропозицією своїх місцевих організацій та осередків;


      Як вони це собі уявляють, який регіон ставитиме своїх у першу десятку, а який в останню?

      >
      > - голосування за списками повинне бути рейтингове, щоб виборці могли впливати на майбутній склад фракцій у парламенті;


      Як людина що має не малий досіід роботи в ТВК - не уявляю як це можливе технічно. в цьому ращзі довжина бюлетня повинна бути метрів триста, не менше (на минулих він був до метра, це коли у списку були лише партії без призвіщ. 450 призвіщ лише на одну партію) - нє, у триста метрів бюлетень не вкладеться.

      >
      > - скасувати будь-які пільги для народних депутатів та представників влади без права відновлення;


      Якщо депутат жулік - то ви його так цим налякаєте.
      Якщо чесна людина, фахівець високого класу, скажімо юрист чи економіст, то ви цим відібьєте його бажання йти у депутати, бо він хоче оплати праці належної його рівню.
      Тому, ця пропозиція потребує деталізації - пільги дійсно потрібно скоротити, але - залишити високу оплату праці, і як гарантія від диктатури - імунітет.
      >
      > - скасувати ч.3 ст.80 Конституції України про депутатську недоторканість;

      Прямий шлях до диктатури (кучма цього дуже хотів, правда тоді, Ющенко чогось дуже був проти).

      >
      > - Конституцію не повинні писати політики, а Конституційна асамблея професіоналів, які протягом 10 наступних років не повинні обиратися до парламенту та займати посади в уряді;


      Можливий варіант - правда дивлячись як буде формуватись ця асамблея.


      >
      > - основні принципи Конституції щодо державного устрою, розподілу влади та відповідальності, забезпечення прав та соціальних гарантій тощо - винести не референдум;


      Я розумію до чого це - під агітацію "сильної руки" відмінити політреформу і встановити помаранчевий кучмізм.
      Але я в принципі за референдум, народ джерело влади - і якщо щось наваяє на свою голову - то нінакорго буде пєнять.


      >
      > -запровадити двопалатний парламент, де нижня палата повинна формуватися за мажоритарною системою через громадські організації;


      А нахрєна 2 палати. Поверніть систему 2002 року 50/50 (мажоритарка і пропорціоналка).
      І причому тут громадські організації. пропорціоналка бяка - бо у нас партії погані (а громадські організації цяці - і не спаскудяться дорвавшись до влади).

      >
      > - знизити прохідний бал до 1-1,5%, щоб склад парламенту більш повно відображав волю виборців;

      ПОВНІСТЮ ЗА! Дасть змогу приходити новим людям, новим можливо маловідомим паортіям, але саме які може запропонують щось нове для України і будучи предсьтавлені в парламенті - стати відомими і пропагувати нові ідеї і шляхи.
      А то стара тусовка ніяк нікого не тхоче пропускати (тільки для своїх).


      >
      > - політики повинні домовлятися відкрито навколо суспільних цінностей, а не власних інтересів;


      Та шо ви гаваітє - ви непробували їм це сказати? Ото вони здивуються.

      >
      > - прийняти закони „Про відкликання депутатів та розпуск фракцій”; „Про опозицію”, „Про лоббі”, „Про Кабінет міністрів” та внести зміни до Конституції і виборчого законодавства;

      Хороші ідеї - от тільки що там прийняти - щоб воно було життєве.

      >
      > - запровадити насправді рівність усіх перед законом: однакові правила для громадян – понад усе, на них тримається увесь суспільний демократичний лад.


      ЯКккккккк???
  • 2007.07.12 | Пані

    Вимоги НУО Житомирщини

    http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ:Регіони/Житомирська_область

    Представниками громадських організацій на форумі було сформовано запит на суспільні зміни у вигляді вимог до влади.
    1. Розробити проект Закону України «Про внесення змін до виборів народних депутатів України та до місцевих органів»
    а) відкриті партійні списки з обов’язковим регіональним представництвом;
    б) пропорційно-мажоритарна система виборів до місцевих органів самоврядування.
    2. Міністерству юстиції України спростити систему і порядок реєстрації громадських організацій (усіх рівнів – від всеукраїнських до місцевих).
    3. Органи державної влади та місцевого самоврядування повинні створити більш сприятливі умови для діяльності громадських організацій.
    4. Внести зміни до Закону України «Про національні меншини в Україні».
    5. Розробити законопроект «Про основні засади та принципи етнонаціональної політики в Україні».
    6. Прискорити процес децентралізації влади в Україні – більше повноважень передати органам місцевого самоврядування.
    7. Активізувати роботу органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій з підвищення рівня політичної культури населення (тематичні програми в ЗМІ, видавничі проекти, навчання, тренінги – з проблем становлення громадянського суспільства в Україні).
    8. Вирішення проблеми збільшення кількості навчальних годин у вищих навчальних закладах, в першу чергу таких наукових дисциплін як політологія, соціологія, філософія, культурологія тощо.
    9. Активізувати роботу громадських колегій при головах державних адміністрацій.
  • 2007.07.12 | BIO

    Три велики П

    ЛЮСТРАЦІЯ

    ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ

    РЕСТИТУЦІЯ

    ПС Це ще по малій нужді, бо може так статися
    що знахабніли клопи власною кров"ю вссуться...

    ППС А де Ви берете озвєрін, шановна ?
  • 2007.07.13 | Correct

    Знизити кількість звітів для малого бізнесу до 1 шт. в рік

    Або хоча б до 24 штук в рік.
  • 2007.07.13 | Correct

    Зменшити кремлівський енергетичний податок на українців

    Оскільки кремль активно впливає на російських газо/нафто/енерго-олігархів, а ті в свою чергу захопили відповідні українські виробництва і ринки, то кремль прямо впливає на гаманці українців.
    Не дивно, що маніпулюючи українсько-російським зовнішньоторговельним сальдо, кремль добився того, що українці заробивши гроші на внутрішніх та європейських ринках все віддають на схід. І ми ще хочемо, щоб добробут зростав?

