МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гриценко як завжди оригінальний.

10/01/2008 | Майдан-ІНФОРМ
26 вересня під головуванням Президента України В.ЮЩЕНКА відбулося засідання РНБО, на якому розглядалися актуальні питання стану і розвитку Збройних сил та забезпечення обороноздатності держави.
У звязку з цим голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради Анатолій Гриценко заявив що Президент України Віктор ЮЩЕНКО не має права припиняти процес скорочення Збройних сил.
У коментарі УНІАН він наголосив на цьому коментуючи позицію Президента на засіданні РНБО 26 вересня. Гриценко поки що признається в належності до фракція НУ-НС).
Гриценко наполягає що до кінця поточного року українська армія , незважаючи зміну військово-політичної ситуації , все одно має бути скорочена 9 тис. осіб, і 31 грудня 2008 року чисельність ЗСУ повинна становити не більше 191 тис. осіб. Президент не має права припиняти цей процес скорочення армії”.
“Це є прямим загрозливим питанням для національної безпеки країни”, - підсумував колишній „міністр роззброєння України” Гриценко. Можливо він переплутав країни?
А дійсно , що може бути "кращим для безпеки країни" аніж негайний розпуск армії? Про це казали ще українські соціалісти у 1918 році...

Відповіді

 • 2008.10.01 | Koala

  Не бачу нічого особливо оригінального

  Як на мене, додатковий танк чи літак краще, ніж 9тис. напіводягнених беззбройних. Звісно, треба розбиратися детально - звідки саме буде взято ті 9тис. і куди підуть вивільнені гроші, але тут Гриценко мені видається більшим профі, ніж я.
 • 2008.10.01 | kotygoroshko

  пробачте, а що за долбойоб автор цієї статєйки?

  підписатися слабо?


  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Гриценко наполягає що до кінця поточного року українська армія , незважаючи зміну військово-політичної ситуації , все одно має бути скорочена 9 тис. осіб,...
  > А дійсно , що може бути "кращим для безпеки країни" аніж негайний розпуск армії?


  планове скорочення на 9 тисяч дорівнює негайному розпуску армії?

  невже асів-льотчиків і операторів систем ППО скорочують? а може будівельників генеральських дач?
 • 2008.10.01 | Shadow_Runner

  Увеличивать надо не численность

  а уровень финансирования. И вводить эффективную систему всеобщего обучения основам военного дела в школах, без отрыва от общей учебной деятельности.
  Лучше пусть боевое несут 10 летчиков с 50 часами налета в год чем 50 с 10...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.01 | Адвокат ...

   Re: Увеличивать надо не численность

   Shadow_Runner пише:
   > а уровень финансирования. И вводить эффективную систему всеобщего обучения основам военного дела в школах, без отрыва от общей учебной деятельности.

   Згідний, такий захід може прислужити сь працевлаштуванню звілнених з лав ЗС охвіцерів.


   > Лучше пусть боевое несут 10 летчиков с 50 часами налета в год чем 50 с 10...

   А отут я б не був би такий катеґоричний. Навіть, з поправкою на полемічний настрій. Наскільки мі відомо є дві цихври "річного нальоту" для пілотів. Нижня, за якою він просто втрачає хвах. І верхня, за якою він стає шлях суїциду від перевтоми.
   Ті цихври суттєво залежать від дуже багатьох хвакторів. Тому я б не вживав би таких хвраз, як "краще Х по Y, ніж Z по Т". ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.01 | Shadow_Runner

    Re: Увеличивать надо не численность

    Адвокат ... пише:
    > Shadow_Runner пише:
    > > а уровень финансирования. И вводить эффективную систему всеобщего обучения основам военного дела в школах, без отрыва от общей учебной деятельности.
    >
    > Згідний, такий захід може прислужити сь працевлаштуванню звілнених з лав ЗС охвіцерів.

    Не только. Почитайте воэ эту статью http://army.armor.kiev.ua/hist/kontrakt-army.shtml автор конечно же несколько предубежден и претенциозен, да и статья писалась до грузинской войны, но он профессионал, и на многие вещи смотрит очень здраво. В частности в случае контрактной армии и длительной оборонительной войны с серьезным противником, без системы подготовки резерва армию будет банально некем пополнять, а по мере убыли профессионалов, подготовленных до войны, ввиду естественных причин и замены их на второпях обученных резервистов будет падать боеспособность...


