МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто пояснить?

10/08/2008 | Linx
Интервенция на межбанке влетела НБУ в 200 миллионов долларов

Общий объем продажи валюты, осуществленный сегодня Национальным банком Украины (НБУ) на межбанковском валютном рынке, составил 200 млн долл.

Об этом заявил руководитель группы советников Нацбанка Валерий Литвицкий. По его словам, сегодняшний выход Нацбанка на межбанковский валютный рынок «был эффективным». «Мы оказали планируемое влияние на курс, это была наша обычная работа», – отметил В.Литвицкий.

Напомним, что торги на межбанковском валютном рынке завершились сегодня в диапазоне 5,65-5,75 грн/долл. По словам начальника профильного отдела АКБ «Форум» Сергея Дмитренко, НБУ вышел сегодня на рынок с предложением продажи по 5 грн/долл. Торги по евро проходили сегодня в диапазоне 7,7-7,85 грн/евро.

Торги на межбанковском валютном рынке 7 октября завершились в диапазоне 5,5-5,6 грн/долл., торги по евро проходили в диапазоне 7,25-7,4 грн/евро. Нацбанк не выходил 7 октября на межбанковский валютный рынок.

РБК-Украина
http://obkom.net.ua/news/2008-10-08/1740.shtml
---------------

Я так зрозумів, що Україна продавала державні долари по курсу 5 гривень, в той час як комерційний курс був 5,65-5,75 грн/$.
Чи означає вищенаведене, що за одну сесію держава загубила 130-150 млн.грн (при різниці в ціні в 65-75 коп на доларі)???

Відповіді

 • 2008.10.08 | observеr

  це називаєтся "підтримка курсу валюти" - прямий обов'язок НБУ

  інша справа, що сьогодні це було зроблено незграбно - Нацбанк вийшов на торги вже коли більшість заявок було закрито


  Linx пише:

  > Я так зрозумів, що Україна продавала державні долари по курсу 5 гривень, в той час як комерційний курс був 5,65-5,75 грн/$.
  > Чи означає вищенаведене, що за одну сесію держава загубила 130-150 млн.грн (при різниці в ціні в 65-75 коп на доларі)???
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.08 | S@nya

   Я думаю, на те в НацБанку мали бути причини

   це одна з небагатьох інституцій, яку рідко можна звинуватити в непрофесійності
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.08 | observеr

    Стельмах каже, що гривня не вискочить з коридору (/)

    Стельмах каже, що гривня не вискочить з коридору
    08.10.2008 17:57___ www.ПРАВДА.com.ua

    Версія для друку Додати коментар [ 0 ]

    Об'єктивна оцінка поточного стану економіки України дає підстави для коливань ринкового курсу гривні в рамках 4,8-5,0 грн/$, вважає глава Нацбанку Володимир Стельмах.

    "Об'єктивний курс (на міжбанківському валютному ринку) повинен бути ніяк не вище 5 грн/$. Об'єктивно, з урахуванням ситуації в іноземних донорів, у рамках 4,8-5,0 грн/$, - десь у цих межах", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.

    Говорячи про зниження курсу гривні на міжбанку, що спостерігався в останні дні, глава НБУ відзначив, що на валютний ринок впливає скорочення валютних надходжень у країну через зменшення попиту на міжнародному ринку на українську металургійну і хімічну продукцію.

    Останні події

    Оніщук знає, що в Тимошенко є гроші на вибори

    Ющенко не збирається ввечері до телевізора

    При цьому попит на валюту підтримується і традиційними сезонними факторами: Україна ввійшла в період здійснення авансових платежів за зовнішньоекономічними контрактами на наступний рік.

    Крім того, за словами глави НБУ, міжнародна фінансова криза ускладнила доступ українських банків до ресурсів на зовнішньому ринку, тоді як необхідність погашення раніше узятих кредитів примушує кредитно-фінансові установи накопичувати валютні кошти, формуючи додатковий попит на міжбанку.