    Тому пропоную ввести поняття "кремлівський монополізм" і всі підприємства де у росіян є контрольний пакет, обмежувати в рентабельності за допомогою антимонопольного комітету.
  • 2007.07.13 | Correct

    Пані, прорекламуйте, будь-ласка, вікі ГАУ

    Мене цікавить, чи можу я та інші форумчани туди писати, а також як взнати подальшу долю своїх внесених пропозицій.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.13 | Пані

      Рекламую

      http://maidan.org.ua/wiki/index.php/ГАУ:Громадянська_Асамблея_України

      "Мопед не мой, я тока клацаю об`яву :)"

      Що перекладається як - ця вікі є інструментом документування проекту ГАУ, який є плодом важких консенсусних рішень великої групи товаришів (частина з яких читає цей форум). Там в контактах є склад оргкомітету.

      Там передбачається вивчення, узагальнення та донесення до політиків думки організованої громадськості, тобто неурядових, неполітичних, і непрофспілкових громадських організацій.

      Але оскількі ми - Альянс Майдан - є гібридним утворенням, яке включає в себе як організовану, так і неорганізовану громадськість, то ми намагаємося вивчити та врахувати думку оної теж. Всі пропозиції, що тут висловлюються (саме в форматі відповіді на питання, як в вас, наприклад), туди будуть внесені. Як саме? - питання узгоджується.

      Крім того, початково планувалося, що всі пропозиції ГО будуть виставлені на рейтингування і читачам сайту. Але... з огляду на їх кількість, мабуть, виставимо тільки якусь кількість найпопулярніших, тих, що повторюються. Знов таки - зараз це питання узгоджується.

      Пропозиції - вітаються.

      Підсумкові документи ГАУ будуть опрацьовані на основі цих всих пропозицій 24 серпня. Попри весь початковий скепсис навіть частини ініціаторів ГАУ, я особисто думаю, що відгук політиків буде сильний. Хоча б з огляду на таке http://maidanua.org/static/mai/1184321768.html
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.13 | Correct

        Дякую

        Коли зі способом участі форумчан щось вимаюється, напишіть будь-ласка.
        Може з’явиться стимул писати більше і точніше. :)
  • 2007.07.13 | Катерина Левченко

    Re: Які вимоги до політиків та виборчої кампанії?

    Попрацювавши рік народним депутатом України (У скликання) я зрозуміла, що депутати мають перш за все працювати. Нажаль, тих, хто працював та працює, виконуючи безпосереді депутатські обов"язки (законодавчі ініціативи, парламентський контроль, робота з виборцями, відповіді на звернення, самостійне голосування в залі та участь в роботі комітетів тощо), на мій погляд, у ВР було дуже мало.
    А в усьому іншому я підтримує здоровий глузд та думки про вимоги до депутатів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.14 | Людмила Коваль

      Re: Які вимоги до політиків та виборчої кампанії?

      Як, на Вашу думку, можна досягти мети - проходження у парламент людей, які будуть виконувати безпосереді депутатські обов"язки (законодавчі ініціативи, парламентський контроль, робота з виборцями, відповіді на звернення, самостійне голосування в залі та участь в роботі комітетів тощо), а не вирішувати власні чи корпоративні питання?

      Катерина Левченко пише:
      > Попрацювавши рік народним депутатом України (У скликання) я зрозуміла, що депутати мають перш за все працювати. Нажаль, тих, хто працював та працює, виконуючи безпосереді депутатські обов"язки (законодавчі ініціативи, парламентський контроль, робота з виборцями, відповіді на звернення, самостійне голосування в залі та участь в роботі комітетів тощо), на мій погляд, у ВР було дуже мало.
      > А в усьому іншому я підтримує здоровий глузд та думки про вимоги до депутатів.
  • 2007.07.16 | Вільний радикал

    Чого вимагати від політиків.

    Шановне панство,
    Надсилаю запропонований 07.07.07 опус із запізненням, бо комп був здох. Може опус і задовгий, але хотілося щоб було видно звідки ростуть ноги у аргументів.

    Чого вимагати від політиків.

