МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НБУ заборонив дострокове розірвання договорів про депозити

10/13/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Як повідомив перший заступник голови правління НБУ Анатолій ШАПОВАЛОВ, це передбачено постановою правління Нацбанку №319 від 11.10.2008 р.

«Треба підкреслити, що постанова обмежує дострокове зняття депозитів, як для юридичних, так і для фізичних осіб. Якщо термін депозиту закінчився, то тоді немає питань», - сказав А.ШАПОВАЛОВ. - Паніку, практично на 90%, створює тільки психологічний чинник. Аби заспокоїти людей і щоб банки нормально працювали, було прийняте таке рішення».

За його словами, відтік депозитів з 1 жовтня 2008 року (до ухвалення постанови) з банківської системи склав 6,2 млрд. грн. або 2,7% від суми термінових банківських внесків.

Документом НБУ також запровадив п`ятипроцентну маржу між курсом купівлі-продажу валюти на наявному ринку.

Постановою № 319 також передбачено, що з 13 жовтня 2008 року банки зобов`язані обмежити здійснення активних операцій в обсягах, досягнутих кожним з них на цю дату.

При цьому сказав А.ШАПОВАЛОВ, для набуття чинності постанови, її реєстрація в Мінюсті не потрібна, і постанова набуває чинності з сьогоднішнього числа.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".