    "Росте попит, при стриманих надходженнях іноземної валюти це підвищує курс. Підстав для різкого погіршення ситуації нема, але іноземні донори не дають достатнього рівня впевненості", - сказав він.

    Як повідомлялося, на міжбанку з початку року курс гривні знизився на 11% - до 5,6000 грн/$1 (на 8 жовтня - до середини дня), тоді як за 2007 рік він знизився на 0,2% - до 5,0540 грн/$1: зниження курсу прискорилося в останні дні.

    Разом з тим глава Нацбанку відзначив, що оновлений Радою НБУ в жовтні орієнтир для офіційного курсу (4,95 грн/$ +/-8%) є реалістичним.

    "Немає підстав для більшого зниження офіційного курсу. У нас є питання погіршення поточного рахунку і сальдо торговельного балансу, але в нас усе-таки зведений платіжний баланс позитивний. Тому мова про девальвацію не йде. Мова йде про те, що в зв'язку з певними обставинами відбувається корекція курсу, особливо ринкового", - пояснив Стельмах.

    Глава НБУ також відзначив, що необґрунтоване зниження курсу гривні веде до подорожчання вартості критичного імпорту і, виходячи з цього, Нацбанк готовий підтримати ринок валютними інтервенціями.

    "Офіційний курс і резерви Нацбанку призначені для того, щоб не підвищувалися ціни на критичну сировину та інше, коли його не вистачає економіці. Для нас критичною сировиною зараз є енергоресурси: газ, нафта і нафтопродукти. У таких умовах ми вступаємо в гру і продаємо валюту. Стоїть питання про підтримку економіки - щоб вона працювала. Якщо не буде енергоресурсів, то яка економіка буде працювати?", - сказав Стельмах.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.08 | saha

     Стельмах каже, що гривня сильна ,але вона трішки хромає

  • 2008.10.08 | saha

   Ну так правильно вони так збивають курс

   мінемальними інтервенціями.
   Сенс такий.
   Щоб завтра боялися покупати по 5,65 в очікуванні що може вийти НБУ і продати по 5,0.
   НБУ всіх попереджає не купляйте по завищеному курсу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.08 | Linx

    а ви не думаєте, що ці "прохукані" за один день 150млн.грн.

    завтра потрібно буде надрукувати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.08 | saha

     Нац банк не заробляє грошей і не передає їх Уряду

     він відповідає за валютну політику, а друкувати гроші то прерогатива Уряду в вигляді дефіциту бюджету без зовнішніх позик.
     Якщо нацбанк купив долари по 4,95 а потім продав по 5,0 то він не профукав.
     Він підтримує стабільність гривні.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.09 | Linx

      а де ж він їх бере?

      saha пише:
      > він відповідає за валютну політику, а друкувати гроші то прерогатива Уряду в вигляді дефіциту бюджету без зовнішніх позик.
      > Якщо нацбанк купив долари по 4,95 а потім продав по 5,0 то він не профукав.
      для держави профукав.
      Краса! Примусово скупив у експортерів по 4,85 потім продав "кому-треба" по 5, для подальших спекуляцій по 5,5 мінімум. При ринковій ціні 5,65-5,75.
      Зате відмазка є. Це як завжди "на благо".


      > Він підтримує стабільність гривні.
 • 2008.10.08 | line305b

  Re: Хто пояснить?

  Linx пише:
  > Я так зрозумів, що Україна продавала державні долари по курсу 5 гривень, в той час як комерційний курс був 5,65-5,75 грн/$.
  > Чи означає вищенаведене, що за одну сесію держава загубила 130-150 млн.грн (при різниці в ціні в 65-75 коп на доларі)???

