МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Феномен «Свободи»

10/07/2007 | Богдан Червак
Результати дочасних виборів парламенту ще довго будуть предметом детального аналізу з боку різноманітних аналітиків. При цьому не важко передбачити, що більшість з них сприйматиме вибір народу під кутом зору відсотків, які отримала чи не отримала та або інша політична сила. Про відсотки згодом скажемо й ми. Але спочатку про один феномен, який важко збагнути у контексті самих лише "відсотків". Йдеться про участь у виборчій кампанії націоналістичної партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода".

З-поміж решти суб'єктів виборчого процесу "Свобода" була єдиною, хто вирішив, що цього разу необхідно іти до людей не із фантастичними соціальними обіцянками або ж авантюрними політичними махінаціями, а програмою, що базується на ідеології українського націоналізму.

Погодьмося, що вже цей факт заслуговує на особливу увагу, адже фактично уся історія українського політикуму доби незалежності базувалася якщо не на боротьбі із націоналізмом як політичною практикою, то його усілякому ігноруванні та дискредитації. Пригадайте Козака, Коваленка та інші антинаціоналістичні проекти, не кажучи вже про цілеспрямовану діяльність лівих усіх мастей, які націоналізмом наче жупелом лякали й досі лякають українських громадян. Навіть націонал-демократи, які так полюбляють цитувати праці ідеологів націоналізму, носять дорогі вишиванки та регулярно вшановують пам'ять героїв ОУН і УПА жодного разу не відважилися зробити націоналізм прапором своєї перевиборчої програми, мотивуючи це тим, що цього не зрозуміє і не підтримає "схід" України.

На цьогорічних виборах завдяки "Свободі" український націоналізм нарешті перестав бути виключно політтехнологічним явищем, або ж засобом залякування людей. Можливо вперше громадяни нашої країни під час виборчої кампанії отримали можливість оцінити націоналістичну програму адаптовану до сучасних реалій. Одним така програма виявилася не до душі, інші - погоджувалися з нею частково, ще інші - критикували. Але ж були тисячі й тисячі тих, хто повірив у нездоланну силу українського націоналізму. А головне - широкий загал отримав можливість дізнатися правду про сучасний націоналізм не від його ворогів чи інтерпретаторів, як здебільшого було до цих пір, а палких його адептів. Очевидно, не треба перебільшувати захоплення мас націоналізмом, але й применшувати значення його поширення на всю Україну під час цих виборів, також не слід.

Ще один цікавий аспект, пов'язаний із виборчою кампанією "Свободи". Хто б з її лідерів чи симпатиків не брав участь у публічних дискусіях стосовно місця і ролі націоналізму в сучасній Україні, він неодмінно отримував блискучу перемогу над своїм опонентом. Виявилося, що не існує переконливих аргументів, які б вказували на недоцільність чи не актуальність націоналізму.

Так сталося, що під час виборчої кампанії в Одесі почали встановлювати пам'ятник катові українського народу російській цариці Катерні ІІ. Це був виклик українській нації, гідності і честі кожного національносвідомого українця. Але тільки "Свобода" прийняла цей виклик, вивівши на вулиці людей, які, не зважаючи на силове протистояння, не допустили "офіційного відкриття" горе-пам'ятника. Інші учасники виборчого процесу, дбаючи передусім про "відсотки", відсидітися в "окопах". Таким чином націоналізм став не тільки доцільним й актуальним, але й необхідним на цих виборах. Адже "відсотками" голосів виборців честь і гідність нації не вимірюється. Вона або є, або її не має.

Думаю, чимало громадян запам'ятають "марші українців", що пройшли цієї осені у Києві, Харкові, Львові, Івано-Франківську, Луцьку та Тернополі. З часів помаранчевої революції така велика кількість людей добровільно не виходила на вулиці найбільших міст України, щоб голосно заявити: українці - господарі своєї землі, і не терпітимуть наруги над рідною мовою, історією, культурою і традиціями! На тлі так званих "мегамітингів" "біло-синіх" та "помаранчевих" сил, які, останнім часом відбуваються із масовим залученням до них політичних туристів та високооплачуваних "зірок вітчизняної естради", "марші українців" стали виявом справжнього українського духу, прагнення українців до національної і соціальної справедливості.

