МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Британська преса про розпуск Верховної Ради

10/09/2008 | Майдан-ІНФОРМ
В сьогоднішніх номерах The Times та Guardian розмищенні матеріали в яких британські оглядачі коментують розпуск українського парламенту.

The Times коментуючи події, щодо розпуску ВР згадує "Помаранчеву революцію" під час якої Ющенко та Тимошенко були в одній команді. Але амбіції та невміння йти на компроміс призвели до конфликту Президента та Прем'єра.
Це дає великий шанс для реваншу проросійському Януковичу, що в свою чергу може повернути політику Україну в бік Москви вважають оглядачи газети.
Також розпуск парламенту ставить під сумнів приєднання України до плану дій щодо членства в НАТО в грудні, та робить країну більш вразливою перед світовою фінансовою кризою.
The Times нагадує всю історію розгортання конфлікту - від взаємних обвинувачень на початку літа до заяв про зраду Ю.Тимошенко національних інтересів України під час війни в Грузії зі сторони Президента.
Також газета нагадує про підготовку політичних гравців до президентських виборів, що відбудуться в наступному році - ввіжаючи в цьому одну з головних причин полівтичної кризи.

Газетярі Guardian більше уваги приділяють міжнародному аспекту ситуації. Газета вказує на те, політичні лідери Європи та США з тревогою спостерігають за подіями в Україні. Головною причиною тревоги є досить агресивна поведінка на міжнародній арені Росії, що спостерігається останнім часом. Розпуск парламенту може посилити Російський вплив на Україну, що є для Європи вкрай небажанним.
Ахиллесовою п'ятою може стати Крим - в якому сильні сепаратиські тенденції в бік Росії.
Оглядачи зазначають, що Україні буде дуже тяжко долати наслідки світової фінінсової кризи через яку курс гривні вже впав.
Також можуть виникнути проблеми з постачанням газу в Україну та його транзит до Європи.
Але подолати кризу швидко верогітніше за все не вдасця, адже все це відбувається перед президентськими виборами, які пройдуть на початку 2010р.

Джерела:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article4910256.ece
http://www.guardian.co.uk/world/2008/oct/09/ukraine

Відповіді

  • 2008.10.09 | Олена Весел

    Re: Британська преса про розпуск Верховної Ради

    Ну а як вони ще можуть реагувати?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".