    Що би ми побачили, якби подивились на політиків очима психолога? Яка вона та людина – політик, а точніше політичний начальник? Найпростіший варіант – марнославець. Другий тип це людина не самодостатня, невпевнена у своїй самоцінності, а тому потребує підтвердження своєї цінності ззовні, від оточення. Бажання позбавитись від дошкульного відчуття є потужним настільки, що змушує її дертись угору, бо начальників усі поважають. Має здібності, але не обов*язково видатні. Третій тип – людина, яка хоче принести користь суспільству своєю працею і вважає, що здатна це зробити. Про здібності можна повторити варіант другий. Тип перший, з моєї точки зору має чисельну перевагу.
    На роль провідного політика, з точки зору суспільної користі, перший та другий тип не годиться, але й з третім типом не все так просто. Він повинен не тільки вважати себе здатним, а й насправді мати здібності успішного для суспільства керівника. Критичний розум, широкий кругозір, стратегічне мислення, вміння визначити пріоритети, зібрати добру команду фахівців та радників, уміння вирізнити з порад дійсно варті на увагу та скористатись з них, справедливо високу, але без пихи, самооцінку, ставлення до керівної посади, як до роботи, яку він вміє добре робити, а не можливості зайвий раз сказати: «Я начальник – ти дурень!»
    Співпадіння щирого бажання покерувати на благо суспільства з умінням та здатністю це зробити є, і не тільки в Україні, явищем рідкісним настільки, що на історію якої країни ви би не поглянули, вистачить пальців однієї руки, аби перелічити таких її діячів, ще й не в кожній такого знайдеш. Взагалі, я думаю, на весь світ їх добре якщо з десяток набереться. Чи так мало розумних та здібних людей у світі? Ні, справа, на мій погляд, у тому, що політика є справою нецікавою, нудною, часто брудною, додайте ще публічність, яка далеко не всім до вподоби і ви зрозумієте, чому таких політиків так мало – є ж багато справ цікавіших. Для перевірки можу запропонувати провести на форумі таке опитування – «Чи хотіли би ви бути/стати політиком?» А може хтось покаже мені в Україні кандидата на роль «дідуся», що побудував Сінгапур?
    Якщо мої припущення справедливі, то висновок мав би бути наступним: можна і треба вимагати від кандидатів-політиків навіть і неможливого (у межах розумного), але покладати надмірні сподівання на їх виконання не слід, як не слід і розчаровуватися.
    Нещодавно у журналі «Всесвіт» № 9-10 за 06р. прочитав у статті мадяра Д. Конрада таке: «Людину з незахаращеним мозком важко затягти на поле політичної захопленості далі, ніж до рівня доброзичливої підозрілості». Отже підозріваймо їх, але не забуваймо про доброзичливість, не чіпляймося до недоліків, якщо вони звичайно не переважають їхніх цнот, звісно таврованих та патентованих не рахуємо.
    Бо ми ж виборці також не без гріха. Кілька років тому московський опальний суддя Пашков у бесіді на російському радіо «Свобода» на запитання «Чому ж вони (виборці) обирають таку (погану) владу?» відповів: «Тому що люди обирають не кращих, а схожих на себе». Пригадаємо виборчу компанію 2006р. Ось гіпотетичний варіант. По моєму взаємна штовханина 2 головних помаранчевих загонів і до, і під час перегонів мала би відтягти від БЮТ та НУ хоча б 8-10% до Пори-ПРП. Це, по перше, можливо дозволило би обійтись без СПУ, а по друге, можливо ця група стримувала би «ширяльщиків» та надмірних популістів. Звичайно, це лише припущення – про можливу роль Пори – ПРП у можливій коаліції. А от те, що отримання Порою – ПРП згаданого результату серйозно протверезило би БЮТ та НУ, є для мене фактом. У тому, що так не сталося, провина, на мій погляд, лежить на виборці. Доречно мабуть згадати тут цілком правильний намір Луценка йти на вибори самостійно. Шкода, що він від нього відмовився, бо він був би саме таким витверезником та запобіжником від сірих справ, залишаючись надійним союзником у спільній справі – побудови нової держави. Я би за нього із задоволенням проголосував. Проголосую і тепер, але без задоволення, бо приєднання до НУ вважаю помилкою.
    Отже що виходить? І середньоарифметичний політик і середньоарифметичний виборець далекі від бажаного і, подивившись на них, я розумію, що головним питанням є не які вимоги висунути політикам, а як змусити їх ті вимоги виконувати? Мені нічого не приходить у голову, окрім скорочення терміну депутатства до 3 років максимум і це була би моя найперша та найголовніша вимога до кандидата. Потренуємось, навчимось, зрозуміємо, що головний інструмент впливу виборця на депутата - це його голос, що найкращий спосіб утриматись при владі депутату – це виконувати волю виборця. Поки що ми на загал цього не розуміємо, і доки не зрозуміємо і не навчимось, сенсу вимагати чогось майже немає, але говорити потрібно, крапля ж, кажуть камінь точить.
    Щодо вимог, то вони очевидні, як от приведення депутатського імунітету до пристойного вигляду, обрубання ганебних совєцьких хвостів – всіляких пільг та «спеців», судова реформа, ремонт Конституції, причому я підтримав би чисто парламентську модель, бо президентський варіант є за визначенням авторитарним, а така модель є насамперед неефективною. Недарма ж Європа від неї відмовилась, а європейські президенти дорівнюють безвладним конституційним монархам і являються рудиментами та даниною традиціям. Ми ж держава молода, модерна, традицій не маємо, так навіщо ж заводити собі штучний рудимент?
    Без попереднього виконання наведеного, не варто говорити про подальші кроки, але якщо помріяти, чи забажати неможливого, я би сказав приблизно таке. Як і Остап Бендер, я підозрюю, що якщо у світі блукають грошові знаки, то обов*язково повинні бути люди і, додам, фірми, країни, де їх зібрався надлишок, а виходячи з того, що би влада запропонувала, аби той надлишок поплив до нашої економіки? А ще я запропонував би державі віддати всю економіку у приватні руки, а самій зосередитися на виробленні системи правил для бізнесу та стандартів життя, у самому широкому сенсі слова, включаючи права людини, і дуже уважно слідкувати за їх дотриманням. Отака мрія. Колись і ми будемо багатіти не тільки думками, але на це потрібен час.

    P.S. Для Шона. Коли я говорив про свідомий вибір, то мав на увазі не шлункову свідомість депутатів, вона властива і тварині, але за вузька для людини. Людина, правда, теж тварина, але як казав, здається Аристотель, тварина політична і саме політичної свідомості бракує половині виборців.