Власне, після "маршів" та теледебатів на всеукраїнських каналах про "Свободу" почали говорити не лише професійні політики, а й прості люди, говорили скрізь: на базарах, у перукарнях, офісах, транспорті. Саме тоді народилася ейфорія перемоги та... посипалися різноманітні звинувачення. Як показав час ейфорія була не виправданою, а звинувачення - безпідставні. Стосовно звинувачень, то їх абсурдність змушена була визнати навіть Юлія Тимошенко, яка найбільше доклалася до дискредитації "Свободи", заявляючи, що це, мовляв, "проект Партії регіонів". Однак і вона, перебуваючи на Західній Україні, відчула, що популярність "Свободи" є реальною і непідробною, а тому згодом була змушена спростувати свої ж закиди, назвавши "Свободу", "патріотичною партією".

Але болючими були не закиди Тимошенко. Вона, зрештою, ніколи не була "своєю" у націоналістичному середовищі. Прикро, що наввипередки із "Свободою" інколи воювали "теж націоналісти", яким цього разу не давали спокою фінансові джерела партії. Таких, правда, було не багато і про них можна й не згадувати. Але цю задавнену хворобу нації - заздрість, що круто замішана на комплексах меншовартості, націоналізм також зобов'язаний викорчовувати, інакше незаконні статки олігархів сприйматимуться українцями як належне, а пожертва патріотів на українську справу - як "провокація".

Нарешті про відсотки. Цього разу в парламенті знову не буде фракції українських націоналістів. Не вистачило необхідних відсотків. Проте у порівнянні із минулими виборами соціальна база ВО "Свобода", як на Галичині та Волині, так і в Києві та на Центральній Україні суттєво розширилася, а відтак представництво націоналістів в обласних та районних радах у цих регіонах збільшуватиметься. У зв'язку із самоліквідацією більшості націонал-демократичних партій, які влилися в НУНС та неучастю у виборах Конгресу українських націоналістів ВО "Свобода" має шанси монополізувати "правий табір", шляхом його радикалізації у напрямку відстоювання традиційних українських цінностей та політичних орієнтирів, що були озвучені під час виборчих перегонів. Чимало також залежатиме від уроків, які зробить сама партія за результатами цьогорічних виборів. Найголовніший з них - феномен "Свободи" відтепер має пояснюватися не лише популярністю націоналізму, а й перемогою сил, які стоять на його засадах.

Відповіді

  • 2007.10.07 | Інший

    Феномен «Свободи» примножує вже те,

    що головною та найблючишою темою післявиборних розмов прихильників решти політичних партій стало обговорення вірогідності зради їх лідерів.

    Розмови про це точаться у таборах прихильників усіх партій:

    НУНСенс робить переклади з президенської на людську мову, інтерпретує Ющенка і навіть відсторонює його заяви від партійних позицій, там міцнішає відчуття майбутнього розколу;

    Луценку гикається протиріччя власних обіцянок;

    БЮТ разом з НУНСенсом вираховує кількість нових потенційних перебіжчиків та їх можливості під час таємного голосування за спікєра;

    ПР чекає появи в своїх лавах бізнесменів-перевертнів, которим не сподобається перебування в опозиції та котрі перейдуть до підтримки влади;

    обережне, але безпринципове посмикування Литвина взагалі йде до відвертої проституції;

    КПУ вже зрадила виборців і шукає місця в уряді;

    рештки правиці в нетрях НУНСа починають отямлювати втрати від поглинання;

    соціялісти... а що про них казати?...

    Тож краще програти, але не зрадити та не зневіритись. Наступна хвиля суспільних потрясінь принесе вже не білосердечну, а червоно-чорну весну.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.07 | stefan

      Нормальний націоналістичний рух має підвищувати свої відсотки

      Інший пише:

      > Тож краще програти, але не зрадити та не зневіритись. Наступна хвиля суспільних потрясінь принесе вже не білосердечну, а червоно-чорну весну.
      __________
      Нормальний національний(націоналістичний) рух має підвищувати свої відсотки на майбутніх виборах.
  • 2007.10.07 | Tatarchuk

    Абстрагуймося від результатів

    Поглянемо на те що не дасть "Свободі" найближчим часом, а може і ніколи стати панукраїнською партією.

