МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

в країні ростуть здорові діти, цим вони відрізняються від майдан

08/31/2007 | толя дейнека
від майдаунів

http://www.unian.net/ukr/news/news-210048.html
У передвиборні кампанії втягнуті навіть діти, які ще не мають права голосу. При цьому саме вони дають найбільш здорові оцінки тому, що відбувається в політичному житті України. Такі результати дослідження «Україна очима дітей», проведеного Інстітутом Горшеніна в рамках річної програми «МЕНТАЛЬНІ ОСНОВИ ВИБОРУ».

Десятикласниця Маша радить: «Припинити перевибори. Їх багато, а сенсу у них ніякого». У свідомості дітей вибори нерозривно пов`язані з даремною витратою грошей, порожніми обіцянками і безглуздими вартовними кампаніями.

Анастасія з Києва (10 клас) радить «більше грошей витрачати не на передвиборну кампанію, а на людей, які цього потребують. Просто, читаючи газети, бачиш такі цифри – 5 млн., 7 млн., від яких трохи не непритомнієш». Десятикласник з Сум упевнений: «Скоро будуть вибори, а гроші на фінансування відбиратимуть у людей».

Також діти указують і на очевидні для них «порожні» слогани, які політики підносять так, ніби серйозно в них вірять: «Раджу у передвиборній кампанії не вживати слоганів, що не мають сенсу, типу: «Мер усіх киян» або «Якщо немає слів, плюньте в мене»... оскільки це діє не на всіх» (9 клас, м. Київ).

Дев`ятикласниця Катя з Маріуполя дала більш ніж дорослу оцінку тому, що відбувається: «Мені не подобається політичний тиск на людей, які від безвиході роблять не завжди правильний вибір». І просто крик душі дев`ятикласниці з Києва: «Мені не подобається бардак, який відбувається в Україні, постійні перевибори, і кожного разу ці ...передвиборчі кампанії (дістало вже, чесне слово!)».

Коментуючи отримані результати, експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава підкреслив, що сучасні діти України – це якісно і принципово нове покоління з новими, європейськими цінностями.

«Наше дослідження показало, що сучасні українські діти украй чутливі до абсурду і відсутності сенсу. Їх не «забовтаєш», не візьмеш популізмом. Вони чітко фіксують розрив між словами і діями політиків», - відзначив експерт.

Застава зауважив, що українські діти дуже патріотичні щодо своєї країни, але самим хворим її місцем вважають політику. «Для дітей вони – функціонери, які повинні виконувати свої обов`язки. Більшість майбутніх виборців вже сьогодні кажуть, що точно вибиратимуть у владу інших кандидатів. Тому вже найближчими роками варто чекати переформовування вітчизняної політичної еліти», - заявив Володимир Застава.

Одним з найбільш показових, на думку експерта Застави, став твір харків`янки Юлії, що вчиться в 11 класі: «Я вважаю, що на даний час немає такої політичної сили, здатної в корені змінити ситуацію в Україні. Як майбутній виборець, я не бачу сили, гідної мого голосу»

Дослідження проводилося 18-20 серпня 2007 на базі Міжнародного дитячого центру «Артек». Дітям було запропоновано написати письмову роботу з запропонованих тем. Всього в дослідженні взяло участь 1603 дітей 3-11 класів зі всіх областей України. Обробка результатів здійснювалася методом контент-аналізу і якісного вивчення текстів дитячих творів

(тд) вери найс

Відповіді

  • 2007.08.31 | QuasiGiraffe

    Re: в країні ростуть здорові діти, цим вони відрізняються від майдан

    толя дейнека пише:
    > в країні ростуть здорові діти, цим вони відрізняються від майдаунів
    >
    > http://www.unian.net/ukr/news/news-210048.html
    > Дослідження проводилося 18-20 серпня 2007 на базі Міжнародного дитячого центру «Артек». Дітям було запропоновано написати письмову роботу з запропонованих тем. Всього в дослідженні взяло участь 1603 дітей 3-11 класів зі всіх областей України. Обробка результатів здійснювалася методом контент-аналізу і якісного вивчення текстів дитячих творів
    >
    > (тд) вери найс
    Проводити опитування серед дітей в Артеці - все одно що серед дорослих в Кабміні. Тим дітям, як і їх таткам, перевибори навряд чи потрібні - і так добре.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.08.31 | ДП

      Не пересмикуйте, панове!!!

      Дейнека вибрав з дослідження лише ті шматки, що йому подобаються. Діти ж висловили своє фе як голубим, так і помаранчевим політикам взагалі, але за загальним світоглядом вони висловилися за ті ідеали які ДЕКЛАРУЮТЬ таки помаранчеві.

      Що до соціального складу дітей. На момент дослідження в Артеку проходив фестиваль "Наша земля - Україна" де зібралися талановиті діти з усіх областей України. РІЗНОГО соціального стану.

