МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Революцію прокакали не вожді, а всі ми

08/23/2007 | Ігор Немашкало
Вважаю, що звинувачення помаранчевих вождів у знеціненнні Помаранчевої революції несправедливі. Можливо, їх частка і є, однак найважливіше те, що й всі ми не готові до серйозних революцій, до чесного життя та повсякденного захисту своїх інтересів. Хіба ми припинили опісля Помаранчевої революції платити хабарі та ухилятися від сплати податків? Хіба хтось особисто вхаркав якогось місцевого злодія чи непорядного чиновника? Неготові ми ще. На Майдані ще постояли якось, та й усе. А цього дуже замало. Зараз всі захопились буржуазним індивідуалізмом та розбудовою приватного життя. Загальна справедливість не на часі. І це мабуть правильно. Усьому свій час.

Відповіді

  • 2007.08.23 | Sean

    то у чому, на Вашу думку, так би мовити, дзен?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | Ігор Немашкало

      Не знаю, що таке дзен і у чому він

      Якщо, виходити з інтуітивного розуміння слова дзен, як "Що робити?", то я не знаю.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.24 | Sean

        дзен не можна зрозуміти, його можна тілько відчути

        але назагал я був спитав саме про те, про що Ви сказали, що не знаєте
  • 2007.08.23 | Koala

    Якщо не помітили, революції не було

    Було відновлення законності, до того ж, як з'ясувалося, досить локальне - а саме, в питанні виборів-2004. Щодо іншого... гадаю, найголовніше, що народ показав, на що здатний - і те, що влада змінилася не так, як хотіла. Другий раз буде легще.
    П.С. Свистович вважає, що зараз слід починати з нуля. Він не правий. Зараз ситуація значно краща, ніж до Помаранчевої революції. Тому починаємо вже з одиниці. Ні, брешу. З двійки. Зі святом одиниці усіх!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | Ігор Немашкало

      Багато у чому погоджуюсь

      На революцію локальне відновлення справедливості не тягне. Хоча для нашої країни, де так мало справедливості, це мабуть таки щось значне.
      Чи корисний досвід цих подій? Чи перехворів народ вождізмом? Чи полюбив справедливість? Принаймні, у народа поняття законність і справедливість не співпадають. І цьому є виправдання. Бо народ відірваний від законотворчості, не він приймає закони. Закони, як вчили марксисти, висловлюють волю панівних класів, а не народу. Тому, народ, коли це йому невигідно, закони не виконує. Гірше, що коли це йому невигідно, народ часто відкидає і справедливість. Хоча що це таке за категорія така - справедливість. Про яку зараз каже БЮТ?
    • 2007.08.23 | So_matika

      Не згодна

      Koala пише:
      > Зараз ситуація значно краща, ніж до Помаранчевої революції. Тому починаємо вже з одиниці.
      Зараз ситуація значно гірша, ніж до Помаранчевої революції.
      З точки зору масової свідомості, тоді був чітко визначений ворог: Кучма, потім Янукович. І чітко визначені "герої", яких можна було підтримати у політичній боротьбі і які нібито уособлювали справедливість і новий шлях України.
      Зараз ворог розпливчастий, а народ зневірений і відчуває себе кинутим, бо лицарі, які начебто перемогли дракона, самі перетворилися на дракона з набагато більшою кількістю голів. Мало того, якщо ще три-чотири роки тому масовий вихід людей на вулиці міг ще залякати мешканців владних кабінетів, то зараз вони на нього чхати хотіли з високої гори, і при потребі купляють собі мітингувальників гуртом і вроздріб. Пресі можна все, але до її гавкання звикли і ніхто особливо не звертає уваги. До того ж вперше за 16 років в країні немає жодного лідера, якому б люди масово довіряли - а без цього злагоджені дії великої кількості народу практично неможливі.
      Так що не з одиниці, і навіть не з нуля. З мінусів треба починати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.23 | Ігор Немашкало

        Великий джихад

        Виявляється, Пророк Мухаммед по перемозі над зовнішніми ворогами сказав, що це була перемога у малому джихаді, а великий джихад - це перемога над злом у собі. То Кучма і Янукович - це малий джихад, а головний ворог у собі. Який Янукович, коли підприємці майже поголовно торгують підробками та ухиляються від податків. Це що, Янукович їх примушує чи Кучма? Хто примушує хабарі за навчання платити?
        Тому зневіра у боротьбі з зовнішнім врагом - дріб'язок, для визначення розташування відносно нуля не рахується. Рахуймо зло у собы. Чи стало його менше?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.08.23 | Svitlana

          Re: Великий джихад

          Звичайно помаранчові події не були революцією у класичному діалектичному визначенні. Але , то було супер!!! І тількі великий скептик може не бачити скільки змін вони принесли країні. Так то тільки початок. Може найсильніші виклики ще попереду, але помаранчові події стали каталізатором громадського руху в Україні. Те, що зараз твориться в країні - то хвороба, якою треба не просто перехворіти, а вилікуватися від неї назавжди. І саме помаранчові події дали людям (будь-якого кольору) розуміння що вони можуть впливати на події в країні. Залишилось ще, щоб всі захотіли того.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.08.24 | Koala