    Існує партія - повний антипод "Свободі". Теж регіональна, теж націоналістична, теж із соціальною риторикою-демагогією. Тількі ... руська. "Союз" називається.

    Вона бере відсотки по Криму, біля 8%, по містах та селах через особисті якості керівників може навіть брати більшість і приходити до влади, але "за перекопом" в неї нема прихільників - тобто є, знаходяться звідкись, але такі що становлять суми менші за "арифметичні похибки".

    Чому я їх порівнюю? Бо лексика, риторика, світоглядний підхід - в обох суто провінційний. Вибачте, не кожен виборець ладен визнати себе "рагулєм" або "кримчаком", щоб віддавати голоси за суто етнографічні партії.

    З того моменту, коли Фаріон та Тягнибок починають казати про якісь особливі права ЕТНІЧНИМ українцям, штемпи в паспорті, пільги, вони автоматично перетворюються на етнографічну партію.
    Тобто відображають не інтереси українців як політичної нації, а лише якогось дуже вузького явища
    - громадяни україни, мінус неетнічні українці, мінус ненароджені в Україні, мінус не україномовні, мінус кримські татари, мінус євреї що входять в культурну еліту ледь-не-всюди, мінус бютівці, мінус ліберасти, мінус натівці, мінус хахли, мінус нуснушники, мінус двомовні, - А упало, Б пропало, Х асталось на трубє.

    Етнографічні партії навіть більш поміркованого типу - це суто регіональне явище. І перспективний шлях для них - то не розвиток як партія яка йде до влади в Київі, а як орган етнічного самоврядування.

    Це єдина перспектива "Свободи" яку я бачу - переформатування під етнічний представницький орган, типу Меджлісу кримських татар чи Угорської партії.

    Тоді будуть і якісь розширення (за рахунок областей де проживає критична маса, типу 100 українців-активістів), і вихід в "реал".
    Тобто встати над партіями - ще можна, але змагатися з партіями за право бути партіями - це несерйозно.

    П.С. І ще одне. Не варто "Свободі" називати себе елітою. Це дуже негарно нагадує СДПУ(о) та ще більш малосимпатичних уродів :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.07 | Інший

      Ви є цікавим етноґрафічним феноменом

      > Чому я їх порівнюю? Бо лексика, риторика, світоглядний підхід - в обох суто провінційний.

      В цьому щось є. "Союз" хоче перетворити Україну в російську провінцію остаточно, а "Свобода" нагадує суспільству, що окупація триває і ми в багатьох аспектах залишаємось російською провінцією. Наприклад, триває спротив космополітичних безбатченків, які вважають за злочин зазіхання на інтернаціоналістичне виховання. Задля цього вони здатні таврувати співвітчизників як "етноґрафічну партію".

      > Вибачте, не кожен виборець ладен визнати себе "рагулєм" або "кримчаком", щоб віддавати голоси за суто етнографічні партії.

      Ви маєте помилкове уявлення про електорат і "Союзу", і "Свободи". Перші вважають себе не кримчаками, а руськими, а другі вважають себе українцями.

      > З того моменту, коли Фаріон та Тягнибок починають казати про якісь особливі права ЕТНІЧНИМ українцям,

      Тут Ви просто брешете. Мова йде не про особливі права, а звичайні права, аналогічні тим, котрі мають у Франції французи, у Німеччині німці, і котрі скрізь мають народи, котрі живуть на своїй, на власній, на Богом данній землі. Але якщо ви зайда, то тоді я розумію Ваш спротив...

      > П.С. І ще одне. Не варто "Свободі" називати себе елітою.

      Чи Вам не соромно так брехати? Такого не було ніколи.

