МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Беззаконня Печерської міліції у День пам’яті Гонгадзе

10/10/2008 | Майдан-ІНФОРМ
джерело: http://h.ua/story/142172/

16 вересня київська міліція своєрідно «відмітила» день пам’яті Георгія Гонгадзе – побиттям та незаконним арештом активіста, котрий з 2004 року бореться за право жити в спокої у своєму будинку.

Бізнес і влада... Проти громади

Мешканці будинку по вул. Кіквідзе, 2/34 вже чотири роки борються з різноманітними фірмами, котрі незаконно перепрофілювали житлові квартири під офіси. Взагалі подібна діяльність заборонена законодавством, але широко практикується у Києві. Спочатку нові власники роблять ремонт, повністю перепрофілюючи приміщення, потім без будь-яких дозволів починають вибивати усі стіни. Обурених шумом сусідів зазвичай залякують та «переконують» сидіти й мовчати.

У 2005 році квартири №16 і 17 у цьому будинку придбали фірми ПП «Журнал «Дом Індекс»», ТОВ «Капітал Инвест Групп», ТОВ «Ашшуе Групп» та деякі інші. Наталія Корецька, власниця квартир № 16 та 17, письмово, у зверненнні, заявила мешканцям свого під’їзду, що збирається розвивати у придбаних квартирах свій власний бізнес. Однак, як стверджують мешканці, не забарився й дискомфорт для сусідів - постійний шум, пов’язаний з діяльнстю фірми, нецензурна лексика, погрози, непрямі натяки на мовчання. Відвідувачі й співробітники фірм заходили до будинку фактично цілодобово. Небайдужі до своєї співвласності пересічні мешканці та активісти Захарченки зчинили спротив сумнівній з точки зору закону діяльності та виграли суди проти бізнесменів-«окупантів». Однак впертих фірмачів – ПП Журнал «Дом Індекс», Компанія ТОВ «Капітал Инвест Групп» та ін. - це не зупиняє, і їхня бурхлива діяльність у житловому будинку продовжується з 2004 року. Натомість у вересні 2008 р. сталися сумні події, пов’язані, очевидно, саме з діяльністю вищезгаданих фірм та боротьбою проти неї подружжя Захарченків.

Сваволя МВС по-печерськи

16 вересня 2008 р. двоє невідомих людей в цивільному серед білого дня спробували незаконно затримати та доправити до опорного пункту міліції активіста Геннадія Захарченка, котрому перед тим неодноразово погрожували за його діяльність фізичною розправою. Геннадія та його дружину Наталю, яка стала на його захист, було побито, на чоловікові розірвано одяг, розбиті окуляри, пошкоджені мобільний телефон «SAMSUNG», цифровий фотоапарат «CANON-350», яким вона фотографувала нападників. Php

На місце події викликали наряд міліції. Однак співробітники МВС… обвинуватили Геннадія у «злісній непокорі міліції» (як нападники заявили) та доправили його до Печерського райвідділу МВС. Один із нападників при цьому виявився... лейтенантом міліції Печерського РУ О.М.Савчуком. У відділку відбувалися фантасмагоричні речі: Геннадію показали заздалегідь підготовлену та підписану «Постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності» (сам же підписант, начальник Печерського РУ С.М.Голубенко при цьому на той час перебував на навчанні), не давали подзвонити адвокатові та дружині, журналістам. Потім Савчук силоміць відібрав у нього особисті речі (мобільний та гроші) й перешкодили Геннадію написати протокол-зауваження. Врешті-решт «зусиллями» Савчука, співробітники Печерського РУ МВС посадили хворого Геннадія на всю ніч до холодної камери, з якої не випускали в туалет. На його вимогу навіть не викликали медичну допомогу, намагаючись морально зламати, поводячись грубо та висловлюючись нецензурно.

Після трьох спроб доправити Геннадія до суду, по обіду 17 вересня, суд таки відбувся. Оскільки справа була «шита білими нитками», суддя І.О.Мосьондз прийняв єдино правильне рішення та відмовив у її розгляді та доправив на «доопрацювання». При цьому Савчук навіть погрожував не допустити до приміщення суду навіть журналіста газети «ВВ» та дружину потерпілого.

Савчук, без жодних пояснень та складання відповідного протоколу, повернув Геннадію зламаний мобільний телефон та гроші.

16 та 17 вересня Наталя Захарченко написала дві скарги на протиправні дії горе-міліціонерів. Однак чергові по Печерському РУ відмовилися реєструвати ці скарги. А вже 18 вересня Наталя також звернулася до відділення судово-медичної експертизи, де їй надали висновок про нанесені їй тілесні пошкодження. Наталя написала ще одну скаргу на протиправні дії «ментів» - щодо матеріальних збитків. Ну а в «активі» нападників з МВС - пошкодження цифрового фотоапарату «CANON-350», мобільного телефону «Самсунг», розбиті окуляри та розірвана джинсові сорочка та брюки .

Постраждалі ж від міліцейської сваволі Захарченки, не збираються здаватися. Як заявив відомий в місті правозахисник Віктор Куля, найближчим часом, після одужання Геннадія Захарченко, який після побиття знаходиться на стаціонарному лікуванні в одній з медичних установ міста, буде підготовлений матеріал для притягнення печерських співробітників МВС до кримінальної відповідальності …

Справа про використання житлових приміщень «не за призначенням» потроху переростає у справу про порушення усіх конституційних та громадянських прав киян міською владою та бізнесом. І мова йде вже про відповідальність посадових осіб, які «мовчки схвалюють», як висловився Геннадій, «страждання сім’ї Захарченків, котрі 18 жовтня 2007 року, внаслідок байдужості «можновладців» різного «калібру», втратили 14-ти річного сина-інваліда дитинства Євгена».

Тож, події розгортаються і будуть відслідковуватися нами й надалі.

на фото:
Геннадій Захарченко у дворі свого будинку, який він власноруч засадив квітами.
Двоє «невідомих» при спробі захопити активіста.
Сцена побиття Геннадія Захарченка.

Відповіді

 • 2008.10.11 | Захарко Беркут

  Re: Беззаконня Печерської міліції у День пам’яті Гонгадзе

  Хочу повідомити, що я є той самий постраждалий від бандитського нападу Печерських ментов.
  І тому, в разі Вашого затримання (законного чи незаконного) робіть все мождиве та неможливе, щоб вирватися з рук цих "блюстюзрадливих" бандюг! Ви для них - пушечне м"ясо, по укому можна як завгодно, кому завгодно, при любих обставинах "Їздмти!"
  Я обов"язково порушу карну справу проти бандюків.
  З 17 - я знаходжуся на стаціонарному лікуванні!
  Після одуження - дам Б І Й !
  Тож, з питаннями, будь-ласка звертайтеся.
  Геннадій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".