Ірпінська ТВК вчергове відмовляється визнавати факти порушень
07/08/2007 | Майдан-ІНФОРМ
6 липня Ірпінська ТВК розглянула заяву кандидата на посаду міського голови Мирослави Свистович з вимогою визнання виборів недійсними. В заяві було перелічено цілу низку брутальних порушень закону, які було зафіксовано спостерігачами, уповноваженими Комітету виборців України і представниками преси під час виборів Ірпінського міського голови 17 червня 2007 року.
Згідно висновкам незалежних спеціалістів з виборчого права, деякі з цих порушень могли б бути підставою для перегляду не тільки результату виборів, але й взагалі легітимності їх проведення. При одній умові: якби виборчі комісії та судові органи діяли неупереджено.
Надаємо декілька пунктів з заяви М.Свистович і просимо спеціалістів в галузі виборчого права надати цим обставинам експертну оцінку. Кожен з перелічених фактів Мирослава Свистович може підтвердити з документами в руках.
1. Виникають сумніви щодо легітимності проведення виборів. Постанова Верховної Ради України від 05.04.2007 р., на підставі якої ІМТВК було прийняте рішення про початок виборчого процесу, не надає повноважень ТВК вирішувати питання про призначення позачергових виборів Ірпінського міського голови, виходячи з наступного.
У відповідності до приписів ст. 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
2 квітня 2007 р. Президентом України було видано Указ N 264/2007 „Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України”. У відповідності до приписів зазначеного Указу припинено достроково повноваження Верховної Ради України V скликання. Народним депутатам України запропоновано продовжувати виконувати свої повноваження, що безпосередньо не пов'язані з повноваженнями Верховної Ради України.
Таким чином, у зв`язку з набуттям чинності з 02.04.2007 р. Указу Президента N264/2007, яким припинено достроково повноваження Верховної Ради України, названий орган позбавлений можливості виносити будь-які акти, до яких також відноситься Постанова №897-V від 05.04.2007 р.
2. Ірпінською територіальною виборчою комісією 06.06.2007 року було прийняте незаконне рішення щодо обмеження місцезнаходження офіційних спостерігачів по відношенню до членів ДВК не ближче ніж за 2 метри. Оскільки М.Свистович дізналася про прийняття зазначеного рішення в день голосування (про це повідомили офіційні спостерігачі, дії яких обмежувалися), вона не змогла оскаржити в судовому порядку незаконне рішення ТВК в зв’язку з пропущеними строками, але за результатами розгляду позову дільничні виборчі комісії були зобов’язані судом утриматися від виконання зазначеної постанови ІМТВК. Проте це рішення було винесено судом незадовго до закінчення голосування, а протягом всього дня голосування воно діяло, що стало значною перешкодою у виконанні офіційними спостерігачами своїх повноважень. Крім того, за свідченнями офіційних спостерігачів, постанова суду не виконувалася дільничними виборчими комісіями, таким чином навіть після набуття законної сили відповідною постановою суду, дільничні виборчі комісії продовжували забороняти спостерігачам наближатися до членів ДВК ближче ніж на 2 метри.
Зазначеним рішенням ТВК та діями ДВК навмисне були створені перешкоди у реалізації офіційними спостерігачами, представниками ЗМІ права контролювати хід виборчого процесу - голосування та підрахунку голосів, в результаті чого було неможливо виявити та зафіксувати цілий ряд порушень, які могли суттєво вплинути на результати виборів:
а) Під час підрахунку голосів неможливо було проконтролювати, за кого відданий голос в тому чи іншому бюлетені;
б) Неможливо було належним чином оцінити об’єктивність віднесення членами ДВК бюлетенів до недійсних. Так, кореспондентом газети „Вечірні вісті” Ю. Шеляженком на фото зафіксовано бюлетені за М. Свистович, які визнані недійсними, і такі ж самі за О. Бондаря, які визнані дійсними;
в) Неможливо було проконтролювати, кому і згідно яких паспортів члени ДВК видавали виборчі бюлетені. Так, на дільниці №13 згідно показів представника від КВУ Наказненка Олександра, виборці голосували за ксерокопіями паспортів.
3. В день виборів та голосування на дільницях були присутні депутати Ірпінської міської ради, що здійснювало певний тиск на членів ДВК та окремих виборців під час голосування. Рішення ТВК про надання дозволу перебувати їм на дільниці та відповідні рішення ДВК були скасовані в судовому порядку, але депутати в порушення постанови суду залишалися на виборчих дільницях.
4. Територіальна виборча комісія сформувала дільничні виборчі комісії з грубим порушенням вимог ст.21 Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, згідно якої ДВК формуються за поданнями різних суб’єктів виборчого процесу. Голова, заступник та секретар не можуть бути представниками одного виборчого суб’єкта. Рішення щодо утворення ДВК, та їхній склад не були оприлюднені в ЗМІ так, як це вимагається частиною 10 ст. 22 Закону, а тому не могли бути оскарженими в установлені законом строки. Але безперечно, що врахування при формуванні комісії інтересів лише одного кандидата - Бондаря О.В. - не могло не вплинути на результати виборів.