            +1

          • 2007.08.24 | Sean

            Отож. Тільки зареєструйте си на хворумі краще

            буде легше дописувати.
        • 2007.08.23 | So_matika

          Re: Великий джихад

          Ігор Немашкало пише:
          > Тому зневіра у боротьбі з зовнішнім врагом - дріб'язок, для визначення розташування відносно нуля не рахується. Рахуймо зло у собы. Чи стало його менше?
          Більше. Бо до того, що було, додалася ще й зневіра. Плюс цинізм, коли люди бачать непокараних відвертих злочинців, і розуміють, що саме так зараз можна досягти успіху.
  • 2007.08.23 | alx_1904

    у вас понос?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.23 | Koala

      А ви понюхайте те, в чому сидіте, уважно. Гадаєте, то божа роса?

  • 2007.08.24 | miner

    Re: Авторе, випий за Україну йаду!

    Ігор Немашкало пише:
    > Вважаю, що звинувачення помаранчевих вождів у знеціненнні Помаранчевої революції несправедливі.
    Головне звинувачення — це те, що так, велику, але акцію протесту, назвали революцією аби мати змогу називати/відчувати себе, любих, її вождями.

    > Можливо, їх частка і є, однак найважливіше те, що й всі ми не готові до серйозних революцій, до чесного життя та повсякденного захисту своїх інтересів.
    Хто замовляє цю мантру? Скільки платять за це? Хто ці загадкові «всі», за кожного з яких велемудий афтар розписуєццо в неготовности? Чому об'єднано 1) революцію; 2) чесне життя (історія не вчить, що з революціями мало сумісне); 3) повсякденний захист своїх інтересів (що часто не сумісне з першим і другим)?

    > Хіба ми припинили опісля Помаранчевої революції платити хабарі та ухилятися від сплати податків?
    А хіба афтар не в курсі, що оце — знати, кому й скільки занести, знати як не заплатити зайву копійку — і є повсякденним захистом своїх інтересів, принаймні, доволі ефективною його формою? Україна тут не унікальна. Будь-яка велика організація неминучо корумпована. Специфіка нашої постСССССРівської проблематики лише в тому, що все чи майже все те, що працює, працює лише за рахунок того, що працює не так, як передбачено законами. Якщо прибрати корупцію, змусити всіх жити на «білі» гроші та платити всі податки, країні швидко настануть капці. Бо те одороблищо, що виписане нашим (за)Конодавством — нежиттєздатне.

    > Хіба хтось особисто вхаркав якогось місцевого злодія чи непорядного чиновника?
    Прекрасний метод боротьби! :lol:

    > Неготові ми ще.
    Вам доспівати цього куплета? Там ще має бути про те, що «не доросли до свободи», якщо не помиляюся…

    > На Майдані ще постояли якось, та й усе.
    На цьому місці трімайте мене бо порепаюся. Тобто, до того нічого не було? А мені й не лише мені здається, що якраз навпаки, в майдані не було нічого такого вже особливого. Нормальне продовження української революції, як та починалася наприкінці 80-х. До речі, й результати подібні — тільки тоді злився Рух, бо скурвилися його лідери, а зараз тим-таки херзним шляхом зі стрибками прочвалали Наша Україна та БЮТ.

    > А цього дуже замало.
    Звичайно! Потрібні маси ідейних активістів, щоб пронести на плечах і на шару чергове лайно до влади. Ідейно і щиро.

    > Зараз всі захопились буржуазним індивідуалізмом та розбудовою приватного життя.
    Так, і саме з цих двох речей росте свобода всюди, де вона є. Поки підприємства не доростають до розмірів держав і не перетворюються на таке самісіньке авторитарно-тоталітарне лайно.

    > Загальна справедливість не на часі.
    Що таке загальна справедливість? Нехай живе Страшний Суд — найгуманніший і найсправедливіший суд у світі?

    > І це мабуть правильно. Усьому свій час.
    «Отож сидіть собі тихо і мучтеся совістю, що не обхаркали чиновника, від дій якого, в дечому перпендикулярних інструкціям та типу-загальному порядку, залежало життя рідних і близьких, а дали йому трошки біовиживальних папірців, сама можливість дати які виникла завдяки не надто фанатичному ставленню до ведення звітности, чорній бухгалтерії та зарплатні в конверті. Це ви винуваті, що вам складно. Ви ще не доросли до свободи. І це правильно.» — я добре зрозумів суть месіджа?
  • 2007.08.24 | igorg

    Ніхто нічого не прокакав. Ми неймовірно далеко від 2004

    року, Білорусії і Росії. Краще згадайте і порівняйте.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".