МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За суддю, БЮТ і вибори взялася прокуратура (/)

10/12/2008 | omela
За суддю, БЮТ і вибори взялася прокуратура
12.10.2008 13:37___ www.ПРАВДА.com.ua

Прокуратурою м.Києва порушено кримінальну справу щодо судді Київського окружного адміністративного суду Володимира Келеберди, який виніс ухвалу про призупинення дії указу президента щодо дострокового припинення повноважень парламенту.

Як повідомляє в неділю прес-служба Генпрокуратури, справу порушено за ч. 1 ст. 375 Кримінального кодексу України (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови).

Крім того, прокуратурою Києва порушено кримінальну справу за фактом грубого порушення громадського порядку та втручання в діяльність Київського апеляційного адміністративного суду, за ч. 2, ст.296, ч.1 ст.376 КК України (хуліганство, втручання в діяльність судових органів).

Проведення досудового слідства у зазначених кримінальних справах доручено слідчому відділу прокуратури м. Києва.

Крім того, Генпрокуратура внесла апеляцію на необґрунтовану ухвалу Київського окружного адміністративного суду про призупинення указу президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради до Апеляційного адміністративного суду м. Києва, у якій ставиться питання про скасування вказаної ухвали.

http://pravda.com.ua/news/2008/10/12/82694.htm

Відповіді

 • 2008.10.12 | omela

  суддя свідомо пішов на ризик ухвалення неправосудного рішення (/

  котре, очевидно, дуже багато коштувало БЮТівцям.

  http://pravda.com.ua/news/2008/10/12/82691.htm

  "Судді було відомо про незаконність забезпечення позову в спосіб, який зупиняє виборчий процес, а також про те, що відповідний спір непідвідомчий адміністративному суду", - наголосив Пукшин.

  Він повідомив, що у день винесення незаконної ухвали у Вищому адміністративному суді України було проведено семінар, на якому зазначеному судді було надано роз'яснення та матеріали судової практики щодо неприпустимості зупинення дії рішень чи заборони вчиняти дії виборчих комісіям чи комісіям з референдуму, в результаті чого буде зупинено виборчий процес чи процес референдуму.

  Також було роз'яснено про те, що спори щодо конституційності указів президента про призначення виборів належать до юрисдикції Конституційного Суду та не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

  Таким чином, зазначає Пукшин, Келеберда усвідомлював винесення неправосудного рішення. Відтак, ця ухвала є завідомо неправосудним рішенням і на цей факт мають прореагувати органи прокуратури, порушивши справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 375 Кримінального кодексу України.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.10.12 | samopal

   То прокурор тепер Пукшин? Чи він свідомий правочинний суддя?

 • 2008.10.12 | samopal

  Медведько стає помаранчевим!

 • 2008.10.12 | Sean

  і це не дивно © Лесь Подрев'янськийCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".