МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до Юлії Тимошенко

10/02/2008 | Ігор Гурчик
Пані Прем'єр Міністр!

Звернення до Юлії Тимошенко
Звертаюсь до Вас з приводу інтерв'ю, яке Ви дали "5 каналу" 1 жовтня 2008 року.

Не зовсім зрозуміло чому Ви вважаєте нормальні всенародні демократичні вибори народних депутатів хаосом, але можливо Вас ввели в оману недостатньо кваліфіковані радники з питань виборчого права, які схоже не розуміють різниці між дійсно відкритими партійними списками та старою корупційною мажоритарною системою.

Насправді існує декілька варіантів виборчої системи з відкритими списками.

Один з них, саме той про який Ви і говорили, це відомий варіант в якому кожна партія виставляє по одному кандидату в кожному з 450 виборчих округів. Звичайно цей варіант має не тільки всі недоліки мажоритарної системи, але й ще й нові, і принесе Україні лише втрати. Про що неодноразово і говорилося.

Тому абсолютно зрозуміла Ваша глибока занепокоєність можливістю створення законодавчих передумов, для спотворення вже існуючих справді демократичних механізмів формування партійних виборчих списків (в які зараз обираються лише найкращі кандидати), на механізм утворення списків, в яких олігархам можна буде легко купити необхідне місце.

Але для чого необхідно обговорювати саме цей варіант, який тільки загострить існуючі проблеми, якщо існує, запропонована, ще перед виборами 2006 року, пропорційно-рейтингова система (ПРС) з відкритими списками?

Саме ПРС, а за час обговорень цієї системи до неї так і не було зроблено ніяких принципових зауважень, дає можливість виборцям нарешті реалізувати своє, все ще, лише задеклароване конституційне право, бути єдиним джерелом влади в Україні, напряму впливаючи на склад парламенту.

Лише ПРС здатна в повому обсязі реалізувати переваги системи голосування з відкритими списками.

Мабуть тому вона і замовчується олігархами, про яких Ви казали?

Суть ПРС дуже проста.

Головна ідея в тому, що виборець голосує за конкретну людину з відкритого виборчого партійного списку, вписуючи в бюллетень замість теперішнього хрестика, номер свого обранця (або той же самий хрестик, якщо виборець голосує лише за партію).

І вже після остаточної обробки бюлетенів, ЦВК отримає список партій переможців, не тільки з загальними цифрами по фракціям ВР, а список в якому остаточні місця залежать від кількості голосів, що віддані за конкретного кандидата.

Тому і назва системи: пропорційно-рейтингова.

В системах голосування з відкритими списками головне не самі списки (до речі вони вже використовувались на виборах 2006-го, та 2007-го років, але ж "маємо, те, що маємо"...), а те що відбувається зі списками до, та, після виборів.

ПРС ніяк не змінює вже існуючу технологію проведення виборів на самому масовому, та складному рівні, на рівні ДВК.

При ПРС використовуються такі ж самі виборчі бюлетені, як і зараз, та ж система підрахунку, та ж звітність.

Кінцева обробка, а саме підрахунок рейтингу кандидатів, проводиться на другому етапі обробки бюлетенів. І обробляються бюлетені лише тих партій що перетнули прохідний бар'єр.

Бюлетені обробляються централізовано, під контролем будь якого рівня захисту, та контролю громадськості.

Пропорційно-рейтингова технологія визначення рейтингу розроблена, багато разів обговорювалась (наприклад з Юрієм Луценко, та Олександром Морозом), і не представляє суттєвої складності.

Тому я звертаюсь до Вас, та до Президента, з пропозицією внести наступні зміни до "Закону про вибори народних депутатів України".

А саме:

1.Внести необхідні зміни для заміни пропорційноєї системи виборів в Україні на пропорційно-рейтингову.

