МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Потрібно відмовиться від партійних виборів до місцевих рад

08/27/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Досвід виборів до місцевих органів влади за списками політичних партій і характер подальшої роботи обраних у такий спосіб Рад засвідчив існування багатьох проблемних моментів, які значно зменшують ефективність функціонування владних механізмів у регіонах. Таку думку сьогодні висловив керівник штабу блоку “Наша Україна – Народна самооборона” Віктор Балога. Він відзначив, що саме регіональна влада, за визначенням, має бути максимально наближена до інтересів простих українців, дбати про якісну організацію життя громади та її самоврядування. Натомість дуже часто місцеві Ради стають своєрідним боксерським рингом, де делеговані партіями діячі вступають у поєдинки один із одним не за кращу пропозицію із забезпечення інтересів людей, а за корпоративні чи корисливі переваги.

За оцінкою Балоги, партійний присмак є майже в усіх останніх конфліктах у місцевій владі. “Ці протистояння послаблюють регіони. Енергія, витрачена на міжпартійні бої, нічого не дає виборцям, які лише бачать брудні сварки між своїми обранцями. До того ж подеколи під партійним брендом у місцеві Ради проникають різного ґатунку пройдисвіти або спритні ділки з сумнівним минулим, спаяні з регіональними партвождями корупційними зв’язками. Якщо кандидати у депутати парламенту більш-менш відомі виборцям (до них і увага пильніша, і засоби масової інформації більше про них розказують), то претендентам на мандат депутата районної Ради доволі легко сховатися під партійним дахом і бути обраним. Далі починаються містечкові політичні цунамі й інші катаклізми”.

Керівник штабу переконаний, що до представницьких органів влади на місцях слід обирати конкретних людей, а не прізвища зі списку політичної партії. “Під час поїздок в області, особистого спілкування з представниками найширших верств населення дуже часто чув, що виборці не довіряють “темним конячкам”, “котам у мішку” й іншій псевдополітичній живності. Люди хочуть делегувати у місцеву владу тих, хто добре знає життя регіону і особисто відповідатиме за виконання ним же самим задекларованих обіцянок. Мій власний досвід, одержаний на посаді Мукачівського міського голови, дає підстави стверджувати, що життєдіяльність регіону можуть забезпечити не партійні десантники, а лише ті, хто персонально одержав вотум довіри виборців”, - сказав Балога.

За його словами, всередині блоку “Наша Україна – Народна самооборона” триває внутрішня дискусія щодо того, на якій основі мають формуватися місцеві органи влади. При цьому не ставиться під сумнів нинішній принцип обрання Верховної Ради, який забезпечує чітку політичну структуризацію суспільства. “Однак щодо регіональної влади все активніше лунають пропозиції повернутися до мажоритарного способу її формування. Районні Ради та мери міст мають обиратися без партійної упаковки. Повернувши людям можливість делегувати до місцевої влади конкретного діяча, ми вирівняємо один із перекосів недосконалої політичної реформи зразка 2004 року”, - відзначив керівник штабу «Нашої України – Народної самооборони».

Відповіді

  • 2007.08.27 | Нововолинськ

    ...і весною 2008 року провести місцеві вибори

    Люди, мабуть, всієї України, зрозуміли, що вибори до місцевих рад за партійними списками привели до місцевого феодалізму, до повної безвідповідальності депутатів і керівних органів місцевого самоврядування як перед "своїми" центральними партійними органами(відписки: ви вибирали, а ми за них не відповідаємо) так і перед місцевою громадою (безвідповідальність конкретних депутатів і колективна безвідповідальність).
  • 2007.08.27 | media

    Правильна ідея, аби тільки про неї не забули після виборів

  • 2007.08.27 | vkhanas

    Re: Потрібно відмовиться від партійних виборів до місцевих рад

    Здається, вони все таки матеріали ГАУ прочитали
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.28 | Михайло Свистович

      Re: Потрібно відмовиться від партійних виборів до місцевих рад

      vkhanas пише:
      > Здається, вони все таки матеріали ГАУ прочитали

      Ні, вони до цього дійшли без допомоги ГАУ і раніше за ГАУ, бо про це не казав хіба що лінивий. Так що ГАУ тут точно ні до чого. От тільки в Балоги йдеться про всі вибори по мажоритарці, бо я чув й інші думки серед НУНСівської верхівки - до райрад і облрад повернутися до мажоритарки, а до міських рад залишити пропорційку, але так, щоб люди голосували і за список, і за конкретного депутата.
  • 2007.08.27 | samopal

    І шо, раніше було краще - не було "внутрішньої дискусії"?