  100% не скажу, но тут несколько моментов. Во-первых, это потери нац.банка, а не державы. Это вроде как не совсем одно и то же. Кроме того, мы не знаем, по чем Нац.Банк покупал эти доллары. Поскольку нац.банк покупает за гривны, которые сам и печатает, то себестоимость долларов для него - не то же самое, что для нас. Ну и наконец, про 5 гривен за доллар... Я бы проверил инфу. Межбанки обычно работают по принципу аукциона, т.е. может Нац.банк и вышел с предложением по пять, но продал может и не по пять...
 • 2008.10.09 | Yaroslav

  Петю Рошена потрібно брать за крашанки і... об стєнку, об стєнку

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.09 | Sean

   Ні, бо він кращий за багатьох, скажімо, БЮТівців

   зокрема - далеко розумніший
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.09 | Linx

    то й що? хіба він банкір?

    нмд, кожен має займатись своєю справою
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.10 | Sean

     він своєю і займається

     як людина, добре обізнана з фінансамі та економікою. Нмд звісно
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.10 | Linx

      Re: він своєю і займається

      Sean пише:
      > як людина, добре обізнана з фінансамі та економікою. Нмд звісно

      А хто тоді шоколадом, автомобілями, цукровими буряками, карамельками і б.і. займається?
  • 2008.10.09 | Михайло Свистович

   Ні, в цьому випадку йому треба подякувати

   Він гарно виконує свої функції на своїй нинішній посаді
 • 2008.10.10 | Linx

  ще 342 млн долл. США (/)

  Нацбанк опять пришел с дешевым долларом

  Сегодня на межбанковском валютном рынке Украины торги по доллару США открылись на уровне 5,6250/5,8250, а к закрытию котировки опустились до 5,6000/5,6700. В 16.00 Нацбанк объявил о продаже валюты по курсу 5,0.

  Таким образом, НБУ уже в третий раз в октябре присутствовал на межбанке с долларовыми интервенциями. Вчера все происходило по такому же сценарию.

  В первый раз, напомним, после многомесячного перерыва НБУ выходил на межбанковский валютный рынок с продажей американских долларов в минувшую пятницу – также по курсу 5,0. По словам руководителя группы советников председателя Нацбанка Валерия Литвицкого, один день поддержки гривни стоил тогда Национальному банку снижения своих золотовалютных резервов на 342 млн. долл. США.

  УНИАН
  http://obkom.net.ua/news/2008-10-09/1820.shtml
  ---------

  Я теж хочу доларів за 5 грн.

  :)
 • 2008.10.10 | Linx

  Президент считает необходимым более активное присутствие НБУ.(/)

  СП: Президент считает необходимым более активное присутствие Нацбанка на валютном рынке.

  Президент Украины Виктор Ющенко считает необходимым более активное присутствие Национального банка на валютном рынке. Об этом заявил заместитель главы Секретариата Президента Андрей Гончарук сегодня на пресс-конференции по итогам встречи главы государства с руководством Нацбанка, министрами экономического блока правительства, а также руководителями крупнейших коммерческих банков страны.

  "Присутствие и валютные интервенции от Национального банка они, в конце концов, привносили позитив с точки зрения уравновешивания ситуации", - сказал А.Гончарук. Как сообщалось, по мнению экспертов, золотовалютные резервы НБУ являются достаточно адекватными для поддержания валютного рынка.

  Как считает аналитик инвестиционной группы "Сократ" Михаил Сальников, "в случае активной поддержки Нацбанком Украины валюты, на это будет необходимо истощать золотовалютные резервы, которые, в таком случае, несомненно, упадут ниже критического уровня". Поэтому наиболее обоснованной политикой со стороны НБУ в данный момент является минимальная интервенция на межбанк, считает он.

  По материалам УНИАН
  http://news.finance.ua/ru/~/1/0/all/2008/10/10/139800
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.10 | Linx

   Скажіть, чому інші країни,

   такі як Японія, з шкіри пнуться, щоб їхня валюта не дай Боже не зміцнилась (хоча йена, навпаки, постійно намагається рвонути вгору)?
   А наші славні керманичи все роблять навпаки - типу гривня найкрутіша валюта в світі!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2008.10.10 | saha

    Ви хочите банкротства всієї банківської системи України ?

