МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Закон про держзакупівлі.

07/11/2007 | AK
Хтось може роз'яснити, у чому суть тих змін закону про держзакупівлі, який прийняло збіговисько під керівництвом Мороза?
У чому суть цих змін?

В чому полягають проблеми зі старим законом? Чому Ющенко збирається розглядати щось пов'язане з цим на РНБО?

Відповіді

  • 2007.07.11 | alx_1904

    По сравнению со старым - кучмовский закон - образец

    прозрачности.
    А существующий пока "оранжевый" - мечта любого взяточника.
  • 2007.07.11 | stefan

    Re: Закон про держзакупівлі.

    Останні зміни до Законодавства про держзакупівлі були прийняті 1 грудня 2006 року.(№ 424-V).
    І підписано Президентом України В.ЮЩЕНКО.
    ----
    Згідно БД http://rada.gov.ua/ більше законів на цю тему не було(введених в дію).
    ----
    Законопроект №3554-7 від 15.06.2007
    Сесія реєстрації: 3 сесія V скликання
    Суб'єкт законодавчої ініціативи: Народний депутат України
    Останній етап: Проект відкликано (21.06.2007)
    http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=30415
  • 2007.07.11 | jz99

    Re: Закон про держзакупівлі.

    Мені теж цікаво...

    Ми держустанова, і чинний закон про держзакупівлі просто дихати не дає. Навіть маючи гроші, дуже важко щось придбати. Директорка розлючена, каже, що це державний рекет. Це стосовно зниження порогу тендерів до 20000 грн на рік.

    А ось та чудасія, що я на своїй шкірі відчув (не знаю, правда, чи це пов’язано безпосередньо саме з законом про держзакупівлі -- читав, щось там такого наче немає). Казначейство не пропускає платіжки, складені без угод на придбання, в яких сказано, що спершу нам товар, лише потім наша сплата. А всі фірми і фірмочки як працювали, так і працюють навпаки - спершу перерахування грошей, а лише тоді забирайте товар. Будь-яке придбання формально перетворюється на кримінал, бо не обійти цей закон (чи що це за фокус) неможливо.
  • 2007.07.12 | Оk

    Якась нова пошесть з публікаціями законів

    http://news.liga.net/news/N0730625.html
    12.07.2007 14:53
    Тендерная палата просит Генпрокуратуру расследовать публикацию Закона о госзакупках

    Тендерная палата Украины просит Генеральную прокуратуру расследовать факт публикации Закона Украины "О внесении изменений в Закон Украины "О закупке товаров, работ и услуг за государственные средства". Об этом заявил сегодня на пресс-конференции председатель правления Тендерной палаты Владимир Лаба.


    По словам В.Лабы, публикация фотокопий измененного Закон "О закупке товаров, работ и услуг за государственные средства" в газетах "Урядовий кур’єр" и "Голос Украины" от 7 июля 2007 года не являются официальным обнародованием и не влечет за собой никаких правовых последствий. Таким образом, изменения не могут быть включены в Единый государственный реестр законодательных актов.


    В частности, В.Лаба сослался на решение Хозяйственного суда города Киева от 6 июля 2007 года, в котором официальным изданиям "Урядовий кур'єр", "Голос Украины", "Офіційний вісник України", "Відомості Верховної Ради України" запрещено публиковать Закон о госзакупках с изменениями от 19 июня 2007 года.


    В тоже время, представители Тендерной палаты уверены, что публикация фотокопий изменений Закона о госзакупках, а также заявление Первого вице-премьер-министра Николая Азарова о том, что изменения вступили в силу, и заявления заместителя Министра юстиции Инны Богословской о том, что данные изменения входят в реестр официально опубликованных актов, являются превышением служебных полномочий. В таких действиях представители Тендерной палаты видят признаки уголовных правонарушений, наказание за которые предусмотрены статьями 365, 382 Уголовного кодекса.


    Напомним, что 10 июля 2007 г. газета "Голос Украины" сообщила на своих страницах, что суд, прокуратура, СБУ и Секретариат Президента требуют не печатать текст измененного Закона о закупке товаров, работ и услуг за государственные средства, "Урядовий кур’єр" обратился с разъяснениями к читателям, а Тендерная палата заявила о вопиющей коррупции накауне выборов.
  • 2007.07.12 | Оk

    Коментар голови правління ТП

    За допомогою лобіювання закону про держзакупівлі уряд України намагається вивести "в тінь" більше 100 мільярдів гривень для використання їх на дострокових парламентських виборах.

    Про це заявив голова правління Тендерної палати Володимир Лаба на прес-конференції в четвер.

    За його словами, цифра у 100 мільярдів "ув’язується з тими фінансовими потоками, які на сьогодні знаходяться в розпорядженні державних підприємств".

    На запитання, хто саме намагається таким чином вивести кошти через корупційні схеми, Лаба сказав, що "це вигідно тому, хто говорить, що закон (про держзакупівлі) опубліковано", а "лобіює його уряд України".

    Він також додав, що теза щодо використання цих коштів саме на вибори "є не просто припущенням Тендерної палати, а випливає з тих обставин, які склалися навколо закону".

    "Це витікає з лобіювання і термінового введення цього закону в дію, що суперечить Конституції", - сказав він.

    Лаба також нагадав, що опублікована в "Урядовому кур’єрі" фотокопія закону не є чинною і закон не може вважатися чинним.

    Як відомо, нещодавно Верховна Рада ухвалила закон про держзакупівлі, який не був підписаний президентом. У супереч цьому в суботньому номері "Урядового кур’єру" була опублікована фотокопія закону, однак вихід у світ цього номеру було зупинено.

    Перший віце-прем’єр Микола Азаров вважає закон чинним і доручив Генпрокуратурі розібратися з ситуацією, що склалася навколо "Урядового кур’єру".
  • 2007.07.12 | Стась

    Публікація "Дзеркала Тижня" (л)

    http://www.dt.ua/2000/2020/59849/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".