    Думаю, якби керована Балогою партія відчувала "переможне зростання популярності", пісня була б іншою. Мери і сільради, наскільки я розумію, і так обираються на "безпартійній" основі, а щодо районних рад, то це питання справді потребує глибшого вивчення у зв'язку з перспективою "поглибленням політреформи" у напрямку збільшення повноважень місцевих рад.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.28 | Михайло Свистович

      Re: І шо, раніше було краще - не було "внутрішньої дискусії"?

      samopal пише:
      > а щодо районних рад, то це питання справді потребує глибшого вивчення у зв'язку з перспективою "поглибленням політреформи" у напрямку збільшення повноважень місцевих рад

      не потребує
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.28 | samopal

        Re: І шо, раніше було краще - не було "внутрішньої дискусії"?

        Михайло Свистович пише:
        не потребує

        Таки потребує
  • 2007.08.27 | shu

    А ви пам'ятаєте призвище місцевого депутата якого обирали?

    Може давайте проведемо на пропорційній основі спочатку хочаб 3 виборчі компанії, а потім будемо робити висновки?
    Навіть зараз ми бачимо боротьбу і те, що партії хочь щось відстоюють, хочаб деякі. І ми на слідуючих виборах зможемо зробити хочь якійсь свідомий вибір.
    А от мажоритарні вибори ми вже багато разів проходили. Я усе життя живу у Києві і завжди цікавився політикою. Але навіть я не пом'ятаю призвище не те що депутату до Оболонської райради, але навіть до Києвради на останніх виборах. А чьому? Тому що туди зазвичай болотуются невідомі загалу діячі. Більшості їх призвища нічього не говорять. Це факт з нашого не далекого минулого. І усі це знають. Навіщо знову наступати на тіж граблі?
    Зараз так проклинають Черновецького, але дуже якось усі забули про те що усей цей жах у Києві зробив Омельченко. Він гвалтував наше місто десять років. І не в останню чергу - це заслуга мажоритарної системи, яка надала Омельченку реальну можливість протягати на кожних виборах своїх 75% депутатів.

    Може краще взагалі відмінити місцеві ради? Обирати мера разом з командою, якиі будуть приходити на 2 чи 3 рока. А усі важливі питання, які зараз зазвичай приймають ради вирішувати виключно на місцевих референдумах (а ні якісь спотворення накшталт громадських слухань і ті). Перелік таких питань у законі України.
    Досить одного законодавчого органу - Верховної Ради. Нехай вона виробляє закони однакові на всій території України.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.28 | So_matika

      Пам"ятаю, звичайно

      shu пише:
      > Може давайте проведемо на пропорційній основі спочатку хочаб 3 виборчі компанії, а потім будемо робити висновки?
      "Потім" буде вже пізно - за три терміни партійні картелі руками місцевих депутатів просто розкрадуть країну.


      > Я усе життя живу у Києві і завжди цікавився політикою. Але навіть я не пом'ятаю призвище не те що депутату до Оболонської райради, але навіть до Києвради на останніх виборах. А чьому?
      А тому, що ви навіть не подивилися, за кого голосували. Якби ви дійсно цкавилися, то ви б пам"ятали його прізвище й досі.


      > Тому що туди зазвичай болотуются невідомі загалу діячі. Більшості їх призвища нічього не говорять.
      А чому ж ви не поцікавилися подробицями про "невідомих" діячів, щоб розповісти про це сусідам?


      > Може краще взагалі відмінити місцеві ради? Обирати мера разом з командою, якиі будуть приходити на 2 чи 3 рока. А усі важливі питання, які зараз зазвичай приймають ради вирішувати виключно на місцевих референдумах
      + 1.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.28 | shu

        Так призвище, чьому і як зараз про нього думаєте в студію.

        So_matika пише:
        > shu пише:
        > > Може давайте проведемо на пропорційній основі спочатку хочаб 3 виборчі компанії, а потім будемо робити висновки?
        > "Потім" буде вже пізно - за три терміни партійні картелі руками місцевих депутатів просто розкрадуть країну.

        не розкрадуть, принаймні не так як за мажоритарки (за якої доречі уже майже усе розкрадено). От зараз в Київраді є опозиція, є громадськи організації, є можливість простим людям збиратися і відстоювати свої права. Під Черновецьким місто хитаєтся так, що він скоро впаде.
        А от за мажоритарної системи ми спостерігали загальний одобрямс і тотальну любовь до Омельченка, який ставив туди того кого бажав і робив, що бажав. І сказати про це не було кому.

        >
        >
        > > Я усе життя живу у Києві і завжди цікавився політикою. Але навіть я не пом'ятаю призвище не те що депутату до Оболонської райради, але навіть до Києвради на останніх виборах. А чьому?
        > А тому, що ви навіть не подивилися, за кого голосували. Якби ви дійсно цкавилися, то ви б пам"ятали його прізвище й досі.