      Проте, я не проти того, аби Ви вважали "Свободу" етноґрафічною партією, бо такі погляди є цікавим етноґрафічним феноменом і мають право навіть на захист. І таких, як Тарасик Чорновіл та Ганнуся Герман, теж варто внести в Червону книгу, бо цей біольогічний різновид вже під загрозою зникнення - в українцях потроху прокидається українство.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.07 | Tatarchuk

        а Ви є банальним етноґрафічним феноменом

        Інший пише:
        > > Чому я їх порівнюю? Бо лексика, риторика, світоглядний підхід - в обох суто провінційний.
        >
        > В цьому щось є. "Союз" хоче перетворити Україну в російську провінцію остаточно, а "Свобода" (...)
        а "Свобода" хоче перетоврити Україну на українську провінцію :) Тількі тим і краща від "Союзу".

        > .. Задля цього вони здатні таврувати співвітчизників як "етноґрафічну партію".

        Тавруєте ви :)

        > > Вибачте, не кожен виборець ладен визнати себе "рагулєм" або "кримчаком", щоб віддавати голоси за суто етнографічні партії.
        >
        > Ви маєте помилкове уявлення про електорат і "Союзу", і "Свободи". Перші вважають себе не кримчаками, а руськими, а другі вважають себе українцями.

        То якраз обзивалки з далеких земель. Звісно я знаю що таке насправді кримчак та рагуль :)

        > > З того моменту, коли Фаріон та Тягнибок починають казати про якісь особливі права ЕТНІЧНИМ українцям,
        >
        > Тут Ви просто брешете. Мова йде не про особливі права, а звичайні права, аналогічні тим, котрі мають у Франції французи, у Німеччині німці, і котрі скрізь мають народи, котрі живуть на своїй, на власній, на Богом данній землі. Але якщо ви зайда, то тоді я розумію Ваш спротив...

        Я не зайда, а от ви на власній землі як зайда поводитесь. Бо ті "звичайні" права становляться звичайними коли надаються ВСІМ а не етнічним "красеням".

        > > П.С. І ще одне. Не варто "Свободі" називати себе елітою.
        >
        > Чи Вам не соромно так брехати? Такого не було ніколи.

        Якого не було ніколи? Що "Свободівці" кажуть про зміну "псевдоеліти" на себе, "еліту"? Може вам гіперлінки надавати свободівцев прямо з цього форуму, де вони таке лопочуть? :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.08 | Інший

          Цікавому від банального

          > а "Свобода" хоче перетоврити Україну на українську провінцію

          Але ж на українську, не на російську? Але за що ж Ви так не любите нашу провінцію? Чи хтось із приїзжих Вашу дівчину звабив?

          > Тавруєте ви

          Ну, починаються дитячі образи!.. Ще напишіть, що на відміну від половини електорату Ви навіть на паркан попісяти можете...

          > Я не зайда, а от ви на власній землі як зайда поводитесь. Бо ті "звичайні" права становляться звичайними коли надаються ВСІМ а не етнічним "красеням".

          То я ж не татарчук, я іншій ;-)

          А взагалі, якась за Вашими словами чи то прихована заздрість, чи якийсь комплекс меншовартості, чи печія, чи виразка... Але ж зараз лікують майже все! Які у Вас негаразди? Я Вам допоможу. Безкоштовно. Чи добрим словом, чи чимось іншим.

          > Може вам гіперлінки надавати

          Атож! Нарешті Ви вирішили від базарного гоміну перейти до цивілізованого спілкування. Давайте лінки, як не ліньки!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.10.08 | Tatarchuk

            Re: Давайте лінки, як не ліньки!

            Інший пише:
            > > а "Свобода" хоче перетоврити Україну на українську провінцію
            >
            > Але ж на українську, не на російську? Але за що ж Ви так не любите нашу провінцію? Чи хтось із приїзжих Вашу дівчину звабив?

            Ну і хвантазії у вас :) Краще читайте все, а не по діагоналі ("тількі ти вона і краще" напр.), менше буде сексуальних додумів

            > > Тавруєте ви
            >
            > Ну, починаються дитячі образи!.. Ще напишіть, що на відміну від половини електорату Ви навіть на паркан попісяти можете...

            Не осягнув глибини жарту. Собаки на паркана сцють, а що? :)

            > А взагалі, якась за Вашими словами чи то прихована заздрість, чи якийсь комплекс меншовартості, чи печія, чи виразка... Але ж зараз лікують майже все! Які у Вас негаразди? Я Вам допоможу. Безкоштовно. Чи добрим словом, чи чимось іншим.

