МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Загинув Йорґ Гайдер - лідер партії Свободи в Австрії

10/11/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Для його партії, яка разом з союзниками набрала в недавніх виборах в Австрії 30% голосів, це виглядає, як кінець світу. Значна частина популярності партії Свободи базувалася на особистій популярності Гайдера. Зараз гайдер був губернатором Карінтії, але не виключено, що внаслідок політичних перемовин в парламенті міг зайняти якусь позицію в уряді. Таке вже було в австрії в 2000 році, тоді участь Гайдера в австрійському уряді викликала протести європейських політиків та бойкот Австрії з боку деяких членів ЄС у міжнародних імпрезах.

Гайдер загинув в автомобільній катастрофі, коли сам перебував за кермом урядового автомобіля. В машині більше нікого не було. Смерть настала від чисельних травм голови та тулуба, поліція поки що констатує, що автомобіль втратив керованість та врізався в обмежувальні споруди на трасі поблизу Клаґенфурта, куди він їхав на родинне зібрання з нагоди 90-річчя його матері. Про причини втрати керованості ведеться слідство.

Гайдер будував політику своєї партії на ворожості до іміґрантів та не приховував своїх поглядів щодо Гітлера. Зокрема, на одному з урядових засідань він висловився про "правильність трудової політики фірера", що викликало черговий шок в Європі. він ніколи не відмежовувався від поглядів своїх батьків, а його батько був членом СА, та мати - місцевою провіницею Гітлерюґенду.

Речник партії свободи Стефан Пецнер заявив, що загибель Гайдера - це катастрофа для партії. На світлинах Рейтерса - Йорґ Гайдер та фото з місця катастрофи


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".