МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Суворо дотримано інструкцій"

10/02/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні під час організації польотів у аеропорту «Бориспіль», де сталася аварійна посадка президентського літака, було суворо дотримано інструкцій. Про це повідомив під час брифінгу начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей.

За його словами, на ранок 2 жовтня Державна компанія «Україна» зарезервувала для вильотів з аеропорту «Бориспіль» три літаки. По одному повітряному судну було підготовлено для Президента України Віктора Ющенка, короля Швеції Карла XVI Густава і Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Він нагадав, що в управлінні ДК «Україна» перебувають п'ять літаків - три Ту-134 та два Іл-62. Ще 1 вересня Державне управління справами (ДУС) попередило, що дві машини Ту-134 перебувають на технічному обслуговуванні і не можуть бути допущені до перевезення пасажирів. Таким чином, у розпорядженні вищих посадових осіб держави був відсутній «чистий» резервний літак.

Натомість згідно постанови Кабінету Міністрів України наявність резервного літаку є обов'язковою вимогою при транспортуванні вищих посадових осіб держави. «За цих умов внутрішні документи ДУС та Управління державної охорони встановлюють, що резервним літаком вважається той, який вилітає наступним», - пояснив Валерій Гелетей.

Нагадуючи хронологію подій сьогоднішнього ранку, він повідомив, що через 20 хвилин після злету літак з Президентом на борту, який прямував на Міжнародний економічний форум у Львові, зазнав технічної несправності і здійснив вимушену посадку в «Борисполі».

Літак із королем Швеції на той момент вже перебував у повітрі. Через це резервним літаком для Глави держави згідно інструкцій став той, що призначався для перельоту урядової делегації до РФ.

«Відтак організатори польотів діяли у суворій відповідності до затверджених інструкцій, надавши резервний літак Главі держави», - пояснив він.

Керівник УДО повідомив про те, що призначено службове розслідування за участю експертів Мінтрансзв'язку та ДУС за фактом технічної несправності президентського «борту». Результати будуть оприлюднені одразу після його завершення.

Він також від імені УДО та ДУС приніс вибачення Прем'єр-міністру та членам урядової делегації за завдані незручності.

Валерій Гелетей відзначив, що сьогоднішня ситуація стала відображенням того стану, в якому знаходиться забезпечення авіаційним транспортом вищих посадових осіб держави. Найменший вік літака, що експлуатуються у таких цілях, становить 25 років. До уряду та міністерства транспорту і зв'язку неодноразово було направлено листи з проханням збільшити фінансування цих потреб ДУС, проте вони залишилися без відповіді. Останні два місяці фінансування потреб авіакомпанії «Україна» практично відсутнє.

прес-служба Президента

поставив:sean

Відповіді

 • 2008.10.02 | Yegor

  Re: "Суворо дотримано інструкцій"

  >Він перерізав символічну стрічку і разом із першокласниками посадив калину на подвір'ї школи.

  http://www.pravda.com.ua/news/2008/10/2/82208.htm

  Оно, конечно, сажать калину во львовском селе важнее, чем газ для Украины
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.03 | gorlan

   Re: "Суворо дотримано інструкцій"

   Калина - це святе!
   Бджолам потрібен її цвіт.
   А від газу вони гинуть.
   То навіщо ж Україні газ?
   Дайошь калину на кожному перехресті в Україні!!!:D
  • 2008.10.03 | Miśku, batiar z Kliparowa

   Re: "Суворо дотримано інструкцій"

   Yegor пише:
   > Оно, конечно, сажать калину во львовском селе важнее, чем газ для Украины
   І гдє ж єтот газ? Вєсь в мємарандумє Пу-Ти умещаєтся? І скока стоїт, нє скажетє лі, уважаїмий?
 • 2008.10.02 | Mykyta

  А який стосунок до цієї історії взагалі має УДО?

  А цікаво, хто того клоуна уповноважував робити якісь заяви від імені ДУСі?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".