            А може вам до психіатра? Це приблизно в вашій тональності вам відповідаю.
            По суті сабжу - хотіти собі якихось прав, що ними не наділені інші (в сенсі просто "інші" :) ) - це жлобство.

            > > Може вам гіперлінки надавати
            >
            > Атож! Нарешті Ви вирішили від базарного гоміну перейти до цивілізованого спілкування. Давайте лінки, як не ліньки!

            То ви нарешті відволіклися від уявних бесід з психіатром :)

            Читайте, коментуйте:

            Арета http://www2.maidan.org.ua/n/free/1191379684

            NeZar (цей допис та все що нижче :) ) http://www2.maidan.org.ua/n/free/1191409300

            І це - тількі "свіжачок".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.08 | OlalaZhm

      Пісєц. Ви подумали, шо сказали?

      "Це єдина перспектива "Свободи" яку я бачу - переформатування під етнічний представницький орган, типу Меджлісу кримських татар чи Угорської партії". (Татарчук)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.08 | Tatarchuk

        я подумав :) а Ви подумали над моїми словами?

  • 2007.10.07 | Сахаров

    Антифеномен «Свободи»

    Треба бути абсолютно зацикленим на Донцові, Масарику, Ле Пені щоб сьогодні виходити під струхлявілими гаслами націоналізму штибу 32-го року. Зітріть з очей полуду і оцініть реакцію на гасла "Свободи". Вона відбилася у результатах голосування. Це хода уперед з оберненою назад головою. Націоналізм сьогодні суттєво відрізняється від позавчорашнього. Вам, шановні, треба вже вчитися націоналізму наново у США, Швеції, Норвегії, Фінляндії тощо, де націоналізм визначає весь триб існування держав. Але це дещо інший націоналізм. І поки "Свобода" того не зрозуміє, залишатиметься на маргінесі а то й поза ним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.07 | Михайло Свистович

      Re: Антифеномен «Свободи»

      Сахаров пише:
      > Треба бути абсолютно зацикленим на Донцові, Масарику, Ле Пені щоб сьогодні виходити під струхлявілими гаслами націоналізму штибу 32-го року. Зітріть з очей полуду і оцініть реакцію на гасла "Свободи". Вона відбилася у результатах голосування. Це хода уперед з оберненою назад головою. Націоналізм сьогодні суттєво відрізняється від позавчорашнього. Вам, шановні, треба вже вчитися націоналізму наново у США, Швеції, Норвегії, Фінляндії тощо, де націоналізм визначає весь триб існування держав. Але це дещо інший націоналізм. І поки "Свобода" того не зрозуміє, залишатиметься на маргінесі а то й поза ним.

      Все нормально. Країні потрібна невелика радикальна сила, щоб усі інші на її тлі не виглядали аж такими страшними. А без існування радикалів просто україномовна людина на Сході скоро вважатиметься хвашистом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.07 | Сахаров

        Re: Антифеномен «Свободи»

        Нормально то воно нормально. Але де партія громадянського націоналізму, яка б на відміну від крайніх ішла би під гаслами політичного, громадянського націоналізму? Тут у спектрі дірка. Це програшнна карта лише напочатку, згодом така партія могла б вийти у число лідерів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.08 | Shooter

          Re: Антифеномен «Свободи»

          Сахаров пише:
          > Нормально то воно нормально. Але де партія громадянського націоналізму, яка б на відміну від крайніх ішла би під гаслами політичного, громадянського націоналізму? Тут у спектрі дірка. Це програшнна карта лише напочатку, згодом така партія могла б вийти у число лідерів.

          Повністю погоджуюся. Ідеологія Свободи межує вже з нацизмозм, як і є відверто авторитарною - тому в такої Свободи - жодних шансів на успіх. І як виглядає, ЖОДНИХ рефлексій з результатів виборів зроблено не було і не буде.