    З повагою

    Вільний радикал
  • 2007.07.17 | Пані

    Вимоги НУО Волині

    Прозорість та чесність проведення виборів, готовність йти на компроміси задля забезпечення ефективної роботи у майбутньому.
    Максимальна відкритість до співпраці з іншими політичними силами та партіями.
    Чіткості цілей та ясності стратегії їх досягнення, головною метою яких має стати добробут для всієї нації.
    Волевиявлення людей повинно бути основою повноважень уряду, проведення прозорих виборчих кампаній починаючи агітацією і закінчуючи складанням виборчих списків кандидатів. Максимальне інформування громадськості в підготовці виборів. Проведення громадських слухань круглих столів і різноманітних речей якіб активізовували громадськість в плані виборів і їх легітимного проведення.
    Оновлення та оптимізація законодавчої бази
    Застосування нових не декларативних критеріїв відбору лідерів політичних сил всіх рівнів;
    Відпрацювання механізмів реальної відповідальності політиків за свої дії та твердження
    Політики змушені стабілізувати владну систему в Україні шляхом законодавчого розмежування повноважень та відповідальності та відновити належну роботу державних установ та органів влади
    Чітко виписана політична програма суб’єктів виборчої кампанії
    Відкриті списки політичних партій
    «Чиста» передвиборча кампанія
    Організація зустрічей представників партійних «еліт» із громадськістю
    Обізнаність громадськості із особистими біографіями представників партійних списків
    Представництво у партійних виборчих списках представників різних соціальних груп
    Масштабна правова реформа, що стосується прийняття нових законів України, які відповідають нормам сучасного європейського законодавства - Про судоустрій, Про прокуратуру, Про адвокатуру. Принципове вдосконалення Закону України «Про третейський суд», прийняття закону «Про мирових суддів».
    Запровадження практики публічної люстрації усіх претендентів на державні, військові посади, посади в правоохоронних органах та судах.
    Проведення адміністративно-територіальної реформи за європейською моделлю
    Прийняття закону України «Про державну мову», встановлення кримінальної відповідальності за зумисне спотворення або знущання над державною мовою (українською) та іншими національними мовами.
    Розроблення, реалізація та прийняття на рівні закону державної програми розвитку освіти особливо в частині, що стосується підтримки обдарованої молоді, заохочення меценатства на користь освіти, спеціалізованої підтримки освіти в сільській місцевості, створення сучасної системи дошкільного виховання тощо
    Розроблення, реалізація та прийняття на рівні закону державної програми розвитку української культури та інших автохтонних народів України: гагаузів, кримських татарів, кримчаків
    Забезпечення повноцінної діяльності Інституту національної пам’яті, запровадження практики меценатства щодо дослідів української історії та культури
    Визнання ОУН-УПА, інших формувань українського національного опору формуваннями такими, що боролися за волю України, що за правовим статусом відповідає ветерану ВВВ, але не урівнює їх в політично-ідеологічному сенсі.
    Проведення державного трибуналу над КПРС (правова оцінка діяльності комуністичної партії на території України 1919-1991)
    Внесення в Конституцію України статті щодо заборони в Україні пропаганди комунізму, більшовизму, нацизму в будь-якій формі
    Вступ України в НАТО
    Набуття Україною статусу асоційованого члена ЄС
    Виведення у 2017 році Чорноморського флоту з території України
    Розроблення, реалізація та прийняття на рівні закону державної програми формування в Україні середнього класу
    Розроблення, реалізація та прийняття на рівні закону державної програми подолання бідності
    Розроблення, реалізація та прийняття на рівні закону державної програми розвитку села
    Вирішення земельного питання кримських татар
    Розроблення, реалізація та прийняття на рівні закону державної програми підтримки діяльності громадських (недержавних) організацій (третього сектору)
    Пасивність, зневіреність в існуючі політичні сили більшості громадян поєднане з недосконалістю судової системи та невмінням відстоювати свої права дає можливість не брати до уваги будь-які вимоги громадян.
    Сформувати дієздатний парламент і не проводити бойкоту виборів.
    Політичні сили мають погодитись з отриманими результатами виборів, а обрані депутати приступити до роботи.
    Обрані депутати не мають права змінювати політичну силу на момент виконання депутатських повноважень, інакше – необхідно скласти їх достроково.
    При складання списків політичні сили мають реагувати на пропозиції і зауваження громадян, недопущення одіозних фігур і діячів, що скомпрометували себе неморальною Поведінкою.
    Перестати обманювати виборців популістськими гаслами;
    Перестати використовувати чорний піар у політичній боротьбі;
    Кожній партії визначитися з конкретною ідеологією і відстоювати у Верховній Раді саме ідеологію, а не бізнес-інтереси окремих членів партії;
    Об’єднатися партіям із схожою ідеологією у виборчі блоки, таким чином поберегти час і нерви ЦВК, виборців, а також зекономити кошти при друкові виборчих бюлетенів.
    Формувати списки кандидатів у народні депутати не за товщиною гаманця, а за рівнем інтелекту і суспільного визнання;
    Зважаючи на недостатній рівень довіри населення до партій і низький рівень партійності українців, повернутися до змішаної системи виборів ;
    Вирішувати міжпартійні і міжфракційні проблеми шляхом дебатів, не залучаючи до боротьби амбіцій народ. Народ має вирішувати глобальні питання шляхом референдумів і виборів. Майдани – для народних гулянь, а не для протистоянь. Хай краще там співає Елтон Джон!
    Забезпечити вільне волевиявлення громадян на виборах, а потім сприйняти як належне будь-які результати виборів і швидко розпочати роботу нової Верховної Ради України.
    утворити після виборів Конституційну комісію, яка після виборів підготує узгоджений текст Основного Закону, який би підтримав парламент та громадськість, за умови, що політичні сили візьмуть на себе зобов’язання не повертатись до перегляду цієї Конституції протягом найближчих 10 років;
    дотримання виборчого законодавства усіма суб’єктами виборчого процесу;
    відразу після дострокових виборів прийняти новий Закон про вибори, який би передбачав можливість впливу виборців на черговість кандидатів у виборчому списку (відкриті списки);
    не втручатись в роботу судових та правоохоронних органів, провести реальну реформу в цих сферах.
    Відкинути власні амбіції;
    Дбати про інтереси держави, насамперед;