    Пояснюю.
    Чому Долар падав всю весну та літо.
    Бо минулої осені наші банки набрали кредитів в доларах по 5% а тут роздавали по 20% в гривні.
    В решті цього року нашим банкам потрібно віддавати в доларах бо рефінансування не дали(самим гроші потрібні).
    Й прийшлось віддавати в доларах.
    А потік доларів різко обірвався бо експорт приїхав разом з кризою.
    Тому приходиться купувати долари побудь якій ціні, щоб віддати кредити.
    Це й нагнітає обстановку.
    НБУ продає долар тільки тим банкам які дійсно віддають закордонні кредити.
    Я розумію що самі хай викручуються, але ж ви не хочете колапсу банківської системи України , потім економіки і потім залишитися без роботи.
    Чому банк не продаю на відкритих торгах.
    Тому що якийсь "Сорос" елементарно скупить по 6 грн за бакс всі резерви а потім рподась по 8. буде як з мексиканськими мавпочками.
    Наразі в Україні гуляє близько 100 млд спекулятивних гривень.
    В мексиканскую деревню приехал бизнесмен и объявил что покупает местных обезьян по 10 песо/штука.
    Обезьян вокруг море, жители рады - все сдают обезьян в розницу и оптом по 10 песо
    Обезьян стало меньше, тогда бизнесмен сказал, что повышает цену до 20. Жители напряглись, изловили последних обезьян, принесли-сдали по 20. Самых последних забрал за 25, а потом объявил что хочет еще! - и уже по-50! Но сам уехал и оставил управляющего.
    Управляющий говорит - давайте так, я сдаю вам втихую этих обезьян назад по 35, а когда босс приедет вы их ему по 50 впарите... Народ рад халяве такой - назанимал кучу бабла и скупил всех обезьян обратно по 35. На следующий день управляющий исчез вслед за боссом, а народ остался без денег, но при обезьянах.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.10 | Linx

     красиво. Але не зрозуміло

     saha пише:
     > Пояснюю.
     > Чому Долар падав всю весну та літо.
     > Бо минулої осені наші банки набрали кредитів в доларах по 5% а тут роздавали по 20% в гривні.
     > В решті цього року нашим банкам потрібно віддавати в доларах бо рефінансування не дали(самим гроші потрібні).
     > Й прийшлось віддавати в доларах.

     А куди ж подівалися ті долари, які ваші банки позичали чомусь саме минулої осені?
     Невже на радощах за нашу міцну валюту вони їх продали навесні Нафтогазу по 4-4,50?


     > А потік доларів різко обірвався бо експорт приїхав разом з кризою.
     > Тому приходиться купувати долари побудь якій ціні, щоб віддати кредити.
     > Це й нагнітає обстановку.
     > НБУ продає долар тільки тим банкам які дійсно віддають закордонні кредити.
     значить, саме НБУ і нагнітає обстановку


     > Я розумію що самі хай викручуються, але ж ви не хочете колапсу банківської системи України , потім економіки і потім залишитися без роботи.
     > Чому банк не продаю на відкритих торгах.
     > Тому що якийсь "Сорос" елементарно скупить по 6 грн за бакс всі резерви а потім рподась по 8. буде як з мексиканськими мавпочками.
     > Наразі в Україні гуляє близько 100 млд спекулятивних гривень.
     > В мексиканскую деревню приехал бизнесмен и объявил что покупает местных обезьян по 10 песо/штука.
     > Обезьян вокруг море, жители рады - все сдают обезьян в розницу и оптом по 10 песо
     > Обезьян стало меньше, тогда бизнесмен сказал, что повышает цену до 20. Жители напряглись, изловили последних обезьян, принесли-сдали по 20. Самых последних забрал за 25, а потом объявил что хочет еще! - и уже по-50! Но сам уехал и оставил управляющего.
     > Управляющий говорит - давайте так, я сдаю вам втихую этих обезьян назад по 35, а когда босс приедет вы их ему по 50 впарите... Народ рад халяве такой - назанимал кучу бабла и скупил всех обезьян обратно по 35. На следующий день управляющий исчез вслед за боссом, а народ остался без денег, но при обезьянах.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2008.10.10 | Englishman

      Re: красиво. Але не зрозуміло

      Приблизно отак: світова финансова криза-->рефінансування кредитів, що набрали минулого року, стало неможливим, але гроші потрібно вертати, і в валюті--> попит на валюту в країні значно зріс, але цей попит не підкріпляєтся виручкою експортерів (бо гривня була сильно переоцінена, що загнало торгівальний баланс в дупу, плюс розігріло імпорт).