          А от націоналістично-консервативно-ліберально-соціальної :) партії в спектрі таки бракує.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.10.08 | Михайло Свистович

            Re: Антифеномен «Свободи»

            Shooter пише:
            >
            > Повністю погоджуюся

            І я таво же мнєнія
          • 2007.10.08 | Ukrpatriot(patriot)

            Як і комуністичної партії буржуїв, робітників і селян

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.10.08 | Shooter

              українських дрібнобуржуазних націоналістів, швидше

          • 2007.10.08 | Володимир

            Re: Антифеномен «Свободи»

            Чому бракує? А УНП?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.10.08 | Сахаров

              Re: Антифеномен «Свободи»

              УНП? А великий "ліберал" Червоній?
            • 2007.10.09 | Михайло Свистович

              Re: Антифеномен «Свободи»

              Володимир пише:
              > Чому бракує? А УНП?

              А вона хіба не зливається з НУ в єдину партію?
    • 2007.10.07 | Інший

      Ну які Ви смішні...

      > Треба бути абсолютно зацикленим на Донцові, Масарику, Ле Пені щоб сьогодні виходити під струхлявілими гаслами націоналізму штибу 32-го року.

      Ви живете застарілими уявленнями про націоналізм. І ще Ви заблукали в часі - витягніть Лє Пена з 1932-ого року! А опріч Донцова поцікавтися рештою клясиків.

      > Вам, шановні, треба вже вчитися націоналізму наново у США, Швеції, Норвегії, Фінляндії тощо, де націоналізм визначає весь триб існування держав.

      Дорогенький, у скандинавів варто вчитися не націоналізму, а соціалізму. Про націоналізм ці держави не знають анічого. Цього літа в Стокгольмі я спілкувався з цікавим чорним хлопцем, який з погордою казав, що він афрошвед. Я питав у нього про націоналізм. Він розповів, що чув, що це існує в Ізраїлі...

      А в Сполучених Штатах можна студіювати не націоналізм, а лише шовінізм. Давно не гостювали?

      Згадайте де-голівську оцінку української визвольної боротьби та УПА. Подивіться на звернення до українського досвіду в підручниках із сучасної партизанки. Зацікавтися тим, де серед іншого сьогодні позичають натхнення шотландці. І отямте націоналізм як останній прихисток Європи, котра вже давно страждає від зайвої відкритості та шкодує про гріх власної толеранції. І повірте, що поза межами клубів історичної реконструкції націоналісти живуть сьогоденням та завтрашнім днем - зі звичною прициповістю, але з урахуванням сучасних реалій. Саме цьому вчив ще Бандера.

      Проте, якщо Вас націоналізм просто дратує, то можете про це написати відверто. Це позбавить Вас зайвої критики, але надасть прихильність, співчуття та вболівання багатьох зросійщених однодумців.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.08 | Tatarchuk

        не треба агітувати за совєтскую власть

        Як не зрозуміли - це прислів\я :)

        Інший пише:
        > він афрошвед. Я питав у нього про націоналізм. Він розповів, що чув, що це існує в Ізраїлі...

        Гарна сторі. Запам\ятаю. Але -
        Вам не здається, що то дуже погана характеристика для націоналізму? Адже ізраїльска політика - це не те, що має бути пов\язано з таким словом як націоналізм, нє?

        > А в Сполучених Штатах можна студіювати не націоналізм, а лише шовінізм. Давно не гостювали?

        Ви явно не знаєте "Іншого" :) трактування слова "націоналізм" - американці його користують внутри карїни як синонима патріотизму. Бо для них на відмуні від Тягнибока нація - то не етнос.

        Так от, етнічний націоналізм (а його крайня форма - оо взагалі етнографічний націоналізм) та політичний націоналізм речі геть різні. Саме про це "свободівцям" як бачу кажуть-кажуть, а вони своє :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.08 | Інший

          Re: не треба агітувати за совєтскую власть

          > користують внутри карїни як синонима патріотизму. Бо для них на відмуні

          Вибачайте, але я оце прочитав, потім перечитав, потім згадав, що у Вас недільний вечір і пропоную поспілкуватися колись іншим разом.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.10.08 | Tatarchuk

            злів зараховано :)

      • 2007.10.08 | Сахаров

        Re: Ну які Ви смішні...

