МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна- Росії: Cвічу не чіпайте!

10/08/2008 | Майдан-ІНФОРМ
8 жовтня 2008 року

Заява МЗС України щодо позиції Росії стосовно проведення міжнародної акції „Незгасима свічка”

У рамках вшанування 75-тих роковин Голодомору в Україні 1932-1933 років Українська держава спільно зі Світовим конгресом українців проводить міжнародну акцію „Незгасима свічка”. Основними заходами акції є поминальні богослужіння, скорботна хода, вечори-реквієми за невинно загиблими під час цієї жахливої трагедії. Ця акція уже відбулася в 29-ти країнах світу. Її проведення на території Росії за участю української громади було офіційно погоджено з російською стороною.

Однак, напередодні початку акції в Росії - 6 жовтня 2008 року Посольство України в РФ отримало ноту Міністерства закордонних справ РФ, в якій російська сторона, посилаючись на позицію України щодо Голодомору 1932-33 років та інформацію, що надходить з регіонів РФ, де мала відбутися „Незгасима свічка”, зажадала приведення планованих заходів у відповідність до позиції РФ або відміни акції взагалі.

У такий спосіб українським громадським організаціям РФ пропонується навіть не згадувати про найбільшу гуманітарну катастрофу в історії України, що спричинила багатомільйонні жертви серед українського населення.

В Україні не можуть зрозуміти і сприйняти жорсткі заперечення російською стороною загальновідомих фактів злочину, який має всі ознаки геноциду. Про це свідчать постанови ЦК ВКП (б), які заборонили виїзд з областей України, охоплених голодом, та вимагали конфісковувати не лише зерно, але й усі наявні продукти харчування. Такі дії логічно призводили до виморення українського села. Відчуваючи біль за свій народ, ми неодноразово закликали Російську Федерацію до спільного вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні і масового голоду в інших регіонах СРСР.

Стурбованість української сторони викликає інформація про те, що представники федеральної влади Росії в областях, де планується проведення акції «Незгасима свічка», здійснюють тиск на активістів української громади з метою їх залякати та зірвати проведення акції. Здійснюється широкомасштабна спланована кампанія, спрямована, фактично, на заборону громадянам РФ українського походження реалізовувати своє право на історичну пам'ять, вшанування мільйонних жертв тоталітаризму, злочини якого визнаються і в Росії.

В Україні занепокоєні тим, що меморіальна акція, змістом якої є вшанування пам’яті загиблих, зустрічається з таким шаленим політичним спротивом.

Українська сторона розцінює такі дії як чергову недружню і заздалегідь сплановану акцію проти України й українців в Росії.

Водночас ми сподіваємося, що в Росії усвідомлять, що міжнародна акція «Незгасима свічка» позбавлена будь-якої політизації, і не створюватимуть штучних перешкод для волевиявлення українців РФ.

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.10.08 | Микола

    Re: Україна- Росії: Cвічу не чіпайте!

    Падлюки!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".