        Будьте певні, що подивився і проголосував, як завжди за рухівця (призвище мені нічього не казало. Якійсь Іванов Іван Іванович). Але звісно у руховців небагато шансів обратися в мажоритарній системі. От я і був завжди без свого депутата. Скажіть навіщо мені така рада де нема мого голоса?
        Взагалі ж Ви невірно мене зрозуміли. От якби я "навіть не подивився", то що я такий унікальний? Я як раз і кажу, що "навіть дивлятся" одиниці. Загал голосує "так як треба", або взагалі за збігом зірок.
        Пропорційна система дає шанс хочь якось суспільству зробити свідомий вибор. Так щоб більшість виборців на наступних виборах хочь пам*ятала за що вони голосували на попередніх.


        >
        >
        > > Тому що туди зазвичай болотуются невідомі загалу діячі. Більшості їх призвища нічього не говорять.
        > А чому ж ви не поцікавилися подробицями про "невідомих" діячів, щоб розповісти про це сусідам?

        Якім сусідам :-))
        В селі можливо усі знають усіх сусідів, сватів, братів.
        Але якщо Ви жили б у великому місті то знали б, що більшість горожан навіть не знає імені того хто за стінкою мешкає.
        Ще хочете, щоб хтось вивчав імена депутатів.
        Це реальність! Ви хочете, щоб усе було за ідеальних умов. Усі свідомі, усі цікавлятся на передодні виборів усією підноготною майбутніх обранців. Причому не одного! Треба ж дійсно обрати достойного.
        Малюють порівняльні таблиці. А потім як ошпарені носятся по усім сусідам і ділятся своїмі політичними уподобаннями.
        А після того як обрали то ходять до депутата на прийом, уважно слідкують за його діялностю. Бо більше нічього робити.
        Мабуть це жарт?
    • 2007.08.28 | Чучхе

      Коли я був депутатом райради +

      + моє прізвище і межі мого округу і час і місце прийому висіли прямо при вході у райраду. причім я був дуже зацікавленгий у роботі з виборцями бо токруг у мене був "прикормлений", я там кілька раз обирався і збирався (і мав всі шанси) обиратись і далі - мене знали чи не всі мешканці приблизно тисячі квартир в окрузі.

      Порівняйте з нинішнім, коли жоден депутат не несе (хіба формально) відповідальності за свій округ
    • 2007.08.28 | media

      Re: А ви пам'ятаєте призвище місцевого депутата якого обирали?


      > А от мажоритарні вибори ми вже багато разів проходили. Я усе життя живу у Києві і завжди цікавився політикою. Але навіть я не пом'ятаю призвище не те що депутату до Оболонської райради, але навіть до Києвради на останніх виборах. А чому? Тому що туди зазвичай болотуются невідомі загалу діячі.
      Так може і ваша вина як жителя громади в тому, що ви не цікавилися, хто є вашим депутатом?
      > Зараз так проклинають Черновецького, але дуже якось усі забули про те що усей цей жах у Києві зробив Омельченко. Він гвалтував наше місто десять років. І не в останню чергу - це заслуга мажоритарної системи, яка надала Омельченку реальну можливість протягати на кожних виборах своїх 75% депутатів.
      А заслуга пропорційної системи - в тому що до місця в Київраді купують так само, тільки хабарі дають не лише у вигляді гречки, а у вигляді прямого "донорства" партіям, які мають високий рейтинг. Потім ті депутати перебігають під мера. Якби вибрали Омельченка, він без проблем контролював би нинішню Київраду. В результаті виходить та ж сама система.
      > Може краще взагалі відмінити місцеві ради? Обирати мера разом з командою, якиі будуть приходити на 2 чи 3 рока. А усі важливі питання, які зараз зазвичай приймають ради вирішувати виключно на місцевих референдумах (а ні якісь спотворення накшталт громадських слухань і ті). Перелік таких питань у законі України.
      І де в світі така система діє?
      > Досить одного законодавчого органу - Верховної Ради. Нехай вона виробляє закони однакові на всій території України.
      А вона і є єдиним законодавчим органом - читайте Конституцію. Місцеві ради законів не ухвалюють, читайте відповідні закони.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.28 | shu

        Re: А ви пам'ятаєте призвище місцевого депутата якого обирали?

        > > Досить одного законодавчого органу - Верховної Ради. Нехай вона виробляє закони однакові на всій території України.
        > А вона і є єдиним законодавчим органом - читайте Конституцію. Місцеві ради законів не ухвалюють, читайте відповідні закони.

        Так законів як таких вони не ухвалюють. Але вони багато чього іншого ухвалюють, не гіршого за закони.
        А в Конституції взагалі багато чього написано. Наприклад, що Кучма як Президент не був головою виконавчьої влади. Але не треба так вже буквально все розуміти ;-)
    • 2007.08.28 | Михайло Свистович

      Я пам'ятаю

      shu пише:
      > Може давайте проведемо на пропорційній основі спочатку хочаб 3 виборчі компанії, а потім будемо робити висновки?