        Інший пише:
        > > Треба бути абсолютно зацикленим на Донцові, Масарику, Ле Пені щоб сьогодні виходити під струхлявілими гаслами націоналізму штибу 32-го року.
        >
        > Ви живете застарілими уявленнями про націоналізм. І ще Ви заблукали в часі - витягніть Лє Пена з 1932-ого року! А опріч Донцова поцікавтися рештою клясиків.
        >
        Ле Пена ніхто не витягав з 32-го, він сам пережиток.
        > Дорогенький, у скандинавів варто вчитися не націоналізму, а соціалізму. Про націоналізм ці держави не знають анічого. Цього літа в Стокгольмі я спілкувався з цікавим чорним хлопцем, який з погордою казав, що він афрошвед. Я питав у нього про націоналізм. Він розповів, що чув, що це існує в Ізраїлі...
        >

        А ви б поцікавилися тим, як він ставиться до держави, у якій живе.
        > А в Сполучених Штатах можна студіювати не націоналізм, а лише шовінізм. Давно не гостювали?
        >
        Гостював. І бачив національний прапор майже біля кожного будику на національні свята.
        > Згадайте де-голівську оцінку української визвольної боротьби та УПА. Подивіться на звернення до українського досвіду в підручниках із сучасної партизанки. Зацікавтися тим, де серед іншого сьогодні позичають натхнення шотландці. І отямте націоналізм як останній прихисток Європи, котра вже давно страждає від зайвої відкритості та шкодує про гріх власної толеранції. І повірте, що поза межами клубів історичної реконструкції націоналісти живуть сьогоденням та завтрашнім днем - зі звичною прициповістю, але з урахуванням сучасних реалій. Саме цьому вчив ще Бандера.
        >
        А хто ж проти. Я не спроста не згадав Бандеру. І тільки за те щоб і "Свобода" дотримувалася того ж.
        > Проте, якщо Вас націоналізм просто дратує, то можете про це написати відверто. Це позбавить Вас зайвої критики, але надасть прихильність, співчуття та вболівання багатьох зросійщених однодумців.

        Ну тут ви вже через край. Я саме за націоналізм. І хотів би не голої критики а намагань порозумітися. Справа у іншому - радикальні націоналісти грають на руку тим, хто намагається якомога довше підтримати совєтські байки і тим самим гальмують зростання і появу національної свідомості у тих, кого тими байками вдалося обдурити.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.08 | Інший

          Re: Ну які Ви смішні...

          > А ви б поцікавилися тим, як він ставиться до держави, у якій живе.

          Цікавився. На відміну від афрошведів він просто шведів вважає не дуже розумними. Він із них відверто глузує.

          > Гостював. І бачив національний прапор майже біля кожного будику на національні свята.

          Тю, я Вам про націоналізм, а Ви мені про прапори. Тепер розумію, чому Ви поєднали ці країни: так, вони всі мають державні програми, відповідно до котрих держава встановлює прапори на кожному кроці. Принаймні, у Норвегії та Швеції - дійсно біля кожної садиби. То і в нас місяц тому аналогічне ініціював і Бджоляр.

          > Ну тут ви вже через край. Я саме за націоналізм. І хотів би не голої критики а намагань порозумітися.

          То ми спільну мову ще знайдемо :-)

          > Справа у іншому - радикальні націоналісти грають на руку тим, хто намагається якомога довше підтримати совєтські байки

          Хибні висновки. Відповідно до такої логіки, то Симоненко грає на руку тим, хто хоче якнайшвидше витруїти навіть спогад про Совіти? Щось Ви заплутались. Давайти відпочивати. Добраніч!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.10.08 | Сахаров

            Re: Ну які Ви смішні...

            Добраніч. Але, здається, ви дечого або не зрозуміли або не хочете. Ми з вами просто говоримо про різний націоналізм. І у Штатах ніхто нікого не зобов'язує піднімати прапори - люди це роблять саме з націоналістичних настроїв, бо патріотизм - це пов'язане, але дещо інше.
    • 2007.10.08 | Чучхе

      вважаєте, що Тягнибок на ніч читає Масарика? Попустіться.

