МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проведення виборів не може залежати від забаганок політиків

10/11/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Відповідно до Указу Президента України № 911/2008 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання та призначення позачергових виборів» вибори до парламенту призначені на 7 грудня. Відповідно до Закону «Про вибори народних депутатів України» виборчий процес розпочинається на наступний день після опублікування Указу Глави держави про призначення позачергових виборів. Таким чином сьогодні, 11 жовтня, є першим днем виборчого процесу відповідно до виборчого законодавства», - зазначила Заступник Глави Секретаріату Президента України - Представник Президента України у Конституційному Суді України - Представник Президента України у Центральній виборчій комісії Марина Ставнійчук.

У свою чергу, повідомила М.Ставнійчук, БЮТ звернувся до Київського окружного адміністративного суду з вимогою визнати неправомірним та таким, що не відповідає закону, Указ Президента України № 911/2008 від 9 жовтня 2008 року «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання та призначення позачергових виборів».

«Вчора, 10 жовтня, за тою інформацією, яка є наявною із ЗМІ, Київський окружний адміністративний суд розглянув позов БЮТ щодо незаконності Указу Глави держави про призначення позачергових виборів і виніс відповідну ухвалу про призупинення дії Указу та заборонив ЦВК проводити будь-які дії із проведення дострокових виборів».

Як наголосила Заступник Глави президентського Секретаріату, правова позиція Президента України полягає у тому, що видаючи відповідний Указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання та призначення позачергових виборів», Глава держави діяв виключно на підставі Конституції України і у спосіб, який передбачений Основним Законом. Отже, розглядаючи відповідний спір, Київський окружний адміністративний суд вийшов за межі повноважень адміністративної юрисдикції.

«Таким чином, наша позиція полягає у тому, що судом прийнято неправомірне рішення. Як відомо, відповідне рішення оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду з огляду на його неправомірність», - зазначила Марина Ставнійчук.

«Але окрім правового аспекту, у цьому питанні існує і політичний аспект. Фактично сьогодні, зловживаючи правами на оскарження до суду, БЮТ займається блокуванням виборчого процесу. Це підтверджують і засоби масової інформації, які цитують вчорашню заяву А.Портнова стосовно того, що «парламентські вибори пройдуть тоді, коли цього захоче Блок Юлії Тимошенко».

Марина Ставнійчук ще раз підкреслила, що Указ Президента України про призначення позачергових виборів виданий відповідно і в порядку встановленому Конституцією України.

«Конституційний суд не приймав рішення щодо того, що Указ Глави держави не відповідає Основному Закону. Таким чином Указ Президента про призначення позачергових виборів діє повною мірою і всі суб'єкти, які зобов'язані організовувати виборчий процес, повинні діяти у цьому випадку правомірно. А ті суб'єкти, які мають дійсно права на оскарження до суду, не повинні ними зловживати».

Заступник Глави Секретаріату Президента України зауважила, що питання організації і проведення виборів у державі не може залежати від бажання або небажання однієї з політичних сил.

«Є правопорядок в державі. Президентом цей правопорядок не порушено. Отже сьогодні триває виборчий процес. Те, що своїми зловживаннями окремі політичні сили намагаються дестабілізувати цей процес і суспільно-політичну ситуацію, повинно залишитися на їх політичній совісті. З іншого боку, у всіх державних, і в тому числі судових, органів повинно бути чітке усвідомлення своєї правової відповідальності за прийняття правомірних рішень, які відповідають Конституції і законодавству у тих чи інших питаннях організації виборчого процесу».

прес-служба Президента

поставив:sean

Відповіді

  • 2008.10.11 | Д-р Юрій

    Як виявилось, ЦВК має трошки іншу думку,

    ніж видатний юрист пані Ставнійчук.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".