    > > Лучше пусть боевое несут 10 летчиков с 50 часами налета в год чем 50 с 10...
    >
    > А отут я б не був би такий катеґоричний. Навіть, з поправкою на полемічний настрій. Наскільки мі відомо є дві цихври "річного нальоту" для пілотів. Нижня, за якою він просто втрачає хвах. І верхня, за якою він стає шлях суїциду від перевтоми.
    > Ті цихври суттєво залежать від дуже багатьох хвакторів. Тому я б не вживав би таких хвраз, як "краще Х по Y, ніж Z по Т". ;)


    Вот 50 часов в год относиться к нижним границам. Такую цифру я встречал в ряде статей как нижнюю норму налета для боевых пилотов.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.01 | Адвокат ...

     Re: Увеличивать надо не численность

     Shadow_Runner пише:
     > Адвокат ... пише:
     > > Shadow_Runner пише:
     > > > а уровень финансирования. И вводить эффективную систему всеобщего обучения основам военного дела в школах, без отрыва от общей учебной деятельности.
     > >
     > > Згідний, такий захід може прислужити сь працевлаштуванню звілнених з лав ЗС охвіцерів.
     >
     > Не только. Почитайте воэ эту статью http://army.armor.kiev.ua/hist/kontrakt-army.shtml автор конечно же несколько предубежден и претенциозен, да и статья писалась до грузинской войны, но он профессионал, и на многие вещи смотрит очень здраво. В частности в случае контрактной армии и длительной оборонительной войны с серьезным противником, без системы подготовки резерва армию будет банально некем пополнять, а по мере убыли профессионалов, подготовленных до войны, ввиду естественных причин и замены их на второпях обученных резервистов будет падать боеспособность...

     Я цього не заперечую. Навпаки! Система вишколу резерву військового має бути предметом турботи Держави Української. Це,-- ази. Єдине що я заперечую, так це побудову тего вишколу за совєцькими лекалами. ;)
     А инших підходів до вирішення тієї проблєми нинішні політикани не мають. :(


     > > > Лучше пусть боевое несут 10 летчиков с 50 часами налета в год чем 50 с 10...
     > >
     > > А отут я б не був би такий катеґоричний. Навіть, з поправкою на полемічний настрій. Наскільки мі відомо є дві цихври "річного нальоту" для пілотів. Нижня, за якою він просто втрачає хвах. І верхня, за якою він стає шлях суїциду від перевтоми.
     > > Ті цихври суттєво залежать від дуже багатьох хвакторів. Тому я б не вживав би таких хвраз, як "краще Х по Y, ніж Z по Т". ;)
     >
     >
     > Вот 50 часов в год относиться к нижним границам. Такую цифру я встречал в ряде статей как нижнюю норму налета для боевых пилотов.

     Я ж не проти. Я лишень казав, що задача є багатохвакторна. От, для приладу: як Ви сі уявляєте ехвективну оборону повітряного простору України силами 10-ти пільотів? Кіко літаків є у низовому підрозділи мацькальської тахтичної авіації? А стратеґічної? А у винищувальному крилі ВПС США? А у бомбардувальному?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.01 | Shadow_Runner

      Re: Увеличивать надо не численность


      > Я цього не заперечую. Навпаки! Система вишколу резерву військового має бути предметом турботи Держави Української. Це,-- ази. Єдине що я заперечую, так це побудову тего вишколу за совєцькими лекалами. ;)
      > А инших підходів до вирішення тієї проблєми нинішні політикани не мають. :(

      А какую модель вы можете предложить?

