МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Депутати від БЮТ блокують кабінет голови Апеляційного суду (/)

10/11/2008 | ak1001
http://www.unian.net/ukr/news/news-278027.html

Депутати від БЮТ блокують кабінет голови Апеляційного суду

Група народних депутатів від БЮТ у Апеляційному адміністративному суді Києва блокує розгляд скарги Секретаріату Президента на рішення Окружного адміністративного суду столиці про призупинення дії Указу глави держави щодо призначення дострокових парламентських виборів.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі Вищого адміністративного суду України.

За інформацією співрозмовника агентства, наразі група депутатів від БЮТ перебуває у службовому кабінеті заступника голови суду Михайла МЕЖЕВИЧА.

Як повідомляє прес-служба глави держави, про це також заявив сьогодні керівник Служби з представництва в судах України інтересів Президента та створених ним консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб Секретаріату глави держави Руслан КИРИЛЮК.

За його словами, вчора ввечері Секретаріат Президента подав до адміністративного апеляційного суду столиці апеляційну скаргу на ухвалу щодо призупинення дії указу про розпуск парламенту.

«Скаргу було подано з клопотанням про її невідкладний розгляд, оскільки вчорашнє рішення суду очевидно суперечить чинному законодавству і практично блокує виборчий процес в країні», - підкреслив Р.КИРИЛЮК. Однак сьогодні, зазначив він, прибувши до приміщення суду, представники Секретаріату Президента мали змогу спостерігати, по суті, повторення минулорічної практики перешкоджання роботи суддів, коли справа стосується виборів (і зокрема оскарження указів про розпуск ВР). Адже вже зранку у кабінеті в.о. голови суду знаходився народний депутат від БЮТ, а пізніше до будинку підтягнулися ще кілька парламентаріїв від цієї політичної сили.

«У той же час - знову-таки «у найкращих традиціях» минулого року з суддею, що вчора прийняв ухвалу, зв`язатися неможливо, матеріали справи закриті у його кабінеті - тобто суд просто не може наразі приступити до розгляду апеляційної скарги», - сказав Р.КИРИЛЮК, додавши, що саме зважаючи на ці обставини, час розгляду скарги в суді ще не призначений.

«Уся ця картина дійсно нагадує 2007 рік - тоді подібні рейдерські політичні судові ухвали приймалися також у п`ятницю ввечері, аби затягнути процес їх оскарження принаймні до понеділка, а біля судів постійно чатував пікет з народних депутатів, завданням яких було вчинення психологічного тиску на суддів - а фактично йшлося про елементарне зловживання своїми депутатськими правами», - констатував Р.КИРИЛЮК.

Керівник Служби з представництва в судах інтересів Президента звернув особливу увагу на те, що суддя Окружного адміністративного суду Києва взагалі не мав права приймати до розгляду позов БЮТ щодо призупинення дії Указу Президента - адже за результатами виборів 2007 року Вищий адміністративний суд України висловився «абсолютно чітко» - розгляд подібних справ належить виключно до компетенції Конституційного Суду. ВАСУ також вказав на неприпустимість забезпечення будь-яких позовів шляхом зупинення виборчого процесу.

Як повідомляв УНІАН, 10 жовтня Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом БЮТ призупинив дію указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання та призначення позачергових виборів».

Суд також заборонив ЦВК проводити будь-які засідання, пов’язані з організацією позачергових виборів до ВР.

постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-278027.html

Відповіді

 • 2008.10.11 | ak1001

  Невідомі не пускають представників Президента до суду (/)

  http://www.unian.net/ukr/news/news-278031.html

  Невідомі не пускають представників Президента до суду

  Невідомі особи не пропускають представників Президента України до приміщення Апеляційного адміністративного суду Києва, який має розглядати скаргу на рішення Окружного адмінсуду столиці щодо призупинення виборчого процесу.

  Як повідомив в інтерв’ю УНІАН представник Президента у судах Руслан КИРИЛЮК, в ці хвилини вхід до приміщення Апеляційного адмінсуду заблоковано, і представник Президента Олександр БІЛОУС не зміг потрапити до приміщення, де має розглядатись скарга Секретаріату Президента.

  За словами Р.КИРИЛЮКА, невідомі особи посилаються на те, що міліція попросила їх охороняти приміщення.

  У даний час, за його словами, до приміщення суду під’їхали співробітники «Беркуту» та інших підрозділів міліції.

  постiйна адреса статтi:
  http://www.unian.net/ukr/news/news-278031.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.11 | Taras-ods

   Орли нарко-оборонця включилися у справу?

   Краще нарко-оборонець не вимагав гроші кожен місяць із регіонів!
   Одеськи менти кажуть що такого вимагання грошей за часи Кравченко не було.
 • 2008.10.11 | Sean

  взагалі-то на заколот скидається

  і вчиняти з ними мали б відповідно
 • 2008.10.11 | Taras-ods

  Захоплення державних органів влади (с) Надія (Ukraine)

  Збоку Тимошенко здійснюється захоплення державних органів влади силою. Підключено Беркут. Це так Луценко відпрацьовує бонуси в Тимошенко. Це ж треба дочекатися, щоб такі дії чинив вроді би європейський міністр. Який жах! Як Тимошенко тримається за владу, а невідомими виявиться група ФСБ надіслана Путіним.
 • 2008.10.11 | Taras-ods

  досі блокують?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".