      у нього немає чіткого ідеологічного підґрунтя

      Свобода - це побутовий націоналізм в усьому його широкому спектрі

      тому за нього голосують і російськомовні скінхеди і державницько налаштовані дідусі-"рухофрени" і антисеміти і люди, які зовсім не вірять у жидівську змову, але хочуть "мови" тощо

      це дуже строкатий конгломерат, вивести із якого якісь загальні тенденції важко. Крім того, що можна спрогнозувати через різновекторність партії її розколи в майбутньому, або її (або частину її) купівлю якиммось "патріотичним підприємцем", який буде використовувати ВО Свободу для корпоративних передвиборчих цілей
    • 2007.10.09 | Abbot

      Ле Пені? Чи може де Голлі?

  • 2007.10.08 | Володимир

    Re: Феномен «Свободи»

    Нарешті з'явився об'єктивний незашорений погляд на таке політичне явище, як ВО "Свобода".
  • 2007.10.08 | Jaderko

    Принципово не згоден.

    З тезою, що якщо ти не за "Свободу", значить ти не націоналіст.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.08 | Tatarchuk

      а з вами принципово незгодні "свободівці" :)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.08 | Sean

        різниця у тому, що ми повністю визнаємо право свободівців

        на незгоду. А чи визнають вони - це питання?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.08 | Jaderko

          Вже маю таких прикладів з 1989 року багато.

          Була така група, яка мене переконувала в тому, що справжній українець, це грекокатолик. Я був чи не єдиний, хто в тій групі боровся проти такого завуження.

          Потім мене намагалися переконати, що справжній українець, це той, хто вийшов з РУХу і пішов в Республіканську партію. Це був 1990 рік.

          Потім мені доводили, що щирий українець має голосувати за Левка Лук'яненка, а за Чорновола. Це був 1991 рік. Аргумент був тоді унікальний -- у Чорновола слабке здоров'я.

          Згодом, з мене глузували, що я не вступив в УНСО і, що не поважаю Корчинського...
  • 2007.10.08 | raw_stick

    «Свобода» - антинаціоналістична партія

    Справжні українські націоналісти прагнуть зробити українцями якомога більшу кількість громадян України.

    "Свобода" намагається довести якомога більшій кількості громадян України, що вони не українці і ніколи українцями не стануть.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.08 | Tatarchuk

      +5. в точку

    • 2007.10.08 | NeZar

      Знову дефініції

      Таке враження, що аффтар вважає, що кожна особа, котра має отримує українське громадянство, автоматично робиться українцем.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.08 | Сахаров

        Re: Знову дефініції

        NeZar пише:
        > Таке враження, що аффтар вважає, що кожна особа, котра має отримує українське громадянство, автоматично робиться українцем.

        Не у тому справа щоб ця особа автоматично ставала українцем а у тому щоб особа цього прагнула.
      • 2007.10.08 | Горицвіт

        Ви знаєте цей приклад, мабуть

        "Україномовний негр у вишиванці, народжений в Україні" - чи згодні ви таку людину вважати українцем?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.08 | Сахаров

          Re: Ви знаєте цей приклад, мабуть

          Я знаю не просто україномовного негра, народженого в Україні, а ще й народженого українкою. То хто він є?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.10.08 | Горицвіт

            я таких знав кілька

            і в моєї сусідки-школярки є подруга-негритянка, яка вітається на сходах українською.

            Образ цього "україномовного негра в вишиванці" часто використовується в певних полеміках.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.10.08 | Інший

              by "Рутенія"

              "Тоді і почався кінець екзистенції,
              Жидомасони втекли на Венеру,
              Лишились лише негри й бандерівці
              Гнити і гинути за вільну Нігерію".

              (с) Калєкція
            • 2007.10.09 | Сахаров

              Re: я таких знав кілька

              Українці насправді - та ще генетична мішанка. І як би хто не намагався, визначити "істинного чистокровного українського арійця зі стійким характером" не вдасться не лише за допомогою вимірів чашки а навіть аналізом ДНК. Всі більшою чи меншою мірою "негри у вишиванках". То про що йдеться панам Тягнибокам? Все це спекуляції на зогнилій ідеї.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".