      >
      > > > > Лучше пусть боевое несут 10 летчиков с 50 часами налета в год чем 50 с 10...
      > > >
      > > > А отут я б не був би такий катеґоричний. Навіть, з поправкою на полемічний настрій. Наскільки мі відомо є дві цихври "річного нальоту" для пілотів. Нижня, за якою він просто втрачає хвах. І верхня, за якою він стає шлях суїциду від перевтоми.
      > > > Ті цихври суттєво залежать від дуже багатьох хвакторів. Тому я б не вживав би таких хвраз, як "краще Х по Y, ніж Z по Т". ;)
      > >
      > >
      > > Вот 50 часов в год относиться к нижним границам. Такую цифру я встречал в ряде статей как нижнюю норму налета для боевых пилотов.
      >
      > Я ж не проти. Я лишень казав, що задача є багатохвакторна. От, для приладу: як Ви сі уявляєте ехвективну оборону повітряного простору України силами 10-ти пільотів?

      Никак. Задача так же невыполнима как и в случае 50 пилотов потерявших профессиональные навыки. Только 10 профи еще могут еще хоть что-то успеть сделать до того как их собъют. Я это к тому сказал, что после того как боеспособность армии падает ниже определенной черты она начинает представлять серьезную угрозу в первую очередь для собственного населения (за примерами к сожалению далеко ходить не надо). А задача действительно многофакторная. Я не предлагал уменьшить количество всего пилотов до 10 человек, я всего лишь к тому, что большее количество военнослужащих еще не значит большую боеспособность.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.02 | Адвокат ...

       Re: Увеличивать надо не численность

       Shadow_Runner пише:

       > А какую модель вы можете предложить?

       В загальних рисах моделя підготовки резерву має бути заохочувальною, а не примусово-добровільною ( совковою ).

       На приклад. Особа, що бажає придбати певні види зброї має пройти певний вишкіл у резерві.


       > Никак. Задача так же невыполнима как и в случае 50 пилотов потерявших профессиональные навыки. Только 10 профи еще могут еще хоть что-то успеть сделать до того как их собъют. Я это к тому сказал, что после того как боеспособность армии падает ниже определенной черты она начинает представлять серьезную угрозу в первую очередь для собственного населения (за примерами к сожалению далеко ходить не надо). А задача действительно многофакторная. Я не предлагал уменьшить количество всего пилотов до 10 человек, я всего лишь к тому, что большее количество военнослужащих еще не значит большую боеспособность.

       Як на мене, Ви самі собі суперечите. Точніше, Ви від початку взяли не вдалий приклад. Бо і 10 прохві ніц не зроблять, і 50 не прохві ніц не зроблять. То ж яка конкретна користь і від тих, і від инших?
       Натомість, як показувала прахтика геть усих війн, чим більше вояків, тим більші шанси на перемогу. Навіть, як що тії вояки й погано вишколені.
 • 2008.10.01 | Дядя Вова

  Если ноль сократить в два раза, то всё равно будет ноль.

  Поэтому НМД прислушайтесь к мнению более взрослых форучан, поместивших свои комментарии перед моим.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.01 | selu

   Re: А если увеличить в два раза ответы сторонников Гриценко,

   то все-равно эффект будет 0.
  • 2008.10.01 | Адвокат ...

   Не соромно дурню писать?

   Тисячі людей,-- то для Вас "нуль"? Схоже, Ви далєко пайдьотє в праґрамізьмє! ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.01 | Дядя Вова

    «Только после Вас».

    А Вы не людей делите, а боеспособность.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.01 | Адвокат ...

     Ви є авторитетним ехспертом з боєздатности армій?

     Чи мона ознайомити сь з Вашими нєтлєнними працями у цій галузі?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.01 | Дядя Вова

      Эх, Адвокат-Адвокат, «уж чья бы корова…».

      По-моему, Вы комментируете на этом форуме ВСЁ, что движется, 24 часа в сутки, без перерывов на сон и обед.

      И при этом НЕ спрашиваете у себя, являетесь ли Вы экспертом хотя бы в одном из обсуждаемых вопросов.

      А вот в чужом глазу сразу соломинку разглядели :). Зачот.

      Адвокат ... пише:
      > Чи мона ознайомити сь з Вашими нєтлєнними працями у цій галузі?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.02 | Адвокат ...

       Тобто, величезних досягнень в цій царині Ви не маєте.

       І замість дати з десяток посилань на власні не пересічні труди, Ви мі вповіли, що і коли я роблю. Що Ви про мя думаєте. І що я побачив у чужому оці. Аффуєнна інтірєсна.