    Покращити соціальної захищеність громадян;

    В єднані сила;

    ВИКОНУВАТИ ВЛАСНІ ОБІЦЯНКИ і не давати порожніх.
  • 2007.07.17 | Пані

    Вимоги НУО Херсонщини

    відмови від використання методів політичної боротьби, що поглиблюють протистояння у суспільстві (наприклад, у передвиборчій рекламі)
    складання передвиборчих програм на основі партійної ідеології
    взяти зобов’язання скасувати депутатську недоторканість
    провести реальну конституційну реформу на основі широкого суспільного обговорення
    Всі передвиборчі програми, які декларуються політичними партіями, повинні мати механізми реалізації.
    Всі партійні передвиборчі списки повинні бути відкритими та мати інформацію про кандидатів, достатню для свідомого вибору, в т.ч. декларацію про доходи кандидатів
    Проведення виборчої кампанії повинно відбуватись на засадах чесної конкурентної боротьбі ідей, недопущення підкупу виборців та їхньої дезінформації.
    Основним законом України має бути Конституція України, прийнята в 1996 році. Зміни до Конституції вносити тільки після узгодження з народом України шляхом референдуму.
    Розробити та прийняти Закон України "Про безпосереднє народовладдя", в якому передбачити:
    - верховенство права народу на управління державою;
    - порядок відкликання депутатів, що не виправдали сподівань громади;
    - відповідальність за проведення виборчої кампанії ( складання списків виборців, формування виборчих комісій, проведення виборів, підрахунок голосів тощо) покласти на органи самоорганізації населення та громадські організації, що переймаються питаннями самоврядування.
    Скасувати порядок проведення виборів за пропорційною системою.
    Ввести порядок проведення виборів за мажоритарною системою.
    Обмежити чисельність депутатів Верховної Ради до 150 осіб.
    Скасувати недоторканість депутатів.
    Обмежити фінансування депутатів Верховної Ради з державного бюджету до рівня пересічного громадянина ( до Верховної Ради потрапляють заможні особи, які мають свій бізнес та можуть себе утримувати самі).
    Скасувати пільги депутатам та членам їх сімей.
    Націоналізувати (повернути до державної власності) підприємства, природні ресурси, тощо.
    Встановити ціни та тарифи на житлово – комунальні послуги відповідними до прибутку пересічного громадянина.
    Скасувати субсидіювання з державного бюджету витрат пересічного громадянина шляхом підвищення заробітної плати, пенсії тощо.
    Прийняти Соціальний кодекс України, в якому об'єднати всі соціальні закони.
    Неухильно дотримувати законодавство України на всіх рівнях.
    Ознайомлення з передвиборчими програмами партій.
    Об`єднання партій в блоки з спільними програмами.
    Зняття недоторканності депутатів.
    Відповідальність партій і блоків за порушення програмної діяльності в парламенті.
    Доповнення конституції України.
    Прозорість своєї діяльності, відповідальність за обіцянки і виконання свої передвиборчих обіцянок
    Політична відповідальність – ось головна вимога, яку повинні висунути громадяни до наших політиків. Повинен бути розроблений механізм політичної відповідальності, що виконував би й захисні функції, й функції відбору, й забезпечував би розвиток політичних відносин у нашому суспільстві.
    Відкриті партійні виборчі списки, біографії та декларації про доходи кандидатів.
    Виборчі програми мають бути чіткі й конкретні. За невиконання програми в указаний термін мають бути передбачені невідворотні санкції, аж до виключення з ВРУ.
    Обмежити депутатську недоторканість.
    Провести вибори до ВРУ 30 вересня 2007 року.
    Створити спеціальний орган – Конституційне зібрання чи Конституційну асамблею – для розробки змін до Конституції України. Цей орган має складатися з обраних народом авторитетних громадських діячів та спеціалістів в даній галузі. Визначити термін, впродовж якого розробники Конституції не матимуть права обиратися до ВРУ та займати керівні посади у виконавчих органах влади.
    Провести вибори до ВРУ 30 вересня 2007 року і обрати депутатів терміном на 2 роки для забезпечення розробки і ухвлення нової Конституції.
    Партійні списки мають бути відкритими.
    Депутатська недоторканість має бути обмежена.
    Біографії депутатів і їхні декларації про доходи мають бути оприлюднені.
    Предлагаем применять научно-обоснованные экспериментально подтвержденные программы, предлагаемые Всемирной страной Всеобщего мира:
    - ведическое образование
    - ведическое сельское хозяйство (выращивание экологически чистой продукции)
    - ведическое здравоохранение (на основе профилактики)
    - ведическое строительство (в согласии с природой, для обеспечения здоровья и счастья)
    Только эти программы выведут страну из кризиса.
    В Н. Каховке эти программы поддерживает председатель сельского совета и депутаты, под программу выделяют землю.
    Привлечь специалистов со всех сфер жизнедеятельности общества, которые на основе науки помогут стране выйти из кризиса
    повернення до правових форм вирішення проблем
    впровадження відкритих списків кандидатів
    прозорі виборчі програми
    виступити проти застосування адмінресурсу
    соответствие законодательной базы с Конституцией.
    выборы только мажоритарные.
    отмена неприкосновенности депутатов.
    реальный контакт: избиратель – депутат.
    предвыборные программы – где они?
  • 2007.07.17 | Альберт

    "Бандити сидітимуть в тюрмах"...