      Та вже можна зробити

      > Навіть зараз ми бачимо боротьбу і те, що партії хочь щось відстоюють, хочаб деякі.

      Партії у більшості відстоюють щось загальноукраїнське законодавче, а от місцеві осередки висловлюють лише волю вищих партійних чиновників, які далекі від місцевих реалій.

      > А от мажоритарні вибори ми вже багато разів проходили. Я усе життя живу у Києві і завжди цікавився політикою. Але навіть я не пом'ятаю призвище не те що депутату до Оболонської райради, але навіть до Києвради на останніх виборах. А чьому?

      Бо недостатньо цікавилися політикою. Якби цікавилися в достатній мірі - знали б.

      > Тому що туди зазвичай болотуются невідомі загалу діячі. Більшості їх призвища нічього не говорять.

      То висувайтесь самі, висувайте своїх знайомих або дізнавайтесь про незнайомих. Легше дізнатися про незнайомих мажоритарників ніж про незнайомих списочників, бо останніхї у кілька разів більше. До того ж як голосувати, якщо у списку є і нормальні і падлюки.

      > Зараз так проклинають Черновецького, але дуже якось усі забули про те що усей цей жах у Києві зробив Омельченко. Він гвалтував наше місто десять років. І не в останню чергу - це заслуга мажоритарної системи, яка надала Омельченку реальну можливість протягати на кожних виборах своїх 75% депутатів.

      А пропорційка надає такі можливості іншим омельченкам. До того ж далеких від місцевих проблем.

      >
      > Може краще взагалі відмінити місцеві ради?

      В принципі краще
  • 2007.08.28 | Alexx

    Re: Потрібно відмовиться від партійних виборів до місцевих рад

    саме регіональна влада, за визначенням, має бути максимально наближена до інтересів простих українців, каже Балога, а що ВР не повинна, вона буде наближена до них і їх інтересів? Погоджуюсь з shu, про скасування місцевих рад, толку з них ніякого, це саме можуть вирішувати і інші органи, а питання, які зачіпають інтереси громад референдумами або громадськими обговоренням, але не в такому вигляді як є зараз.
  • 2007.08.28 | NeZar

    Потрібно: торгують брендами. Непотрібно: торгують брендами

    Торгівля брендами на сполучених виборах - дуже хороша річ. До влади прийшли люди, котрі "прикупили" собі найбільш впливові партії. З іншої сторони, складається хороше "враження" про партію вцілому, коли бачиш, яке гівно і яким чином вони пропихають на місці. В мене не залишилось ілюзій щодо НУ та БЮТ ще з тих пір, коли побачив їхніх людей до місцевих рад. В провінції не так багато політичної преси, і думка про політичну силу значною мірою формуєтться на підставі їхнього місцевого списку.
  • 2007.08.28 | Нестор

    Не потрібно. Я задоволений, що всілякій нечисті туди хід закрто

    Може хтось і сумує за сдпу(о) в львівських місцевих радах. Я - ні.

    На загальнодержавному рівні взагалі кайф. Уроди типу Вітрянки, Кучми, Пінчука, Волкова, Медведчука, Кравчука, Івченка, Бродського та багато інших - поза парламентом. На місцевому рівні звичайно гірша ситуація, але груба очистка також проведена.

    Ви можете сказати, що місцеві уроди лізуть в прохідні партії. Теж багато добрих сторін в цьому:

    1) Уродські партії розвалюються на місцях через неможливість зацікавити місцевих активістів хоч чимось. Результат - СДПУ(о) у Львові повністю подохло. При мажоритарці вони би поводили за бабло декількох своїх, які би роздавали гречку і не акцентували увагу на своїх партійних симпатіях. Потім маючи в раді волохату руку збирали би біля себе зграю шакалів і гієн.

    2) Прохідні партії, які за бабло беруть уродів втрачають довіру на загальнонаціональному рівні і це сильно по них буде бити на наступних декількох виборах. Все це призведе врешті до розуміння важливості кадрової політики на місцях. Що в свою чергу зменшить кількість уродів. А при мажоитарці якщо в кого коротка пама"ять, то я нагадаю уродів було не менше, але партії були позбавлені відповідальності. Партійні боси завжди відповідали - "А до нас які претензії? Ви самі їх вибрали."

    Коли урод ішов він партії на вибори мера скажімо, то він діставав повну партійну підтримку і водночас певне дистанціювання від партії не гробило її рейтинг від наявності цього урода. На мою думку, мажоритарка - це повна відсутність відповідальності партій
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.28 | shu

      І скажіть що це не так.

      +100


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".