       Нізачьот, "Дядьо"! ;) Успіхів у множенні на нуль! :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2008.10.02 | Дядя Вова

        Да ради Бога, тогда мой простой ответный вопрос:

        а Вы-то сами являетесь экспертом в области обороноспособности? Можно ли ссылку на ВАШИ труды по этой теме?

        Почему все любят проверять на вшивость оппонентов, но не задумываются при этом про своих блох, а то - иногда - и тараканов?
 • 2008.10.01 | saha

  Для альтернативно обдарованих

  і тих хто вириває фрази з контексту.

  Президент України Віктор ЮЩЕНКО не має права припиняти процес скорочення Збройних сил.

  Президент не має права припиняти цей процес скорочення армії”.

  А ось тут вирвана фраза, що чисельність арміє встановлюється ВР.
  Як і інших військових формувань.
  А от зміна без погодження з ВР чисельності це і є -
  “Це є прямим загрозливим питанням для національної безпеки країни”

  Почитайте повне інтервью і не вихватуйте фрази з контексту.
  Там також було. Що якщо президнт вважає що це скорочення не правильне в нього є лише один механізм.
  Розробка нового законопроекту і подача його до ВР.
  Все решта і я тут підтримую є загрозливим питанням для національної безпеки країни.
 • 2008.10.01 | Наталка

  Здається мені, що Гриценко вже просто банально піариться,щоб

  в Юльки в потрібний час крісло дістати. Мала повагу до нього, а тепер втрачаю.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.01 | Адвокат ...

   Схоже на те. Дуже схоже, що пан Гриценко на посаді Міністра

   оборони досяг власного рівня некомпетентности.

   А ТЮлі такі "кадри",-- меду й віскі не тре!
 • 2008.10.01 | simsimopen

  Re: Гриценко як завжди оригінальний.

  Це вже було в 18-му році, коли українські соціалісти, безсумнівні патріоти, вирішили, що Україні армія не потрібна. Крути - на їх совісті! Тривала наступна окупація і голодомор - теж в значній мірі на їхній совісті.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.01 | Адвокат ...

   Абсолютелі райт! Соціялізм,-- смертельний ворог України!

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.01 | Вільний радикал

    Re: Абсолютелі райт! Соціялізм,-- смертельний ворог України!

    Гриценко - один з небагатьох тверезих, розумних, масштабно та перспективно мислячих політиків сьогодні.

    Вбачати у його висловлюваннях піар можна, НМД, тільки оком, чи чути вухом, схибленим на політиці, про що казав, укотре повторю Дьордь Конрад: "... заманити на поле політичної захопленності далі, ніж до рівня ДОБРОЗИЧЛИВОЇ ПІДОЗРІЛОСТІ."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.02 | Михайло Свистович

     Re: Абсолютелі райт! Соціялізм,-- смертельний ворог України!

     Вільний радикал пише:
     > Гриценко - один з небагатьох тверезих, розумних, масштабно та перспективно мислячих політиків сьогодні

     Повторюйте цю мантру тричі на день перед їжею :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.02 | Torr

      Гриценко прав!

      воевать - не числом, а умением. А какое умение у Ющя?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.02 | Адвокат ...

       Хіба ж то Гриценко? То ж Суворов А.В.

       Torr пише:
       > воевать - не числом, а умением. А какое умение у Ющя?

       А Ющ,-- він Начальник Ґенерального штабу, чи командир взводу?
      • 2008.10.02 | selu

       Рахуймо вміння Ющенко

       Складаймо депутатів БЮТ та ПР, ділімо на депутатів НУ.
       Годиться?

       Torr пише:
       > воевать - не числом, а умением. А какое умение у Ющя?
 • 2008.10.02 | Sean

  не тільки він

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > А дійсно , що може бути "кращим для безпеки країни" аніж негайний розпуск армії? Про це казали ще українські соціалісти у 1918 році...

  у 1918 році "українські соціалісти", себто Директорія, навпаки, намагалися створити армію. Але не змогли.

  Хоча, можливо, якісь певні українські соціалісти про це казали і у 1918


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".