      Країна дуже довго вдавалося покривати дефіцит поточного рахунку профіцитом капітального рахунку (головним чином, короткотерміновими кредитами та спекулятивними інвестиціями), але час легких грошей з-за кордону закінчився, і настав час платити. Проте якщо гривня сильно девальвує, багато українських банків дійсно можуть дефолтнути, бо кредити вони брали в валюті, а в Україні розрахунки йдуть в гривнях.
     • 2008.10.10 | saha

      Re: красиво. Але не зрозуміло

      >
      > А куди ж подівалися ті долари, які ваші банки позичали чомусь саме минулої осені?
      > Невже на радощах за нашу міцну валюту вони їх продали навесні Нафтогазу по 4-4,50?

      Ну чому тільки нафтогазу - всім імпортерам.

      > значить, саме НБУ і нагнітає обстановку

      Якщо буде продавати всім НБУ то в нього їх мало і їх всі розкуплять просто із спекулятивних мотивів, а не тому що потрібно.

      Зроблять з доларам в рамках України те що з мавпочками, спочатку все викуплять нагнітаючи обстановку а потом зкинуть ошалівшому народу.

      > > В мексиканскую деревню приехал бизнесмен и объявил что покупает местных обезьян по 10 песо/штука.
      > > Обезьян вокруг море, жители рады - все сдают обезьян в розницу и оптом по 10 песо
      > > Обезьян стало меньше, тогда бизнесмен сказал, что повышает цену до 20. Жители напряглись, изловили последних обезьян, принесли-сдали по 20. Самых последних забрал за 25, а потом объявил что хочет еще! - и уже по-50! Но сам уехал и оставил управляющего.
      > > Управляющий говорит - давайте так, я сдаю вам втихую этих обезьян назад по 35, а когда босс приедет вы их ему по 50 впарите... Народ рад халяве такой - назанимал кучу бабла и скупил всех обезьян обратно по 35. На следующий день управляющий исчез вслед за боссом, а народ остался без денег, но при обезьянах.
 • 2008.10.23 | Linx

  Нацбанк целенаправленно обваливает гривню (/)

  Вчера Национальный банк резко повысил курс интервенций на межбанковском валютном рынке с 5,1 грн/$ до 5,25 грн/$, спровоцировав очередной скачок наличного доллара – до 5,65-5,95 грн/$. Впрочем, высокие котировки не гарантировали наличия доллара в обменных пунктах. Банкиры считают, что повышение курса интервенций необходимо Нацбанку для приведения официального курса доллара к рыночному уровню, и оно подтверждает долгосрочную тенденцию девальвации гривни.

  «Нацбанк хочет поддержать гривню и постепенно подтягивает курс интервенций к рыночному, – считает казначей «Дочернего банка Сбербанка России» Дмитрий Золотько. – Он продает валюту и несколько снижает спрос, поддерживая гривню». В нынешней ситуации банкиры не исключают, что Нацбанк снова может изменить курсовой коридор. «Реально доллар идет только вверх, на межбанке сейчас 5,8-5,9 грн/$. Во вторник Нацбанк вышел по 5,1 грн/$ и мало продал, сегодня он вышел с 5,25 грн/$, завтра он будет выходить с 5,34-5,35 грн/$, – ожидает дилер одного из банков. – Нацбанк делает это, потому что есть коридор 4,95 плюс-минус 8%, и он уже подходит к верхней планке – 5,346 грн/$. Поэтому ему надо будет снова раздвинуть рамки коридора».