2.Внести норму щодо "голосуючих проти всіх". А саме: якщо сума голосів виборців, що проголосували "проти всіх", та, "не з'явилися на вибори", дорівнює 50%+1 голос, то вибори оголошуються невідбувшимися.

3.Прохідний бар'єр має бути не вище 3%, щоб стимулювати, а не знищувати розвиток багатопартійної системи України.

Звичайно можна відкласти ці зміни на майбутнє, але чому б, ще цій Верховній Раді, не виконати історичну місію, і не проголосувати за зміни до "Закону про вибори", зараз, щоб провести наступні вибори вже за новим законом?

Ви ж бачите, які вигоди ці зміни принесуть розвитку громадянського суспільства в Україні?

Змогла ж подібна Верховна Рада за одну ніч прийняти Крнституцію, то що зможе заважати прийняти ці дуже прості, але суттєві зміни, лише до одного закону?

Для цього потрібна лише ваша політична воля.

І цей український прорив буде дуже суттєвим кроком до Ідеальної Країни.

Юліє Володимирівно, Ви ж не проти?

Відповіді

 • 2008.10.02 | Ігор Гурчик

  Re: Звернення до Юлії Тимошенко

  Як і обіцяв вчора... звернувся.
  Сьогодні звернуся ще й письмово до Тимошенко.
  Та до Ющенко.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.02 | Sean

   рекомендованим листом зі зворотним повідомленням?

 • 2008.10.04 | Panzernik

  Ідеальних країн не буває, Пропозиція дурня.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.05 | Ігор Гурчик

   "Ідеальна країна", це сайт Тимошенко, для розумних

 • 2008.10.05 | Днепропетровец

  Re: Звернення до Юлії Тимошенко

  Та не побивайтеся Ви так будуть Вам наступні вибори і буде Вам наступний прем'єр Янукович. Ситуація у країні значно стабилибздуется і вимого до прем'єра з боку президента значно скоротяться.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.05 | RdM

   Так, так: "значно стабілібздується"

  • 2008.10.05 | Ігор Гурчик

   Яночка на яйца слишком падкий.

   Днепропетровец пише:
   > Та не побивайтеся Ви так будуть Вам наступні вибори і буде Вам наступний прем'єр Янукович. Ситуація у країні значно стабилибздуется і вимого до прем'єра з боку президента значно скоротяться.

   В Днепропетровске склероз? Или маразм?
 • 2008.10.05 | Sean

  як вона Вам щось відповість - маякніть тут пліз

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.05 | Ігор Гурчик

   Для начала узнаю входящий номер, а потом скан сюда...

   Естественно вывешу здесь всё что ответят.
   Ющенко я не успел тогда отправить. Не до бумажек было...
   Отправлю на этой неделе. Но текст естественно будет другой.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.06 | Sean

    Гут!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.24 | странник

     Re: Гут!

     Вчора прийшов лист з Секретаріату Кабміну з повідомленням: "Ваш лист, що надійшов до Кабінету Міністрів України надіслано до Мінюсту 14 жовтня 2008 року за N..."
     Цікаво що ж відповість Мінюст?
 • 2008.10.05 | ViKiNg

  Re: Звернення до Юлії Тимошенко

  Витівка зі збором підписів, нібито на підтримку коаліції БЮТ, НУНС і Блоку Литвина та постійним нагнітанням істерики, мовляв, «от-от буде 37», має на меті, перш за все, психологічний тиск на депутатів від блоку НУНС. Але акція «примушування до коаліції» не обмежується лише повідомленнями у ЗМІ, ведеться активна робота БЮТ у кулуарах.
 • 2008.10.24 | ViKiNg

  Re: Звернення до Юлії Тимошенко

  «Урядовому антикризовому пакету бракує реальних антикризових заходів. Натомість він містить цілий табун троянських коней лобістської породи», – про це в ефірі радіо «ЕРА» заявила народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець." А и вправду, кому нужны такие документы, в которых есть только интересы бизнеса ЮТ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".