      Власне результати досліджень такі:

      В результаті аналізу отриманих творів спеціалісти Інституту Горшеніна зробили наступні висновки:

      1. Сучасні діти України – це якісно та принципово нове покоління з новими, європейськими цінностями. Складають єдину націю (відбувається інтенсивне формування нації). Самоідентифікують себе як громадян цієї країни.

      2. Головні характеристики – відверті, незашорені, не мають «радянських» страхів, чуйні до несправедливості. Якщо звертаються з побажаннями до влади, то просять для суспільства, для людей. Не бояться висловлюватися та цінують цю свободу слова. Мислять «дорослими» категоріями (рефлексія суспільних процесів у дитячому віці).


      3. У свідомості дітей Україна як країна існує, і з Україною пов’язують своє майбутнє. Країну сприймають позитивно. Дуже патріотичні.

      4. При цьому негативно ставляться до політикуму. Політика для них – це щось таке, що негативно відображається на їх свідомості. До політиків відносяться без пієтету та вождізму, як до функціонерів, які повинні виконувати свої обов’язки, а не обговорюють їх особисті якості (добрий, порядний, духовний тощо). Політиків підозрюють у корисливих мотивах. Влада – синонім неорганізованості. Коли будуть обирати – точно оберуть інших.

      5. Вкрай чутливі до абсурду та відсутності змісту. Їх не можливо «забалакати», не взяти популізмом. Чітко фіксують розрив між словами та діями політиків.

      6. Для сучасних дітей основа існування та розвитку – мир, єдність, безконфліктність. Немає бажання вирішувати проблеми силовими методами. Немає схильності до авторитаризму.

      7. У плані профорієнтації – обирають гуманітарні спеціальності, практично не віддають перевагу технічнім професіям. Україна перестає бути УССР. Країна позбавляється індустріальної спадщини та змінює спеціалізацію – в бік гуманітаріїв та сфери послуг. Відбувається ідентифікація конкурентних переваг України.

      8. Сприймають ринкові відносини як норму.

      9. Емоційно відносяться до існування бідності та соціальної незахищеності серед широких верств населення. Скептично відносяться до можливостей держави у соціальній сфері та у справі подолання соціальних пороків. При цьому розуміють, що простим підняттям зарплат та пенсій проблему не вирішити. Просять звернути особливу увагу на проблему та вжити заходів.

      10. Між дітьми не існує конфронтації по лінії Схід-Захід. Розуміють, що саме політики ініціюють розкол.

      11. Величезне занепокоєння викликає екологічний стан – сміття, забруднення вулиць. Це, на нашу думку, означає появу нормального почуття власності. Не подобається відношення до цього дорослих. Також відзначають високий рівень криміналізації серед однолітків. Бажають очистити країну від бруду (позбавити від депресії).

      12. Якщо будувати проект країни – необхідно працювати не з дорослими та літніми людьми, а з дітьми (сфера освіти). У дітей переважають цінності, які прийнято називати європейськими – демократичні основи, свобода слова, свобода вибору, відсутність преклоніння перед владою.


      ----------
      Для голубих будівників УРКАїни ці діти вирок! Коли вони виростуть навіть можете і не мріяти, що "усьо буде Донбасс" - ВАШОГО "донбасу" не буде навіть в Донецьку...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.08.31 | QuasiGiraffe

        Re: Не пересмикуйте, панове!!!

        Не треба звинувачувати мене в пересмикуванні, в повідомленні, на яке я відповідав, нічого про різний соціальний стан не було.
        Тим не менш, складається враження, що наведений Вами звіт Інституту Горшеніна писався такими ж дітьми. Рожеві та блакитні барви ореолу, що сяє над висновками, викликані щонайменше тим, що діти-респонденти дійсно відбиралися за талантом. Причаму талант, як завжди, визнається тільки у гуманітаріїв, тому, звісно, і виник пункт 7 висновків, який не можна читати без брому - суспільство гуманітаріїв, вибачте, або вимре з голоду, або буде сидіти в темряві.
        Інститут Горшеніна не пробував отримати такі самі висновки серед безпритульних дітей?
  • 2007.08.31 | Sean

    Толю, вони, насамперед, різняться від Вас

  • 2007.09.01 | blueandwhite

    Re: в країні ростуть здорові діти, цим вони відрізняються від майдан

    Для голубих будівників УРКАїни ці діти вирок! Коли вони виростуть навіть можете і не мріяти, що "усьо буде Донбасс" - ВАШОГО "донбасу" не буде навіть в Донецьку...

    Ну і наївняк ви...
    Адже вони будуть вчитися і працювати там, де все належить отим будівникам. Та й крім того, на користь помаранчових це дослідження ажніяк не свідчить, так само як і Інститут Горшеніна (К. Бондаренко) ще не має серйозної репутації...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".