    8))))))))))))))))))))))))

    А поки вони не сидять там....

    Реформа судочинства, незалежність суддів навіть від хабарів!!! Покарання за хабар і судді і тому, хто несе - лише один удар Кодексом по голові (вистачить). 8)))))

    ... Може, потім іще щось додам.
  • 2007.07.17 | Пані

    Попередня аналітика по Харкову

    З відповідей 9 ГО, що надали їх до регіональної конференції, яка збільшіть кількість відповідей десь вдвічі я думаю, випливають такі спільні теми. Починаючі з найпуполярніших.

    Загрози та виклики політичної кризи

    1. Відчуження народу від влади
    2. Втрата державності та суверенітету
    3. Правовий нігілізм та судовий беспредел
    4. Економічна криза
    5. Корупція
    6. Сепаратизм, розкол
    7. Дисфункціональна конструкція влади
    8. Згортання демократії


    Які вимоги мають висунути громадяни до політиків та виборчої кампанії?

    1. Створити реальні передвиборчі програми
    2. Скасувати недоторканність депутатів
    3. Очистити виборчі списки
    4. Змінити виборче законодавство і виборчу систему в цілому

    Що і як має робити організована громадськість в умовах політичної кризи?

    1. Об`єднуватися
    2. Формувати стосунки з політиками
    3. Займатися просвітою громадян
    4. Контролювати процес виборів
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.18 | нічна варта, саша

      Re: досить дурити політикою, де соціалка?

      Уявить себе трохи вище нашої політики. Подивитсься навколо себе. У нас є безпритульні та хворі діти. Є старі люди, у яких немає грошей на ліки та їжу. Забудьте на хвилину про блакитно-помаранчеву боротьбу.

      Наші вимоги впершу чергу мають бути соціальними:
      1. Скасувати ПДВ з медичних ліків.
      2. Дозволити старим людям отримувати пенсію та працювати водночас без втрат по податках.
      3. Збудувати більше будинків сімейного типу для всиновлення родинами безпритульних дітей (за рахунок держави).
      4. Ввести податок на багатство (будинок понад 300 кв. м. та ін.)та з нього дістати гроші на підвищення зарплат медиків та вчителів.
      5. Ввести мінімальну погодину оплату за нашу працю.

      Якщо НУ не розуміє цього вона знову програє вибори КРАПКА
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.18 | Людмила

        це лише Ваше уявлення про соціальну політику


        є й інші.
        і крім того, лівих партій, які мають дбати про соціалку в нас достобіса.

        наразі НУНС єдиний представляє щось схоже на праву ідеологію. і не треба ім в цьому заважати
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.18 | нічна варта, саша

          Re: НУ не байдужа до старих та безпритульних!

          Я не голосував за НУ. Проте не хочу вірити Вашим словам, що НУ байдуже ставиться до старих громадян та безпритульних дітей України. У мене багато друзів з низових ланок НУ.

          Вірю, що Ющенко та його жінка щиро вболівають за безпритульних дітей України.

          Прокиньтеся!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.18 | Людмила

            вболівати можна в різний спосіб


            можна - державними подачками
            а можна - свободою реалізації ідей, прагнень, переконань.

            про беспритульних, скажімо, Благодійний Фонд "ХХХХХ" потурбується набагато краще, ніж купа деяких державних притулків.
            це загальносвітова практика.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.18 | нічна варта, саша

              Re: подачкам ТАК!

              Якщо я міг би сказати за безпритульну дитину, я думаю, вона б відповіла саме так. Ця дитина не повина чекати допомоги від фондів. Вона має право на захист своїх прав з боку держави згідно нашої конституції.

              Раджу Вам її перечитати.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.18 | neformat

                О-о-о, пан в рожевих окулярах?

                Перечитайте статті про ОМБФ "Світлий Дом" на майдані... За допомогою пошуку, не маю технічних знань, щоб кидати сюди лінки, але такі новини є!

                Ладно майдан! Перечитайте статті на http://besprizornik-news.com/

                Ні, краще перечитайте http://otiec.livejournal.com/

                А краще запустіть відповідний пошук в гуглі!

                Ці фонди "від яких діти чекають на допомогу", опікуються правами дітей САМЕ ТОМУ, що держава не здатна це зробити!

                Бо дітей калічать в державних установах. Інтелектуально, морально, фізично КАЛІЧАТЬ!

                Бо дітей продають з державних установ!

                Бо дітей насильно утримують в державних спеціалізованих установах, які в більшості виглядають гірше за тюрми!

                І ЦІ ДІТИ ОБИРАЮТЬ фонди, самостійно обирають... просто приходять...

                Хай держава займеться чимось іншим, ніж дітьми-сиротами!
              • 2007.07.18 | neformat

                Тримайте ще лінк!

                http://maidanua.org/static/news/2007/1184581082.html

                Прочитайте як ДЕРЖАВНІ установи додержуються Конституції!

                Повірте, вони її теж знають!
      • 2007.07.19 | Пані

        Ви розумієте, що в людей можуть бути ІНШІ точки зору

        нічна варта, саша пише:
        > Уявить себе трохи вище нашої політики. Подивитсься навколо себе. У нас є безпритульні та хворі діти. Є старі люди, у яких немає грошей на ліки та їжу. Забудьте на хвилину про блакитно-помаранчеву боротьбу.