  Из-за нежелания Нацбанка продавать доллар по более низкой цене участники рынка прогнозируют его дальнейший рост. «Реалии таковы, что курс доллара растет относительно всех валют, и Нацбанк понимает, что есть основания для снижения курса гривни. В спокойной ситуации можно прогнозировать, как поведет себя доллар, но в условиях кризиса – сложно. На следующей неделе он снова может быть выше 6 грн», – говорит Дмитрий Золотько. «Нацбанк не хочет продавать дешевый доллар, и валюты у него на всех не хватит, – уверен один из банкиров. – Наличный доллар берется с межбанка, там он стоит 5,8-5,9 грн/$ плюс сбор в Пенсионный фонд, плюс затраты на инкассацию наличности, плюс заработок банка. Все очень плохо. На следующей неделе мы увидим 6,2 грн/$».

  Но Нацбанку будет сложно нарастить объемы продаж: даже при нынешних небольших объемах интервенций НБУ фиксирует резкое сокращение своих резервов. По состоянию на утро 22 октября резервы НБУ составили $34,2993 млрд, снизившись с начала месяца на $3,2293 млрд, сообщил вчера на круглом столе глава НБУ Владимир Стельмах. По его словам, регулятор фиксирует ежедневное превышение объемов покупки доллара населением над его продажей на сумму $28-30 млн. При этом все банки имеют в кассах наличный доллар на общую сумму $1 млрд, который они «придерживают», сказал журналистам господин Стельмах. Активный спрос на валюту провоцирует и отток депозитов из банковской системы – за 20 дней октября было снято 17,6 млрд грн (из них юридические лица забрали только 4 млрд грн).

  Поэтому банки продолжают повышать наличный курс доллара. По данным портала Finance.ua, вчера средний курс доллара в обменных пунктах составил 5,59/5,82 грн/$. Самый высокий курс продажи доллара выставили банки «Олимпийская Украина» и «Владимирский» – 5,95 грн/$. Во многих обменных пунктах в центре Киева вчера или не было наличного доллара, или имелись в наличии суммы $100-500. Чтобы погасить ажиотажный спрос со стороны населения, Нацбанк намерен завезти до конца октября наличного доллара на $150 млн. Валюта будет продана четырем банкам, которые завезут наличные в Украину, объяснил господин Стельмах. Размер квоты в интервенции каждого из этих банков, которые являются основными импортерами наличной иностранной валюты, будет зависеть от размера их капитала.

  На ноябрь банкиры не решаются делать прогнозы – с 4 ноября будет введена новая система работы межбанковского рынка. «Это будет происходить очень просто: вы, как продавец валюты, будете поручать банку продать ее по такому-то курсу, и банк будет обязан выносить заявку и держать ее до тех пор, пока вы не смените курс, – рассказал господин Стельмах. – Если вы объявили по 5,2 грн/$, то такой курс и будет выноситься на межбанк. Так же будет делать покупатель».

  Таким образом, межбанковские торги станут более объективно отражать ситуацию на валютном рынке, а значит, НБУ сможет в большей мере, чем сейчас, учитывать межбанковский курс при определении официального. Глава НБУ пообещал, что в будущем позволит предприятиям самостоятельно «выходить на безналичный рынок». «Банки в большинстве случаев ведут себя некорректно. Это наиболее ощутимо по большим покупателям. Задача Нацбанка – не создавать прибыль коммерческим банкам, а развивать экономику, которая является основой для банков, – объяснил господин Стельмах. – Каждый третий банк понесет очень серьезные потери, потому что они, не прилагая никаких усилий и не неся никаких затрат, получают доходы».

  Коммерсант-Украина

  http://obkom.net.ua/news/2008-10-23/0915.shtml

  Ну а хулі, каму-нада по 5 грн ані міліард баксав уже слілі (може і більше), тєпєрь самає врємя паднять курс грн/$ і ніфіґа нідєлая заработать міліард грівєн для сєбя любімава.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".