МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мінюст на підставі висновку КС: коаліція не існує з червня (/)

10/01/2008 | omela
Підстави для припинення діяльності демократичної коаліції у складі Верховної Ради 6-го скликання виникли з моменту виходу з коаліції депутатів Юрія Бута та Ігоря Рибакова, тобто – 6 червня 2008 року.

Про це йдеться в заяві Міністра юстиції України Миколи Оніщука, яку у вівторок наводить прес-служба міністерства.

Таку позицію він висловив, спираючись на рішення Конституційного Суду України від 17 вересня 2008 року у справі про коаліцію депутатських фракцій

Міністр юстиції акцентує увагу на тому, що згідно з рішенням КС вимога щодо сукупної чисельності депутатів, які у складі депутатських фракцій формують коаліцію, стосується як моменту формування коаліції, так і всього періоду її діяльності.

Зменшення чисельного складу коаліції до кількості народних депутатів, меншої ніж визначено Конституцією України, - тобто, 226 народних депутатів, - тягне припинення її діяльності з моменту настання такого зменшення.

КС також встановив, що до коаліції депутатських фракцій можуть увійти лише ті народні депутати України, які є у складі депутатських фракцій, що сформували коаліцію.

Таким чином, суд визначає як право, а не обов‘язок депутата входити чи не входити у коаліцію депутатських фракцій та право виходити із коаліції депутатських фракцій.

Отже, наголошує Оніщук, зважаючи на рішення КС, зменшення чисельного складу коаліції у Верховній Раді України 6-го скликання до кількості, меншої, ніж того вимагає ст.83 Конституції України, тягне припинення її діяльності з моменту настання такого зменшення. Тобто, з 6 червня 2008 року.

http://www.pravda.com.ua/news/2008/9/30/82050.htm

ВР підвісили.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".