        Ви розумієте, що в людей можуть бути ІНШІ точки зору, відмінні від вашої? Зокрема в нас досить суттєво переробилися тези в результаті обговорення, і включили пункт про економічну свободу. Що прямо протирічіть тому, що ви написали далі

        > Наші вимоги впершу чергу мають бути соціальними:
        > 1. Скасувати ПДВ з медичних ліків.
        > 2. Дозволити старим людям отримувати пенсію та працювати водночас без втрат по податках.
        > 3. Збудувати більше будинків сімейного типу для всиновлення родинами безпритульних дітей (за рахунок держави).
        > 4. Ввести податок на багатство (будинок понад 300 кв. м. та ін.)та з нього дістати гроші на підвищення зарплат медиків та вчителів.
        > 5. Ввести мінімальну погодину оплату за нашу працю.
        >
        > Якщо НУ не розуміє цього вона знову програє вибори КРАПКА

        А причому тут НУ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.19 | нічна варта, саша

          Re: Ви розумієте, що в людей можуть бути ІНШІ точки зору

          Звичайно в людей можуть бути інші думки. Я не претендую апріорі на право бути правим. Я висловлюю своє бачення для подальшого обговорення. Для того і існує форум Майдану. До речі цей сайт мені дуже подобається.

          При чому тут НУ? - Сумно мені, що наші демократичні партії - БЮТ та НУ мають різні погляди на вирішення соціальних питань. Немає узгоджених позицій. Це значить, що покращення нашего життя у далекому майбутньому. Хоча, як на мене, зараз саме вирішення соціальних питань могло б сприяти об"єднанню країни та зміцненню демократії. Дякую за увагу.
      • 2007.07.19 | Sean

        То зверніться до НУ з відповідними вимогами

    • 2007.07.19 | Пані

      Що в нас в результаті в Харкові вийшло

      По всіх питаннях крім одного - відповіді консенсусні. В одному (про лібералізацію створення партій) є один голос проти.

      Учасники зійшлися в тому, що причиною поточної політичної кризи є політреформа 2004 р. та неефективна конструкція української влади
      Відповіді НУО Харкова на питання вийшли такі:

      Загрози і виклики політичної кризи для суспільства

      1. Відчуження народу від влади
      2. Загроза втрати державності і суверенітету.
      3. Посилення правового нігілізму усіх гілок влади.
      4. Загроза економічної кризи в майбутньому.
      5. Посилення корупції усіх гілок влади на усіх рівнях.
      6. Неефективний розподіл повноважень гілок влади.
      7. Посилення державного примусу.

      Які вимоги мають висунути громадяни до політиків та виборчої кампанії?

      1. Дії політиків повинні відповідати передвиборчим програмам та обіцянкам.
      2. Скасувати депутатську недоторканність та привілеї.
      3. Оприлюднити інформацію, яку подають про себе в ЦВК кандидати в депутати
      4. Не припускатися насильницьких дій під час виборів.
      5. Толерантно поводитися під час передвиборчої агітації.
      6. Відмовитися від намагань сфальсифікувати вибори.
      7. Підвищити відкритість влади
      8. Лібералізувати законодавство, яке регламентує процес створення партій
      9. Лібералізувати законодавство, яке регламентує процес створення та діяльність громадських організацій
      10. Створити умови для реального функціонування сильної незалежної судової системи.
      11. Забезпечити дієвий захист прав власності
      12. Забезпечити економічні свободи
      13. Провести дострокові парламентські вибори, ухвалити нову Конституцію Конституційним зібранням і прийняти нові виборчі закони. Потім провести дострокові парламентські вибори разом з референдумом щодо ухвалення нової Конституції, а після них - нові президентські вибори.


      Що і як має робити організована громадськість в умовах політичної кризи?

      1. Об`єднувати зусилля на основі взаємодовіри, взаємодопомоги і взаємоповаги.
      2. Зорганізуватись і консолідуватись у відстоюванні суспільних інтересів.
      3. Моніторити діяльність партій, влади та місцевого самоуправління та інформувати громадськість про результати моніторингу.
      4. Здійснювати публічне обговорення існуючих у суспільстві проблем та законопроектів, зосереджувати увагу громадськості щодо шляхів вирішення цих проблем та заявлених партіями можливостей їх вирішення.
      5. Займатися просвітою громадян
      6. Брати участь у спостереженні за виборчою кампанією та процесом голосування
      7. Реагувати на порушення законодавства під час виборчої кампанії, зокрема, на насильство.
      8. Бути толерантними в публічній діяльності.
      9. Розширювати коло симпатиків
      10. Сприяти розвиткові політичної конкуренції
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.19 | Sean

        Re: Що в нас в результаті в Харкові вийшло

        Пані пише:
        > По всіх питаннях крім одного - відповіді консенсусні. В одному (про лібералізацію створення партій) є один голос проти.
        Гут!