5. Виборчі бюлетені були виготовлені та передані ДВК з порушенням строків передбачених ст.ст. 63, 64 Закону.
6. Списки виборців складені з грубими порушеннями вимог Закону. Зафіксовано багато випадків невключення до списку виборців осіб, які отримали запрошення з ДВК, але які при опитування повідомили, що будуть голосувати за Свистович М. Б. Є факти, коли у списку виборців за адресами числилися люди, які там ніколи не проживали, та факти голосування особами, які давно померли.
7. На багатьох дільницях зафіксовані факти агітації за кандидата О. Бондаря та проти кандидата М. Свистович (ДВК №5, ДВК №4 та ін.).
8. Багато людей, які хотіли проголосувати за М. Свистович, не виявили себе у списках і не змогли реалізувати своє виборче право. Так тільки на ДВК №6 таких осіб зафіксовано біля 30, що при незначному розриві між кандидатами (293 голоси) безсумнівно вплинуло на результати виборів.
9. Зафіксовані масові випадки підкупу виборців з метою голосування за кандидата Бондаря О. В. (у М.-І. є відеозйомка, де чоловіки, на вигляд бомжі, розповідають, як їм платили гроші і давали в руки бюлетень з позначкою за О.Бондаря).
10. ТВК всупереч частині 6 ст.72 не призначила повторне голосування на дільниці №5 в результаті прийняття рішення щодо визнання виборів на цій дільниці недійсними, де проголосувало 840 виборців, що при різниці в голосах між Бондарем О. Та Свистович М., не могло не вплинути на результати голосування. (На цій дільниці дільнична комісія відмовилася виконувати свої обов'язки через нібито "тиск" з боку спостерігачів. В результаті чого бюлетені з цієї дільниці не були пораховані, а повністю, без перерахунку, визнані недійсними. ТВК, не вчинивши жодних дій, що вели б до встановлення результатів голосування на цій дільниці, в той же день свідомо оголосило невідповідні дійсності результати виборів і видало посвідчення мера "переможцю", Олегу Бондарю. М.-І.).
12. Підсумковий протокол та рішення про встановлення результатів виборів складені з грубим порушенням ст.ст. 72, 73 Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”. В результаті підсумковий протокол не відповідає вимогам ст.68 щодо відповідності сум певних цифр певним даним протоколу. (Розбіжність у підсумковому протоколі між кількістю виданих виборцям бюлетенів і кількістю голосів та недійсних бюлетенів становить +2767 одиниць. Голова ТВК в суді пояснила цю розбіжність "механічною помилкою", що цілком влаштувало суддів. - М.-І.).
Це лише частина порушень, які було зафіксовано спостерігачами, представниками преси і самими виборцями під час цих "виборів". Повний їх перелік склав би декілька сторінок тексту. Ближче до розглядання справи у апеляційному суді М.-І. обов'язково надасть про це більш детальну інформацію.
Нагадуємо, що 18 липня Київський обласний апеляційний суд розглядатиме справу про порушення виборчого законодавства на дільниці №5 під час позачергових виборів міського голови м.Ірпеня. Запрошуємо всіх бажаючих, особливо представників ЗМІ.
На відео: Ольга Олійнич визнає "дрібненькі помилочки", визнані судом порушеннями виборчого законодавства; а також зізнається у свідомо скоєному ТВК недотриманні термінів видачі бюлетенів дільничним комісіям, пояснюючи це неспроможністю ТВК та ДВК забезпечити їх зберігання протягом 5 днів.
____________________________________
Про перебіг ірпінського виборчого скандалу "М.-І." повідомляв раніше:
Назва "Чисті Вибори" стала сумним жартом
"Чисті вибори" перетворюються на брудний скандал
КВУ заявляє про значні порушення під час виборів
Вибори мера Ірпеня брудні і недійсні
Народна самооборона приходить на допомогу
Ірпінська міська рада узаконила беззаконня
У "Майдана" є питання до керівництва "Нашої України"
Практичне завдання з підрахуйства для першого класу
До уваги Уповноваженого з прав людини!
"Медаль за підрахуйство" знайшла героя. Вірніше, героїню
Відповіді
2007.07.08 | So_matika
Хто хотів побалакати про Ірпінь, велкам пліз
2007.07.09 | Чёртов звездочник
Re: Хто хотів побалакати про Ірпінь, велкам пліз
Так сложилось исторически , что я живу за два двора от Томки(Кашперской).
Она за полгода этого года почти построила себе бооольшой дом в Буче,
неспроста это, наверное
2007.07.09 | Linx
А хто це?
Чёртов звездочник пише:> Так сложилось исторически , что я живу за два двора от Томки
> (Кашперской).
> Она за полгода этого года почти построила себе бооольшой дом в Буче,
> неспроста это, наверное
2007.07.09 | So_matika
Це суддя Ірпінського суду
"Найнеупередженіший" суддя в світі. Хто не вірить - спитайте Ольгу Романівну, вона підтвердить.Взагалі, непогано б було, якби судді щорічно заповнювали майнові і прибуткові декларації. А то береться шось звідкілясь, а за які статки - невідомо.