МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи можна було запобігти розстрілам професорів і євреїв у Львові?

10/05/2008 | Мирослав Кальба
Під час нашого тижневого побуту у Львові не чули ми про жадні ростріли польських професорів чи євреїв, та не бачили трупів повішених на бальконах, чи якими були встелені вулиці, про які після 1948 р. так обильно розписувалась совєтська преса та їхні сателіти. Такі вчинки були заборонені воякам армії, за які відповідалось перед військовим полевим судом. Документально давно доведено, що розстріли чинили спеціяльні айнзацкоманди СД, які не мали нічого спільного з армією, і мали підпорядкування Гіммлеру.
Документів які опрокидують вигадані Москвою обвинувачення "Нахтіґаля" у цих вбивствах є поддостатком. Можна б писати цілу книжку про них. Постараюсь Вам подати деякі з них в дуже стислій і зрозумілій формі. Найважливіщим з них уважаю "звіт" т. зв. Надзвичайної державної комісії покликаної урядом ССР для розкриття злочинів, вчинених у Львові й околицях.
-------------------
-------------------
...Цікаво, чому про таку дуже важливу обставину не згадує ніхто ані з совєтів ані з поляків?. Держать у своїх архівах під замком як великий секрет.

Оце вам ширше вияснення подій навколо розстрілів. Запобігти розстрілам можна було, створюючи систему світової безпеки, яка б стримала Гітлера і Сталіна до вимордовування людей за їх причетність до певної національності чи майнового стану або за політичні переконання. Такого ми не маємо й досі, світ не був у стані стримати масовані вбивства цивільних людей на Балканах, в Чечні чи Дарфурі. Що ж до ставлення львівської громади до німецьких розстрілів, то тоді львів'яни мали шок від відкритих большевицьких тюрем і значно більше обговорювали жахи, які там побачили. А про розстріли професорів почали багато говорити вже пізніше, і на підставі спогадів, про які я писав вище.

Повний текст відповіді старшини Нахтіґаля прочитайте тут:
URL: http://www2.maidan.org.ua/n/pressk/1223197016
Можливо, Мирослав Кальба встигне відповісти й на ваше запитання до того часу, як ми закриємо обговорення в гілці. В такому разі, щоб Ваше запитання потрапило куди треба, задавайте його за цим лінком:
http://www2.maidanua.org/news/post.php3?bn=maidan_pressk&key=1194981303&site=maidan&trs=-1


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".