        > Учасники зійшлися в тому, що причиною поточної політичної кризи є політреформа 2004 р. та неефективна конструкція української влади
        > Відповіді НУО Харкова на питання вийшли такі:
        >
        > Загрози і виклики політичної кризи для суспільства
        >
        > 1. Відчуження народу від влади
        Так
        > 2. Загроза втрати державності і суверенітету.
        Можна сказати що так
        > 3. Посилення правового нігілізму усіх гілок влади.
        Не зовсім. Просто правового нігілізму. І народу теж.
        > 4. Загроза економічної кризи в майбутньому.
        Аякжеж
        > 5. Посилення корупції усіх гілок влади на усіх рівнях.
        Яке було таке і стало
        > 6. Неефективний розподіл повноважень гілок влади.
        Це наслідок грьобаної рехворми
        > 7. Посилення державного примусу.
        Не впевнений
        >
        > Які вимоги мають висунути громадяни до політиків та виборчої кампанії?
        >
        > 1. Дії політиків повинні відповідати передвиборчим програмам та обіцянкам.
        Ясен пень
        > 2. Скасувати депутатську недоторканність та привілеї.
        Так.
        > 3. Оприлюднити інформацію, яку подають про себе в ЦВК кандидати в депутати
        Так
        > 4. Не припускатися насильницьких дій під час виборів.
        Тю, не тільки насильницьких, взагалі протиправних
        > 5. Толерантно поводитися під час передвиборчої агітації.
        > 6. Відмовитися від намагань сфальсифікувати вибори.
        > 7. Підвищити відкритість влади
        > 8. Лібералізувати законодавство, яке регламентує процес створення партій
        > 9. Лібералізувати законодавство, яке регламентує процес створення та діяльність громадських організацій
        > 10. Створити умови для реального функціонування сильної незалежної судової системи.
        > 11. Забезпечити дієвий захист прав власності
        > 12. Забезпечити економічні свободи
        > 13. Провести дострокові парламентські вибори, ухвалити нову Конституцію Конституційним зібранням і прийняти нові виборчі закони. Потім провести дострокові парламентські вибори разом з референдумом щодо ухвалення нової Конституції, а після них - нові президентські вибори.
        Наталю, у нас набагато краще, бо це - слова, слова, слова. Не напраснії, але слова.


        > Що і як має робити організована громадськість в умовах політичної кризи?
        >
        > 1. Об`єднувати зусилля на основі взаємодовіри, взаємодопомоги і взаємоповаги.
        > 2. Зорганізуватись і консолідуватись у відстоюванні суспільних інтересів.
        > 3. Моніторити діяльність партій, влади та місцевого самоуправління та інформувати громадськість про результати моніторингу.
        > 4. Здійснювати публічне обговорення існуючих у суспільстві проблем та законопроектів, зосереджувати увагу громадськості щодо шляхів вирішення цих проблем та заявлених партіями можливостей їх вирішення.
        > 5. Займатися просвітою громадян
        > 6. Брати участь у спостереженні за виборчою кампанією та процесом голосування
        > 7. Реагувати на порушення законодавства під час виборчої кампанії, зокрема, на насильство.
        > 8. Бути толерантними в публічній діяльності.
        > 9. Розширювати коло симпатиків
        > 10. Сприяти розвиткові політичної конкуренції
        п.10 мені сподобавсь дуже
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.19 | AxeHarry

          Гм...Я канєшно діко ізвіняюсь....

          Але - a де право на особисту самооборону ітд*.?

          *ІТД - це право на володіння/носіння короткоствольноі нарізноі зброі....
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.19 | Sean

            Так цево...

            вимог, як Ви розумієте, можна написати багато. Але у цьому випадку по-перше, треба шукати консенсуса, по-друге, не плодити надто багатослівного документу, бо тоді воно не влізе у голови "політикуму", перепрошую на слові.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.19 | AxeHarry

              Так отож...

              Так а шо.
              Слів для того небагато треба...

              А такий пункт "Політикуму" (перепрошую) 100% міцно до місця думання засяде....
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.19 | Пані

                Ви розумієте, що таке консенсусна думка...

                ...13 різних громадських організацій? Там апріорі не може з`явитися ніяких надто різких пунктів, бо завжди хтось буде проти.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.19 | AxeHarry

                  Re: Ви розумієте, що таке консенсусна думка...

                  Та розумію.

                  Але ж в такому разі така консенсусна резолюція зведецця до такого:

                  "Бреxати негарно"
                  "Вода мокра"
                  "2*2=4"
                  "Демократія краша ніж Тоталітаризм"...
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.07.19 | Пані

                    Re: Ви розумієте, що таке консенсусна думка...

                    AxeHarry пише:
                    > Та розумію.
                    >
                    > Але ж в такому разі така консенсусна резолюція зведецця до такого:
                    >
                    > "Бреxати негарно"
                    > "Вода мокра"
                    > "2*2=4"
                    > "Демократія краша ніж Тоталітаризм"...

                    Ні, як бачите - звелося до зовсім іншого
        • 2007.07.19 | Пані

          Re: Що в нас в результаті в Харкові вийшло

          Sean пише:

          > > 3. Посилення правового нігілізму усіх гілок влади.
          > Не зовсім. Просто правового нігілізму. І народу теж.

          Була і така пропозиція. Контрагрумент - а де докази, крім "мне так кажется"? Якщо правовий нігілізм влади можна довести хоча б численними Хацапетівськими судами і указною тяганиною, то як довести і в чому виміряти "посилення" нігілізму народу?

          > > 7. Посилення державного примусу.
          > Не впевнений

          Тут всі впевнені. Ти розумієш, що таке державний примус? Це посилення втручання держави в різні сфери життя - зокрема в економіку.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.19 | Sean

            Re: Що в нас в результаті в Харкові вийшло

            Пані пише:
            > Sean пише:
            >
            > > > 3. Посилення правового нігілізму усіх гілок влади.
            > > Не зовсім. Просто правового нігілізму. І народу теж.
            >
            > Була і така пропозиція. Контрагрумент - а де докази, крім "мне так кажется"? Якщо правовий нігілізм влади можна довести хоча б численними Хацапетівськими судами і указною тяганиною, то як довести і в чому виміряти "посилення" нігілізму народу?
            Йой, там багато пунктів, що математично не виміряєш. А про це свідчить рівень довіри до судів, рівень корупції


            >
            > > > 7. Посилення державного примусу.
            > > Не впевнений
            >
            > Тут всі впевнені. Ти розумієш, що таке державний примус? Це посилення втручання держави в різні сфери життя - зокрема в економіку.

            Я добре вивчав теорію права свого часу :) . Втручання і примус - споріднені, але разом з тим нетотожні речі. Тут треба б писати про втручання. Нмд.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".