МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Томенко за здоровий спосіб життя. Проти реклами пива

10/06/2008 | Майдан-ІНФОРМ
6 жовтня 2008 р

6 жовтня 2008 р.


Микола Томенко: Україна – єдина з європейський держав, що «захищає» алкоголізм


«На жаль, Україна залишилась чи не єдиною з європейський держав, яка дозволяє собі ліберальне ставлення до засилля реклами алкоголю, до безперешкодного продажу та розпивання спиртних напоїв. Ніде більше в Європі ви не побачите таку кількість місць, де рекламується алкоголь, відпочиває молодь з пляшками у парках, на пляжах, концертах тощо. Саме тому я ініціював низку законопроектів, щоб, з одного боку, захистити здоровий спосіб життя, а з іншого, - вберегти молоде покоління від згубного впливу реклами і формування моди на випивку тощо», - зазначив Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.

Він нагадав, що один із ініційованих ним законопроектів про обмеження реклами алкоголю і тютюну вже набрав чинності, і зараз діють норми щодо впорядкування діяльності зовнішньої реклами, спрощення в розміщенні соціальної реклами, а також заборона рекламування алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пива та відповідних торгівельних марок популярним особам.

Так, з 1 січня 2009 року на носіях зовнішньої реклами в містах та за їх межами зникне реклама алкоголю і тютюну. Також у телепередачах буде заборонено наводити інформацію рекламного характеру у вигляді дикторського тексту або звукового супроводу про спонсора - виробника алкогольних напоїв, або про відповідну алкогольну торгівельну марку. З 1 січня 2010 року буде заборонена реклама алкоголю й тютюну у друкованих ЗМІ, окрім спеціалізованих видань. На черзі – прийняття законопроекту у співавторстві з народним депутатом Андрієм Шевченком (реєстр. №1014-2) щодо повної заборони рекламування пива носіями зовнішньої реклами та обмеження такої реклами на телебаченні.

На переконання Миколи Томенка, не меншою небезпекою є продаж та споживання слабоалкогольних напоїв. «Очевидно, що розпивання слабоалкогольних напоїв чи пива у пляшках під час спортивних змагань та концертних заходів – не лише зло для тих, хто п’є, а і проблема безпеки для усіх людей, що присутні на цьому заході. Саме тому разом народними депутатами - Наталією Королевською та Євгеном Сусловим - був зареєстрований законопроект щодо обмеження споживання і продажу слабоалкогольних напоїв (реєстр. №1171)», - нагадав віце-спікер.

Цей законопроект пропонує долучити до заборони продажу і споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів пиво та слабоалкогольні напої, зокрема, у місцях проведення масових заходів, за винятком спеціально відведених для цього місць. На переконання Миколи Томенка, дана законодавча ініціатива визначить правила продажу і вживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також дасть можливість насамперед місцевій владі впливати на кричущі ситуації, які складаються у місцях масового відпочинку людей.

Коментуючи критику з боку власників пивних заводів, які є нині народними депутатами, Микола Томенко зазначив, що йому дивно чути про те, що всі алкогольні напої – це зло, а пиво – добро для молоді. «Очевидно, проблема полягає в тому, що бізнесменам у парламенті треба визначитися: або вони керують пивними заводами, або займаються захистом суспільства як народні депутати. Все, що стосується моєї діяльності у Верховній Раді, - це передовсім захист суспільства, а не певних виробників лікеро-горілчаної продукції, як це роблять деякі представники парламенту», - зазначив Микола Томенко.


Прес-служба М.В. Томенка

http://tomenko.kiev.ua/info/303.htm


Відповіді

 • 2008.10.06 | ak1001

  поддерживаю

 • 2008.10.06 | Ukrpatriot(patriot)

  Але спершу заборонити рекламу "Немірова", що належить члену БЮТ

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.07 | Михайло Свистович

   Томенко за заборону "Немірова"

   Що-що, а в лобіюванні алкогольних та тютюнових інтересів однофракційців він не помічений
 • 2008.10.06 | Микола Гудкович

  Підтримую

 • 2008.10.06 | 123

  Спочатку нехай легалізує маріхуануCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".