МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ініцианюк (/)

09/03/2007 | samopal
Яценюк готовий віддати нафтопровід Одеса-Броди іноземцям

Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк вважає, що нафтопровід Одеса-Броди необхідно передати в управління міжнародної компанії, що зможе завантажити його нафтою і забезпечити її збут.

Про це він заявив у ході засідання ради керівників закордонних дипломатичних представництв у п'ятницю, пише в понеділок "Комерсант-Україна".

"Пошук нафти для нафтопроводу не є завданням держави. Навіть якщо гіпотетично ми знайдемо нафту, нам необхідно буде вирішити, кому її продавати. Це не справа держави", - заявив Яценюк.

Міністр упевнений, що у випадку передачі Одеса-Броди іноземному операторові нафтопровід "може запрацювати в прямому режимі".

На його думку, потрібно орієнтуватися на міжнародних операторів, наприклад Shell.

Учасники ринку вважають, що, якщо пропозиції Яценюка будуть реалізовані, це дійсно дозволить завантажити нафтопровід.

"Сьогодні при тих тарифах на транспортування, які встановлені НКРЕ, нафтопровід Одеса-Броди завантажувати нафтою в прямому напрямку економічно невигідно",– заявили в прес-службі Лукойла.

"Але якщо він буде управлятися міжнародним консорціумом нафтових компаній, можливо, їм дійсно вигідно буде транспортувати по ньому нафту. Оскільки орендувати трубопровід завжди дешевше, ніж платити за прокачування", - додали в нафтокомпанії.

На думку гендиректора ВАТ "Галичина" Олександра Лазорка, основними претендентами на трубопровід можуть бути як компанії, що добувають нафту на Каспії,– Chevron/Texaco, ENI, Total/Fina, ЛУКОЙЛ,– так і ТНК-ВР, яка прокачує нафту у реверсному режимі .

У прес-службі НАК "Нафтогаз України" (керує "Укртранснафтою", якій належить нафтопровід Одес-Броди) заявили, що "потрібно розглядати усі варіанти розвитку наших транзитних потужностей, для того, щоб отримати якомога більшу вигоду для економіки України".

Однак реальний перехід від ініціатив до їхньої реалізації, на думку компанії, можливий "тільки у випадку ухвалення рішення Кабміном і зміни законодавства України".

Аналітик юридичної компанії "Міжнародний юридичний альянс" Володимир Бутринський зазначає, що для реалізації ініціативи голови МЗС доведеться скасовувати ініційований БЮТ і ухвалений у лютому закон, який забороняє компаніям, що керують магістральними трубопроводами, передавати їх в управління, концесію або оренду третім особам.

http://www.pravda.com.ua/news/2007/9/3/63356.htm

Відповіді

  • 2007.09.03 | Shooter

    Ідіотюк

    Воно панятно: раз сам БЮТ закон прінял, то фігня, що трубопровід порожній стоїть...благодаті і на нього вистачить.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".